wtorek, 19 marca 2019 r.  Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Komentarze
STAN GRY: Pacewicz o gigantycznym badaniu dla SLD: PiS może wygrać w 10 sejmikach, Koalicja Obywatelska to za mało, Pretm o zniknięciu Trzaskowskiego z kampanii

Dodano: 08.08.2018 10:57 | 24 odsłon | 0 komentarzy

-- KOSINIAK O ORDYNACJI - 300LIVE: “Wybory do Europarlamentu mają określony próg wyborczy na poziomie 5%. To, co wprowadziła większość parlamentarna, to jest podniesienie progu wyborczego w niektórych okręgach nawet do powyżej 20%, a średniego progu wyborczego, który daje szansę na uzyskanie mandatów, ponad 16%. Wczoraj pojawiły się nowe analizy na 300POLITYCE”. http://300polityka.pl/live/2018/08/08/ -- MIĘDZY INNYMI HOSPICJUM OJCA PIO MOŻNA WESPRZEĆ REJESTRUJĄC SIĘ NA ENDOMONDO I PRZEKAZUJĄC PRZEJECHANE KILOMETRY WYBRANEJ ORGANIZACJI SPOŁECZNEJ:

-- 300POLITYKA JEST PATRONEM akcji odLOTTowa jazda, w której każdy może gromadząc kilometry na rowerze przez Endomondo pomóc organizacji społecznej razem z Fundacją LOTTO.

-- ROBERT GWIAZDOWSKI O PRAKTYCE SĄDÓW I ZGODZIE PO I PIS W SPRAWIE INTERPRETACJI KONSTYTUCJI - pisze w RZ: “Więc proszę nie mówić, że PO i PiS nie potrafią się porozumieć w sprawie wykładni konstytucji – oczywiście, że potrafią ją wspólnie stosować przeciwko obywatelom. I jeszcze jedno: wdowom i sierotom (nie tylko tym dwóm) jest absolutnie obojętne, ile wynosi wiek emerytalny sędziów, ale ucieszyłyby się, gdyby byli oni równie innowacyjni w wykładni przepisów konstytucji dotyczących ochrony własności i majątku dorobkowego rodziny, jak byli w kwestii wykładni przepisów o swoim wieku emerytalnym”. https://www.rp.pl/Opinie/308079900-Robert-Gwiazdowski-Gdy-PiS-i-PO-sie-zgadzaja.html

-- PIOTR PACEWICZ ANALIZUJE, ŻE PIS MOŻE WYGRAĆ AŻ 10 SEJMIKÓW A KOALICJA OBYWATELSKA TYLKO 4: “W wyborach do 16 sejmików PiS może mieć najlepszy wynik w 10 województwach (w tym w Wielkopolsce i na Śląsku!). Koalicja Obywatelska - tylko w czterech. Dopiero hipotetyczna wielka koalicja PO, N, PSL, SLD pokonałaby PiS i to aż 15 do 1 (poza Podkarpaciem). PO (w koalicji z .N) straciło na rzecz PiS dwa z siedmiu województw, w których wygrywała w 2014 roku:

śląskie,

kujawsko-pomorskie.

PiS do pięciu, w których wygrywał w 2014, dorzuca kolejne pięć. Dwa odebrał PO, wygrywa też w trzech, gdzie w 2014 triumfowało PSL:

wielkopolskim,

świętokrzyskim,

lubelskim.

W dwóch województwach: zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim PiS remisuje z PO + .N”.

-- PACEWICZ PISZE O GIGANTYCZNYM BADANIU JAKIE OKU UDOSTĘPNIŁ CZARZASTY: “Wyniki IBRiS udostępnił OKO.press lider SLD Włodzimierz Czarzasty, bo to Sojusz zamówił tak duży i szczegółowy sondaż. Aby zwiększyć trafność pomiaru, poza nazwą ugrupowania podawano nazwisko – prawdopodobnego – lidera każdej z list. Mierzono poparcie we wszystkich okręgach wyborczych osobno, potem wyniki były ważone z uwzględnieniem liczby uprawnionych w okręgu, tak by uchwycić realne poparcie na poziomie województwa”.

-- JACEK GĄDEK PISZE O STATUSIE MACIEREWICZA - MACIEREWICZOWI POZOSTAJĄ POCHWAŁY, ALE NIE WŁADZA: “Nowe otwarcie kariery w wieku 70 lat i młodymi wilczkami za plecami, nie jest możliwe. Macierewiczowi pozostają pochwały, ale nie realna władza, jaką miał w MON. Prawdopodobnym scenariuszem jest start do europarlamentu albo funkcja ambasadora w prestiżowej placówce. (...) Kłopot w tym, że Antoni ma też wprawę w skakaniu na główkę, gdy wody brak. Dobijając 70-tki zachowuje się jednak nadzwyczaj racjonalnie. W tym wieku niczego nowego już nie zbuduje, zatem szansą na utrzymanie się w polityce jest lojalność wobec PiS - i to czyni. A całe to środowisko odpłaca mu się zachwytami nad życiorysem”.

-- MACIEREWICZ BYWA W ŁODZI, ŻEBY ROBIĆ SALTA NA POLITECHNICE - JEDYNKA DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO:

-- JAKI: WARSZAWA IDEOLOGICZNA TO CIĄGŁE GADANIE O PIS-IE - INTERIA O AKCJI JAKIEGO: "Każdy warszawiak może teraz zdecydować, czy chce Warszawy ideologicznej, którą proponuje Rafał Trzaskowski, czy Warszawy pragmatycznej, o której my mówimy. Warszawa pragmatyczna to ta, która jest skoncentrowana na poprawie jakości życia mieszkańców; na budowie nowej infrastruktury. A Warszawa ideologiczna to ciągłe gadanie o PiS-ie. Dlatego albo wybieramy prezydenta, który ciągle będzie gadał, że PiS jest zły, albo wybieramy takiego który skoncentruje się na budowie np. nowej infrastruktury, nowych mostów i nie będzie gardził też autostradami" - powiedział Jaki”

-- JAKI MÓWIŁ, ŻE NIE BĘDZIE BLOKOWAŁ PARAD: “Pytany, czy jako prezydent Warszawy będzie brał udział w paradach równości, zapewnił, że nie będzie w nich uczestniczył. "Nie będę chodził w paradach równości, mam co do tego silne przekonanie. Natomiast jeżeli zostaną spełnione wszystkie warunki dotyczące organizowania takiej parady, to nie będę jej blokował. Uważam, że w Warszawie wszyscy powinni mieć prawo do manifestacji, od lewa do prawa" - oświadczył Jaki. Dodał przy tym, że nie będzie zgadzał się na obecność na manifestacjach banerów nawiązujących do faszyzmu”.

-- RAFAŁ CHWEDORUK O SERII BŁĘDÓW TRZASKOWSKIEGO:“Pytany o ławeczkę Rafała Trzaskowskiego i filmik zamieszczony w mediach społecznościowych prof. Chwedoruk powiedział, że nie tyle Trzaskowskiemu, co jego sztabowi przydałaby się szkolna ławka, ponieważ taka seria błędów jest czymś absolutnie zaskakującym. “Myślę, że to najbardziej zaskakujące wydarzenie polskiej polityki w tym roku. Być może gdzieś w tle czai się czynnik pokoleniowy i przesadna wiara w marketing. Tymczasem można dojść do wniosku, że bardziej staromodne zachowania, większy kontakt z wyborcą jest lepszy – zwrócił uwagę prof. Chwedoruk”.

-- CHWEDORUK UWAŻA, ŻE JAKI WYGRAŁ TEN ETAP KAMPANII: “Oczywiście Trzaskowski dalej będzie prowadził w sondażach ze względu na czynniki strukturalne, ale pierwszy etap tej kampanii wyborczej był zwycięski dla Patryka Jakiego. On w 100 proc. wykorzystał swoją szansę Ocenił również akcję #100imyPodBlokiem. Powiedział, że zapewne jest to nawiązanie do tych pokoleń, które wychowywały się w blokach, w realiach lokalnych społeczności. Warto zwrócić uwagę na to, że te osiedla, gdzie mamy blokowiska z lat 60. czy 70., są zamieszkiwane przez ludzi z różnych warstw społecznych. Dlatego one są tak ważne wyborczo. To nie jest przypadkowa akcja. To te starsze bloki będą rozstrzygać. To przemyślana koncepcja”

-- MICHAŁ PRETM NA TWITTERZE: "Prekampania Trzaskowskiego ma trwać bez przerwy w okresie wakacyjnym i to z dużą intensywnością."

Od 23 lipca: Liczba spotkań otwartych z mieszkańcami? 0.

Liczba spotkań na #ŁawkaRafała? 0.

To tzw. wysoki pressing Rafała”.

-- CELEM PLATFORMY JEST PRZETWAĆ, GDZIE PLATFORMA Z TAMTYCH LAT? - Jacek Liziniewicz w GPC: “Trudno dziś nie mieć wrażenia, że PO w wyborach samorządowych ma tylko jeden cel. Przetrwać. Zamyka się więc coraz częściej w twierdzy i przekonuje już przekonanych, dodając im odwagi oraz podtrzymując ducha. W Warszawie takie postępowanie może mieć sens. Tutaj nadal PO czuje się pewnie, więc może skutecznie straszyć i przekonywać, że jeśli wygra Patryk Jaki, to Saska Kępa zmieni nazwę na „Beata Kempa”. Mimo wszystko odwrót od zajmowania się infrastrukturą jest zaskakujący. Wszak nie kto inny jak Platforma w 2010 r. szła do wyborów z hasłem: „Nie róbmy polityki. Budujmy Polskę”. Może myślą, że w Warszawie już wszystko wybudowali?”

-- WOJCIECH MUCHA OPISUJE WYJAZD DO WRZEŚNI I LOKALNE UKŁADY ZAMKNIĘTE: “Usłyszeliśmy o wszechmocy deweloperów, zblatowaniu części tamtejszych mediów z Urzędem Miasta i kontrowersjach, jak np. zarzuty kierowane przez wrześnian pod adresem burmistrza, że ten od lat obraca (z zyskiem) gruntami w mieście. Zobaczyliśmy na własne oczy takie cuda jak zbudowany za miliony złotych „punkt przesiadkowy”, który według złośliwych ma służyć nie do przesiadki, lecz jako parking dla powstającego na terenach dawnego „Tonsilu” centrum handlowego. Usłyszeliśmy historie o prywatnych drogach i kanalizacji, które – dzięki pieniądzom z UE – ciągnie się, wbrew planom, do działek należących do polityków i prywatnych przedsiębiorców”.

-- KOLEJNE POMNIKI UBRANE W KOSZULKI- tytuł w GW.

-- POLICJA OŚMIESZA PIS - Michał Szułdrzyński w RZ: “Organizacji tej nie udało się odbudować wiarygodności po tym, gdy pogrążył ją były szef Mateusz Kijowski. Ale akurat akcja ubierania pomników w koszulki z napisem „Konstytucja” jest po prostu zabawna. I byłaby zupełnie nieszkodliwa, gdyby nie przesadna reakcja organów państwa. Swoją drogą, jak odwołanie się do ustawy zasadniczej RP może kogokolwiek albo cokolwiek znieważać? I właśnie reakcja państwa jest tu najbardziej zdumiewająca. Ten, kto jest naprawdę silny i wie, że jego władza wynika z autorytetu, może pozwolić sobie na dystans do siebie. Nerwowa reakcja policji władzę po prostu ośmiesza, pokazując jej słabość. A przy okazji niezwykle dowartościowuje KOD, zmieniając jego żartobliwą akcję w symbol oporu przeciw rządom Prawa i Sprawiedliwości”.

-- GLIŃSKI POLEGŁ NA MUZEUM - jedynka GW: “Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury, zarzucał niegospodarność zwalczanym przez PiS twórcom Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Właśnie zostali uniewinnieni. (...) Sprawą zajęła się specjalna komisja,która działa przy Ministerstwie Finansów. „Postanawia się uniewinnić pana od zarzutu naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Obwiniony nie popełnił zarzucanego mu czynu” – czytamy w przesłanych historykom uzasadnieniach. Decyzja komisji właśnie się uprawomocniła. Nikt nie zgłaszał wobec niej zastrzeżeń”.

-- FAKT O WILLI KURSKICH POD WARSZAWĄ:

-- WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA DOROTY SKRZYPEK Z POWODU ŚMIERCI MAMY.

-- URODZINY DZIŚ OBCHODZIŁBY JERZY ZIMOWSKI.

-- URODZINY:Piotr Cieśliński, Leszek Aleksandrzak, Dariusz Rosati, Jarosław Sroka, Artur Jaskulski, Monika Matak.

Więcej w serwisie 300polityka.pl »

Tagi: Warszawa, Jacek, Prawo, Wojna, Trudne, Natomiast, Wynika, Organizacja, Wielkopolska, Liczą, Leszek, Każde, Nerwowe, Piotr, Ministerstwie, Miasto, Platformy, BRIC, PytaniKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone