piątek, 18 sierpnia 2017 r.  Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Wiadomości z tagiem Bruksela  RSS
Flagi do połowy masztów, minuta ciszy w Brukseli

Dodano: 18.08.2017 13:08 | 5 odsłon | 0 komentarzy


W związku z zamachami terrorystycznymi w Hiszpanii flagi przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli zostały w piątek opuszczone do połowy masztu, a wewnątrz budynku - przewiązane kirem. W południe KE uczciła pamięć ofiar ataków minutą ciszy.

Źródło: www.tvn24.pl

STAN GRY: GW: Plakat w Rytlu: Ta kobieta nic nie może, Fakt miażdzy rząd za zlekceważenie katastrofy, DGP: Ustawę dekoncentracyjną zna parę osób

Dodano: 16.08.2017 12:16 | 8 odsłon | 0 komentarzy


-- JEST ZNANY TYTUŁ KSIĄŻKI MICHAŁA KAMIŃSKIEGO - jak poinformował na FB: “Już jest okładka! W księgarniach wczesna jesienią”. 300POLITYKA jest patronem medialnym książki.

-- SAMOCHÓD MACIEREWICZA UGRZĄZŁ W BŁOCIE:

-- TRÓJMIEJSKA GW O SAMOCHODZIE MACIEREWICZA: “Wizytujący podwładnych szef MON przesiadł się ze śmigłowca do wojskowego samochodu terenowego Honker. W drodze nad Brdę pojazd utknął niespodziewanie w gęstym błocie. Na szczęście z pomocą ministrowi pospieszyli mieszkańcy kolonii Konigort. Wyciągnięcie samochodu z błota zajęło im kilka minut”.

-- MACIEREWICZ O AMBICJACH PERSONALNYCH: “- Powtarzam – ambicje personalne nie mogą zagrozić skuteczności dowodzenia armią, a więc i bezpieczeństwu państwa”.

-- MACIEREWICZ O ZAKUPACH UZBROJENIA: “Jak dodał szef MON, "mamy przed sobą zakup okrętów podwodnych i helikopterów uderzeniowych wzmacniających polską siłę ognia". - Konsultacje z przedstawicielami USA potwierdziły, że są one zdecydowanie ważniejsze niż helikoptery transportowe - powiedział. Na pytanie, kiedy mają one szansę trafić na wyposażenie naszej armii, odpowiedział: To, kiedy te helikoptery znajdą się na stanie polskiej armii, zależy w znacznym stopniu od decyzji politycznej”.

-- SKRÓT WYWIADU MACIEREWICZA DLA GAZETY POLSKIEJ

-- BUDKA I BIERNAT NIE ZNALI PRZEPISÓW:

-- TYLKO KILKA OSÓB ZNA PROJEKT USTAWY DEKONCENTRACYJNEJ - Elżbieta Rutkowska w DGP: “Według naszych informacji rządowy projekt ustawy dekoncentracyjnej jest już gotowy, ale zna go tylko kilka osób. Politycy PiS zapowiadają ujawnienie go jesienią. - W projekcie ustawy dekoncentracyjnej nie będzie żadnych progów procentowych - dementuje w rozmowie z DGP wiceminister kultury Paweł Lewandowski, odpowiedzialny za powstające w resorcie nowe przepisy dotyczące mediów. W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawiały się pogłoski o maksymalnych pułapach udziału w rynku albo udziału kapitału obcego w firmach medialnych: najgłośniej było o 15- i 20-procentowych”.

-- WICEMINISTER O PROGACH KONCENTRACJI: “- Do mierzenia koncentracji zastosujemy indeksy o wartościach od 0 do 1 - mówi Lewandowski. Nie zdradza metod konstruowania tych wskaźników ani maksymalnych dopuszczalnych progów koncentracji i konsekwencji ich przekroczenia. - Proszę poczekać na projekt - ucina wiceminister. - To będzie najnowocześniejsza ustawa w tej materii, wzór dla wszystkich krajów rozwiniętych. Celem jest unormowanie polskiego rynku - dodaje”.

-- PRZESILENIE W TVP - Agnieszka Kublik i Agata Kondzińska w GW: ” Nasi rozmówcy podkreślają, że spór w Telewizji narastał od miesięcy. A w tle jest nie tylko konflikt o kształt i wymowę programu, ale też walka o wpływy między środowiskiem Tomasza Sakiewicza („Gazeta Polska Codziennie”, „Gazeta Polska”, Niezalezna.pl) a środowiskiem braci Karnowskich („Sieci”, wPolityce.pl). – Karnowscy dotąd popierali Kurskiego, odwołanie Paczuskiej każe im się opowiedzieć. Wybrali Paczuską – relacjonuje poseł PiS. – To może zmienić układ medialny. Karnowscy bardzo często goszczą w TVP, mają program w TVP Info, pracująca w Telewizji żona Jacka Karnowskiego za prezesury Kurskiego awansowała. W PiS są głosy niezadowolenia z powodu odwołania Paczuskiej. Słychać, że program może jeszcze bardziej topornie wspierać rząd. – „Wiadomości” przejmą rolę rzecznika praw rządu – żartuje nasz rozmówca. – Będą pilnować, by rząd zawsze miał prawo głosu, a opozycja nie”.

-- ROLĘ ODEGRAŁA RZĄDOWA POŻYCZKA DLA TVP - dalej autorki GW: “Niektórzy zastanawiają się, czy w rozgrywce znaczenie miały dobre relacje Paczuskiej z Pałacem Prezydenckim. – Dostali pożyczkę od rządu, rząd będą wspierać, a nie prezydenta. Może potrzebują informacyjnego tarana, gdy dojdzie do głębszego kryzysu w obozie władzy – zastanawia się polityk PiS (w zeszłym tygodniu okazało się, że TVP otrzyma 800 mln zł pożyczki od skarbu państwa)”. http://wyborcza.pl/7,75398,22235883,przesilenie-w-tvp-dlaczego-musiala-odejsc-szefowa-wiadomosci.html

-- RZĄD IM NIE POMÓGŁ PRZEZ 3 DNI, LUDZIE BYLI ZDANI SAMI NA SIEBIE - jedynka Faktu: “Rząd podkreśla, że od początku sprawnie działał, by pomóc mieszkańcom Rytla – wsi którą piątkowa nawałnica niemal zrównała z ziemią. Ale to nieprawda. Dopiero w poniedziałek późnym wieczorem, po wielu apelach ludzi stamtąd i po wielu pytaniach od dziennikarzy, ekipa Beaty Szydło ruszyła z faktyczną pomocą”. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/to-jest-kompromitacja-rzadu-trzy-dni-bez-pomocy/gv0fgsr

-- RZĄD OPIESZAŁY - jedynka GW.

-- PREMIER PRZYWITAŁ PLAKAT: TA KOBIETA NIC NIE MOŻE - czytamy w GW: “– W sobotę podjęłam decyzję o natychmiastowym uruchomieniu środków pomocy finansowej i te pieniądze spływają już do samorządów – mówiła premier przed wyjazdem na Pomorze. Zapowiedziała też „uproszczenie procedur”, by szybciej oszacować szkody. Gdy przyjechała po południu do Rytla, przywitał ją m.in. plakat przygotowany przez mieszkańców: „Ta kobieta nic nie może”

-- NIE MA POTRZEBY SPOTKANIA PAD Z MACIEREWICZEM - mówił rzecznik Prezydenta:

-- WPOLITYCE O BLOKU PREZYDENCKIM Z PSL I KUKIZEM: “Powstanie blok prezydencki z PSL i Kukiz'15? Zaskakujące słowa Jakubiaka: Całkiem prawdopodobne. Zdaje się, że to prezydent będzie organizował”.

-- PREZYDENT PRZYGADAŁ MACIEREWICZOWI - tytuł na jedynce Faktu.

-- DEFILADA PIĘKNA, NOWEGO SPRZĘTU BRAK - tytuł w Fakcie.

-- POLITYCZNA SALWA PREZYDENTA - tytuł na jedynce DGP.

-- PREZYDENT WBIJA SZPILĘ - Dominika Wielowieyska w GW: “Przełożywszy z polskiego na nasze: prezydent najpierw zaatakował poprzedników, żeby – broń Boże – nikt nie pomyślał, że trzyma z jakimiś zdradzieckimi siłami, związanymi z poprzednią władzą. Potem wsadził szpilę Macierewiczowi, że w ramach wymiany kadr wojskowych chce budować swoją prywatną armię z ludzi bezwzględnie sobie podporządkowanych, i następnie stwierdził, że albo szef MON będzie współpracował z ośrodkiem prezydenckim, albo powinien być oskarżany o dywersję lub co najmniej brak odpowiedzialności. Jednocześnie wytknął Macierewiczowi, że ten, wręczając swoim wybrańcom odznaczenia i awanse dzień wcześniej, usiłuje dzielić armię na tę ministerialną i tę prezydencką. Aby jednak twardy elektorat PiS też poczuł się dobrze, pierwsza część mowy prezydenta była poświęcona opiece Matki Boskiej, która czuwała nad Polską w 1920 roku i czuwa teraz”.

-- WIELOWIEYSKA O WALORACH KONSTYTUCJI POZNAWANYCH DZIĘKI DUDZIE: “Obserwując spór prezydenta z szefem MON i pamiętając o wetach Andrzeja Dudy wobec ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, muszę przyznać, że ich myślenie było niezwykle mądre i przewidujące. Dziś to widać szczególnie. Może jedziemy wolniej, ale bezpieczniej. Mamy kolejny dowód, że konstytucja się sprawdza i – żeby było śmieszniej – ten dowód zyskaliśmy dzięki prezydentowi pochodzącemu z obozu PiS, który chce tę konstytucję pisać na nowo”. 

-- DUDA MOŻE MIEĆ BARDZIEJ OBIECUJĄCĄ PRZYSZŁOŚĆ NIŻ KACZYŃSKI - Aleksander Hall na opiniach RZ:”Pomimo wodzowskiego charakteru tego ugrupowania muszą w nim być politycy zdający sobie z tego sprawę, a także z faktu, że chociażby z przyczyn generacyjnych Andrzej Duda może mieć znacznie bardziej obiecującą polityczną przyszłość od Jarosława Kaczyńskiego. Wyraźnie rozumie to środowisko Pawła Kukiza, zainteresowane swą obecnością w prezydenckim obozie”.

-- LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE - dalej Hall o Dudzie: “Jakie motywami kierował się prezydent przy podejmowaniu decyzji o wetach? Najpewniej pozostanie to jego tajemnicą. Być może chciał uniknąć eskalacji politycznego konfliktu, poczuł odpowiedzialność za państwo i chciał uniknąć dalszej degradacji stosunków Polski z Unią Europejską. Jednak moim zdaniem wielką rolę musiała także odegrać urażona osobista godność i obrona kompetencji głowy państwa. Stało się to bardzo późno, ale lepiej późno niż wcale”. 

-- BOGUSŁAW CHRABOTA O NAJZDOLNIEJSZYM KWAŚNIEWSKIM I TUSKU Z KAMERDYNERAMI JAK PYZATY ANIOŁ - pisze w RZ: “Najzdolniejszy polityk III RP Aleksander Kwaśniewski nie bez swojej winy kończy karierę jako bohater złośliwych memów i doradca ukraińskich oligarchów. Donald Tusk, tenor, który najpierw pokonał na scenie polityki wszystkich innych tenorów, wskutek nadmiernej ostrożności, nieufności, próżniactwa i braku politycznej wyobraźni przegrywa wszystko poza własną karierą. Fatalną karykaturą jego późniejszych losów są kamerdynerzy przynoszący mu w Brukseli na srebrnej tacy kieliszki szampana i prokuratorzy ministra Ziobry obszarpujący mu nogawki w kraju. Jest jak rubensowski pyzaty anioł. Póki na obrazie, w dobrej formie. Kiedy płótno zejdzie z oczu, znika|.

-- TUSK NA STWORZENIE PARTII POTRZEBOWAŁBY - ZNAJĄC JEGO TEMPERAMENT - DEKADY - pisze Chrabota: “Lojalny i zawodowy team, a nie dwór jak u Kaczyńskiego czy Tuska. Paradoksalnie może go stworzyć wokół siebie Andrzej Duda, o ile będzie nim kierowała logika dystansu do macierzystej partii. Jeśli zaś idzie o osobę byłego premiera, a dziś przewodniczącego Rady Europejskiej, to musiałby być wciąż krótkowzrocznym ambicjonerem, by nie docenić, jakie zaplecze przygotowuje mu Schetyna. Jeśli miałby kiedykolwiek wrócić do polskiej polityki, to tylko dzięki wehikułowi zreformowanej Platformy, a nie wydumanej nowej partii, na której stworzenie (znając jego temperament) potrzebowałby przynajmniej dekady”.

-- CHRABOTA O BLOKU DUDY: “Kto wejdzie w szranki przyszłej walki o prymat? Jakiego pojedynku doczekają się Polacy w najbliższych latach? Myślę, że najwięcej szans mają Andrzej Duda i szeroko rozumiana Platforma. Ten pierwszy może stworzyć szeroko rozumiany blok centroprawicowy, w którym będzie miejsce na twarde (postpisowskie) centrum i formacje wsparcia, z takimi ludźmi jak Gowin czy sieroty po Lechu Kaczyńskim”. 

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O DEKOMPOZYCJI WŁADZY PIS - pisze w RZ: “Dlatego też można odnieść wrażenie, że ten wymarzony przez PIS system władzy zaczął erodować jeszcze nim tak naprawdę został zbudowany i osiągnął swoją świetność. Jedną z pierwszych jego jaskółek była saga Bartłomieja Misiewicza. Fakt, iż mimo zapowiedzi prezesa PiS, że dla tej osoby nie ma miejsca w szeregach dobrej zmiany, młody współpracownik Antoniego Macierewicza robił, co chciał i w dodatku obejmował posady w spółkach skarbu, pokazywał, że przy pewnej determinacji nawet prezesa PiS można ograć. Choć sprawa dla samego Misiewicza skończyła się odejściem z partii i partyjnym sądem kapturowym, sam fakt, że Kaczyński, by zdyscyplinować wiceprezesa rządzącego ugrupowania musi się uciekać do tak ponadstandardowych środków, pokazywał, że system władzy prezesa PiS może być kolosem na glinianych nogach”.

-- SZUŁDRZYŃSKI O PAŃSTWIE POSTMODERNISTYCZNYM - pisze dalej w RZ: “Dlatego, że państwo dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilkadziesiąt lat temu, gdy na wykładach prof. Erlicha młody Jarosław Kaczyński zgłębiał tajniki polityki. Państwo wygląda dziś też inaczej niż na początku lat 90., gdy prezes PiS mógł mu się przyglądać z potężnego ośrodka prezydenckiego Lecha Wałęsy. Wygląda inaczej nawet niż dziesięć lat temu, gdy Kaczyński siedział w fotelu premiera. Państwo nie jest już hierarchicznym monolitem, gdzie wystarczy przejąć kilkadziesiąt kluczowych stanowisk, by podporządkować sobie strukturę. Szczególnie w sytuacji naszego członkostwa w Unii Europejskiej, ale też z powodu zwykłych przemian cywilizacyjnych, wzmacnianiu roli samorządu, rozpraszania władzy itp., państwo jest znacznie bardziej sieciowe, by nie powiedzieć – postmodernistyczne”.

-- PAWEŁ SMOLEŃSKI O EMOCJACH DUDY Z KTÓRYCH MOŻE WYNIKNĄĆ POLITYKA - pisze na wyborcza.pl: “Nie szukajmy jednak polityki tam, gdzie w grę wchodzą poniewierane uczucia. Choć może coś z tego dla polityki wyniknie”.

-- PREZYDENT POKAZAŁ MINISTROWI MIEJSCE W SZEREGU - tytuł w RZ.

-- ARMIA ZAKŁADNIKIEM POLITYKI - Marcin Piasecki w RZ: “Przy okazji byliśmy świadkami kolejnej odsłony konfliktu między Andrzejem Dudą i Antonim Macierewiczem. Z ust prezydenta padły sformułowania o „prywatnej armii”. Szef MON może mieć trudności z ucieczką od tego określenia. Zapracował na to swoją polityką, czystkami wśród dowódców oraz – co najbardziej rozzłościło prezydenta – pozbawieniem uprawnień kluczowego generała, który pracował w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Zawieszenie nominacji generalskich forsowanych przez Macierewicza to i tak najmniejszy wymiar kary. Grzechy Macierewicza mogą być większe: sprzęt pokazany podczas defilady już niedługo może się okazać tylko rodzajem pokazówki, gdyż MON z niejasnych przyczyn zwleka z rozstrzygnięciem najważniejszych postępowań związanych z modernizacja armii”. 

-- POLACY NIE CHCĄ PETRU I SCHETYNY - jedynka SE: “Fatalne wieści dla Grzegorza Schetyny (54 l.) i Ryszarda Petru (45 l.). Okazuje się, że ich wyborcom nie w smak, że stoją na czele swych ugrupowań. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Ipsos dla portalu OKO.press. Aż chciałoby się zapytać - co to za liderzy opozycji, którzy nie mają poparcia nawet wśród własnego elektoratu?”. 

-- KATARZYNA LUBNAUER O SZEROKIEJ ŁAWIE LIDERÓW NOWOCZESNEJ - mówi w SE: “- Nazwa to kwestia zmiany w statucie i nie wykluczam, że w najbliższym czasie do niej dojdzie, taka jest wola przewodniczącego. Natomiast pamiętajmy, że każdy kryzys jest szansą. Okazało się, że jesteśmy już partią z krwi i kości, która ma szeroką ławę liderów. Widać to choćby w cytowanym przez pana sondażu - oprócz mnie jest Kamila Gasiuk-Pihowicz, którą można śmiało wystawić na pierwszą linię w protestach w obronie praworządności. Paweł Rabiej, nasz kandydat na prezydenta Warszawy, jest coraz lepiej zauważany i doceniany przez mieszkańców stolicy. Podobnie jest z innymi posłami, jak np. Witek Zembaczyński czy Joanna Scheuring-Wielgus”.

-- O NIEMOCY OPOZYCJI - Tomasz Walczak w SE: “Polityka wymaga precyzyjnych uderzeń i szacunku dla wyborców, także tych głosujących na przeciwników. Liberalna opozycja wali jednak na oślep i do tego obraża wszystkich, nie tylko elektorat PiS, ale także tych, którzy nie śpiewają z nią zgodnym chórem. Stąd jej niemoc i stąd rekordowe poparcie dla PiS. No i wreszcie stąd czerwona kartka dla Schetyny i Petru, bo do tego wszystkiego dopuścili”.

-- BY CZĘŚĆ WYBORCÓW PIS MOGŁA SIĘ ODNALEŹĆ W RUCHU PROTESTU - Mirosław Czech w GW: “Siłą ruchu protestu jest jego spontaniczny i ponadpartyjny charakter. I tak powinno pozostać, żeby każdy czuł się za niego odpowiedzialny i by również przynajmniej część wyborców PiS mogła się poczuć jego częścią. Zarazem warto pamiętać, że siłę ruchu buduje obecność wszystkich pokoleń, więc nie warto mówić, że „starzy nie są potrzebni”.

-- NA PREZYDENTA PRACUJE PSL I KUKIZ - Mirosław Czech: “Duda i jego doradcy nie działali pod wpływem emocji: zagwarantowali sobie poparcie Episkopatu, Pawła Kukiza i kilku wpływowych na prawicy środowisk, m.in. Prawicy Polskiej Marka Jurka. Na rzecz prezydenta pracuje też PSL, któremu pęknięcie w obozie rządzącym daje dodatkową szansę powrotu do gry o elektorat wiejski. Duda zawetował ustawę o regionalnych izbach obrachunkowych, która dla ludowców była kagańcem na samorządy i batem na wójtów i burmistrzów. Wdzięczność ludowców jest tak wielka, że Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował, aby 24 każdego miesiąca organizować „miesięcznice” prezydenckiego weta do ustaw o SN i KRS”.

-- JARED KUSHNER I POLSKA - RZ: “Pod koniec lipca zięć i starszy doradca amerykańskiego prezydenta Jared Kushner opowiedział o swoich kontaktach z Rosjanami w czasie kampanii wyborczej Donalda Trumpa. Kreml na wszelkie sposoby chciał zaprzyjaźnić się z młodym miliarderem. Najciekawszy pomysł miał szef państwowego „Wnieszekonombanku” Siergiej Gorkow, który zięciowi Trumpa przywiózł prezent. Nie była to jednak rosyjska matrioszka, tylko pamiątka z Nowogródka i woreczek ziemi stamtąd. Absolwent szkoły rosyjskiego kontrwywiadu wiedział, co podarować jednemu z najbardziej wpływowych ludzi na świecie”.

-- WOJCIECH MUCHA O NIEJASNYCH CELACH OTWARTEGO DIALOGU - pisze w GPC: “Całość bardzo szczegółowego raportu, obejmującego sieć powiązań polityczno-biznesowo-towarzyskich Otwartego Dialogu, jest do pobrania jako plik pdf z facebookowego profilu „Rosyjska V kolumna w Polsce”. Jego lektura to wgląd w niesłychanie skomplikowaną strukturę organizacji kreującej się na dobroczynną, a w rzeczywistości realizującej niejasne pozapaństwowe cele”.

-- MUCHA W GAZECIE POLSKIEJ O PLANACH JESIENNEGO PUCZU: “Zagranica ważniejsza niż ulica – to plan jesiennego puczu. Polska ma być pozbawiona głosu w Radzie Europejskiej, pieniądze z budżetu UE mają dostać Obywatele RP, a cele te mają wesprzeć „międzynarodowe sieci” aktywistek i aktywistów. Ulica ma zaś blokować biura polskich posłów i linie telefoniczne w Pałacu Prezydenckim. Ujawniamy wewnętrzny dokument proniemieckiej opozycji”.

-- POLSKA ODMIANA NACJONALIZMU ROZCHODZI SIĘ Z UNIWERSALIZMEM KOŚCIOŁA - KAROLINA WIGURA O REPARACJACH - pisze na Kulturze Liberalnej: “warto się zastanowić, czy nie mamy do czynienia z kampanią nie tylko antyniemiecką, ale w istocie antyeuropejską. Aby to zrozumieć, musimy wrócić do dokumentu fundującego proces polsko-niemieckiego pojednania, jakim było „Orędzie biskupów polskich do biskupów niemieckich” z 1965 r. Polska odmiana nacjonalizmu często rozchodzi się z uniwersalizmem Kościoła katolickiego. Dlatego w ostatnich dniach można było pod adresem tego dokumentu usłyszeć wiele krytycznych słów. Między innymi twierdzono, iż list ów zastąpił rzeczowe domaganie się od Niemców reparacji fałszywą symetrią wzajemnego wyznania i przebaczenia win. W argumentacji tej rozpoznać można było echo słów napisanych niegdyś przez Jarosława Marka Rymkiewicza w książce „Kinderszenen”, że za szybko przebaczyliśmy Niemcom”.

-- ZEMSTA NA MATCE GENERAŁA - Wojciech Czuchnowski w GW: “Dezubekizacja inwalidki, czyli zemsta na matce generała. Resort Błaszczaka zabrał jej połowę renty”.

-- SZANSE BĘDĄ RÓWNE, USTAWA O OZE PODPISANA - tytuł w GPC.

-- PREZYDENT PODPISAŁ USTAWĘ DOBIJAJĄCĄ OZE - tytuł w GW.

-- RZĄD TNIE PIENIĄDZE NA DROGI - DGP: “1,3 mld zł. Tyle zabraknie w 2017 r. na remonty i utrzymanie tras krajowych. Fundusze na drogi lokalne zostaną obcięte o 300 mln zł”. 

-- KUCHCIŃSKI NA GÓRSKIEJ ŚCIANCE:

-- PATRYK JAKI NA WAKACJACH W BUŁGARII - na jedynce SE:

-- URODZINY: Jacek Karnowski, Patryk Michalski. 

Źródło: 300polityka.pl

KE wprowadza nowy ogólnoeuropejski indywidualny produkt emerytalny

Dodano: 16.08.2017 12:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy
Bruksela zachęca obywateli państw Unii Europejskiej do oszczędzania na starość. Komisja Europejska zapowiedziała stworzenie możliwości do indywidualnego oszczędzania na emeryturę w ogólnounijnym programie

Źródło: inwestycje.pl

Brytyjski rząd chce przyspieszenia Brexitu?

Dodano: 15.08.2017 11:51 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Brytyjski władze opublikują w najbliższych tygodniach dokumenty dotyczące wyjścia kraju z UE, by przyspieszyć trwające negocjacje w tej sprawie i rozpocząć rozmowy o relacjach Londynu i Brukseli po Brexicie - dowiedziała się PAP od źródła w brytyjskim rządzie.

Źródło: gosc.pl

Brytyjski rząd chce przyspieszenia Brexitu?

Dodano: 14.08.2017 18:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Brytyjski władze opublikują w najbliższych tygodniach dokumenty dotyczące wyjścia kraju z UE, by przyspieszyć trwające negocjacje w tej sprawie i rozpocząć rozmowy o relacjach Londynu i Brukseli po Brexicie - dowiedziała się PAP od źródła w brytyjskim rządzie.

Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone