niedziela, 24 czerwca 2018 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Apple  RSS
STAN GRY: Beylin: Konflikt z Unią staje się dla władzy niszczycielski, Prasa coraz więcej o strefie Euro, GW: PiS uderza w windykatorów, Krupinski o sukcesie zrepolonizowanego Pekao

Dodano: 21.06.2018 10:38 | 5 odsłon | 0 komentarzy


-- PLAC JACKA KURONIA WE LWOWIE:

-- ANDRZEJ CELIŃSKI KANDYDATEM SLD W WARSZAWIE - 300LIVE:

-- BŁASZCZAK ZWALNIA GENERAŁÓW - Paweł Wroński i Paweł Wojciechowski w GW: “Mimo że z MON odszedł Antoni Macierewicz, nie skończyły się zwolnienia. W ostatnich dniach stanowiska stracili m.in. zastępca szefa Sztabu Generalnego generał Jan Dziedzic i dowódca Marynarki Wojennej kontradmirał Mirosław Mordel. (...) – Różnica polega na tym, że on bi to po cichu, w białych rękawiczkach i jest bardziej biegły w gabinetowych intrygach – powiedział nam wysoki oficer ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego”.

-- GW O LEPSZEJ WSPÓŁPRACY DUDY Z BŁASZCZAKIEM: “W czasie dwuletniej kadencji Macierewicza z armii odeszli wszyscy wyżsi dowódcy, ogółem zostało zwolnionych blisko 40 generałów, w tym szanowanych w NATO uczestników operacji w Iraku i Afganistanie. Nasz rozmówca twierdzi, że sytuacja jest tym bardziej skomplikowana, że po odwołaniu Macierewicza siłami zbrojnymi w mniejszym zakresie interesuje się zwierzchnik sił zbrojnych prezydent Andrzej Duda, który „od nowego ministra dostaje to, co chce”.

-- PIS UDERZYŁ W WINDYKATORÓW - GW: “Wszystkie firmy windykacyjne w Polsce mają poważny problem. Nie mówię o upadającej wrocławskiej spółce GetBack, ale o całej branży. Zmiany w prawie, które zostały wprowadzone przez rząd PiS, są jednoznacznie antywindykacyjne. PiS znowelizował kodeks cywilny - skrócił okres przedawnienia roszczeń, zmienił ustawę o komornikach sądowych i napisał nową ustawę tylko o kosztach komorniczych. Nowe przepisy już obowiązują”.

-- FAKT O EXODUSIE POLITYKÓW PIS DO BRUKSELI - jak pisze Magdalena Rubaj:“Beata Szydło, Beata Kempa, Beata Mazurek, Marek Kuchciński, Ryszard Terlecki, Zbigniew Ziobro, Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Jan Dziedziczak, Krzysztof Jurgiel – to m.in. osoby, które chcą wystartować – i to z powodzeniem – do Parlamentu Europejskiego. Skąd chęć na taki zaciąg? – Wielu jest skończonych, jak Szydło, a wielu się nie chce – już jak Kuchciński czy Terlecki – mówią w PiS. Ale są i inne powody walki o Parlament Europejski”.

-- ANNA SŁOJEWSKA W RZ PISZE O TYM, ŻE POLSKA NIE CHCE PRZEDŁUŻANIA WYSŁUCHANIA: “Rząd nie chce też wysłuchania w odcinkach. Nie chce także, żeby wnioski z wysłuchania miały charakter merytoryczny, czyli żeby oceniały stan praworządności. Mają mieć charakter proceduralny, czyli zdefiniować zaawansowanie procedury i określić następne kroki. Mogą to być na przykład rekomendacje dla Polski”.

-- BUDŻET STREFY EURO BEZ REALNYCH PIENIĘDZY - Jędrzej Bielecki w RZ: “Francuzi liczyli na setki miliardów euro rocznie, zaś Berlin zgadza się na kilkadziesiąt miliardów euro na siedem lat. To około 6–7 mld euro rocznie (konkretnych liczb brak), nawet nie 0,05 proc. PKB strefy euro”.

-- MERKEL ODCZEPIA POLSKI WAGON - Tomasz Bielecki w GW: “Odrębny budżet euro, który we wtorek stał się jednym z głównych punktów francusko-niemieckiego planu dla eurolandu, będzie początkowo zapewne dość niewielki. Ale oznacza dużą zmianę ustrojową w Unii. Kraje "pierwszej prędkości" będą się jeszcze bardziej oddzielać od reszty - w tym od Polski”.

-- O POLSCE SIĘ NIC NIE MÓWI - dalej Bielecki:“Z czysto gospodarczego punktu widzenia przyjęcie euro przez Polskę byłoby korzystne dla reszty eurolandu i całego wspólnego rynku. Do euro właśnie prze Bułgaria – a unijny Zachód ją hamuje. Oficjalnie Sofia przygotowała swój sektor finansowy, ale w zakulisowych rozmowach słychać, że stanowczo nie należy się spieszyć z wpuszczaniem do eurolandu kraju o „słabych instytucjach demokratycznych” i „zbyt płytko zakorzenionej praworządności”. O Polsce nic się nie mówi, bo nie szykuje się na wejście do eurolandu. Ale gdyby zaczęła, Europejczycy mają gotowe argumenty”.

-- POCIĄG EUROZONA EXPRESS NAM ODJEŻDŻA - Michał Sutowski w KP: “Walka o przyszły kształt „tej prawdziwej” (czyli dzielącej prawdziwą kasę i robiącej prawdziwą politykę na zewnątrz) UE będzie rozgrywać się przede wszystkim w strefie euro. Zapewne potrwa długo, bo sprzecznych interesów i silnych aktorów jest w niej dużo, nie mówiąc o czynniku zewnętrznym, czyli walącym się liberalnym ładzie międzynarodowym. Tak czy inaczej, będziemy raczej – sorry na nadmiar eklektycznej metaforyki – widzem w tym teatrze niż aktorem tego dramatu. Spieszmy się zatem zmieniać władzę w najbliższych wyborach – to może w połowie pierwszego aktu nas jeszcze wpuszczą na scenę”.

-- DARIUSZ ROSATI O POZOSTANIU POLSKI NA PERYFERIACH - w SE: “Szczerze mówiąc, nie wiem dlaczego. Polska zostanie osamotniona w tej niechęci do dołączenia do strefy euro. Ze względu na nasze położenie powinniśmy aspirować do tego, aby nie być na peryferiach Europy.  (...) Jedynym zagrożeniem tego planu jest to, że Polska zostaje na peryferiach. Państwa strefy euro będą zajmowały się sobą, spychając na margines te kraje, które dysponują inną walutą”.

-- MAREK BEYLIN O KŁOPOCIE PIS Z UNIĄ: “PiS z dwóch filarów swej władzy – kontroli nad sądownictwem i strumienia unijnych pieniędzy – może zachować tylko jeden. Co oznacza duże prawdopodobieństwo, że ta władza się przewróci. A opozycja powinna głośno i uporczywie powtarzać: Unia wraz z funduszami jest otwarta na demokratyczną Polskę. W dodatku władza respektująca demokrację mogłaby najpewniej wynegocjować lepszy budżet niż ten szykowany dla nas teraz. Tych prawd PiS też się boi. Konflikt z Unią staje się dla władzy niszczycielski”.

-- KRASNODĘBSKI O PRZYJĘCIU EURO - na pytanie Jacka Nizinkiewicza w RZ: “Moglibyśmy przyjąć unijną walutę, gdyby problemy unii monetarnej zostały rozwiązane. Nic nie wskazuje na to, że tak się stanie w dającej się przewidzieć przyszłości. Nie chciałbym, żeby Polska znalazła się kiedyś w sytuacji Grecji czy Włoch”.

-- KRASNODĘBSKI RACZEJ WYKLUCZA WEJŚCIE PIS DO EPP: “PiS mogłoby wejść to EPL tylko wtedy, gdyby wróciła ona do swych chrześcijańsko- -demokratycznych korzeni. Nic jednak nie wskazuje na to, by tak się miało stać. EPL słabnie – trwają w niej spory wewnętrzne i wszystko wskazuje na to, że frakcja EPL w PE po następnych wyborach będzie mniejsza niż teraz”.

-- ZDANIEM KRASNODĘBSKIEGO, FRAKCJA W KTÓREJ ZASIADA PIS, MOGŁABY ZASTĄPIĆ SOCJALISTÓW W KOALICJI Z EPP: “EPL straci w PE koalicjanta – bo grupa socjaldemokratyczna skurczy się jeszcze bardziej. Zreformowana, wzmocniona i powiększona grupa EKR mogłaby się stać konserwatywnym sojusznikiem EPL, co pomogłoby jej wzmocnić swą chadecką tożsamość”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI UWAŻA, ŻE NARRACJA O MROŻENIU ŚRODKÓW UNIJNYCH JEDNAK POMOŻE PO - jak pisze w RZ: “PO wreszcie wyciąga asa z rękawa – coś znacznie bardziej namacalnego niż „obrona konstytucji” czy „obrona demokracji”, by powiedzieć: tak, my osiągaliśmy sukcesy dla Polski. Oni mówili, że dadzą wam godność i jeszcze więcej pieniędzy. Ale Polska została zmarginalizowana w Unii. W efekcie nie będzie ani godności, ani pieniędzy.

-- SE O REKORDZIE LENISTWA SENATORÓW I 60-DNIOWYCH WAKACJACH:

-- PIOTR SKWIECIŃSKI O CIEKAWYM SYGNALE ZE STRONY ROSJI:“Tymczasem przeprosiny pisane są ewidentnie w sposób, dający wyraz autentycznemu wzburzeniu piszącego (albo: mający stworzyć takie wrażenie). A natychmiastowe wyrzucenie kursantów z pokładu, w okolicznościach nasuwających skojarzenia z niegdysiejszym obyczajem pozostawiania winnych zbrodni marynarzy na bezludnej wyspie, w połączeniu z decyzją o ich usunięciu z akademii, robi wręcz wrażenie reakcji surowej aż demonstracyjnie. Zbiór przypadków? Oczywiście możliwe. Efekt nadwrażliwości rosyjskich władz na wszelkie zagrożenia skandalem w przeddzień Mundialu? Prawdopodobne. Ale nie da się też do końca wykluczyć możliwości, że to jakiś sygnał. Poczekajmy i zobaczmy, czy będą następne”.

-- JACEK KARNOWSKI O NIE TYLKO SPORTOWEJ TRAUMIE: “Radosnym wyjątkiem było tak piękne dla nas Euro 2016, ale jeżeli z Rosją pożegnamy się w starym stylu, to schemat wielkich nadziei i spektakularnej klęski nie tylko wróci, ale wręcz się utrwali. I przestanie być tylko bolesnym wspomnieniem kibiców. Tego typu sportowe traumy, zwłaszcza jeżeli mają cechy powtarzalności, wpisują się w szerszą pamięć społeczną, stają się częścią emocjonalnego doświadczenia całej wspólnoty. Rzutują na samoocenę całej społeczności, i tym samym wpływają, choćby pośrednio, pozornie niedostrzegalnie, na inne sfery narodowego życia, na inne przedsięwzięcia, z dziedzin teoretycznie ze sportem nie mających nic wspólnego. W niedzielę piłkarze zagrają więc nie tylko o wysoką sportową stawkę, nie tylko o dobre imię polskiej piłki, ale także o uniknięcie czegoś, co może stać się czymś więcej niż traumą wyłącznie sportową”.

-- ZASTĘPCZYNI BODNARA O DYSKRYMINACJI SENIORÓW PRZEZ PAŃSTWO - mówi w rozmowie ze Stanisławem Skarżyńskim w GW: “Dane europejskie pokazują, że różnica między wysokością emerytury kobiety i mężczyzny – tzw. gender pension gap – wynosi prawie 40 proc. To dwa razy więcej niż 18 proc. różnicy w wynagrodzeniu mężczyzn i kobiet na tym samym stanowisku”.

-- PREZES PEKAO MICHAŁ KRUPIŃSKI O ZMIANACH W BANKU - mówi Łukaszowi Wilkowiczowi w DGP: “O tym, jak znacząca zmiana zaszła w banku, świadczy choćby to, że wcześniej sprzedawał w skali roku ok. 50 tys. kont. Teraz jest to już blisko 150 tys. Liczba użytkowników aplikacji mobilnej PeoPay przekroczyła milion. Jesteśmy też wśród pierwszych w kraju banków, które wprowadziły Apple Pay, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. W ciągu kilkunastu godzin blisko 10 tys. klientów skorzystało z tej możliwości”.

-- KRUPIŃSKI O DUŻEJ DYNAMICE WZROSTU PEKAO: “O tym, co zrobiliśmy, najlepiej świadczą wyniki. Dynamika jest bardzo dobra. Z kwartału na kwartał poprawiamy zyski. IV kwartał 2017 r. był pod tym względem najlepszy w 90-letniej historii banku. We wszystkich kluczowych dla nas obszarach obserwujemy bardzo zadowalające dynamiki, poprawiamy jakość obsługi klienta, wprowadzamy nowe produkty oraz usprawniamy procesy. Zależy nam, żeby klient docenił różnicę – dlatego też temu hasłu dedykowaliśmy kampanię reklamową”.

-- KRUPIŃSKI O KARCIE WIELOWALUTOWEJ I INNYCH NOWYCH PRODUKTACH PEKAO:“Mamy bardzo atrakcyjną aplikację mobilną, wyjątkową kartę wielowalutową, która sama rozpoznaje walutę transakcji i automatycznie przełącza się pomiędzy rachunkami walutowymi klienta. Mocno przyspieszyliśmy proces otwierania konta. Mamy zdalny proces sprzedaży kredytów hipotecznych przez call center. Wzrasta NPS (net promotor score; wskaźnik zadowolenia klientów – red.). Nasze „zacofanie” to raczej kwestia percepcji, i to dotyczącej tego, co miało miejsce w przeszłości”.

-- MORAWIECKI SPRZĄTA W ORLENIE - GW: “Do zarządu PKN Orlen rada nadzorcza koncernu powołała Patrycję Klarecką, byłą podwładną premiera Mateusza Morawieckiego, a ostatnio prezes rządowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości”.

-- MORAWIECKI UMACNIA WPŁYWY W GPW - GW: “Przewodniczący Rady Giełdy Wojciech Nagel we wtorek niespodziewanie złożył rezygnację. Do Rady Giełdy powołano zaś Janusza Krawczyka, byłego współpracownika Mateusza Morawieckiego w BZ WBK”.

-- URODZINY: Alojzy Orszulik, Renate Marsch-Potocka, Rafał Zakrzewski, Adam Zagajewski, Krzysztof Pusz, Andrzej Owczarek, Damian Kwiek, Krzysztof Iszkowski, Wojciech Filemonowicz.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Bielecki w RZ: Francuska i włoska opozycja nie atakowały własnego rządu, Osiecki: Merkel była zdziwiona liczbą Ukraińców w Polsce, Czarzasty o atakach na tych, którzy ośmielają się myśleć inaczej niż PO

Dodano: 20.06.2018 9:55 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- MATEUSZ MORAWIECKI KOŃCZY DZIŚ 50 LAT.

-- DUDA WYRAŹNIE WYGRWA Z TUSKIEM W SONDAŻU PREZYDENCKIM SE: 52,5%

-- APPLE PAY I BLIK W PEKAO: “Wiadomo natomiast, że Pekao będzie prawdopodobnie pierwszym bankiem na rynku, który umożliwi powiązanie z Apple Pay karty mobilnej. Oznacza to, że klient, który założy konto w Pekao i zamówi kartę, będzie mógł płacić iPhone’m zanim jeszcze otrzyma plastik”.

-- 300LIVE: TO, ŻE KAMPANIA TRZASKOWSKIEGO ZACZĘŁA SIĘ ZA WCZEŚNIE TO WINA PETRU - MÓWI LUBNAUER:

-- FRANCUSKA CZY WŁOSKA OPOZYCJA NIE ATAKOWAŁA SWOJEGO RZĄDU W BRUKSELI - Jędrzej Bielecki w RZ: “Francuska opozycja nie atakowała własnego rządu, gdy ten permanentnie łamał reguły budżetowe unii walutowej. Podobnie jak i dziś włoska Partia Demokratyczna nie zachęca Jeana-Claude’a Junckera i Donalda Tuska do ukarania nowego, populistycznego włoskiego rządu za zapowiedź pogwałcenia podstawowych unijnych regulacji dotyczących migracji i unii walutowej”.

-- JĘDRZEJ BIELECKI W RZ O TYM, ŻE OPOZYCJA MUSI SZUKAĆ INNEGO NIŻ KARA BRUKSELI SPOSOBU NA WYGRANIE WYBORÓW: “Ale rozwiązanie tego konfliktu jest dziś możliwe tylko na zasadach partnerskich, gdy wszyscy pójdą na ustępstwa i pozwolą drugiej stronie uratować twarz. Opozycja musi więc szukać innego niż kara Brukseli sposobu na wygranie wyborów. Pójść śladem Emmanuela Macrona, który zrozumiał, że zdobędzie Pałac Elizejski, obiecując jak Marine Le Pen odbudowę wielkości Francji, tylko zupełnie innymi metodami. Problem w tym, że w polskiej opozycji Macrona na razie brak”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI PYTA KTÓRA TWARZ MORAWIECKIEGO JEST PRAWDZIWA: “Która twarz Morawieckiego jest prawdziwa? Czy jego hardcore’owe wypowiedzi płyną z serca, czy też chce się wkupić w łaski radykalnego elektoratu? Czy rzeczywiście jest bardziej światową i europejską twarzą partii rządzącej, czy chce przelicytować Antoniego Macierewicza i Krystynę Pawłowicz? Bo ciężko jedno z drugim pogodzić. Porównując III RP do stalinizmu, może zyska poklask wśród czytelników „Gazety Polskiej”, ale odstraszy tych, którzy na chwilę dostrzegli w nim cień nadziei na to, że polska prawica może być normalna? A może wreszcie premier Morawiecki ma być tylko ładnym opakowaniem dla tego wszystkiego, co w PiS najgorsze? Czas się zdecydować”.

-- O KULISACH ROZMOWY MORAWIECKIEGO Z MERKEL GRZEGORZ OSIECKI - MERKEL BYŁA ZDZIWIONA LICZBĄ UKRAINCÓW W POLSCE - pisze w DGP:“Jeśli chodzi o migracje, to podczas rozmowy z premierem Merkel była zdziwiona liczbą Ukraińców w Polsce. Pytała, dlaczego ten temat nie był nagłaśniany. Taka deklaracja może być grą zwiastującą zbliżenie stanowisk Warszawy i Berlina w kwestii migracji. Możliwe, że kłopoty wewnętrzne kanclerz sprawiły, że stała się bardziej podatna na ten rodzaj argumentacji”.

-- CZARZASTY: ODDAM POŁOWĘ JEDYNEK W KRAJU ZA KOALICJĘ Z RAZEM - mówi Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z Michałem Sutowskim w KP: “Co jeszcze mam zrobić, żeby Razem było zadowolone? Tak, zdarzało się, dawaliśmy dupy jako partia i nie raz za to przepraszałem. Ogórkowa? Przeprosiłem tysiąc razy, mam się jeszcze pociąć? Ja naprawdę uważam, że w interesie Polski jest, żeby i pan Zandberg był silny, i SLD było silne, a już najlepiej, żebyśmy zrobili coś wspólnie”.

-- CZARZASTY O TYM JAK PO ZANIEDBAŁA VAT:“PiS uzyskał sporo na uszczelnieniu VAT, który to temat PO fatalnie zaniedbała. A do tego my postulujemy, żeby zmniejszyć radykalnie kwotę na obronność”

-- CZARZASTY O OŚMIELANIU SIĘ MYŚLEĆ INACZEJ NIŻ PO: "Kilka dni temu została zgłoszona w mediach osoba Jana Śpiewaka jako kandydata w Warszawie – zostawiam na boku kwestię, kto i jak się dogadał w tej sprawie. Widział pan, co się działo ze strony Platformy Obywatelskiej? (...) Na tych, którzy ośmielili się myśleć inaczej niż PO i zgłosić swojego kandydata. To chyba o czymś świadczy? A wracając do układu z PSL – to byłby bardzo dobry projekt, ale trudny. Bo takie np. wchłonięcie Nowoczesnej przez PO jest łatwe. W okręgach sejmikowych – to jest po 10-11 osób razy 85 okręgów – Nowoczesna tych ludzi jakoś znajdzie, ale do powiatów po prostu ich nie ma. Nie ma więc się o co bić…"

-- JACEK LIZINIEWICZ W GPC O ARDANOWSKIM: “Już na początku rządów dobrej zmiany byłem pewien, że poseł Ardanowski zostanie ministrem rolnictwa. Obserwowałem go, gdy był w opozycji, i byłem przekonany, że jest najlepszym kandydatem. W 2015 r. PiS jednak postawił na doświadczenie. Po dwóch i pół roku Ardanowski dostaje szansę na zmianę polskiej wsi. Wszystko w jego rękach. A stawka jest duża, bo wieś jest dla PiS kluczem do utrzymania władzy”.

-- SROCZYŃSKI ODPOWIADA CZYTELNIKOM GAZETY, KTÓRZY GO ATAKOWALI PO TEKŚCIE O MORAWIECKIM: “To przekleństwo naszej debaty (zresztą po obu stronach barykady), że każde odstępstwo jest traktowane jako zdrada i akces do przeciwników. Identyczne komentarze znajdują się pod tekstami dziennikarzy prawicowych Piotra Skwiecińskiego czy Łukasza Warzechy („Czy już czeka na ciebie etat na Czerskiej” itp), kiedy piszą rzeczy idące wbrew temu, co zwykle można przeczytać na wPolityce.pl. Panie Krzysztofie, Pani Kotylio, mój tekst być może jest głupi i nietrafiony. Ale nie zarzucajcie ani mnie, ani Wosiowi konformizmu. Wierzcie mi, że za krytykowanie „swoich” wystarczająco mocno dostaje się po głowie, a druga strona etatów w TVP wcale za to nie daje”.

-- GÓRA ŚMIECI PO PLATFORMIE - GPC: “50 tys. ton śmieci w gminie Police zostało sprowadzonych m.in. z Niemiec. Zgodę na dzierżawę terenu firmie Ecorama, która przez lata sprowadzała odpady, wydał starosta policki, lider lokalnych struktur PO”.

-- GRZEGORZ SROCZYŃSKI O KONSEKWENCJI WYROKU WS DRUKARZA: “Otóż jeśli Leszek Bubel zgłosi się jutro do drukarni Agory z zamówieniem na baner o treści, powiedzmy: „Leszek Bubel - Konferencja na temat Żydów - Warszawa 2018”, trzeba będzie mu ten baner wydrukować. Argumenty przedstawi te same co organizacje gejowskie w sprawie drukarza: przecież nie ma tu żadnych treści, które mogą naruszać czyjąś wrażliwość albo poglądy, jest czysta informacja. „Skoro jakaś drukarnia banery drukuje, ma cennik, to musi wydrukować również ten” - powie Bubel w sądzie i powoła się na wyrok w sprawie drukarza. Wolałbym - jako pracownik Agory - aby sąd nas nie zmuszał do drukowania Bublowi czegokolwiek”.

-- RAFAŁ ZAKRZEWSKI O RYZYKU REFERENDUM - w wyborcza.pl:“Prezes Kaczyński zapewne dostrzega, że referendum to wielkie polityczne ryzyko – żenująca frekwencja, rozbujanie nastrojów, niekontrolowana publiczna debata, a może też awantura we własnym politycznym gronie. Ale wie również, że trudno mu będzie zatrzymać prezydenta. Nie może go odwołać czy zdyscyplinować, tak jak to robi z rządem. I ma świadomość, że nie stać go na ostry konflikt z Dudą, bo jest on potrzebny PiS w wyborczym maratonie”.

-- CZY POLSKA MOŻE SIĘ ZADŁUŻAĆ BEZ KOŃCA - Grzegorz Osiecki i Bartek Godusławski w DGP o referendum: “Jeśli prezydent widzi potrzebę zadania tego typu pytań, niech gra z obywatelami w otwarte karty i spyta: czy jesteś za tym, żeby Polska mogła się zadłużać bez końca. (...) Wspomniany dzielny wojak Szwejk powiedział, że „Każdy omylić się może, a musi się omylić tym bardziej, im bardziej o czymś rozmyśla”. Może debata konstytucyjna trwała po prostu za długo”.

-- PRÓBA SIĘ WŚRÓD HIERARCHÓW - Tomasz Krzyżak w RZ: “Próba sił trwa. Jej apogeum nastąpi wiosną 2019 r., gdy biskupi będą wybierali nowego przewodniczącego. Najpewniej wybiorą status quo i ponownie postawią na abp. Stanisława Gądeckiego, który dziś dwoi się i troi, by połączyć dwa skrzydła. Ale inne scenariusze też wydają się możliwe”.

-- NIECODZIENNA GAZETA POLSKA - Już od najbliższego numeru weekendowego do „Gazety Polskiej Codziennie” będzie dołączany dodatek „Niecodzienna Gazeta Polska”. A w nim m.in. popkultura, tematy zdrowotne czy mundial na wesoło.

-- URODZINY: PMM, Bianka Mikołajewska

Źródło: 300polityka.pl

Osiem banków wprowadza nową usługę. Zmiany dla klientów

Dodano: 19.06.2018 11:01 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Firma Mastercard, we współpracy z ośmioma bankami, udostępniła we wtorek posiadaczom wydanych przez te instytucje kart Mastercard i Maestro usługę Apple Pay. Płacenie w sklepach stacjonarnych jest możliwe dla użytkowników urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, a także zegarków Apple Watch.

Źródło: https:

Apple zmienia zabezpieczenia. Organy ścigania bez dostępu do urządzeń

Dodano: 14.06.2018 19:27 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Apple łata lukę w zabezpieczeniach, która pozwalała na dostęp do danych przechowywanych na iPhone'ach przez port Lightning. Luka ta jest obecnie często wykorzystywane przez organy ścigania, które w ten sposób są w stanie dostać się do urządzeń należących do osób podejrzanych o przestępstwo.

Tagi: Apple
Źródło: https:

Facebook, Twitter, Amazon i Google współpracują z lewakami

Dodano: 11.06.2018 21:00 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Facebook, Twitter, Amazon i Google współpracują ze znaną lewacką Southern Poverty Law Center (SPLC). Natomiast Apple przekazał jej 1 000 000 dolarów. Zdaniem komentatorów prowadzi to do cenzury chrześcijan i konserwatystów pod pretekstem walki z mową nienawiści.

Źródło: www.pch24.pl

Apple zaczyna spłacać gigantyczny podatkowy dług

Dodano: 18.05.2018 18:09 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Koncern Apple wpłacił na specjalny rachunek pierwszą transzę niezapłaconych wcześniej Irlandii podatków - poinformował minister finansów tego kraju, Paschal Donohoe. Amerykańska firma zalega władzom w Dublinie 13 miliardów euro.

Źródło: https:

Już nie tylko Apple Pay. Apple we współpracy z Goldman Sachs wyda kartę kredytową

Dodano: 11.05.2018 21:41 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Apple planuje wydanie własnej karty kredytowej we współpracy z Goldman Sachs - poinformował dziennik "Wall Street Journal". Karta ukaże się pod marką Apple Pay i może trafić do rąk klientów już na początku przyszłego roku.

Źródło: forsal.pl

Już nie tylko Apple Pay. Apple we współpracy z Goldman Sachs wyda kartę kredytową

Dodano: 11.05.2018 21:40 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Apple planuje wydanie własnej karty kredytowej we współpracy z Goldman Sachs - poinformował dziennik "Wall Street Journal". Karta ukaże się pod marką Apple Pay i może trafić do rąk klientów już na początku przyszłego roku.

Źródło: forsal.pl

Już nie tylko Apple Pay. Apple we współpracy z Goldman Sachs wyda kartę kredytową

Dodano: 11.05.2018 21:10 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Apple planuje wydanie własnej karty kredytowej we współpracy z Goldman Sachs - poinformował dziennik "Wall Street Journal". Karta ukaże się pod marką Apple Pay i może trafić do rąk klientów już na początku przyszłego roku.

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone