sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Komentarze
SGGW wśród najlepszych uczelni świata

Dodano: 08.05.2015 15:40 | 2012 odsłon | 0 komentarzy

dostała się do pierwszej setki najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo. QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już piątą edycją rankingu, który oprócz przeanalizowania około 17,3 mln prac badawczych, zebrał również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia aż 36 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.

Oprócz SGGW do topowych światowych uczelni trafiły także UW (150 pozycja) - w kategoriach: polityka i stosunki międzynarodowe, współczesne języki, matematyka i lingwistyka, UJ - za współczesne języki i Politechnika Warszawska w kategorii inżynieria elektryczna i elektroniczna. W pierwszej 300. w "Filologii i literaturze angielskiej" znalazł się jeszcze Uniwersytet Łódzki, zaś AGH znalazła się w czwartej setce w "Technologiach komputerowych i systemach informatycznych".

Autorzy rankingu wskazują, że polskie uniwersytety pokazały wzrost konkurencyjności na arenie międzynarodowej, mocno zaznaczając swoją obecność we wszystkich wymienionych powyżej kategoriach.

Autor:

Więcej w serwisie www.agroworld.pl »

Tagi: WarszawskiKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone