sobota, 23 marca 2019 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Komentarze
PAD zwrócił się do ministra środowiska o rozważenie wyłączenia z odstrzału wysokoprośnych loch

Dodano: 10.01.2019 19:44 | 15 odsłon | 0 komentarzy

- Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z ministrami rolnictwa i środowiska - Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz Henrykiem Kowalczykiem, a także z pełnomocnikiem rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) na terytorium RP, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa Szymonem Giżyńskim oraz Głównym Lekarzem Weterynarii Pawłem Niemczukiem. W rozmowach wzięła również udział Halina Szymańska, szefowa Kancelarii Prezydenta - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
"W trakcie spotkania omówiono kwestię zasadności odstrzału dzików w Polsce i w innych krajach europejskich jako formy zapobiegania i zwalczania ASF, zalecanej przez UE. Omówiono także sytuację rolników polskich na obszarach dotkniętych występowaniem tej choroby i możliwości zminimalizowania ryzyka pojawienia się jej w innych miejscach. Jednocześnie prezydent zwrócił się do Ministra Środowiska o rozważenie wyłączenia z odstrzału wysokoprośnych loch"

Więcej w serwisie 300polityka.pl »

Tagi: Ministra, Głównym, Kancelarii, Prezydent, Rolnictwa, MinisterstwieKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone