sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Komentarze
Monitoring losów absolwentów – skorzystaj z nowego portalu

Dodano: 07.04.2015 13:28 | 462 odsłon | 0 komentarzy

W chwili obecnej ukończenie studiów traktowane jest jako warunek niezbędny do odniesienia sukcesu, znalezienia ciekawego zajęcia, które zapewni satysfakcję i lepszy poziom życia.

Zainteresowanie studiami wyższymi utrzymujące się od wielu lat w naszym kraju w zasadniczy sposób zmienia strukturę naszego społeczeństwa. Przybywa specjalistów w różnych dziedzinach, z wykształceniem zarówno humanistycznym, medycznym, przyrodniczym, technicznym.

Szkoły wyższe podejmują liczne działania w celu podniesienia atrakcyjności oferowanych studiów. Wprowadzają nowe kierunki, powoli zmieniając tradycyjne uczelnie o dotychczas mocno sprofilowanych kierunkach w uczelnie o charakterze uniwersyteckim.

Zmiany te pozwalają również na łatwiejszy dostęp do uczelni kandydatom na studia.

Jest to zgodne z ideą polskiego szkolnictwa wyższego, mającego za główne zadanie podniesienie standardu życia obywateli, podniesienie ich kompetencji, upowszechnienia wiedzy oraz wykorzystanie jej dla dobra publicznego.

Konsekwencją zmieniającej się struktury społeczeństwa jest duże nasycenie rynku pracy specjalistami w wielu dziedzinach, stąd pojawiła się potrzeba regularnego monitorowania aktualnych trendów w biznesie oraz w zmieniającej się rzeczywistości.

Uczelnie mają obowiązek dostosowywania oferty edukacyjnej do wymogów współczesnego rynku pracy, by ułatwić studentom znalezienie pracy zgodnej z ich kwalifikacjami.

Ważnym krokiem w tym kierunku jest przedsięwzięcie jakiego podjęło się Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2011r. zobowiązując wyższe uczelnie do monitorowania karier zawodowych absolwentów.

Więcej w serwisie www.agroworld.pl »

Tagi: Ministerstwo, ZmianaKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone