niedziela, 21 stycznia 2018 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Wiadomości z tagiem Anna  RSS
OBRAZ DNIA: Wiadomości: Biernacki może dołączyć do Gowina, 61% pozytywnie ocenia rekonstrukcję, Fakty: To może być początek nowego okrągłego stołu w zdrowiu

Dodano: 19.01.2018 22:13 | 4 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Rezydenci OZZL: Z satysfakcją informujemy że rozpoczęliśmy realny dialog i negocjacje z MZ Szef Kancelarii Senatu: Otrzymałem polecenie przygotowania projektu pilnej nowelizacji regulaminu znoszącej tajność głosowań personalnych Sasin: Senatorowie, którzy głosowali przeciw, chyba chcieli powiedzieć Polakom, że jednak nie ma równości wobec prawa Czarnecki: Mógł zadziałać fakt że Kogut był człowiekiem dość lubianym Kownacki zniknął z działu “kierownictwo” na stronie MON Karczewski: Senatorowie, którzy głosowali w obronie Koguta powinni odejść z polityki Schetyna: Nikt PiSowi nie zapewni tego, co zapewni PiS Mazurek: Kierownictwo PiS krytycznie ocenia decyzję Senatu. Karczewski: Jestem rozczarowany Senat nie wyraził zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Koguta http://300polityka.pl/live/2018/01/19/ -- TYLKO NA 300POLITYCE: Wspólne uchwały zarządów partii Gowina i Ziobry o koalicji pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego i z postulatem wprowadzenia jawności głosowania Senatu w sprawach immunitetu http://300polityka.pl/news/2018/01/19/wspolne-uchwala-zarzadow-partii-gowina-i-ziobry-o-koalicji-pod-przywodztwem-jaroslawa-kaczynskiego-i-domagaja-sie-wprowadzenia-jawnosci-glosowania-senatu-w-sprawach-immunitetu/

*****

FAKTY TVN

-- CZY JEST SZANSA NA PRZEŁOM W ZDROWIU? Czy zreformuje system zdrowia? Czy znajdzie receptę na pieniądze, skoro lekarze znikają z grafików, a pacjenci zostają na lodzie? Podobne spotkania wcześniej nic nie dały, czy jest szansa na przełom?

-- MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE TO COŚ DA, BO OBIE STRONY CHCĄ POROZUMIENIA, JESTEM SOBIE W STANIE WYOBRAZIĆ KOMPROMIS POLEGAJĄCY NA ZAPROSZENIU STRONY SPOŁECZNEJ DO WSPÓLNEGO REFORMOWANIA, TO MOŻE BYĆ POCZĄTEK NOWEGO OKRĄGŁEGO STOŁU - Marek Nowicki.

-- OBRONILI GO KOLEDZY Z PIS: Wszyscy powinni być równi wobec prawa, również senator Kogut - mówi marszałek Senatu, ale senatorowie są innego zdania. Stanisława Koguta prokuratura chciała zatrzymać, ale obronili go koledzy z PiS. Prezes PiS jeszcze w czwartek podkreślał, że "nie ma żadnych przywilejów".

-- NOWE POMYSŁY KOWALCZYKA: Nowe pomysły nowego ministra. Henryk Kowalczyk szykuje poprawki w Prawie łowieckim, już spotkał się z myśliwymi, którzy teraz są jak wolni strzelcy. Polowanie koło Marciszowa skończyło się w... dużym pokoju.

-- Zdjęcia Kingi Rusin na konsultacjach u Kowalczyka.

-- APELUJEMY:  PANIE PREZESIE TYLKO PAN JEST W STANIE PRZYWRÓCIĆ ZAPISY W PROJEKCIE - Paweł Suski.

-- PODOBNO PREZES SAM JUŻ INTERWENIOWAŁ - Płuska.

-- U MNIE NIE INTERWENIOWAŁ - Kowalczyk.

*****

WIADOMOŚCI TVP

-- SKUTECZNA POMOC SŁUŻB PO PRZEJŚCIU FRYDERYKI - belka.

--  Sytuacja była na tyle poważna, że premier Mateusz Morawiecki z samego rana zwołał nadzwyczajną naradę z ministrami. Służby wciąż usuwają skutki nawałnicy, która objęła 13 województw. Najgorzej było na południu Polski. Dobre informacje są takie, że orkan słabnie.

-- JEST SZANSA NA POROZUMIENIE Z REZYDENTAMI - belka.

-- To jeden z największych do rozwiązania problemów dla ministra zdrowia: rozmowy z rezydentami, którzy protestują od jesieni. Minister zdrowia Łukasz Szumowski spotkał się z rezydentami, którzy domagają się wzrostu nakładów na ochronę zdrowia i poprawy warunków pracy. Klauzulę opt-out, dopuszczającą pracę ponad 48 godzin tygodniowo wypowiedziało 4 tysiące lekarzy i rezydentów. -- TO ROZMOWY DUŻEJ NADZIEI I OCZEKIWAŃ, A SYTUACJA JEST TRUDNA PO WYPOWIEDZENIU KLAUZUL OPT OUT - Małgorzata Wiśniewska.

-- POLSKI GŁOS W RB ONZ - belka.

-- KRYZYS POLITYCZNY W OPOZYCYJNYCH PARTIACH - belka.

-- BIERNACKI MOŻE DOŁĄCZYĆ DO ZJEDNOCZONEJ PRAWICY: Jak dowiedziały się "Wiadomości" - Marek Biernacki nie zamierza odwoływać się od decyzji władz partii o jego wykluczeniu z Platformy Obywatelskiej. Na razie będzie posłem niezrzeszonym, ale niewykluczone, że w przyszłości zasili szeregi Zjednoczonej Prawicy.

-- W CIĄGU DWÓCH LAT OD WYBORÓW, PIS JEST JEDYNĄ PARTIĄ, KTÓRA POPRAWIŁA WYNIK I NIGDY NIE PRZEŚCIGNĘŁA JEJ ŻADNA Z OPOZYCYJNYCH PARTII - Jakub Wojtanowski.

-- PORÓWNANIA DO AUTORYTARYZMU NIE ZNAJDUJĄ ZROZUMIENIA U ZDROWOROZSĄDKOWEJ WIĘKSZOŚCI POLAKÓW - Wojtanowski.

-- TO TEŻ ZASŁUGA ZREALIZOWANYCH OBIETNIC TYCH SOCJALNYCH JAK 500+ ALE TEŻ OBNIŻENIE WIEKU EMERYTALNEGO, KTÓRE SĄ KOSZTOWNE ALE BUDŻET JEST W ŚWIETNEJ FORMIE - Wojtanowski.

-- DO DRZWI OBOZU DOBREJ ZMIANY PONOĆ PUKAJĄ KOLEJNI POSŁOWIE - Wojtanowski.

-- SELEKCJA JEST BARDZO OSTRA - Adam Bielan.

-- BO NIEKTÓRZY UCIEKAJĄ WPROST Z TONĄCEGO OKRĘTU - Wojtanowski.

-- POLACY ZADOWOLENI Z REKONSTRUKCJI RZĄDU - belka.

-- Kolejny sondaż, który pokazuje rosnące poparcie dla rządu Mateusza Morawieckiego i zmian, które rząd przeprowadza. Uwagę zwraca przede wszystkim olbrzymi kredyt zaufania dla nowego gabinetu. Rekonstrukcję pozytywnie ocenia zdecydowana większość badanych, negatywnie tylko 9 procent. A oto szczegóły najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię CBOS. -- 61% OKREŚLA JAKO POZYTYWNĄ REKONSTRUKCJĘ.

-- 54% ZADOWOLONYCH Z PREMIEROSTWA MORAWIECKIEGO.

*****

WYDARZENIA POLSATU

-- SENATORZY PIS NIE POSŁUCHALI WEZWANIA PREZESA KACZYŃSKIEGO I NIE ZAGŁOSOWALI ZA ZGODĄ NA ARESZTOWANIE SWOJEGO PARTYJNEGO KOLEGI.

-- WNIOSEK POPARŁA MNIEJ NIŻ POŁOWA SENACKIEGO KLUBU PIS - Anna Hałas-Michalska.

-- WCZORAJ OSOBIŚCIE NAMAWIAŁ PREZES PIS [DO POPARCIA] - Hałas-Michalska.

-- BEATA MAZUREK ZAPOWIEDZIAŁA ŻE JAROSŁAW KACZYŃSKI WYSTOSUJE W TEJ SPRAWIE LIST DO CZŁONKÓW PIS - Hałas-Michalska dalej.

-- NIE WIADOMO KTO JAK GŁOSOWAŁ, TRUDNO WIĘC MÓWIĆ O EWENTUALNYCH PARTYJNYCH KONSEKWENCJACH - Hałas-Michalska.

-- KOGUT DOTĄD NIE USŁYSZAŁ ZARZUTÓW - Hałas-Michalska dalej.

-- TO PIERWSZY RAZ GDY CZĘŚĆ POLITYKÓW PIS OTWARCIE POSTĄPIŁA WBREW SUGESTIOM PREZESA PARTII - Hałas-Michalska.

-- NOWY MINISTER ZDROWIA PIERWSZY RAZ ROZMAWIA Z PROTESTUJĄCYMI LEKARZAMI PREZYDENTAMI. ***** REKLAMA W NEWSLETTERACH 300POLITYKI:

Źródło: 300polityka.pl

Wstrząsające efekty dziennikarskiego śledztwa. "Polscy neonaziści" w "Superwizjerze"

Dodano: 19.01.2018 13:49 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Duma i Nowoczesność - to jedna z organizacji pożytku publicznego. Jej wiceprezes odpowiedzialny jest za "happening" w Katowicach, w czasie którego na szubienicach powieszono portrety europosłów Platformy Obywatelskiej. Dziennikarze "Superwizjera" przeniknęli do szeregów organizacji, żeby dowiedzieć się, kim są jej członkowie i jaką działalność prowadzą. Reportaż Bertolda Kittla, Anny Sobolewskiej i Piotra Wacowskiego. "Polscy neonaziści" w sobotę o 20 w "Superwizjerze" w TVN24.

Źródło: https:

Głodzone, niekąpane i wiązane łańcuchami. Rodzicom 13 rodzeństwa grozi dożywocie

Dodano: 19.01.2018 8:35 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Amerykańska prokuratura ujawniła więcej szczegółów na temat tego, co przez lata działo się w "domu tortur" w Perris w Kalifornii. 13 rodzeństwa było tam torturowanych przez własnych rodziców. Dzieci, które dziś mają od 2 do 29 lat, miesiącami były wiązane łańcuchami, głodzone i bite. Rodzice – 57-letni David Turpin i jego 49-letnia żona Louisa Anna stanęli przed sądem, by usłyszeć zarzuty. Mogą usłyszeć wyrok 100 lat więzienia.

Źródło: www.rmf24.pl

Zmarł 14-latek, który wpadł pod lód w stawie w Rudzińcu

Dodano: 19.01.2018 7:56 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Nie żyje 14-latek, który kilka dni temu wpadł pod lód w stawie w Rudzińcu w Ślaskiem - informuje reporterka RMF FM Anna Kropaczek. Chłopiec trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Źródło: www.rmf24.pl

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Szumowski, Kukiz, Kwieciński, Bielan, Kowalczyk, Zagórski, Bodnar i Tyszka

Dodano: 18.01.2018 22:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy


7:15 Łukasz Szumowski - Sygnały dnia PR1 7:17 Marek Zagórski - PR24 7:20 Sławomir Rybicki - Poranek TOK FM 7:33 Adam Bodnar - 24 pytania w PR24 7:40 Adrian Zandberg - Poranek TOK FM 8:02 Paweł Kowal - Gość Radia Zet 8:02 Paweł Kukiz - Poranna rozmowa RMF FM 8:10 Jerzy Kwieciński, Stefan Hambura, Marek Pęk, Jacek Żalek, Paweł Rabiej - Minęła 8 TVP Info 8:13 Tomasz Rzymkowski - Salon Polityczny Trójki 8:15 Stanisław Tyszka - Kwadrans polityczny TVP1 8:15 Kamila Gasiuk-Pihowicz - Sygnały dnia PR1 8:15 Adam Bielan - Radio Warszawa 8:45 Henryk Kowalczyk - Sedno Sprawy Radia Plus 8:45 Mirosław Suchoń - Polityczne Graffiti Polsat News 9:00 Anna Jaki - TVP Info 9:05 Maciej Kawecki - EKG TOK FM 9:30 Włodzimierz Czarzasty - Onet Opinie 12:09 Krzysztof Łapiński - wPolsce.pl 12:29 Barbara Piwnik - wPolsce.pl

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Fakty: Protesty przeciw opozycji, lewica chce przejąć elektorat, Wiadomości: Mieszkanie Plus pod nadzorem premiera

Dodano: 17.01.2018 21:39 | 3 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Kukiz o trzech nazwiskach, które będą weryfikowane na kandydatów do KRS Kukiz: PAD mógł zrobić unik, kierując ordynację do TK Kukiz: Nie wszystkie kobiety protestowały. Zdaje się że pani Nowacka chyba nie protestowała Macierewicz: Nie uważałem, że powinienem zostać odwołany, ale nie zamierzam tego kontestować Nowoczesna złoży własny projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie Paweł Majewski wiceministrem MSWiA odpowiedzialnym za teleinformatykę i dokumenty tożsamości Nowoczesna powołała rzecznika dyscypliny klubowej

***** FAKTY TVN -- NIE PRZED SEJMEM ALE PRZED SIEDZIBAMI PO, N I PIS - MACIEJ KNAPIK: Nie przed Sejmem, ale przed siedzibami Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Prawa i Sprawiedliwości. Kobiety po raz drugi wyszły na ulicę w ramach Czarnego Protestu. Manifestowały przeciwko rządzącym i opozycji. To efekt tego, że w Sejmie nie ma jednoznacznie lewicowej partii. To protest przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. -- LEWICA CHCE PRZEJĄĆ TEN ELEKTORAT: Lewica pozaparlamentarna pojawiła się na proteście i chce przejąć ten elektorat. -- ADRIAN ZANDBERG: Trzeba zatrzymać to barbarzyństwo. Prawica chce zmusić kobiety do rodzenia chorych, niezdolnych do samodzielnego życia dzieci. -- Podzielona w sprawie aborcji .Nowoczesna w środę obradowała kilka godzin. Ostatecznie obiecała, że złoży w Sejmie projekty liberalizujące przepisy aborcyjne. -- W zeszłym tygodniu Sejm, głosami także zdemobilizowanej i podzielonej opozycji, odrzucił obywatelski projekt liberalizujący przepisy aborcyjne. -- MARCIN KIERWIŃSKI: Będziemy na sali sejmowej bronić tego kompromisu, który jest teraz. -- Przedstawiciele amerykańskiej administracji potwierdzili, że Rex Tillerson planuje podroż do Polski. Szef amerykańskiej dyplomacji przyleci do nas pod koniec stycznia. To wizyta na takim szczeblu, że szczegóły będą planowane do ostatniej chwili. -- Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w środę przebywał z wizytą w Berlinie. Od szefa niemieckiej dyplomacji Sigmara Gabriela słyszy: jesteśmy otwarci na dialog o polskiej praworządności, ale są wartości, których się nie negocjuje. -- POLITYCY PIS I PREZYDENT NIE WZIĘLI POD UWAGĘ OPINII SZEFA PKW - Paweł Płuska. -- POLITYCY PSL DŁUGO NIE POROZMAWIALI BO JUŻ NIE BYŁO O CZYM - Płuska. ***** WIADOMOŚCI TVP --  CZAPUTOWICZ W NIEMCZECH: Długa i szczera rozmowa przebiegała, jak podkreślili obaj dyplomaci, w bardzo przyjaznej atmosferze, mimo podejmowanych wielu spornych kwestii, między innymi dotyczących reparacji wojennych, sporu Komisji Europejskiej z Polską czy kryzysu migracyjnego. -- SZEF MSZ ZAPROPONOWAŁ BY DO ART. 7 WŁĄCZYĆ ETS. -- PREMIER PRACUJE NAD BIAŁĄ KSIĘGĄ - szef MSZ. -- BŁASZCZAK W USA. -- MIESZKANIE PLUS POD NADZOREM PREMIERA: Bezpośredni nadzór nad programem Mieszkanie Plus - w ręce premiera. Przekazanie Mateuszowi Morawieckiemu kontroli nad polityką mieszkaniową zakłada projekt prawa ustalającego uprawnienia resortów. To nie dziwi ekspertów, bo przyspieszenie realizacji ważnych projektów, to priorytet rządu Mateusza Morawieckiego. -- PREMIER BIERZE NA SIEBIE REALIZACJĘ PROGRAMU MIESZKANIE PLUS - Damian Diaz. -- TOTALNA OPOZYCJA WZMACNIA PRESJĘ NA POSŁÓW - belka. -- Ewa Lieder wybrana rzecznikiem dyscypliny Nowoczesnej. W ten sposób partia chce uniknąć wpadek, takich jak ta podczas ubiegłotygodniowego głosowania nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne. Za zamkniętymi drzwiami wymyślono też inne zaskakujące rozwiązanie, które ma przykryć tamtą kompromitację. -- CHCĄC PRZYKRYĆ BLAMAŻ, NOWOCZESNA CHCE ZGŁOSIĆ DWA PROJEKTY LIBERALIZUJĄCE USTAWĘ ANTYABORCYJNĄ, W TYM PROJEKT RATUJMY KOBIETY - Jakub Wojtanowski. -- POSŁOWIE, KTÓRZY WYJĘLi KARTY MAJĄ BYĆ POZBAWIENI STANOWISK W KOMISJACH A TO MOŻE OTWORZYĆ DROGĘ DO ROZŁAMU W PO - Wojtanowski. -- NIE SĄDZĘ, ŻEBY PO BYŁO STAĆ NA ROZSTANIE Z KONSERWATYSTAMI - Wojtanowski. -- SEKRETARZ PLATFORMY PODEJRZEWANY O KORUPCJĘ - belka. -- Stanisław Gawłowski - sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, zdaniem prokuratury, przyjmował i pośredniczył w przyjmowaniu łapówek. CBA przeszukało jego dom w Koszalinie i mieszkanie w Warszawie, ale sam zainteresowany, broniony przez koleżanki i kolegów z PO, do winy się nie przyznaje. -- NA SKUTERACH WODNYCH I NA ŁODZIACH MOTOROWYCH, GDZIE BYŁA GWARANCJA, ŻE ROZMOWA SIĘ TOCZY W 4 OCZY - Anita Gargas. -- WSPOMNIENIE NIEZWYKŁEJ KOBIETY - belka. -- I jeszcze wspomnienie niezwykłej kobiety - Jadwigi Kaczyńskiej, która zmarła 5 lat temu, matki Śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezesa Prawa i Sprawiedliwości - Jarosława Kaczyńskiego. Podczas wojny była sanitariuszką w Szarych Szeregach. W 1944 roku w starachowickim szpitalu ratowała rannych w akcji "Burza". Po wojnie pracowała w instytucie studiów literackich PAN, a także jako nauczycielka języka polskiego. -- MATERIAŁ Z WYPOWIEDZIAMI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO WSPOMINAJĄCEGO MAMĘ I PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO: ***** WYDARZENIA POLSATU -- SENATOROWIE NIE WYRAZILI ZGODY NA ARESZTOWANIE PRZEZ PROKURATURĘ SENATORA KOGUTA - zapowiedź. -- STANISŁAW KOGUT DZIŚ NIE KOMENTOWAŁ KORZYSTNEJ DLA SIEBIE DECYZJI SENACKIEJ KOMISJI - Anna Hałas-Michalska. -- DECYZJA SENATU W PIĄTEK - Hałas-Michalska dalej. -- PIS Z DECYZJĄ KOMISJI MA KŁOPOT - Hałas-Michalska. -- PRZEWODNICZĄCY PKW UWAŻA ŻE NOWA ORDYNACJA JEST NIEZGODNA Z KONSTYTUCJĄ I MOŻE UTRUDNIĆ PRZEPROWADZENIE WYBORÓW - zapowiedź. -- NA RAZIE REZYGNACJI ANI SZEFA KOMISJI ANI JEJ CZŁONKÓW NIE BĘDZIE - Dariusz Ociepa. -- NAJWIĘKSZE OBAWY CZŁONKÓW PKW DOTYCZĄ NOWEJ DEFINICJI ZNAKU X - Ociepa dalej. -- NOWA PREZES SĄDU POWOŁANA PRZEZ ZBIGNIEWA ZIOBRĘ ODWOŁAŁA WALDEMARA ŻURKA Z FUNKCJI RZECZNIKA KRAKOWSKIEGO SĄDU OKRĘGOWEGO - bez materiału. -- ANTONI MACIEREWICZ NIE SKŁADA BRONI - zapowiedź. -- WYWIAD Z MACIEREWICZEM STAŁ SIĘ LEKTURĄ OBOWIĄZKOWĄ NA POLITYCZNYCH SALONACH - Piotr Michalak. -- FRAGMENTY WYWIADU. -- Od ponad tygodnia Antoni Macierewicz nie zajmuje się już sprawami wojska, co wcale nie oznacza że wraz z ministerialną teką złożył polityczny oręż - konkluzja Michalaka. -- SZEF MSZ W BERLINIE, ROZMOWY M.IN. O REPARACJACH.

Źródło: 300polityka.pl

Zderzenie na S8 w Warszawie. "Reanimacja kierowcy"

Dodano: 17.01.2018 16:17 | 8 odsłon | 0 komentarzy


- Na trasie S8 w kierunku Białegostoku zderzyły się trzy samochody osobowe - poinformował nasz reporter. Policja potwierdziła zdarzenie. - Kierowca audi jest reanimowany - powiedziała Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji.

Tagi: Anna
Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Radna PiS z córką blokowały Marsz Równości. Prokurator chce warunkowo umorzyć sprawę

Dodano: 17.01.2018 11:06 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Jest akt oskarżenia w sprawie zakłócania Marszu Równości w 2016 roku. Prokuratura chce ukarania pięciu osób, ale nie ma wśród nich Anny Kołakowskiej, radnej Prawa i Sprawiedliwości, i jej córki. Prokuratura chce umorzyć ich postępowania, ale warunkowo. Przez dwa lata nie mogłyby popełnić podobnego wykroczenia.

Źródło: https:

"Zawodowy alfabet pokolenia Z" - czyli raport ATERIMA HR o młodym pokoleniu w pracy

Dodano: 17.01.2018 9:35 | 33 odsłon | 0 komentarzy
Jakimi pracownikami są urodzeni po 1990 roku? Co ich motywuje i gdzie szukają pracy? Czy pracodawcy są przygotowani na zarządzanie tą grupą? Odpowiedzi na m.in. te pytania przedstawia raport dr Anny Dolot - Eksperta HR w ATERIMA HR.

Źródło: inwestycje.pl

NBP: Marcowa projekcja prawdopodobnie pokaże wyższą prognozę wzrostu PKB niż listopadowa

Dodano: 17.01.2018 1:00 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Marcowa projekcja prawdopodobnie pokaże wyższą prognozę wzrostu PKB w 2018 roku niż ta z listopada 2017 roku - poinformowała Anna Kosior z Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone