poniedziałek, 24 lipca 2017 r.  Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wiadomości z tagiem Analizy  RSS
STAN GRY: Osiecki: Reforma skończy się dymisją Ziobry? Szułdrzyński: PiS grilluje PAD, GPC: Afera melioracyjna w fazie końcowej

Dodano: 17.07.2017 10:34 | 16 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Petru proponuje Kopacz na lidera sejmowej opozycji, Lubnauer o poprawkach, Ujazdowski o bwzwzględnym Kaczyńskim: -- AFERA MELIORACYJNA W FAZIE KOŃCOWEJ - GPC: “W śledztwie dotyczącym afery melioracyjnej nie zgromadzono zasadniczych dokumentów – twierdzi prokurator Aldona Lema z Prokuratury Krajowej. Obecnie materiał dowodowy został zabezpieczony już niemal w całości, co umożliwi podjęcie kluczowych decyzji”. http://gpcodziennie.pl/66270-aferamelioracyjnawfaziekoncowej.html

-- OBIECANE PIENIĄDZE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW NA PROGRAM ZA ŻYCIEM - GW: “Powiatowe Urzędy Pracy dostały z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej polecenie, by wstrzymać podpisywanie wszystkich umów o dofinansowaniu działalności gospodarczej. Setki osób zostały na lodzie”.

-- ANDRZEJ RYSUJE: SĘDZIOWIE Z TAŃCA Z GWIAZDAMI W STAN SPOCZYNKU:

-- PYTANIE CZY NIE SKOŃCZY SIĘ TO ODWOŁANIEM ZIOBRY - Grzegorz Osiecki w DGP: “Cała sprawa jest istotna w kontekście politycznym. Minister sprawiedliwości już ma olbrzymią władzę dzięki wpływowi na kształt prokuratury. Jeśli dojdą do tego uprawnienia do nominacji w sądach, stanie się jedną z najsilniejszych postaci w rządzie. To może budzić obawy rywali we własnym obozie. Nie wiadomo także, jakie plany ma Jarosław Kaczyński. Lider PiS pilnuje, by nikt w jego obozie nie mógł się za bardzo wzmocnić i zagrozić jego pozycji. Niewykluczony jest wariant, że gdy Zbigniew Ziobro dostanie wszystkie uprawnienia, zostanie odwołany”.

-- DGP O LUDZIACH ZIOBRY W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI: “Dotyczy to zwłaszcza najbliższego zaplecza Ziobry, związanego ze śląskim stowarzyszeniem Ad Vocem. W Katowicach, uważanych za matecznik ziobrystów, na czele jednostki regionalnej stanął Tomasz Janeczek, kojarzony m.in. z wywieraniem nacisków na podwładnych w sprawie zatrzymania Barbary Blidy. Na szefa okręgu katowickiego awansował z kolei Piotr Wolny, przed laty referent śledztwa dotyczącego mafii węglowej, w którym była posłanka SLD miała usłyszeć zarzuty”.  

-- PIS GRILLUJE PREZYDENTA - Michał Szułdrzyński w RZ: “Po drugie, PiS grilluje przy okazji prezydenta, wysyłając mu dwa sygnały. Pierwszy jest taki, że może ustawą odebrać mu przywilej powoływania sędziów SN. Drugi też jest ostrzeżeniem: skoro możemy zwykłą ustawą skrócić kadencję KRS, SN, skoro mamy w ręku Trybunał Konstytucyjny, możemy odebrać ci dowolne uprawnienia lub nawet skrócić kadencję. Jeśli obecny kształt jest balonem próbnym, PiS osiąga też inny z celów: jeśli pójdzie na ustępstwa, będzie przekonywać, że słucha Polaków. Że jest zdeterminowany do walki z korporacjami sędziowskimi w interesie obywateli, ale jest otwarty na argumenty i może się z niektórych rozwiązań wycofać. Tyle tylko, że cena, którą zapłaci PiS za te próby, będzie bardzo wysoka”.

-- BRONIMY PRAWA - jedynka GW.

-- DO MILIONA ZABRAKŁO IM 9995,5 TYSIĄCA - jedynka GPC: “Leszek Balcerowicz, Adam Michnik, Andrzej Celiński, Jerzy Stępień, KOD, Obywatele RP, PO i Nowoczesna, celebryci – salon III RP w komplecie zjawił się w niedzielę przed Sejmem, aby bronić stołków sędziów Sądu Najwyższego. Mimo że antyrządowe media ogłosiły koniec demokracji, na demonstracjach nie pojawił się zapowiedziany milion osób. Politycy opozycji wezwali pomoc z zagranicy i w tajemnicy przygotowują działania mające sparaliżować prace Sejmu”. http://gpcodziennie.pl/66272-domilionazabrakloim9955tysiaca.html

-- AUTORYTARNE CIĄGOTY PO - Joanna Lichocka w GPC: “Na szczęście antydemokratyczna PO nie ma dziś sił, by obalić rząd i uniemożliwić pracę większości wybranej w demokratycznych wyborach. Ale trzeba pamiętać, że otwarcie już demonstrując autorytarne ciągoty, PO wciąż jest w stanie zgromadzić tysiące zwolenników na ulicy. Analiza tego zjawiska to studium tego samego rodzaju kłamstw i socjotechnik, które kiedyś rodziły faszyzm i komunizm”.

-- PIS NA CZERWONEJ LINII, TEST WIARYGODNOŚCI DLA DUDY - Bogusław Chrabota w RZ: “Zastanawiam się, co podpowiedzieć rządzącym i opozycji w dniu, w którym w geście protestu na ulice polskich miast wyszły dziesiątki tysięcy moich współobywateli. Politykom Prawa i Sprawiedliwości powiem, że zbliżają się do cienkiej czerwonej linii, po której przekroczeniu obywatelskie nieposłuszeństwo dla wielu będzie główną, a może i jedyną słuszną, postawą w polityce. Opozycji powiem co innego. Jeśli czekaliście na moment, w którym należy wybierać między dobrem państwa a drobnymi egoizmami, to właśnie otrzymujecie go na tacy. Także dla prezydenta Andrzeja Dudy ta ustawa będzie jednym z najważniejszych testów wiarygodności”.

-- ARGUMENTY FINANSOWE PRZECIW POLSCE - jak pisze w RZ Anna Słojewska: “Jeśli siła perswazji nie wystarczy, to z pewnością niektóre państwa członkowskie nie zawahają się przed użyciem argumentów finansowych w zbliżającej się debacie budżetowej. Mimo że sama Komisja nie rekomenduje bezpośredniego wiązania funduszy strukturalnych z praworządnością, to rządy mają swobodę zgłaszania swoich pomysłów. Może im się to opłacać, biorąc pod uwagę rosnącą niechęć do Polski na Zachodzie”.

-- SĘDZIA ŁĄCZEWSKI W PUBLICYSTYCZNYM TEKŚCIE W GW: “Wy, państwo politycy, obywatela z wymiaru sprawiedliwości swoimi decyzjami rugujecie. Obywatel nie zawsze jest członkiem partii, ale zawsze jest człowiekiem. Historia pamięta. I poeta pamięta. Wrażliwość poety oddaje każdego pojedynczego obywatela. Być może nie osądzą was sędziowie, których właśnie sprowadzacie do roli waszych służących. Ale na pewno osądzą was poeci”.

-- PRL SIĘ PODOBAŁA A UE NIE BYLA OCZYWISTYM WYBOREM POLAKÓW - Jacek Żakowski w GW: ”Odpowiedź jest bolesna. Z braku miejsca podsunę tylko kilka punktów. 1. To nie jest zanik pamięci. PRL się wielu Polakom podobała – w 1989 r. co trzeci głos był za tym, by nic nie zmieniać. 2. Wtedy i zawsze potem 30-50 proc. miało Polskę w nosie i nie głosowało. 3. Przekonanie, że „demokracja ma przewagę nad wszelkimi innymi formami rządów”, przez całe ćwierćwiecze podzielało 60-70 proc. pytanych, a grupa niezdecydowanych malała na rzecz odpowiedzi „nie”. 4. Europa nie była oczywistym wyborem Polaków – w referendum akcesyjnym głosowało tylko 58 proc. i co czwarty głos był przeciw (de facto absencja też była głosem przeciw)”. 

-- KAZIMIERZ MICHAŁ UJAZDOWSKI WSPOMINA STANOWISKO PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO - jak mówi w rozmowie z wrocławską GW: “PiS przez całe lata głosiło potrzebę reformy, w żadnym zaś wypadku nie przedstawiało propozycji radykalnego unicestwienia sądownictwa – czy to konstytucyjnego, czy powszechnego. Bardzo wyraźne stanowisko miał w tym temacie śp. prezydent Lech Kaczyński, który wielokrotnie deklarował, że nie zamierza zasadniczo zmieniać modelu władzy sądowniczej w Polsce. Chciał reformy w ramach cywilizowanych reguł. To, co obserwujemy obecnie, to linia przyjęta po ostatnim zwycięstwie PiS w wyborach, które dały tej partii bezwzględną większość w parlamencie”.

-- 4,5 MILIONA DLA OJCA RYDZYKA - Sylwia Czubkowska w DGP: “Na szkolenia medialne, na organizację rocznicy chrztu Polski, na reklamy 500+… Blisko 4,5 mln złotych przekazały ministerstwa i podległe im jednostki na rzecz fundacji, szkoły i mediów powiązanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem”.

-- RZĄD PODNOSI NAM RACHUNKI - Fakt: “W tym tygodniu Sejm zajmie się projektem ustawy o rynku mocy, który został po cichu uchwalony przez rząd. Zakłada on m.in. to, że do rachunku za prąd doliczany będzie nowy podatek. Z naszych kieszeni w ciągu 10 lat wyparuje aż 7 mld zł! Wprowadzenie nowej opłaty drogowej, która spowoduje wzrost cen paliw, to dopiero początek podwyżek, jakie szykuje nam PiS! Polakom wciąż brzmią w uszach zapowiedzi Beaty Szydło: – Podnoszenie podatków nie jest dobrym sposobem na rozwój gospodarczy, dlatego nie będziemy tego robić – mówiła premier 26 sierpnia 2016 r. w TVP Info”.

-- PIS HAMUJE PRACE NAD USTAWĄ O FRANKOWICZACH - Fakt: “Jak dowiedział się Fakt, wszystko wskazuje na to, że ustawa antyspreadowa trafi do kosza. Powód? – Tak naprawdę nikogo nie zadowala. Frankowicze są rozczarowani nikłą skalą pomocy, a z kolei NBP twierdzi, że pochłonie ona miliardy – przekonuje jeden z polityków PiS”.

-- ADAM BODNAR O PAŃSTWOWYCH NGO-SACH - pisze w DGP: “Z kolei przykłady Węgier, Azerbejdżanu czy Rosji zmuszają do refleksji, jaki może być kolejny krok polskich władz. Kilka miesięcy temu nikt się nie spodziewał tak fundamentalnego ataku na niezależność Sądu Najwyższego. A może podobna przyszłość czeka także organizacje pozarządowe, słynące ze swojej integralności i niepokorności, które w jakimś zakresie korzystają ze środków zagranicznych? Jeśli tak się stanie, to społeczeństwo obywatelskie w Polsce rozwinie się tylko w tych obszarach, na których będzie zależało rządowi. I tylko w sposób lojalny oraz absolutnie bezkrytyczny. A społeczeństwo po raz kolejny nie dostrzeże, jak cofa się przestrzeń wolności obywatelskich”.

-- ŻALEK CHCE SIĘ POZBYĆ NAPOLEONA Z HYMNU - jak mówi w rozmowie z SE: “Sentyment do Francji wynikał z tego, że Napoleon był w konflikcie z naszymi zaborcami. Stąd w Polsce taki szacunek wobec jego postaci. Teraz rzeczywistość epoki zaborów schodzi na dalszy plan. Młode pokolenie ma problem ze zrozumieniem historii stanu wojennego, a co dopiero wojen napoleońskich. Mogą zapytać: kto to ten Napoleon, co to za przegrany "koleżka"? Pokoleniu wychowanemu na komiksach Jan III Sobieski przynajmniej z czymś się kojarzy. Z wielkim zwycięstwem”. http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/zalek-napoleon-wszystko-przegra_1008930.html -- SZCZECINEK PIERWSZY W ZACH.POM. Z SAMORZĄDOWYM IN VITRO:

-- URODZINY: 80 lat kończy Stanisław Tym.

Źródło: 300polityka.pl

Analiza obowiązku zawiadomienia o przestępstwie nadużycia seksualnego wobec małoletnich

Dodano: 15.07.2017 11:30 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Nowelizacja Kodeksu karnego, która weszła w życie 13 lipca 2017 r., oprócz zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci, wprowadza obowiązek niezwłocznego zawiadomienia organów ścigania przez osoby, które mają wiedzę o takich przestępstwach.

Źródło: gosc.pl

Analiza obowiązku zawiadomienia o przestępstwie nadużycia seksualnego wobec małoletnich

Dodano: 14.07.2017 10:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Nowelizacja Kodeksu karnego, która weszła w życie 13 lipca 2017 r., oprócz zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci, wprowadza obowiązek niezwłocznego zawiadomienia organów ścigania przez osoby, które mają wiedzę o takich przestępstwach.

Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone