poniedziałek, 15 października 2018 r.  Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
Wiadomości z tagiem Blisko  RSS
STAN GRY: Czuchnowski: Słów Schetyny nie da się obronić, Skwieciński: Opamiętajmy się zanim maczety pójdą w ruch, Sondaż SE: 62% PMM mocnym punktem PiS

Dodano: 15.10.2018 11:34 | 5 odsłon | 0 komentarzy


-- 62% UWAŻA, ŻE MORAWIECKI JEST MOCNYM PUNKTEM PIS: “Instytut Badań Pollster zapytał Polaków o ocenę premiera oraz wpływ opublikowanych taśm na jego postrzeganie. Aż 62 procent badanych twierdzi, że Mateusz Morawiecki jest mocną stroną Prawa i Sprawiedliwości. Odmiennego zdania jest 38 proc. badanych. Z kolei na pytanie czy opublikowane nagranie wpłynęło negatywnie na ocenę premiera Mateusza Morawieckiego, zaledwie co piąty wyborca stwierdził, że prezentowane nagrania mogły negatywnie wpłynąć na postrzeganie premiera. Prawie 75 proc. badanych nie zgadza się z tezą, że nagrania mogły mieć negatywny wpływ na wizerunek Prezesa Rady Ministrów”.

-- MORAWIECKI O POZYTYWNYM PROGRAMIE I REAKCJI OPOZYCJI - TO NIE JEST POWAŻNA DEBATA - mówi SE: “Kiedy my przedstawiamy pozytywny program wyborczy dla wszystkich Polaków, opozycja wychodzi z hasłem: „odsuńmy PiS od władzy!”. Kiedy my oferujemy rodakom środki na ocieplenie domów, historycznie wysoki fundusz na naprawę i budowę dróg lokalnych czy odbudowę połączeń lokalnych, żeby Polacy nie tłoczyli się w busach, to opozycja mówi: „zlikwidujmy urzędy wojewódzkie!” To nie jest poważna debata o lepszej Polsce. Do tego dochodzą inwektywy, epitety i coraz częstsze ataki personalne. Ktoś tu zapomina, że służba publiczna to praca dla społeczeństwa, a nie dla siebie i kolegów”.

-- MORAWIECKI O KREOWANIU RZECZYWISTOŚCI PRZEZ MEDIA: “Zwracam uwagę, że te taśmy opublikowane były w „Newsweeku” w lutym 2016 r. Większość wątków. Wtedy nie było reakcji. Dziś media zagraniczne razem z opozycją wyciągnęły zatem coś, co było dobrze znane. To świadczy o wielkich możliwościach kreowania rzeczywistości przez media. To po pierwsze. Po drugie, wiem, że wielu wpływowym grupom interesów w Polsce i zagranicą naraziłem się naszą walką z mafiami VAT-owskimi, naszą reformą sądów, naszymi świetnymi relacjami z USA, w tym budową bazy wojskowej, czy wreszcie coraz większą suwerennością i świetnymi wynikami polskiej gospodarki”.

-- MORAWIECKI O TYM, ŻE MÓWIŁ O MECHANIZMIE REKLAM, BO SAM WIELOKROTNIE COŚ NIEPOTRZEBNIE KUPOWAŁ POD ICH WPŁYWEM: “Dobrze, że Pan o to pyta, bo to też nadużycie i hipokryzja. Trzeba mieć dużo złej woli, żeby przypisywać mi lekceważenie ludzi, gdy po prostu mówiłem o pewnym mechanizmie, któremu wszyscy ulegamy, bez względu na zawód, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. A mianowicie temu, że – czy tego chcemy, czy nie – poddajemy się wpływom reklamy. Każdemu z nas zdarzyło się przecież kupić coś niepotrzebnie, tylko pod wpływem reklam. Mnie na pewno i to nie raz. Chodziło mi więc o naturę ludzką, a nie mądrość czy jej brak”.

-- TRZASKOWSKI O WYCIECZCE JAKIEGO DO MADRYTU - 300LIVE:

-- SŁÓW SCHETYNY NIE DA SIĘ OBRONIĆ - WOJCIECH CZUCHNOWSKI w GW: “Słów Schetyny nie da się obronić. Porównywanie przeciwnika politycznego do szkodliwej plagi czy robactwa to element mowy nienawiści i brutalizacji polityki. Schetyna powinien za te słowa jak najszybciej przeprosić. I to nie tylko tych, „którzy poczuli się urażeni”, ale wszystkich. Opozycji demokratycznej w tej kwestii po prostu „mniej wolno”. Musi bardziej panować nad językiem. Inaczej schodzi do poziomu hejtu, w którym specjalizują się PiS i jego zwolennicy”.

-- ZDANIEM CZUCHNOWSKIEGO, SCHETYNA POWINIEN PRZEPROSIĆ: “W tej fali oburzenia czuć radość i ulgę. „Jesteście tacy sami” – mówią. Źle się stało, że Schetyna dał im do tego powód. Tym bardziej powinien przeprosić. Bo oni nie przeproszą na pewno”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI PISZE O NAZI-LIBERALIZMIE: “Pytam więc dzisiaj europejskich kolegów polityków Platformy, liberałów i lewicowców, pytam Europejską Partię Ludową: czy ten język Schetyny akceptujecie? Czy godzicie się na budzące skojarzenia z propagandą nazistowską, totalitarną, porównywanie połowy Polaków do szarańczy? Do insektów? Jak „pisowska szarańcza” ma się do europejskich wartości? Ciszej o tym niż o chamstwie i prymitywizmie prezydenta Legionowa, krócej ta wypowiedź Schetyny trwała, ale w rzeczywistości to sprawa poważniejsza. Wdarł się do naszego życia publicznego jakiś nazi-liberalizm”.

-- OPAMIĘTAJMY SIĘ ZANIM MACZETY PÓJDĄ W RUCH - PIOTR SKWIECIŃSKI: “Jeśli nie przyjdzie opamiętanie (i dotyczy to obu stron konfliktu, bo żadna nie jest bez winy, również zwolennik prawicy który w „Studio Polska” TVP kopnął lewicowca, przedtem nasłuchał się rozmaitych słów ze strony swoich autorytetów), jeśli eskalacja słowna, nawet realizowana instrumentalnie (bo przecież Schetyna powiedział to, co powiedział, w oczywisty sposób instrumentalnie), pójdzie w tę stronę, to w końcu maczety pójdą w ruch. I wtedy nie będzie można utrzymywać, jakoby było to trudne do przewidzenia”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O TYM JAK PO TRACI WIARYGODNOŚĆ - pisze w RZ: “W dodatku krytykując PiS za dzielenie Polaków i posługując się ostrym językiem, Platforma traci wiarygodność, szczególnie gdy jej szef przyrównuje politycznych przeciwników do szarańczy. Doskonale wiemy z historii, czym kończy się dehumanizacja wroga. Dlatego można stwierdzić, że Grzegorz Schetyna zrobił wielki prezent swoim oponentom, a zarazem przyczynił się do jeszcze większego obniżenia poziomu naszego politycznego dyskursu. I być może właśnie ta wypowiedź rozstrzygnie o wyniku wyborów 21 października. I to nie PiS, ale sama PO padnie ofiarą szarańczy”.

-- ADAMOWICZ 30, WAŁĘSA 26, PŁAŻYŃSKI 23, JAŚKOWIAK 48, ZYSK 19, SUTRYK 38, STACHOWIAK-RÓŻECKA 22, MAJCHROWSKI 40, WASSERMANN 26, GIBAŁA 16 - SONDAŻ MILLWARD BROWN DLA GW:

-- DOMINIKA WIELOWIEYSKA W GW O EMANCYPACJI JAKIEGO: “Natomiast Jaki – mimo średniego występu w debacie – zapewne będzie zwycięzcą tego warszawskiego wyścigu niezależnie od tego, kto zostanie prezydentem Warszawy. Nawet jeśli przegra tu wybory, to zapewne osiągnie niezły wynik, który otworzy mu drzwi do dalszej kariery, ale już pod kuratelą nie Ziobry, lecz samego prezesa Kaczyńskiego”.

-- RENATA GROCHAL PISZE, ŻE W WEWNĘTRZNYCH BADANIACH PIS AFERA PODSŁUCHOWA BEZ WPŁYWU: “Kaczyński odetchnął z ulgą, bo według badań zamówionych przez PiS afera podsłuchowa na razie nie załamała poparcia dla partii. Bliski doradca prezesa mówi mi, że zmiany w poparciu dla PiS i premiera są w granicach błędu statystycznego. Zaufanie do Morawieckiego spadło o 1 punkt procentowy, a notowania PiS wzrosły o jeden punkt. Dlatego w PiS uważają, że ujawnienie nagrań raczej nie wpłynie na wynik wyborów samorządowych”.

-- ZDANIEM RENATY GROCHAL MORAWIECKI ROZPRAWI SIĘ Z ZIOBRO: “– Jeśli Zbyszek będzie w stanie się obronić, to zostanie w Polsce. A jeśli uzna, że Morawiecki jest zbyt silny, to ucieknie na pięć lat do Brukseli – mówi doradca Kaczyńskiego”.

-- EDWIN BENDYK GORZKO O ŻUKU: “Możliwy jest scenariusz negatywny, czyli polaryzacja Lublina i erozja wspomnianego modelu – wiele osób i środowisk, które angażowały się dotychczas we współpracę z prezydentem, z zawodem przyjęło jego decyzję. Czy naturalne emocje przełożą się na utratę zaufania?”

-- DECYZJA ŻUKA BYŁA BŁĘDEM - Paweł Krysiak w GW: “Podtrzymuję jednak, że decyzja o zakazie organizacji Marszu Równości wydana przez  Krzysztofa Żuka była błędem. Są chwile, kiedy trzeba wejść na barykadę i krzyknąć: Tu jest Lublin, miasto wolności! Faszyści nie przejdą! Lublin to zrobił i zdał egzamin z wolności”.

-- PATRYK JAKI W SIECIACH O TYM, ŻE Z TAKĄ SKALĄ KŁAMSTW NIE SWPOTKAŁ SIĘ W ŻADNEJ KAMPANII: “(…) każdego dnia wypuszczają kilka kłamstw na mój temat. Gdybym postanowił, że każde będę osobiście prostował, nie miałbym już na nic czasu. Nieprawdopodobna skala kłamstw, manipulacji, półprawd. A kiedy już nie mają do czego się doczepić, to sprawdzają, jakie książki stoją za moimi plecami w wynajętym studiu fotograficznym. Gdybym te zdjęcia zrobił w ministerstwie, padłby zarzut, że wykorzystuję stanowisko, jeśli w domu, że gram rodziną. Czyli cokolwiek bym zrobił, to atak. Nie cofną się przed niczym. Do naszego biura, które się nazywa Jaki Cafe i ma charakter otwartej przestrzeni spotkań, wysyłają za pomocą donosów sanepid, by sprawdził, czy możemy odwiedzającym nas warszawiakom podać kawę i poczęstować ciastkiem. Jestem w polityce już trochę, widziałem różne kampanie, ale z taką skalą kłamstwa i podłości nie spotkałem się nigdy”.

-- GW O WICEMINISTRZE ZDROWIA SPRZYJAJĄCYM KONCERNOM FARMACEUTYCZNYM - Judyta Watoła: “Praca w DPL idzie jak po grudzie także dlatego, że niedawno wybuchł otwarty konflikt między Czechem a dyrektorem departamentu Łukaszem Szmulskim. Czech chętnie widziałby na jego miejscu poprzednią szefową DPL Igę Lipską. Lipska rządziła departamentem niecałe pół roku. W tym czasie Czech i Lipska podjęli wiele korzystnych dla koncernów decyzji (opisywaliśmy je w lipcu i sierpniu). Lipska popadła jednak w konflikt z zespołem. Odeszło ośmiu pracowników. W końcu sama została zmuszona do rezygnacji. Czech nie kryje jednak, że zabiega o jej powrót. Napisał do ministra Szumowskiego maila o tym, że dyrektor Szmulski jest nieudolny i brak mu kompetencji. Ale pomylił adresy i zamiast Szumowskiemu wysłał list... Szmulskiemu! – Zrobiła się dzika awantura. Rozgniewany Szmulski napisał ministrowi wprost, że to Lipska doprowadziła DPL do ruiny – mówi nam pracownik ministerstwa”.

-- NIEZALEŻNA O PROBLEMACH PO TYM JAK MINISTERSTWO W NIEZROZUMIAŁY SPOSÓB CHCE ZREZYGNOWAĆ Z DOTYCHCZASOWEGO SYSTEMU, KTÓRY DOBRZE DZIAŁAŁ: “Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nie raz odbierało wyrazy uznania dla polskiego systemu łączności morskiej i morskich ratowników za skuteczność służb ratunkowych. Dlatego pewnym zaskoczeniem było ogłoszenie w maju przetargu na nowy system łączności, obejmujący budowę całkiem nowej infrastruktury, w tym stacji nasłuchowych, powołanie nowych zespołów do obsługi systemu i przejęcie zadań od obecnego operatora. Zdaniem ekspertów, na których powołuje się operator, budowa nowego systemu może przynieść pogorszenie jakości i możliwości tego morskiego systemu bezpieczeństwa. – Emitel tworzył swoje stacje w najlepszych i najwyższych możliwych lokalizacjach na polskim wybrzeżu”.

Źródło: 300polityka.pl

Blisko 5,5 miliarda złotych obrotów Grupy Muszkieterów po 3 kwartałach 2018 roku

Dodano: 12.10.2018 16:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy
Obroty Grupy Muszkieterów po trzecim kwartale 2018 roku wyniosły blisko 5,5 miliarda złotych i były o prawie 6 proc. wyższe w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. W omawianym okresie obroty Intermarché, wraz z przymarketowymi...

Źródło: inwestycje.pl

Blisko 5,5 miliarda złotych obrotów Grupy Muszkieterów po 3 kwartałach 2018 roku

Dodano: 12.10.2018 12:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy
Obroty Grupy Muszkieterów po trzecim kwartale 2018 roku wyniosły blisko 5,5 miliarda złotych i były o prawie 6 proc. wyższe w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. W omawianym okresie obroty Intermarché, wraz z przymarketowymi...

Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone