piątek, 23 czerwca 2017 r.  Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Wiadomości z tagiem Analizy  RSS
Ludzki pan prezydent. Kto zastąpił dyktatora Islama Karimowa?

Dodano: 18.06.2017 16:10 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Gdy prezydent Uzbekistanu Szawkat Mirzijojew obejmował władzę po śmierci wieloletniego dyktatora Islama Karimowa, pytano, czy będzie kopiował poprzednika, czy też będzie samodzielny. Pół roku jego rządów pozwala twierdzić, że stanowczo wybrał samodzielność. Analiza reportera Polskiej Agencji Prasowej Wojciecha Jagielskiego.

Źródło: www.tvn24.pl

MON składa do prokuratury zawiadomienie w sprawie naruszenia prawa przez komisję Millera

Dodano: 12.06.2017 12:26 | 16 odsłon | 0 komentarzy


MON składa do prokuratury zawiadomienie w sprawie naruszenia prawa przez komisję Millera - W związku z informacjami posiadanymi przez Podkomisję do Spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego oraz opublikowanym przez agencję prasową Ria Nowosti wywiadem przeprowadzonym z Aleksiejem Morozowem z Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), w którym przedstawiony został m.in. przebieg katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem z dnia 10 kwietnia 2010 r., powstała uzasadniona wątpliwość co do rzetelności i prawdziwości raportu końcowego Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego działającej pod przewodnictwem Edmunda Klicha, a następnie Jerzego Millera - . Jak napisano w komunikacie:
"Ustalenia poczynione przez Przewodniczącego Komisji Technicznej MAK w zakresie przebiegu zdarzeń w czasie lotu samolotu TU-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r., przeprowadzone w tym zakresie dowody i ekspertyzy, były znane członkom KBWLLP podczas sporządzania raportu końcowego, a mimo to zarówno opis stanu faktycznego, jak i wnioski wyrażone w raporcie końcowym w znaczący sposób odbiegają od ustaleń MAK. Analiza powyższego uzasadnia podejrzenia o zaniechania i zaniedbania, jakich mogli dopuścić się członkowie polskiej komisji badającej przyczyny wspomnianej katastrofy. W tym stanie rzeczy mogło dojść do popełnienia przestępstwa przeciw działalności instytucji państwowych, wymiarowi sprawiedliwości lub przeciwko wiarygodności dokumentów. Z powyższych względów MON kieruje sprawę do wyjaśnienia przez prokuraturę"

Źródło: 300polityka.pl

Analizy Online News: Kolejny dobry miesiąc

Dodano: 09.06.2017 13:11 | 40 odsłon | 0 komentarzy


W maju po raz kolejny saldo wpłat i wypłat do funduszy inwestycyjnych było dodatnie. Jednak jego skala była najniższa od początku roku

Źródło: https:

Analiza możliwości pozyskania czołgu nowego typu

Dodano: 07.06.2017 11:47 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu analizy rynku w zakresie możliwości pozyskania czołgu nowego typu.

Tagi: Analizy
Źródło: www.altair.com.pl

Analiza EY: Za "darmowy" roaming w Europie zapłacą telekomy i ich klienci

Dodano: 06.06.2017 8:25 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Od 15 czerwca 2017 roku ulegną zmianie warunki świadczenia usług roamingu na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). "Ceny połączeń za granicą jak w domu" będą dużym wyzwaniem dla telekomów. Niektórzy operatorzy w Europie już ograniczają...

Tagi: Cele, Analizy
Źródło: inwestycje.pl

Analizy benchmarkingowe dla cen transferowych, czyli nowe obowiązki dokumentacyjne

Dodano: 06.06.2017 8:10 | 16 odsłon | 0 komentarzy


O ile wątpliwości co do sposobu przeprowadzenia analizy danych porównawczych są czymś naturalnym, to pewnym zaskoczeniem dla podatników mogą się okazać problemy z ustaleniem obowiązku sporządzenia benchmarków w przypadku transakcji z zakładem.

Tagi: Analizy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone