wtorek, 16 stycznia 2018 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Adama  RSS
Ziobro zaatakował, Małysz odpowiedział. "Błazenada, dziecinada"

Dodano: 16.01.2018 7:38 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Kolejny film, w którym skoczek Jan Ziobro oskarża środowisko narciarskie, wywołał stanowczą reakcję Adama Małysza. "Takie załatwianie sprawy uważam za dziecinadę" - napisał w oświadczeniu były wybitny zawodnik, a dziś dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego.

Źródło: https:

Ziobro apeluje do Małysza. "Niech pan nie straszy"

Dodano: 15.01.2018 17:48 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Jan Ziobro przytacza kolejne wydarzenia z poprzedniego sezonu, mające być potwierdzeniem tego, że skoczek nie był uczciwe traktowany przez osoby z Polskiego Związku Narciarskiego. Konkretnych nazwisk nie podaje, apeluje za to do Adama Małysza. - Niech pan nie straszy, że mogę się przeliczyć, bo wie pan, że nie powiedziałem wszystkiego - rzucił zawodnik.

Źródło: https:

Policjanci poszukują zaginionego Adama Senio. Pomóż go znaleźć!

Dodano: 15.01.2018 15:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie poszukują zaginionego Adama Senio. 55-latek 5 stycznia wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Tagi: Adama
Źródło: ketrzyn.wm.pl

​Wielki tenis w kraju kangurów. Zapowiedź sportowego tygodnia

Dodano: 14.01.2018 20:49 | 8 odsłon | 0 komentarzy


W przyszłym tygodniu kibice będą musieli się zaopatrzyć w spore ilości kawy. W poniedziałek po raz 106. ruszy wielkoszlemowy Australian Open. Fani sportu będą się też emocjonować się rywalizacją w siatkarskiej Lidze Mistrzów, walką Adama Kownackiego i mistrzostwami świata w lotach narciarskich.

Tagi: Adama, Fair
Źródło: www.rmf24.pl

Drużyna za miliard

Dodano: 14.01.2018 6:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Fenomen Roberta Lewandowskiego i całej reprezentacji futbolowej trenera Adama Nawałki nie mieści się już wyłącznie w ramach sportowych. Mamy do czynienia ze zjawiskiem popkulturowym, za którym idą coraz większe pieniądze. Według ekspertów wartość marketingowa pierwszej jedenastki zbliżyła się już do 1 mld złotych.

Tagi: Adama
Źródło: biznes.interia.pl

Kłopoty Nowoczesnej? Wkrótce odbędzie się posiedzenie zarządu partii

Dodano: 13.01.2018 16:32 | 8 odsłon | 0 komentarzy


​We wtorek o godz. 12 odbędzie się posiedzenie zarządu Nowoczesnej; politycy rozmawiać będą m.in. o sytuacji w partii po kryzysie związanym ze środowym głosowaniem nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne - dowiedziała się PAP. Bilans ostatniego tygodnia w Nowoczesnej to: odejście posła Adama Cyrańskiego z partii, zawieszenie się w prawach członków klubu Joanny Scheuring-Wielgus, Joanny Schmidt, Krzysztofa Mieszkowskiego, nagany i kary finansowe dla 9 posłów, odejścia członków struktur partii.

Źródło: www.rmf24.pl

STAN GRY: Zaremba o medialnym kierownictwie opozycji, Rychard: Upadł mit Schetyny, Sutowski o Budapeszcie w Warszawie, Piwnik: Ustawy Ziobry piszą sędziowie

Dodano: 13.01.2018 7:36 | 12 odsłon | 0 komentarzy


-- NIE ŻYJE JERZY CIEMNIEWSKI:

-- CZABAŃSKI ZAPOWIADA BUDŻETOWE FINANSOWANIE MEDIÓW PUBLICZNYCH:

-- KIEROWNICTWO OPOZYCJI DZIERŻY WYBORCZA, TVN I NEWSWEEK - PIOTR ZAREMBA: “To rodzaj ideologicznego szaleństwa uprawianego przez ludzi nie tyle szalonych, co bezradnych. O Schetynie opowiadano mi kiedyś, że tematu aborcji jako problemu moralnego nie jest w stanie pojąć – w żadną stronę, ani za ani przeciw. Teraz zmuszony jest przebrać się za hunwejbina. Bo pomimo stanu prawnego w większości krajów zachodnich uważam aborcję na życzenie za przejaw prawnego zdziczenia. A przy okazji Schetyna pogłębia wrażenie wewnętrznego chaosu. Już lepiej było się zasłonić od początku wolnością sumienia swoich członków. No ale nie można, skoro wojna o aborcję to ostatnia deska ratunku, a kierownictwo opozycji dzierżą „Wyborcza” z „Newsweekiem” i TVN-em. Więc rozliczają, składają samokrytyki, złorzeczą”. 

-- PIOTR SKWIECIŃSKI RACZEJ NIE WIERZY W PRZYSPIESZONE WYBORY, ALE WSZYSTKICH PIENIĘDZY BY NIE POSTAWIŁ: “Ale jest jeszcze inny ważny kontrargument. Rozwiązania parlamentu nie da się otóż zrobić ładnie. Więcej – musiałby to być spektakl brzydki. Większości dla samorozwiązania nie ma, a nieuchwalenie budżetu własnemu rządowi w ramach czegoś, co łatwo można opisać jako politykierskie kombinowanie kosztem merytorycznej pracy nie spodobałoby się, sądzę, dużej grupie wyborców. To nie byłby dobry start do kampanii. Mimo, iż inne okoliczności wydają się sprzyjać takiej decyzji. Raczej nie sądzę więc, aby Jarosław Kaczyński ją podjął. Ale wszystkich pieniędzy bym na to nie postawił”. 

-- NADZIEJA LIBERAŁÓW LOKOWANA W REAKCJI ZAGRANICY - NASZ DZIENNIK: “Wszystkie partie opozycyjne przesuwają się w lewą stronę, zaciekle walcząc o skrajnie lewicowy elektorat. Na dodatek partie dzielą się na coraz mniejsze grupki wzajemnie oskarżające się o zdradę. Tymczasem rekonstrukcja rządu (od premiera począwszy) nadaje partii rządzącej oblicze bardziej umiarkowane, przez co może ona przyciągać elektorat o usposobieniu centrowym. Taki mamy dziś mniej więcej obraz ponad dwóch lat funkcjonowania na naszej scenie totalnej opozycji. Nie ulega zatem wątpliwości, że wszystkie niemal nadzieje środowisk liberalnych są lokowane w reakcji zagranicy”. 

-- UPADŁ MIT SCHETYNY - UWAŻA PROF. ANDRZEJ RYCHARD W ROZMOWIE W KULTURZE LIBERALNEJ: “W bezpośredniej perspektywie obnażyły słabość Grzegorza Schetyny. Do tej pory wiedziano, że lider PO nie posiada szczególnych cech przywódczych, lecz dbał o wizerunek osoby skutecznej, która kontroluje członków swojej partii i potrafi utrzymać ją w ryzach. Mit zdolnego manipulatora upadł i to może być początek końca jego rządów w PO. Schetyna kompletnie pomieszał priorytety, według których jego głównym przeciwnikiem jest wewnątrzpartyjna opozycja albo potencjalny koalicjant, o czym świadczą wyrazy poparcia dla nowej inicjatywy Ryszarda Petru, osłabiającej Nowoczesną. W wyniku tych wewnętrznych gierek stracił kontrolę nad własną partią”.

-- RYCHARD UWAŻA, ŻE TWORZY SIĘ WIĘCEJ MIEJSCA DLA LEWICY: “Tworzy się co raz więcej miejsca dla nowej lewicy. Mam pewne wątpliwości, czy będzie to partia Razem, która wydaje mi się przeintelektualizowana i nie ma dobrych kontrpropozycji na socjalną ofertę PiS-u. Wymiar obyczajowo-liberalny może nie wystarczyć do przekonania wystarczającej liczby wyborców. Ale w Polsce jest zapotrzebowanie na orientacje centrolewicową, którego nie zaspokoi ani Nowoczesna, ani Platforma”.

-- RYCHARD O SYMETRYZMIE: “Jeżeli ktoś twierdzi, że w tym, co ja mówię, są elementy symetryzmu, to odpowiadam, że ja nie jestem symetrystą, tylko socjologiem. Symetrysta, to ktoś, kto próbuje na jednej skali zrównać działania poprzedniego i obecnego rządu. Ja obserwuję tę skalę, a nie jestem jej elementem. Oskarżenia krytyków opozycji o symetryzm to rodzaj etykiety, którą zastępuje się próbę głębszego zrozumienia problemu”. 

-- JERZY BUZEK NA PYTANIE AGNIESZKI BURZYŃSKIEJ W FAKCIE DLACZEGO “PO NIE DALA NIC LUDZIOM”: ”Uwag było wiele, rzeczywiście przy dobrych wskaźnikach gospodarczych był już czas na projekty społeczne i potrzebne reformy. Wszyscy np. wiedzieli, że zmiany w sądownictwie są niezbędne. Należy żałować, że do tych zmian wcześniej nie doszło. Bo te, które wprowadzane są obecnie, nie usprawnią polskiego sądownictwa. Polegają na podporządkowaniu sądów jednej partii politycznej.

-- MICHAŁ SUTOWSKI O BUDAPESZCIE W WARSZAWIE: “Skala oburzenia liberalnych wyborców, nie tyle nawet na poglądy, ile na oportunizm i dziadostwo PO i Nowoczesnej, jest tak wielka, że może zepchnąć opozycję na ostateczny margines i zrobić nam prawdziwy Budapeszt w Warszawie. No więc schadenfreude? Nie. Nie uważam, że należy się z kolejnego „samozaorania” opozycji cieszyć, nie sądzę też, że PO z Nowoczesną powinny „oddać mandaty”, do czego w uniesieniu wzywa część wkurzonych wyborców. Co jednak robić w tej sytuacji?” 

-- ADRIAN ZANDBERG O ZJEDNOCZONEJ KOMPROMITACJI - pisze w SE: “W mediach słychać, że opozycja się skompromitowała. Warto doprecyzować: to kompromitacja PO i Nowoczesnej. Prawdziwa opozycja jest dziś poza Sejmem. W przeciwieństwie do sejmowych liberałów jest wiarygodna. Partia Razem konsekwentnie stoi po stronie praw kobiet i świeckości. Organizacje społeczne, aktywistki, którzy zbierają podpisy, demonstrują, walczą - oni nie zawiedli. Polityczny rachunek za tę kompromitację powinni zapłacić Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer. Jest tylko jedna osoba, której opłaca się, by ośmieszeni liberałowie dalej robili za główną siłę opozycji. To Jarosław Kaczyński. Czas, by wyborcy przestali robić mu tę uprzejmość”. 

-- ZDANIEM ANTONIEGO DUDKA NOWOCZESNA SIĘ NIE PODNIESIE - jak mówi SE: “- Platforma ma problem, jednak w przypadku Nowoczesnej to już klęska. Nie wydaje się, by partia ta była w stanie jeszcze się pozbierać. Paradoksalnie w tym wszystkim może być mały plus dla obozu liberalnego - wyeliminowanie Nowoczesnej siłą rzeczy wzmocni Platformę Obywatelską, choć oczywiście ugrupowanie to także poniosło wizerunkowe straty”. 

-- WYGADAŁA 50 TYS. W MIESIĄĆ I JESZCZE OSZUKAŁA FAKT - pisze Fakt: “Jeśli prezydent Warszawy tak dbała o majątek stolicy jak o rachunek swojego służbowego telefonu to nic dziwnego, że mamy aferę reprywatyzacyjną. Jak podaje portal tustolica.pl, Hanna Gronkiewicz-Waltz (66 l.) goszcząc pół roku temu w Izraelu oraz Stanach Zjednoczonych, nabiła rachunek na 48981, 43 złote!” 

-- PIOTR WÓJCIK MOCNO KRYTYKUJE TRZASKOWSKIEGO ZA POMYSŁ OGRANICZENIA WJAZDU SAMOCHODÓW DO CENTRUM - jak pisze w GPC: “Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Platformy i Nowoczesnej,  w radiu RMF zasugerował, że do jej centrum nie mogłyby wjeżdżać samochody spoza miasta.  Najwyraźniej zapomniał, że Warszawa jest stolicą, więc mieszczą się w niej siedziby niemal  wszystkich urzędów centralnych, a także jednej trzeciej działających nad Wisłą  rm zagranicznych. Polacy z innych regionów kraju nie jeżdżą do niej tylko dla przyjemności, ale również  po to, żeby załatwić urzędowe obowiązki i inne sprawy. Bycie stolicą kraju to nie tylko przywileje, ale też powinności”.

-- FAKT DO POSŁANKI CHYBICKIEJ: ODDAJ MANDAT: “– Nie myślałam, że mój głos może cokolwiek znaczyć – w taki sposób Alicja Chybicka, posłanka PO postanowiła wytłumaczyć wyborcom, dlaczego nie wzięła udziału w głosowaniu nad projektami aborcyjnymi. Parlamentarzystka, która jest też kandydatką na prezydenta Wrocławia wyjęła kartę z sejmowej maszynki do głosowania i wraz innymi posłami PO i Nowoczesnej udawała, że nie mam jej na sali”. 

-- WOJCIECH MUCHA O WALLENDRODACH Z OPOZYCJI I PRZECIW PRZYJMOWANIU CORAZ LICZNIEJSZYCH TRANSFERÓW - pisze w GPC: “Rozmawiać może i warto, przyjmować – niekoniecznie. Postawa posłów i „działaczy z regionu” może i wydawać się szlachetna, jednak nie kosztuje zbyt wiele, biorąc pod uwagę siłę opozycji i możliwe korzyści z niej wynikające. Trudno nie mieć wrażenia, że to raczej ucieczka z tonącego okrętu niż prawdziwe nawrócenie. Nie łudźmy się – im bliżej do wyborów i im trudniejsza sytuacja partii opozycyjnych wciąż niemających pomysłu na swoją polityczną działalność, tym więcej będzie podobnych „nawróceń” i odnajdywania „konserwatywnych korzeni” wśród znanych i mniej znanych działaczy opozycji”.

-- TOMASZ TERLIKOWSKI O POZBAWIANIU POLITYKI WYMIARU MORALNEGO - pisze w GPC: “To bardzo niebezpieczne zjawisko,  bo pozbawia  politykę wymiaru moralnego. Jest  jednak  jeden  pozytyw  całej  tej sytuacji. Od teraz jest jasne, że kandydaci na posłów  PO powinni podpisywać „Deklarację braku sumienia”, żeby  potem  nie  było  zdziwie- nia,  że ktoś  od nich owego braku wymaga”.

-- WIELKI PIS W MAŁYM MIEŚCIE - AGNIESZKA KUBLIK w GW O RAPORCIE GDULI: “Wcale nie są wykluczeni, wcale nie łakną godności. Mówiąc: "Pogonimy elity i obcych", Jarosław Kaczyński daje swoim wyborcom coś ważniejszego: ład moralny i poczucie siły”. 

-- MACIEREWICZ MOŻE TEGO NIE WYBACZYĆ - JAN OLSZEWSKI DLA SE: “Myślę, że zbliża się moment krytyczny dla obozu dobrej zmiany. Bez Macierewicza w rządzie obóz dobrej zmiany może się rozpaść, tak to widzę. Ale życzę sobie i Polsce, żeby to nie nastąpiło”. 

-- MAREK BELKA O SWOIM POUFNYM SPOTKANIU Z KACZYŃSKIM - mówi w rozmowie z Maciejem Stasińskim w GW: “Czy za euro przemawia 100 proc. argumentów? Nie. Sam mówiłem kiedyś, żeby się nie spieszyć. Jak zostałem szefem NBP, zaprosił mnie na spotkanie z klubem PiS Jarosław Kaczyński. Już po Smoleńsku. I to było świetne, ciekawe spotkanie. Umowa była, że nikt nie piśnie o nim słowa. Ale teraz już chyba można. Kaczyński w pewnej chwili zabrzmiał dla mnie „antyeuro”. Odpowiedziałem, że ja bym się nie zarzekał, bo przyjęcie euro może się okazać konieczne. Wtedy prezes bardzo się wycofywał, zapewniał, że wcale nie jest z zasady przeciw. Spotkałem się też z innymi klubami, m.in. z SLD. Tylko PO mnie zignorowała. Chodziło pewnie o kwestie ambicjonalne, bo Jacek Rostowski, zresztą bardzo dobry minister finansów, był chyba zazdrosny o swoją rolę mentora. Dziś jednak jest znacznie gorzej. PiS jest wobec euro wrogi. Premier Mateusz Morawiecki idzie tą samą, arogancką drogą”.

-- GDYBYŚMY ZAWIESILI UE NA ROK, MIELIBYŚMY PIS Z GŁOWY - MÓWI BELKA: “Ludzie w Polsce odwrócą się od władzy dopiero wtedy, kiedy rzeczywistość stanie się dla nich dolegliwa. Ale czy i kiedy – to problem. Najlepiej byłoby zawiesić Unię na rok. Wtedy będziemy mieli PiS z głowy. Wrócą granice, paszporty, wizy, d... będzie, a nie biznes. Obywatel zacznie być poniewierany przez sądy. Młode pokolenie jest faszystowskie na marginesach, ale jednak wychowało się w wolności i Europie. Europa i rynek są dla niego jak powietrze”. 

-- PAWEŁ WROŃSKI O MACIEREWICZU I BŁASZCZAKU - pisze w GW: “Uspokoić atmosferę, zasypać podziały ma minister z opinią partyjnego aparatczyka, który nie miał wiele wspólnego z siłami zbrojnymi, a jako szef policji i służb specjalnych nie zdążył zdobyć dużego doświadczenia. Za to zasłynął z wyrzucania kolejnych komendantów policji, propagandowej niezłomności, krytyki multi-kulti i gender oraz porównywania tęczy malowanych ku czci ofiar zamachów terrorystycznych do manifestacji LGBT. Mariusz Błaszczak ma jednak jedną ważną cechę, która kwalifikuje go na ministra obrony: w przeciwieństwie do Antoniego Macierewicza trudno mu zarzucić „ekstrawagancję” i nie uczyni nic wbrew woli Jarosława Kaczyńskiego”. 

-- BARBARA PIWNIK O TYM, ŻE POWINNO SIĘ WSZCZĄĆ ŚLEDZTWO WS RYWINA JUŻ PO PUBLIKACJI MAZURKA I ZALEWSKIEGO WE WPROST - mówi Elizie Olczyk w RZ: : “Krótko po tym, jak zostałam odwołana, we „Wprost" pojawiła się mała notka w rubryce satyrycznej, że Lew Rywin poszedł do Adama Michnika z korupcyjną propozycją. Pomyślałam, że nowy minister sprawiedliwości, prokurator generalny powinien natychmiast zadecydować o wszczęciu śledztwa w tej sprawie”.

-- USTAWY DLA ZIOBRY PISZĄ SĘDZIOWIE - MÓWI PIWNIK OLCZYK: “Poza tym, jeżeli jesteśmy przy ekspertach ministra sprawiedliwości, to chciałam zwrócić uwagę na jedną rzecz - obecnie wielu mówi: Zbigniew Ziobro zrobił to czy tamto, rozprawia się ze środowiskiem sędziowskim itd. A to nieprawda. W ministerstwie pracuje bardzo wielu sędziów. Podobno na rozmaitych stanowiskach jest ich ok. 150. A więc to, co się teraz dzieje w sądownictwie, jest także dziełem tych sędziów. Przecież minister Ziobro nie jest autorem wszystkich pomysłów i nie przygotowuje wszystkich projektów ustaw”.

-- PIWNIK O ABSURDALNYCH APELACH ŚRODOWISK SĘDZIOWSKICH: “Bardzo nie podobają mi się takie apele, bo można odnieść wrażenie, że sędziowie powinni zrezygnować z możliwości zajmowania stanowiska prezesa bądź przewodniczącego wydziału w czasie, gdy ministrem sprawiedliwości jest Zbigniew Ziobro, a to jest absurdalne. Poza tym skoro dużo mówi się o niezawisłości i niezależności sędziów, to podporządkowanie się takiemu apelowi mogłoby świadczyć o skłonności osób wykonujących zawód sędziego do poddawania się tego rodzaju swoistym naciskom”. 

-- URODZINY: Tomasz Sekielski, Jacek Żalek, Paweł Michalak, Daria Kwiatkowska, NIEDZIELA: Andrzej Diakonow, Marek Migalski.

Źródło: 300polityka.pl

Pomorskie: 10 lat więzienia dla fotografa-gwałciciela

Dodano: 11.01.2018 16:50 | 8 odsłon | 0 komentarzy


10 lat więzienia dla Adama S. - fotografa z okolic Gdańska, który oskarżony był o gwałty na czterech kobietach. Skazujący wyrok dla 54-latka wydał właśnie Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ.

Tagi: Adama
Źródło: www.rmf24.pl

Glapiński o stopach procentowych. "Okres bez zmian może się przedłużyć"

Dodano: 10.01.2018 19:24 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Do końca 2018 roku stopy procentowe nie powinny ulec zmianie, taki stan może przedłużyć się również na 2019 rok - wynika z wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego. Jego zdaniem, dynamika produktu krajowego brutto w 2018 rok może wynieść poniżej 4 procent, w okolicy 3,5 procenta.

Źródło: tvn24bis.pl

MEN: Halloween nie mieści się w polskiej tradycji

Dodano: 10.01.2018 15:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Obchody święta Halloween nie mieszczą się w polskiej tradycji" - czytamy w odpowiedzi Marzeny Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, na interpelację poselską Adama Korola. Parlamentarzysta pytał m.in. o to, czy resort zamierza zablokować organizowanie w szkołach imprez związanych z Halloween.

Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone