niedziela, 17 lutego 2019 r.  Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
Wiadomości z tagiem Broniszach  RSS
Z Hiszpanii na giełdę w Broniszach. Cztery osoby oskarżone o przemyt

Dodano: 26.07.2018 7:58 | 149 odsłon | 0 komentarzy


Czterech mężczyzn zostało oskarżonych o przewożenie z Hiszpanii do Polski marihuany - poinformowała w czwartek prokuratura. Mieli wozić narkotyki ciężarówką w przerobionym zbiorniku na paliwo. Zostali zatrzymani na giełdzie w podwarszawskich Broniszach jesienią ubiegłego roku.

Źródło: https:

STAN GRY: GW: Toksyny z sortowni poleciały do Miasteczka Wilanów, Wnuk Wałęsy zatrzymany za pobicie Szwedów, Karnowski: GW pcha opozycję ku skrajnościom

Dodano: 02.06.2018 13:14 | 250 odsłon | 0 komentarzy


-- MIROSŁAWA STACHOWIAK-RÓŻECKA W PRZEBRANIU PIPI CZYTA DZIECIOM BAJKI NA DZIEŃ DZIECKA: “Czytam bajki dzieciom. Niektórzy opowiadają je dorosłym, zwłaszcza w debacie o Wrocławiu :-)”

-- TOKSYNY POLECIAŁY DO MIASTECZKA WILANÓW - Stołeczna: “Nawet dziesięciokrotnie przekroczone były normy zanieczyszczenia powietrza po pożarze w sortowni śmieci na Siekierkach. Chmura toksycznego dymu poleciała na Stegny, Sadybę i Miasteczko Wilanów. (...) – Te mierniki odnotowały tylko stężenie pyłów. A przecież w trakcie pożaru do środowiska dostały się potworne ilości bardzo szkodliwych substancji gazowych, których nie wykryjemy tym sprzętem – podkreśla dr Turecki. W pożarach składowisk do atmosfery emitowane są duże ilości węglowodorów aromatycznych, jak rakotwórczy benzen i jego pochodne: toluen, etylobenzen, styren czy ksyleny, a także węglowodory wielopierścieniowe jak benzoapiren (BaP)”.

-- NOWY ŚWIAT PUSTOSTANÓW - jedynka Gazety Stołecznejo straszących witrynach w dawnym salonie stolicy.

-- WNUK WAŁĘSY ZATRZYMANY ZA POBICIE SZWEDÓW! - trójmiejska GW: “W piątek policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy napadli na dwóch Szwedów w Gdańsku. Nieoficjalnie - jednym z nich jest Bartłomiej W., wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy”.

-- WASSERMANN NIE BĘDZIE DĄŻYŁA DO BUDOWY POMNIKA SMOLEŃSKIEGO W KRAKOWIE - jak mówiła TOK FM: “Zadeklarowała, że nie będzie się starać o postawienie pomnika smoleńskiego w Krakowie. - Odkąd dostałam się do parlamentu, nie angażuję się w tę sprawę. Obiecywałam w kampanii, że nie idę do polityki dla swoich prywatnych spraw - powiedziała Wassermann”.

-- WASSERMANN MÓWI O KOREKCIE W KRAKOWIE: “- Wydane zostały zakazy i ograniczenia, które, owszem, mają na celu pewne uporządkowanie ruchu w niektórych dzielnicach, ale nie można tego robić kosztem mieszkańców. Ludzie się skarżą, że nie mają gdzie zaparkować, a przedsiębiorcy, że stracą klientów - mówi Wassermann. - Mam wrażenie, że przy opracowywaniu nowej organizacji ruchu zapomniano właśnie o mieszkańcach. Rodzice piszą o braku miejsc do parkowania, kiedy odwożą dzieci do szkół czy przedszkoli - dodaje”.

-- ZASTĘPCZYNI RPO SYLWIA SPUREK WE WNIOSKACH Z PROTESTU NIEPEŁNOSPRAWNYCH O SPRAWCZOŚCI RZĄDU W POLITYCE SPOŁECZNEJ: - pisze w GW: “Obecny rząd pokazał wyjątkową sprawczość i wrażliwość w sferze polityki społecznej, wprowadzając przywracający wielu godność i niezależność program „Rodzina 500+”. Protestujący i popierająca ich opinia oczekują podobnej, a nawet większej determinacji w przypadku osób z niepełnosprawnością”.

-- SPUREK PISZE, ŻE PIENIĄDZE ZAMIAST NA CPK POWINNY BYĆ ZAINWESTOWANE W NIEPEŁNOSPRAWNYCH: “Dlatego mam prawo krytycznie oceniać i apelować o przemyślenie wydatków na infrastrukturę, stadiony, autostrady, linie metra, promocję kraju lub budowę strzelnic. Polska infrastruktura jest na poziomie europejskim, natomiast polityka społeczna urąga międzynarodowym zobowiązaniom państwa członka Unii. 35 mld zamiast w Centralny Port Komunikacyjny warto zainwestować w przywrócenie godności osobom z niepełnosprawnościami”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI O TYM, JAK GW PCHA OPOZYCJĘ KU SKRAJNOŚCIOM: “Tak wielkie oderwanie od rzeczywistości wyjaśnia nam, dlaczego postawili na Kijowskiego, choć gołym okiem było widać związane z tym niebezpieczeństwa, z jakiego powodu przegrał Komorowski, który kiedyś wygrał dzięki Tuskowi, a potem dał się już na całego prowadzić Michnikowi, czemu tak mocno pchają teraz opozycję ku skrajnościom (aborcja, wezwania do niewykonywania rozkazów, protesty niepełnosprawnych, Ubywatele RP itp.), co tej opozycji tylko szkodzi. Znowu im się wydaje, znowu chcą uwierzyć, znowu kłamią, znowu kreują rzeczywistość. Polityczny wniosek z tego jest taki: im więcej „Wyborczej” w opozycji, tym większa szansa na kolejną kadencję dobrej zmiany. Wniosek medialny brzmi zaś tak: warto odnotować jak bardzo upolityczniona i świadoma tej opozycyjności jest redakcja krzycząca każdego dnia o dziennikarstwie, obiektywizmie, standardach. Niepowtarzani, wzorcowi, par excellence hipokryci”.

-- PIOTR SKWIECIŃSKI O SENTYMENCIE UNIJNYCH ELIT WOBEC ROSJI: “Tak czy inaczej trzeba stwierdzić, że lansowane przez niektórych przekonanie, jakoby choćby w sensie relacji z Rosją świat był jednoznaczny, i zachodnie elity – jako całość – przyjęły konsekwentnie antykremlowskie stanowisko, jest po prostu w znaczącej części nieprawdziwy”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O CENIE JAKĄ KOŚCIÓŁ PŁACI ZA ZWIĄZEK Z WŁADZĄ - W RZ: “Obecna władza nie składa się ze świętych ludzi. Zbytni związek z Kościołem w przypadku nieetycznych zachowań polityków partii rządzącej rzuca cień również na Kościół. Przy okazji może on zgubić tych wiernych, którym z tą władzą nie jest po drodze. A przecież ma być Kościołem powszechnym”.

-- WODA Z MÓZGU - ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI O TYM JAK TWITTER ZMIENIŁ POLITYKĘ - mówi Piotrowi Witwickiemu w RZ: “W wielu innych krajach jest to samo. I to nie jest wcale zmiana na lepsze. Miejsce na programy polityczne? Nie ma. Godzinne programy, gdzie siwe głowy komentują, co się dzieje? Nie ma. To się wszystko zmieniło. Niestety, Facebook i Twitter wymuszają na polityku, by mówił sloganami, a one tylko czasem trafiają w punkt, bo to rzadkie, jak genialny wiersz. W większości te hasła robią człowiekowi wodę z mózgu”.

-- KWAŚNIEWSKI O 92-LETNIM PREMIERZE MALEZJI I OBAWIE, ŻE PRZECZYTA TO KACZYŃSKI - mówi Witwickiemu: “Twórcą potęgi Malezji w latach 80. i 90. był premier Mohamad Mahathir, z zawodu lekarz. Potem odszedł, przyszła opozycja, były różne historie pełne wzajemnych oskarżeń. W ostatnich wyborach Mahathir znów wygrał. Będzie premierem w wieku 92 lat. A więc nic straconego. To krzepiące. Właśnie nie wiem. Boję się teraz, że jak pan to napisze, a przeczyta to Jarosław Kaczyński i uwierzy w taką perspektywę”.

-- OPOZYCJA NIE JEST LEPSZA - DALEJ KWAŚNIEWSKI: “Polskie formacje polityczne chorują na skupienie się na sprawach bieżących i polonocentryzm. PiS jest rekordzistą, ale opozycja nie jest lepsza. Bieżączka jest wzmocniona dyktaturą sondaży. Media w to idą: ktoś coś chlapnął i inni muszą na to też coś odchlapnąć”.

-- TYLKO SLD NIE NADUŻYŁO WŁADZY - mówi Kwaśniewski w RZ: “Formacja SLD jest jedyną, która rządząc, nie nadużyła władzy. Mówię to z wielką dumą. Platforma ma wielką plamę na honorze i jest nią mafijne wyeliminowanie Cimoszewicza z wyborów prezydenckich w 2005 roku. Z całą tą nagonką. To było złamanie demokracji. My nie mamy takich grzechów. SLD lat 2001–2005 to były głównie afery. Było to sprowokowane przez ludzi i ich chciwość, błędy albo głupotę. Nigdy nie były to decyzje polityczne, które byłyby podejmowane na najwyższych szczeblach”.

-- MORAWIECKI BĘDZIE WSPIERAŁ IRENEUSZA ZYSKĘ W WAŁBRZYCHU - lokalna GW: “Świebodziczanin Ireneusz Zyska będzie kandydatem prawicy na prezydenta Wałbrzycha, drugiego co do wielkości miasta na Dolnym Śląsku. W tym tygodniu oficjalnie zaprezentowano jego kandydaturę. W kampanii ma go wspierać sam premier Morawiecki”.

-- GW O PROBLEMIE KURSKIEGO Z FESTIWALEM W OPOLU I KOINCYDENCJĄ DEBIUTÓW Z MECZEM - jak pisze Mariusz Lodziński w opolskiej GW: “a widownia w amfiteatrze i przed telewizorami będzie oglądać mecz Polska – Chile. – To skandaliczna zagrywka prezesa Kurskiego – komentuje człowiek związany ze środowiskiem telewizyjnym. – Kibicowskie piosenki i relacja z meczu nie mają nic wspólnego ani z tradycją, ani też z formą festiwalu. Natomiast bez wątpienia przyciągnie kibiców przed telewizory, a TVP będzie potem wszystko prezentowała jako wysoką oglądalność festiwalu. Przy okazji utopione zostały „Debiuty”. Prawdziwa festiwalowa publiczność będzie musiała przeczekać i te przyśpiewki, i mecz, żeby o północy zobaczyć debiutujących młodych artystów. Ile osób dotrwa? – słyszymy pytanie. Nie brakuje też opinii, że prezes TVP upiecze przy okazji dwie pieczenie na jednym ogniu. Bo bolesne dla TVP opanowanej przez „dobra zmianę” było zakwalifikowanie się do debiutów zespołu „Girls on fire”. Wokalistki zaśpiewają piosenkę, która urosła do rangi hymnu „Strajku kobiet”. W tej sytuacji niewiele osób je jednak zobaczy”.

-- W TEKŚCIE AGATY KONDZIŃSKIEJ I IWONY SZPALI W GW POLITYK PIS RYSUJE NA SERWETCE: “Polityk PiS sięga po serwetkę z kawiarnianego stolika, kreśli koło. Opowie, co stanie się z partią, gdy Jarosław Kaczyński nie będzie już mógł nią rządzić: zacznie się szarpanina, której i dziś jest mnóstwo. – Największy serek jest dla Joachima Brudzińskiego, jego wskazał Jarosław Kaczyński, zrobił pierwszym wiceprezesem – stuka długopisem w serwetkę”.

-- KONDZIŃSKA I SZPALA O ODWIEDZINACH JK W SZPITALU - KILKANAŚCIE OSÓB: “Paparazzi dokumentują serię odwiedzin politycznych: premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Piotr Gliński, Beata Szydło i Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, oczywiście Brudziński, no i szef MON Mariusz Błaszczak. Zaproszenie dostała też Anna Bielecka, szara eminencja, przyjaciółka Kaczyńskiego. Goście jej saloniku mają wpływ na politykę państwa, stoją za nominacjami m.in. prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Do szpitala szła z książką „Wielki problem drobniaków” Thomasa J. Sargenta, noblisty z ekonomii w 2011 r. Ustrzeleni przez paparazzich należą do kilkunastu osób, które mogą dzwonić na komórkę Kaczyńskiego”.

-- SZYDŁO BEZ POZYCJI - DALEJ GW: “Nowogrodzka śledzi te wizyty i analizuje, kto gościł w szpitalnym pokoju dłużej. Bo ma to znaczenie polityczne. „Fakt” napisał, że była premier Szydło rozmawiała z Kaczyńskim kilka godzin. Nasz rozmówca z PiS to koryguje: – Głównie to była w poczekalni. Gdy przyjechała, prezes akurat poszedł na rehabilitację, specjalnie. Wie pani, co to oznacza? Że ona jest bez pozycji”.

– KONDZIŃSKA I SZPALA O PRÓBIE REFORMY POCZTY POLSKIEJ: “Była też historia z Pocztą Polską. Premier uznał, że potrzeba tam postępowego myślenia, że nie może być tylko od paczek i obsługi instytucji publicznych – mówi osoba związana z PiS. Twierdzi, że Morawiecki chciał wymienić prezesa firmy, ale zablokowała to Nowogrodzka. – W spółce usłyszeli, że trzeba czekać. Przyszedł komunikat, że jak wróci Jarosław, pogadamy, co dalej – relacjonuje nasz rozmówca”.

-- JANUSZ PIECHOCIŃSKI MÓWI MICHAŁOWI GOSTKIEWICZOWI CZYM SIĘ TERAZ ZAJMUJE - FRAGMENT: “A czym pan ten serwer zapełnił?

- Jeszcze bardziej gospodarką. Wykorzystuję moją wiedzę. W relacjach ze światem, w Chinach, w Japonii, w Indonezji, w Wietnamie, w rozmowach z arabskimi szejkami.

- Można zaimponować arabskiemu szejkowi tym, że pan wie, że w tym roku truskawki w Broniszach będą tańsze?

- Nie! (śmiech) Ale można zaimponować kurczakami.

- Kurczakami?

- Przyjeżdża taki szejk, który chce kupić mięso kurczaków na kebaba. A ja mu z głowy cytuję, które ubojnie i przetwórnie drobiu w Polsce mają mięso halal, a które nie”.

-- 22. urodziny Onetu.

-- URODZINY: Sławomir Jastrzębowski, Tomasz Żółciak, NIEDZIELA: Jolanta Kwaśniewska,  Katarzyna Włodkowska, Jolanta Danielak.

Źródło: 300polityka.pl

„Sezon na polskie truskawki można uznać za rozpoczęty”

Dodano: 04.05.2018 17:47 | 188 odsłon | 0 komentarzy


Na rynku hurtowym w Broniszach już pojawiły się pierwsze polskie tegoroczne truskawki ze szklarni. Za kilogram owoców trzeba zapłacić nawet dwadzieścia złotych, ale przy słonecznej pogodzie ich podaż szybko wzrośnie, a cena spadnie.

Źródło: tvn24bis.pl

Na giełdzie w Broniszach już są polskie truskawki

Dodano: 04.05.2018 17:18 | 182 odsłon | 0 komentarzy


Na rynku hurtowym w Broniszach już pojawiły się pierwsze polskie tegoroczne truskawki ze szklarni. Obecnie kosztują one 18-20 zł za kg, ale przy słonecznej pogodzie ich podaż szybko wzrośnie, a cena spadnie.

Źródło: biznes.interia.pl

Jabłka dużo droższe niż przed rokiem

Dodano: 27.04.2018 6:34 | 187 odsłon | 0 komentarzy


Ceny jabłek na rynku hurtowym w Broniszach z ubiegłorocznych zbiorów są wysokie, wahają się od 2 do 4,5 zł za kilogram. Oznacza to, że są one o 50-150 procent droższe niż rok temu. Sadownicy już czekają na nowe zbiory, które zapowiadają się dobrze.

Źródło: tvn24bis.pl

Tak drogich jabłek jeszcze nie było. Kosztują już tyle co mandarynki

Dodano: 16.01.2018 2:20 | 227 odsłon | 0 komentarzy


W tym roku jabłka są dwa razy droższe niż przed rokiem. Niektóre krajowe odmiany na początku stycznia kosztują 3,5-4,5 zł za kg, czyli tyle, ile importowane mandarynki - poinformowała PAP rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tak drogich jabłek jeszcze nie było. Kosztują już tyle co mandarynki

Dodano: 15.01.2018 15:40 | 138 odsłon | 0 komentarzy


W tym roku jabłka są dwa razy droższe niż przed rokiem. Niektóre krajowe odmiany na początku stycznia kosztują 3,5-4,5 zł za kg, czyli tyle, ile importowane mandarynki - poinformowała PAP rzecznik rynku hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone