wtorek, 26 marca 2019 r.  Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Wiadomości z tagiem Anna  RSS
STAN GRY: Fijołek: Nowogrodzka otwiera furtki – na liście pierwszego wyboru K’15 i PSL, KKZ: Opozycja przestała się tłumaczyć, Nizinkiewicz: Otwartość PO wymusił Biedroń, Reda o ACTA2: Platformy powiedzą „Przykro nam, linkowanie do tej strony nie jest możliwe w Europie”

Dodano: 26.03.2019 11:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy


-- NARRACJA PIS WS NAUCZYCIELI - TO BYŁOBY 17 MILIARDÓW - 300LIVE:

-- PODATEK OD LINKÓW I FILTROWANIE TREŚCI NIE NAPRAWIĄ INTERNETU - JULIA REDA W ROZMOWIE Z ADAMEM OSTOLSKIM W KRYTYCE POLITYCZNEJ:“Wydawcy liczą na to, że proponowane rozwiązania będą funkcjonować jak swego rodzaju podatek. Ale jeśli powiesz jakiejś firmie, że musi płacić za linkowanie do twojej strony, to prawdopodobnie po prostu przestanie do niej linkować. Z punktu widzenia zwykłego użytkownika internetu istnieje ryzyko, że wielkie platformy postanowią nie płacić wydawcom i po prostu zablokują linki do ich stron. W przyszłości może się okazać, że kiedy spróbujesz umieścić link na Facebooku, wyświetli ci się komunikat „Przykro nam, linkowanie do tej strony nie jest możliwe w Europie”. I nawet jeśli nieczęsto zdarza ci się dzielić linkami, to w efekcie będziesz widzieć mniej linków do artykułów prasowych i będą one pochodzić z węższego spektrum źródeł".

-- CAŁEJ OPOZYCJI ŻYCZĘ POWODZENIA - BOGDAN ZDROJEWSKI W GAZECIE WROCŁAWSKIEJ - mówi Andrzejowi Zwolińskiemu: “Komplementy pod moim adresem padły i z lewej i prawej strony sceny politycznej. Wszyscy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku doskonale wiedzą, że jestem politykiem centrowym. Z tego też powodu łatwiej mi dziś powiedzieć, że całej opozycji wobec PIS życzę powodzenia”.

-- NIE STRZELAM FOCHA - DALEJ ZDROJEWSKI: “Nigdy w PO nie miałem z górki. Zawsze coś musiałem udowadniać. Zdobyłem dla PO w rozmaitych wyborach prawie milion głosów. Ale nie unoszę się ambicją, ani też nie strzelam tzw. focha. To nie w moim stylu”.

-- OPOZYCJA PRZESTAŁA SIĘ TŁUMACZYĆ PRZED PIS-EM - KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA w GW: “PiS sprytnie wykorzystał podpisanie karty LGBT w Warszawie, ale Koalicja Europejska tak samo sprytnie na jego atak odpowiedziała. O dziwo, nie wycofała się z decyzji, nie tłumaczyła się, nie formułowała karkołomnych usprawiedliwień, ale odważnie stanęła w obronie karty, a Rafał Trzaskowski stał się jednym z bohaterów sobotniej konwencji. I to on wraz z Grzegorzem Schetyną nakreślili oś podziału w tych wyborach. To wybór – jak mówili – między tolerancją a szczuciem, między prawdą a kłamstwem, między Polską mocną a Polską na marginesie, między europejskością a nacjonalizmem, między skromnością władzy a jej rozpasaniem. Tu wydatnie pomógł opozycji marszałek Kuchciński z lubością podróżujący rządowymi odrzutowcami i po Sejmie przemieszczający się z pełną obstawą”.

-- WIOSNA ZMIENIŁA SWOJĄ OPOWIEŚĆ I STAJE W SZEREGU DOMAGAJĄCYM SIĘ POSZANOWANIA PRAWORZĄDNOŚCI - DALEJ KKZ: “Kampania zapowiada się fascynująco także dlatego, że w tle jest jeszcze Wiosna Roberta Biedronia – żywiołowa i entuzjastyczna. To istotne podkreślenie, bo wygląda na to, że już tylko to odróżnia ją od KE, która przestała uciekać od trudnych tematów. To wniosek z soboty. A także ten, że Wiosna zdecydowanie zmieniła swoją opowieść i Robert Biedroń staje dziś w szeregu tych, którzy domagają się od PiS-u poszanowania praworządności. To, jak się okazuje, także jego wojna. Po zsumowaniu sondażowego poparcia KE wraz z Wiosną mogą pokonać PiS. Ale do odebrania władzy droga jeszcze daleka, zwłaszcza że cała jesień przed nami”.

-- MARCIN FIJOŁEK O FURTKACH OTWARTYCH PRZEZ NOWOGRODZKĄ: “Jedną z naturalnych furtek, których nie warto zatrzaskiwać, mostów, których nie warto palić, są rozmowy z przedstawicielami innych partii czy ruchów. Stąd nieformalne spotkania na linii PiS-PSL, których było sporo w ostatnim czasie (do czego jedni i drudzy niezbyt chętnie się przyznają), stąd mrugnięcia okiem premiera Mateusza Morawieckiego pod adresem ludowców, wreszcie - badanie gruntu w Kukiz‘15. Nie każde ze spotkań, nie każda z decyzji musi być zwiastowaniem wielkich zmian czy planów, ale jedno jest pewne: w PiS nikt nie zamierza zatrzaskiwać sobie drzwi. Za dużo niewiadomych, za mało pewnych badań i sondaży, zbyt duże doświadczenie zwłaszcza wśród liderów partyjnych, by pozwolić sobie na taką beztroskę czy arogancję. Najbliższe miesiące poza ostrą walką polityczną mogą przynieść nam więc kilka nieoczywistych zagrań, wypowiedzi czy sygnałów. A jesienią - przedziwne sojusze. Ot, uroki roku wyborczego”.

-- PROF. DUDEK: W MAJU BĘDZIEMY MIELI PRAWYBORY PRZED JESIENIĄ - mówi Interii: “To oczywiście gra. Musimy mieć świadomość, że majowe wybory będą kolejnym plebiscytem na temat oceny rządu PiS, jeszcze wyraźniejszym niż w przypadku wyborów samorządowych - zauważa rozmówca Interii. Jak tłumaczy, w czasie wyborów do PE zetrą się dwa największe obozy, a kwestie unijne pozostaną "zupełnym pretekstem, listkiem figowym". - Istota sporu będzie polegała na uzyskaniu odpowiedzi wyborców na pytanie: czy jesteś za Zjednoczoną Prawicą i kontynuacją jej rządu? Mamy do czynienia z rodzajem prawyborów przed jesiennymi wyborami - uważa prof. Dudek”.

-- WIELKICH SUKCESÓW WŁADZY NA HORYZONCIE NIE WIDAĆ - ŁUKASZ PAWŁOWSKI W KULTURZE LIBERALNEJ: “Sobotnie konwencje trzech największych partii potwierdziły to, co wiedzieliśmy już od dawna. Tak jak chciało PiS, kampania wyborcza prawdopodobnie będzie toczyć się przede wszystkim wokół tematów związanych z polityką wewnętrzną. Wbrew pozorom nie jest to jednak dla partii rządzącej dobra wiadomość. Tak oto pod koniec marca sytuacja wydaje się korzystna przede wszystkim dla Koalicji Europejskiej, a kłopotliwa dla PiS-u. Sondaże mogą działać na partię rządzącą usypiająco. Na horyzoncie jednak majaczą kolejne kłopoty – spektakularne protesty, ale także między innymi wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE. Wielkich sukcesów z kolei nie widać”.

-- WIOSNA ZASKAKUJĄCO SZYBKO POGODZIŁA SIĘ Z ROLĄ MŁODSZEGO PARTNERA - DALEJ PAWŁOWSKI: “Dziś Sylwia Spurek na łamach „Plusa Minusa” stwierdza, że wszystkie sondaże pokazują, że „Wiosna wraz z Platformą realizuje ten pierwszy i najważniejszy cel PO, czyli odsunięcie PiS od władzy”. Różnica niby niewielka, ale znacząca. Sugeruje, że partia Biedronia już pogodziła się z rolą młodszego partnera. Trudno nie dodać: zadziwiająco szybko. Oczywiście Spurek jednocześnie zapowiada, że w zamian PO będzie musiała zrealizować postulaty Wiosny. Śmiem w to wątpić. Wiośnie trudno będzie bowiem wytłumaczyć się wyborcom, jeśli w koalicję z PO nie wejdzie i tym samym pozwoli na dalsze rządy PiS-u. I to nawet jeśli Grzegorz Schetyna nie zgodzi się z większością obietnic Biedronia”.

-- SCHETYNA ODCINA TLEN BIEDRONIOWI - Jacek Niznkiewicz w RZ: “Schemat ogrywania Wiosny przez PO jest podobny do tego, jaki Platforma zastosowała wobec Nowoczesnej. Najpierw przeczekanie efektu nowości, później oskarżanie o sprzyjanie PiS, następnie zakulisowe zwalczanie wbrew publicznym deklaracjom współpracy i przejmowanie głównych postulatów partyjnych. Dalej było coraz brutalniej, łącznie ze zwasalizowaniem formacji Katarzyny Lubnauer. Wynik wyborów do PE pokaże, czy Schetynie opłaca się zabijać politycznie Biedronia, czy ten wcześniej sam popełni polityczne samobójstwo”.

-- NIZINKIEWICZ O LEWICOWYM TEŚCIE DLA PO: “Tymczasem lewicowym testem dla PO będzie odpowiedź kolejnych miast rządzonych przez jej polityków na przyjęcie deklaracji LGBT”.

-- OTWARTOŚĆ PLATFORMY WYMUSIŁ BIEDROŃ - DALEJ NIZINKIEWICZ: “Platforma przez osiem lat rządów PO–PSL w kwestii związków partnerskich nie zrobiła nic. Niczego nie załatwiła. Mamiła przez lata mniejszości, grając politycznie tematami światopoglądowymi. Otwartość PO na lewicowe postulaty wymusił Robert Biedroń.

-- RZĄD SZUKA KASY- na jedynce GW.

-- RZĄD ZŁAMIE REGUŁĘ WYDATKOWĄ? - GW: “Jak szacują podpisani pod apelem eksperci, gdyby kierować się regułą, wzrost wydatków w przyszłorocznym budżecie nie mógłby przekroczyć 42 mld zł. "Tymczasem spodziewany przyrost tylko ośmiu, choć istotnych pod względem wolumenu, kategorii wydatkowych (wydatki jednostek samorządu terytorialnego, MON, NFZ, FUS, MSW, MNiSW, obsługa długu publicznego oraz składka do UE) wynosi w przyszłym roku około 70 mld zł, i to nawet bez uwzględnienia spodziewanego zwiększenia wydatków samorządów o blisko 6 mld zł ze środków nowo utworzonego Funduszu Dróg Samorządowych" - wyjaśniają”.

-- BUDŻETOWE TRZĘSIENIE ZIEMI - PIOTR SKWIROWSKI w RZ: “W kłopoty wpadamy właściwie w szczycie koniunktury. Strach pomyśleć, co będzie dalej. Na piątek agencja ratingowa Fitch zapowiedziała rewizję oceny Polski. Informacje o wzroście deficytu w okolicę granicy 3 proc. mogą na tej ocenie zaważyć negatywnie.

-- STERNIK I NAWIGATOR W PRM - ROŚNIE ROLA OTOCZENIA MORAWIECKIEGO A ZMNIEJSZA RESORTU FINANSÓW- Bartek Godusławski i Grzegorz Osiecki w DGP.

-- NIE MA WIĘKSZEGO DEZERTERA NIŻ ZALEWSKA - JACEK HARLUKOWICZ w GW: “Wybory do europarlamentu 2019. Nigdzie tak dobitnie jak na Dolnym Śląsku nie pasuje określenie "akcja ewakuacja", ukute przez opozycję, do listy kandydatów PiS do europarlamentu. Bo też nie ma większego dezertera z pola boju niż Anna Zalewska, szefowa resortu edukacji i liderka dolnośląsko-opolskiej listy do PE”.

-- 14 DNI DO STRAJKU- jedynka GW.

-- DIALOG PEŁEN NAPIĘĆ, ALE BEZ KONKRETÓW -DGP o strajku.

-- RZĄD WZIĄŁ KURS NA STRAJK I KONFRONTACJĘ Z NAUCZYCIELAMI - Zuzanna Dąbrowska w RZ: “Tego protestu nie da się zagadać, przedstawiając starą propozycję wprowadzenia 5-procentowej podwyżki we wrześniu zamiast w styczniu. Rząd to wie, więc stara się odrzucić piłeczkę, oczekując od związków wspólnego stanowiska, co jest tak prawdopodobne jak dogadanie się Jarosława Kaczyńskiego z Grzegorzem Schetyną. Słaby manewr, bo jako ewentualny powód zerwania rozmów przez rząd nikogo nie przekona”.

-- MAŁO PRAWDOPODOBNE, ŻEBY SZTUCZKA Z TK SIĘ POWIODŁA - EWA SIEDLECKA W POLITYCE: “Zatem szansa, że sztuczka powiedzie się w sprawie o legalność powołania i działania KRS, nie jest duża. Oczywiście decyzja należy do TSUE. Chyba żeby Sąd Najwyższy wycofał pytania prejudycjalne, co nie jest prawdopodobne. Natomiast pewne jest, że władza PiS dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego Dobrej Zmiany będzie przedstawiać jako dowód legalności działań KRS i prawomocności orzeczeń wydawanych przez nominowanych przez nią neosędziów. Szczególnie tych w Sądzie Najwyższym. A jeszcze szczególniej w nowych izbach: Dyscyplinarnej i Kontroli Nadzwyczajnej”.

-- ETYKA KALEGO WS POMNIKA - MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI w RZ: “Ale równocześnie trzeba pamiętać, że na pomnik upamiętniający tak potworną tragedię, jaką była katastrofa smoleńska, wjeżdżać na hulajnodze po prostu nie wypada. I dobrze, że stróże prawa zwrócili nastolatkom uwagę, choć może mogli to zrobić w milszy sposób. Ale praworządność polega również na rzeczach drobnych – na tym, że nie skacze się po pomnikach, nie gwiżdże na polityków na cmentarzu ani też nie pochwala samowolnego niszczenia legalnie stojącego pomnika ks. Jankowskiego. Ale na przyznanie tego nie pozwala często popularna ostatnio w polskich debatach etyka: etyka Kalego”.

-- AUSTRIAK GUBI SIĘ W ZEZNANIACH - Grażyna Zawadka i Izabela Kacprzak w RZ: “Nie ma to jednak pokrycia w materiałach postępowania. Mimo upływu półtora miesiąca i żądań prokuratury, by biznesmen okazał dowody – przelewy, wypłaty, opłacone rachunki – Austriak ich nie podaje. „Pan Gerald Birgfellner do chwili obecnej (20.03.2019 r.) nie przedstawił żadnych dokumentów, które miałyby potwierdzać poniesione przez niego koszty” – odpowiada nam Łukasz Łapczyński, rzecznik prokuratury, dodając, że biznesmen został wezwany do ich przekazania”.

-- URODZINY:Barbara Szczepuła, Malwina Dziedzic.

Źródło: 300polityka.pl

Zalewska: Likwidacja PIT-u dla osób poniżej 26 roku życia znakomicie poprawi sytuację nauczycieli stażystów

Dodano: 26.03.2019 8:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy


– Znaleźliśmy dodatkowe środki na to, aby każdy nauczyciel, który ma ocenę wyróżniającą, otrzymał odpowiednio: [nauczyciel - przyp. red.] kontraktowy - 200 złotych, mianowany - 400 złotych, a dyplomowany 500 złotych – wyliczała minister edukacji narodowej Anna Zalewska, przypominając, co jej resort dotychczas zrobił dla nauczycieli.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zalewska: Na piątce Kaczyńskiego skorzysta też wielu nauczycieli [WYWIAD]

Dodano: 25.03.2019 13:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Mam informacje od dyrektora CKE, że jesteśmy gotowi do egzaminów. Wiem też od dyrektorów szkół, że gdyby nawet doszło do jakichś zdarzeń związanych ze strajkiem, to oni egzaminy przeprowadzą - mówi w wywiadzie minister edukcji Anna Zalewska.

Tagi: WiMP, Anna
Źródło: https:

Zalewska: Na piątce Kaczyńskiego skorzysta też wielu nauczycieli [WYWIAD]

Dodano: 25.03.2019 13:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Mam informacje od dyrektora CKE, że jesteśmy gotowi do egzaminów. Wiem też od dyrektorów szkół, że gdyby nawet doszło do jakichś zdarzeń związanych ze strajkiem, to oni egzaminy przeprowadzą - mówi w wywiadzie minister edukcji Anna Zalewska.

Tagi: WiMP, Anna
Źródło: https:

Broniarz: Nikomu nie chcemy zabrać, nikomu nie zazdrościmy, ale nie możemy zgodzić się na to, żeby ten poziom wynagradzania, który mamy w edukacji, był nadal utrzymany

Dodano: 25.03.2019 12:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy


- Związek Nauczycielstwa Polskiego swój spór zbiorowy, swoje propozycje i roszczenia płacowe zgłosił jeszcze w końcówce ubiegłego roku. Zanim pojawiła się sobota cudów, zanim pojawiła się informacja, że nagle jesteśmy w stanie na poziomie prawie przekraczającym 2% PKB rozdać te pieniądze. Nikomu nie chcemy zabrać, nikomu nie zazdrościmy, ale nie możemy zgodzić się na to, żeby ten poziom wynagradzania, który mamy w edukacji, był nadal utrzymany. Jeżeli mamy mówić o odnowie polskiej szkoły, o potrzebie naprawy tego chaosu, którego autorką jest minister Anna Zalewska, o potrzebie zwiększenia autonomii zarówno szkoły, nauczyciela, dyrektora, o poprawie sytuacji związanej z relacjami wewnątrzszkolnymi, w tym także z większą otwartością dla ucznia, dla dziecka, to musimy powiedzieć, że nie można bazować tylko na ogromnym poświęceniu, zaangażowaniu tysięcy nauczycieli. Nie można ich karmić stwierdzeniami, że misja, posłannictwo, zaangażowanie to jest to, co wyczerpuje wasz wolumen oczekiwań. Mówimy wyraźnie. Dobry fachowiec oczekuje także wzrostu wynagrodzenia. Mam nadzieję, że z taką reakcją nauczyciele ze strony rządu się dzisiaj spotkają - mówił Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej.

Tagi: Związku, Anna
Źródło: 300polityka.pl

Zalewska: Na piątce Kaczyńskiego skorzysta też wielu nauczycieli [WYWIAD]

Dodano: 25.03.2019 11:55 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Mam informacje od dyrektora CKE, że jesteśmy gotowi do egzaminów. Wiem też od dyrektorów szkół, że gdyby nawet doszło do jakichś zdarzeń związanych ze strajkiem, to oni egzaminy przeprowadzą - mówi w wywiadzie minister edukcji Anna Zalewska.

Tagi: WiMP, Anna
Źródło: https:

Zalewska: Na piątce Kaczyńskiego skorzysta też wielu nauczycieli [WYWIAD]

Dodano: 25.03.2019 11:18 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Mam informacje od dyrektora CKE, że jesteśmy gotowi do egzaminów. Wiem też od dyrektorów szkół, że gdyby nawet doszło do jakichś zdarzeń związanych ze strajkiem, to oni egzaminy przeprowadzą - mówi w wywiadzie minister edukcji Anna Zalewska.

Tagi: WiMP, Anna
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone