niedziela, 21 stycznia 2018 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Wiadomości z tagiem Bugaj  RSS
Bugaj: Byłbym zatroskany, gdyby to opozycja zwyciężyła. Jaki ona ma pomysł na Polskę?

Dodano: 01.01.2018 19:55 | 17 odsłon | 0 komentarzy


- Premierzy są marionetkami. Pan prezydent może już marionetką nie jest, ale jest człowiekiem, który wykazuje zupełny brak odpowiedzialności za państwo - ocenił Aleksander Hall w "Faktach po Faktach". - To, co PiS robi, to odsunięcie jednych i wsadzenie w to miejsce drugich - przekonywała Monika Płatek. Z kolei Ryszard Bugaj zwrócił uwagę na prawdopodobne zwycięstwo PiS w kolejnych wyborach. - Mnie to nie będzie cieszyć, ale byłbym też zatroskany, gdyby to opozycja zwyciężyła - dodał.

Źródło: https:

RAMÓWKA CZWARTKOWEGO WIECZORU: Łapiński, Adamczyk, Matczak, Bańka, Czarnecki, Kaleta, Gawkowski i Strzembosz

Dodano: 14.12.2017 15:42 | 6 odsłon | 0 komentarzy


18:00 Witold Bańka - POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Krzysztof Gawkowski, Karol Rabenda, Sebastian Kaleta, Aleksander Pociej - TVN24 Tak jest 18:02 Marcin Matczak - RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Krzysztof Łapiński - POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Adam Strzembosz, Ryszard Bugaj - TVN24 FpF 19:55 Marian Piłka, Włodzimierz Czarzasty - TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 19:57 Andrzej Adamczyk - TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Marcin Matczak - TVN24 Kropka nad i 20:12 Ryszard Czarnecki, Jan Filip Libicki, Wojciech Cejrowski - TVP INFO Minęła 20

Źródło: 300polityka.pl

RAMÓWKA PONIEDZIAŁKOWEGO WIECZORU: Jaki, Staniszkis, Neumann, Siemoniak, Kowal, Protasiewicz, Bugaj i Rabiej

Dodano: 11.12.2017 16:39 | 6 odsłon | 0 komentarzy


18:00 Sławomir Neumann - POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Tomasz Siemoniak, Elżbieta Jakubiak, Paweł Rabiej, Jan Grabiec, Ireneusz Zyska - TVN24 Tak jest 18:02 Ryszard Bugaj - RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:26 Aleksander Smolar, Marek Borowski, Jacek Rostowski - TVN24 FpF 19:55 Paweł Kowal, Jacek Protasiewicz - TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 20:00 Jadwiga Staniszkis - TVN24 Kropka nad i 20:12 Patryk Jaki, Mirosław Suchoń, Tomasz Rzymkowski, Zbigniew Gryglas, Marcin Horała, Paweł Grabowski - TVP INFO Minęła 20

Źródło: 300polityka.pl

Prof. Ryszard Bugaj w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Zapraszamy o 18:02!

Dodano: 11.12.2017 15:01 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Jak ocenia skład nowo powołanego rządu Mateusza Morawieckiego? Czy następca Beaty Szydło pokazał swą "gospodarczą twarz"? Zapraszamy na rozmowę Marcina Zaborskiego z ekonomistą, byłym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy prof. Ryszardem Bugajem!

Tagi: Bugaj, Ryszard
Źródło: www.rmf24.pl

STAN GRY: PO-PiS deweloperów – poważne zastrzeżenia ws planu zabudowy Śródmieścia, Sakiewicz o doskonałym momencie na przebudowę obozu, Adamczyk wojewodą?

Dodano: 01.12.2017 11:40 | 13 odsłon | 0 komentarzy


-- PO-PIS DEWELOPERÓW - RELACJA Z PRZYJMOWANIA PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO DLA ŚRÓDMIEŚCIA - TYLKO LEWICA PRZECIW: “Społecznicy i mieszkańcy krzyczeli podczas sesji: "marionetki", "za rok wybory". Przyjęcie planu skwitowali okrzykami "wstyd!". Na sali trzymano transparenty: "PoPiS deweloperów", "Radni nie łamcie prawa" czy "Centrum wizytówką stolicy". 

-- ZYSKI DLA DEWELOPERÓW I NYCZ TOWER - głos Partii Razem w relacji Gazety Stołecznej: “– Ten plan to próba wciśnięcia dodatkowych tysięcy samochodów w centrum Warszawy. Czy wyobrażacie sobie skrzyżowanie ul. Emilii Plater i Nowogrodzkiej, na którym będzie o tysiąc samochodów więcej? – pytał Konrad Wiślicz-Węgrowski z partii Razem. Przekonywał:  – Zyski popłyną do deweloperów i kurii, a koszta poniesie samorząd. Co mieszkańcy będą mieli z dzielnicy wysokościowców? Tylko krótkoterminowy zastrzyk gotówki ze sprzedaży działki po Hoffmanowej. A pieniądze się szybko rozejdą – mówił”.

-- ŚPIEWAK O ZORGANIZOWANEJ GRUPIE PRZESTĘPCZEJ DZIAŁAJĄCEJ NA RZECZ DEWELOPERÓW: “– Zgadzam się z Hanną Gronkiewicz-Waltz, chyba pierwszy raz, jeśli pamięć mnie nie myli. „W warszawskim ratuszu działa grupa przestępcza” – zacytował ironicznie słowa prezydent Warszawy z konferencji prasowej poświęconej reprywatyzacji aktywista Jan Śpiewak. – Nie jedna grupa. W państwa planie podmioty znane z komisji weryfikacyjnej dostają możliwość nadbudowy nielegalnie zreprywatyzowanych nieruchomości – grzmiał”. 

-- TEN PLAN NIE CHRONI PRZED ZŁĄ ZABUDOWĄ - Michał Wojtczuk w Gazecie Stołecznej: “Czy budować wieże na miejscu byłego liceum? Można, ale rozsądne jest pytanie, jakie na sesji zadał Konrad Wiślicz-Węgrowski z Partii Razem: co z tego będą mieli mieszkańcy tej części miasta. Co najwyżej zrobią zakupy w lokalach usługowych w parterach tych wieżowców. Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski obiecywał, że ze sprzedaży działki deweloperom miasto będzie mieć pieniądze m.in. na inwestycje w szkoły. Czyli po to likwidujemy szkołę, żeby inwestować w szkoły? Coś tu nie gra”. 

-- JAN ŚPIEWAK O ODSPAWANIU PO: “PiS i PO ręka w rękę zagłosowali za wyburzeniem zabytkowego kwartału Śródmieścia. Uczynili kardynała Nycza właśnie multimilionerem jeśli nie miliarderem. Pogwałcili elementarne zasady praworządności, pomocniczości, demokracji, złamali po drodze tez kilka ustaw. Jeśli chodzi o interesy ekonomiczne i władzę te partie trwają w symbiozie od ponad dekady. Odpowiedzialność PO za wzrost poparcia dla skrajnej prawicy, postaw faszystowskich i poparcia PiSu jest ogromna. To PO stworzylo PiS i to PO jest gwarantem trwania władzy PiSu. Warunkiem powstania zjednoczonej opozycji jest odsunięcie PO od władzy w samorządach. Trzeba ich odspawać od publicznych stołków i źródeł lewych dochodów. To jest zadanie dla wszystkich demokratów w kraju. Mam nadzieję, że ten proces zaczniemy w Warszawie”. 

-- ADRIAN ZANDBERG O ODPOWIEDZIALNOŚCI MIASTA ZA KOPCIUCHY I SMOG: “warto przypomnieć, że 1700 trujących pieców - takich, które nie spełniają żadnych norm - należy w Warszawie do miasta. Ratusz przyczynia się do trucia dzieci i upowszechnienia chorób układu oddechowego w imię... właściwie nie wiadomo czego. Pełna wymiana trujących kopciuchów to nie byłby duży wydatek dla ratusza. Naprawdę, trudno znaleźć usprawiedliwienie dla oszczędności kosztem zdrowia mieszkańców. Każda zima przypomina, że dziesiątki tysięcy warszawiaków żyją w warunkach niczym z dziewiętnastego wieku. To wstyd, że w europejskiej stolicy tak powszechny jest brak centralnego ogrzewania w kamienicach komunalnych. To wstyd, że miasto zmusza najbiedniejszych do ogrzewania mieszkań komunalnych szaleńczo drogim ogrzewaniem elektrycznym. To wstyd, że miasto samo truje mieszkańców, utrzymując zdezelowane piece”. 

-- DLA DOBRA ZWIERZĄT TRUSKOLASKI REZYGNUJE W BIAŁYMSTOKU Z FAJERWERKÓW NA SYLWESTRA: 

-- TOMASZ SAKIEWICZ O DOSKONAŁYM MOMENCIE NA REFORMĘ OBOZU RZĄDZĄCEGO - pisze w GPC: “Problemem jest też rozproszenie ośrodków decyzyjnych zarówno na poziomie rządu, jak i relacji między rządem a polityczną bazą. Pewne scalenie tej decyzyjności ułatwi przebrnięcie przez coraz bardziej skomplikowaną sytuację zewnętrzną. Dobra sytuacja gospodarcza i osłabienie antydemokratycznej części opozycji (partii zewnętrznych) jest doskonałym momentem na reformę obozu rządzącego. Za kilka miesięcy może być dużo trudniej”.

-- LUDWIK DORN MÓWI O STRATEGII WOJNY PIS Z PREZYDENTEM - w rozmowie z wp: “Mamy do czynienia z bitwą, ale nie jest przesądzone, czy doprowadzi do wojny. Nie wiemy jakie intencje ma PiS rozpoczynając bitwę. W grę chodzą dwa warianty. Pierwszy to przeciąganie liny z celu uzyskania symbolicznej przewagi nad prezydentem. Po jego powrocie z Wietnamu dojdzie do spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, na którym prezes PiS powie: "z wszystkich zgłoszonych poprawek się nie wycofamy. Wprawdzie coś było ustalone, ale sytuacja się zmieniła”. To znana sowiecka taktyka "co nasze, to nasze, a co wasze, to o tym możemy porozmawiać”. Chodzi o to, by prezydent wykonał głęboki odwrót i w ten sposób nie skapitulował, ale przegrał. Drugi możliwy wariant polega na przyparciu prezydenta do ściany i zmuszeniu go do kapitulacji. Nie wiemy, który z tych wariantów jest realizowany przez PiS”.

-- DOWIEMY SIĘ W PONIEDZIAŁEK CZY PIS CHCE KAPITULACJI PREZYDENTA - DALEJ DORN: “To wróży przejście do fazy konfliktu. Oczywiście PiS może zdecydować, że drugie czytanie odbędzie się nie 6 lub 7 grudnia, a 8 lub przeniesie je na posiedzenie w dniach 12-15 grudnia. Wtedy na negocjacje będzie więcej czasu. O tym czy PiS chce kapitulacji prezydenta, czy tylko daleko idących ustępstw, które w jego mniemaniu pozwolą zachować mu twarz, dowiemy się w poniedziałek. Wtedy marszałek Sejmu ogłosi harmonogram najbliższego posiedzenia Sejmu”. 

-- TO MIAŁ BYĆ SPISEK? - Magdalena Rubaj w Fakcie: “Zadziałało. Czwartek przyniósł już nawet wycofywanie się PiS z pewnych poprawek na rzecz Pałacu Prezydenckiego. Nie wiadomo jednak, co Z tymi, które PiS „klepnął”, ale nie podobają się one Andrzejowi  Dudzie”.

-- ZAWISŁE SĄDY, NIEWOLNE WYBORY - jedynka GW.

-- NIE MÓWCIE POTEM, ŻE NIE WIEDZIELIŚCIE - Wojciech Czuchnowski w GW: “Opozycja ma już tylko jeden ruch: gdy prezydent podpisze akt rozbioru polskiego sądownictwa, jej politycy muszą złożyć deklarację: bezprawne ustawy po odsunięciu od władzy partii Kaczyńskiego, Dudy, Ziobry i Macierewicza zostaną unieważnione. Podobnie unieważnione muszą zostać oparte o bezprawne przepisy nominacje personalne. Niech ci, którzy przyłożyli rękę do niszczenia państwa, i ci, którzy na tym skorzystali, nie mówią potem, że „nie wiedzieli”. 

-- JAKUB MAJMUREK UWAŻA, ŻE PAD MUSIAŁBY COŚ DOSTAĆ OD PIS, ŻEBY WYJŚĆ Z TWARZĄ: “By wyjść z twarzą z tej sytuacji, Duda musiałby coś od PiS dostać. Być może tak naprawdę na tym polegały negocjacje na linii Nowogrodzka-Pałac Prezydencki. Nie wiemy, czy negocjowano w nich kształt ustaw o sądach, czy też to, co Duda dostanie w zamian za podpisanie ich w wersji odpowiadającej sejmowej większości”. 

-- SONDAŻE PADŁY PIS-OWI NA MÓZG - UWAŻA RAFAŁ ZIEMKIEWICZ: “Sondaże padły na mózg. Arogancja władzy to w Polsce najskuteczniejszy sposób zniechęcenia do siebie wyborców”. 

-- CZY NOWOCZESNA ROZTOPI SIĘ W POLSKIM KONSERWATYZMIE - Jakub Majmurek w GW: “Nawet jeśli Katarzyna Lubnauer będzie lepszą, sprawniej komunikującą się z elektoratem liderką, może to nie wystarczyć, by powstrzymać pochłanianie Nowoczesnej przez PO. Bowiem problemem Nowoczesnej był też od początku brak pomysłu na liberalizm XXI wieku. W kwestiach ekonomicznych partia mówiła Balcerowiczem podrasowanym do ery cyfrowych start-upów. Formacja Petru za ewangelię przyjęła pewne założenia – prywatne lepsze niż publiczne, rynek jest najdoskonalszym systemem regulacji aktywności ludzkiej – które po wielkim kryzysie lat 2008-09 zaczęły być podawane w wątpliwość także w kręgach liberalnych na całym świecie”. 

-- W PO POJEDYNEK WICEMARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA Z PREZYDENTEM LUBLINA: “Według nieoficjalnych informacji do takiego ruchu był namawiany także wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk. Ten jednak nie wycofał swojej kandydatury. Zapowiedział nawet, że w razie wygranej zaproponuje Żukowi funkcję swojego zastępcy. Prezydent Lublina unika podobnej deklaracji. Co więcej, nie kryje zdziwienia tą obietnicą. – Platforma nie jest ani Żuka, ani Grabczuka. Skład zarządu wybierze Rada Regionu i to ona określi układ funkcji. Poczekajmy na demokratyczne mechanizmy – mówi Żuk”. 

-- 13 RAD PIOTRA PACEWICZA I AGATY SZCZĘŚNIAK DLA OPOZYCJI - na oko.press:

1. Nie zawstydzajcie zwolenników PiS. Nie krytykujcie 500 plus.

2. Przyznajcie się do błędów. Przeproście.

3. Nie histeryzujcie. Nie lamentujcie. To się szybko zużywa

4. Atakujcie mocne punkty PiS.

5. Nie odwołujcie się do przeszłości. Otwierajcie przyszłość

6. Postawcie na kobiety.

7. Postawcie na Europę.

8. Dajcie ludziom poczucie siły.

9. Zauważcie różnice. Nie wszyscy jesteśmy klasą średnią.

10. Wymieńcie liderów. Nazwiska? Już są, może być więcej.

11. Budujcie koalicje.

12. Bądźcie wytrwali.

13. Nie idźcie na populistyczne skróty”.

-- PACEWICZ I SZCZĘŚNIAK O WYMIANIE LIDERÓW OPOZYCJI: “Po wyborach w Nowoczesnej może wzrosnąć także presja na wymianę lidera w Platformie. Grzegorz Schetyna ma zapewne podobne zasługi dla swej partii jak Ryszard Petru, ale jest podobnie niepopularny, a pod względem nieufności, jaką budzi u 46 proc. Polaków przegrywa tylko z Macierewiczem i Kaczyńskim. Potrzebni są nowi liderzy. W starych partiach – są tacy kandydaci i takie kandydatki, jedna właśnie wygrała. W nowych formacjach też są liderzy i liderki. W ruchach obywatelskich pokazało się wiele postaci. Są sprawdzeni działacze samorządowi. Biografie są ważne. Gdula wierzy w Roberta Biedronia: „Jest wiarygodny, miał trudną drogę życiową, doznał cierpienia, jest człowiekiem, który walczy i się nie ugina. Nie kluczy, mówi wprost”. 

-- PARTIA RZĄDZI, PARTIA SĄDZI - Monika Olejnik w GW: “Teraz wszystko zależy od prezydenta „Dudaczewskiego”: czy będzie w stanie zawetować ustawy, które łamią konstytucję? Inaczej będzie tak: partia rządzi, partia sądzi”. 

-- PIS BĘDZIE SZUKAŁ INNEGO PREZYDENTA - Jadwiga Staniszkis w SE: “- Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość i tak będzie szukać innego kandydata. Niezależnie od tego, co Duda zrobi w sprawie sądów. Jest po prostu moim zdaniem marnym prezydentem. Irytującym, udającym, że robi coś w polityce zagranicznej, podczas gdy pozycja międzynarodowa Polski z dnia na dzień słabnie”. 

-- DOBRY MOMENT NA DEBATĘ NAD OCHRONĄ ŻYCIA - Tomasz Krzyżak w RZ: “Paradoksalnie aborcja może stać się dla PiS dobrym argumentem w starciu ze środowiskami liberalnymi, który w szerszym kontekście wpisuje się w rozgrywkę np. z Parlamentem Europejskim. W połowie września odmowę prawa do usunięcia ciąży PE uznał za formę przemocy wobec kobiet. Argumentem tym zaczynają już posługiwać się np. posłanki Nowoczesnej. Za chwilę dołączą do nich zapewne także (przynajmniej część) posłanki PO – wszak europosłowie tej partii głosowali za wrześniową rezolucją Parlamentu. Kwestia aborcji wpisuje się zatem w starcie dwóch, całkowicie odmiennych, światów. Jarosław Kaczyński dobrze o tym wie”. 

-- LEPIEJ BYĆ NIE MOGŁO, CZY KTOŚ PRZEZ 2 LATA ZROBIŁ WIĘCEJ W POLITYCE ZAGRANICZNEJ? - Witold Waszczykowski w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Lepiej być nie mogło. Wojska amerykańskie chcieliśmy w Polsce mieć? Mamy. Tarczę antyrakietową chcieliśmy mieć? Mamy. Papież Franciszek odwiedził Polskę? Odwiedził. Światowe Dni Młodzieży z jego udziałem były wielkim modlitewnym spotkaniem młodzieży z całego świata. Także prezydent USA w swojej pierwszej podróży do Europy przyjechał do Polski. Polskę odwiedził także prezydent Chin. Uzyskaliśmy potężny instrument, jakim jest członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa na następne dwa lata. Odbudowaliśmy współpracę regionalną. Stworzyliśmy dziewiątkę bukaresztańską, dwunastkę Trójmorza, trilog Polska– Rumunia–Turcja, czyli największych państw flanki wschodniej, czy szesnastkę, która współpracuje z Chinami. Odbudowaliśmy Grupę Wyszehradzką. Kto w polityce zagranicznej przez dwa lata zrobił więcej?”

-- TA WŁADZA ZOSTANIE NA DŁUŻEJ - mówi Waszczykowski w RZ: “A dlaczego tylko dwa? Wariant pesymistyczny, jeśli chodzi o PiS, to rządy Zjednoczonej Prawicy przez trzy kadencje. Ta władza zostanie na dłużej. O mojej dalszej misji zdecyduje premier, ktokolwiek nim będzie”. 

-- PROGRAM PO TO PÓŁ BALCEROWICZA, PÓŁ LEPPERA - pisze Ryszard Bugaj w RZ: “Potrzebne są alternatywne – w stosunku do polityki PiS – pomysły programowe. Potrzebna i możliwa jest też poważna propozycja liberalna. Kłopot w tym, że to, co przedstawił Schetyna, poważne nie jest. To przepis na pasztet składający się w połowie z pomysłów Balcerowicza, a w połowie Leppera”. 

-- FRAGMENT ROPZMOWY MAZURKA Z KATARZYNĄ LUBNAUER: OK, partię ma pani do luftu, ale jedzenie nas łączy. Partię mam świetną. Chyba partię mięsa, ale zostawmy politykę. A słodycze? Zjadam, ale nie jestem łasuchem. Dla mnie ulubiony dżem to tatar, a słodycze to śledzie. Nie jestem też na diecie, choć powinnam. Witamy w klubie. Co jakiś czas dopada mnie myśl, że muszę coś zrobić, żeby mieć inną sylwetkę, ale ostatecznie i tak tego nie robię, bo nie mam czasu. No tak, pięć posiłków dziennie, te klimaty... Właśnie. Ja dziś śniadanie jadłam o godz. 12, teraz jest godz. 18 i jem obiad... A kolacja o godz. 23? Dziś już nie, ale odbiję to sobie kiedy indziej... Ja zjem za panią. Próbowałam zamawiać w jednej z firm pudełka, ale kończyło się na tym, że zostawałam na koniec dnia z pięcioma nietkniętymi pudełkami. Ja z dwoma, trzema i dojadałem czymś innym. Bez sensu. Przez trzy dni potrafiłam z piętnastu pudełek zjeść siedem, kompletnie nieopłacalne. Niestety wziąłem wegańskie. Ja nie, ale i tak były niedobre. Próbowałam za to od Kamili Gasiuk-Pihowicz, miała lepsze. Trzeba jej było zabrać. Więc dieta pudełkowa okazała się nie dla mnie, ale jeszcze nie wiem, jaka jest dla mnie. Zresztą przy naszym trybie życia w ogóle nie powinniśmy nic jeść. Drodzy czytelnicy, nie wyśmiewajcie się z nas, osób okrągłych... Właśnie, my też jesteśmy ludźmi!" -- SZYBCIEJ SPAĆ - LUBNEUER OPOWIADA ANEGDOTĘ: "Schwarzenegger opowiadał na spotkaniu coachów, że po tym, jak w USA przegrał pierwsze zawody kulturystyczne, uznał, że może albo wrócić do Austrii, albo wygrać kolejne. Wybrał to drugie i podzielił dobę na 16 godzin ćwiczeń, dwie godziny jedzenia i odpoczynku oraz sześć godzin snu. Udało mu się, wygrał. No i Schwarzenegger opowiada tę historię, a jeden z uczestników pyta go: – A co, jeśli komuś nie wystarcza sześć godzin snu? – Musi spać szybciej".

-- KOTKA FIONA WCHODZI KACZYŃSKIEMU NA GŁOWĘ - Magdalena Rubaj w Fakcie: “Dlaczego atlas kotów był dla Jarosława Kaczyńskiego ważniejszy od sejmowych głosowań? Okazuje się, że ma poważne problemy ze swoją kotką Fioną. Jak udało nam się dowiedzieć prezes PiS, choć żelazną ręką rządzi i dzieli w partii, to w domu nie daje sobie już rady ze swoją pupilką, która wchodzi mu na głowę! Kaczyński postanowił więc szukać ratunku w poradniku wydanym przez Fakt. – Studiowanie charakterów kotów jest pasją prezesa, który nigdy nie miał kotów rasowych. Podobnie jest z Fioną, która sprawia mu wiele problemów. Kaczyński szukał w atlasie cech jej charakteru, a tym samym klucza do swojej pupilki. Chciał się dowiedzieć od jakiej rasy może pochodzić i jak sobie z nią radzić – mówi nasz informator”. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jaroslaw-kaczynski-ma-problemy-z-kotka-fiona-wchodzi-mu-na-glowe/j5jtph7

-- ANDRZEJ ADAMCZYK ZOSTANIE WOJEWODĄ MAŁOPOLSKIM? - Dziennik Polski na jedynce: “- To pewne. Minister Adamczyk zostanie wojewodą, a obecnie sprawujący tę funkcję Piotr Ćwik zajmie jego miejsce w Sejmie - twierdzi nasz rozmówca, dobrze poinformowany małopolski polityk związany z Prawem i Sprawiedliwością. Podobnie uważają dwa inne źródła - z otoczenia premiera”. 

-- MAŁGORZATA WASSERMAN 26 DO 38 MAJCHROWSKIEGO, GIBAŁA NA MOCNYM TRZECIM MIEJSCU - sondaż w Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej: 

-- 300LIVE: Rabiej: Petru poniósł koszt niewspółmierny do błędów Rabiej: Sama PO nie wygra wyborów w Warszawie. PO z Nowoczesną to już jest trochę inna konfiguracja strategiczna Bielan: Ordynacja nie musi być uchwalana na najbliższym posiedzeniu Sejmu Mucha: Nie zgadzam się z Pawłowicz Mucha: Nie wykluczam, że PAD będzie chciał wyartykułować pewne rzeczy, które należałoby zmienić

-- URODZINY: Artur Domosławski, Paweł Wujec, Paulina Piechna-Więckiewicz.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Łapiński o garstce prawicowych krytyków PAD, Engelking: PAD oddala się od prawicy, Kondzińska: Trwa akcja oswajania z premierostwem JK

Dodano: 17.11.2017 11:42 | 22 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Gliński: Skończmy z tym Pałacem Kultury. To była wrzutka Roberta Mazurka, który lubi różne żarty robić Gliński: Przygotowujemy ustawę dekoncentracyjną. To końcowy etap Szydło na szczycie w Goteborgu: Odniosę się do debaty w PE, która była oparta na kłamliwych przesłankach Waszczykowski o rekonstrukcji: Chciałbym żeby ten festiwal się już skończył i niech zapadnie jakakolwiek decyzja PAD: Metody stosowane za czasów PO dla wyeliminowania Macierewicza Krasnodębski: PAD spełnia rolę opozycji w ramach szerszego obozu, który nazywamy obozem dobrej zmiany http://300polityka.pl/live/2017/11/17/ -- NIE ŻYJE JEDNA ZE STRAŻNICZEK BUDŻETU - Patrycja Maciejewicz w GW: “W czwartek zmarła Halina Wasilewska-Trenkner, ekonomistka, strażniczka i konstruktorka budżetów państwa, członkini Rady Polityki Pieniężnej”.

-- ŚPIEWAK ODPOWIEDZIAŁ TRZASKOWSKIEMU WS TRASY W-Z: Trzaskowski chciał zaatakować PiS za pomysł zburzenia PKiN. Dostał szybką i celną ripostę od Jana Śpiewaka 

-- KRZYSZTOF ŁAPIŃSKI O GARSTCE PRAWICOWYCH KRYTYKÓW PAD - mówi Robertowi Mazurkowi w DGP: “To najbardziej radykalne skrzydło naszych wyborców, które podchodzi do polityki bardzo emocjonalnie.

- Prezydent też ich zdradził.

- Ja widzę, jak Andrzej Duda spełnia swoje obietnice wyborcze. A przypominam, że jedną z nich było zapewnienie, iż będzie się starał być prezydentem wszystkich Polaków.

- Co takiego się stało, że ci internetowi ormowcy dobrej zmiany – jak nazywa ich Igor Zalewski – uznali, że prezydent zawiódł?

- To wszystko zaczęło się po lipcowych wetach. Ale warto zauważyć, że ogromna większość elektoratu PiS poparła decyzję prezydenta. Może tylko na Twitterze ci internetowi ormowcy sprawiają wrażenie większości, gdy tak naprawdę są garstką? Każdy sondaż pokazuje, że przeważająca większość wyborców Andrzeja Dudy jest z jego działań zadowolona.

- Hejt to tylko Twitter?

- Śmiem twierdzić, że hejt jest głównie internetowy, a nasz Twitter jest specyficzny – to miejsce, gdzie spotykają się głównie dziennikarze, politycy, stali komentatorzy polityki, i temperatura sporów szybko osiąga poziom wrzenia. On nie jest reprezentatywny, wiem to, bo mam jeszcze zwykłe życie i kiedy ludzie zaczepiają mnie na ulicy, to nie po to, żeby mnie opluć, tylko pogratulować”.

-- ŁAPIŃSKI NA PYTANIE MAZURKA CZY DUDA MOŻE WYSTARTOWAĆ PRZECIW PIS: “Wyobraża pan sobie, że Andrzej Duda wystartuje, a PiS wystawi mu konkurenta?

- Jestem przekonany, że prezydent samodzielnie podejmie decyzję, czy będzie ubiegał się o reelekcję, i wtedy zyska poparcie różnych sił, w tym PiS.

- To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

- A cóż miałbym panu odpowiedzieć na tak postawione pytanie? Że sobie nie wyobrażam? To gdybanie, bo dla mnie naturalne jest, że PiS poprze w 2020 r. Andrzeja Dudę, jeśli ten zdecyduje się kandydować.

- OK, a teraz pytanie, które zadałem: wyobraża pan sobie, że Andrzej Duda startuje wbrew kandydatowi PiS?

- Moja wyobraźnia jest nieograniczona”. 

-- ANTONI DUDEK O TAŚMIE ZE SŁOWAMI DUDY O MACIEREWICZU: “Żyjemy w czasach, w których każde zdanie jakie wypowiadamy może zostać upublicznione. Oczywiście jeśli jesteśmy tzw. osobą publiczną. W każdym razie prezydent i najważniejszy minister lekko nie mają. A będzie jeszcze gorzej, jeśli przesunięta na grudzień rekonstrukcja rządu nie rozwiąże coraz bardziej nabrzmiałego konfliktu między obu panami”. 

-- DUDA ODDALA SIĘ OD PRAWICY - Wojciech Engelking w wp.pl: “Ostre potępienie niektórych haseł z Marszu Niepodległości przez Andrzeja Dudę każe między bajki włożyć stwierdzenie, że PiS wspiera narodowców. Problem w tym, że wcale nie jest to taka dobra wiadomość, jak się na pozór wydaje, a oddalanie się Andrzeja Dudy od prawicy - także tej PiS-owskiej - może być niebezpieczne. (...) Andrzej Duda znalazł się w trudnej sytuacji, w której musi prawicę i narodowców na nowo skolonizować - a może używać tylko używając chwytów przystających prezydentowi. Mam nadzieję, że mylę się, uważając, iż to zadanie niewykonalne”. 

-- GEORGE FRIEDMAN O TYM, ŻE PIS MIEŚCI SIĘ W DEMOKRACJI LIBERALNEJ - mówi Tomaszowi Walczakowi w rozmowie dla SE: “Zachowują się inaczej niż inni, ale nadal są to działania, które mieszczą się w definicji demokracji liberalnej. Słuchając głosów krytykujących PiS, zwłaszcza tych płynących z Brukseli, należy zadać sobie kilka ważnych pytań. Jakie kompetencje do krytyki ma np. pan Timmermans? Czy uważa, że wynik wyborów z 2015 r. powinien być inny? Czy jego stanowisko popierają szefowie rządów innych państw UE? PiS nigdy nie udawał, że nie jest tym, czym jest. A jednak ludzie zdecydowali się na to ugrupowanie zagłosować”. 

-- TRWA AKCJA OSWAJANIA WYBORCÓW Z PREMIEROSTWEM KACZYŃSKIEGO - Agata Kondzińska w GW: “W partii nie mają wątpliwości: – Trwa operacja „Premier Kaczyński”. To oswajanie opinii publicznej z tym, że może dojść do zmiany na stanowisku szefa rządu – mówi znający kulisy polityk PiS. Zaraz jednak zastrzega, że „żadne decyzje nie zapadły”, bo grono tych, którzy znają scenariusz polityczny na najbliższe tygodnie, jest nieliczne. To zaufani ludzie Jarosława Kaczyńskiego, wiceprezesi PiS”.

-- O ILE PREZES NIE ZMIENI ZDANIA - dalej Kondzińska: “– Proces zmiany premiera musi być przeprowadzony jak najbardziej bezboleśnie. Tak by straty wizerunkowe były dla nas jak najmniejsze. Stąd ta wspólna konferencja Beaty i prezesa. Nie chcemy sprawiać wrażenia, że zmiana jest nagła, a Kaczyński znów kogoś skrzywdził – mówi „Wyborczej” poseł PiS. Inny polityk partii rządzącej, dobrze zorientowany w gierkach władzy, dodaje, że klamka zapadła i będzie nowy premier. Ale – jak wielu naszych rozmówców – zastrzega: – O ile prezes nie zmieni zdania”. 

-- TOMASZ SAKIEWICZ O KACZYŃSKIM JAKO KIEROWNIKU POLSKIEJ POLITYKI - pisze w GPC: “Polska staje się bowiem ważnym centrum gospodarczym i politycznym w Europie, a na świecie postrzegana jest jako istotny partner gry międzynarodowej. Taka wizja Polski Jarosława Kaczyńskiego najlepiej o nim świadczy jako o przywódcy i kierowniku polskiej polityki”. 

-- JEST KOMPROMIS, NIE MA ZGODY - Magdalena Rubaj w Fakcie: “– Zrozumiał, że po pierwsze zajmiemy się jego ludźmi, po drugie, że zostanie wskazany jako hamulcowy reform, wreszcie – że nie poprzemy go na drugą kadencję – mówi nam polityk z władz PiS. Inny dodaje, że do prezydenta dotarło, iż „totalnej wojny” z PiS nie wygra. Dziś słychać z Pałacu tylko nadzieję, że w Sejmie nie dojdzie do niespodzianek, czyli przyjmowania nieuzgodnionych poprawek. Tylko czy Dudę stać będzie na kolejne weto?” 

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O POGUBIONEJ PLATFORMIE - pisze w RZ: “Fakt, że aż sześciu polityków PO poparło tę rezolucję (w której sprawę Trybunału Konstytucyjnego, ustaw o sądownictwie pomieszano z wycinką puszczy, Marszem Niepodległości czy bezpłatną antykoncepcją), pokazuje, jak pogubiona jest w swej strategii największa partia opozycyjna. I jak łatwo wpadła w pułapkę, którą jest niezrozumienie różnicy pomiędzy krytyką przeciwników a podejmowaniem działania, które na końcu szkodzi interesowi kraju, z którego pochodzą”.

-- PIS MYLI STRASBURG Z PETERSBURGEM - NIECH PIS POWIE GŁOŚNO CZY FAKTYCZNIE UWAŻA UE ZA WROGA - dalej Szułdrzyński: “Używanie słów o kolaboracji, zdradzie czy targowicy ma jednak swoje konsekwencje. Może bowiem utwierdzać w elektoracie PiS przekonanie, że Unia Europejska jest obcym i szkodliwym dla Polski mocarstwem. Jeśli politycy opozycji są kolaborantami – to znaczy, że porównujemy Unię do III Rzeszy lub zaborców. Gdy ktoś mówi o Targowicy, uważa, że znajdujemy się dziś w takiej sytuacji, jak w drugiej połowie XVIII wieku, a Strasburg staje się drugim Petersburgiem. Czy PiS rzeczywiście uważa UE za wroga, który zmierza do rozbioru Polski? Jeśli tak, niech powie to głośno”. 

-- ŻUK WCHODZI DO GRY O SZEFOSTWO LUBELSKIEJ PO: “– Ta decyzja nie jest skierowana ani przeciwko komuś, ani za kimś. Ta decyzja jest podyktowana generalnie racjonalnością polityczną, którą się tutaj kieruję. Mianowicie po wyborach trzeba mieć stabilną większość, aby móc realizować strategię rozwoju Lublina, ale też innych samorządów w regionie – tłumaczy swój start w wyborach Krzysztof Żuk”. 

-- OPOZYCJO IDŹ RAZEM, ALE KAŻDY SWOJĄ ŚCIEŻKĄ - Ryszard Bugaj w GW: “Postulat „jednej opozycji” wyrasta z przekonania jego zwolenników, że nie może zdarzyć się w Polsce nic gorszego niż przedłużenie rządów PiS-u. To diagnoza kontrowersyjna, ale ważniejsze jest, że to recepta przeciwskuteczna. Patrząc z dzisiejszej perspektywy, można przyjąć, że pluralistyczna opozycja ma szansę na wyborczy sukces, jeżeli porozumie się w granicach niezacierających ważnych różnic, które ją dzielą, bo dzielą one również wyborców. Nie jest oczywiście prawdą, że dla większości wyborców całkowicie nieważny jest Sąd Najwyższy czy TK, ale nie jest też prawdą, że nie uwzględniają w swoich ocenach np. programu 500+. Ale przede wszystkim nie chcą być oszukiwani i chcą wiedzieć, co wybierają. Opozycja powinna tę aspirację szanować”.

-- RYDZARD BUGAJ O PRZEBIERAŃCACH NA LEWICY: “Dla polskiej sceny politycznej szczególnie ważne wydaje się wykreowanie skonsolidowanej lewicy socjaldemokratycznej. Chyba jest sporo wyborców skłonnych poprzeć partię socjalną, zdystansowaną do rynku, postulującą więcej równości i tolerancję w sprawach obyczajowych, a zarazem respektującą demokratyczne standardy. Tej charakterystyce zdaje się odpowiadać tylko pozaparlamentarna Partia Razem, choć lewicowy szyld prezentuje też postkomunistyczny SLD i kilka niewielkich grup (i kilka znanych osób) pozostałych po sezonowej partii Palikota. Ugrupowania te stoją przed wyborem: albo dokonać surowego rachunku sumienia i zaangażować się w budowanie obozu rzeczywistej lewicy, albo definitywnie dołączyć do obozu liberalnego (przepływy kadrowe z SLD do PO – Hübner, Rosati, Arłukowicz, Napieralski – trwają od dawna). Jedno jest pewne: w konsolidacji polskiej lewicy nie powinni uczestniczyć „przebierańcy”. 

-- OPOZYCJA NA HERBATCE U PREZESA - Zuzanna Dąbrowska w RZ: “Po dwóch latach od sformowania rządu Beaty Szydło opozycja nie poprawiła swych notowań. Nie pojawiły się ani nowe pomysły organizacyjne, ani programowe. Niektórym udało się uciułać trochę poparcia, ale inni potracili magnackie fortuny. Na razie PiS nie ma z kim przegrać. Wszyscy są zajęci i siedzą na herbatce u Jarosława Kaczyńskiego”. 

-- KAPUSIE BIADOLĄ - PAWEŁ KUKIZ W SE: “Dziś ci kapusie biadolą nad stanem demokracji w naszym kraju, a przecież nie kto inny jak oni mieli dwie kadencje na to, żeby wprowadzić zmiany ustrojowe demokratyzujące państwo i broniące nas przed autorytarnymi sposobami sprawowania władzy. Nie zrobili tego, bo im taka sytuacja bardzo pasowała i sami z niej korzystali. Pycha ich zgubiła, bo myśleli, że będą wiecznie z tych instrumentów korzystać. Prawda, że byli mniej zachłanni niż teraz PiS, ale to, że dziś partia Kaczyńskiego siermiężnie zagarnia władzę i upartyjnia państwo na potęgę, jest winą PO. A teraz do tego wszystkiego bawią się w targowicę, donosząc na nas zagranicy i żądając "bratniej pomocy", bo ci, co przyszli po nich, wykorzystują luki, które zostawili”. 

-- BOGUSŁAW SONIK KRYTYKUJE GŁOSOWANIE EUROPOSŁÓW PO: “- Ciężko mi ocenić. Mogę jedynie powiedzieć, że ja tego typu działania nie rozumiem i nie głosowałbym w ten sposób. Zresztą przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej w PE Janusz Lewandowski wstrzymał się od głosu, zrobiło tak wielu kolegów, więc jak rozumiem, było jakieś stanowisko klubu w tej sprawie”. 

-- SZLI RAMIĘ W RAMIĘ Z SZUMOWINAMI - Ryszard Czarnecki w GPC: “Europosłowie opozycji zerwali maski i zagłosowali zgodnie z antypolskim mainstreamem. Jednak przestrzegam przed tym, by tylko ich oceniać źle, bo winni są także ci, którzy się wstrzymali od głosu. To ludzie, którzy podnieśli rękę na własny kraj, i wyborcy powinni pamiętać o tym przed wyborami. Ci ludzie szli ramię w ramię z szumowinami, które atakowały Polskę”. 

-- MINISTER OBRONY OCIEPLA SWÓJ WIZERUNEK, CZY JEGO POZYCJA JEST ZAGROŻONA? - Marek Kozubal w RZ: “Antoni Macierewicz przeszedł do ofensywy i stał się aktywny w mediach. Przy okazji podsumowania dwóch lat istnienia rządu PiS, to minister obrony zrobił największe show. Spektakl był wyreżyserowany, nic w nim nie było przypadkowe. W czasie konferencji zorganizowanej na warszawskim lotnisku, na jego płycie usiadł pierwszy z zakupionych przez MON samolotów pasażerskich dla ViP-ów, a potem Macierewicz usiadł za jego sterami. W czwartek zespół jego współpracowników zorganizował zaś @tweetUpMON, czyli spotkanie z dziennikarzami, którzy jednocześnie prezentują opinie na Twitterze”. 

-- WITOLD WASZCZYKOWSKI O PRESJI NA POLSKĘ - pisze w RZ: “W Polsce przeważało do tej pory myślenie, że inne państwa mogą zabierać głos w swojej sprawie, a my powinniśmy milczeć i popierać stanowisko większych i silniejszych od nas krajów. Jakbyśmy byli jakimś mniej wartościowym państwem. Tymczasem obrona własnych interesów odbywa się w atmosferze presji użytej po to, by skłonić rywala do wycofania się. Liczy się dialog równorzędnych stron, a nie klepanie po plecach. Wiedzą to wszystkie kraje, które jasno określiły swoje interesy i ich bronią”. 

-- URODZINY: Maciej Grzywaczewski, Roman Ciepiela, Maciej Jankowski.

Źródło: 300polityka.pl

RAMÓWKA WTORKOWEGO WIECZORU: Petru, Siemoniak, Kosiniak-Kamysz, Scheuring-Wielgus, Kowal, Dorn i Bugaj

Dodano: 07.11.2017 16:35 | 8 odsłon | 0 komentarzy


18:00 Joanna Scheuring-Wielgus - POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Ryszard Petru, Tadeusz Iwiński, Piotr Strzembosz - TVN24 Tak jest 18:02 Paweł Kowal - RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Władysław Kosiniak-Kamysz - POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Ludwik Dorn, Andrzej Friszke, Magdalena Środa - TVN24 FpF 19:55 Ryszard Bugaj - TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 20:00 Tomasz Siemoniak - TVN24 Kropka nad i 20:12 Jarosław Krajewski, Tomasz Rzymkowski, Witold Zembaczyński - TVP INFO Minęła 20

Źródło: 300polityka.pl

RAMÓWKA PONIEDZIAŁKOWEGO WIECZORU: Karczewski, Morawiecki, Woś, Duda, Bugaj, Rabiej, Biliński, Owsiak i Grabiec

Dodano: 16.10.2017 17:32 | 16 odsłon | 0 komentarzy


18:00 Paweł Rabiej - POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Jan Grabiec, Marek Tombarkiewicz - TVN24 Tak jest 18:02 Ryszard Bugaj - RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Stanisław Karczewski - POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Jerzy Owsiak, Andrzej Sośnierz, Marek Borowski - TVN24 FpF 19:55 Aleksander Smolar, Zbigniew Girzyński - TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 19:57 Mateusz Morawiecki - TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Maciej Hamankiewicz, Jarosław Biliński, Wojciech Szczeklik - TVN24 Kropka nad i 20:00 Katarzyna Lubnauer, Marek Jakubiak, Jarosław Ubaniak, Janusz Szewczak - POLSAT NEWS Tak czy nie 20:12 Piotr Duda, Marcin Święcicki, Michał Woś, Paweł Kobyliński - TVP INFO Minęła 20

Źródło: 300polityka.pl

Prof. Ryszard Bugaj gościem w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Dodano: 16.10.2017 16:13 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM będzie prof. Ryszard Bugaj. Porozmawiamy z nim o sytuacji w polskiej służbie zdrowia i zapytamy, czy podtrzymuje swoje zdanie sprzed lat o częściowej opłacie za usługi lekarskie.

Tagi: Bugaj, Ryszard
Źródło: www.rmf24.pl

Zakup mieszkania pod wynajem zaczyna być ryzykowny

Dodano: 06.10.2017 6:00 | 19 odsłon | 0 komentarzy


W ocenie Barbary Bugaj z firmy Cenatorium, do końca 2018 roku inwestowanie w mieszkanie nadal będzie opłacalne. Jednak później prawdopodobnie wzrosną stopy procentowe, a wraz z nimi koszt ewentualnie zaciągniętego kredytu. To spowoduje spadek rentowności najmu.

Tagi: Bugaj, Jednym
Źródło: biznes.interia.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone