poniedziałek, 23 października 2017 r.  Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Wiadomości z tagiem Byki  RSS
"Byli dla półświatka jak Mark Zuckerberg dla internetu". Dziś obracają milionami

Dodano: 21.10.2017 20:39 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Od przemytu samochodów, przez oszustwa podatkowe, aż po dziką reprywatyzację - tak od lat 80. rozwijali swoją działalność Jan L. i Zbigniew B. Dziś obaj z powodzeniem działają w branży deweloperskiej. Dziennikarze "Superwizjera" TVN i "Newsweeka" przez kilka miesięcy przyglądali się ich interesom. Reportaż Jakuba Stachowiaka, Wojciecha Cieśli i Michała Krzymowskiego.

Tagi: Byki
Źródło: https:

"Zostali skazani na niesławę, śmierć, wymazanie z pamięci". Żołnierze wyklęci pochowani z honorami

Dodano: 21.10.2017 10:52 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Żołnierze wyklęci Leopold Rząsa i Michał Zygo zostali pochowani w piątek na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie. Obaj zostali zamordowani w 1949 roku. Byli żołnierzami Armii Krajowej i zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Tagi: Krajową, Byki
Źródło: https:

Oskarżenia o rasizm i dyskryminację w Tesli. Firma zaprzecza

Dodano: 19.10.2017 10:42 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Byli pracownicy fabryk Tesli oskarżają firmę o rasizm i inne formy dyskryminacji. Koncern Elona Muska zaprzecza oskarżeniom. Sprawa przeciwko firmie oraz trzem agencjom rekrutacyjnym trafiła do sądu w Kalifornii.

Tagi: Firma, Byki
Źródło: tvn24bis.pl

Pokazowa jedność partii. Byli chińscy przywódcy pokazali się publicznie

Dodano: 18.10.2017 9:04 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Podczas ceremonii otwarcia 19. Zjazdu Komunistycznej Partii Chin, na którym wskazane zostaną chińskie władze na kolejne pięć lat, zadbano o każdy szczegół. Aby pokazać ludziom jedność władzy, obecni byli najważniejsi byli przywódcy Chin, w tym poprzednicy Xi Jinpinga: 91-letni Jiang Zemin oraz 75-letni Hu Jintao. Wielu z nich od dawna nie była widziana publicznie.

Tagi: Byki, Wielu, Partii
Źródło: https:

STAN GRY: GW: 100 małych okręgów wyborczych, Mazurek: Nikt nie przeprosił Błasikowej, nikt nie przeprosi rezydentów, DGP: Odwrót od szczepień grozi epidemią

Dodano: 17.10.2017 9:53 | 11 odsłon | 0 komentarzy


-- 75 DNI DO KOŃCA ROKU.

-- Bogdan Rymanowski kończy dziś 50 lat.

300LIVE: Kowalczyk: Stać nas na podwyżki dla lekarzy, tylko w odpowiednim czasie Bukiel o obecności Jandy na proteście: Do Chrystusa prostytutki też przychodziły i nie oznacza to, że Jezus był złym człowiekiem Szczerski: Nie ma decyzji o tym, by ujawnić aneks do raportu o WSI Szczerski: Pod koniec tygodnia spotkanie Duda-Kaczyński Szczerski: Nie wybieram się do rządu premier Szydło Szczerski o lekarzach: Jeśli obie strony uznają że wyczerpały się możliwości rozmowy, to KPRP nie uchyla się od mediacji Trzaskowski: Jestem zdeterminowany żeby podjąć wyzwanie kandydowania na prezydenta Warszawy, jeśli PO tak zdecyduje Trzaskowski: Jeżeli w I rundzie miałby wygrać PiS, to wszystkich nas to będzie mobilizować do ciężkiej pracy Polityczny plan wtorku: wizyta prezydenta Turcji, Platforma w Świętokrzyskiem, Trybunał UE o puszczy http://300polityka.pl/live/2017/10/17/ -- REPRYWATYZACJA WCHODZI DO RZESZOWA - jedynka Super Nowości:

-- WASZCZYKOWSKI O SOJUSZU Z KIJOWEM I WIZYCIE PAD NA UKRAINIE - pisze w RZ: “Sezon polityczny 2017 ukoronuje wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Charkowie. Polska potwierdzi swoje stanowisko w sprawie łamania przez Rosję podstawowych norm międzynarodowych i zaangażowanie w odbudowę zniszczonych przez zbrojną agresję regionów Ukrainy”.

-- NIKT NIE PRZEPROSIŁ BŁASIKOWEJ, NIKT NIE PRZEPROSI REZYDENTÓW - ROBERT MAZUREK: “Oburzacie się – słusznie – że tamci zeszmacili gen. Błasika i nie przeprosili wdowy. Wy nie chcecie przeprosić rezydentów. Ech, taka to kurewska równowaga… I nie przepraszam za ten wulgaryzm. Tak, wiem, niepotrzebnie się trudzę. Żadne argumenty was nie powstrzymają, bo w końcu wy jesteście na froncie. Ale rewolucyjny zapał zaślepił was do tego stopnia, że nie zauważyliście, że nie strzelacie do wrogów. Wy strzelacie do sanitariuszy”. 

-- REZYDENCI SZANSĄ DLA PREZYDENTA - Michał Szułdrzyński w RZ: “ Dlatego włączenie się do gry ośrodka prezydenckiego mogłoby pozwolić PiS wyjść z tego impasu z twarzą. I nie chodzi wcale o to, czy rezydenci postawią na swoim. Budżet państwa nie jest z gumy i być może trudno będzie znaleźć kwoty, których domagają się protestujący. Ale nie chodzi wyłącznie o realizację ich postulatów, lecz o przeniesienie dyskusji na inny poziom. Być może postulaty rezydentów trudno będzie zrealizować, ale to nie oznacza, że trzeba ich obrażać i uruchamiać przeciw nim cały przemysł pogardy, który mogliśmy obserwować zarówno w mediach społecznościowych, jak i tzw. publicznych”.

-- TRZY SETKI PREZESA KACZYŃSKIEGO - Agata Kondzińska w RZ: “Po pierwsze, wybory do Senatu na obecnych zasadach, czyli 100 senatorów wybranych w 100 jednomandatowych okręgach. Po drugie, kolejna setka miałaby obowiązywać w wyborach do Sejmu: – Polska byłaby podzielona na 100 okręgów, a nie jak teraz – na 41. W każdym z nich byłoby do zdobycia od czterech do pięciu mandatów. W ten sposób nie naruszylibyśmy konstytucji, która mówi, że wybory są powszechne, równe, bezpośrednie i proporcjonalne – opowiada polityk z otoczenia prezesa PiS. Co zyskałoby Prawo i Sprawiedliwość na takiej zmianie? W scenariuszu idealnym dla obozu władzy – ogromny przyrost liczby mandatów w przyszłym Sejmie”.

-- FLIS MÓWI KONDZIŃSKIEJ O FAKTYCZNYM SYSTEMIE DWUPARTYJNYM: “Dr Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, policzył to na podstawie wyników wyborów parlamentarnych z 2015 r. Przy 100 okręgach wyborczych i przeliczeniu głosów na mandaty metodą D’Hondta (obowiązuje obecnie) PiS zyskałby 34 posłów (zamiast 235 miałby ich 269). Co więcej, system wyłoniony w wyborach według nowych zasad byłby w praktyce dwupartyjny. W takim scenariuszu PO również zyskałaby 20 mandatów, a to wszystko – jak wskazuje Flis – odbyłoby się kosztem istotnego zmniejszenia liczby mandatów zdobywanych przez mniejsze partie, w szczególności przez Kukiz’15”.

-- GW O KAMPANII W KRAKOWIE I KANDYDATURZE WASSERMANN: “Tu bije konserwatywne serce Polski. Pierwszy raz od lat mamy szansę je odbić. Małgosia [Wassermann] potrafi walczyć. Postawienie jej na czele komisji śledczej ds. Amber Gold było dobrym ruchem. Zyskała rozpoznawalność i wizerunek osoby bezkompromisowej, walczącej z układem – cieszy się krakowski polityk PiS”.

-- GW SUGERUJE, ŻE MAJCHROWSKI MOŻE POPRZEĆ KOSINIAKA: “Sam Majchrowski się waha. Obawia się majstrowania przy ordynacji wyborczej. – Robienie dwóch komisji, gdzie jedna zbiera głosy, a druga liczy... Już Stalin mówił, że ważne jest, kto liczy głosy. To pokazuje, że jest możliwość lekkiego zafałszowania wyników – mówił niedawno. I zapowiedział, że jest gotów przekazać swoje poparcie prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, gdyby ten chciał karierę ogólnopolską zamienić na prezydenturę Krakowa”.

-- GW O WYŚCIGU O WARSZAWĘ - POPULARNOŚĆ JAKIEGO EKSPLODOWAŁA: “Praca Jakiego w komisji weryfikacyjnej znacznie zwiększyła jego rozpoznawalność. A jego popularność wręcz eksplodowała po tym, jak Patryk Jaki przedstawił podstawowe założenia projektu ustawy reprywatyzacyjnej. Jak oblicza branżowy serwis politykawsieci.pl, jego wpisy na facebooku i twitterze od połowy września do połowy października dotarły do 113 tys. ludzi, podczas, gdy łączny zasięg postów dziewięciu  pozostałych polityków w rankingu wyniósł 155 tys. W analizowanym okresie profil facebookowy Patryka Jakiego zyskał większą liczbę fanów (8,8 tys.), niż profile wszystkich partii opozycyjnych łącznie”.

-- LEKARZE APELUJĄ BY NIE UPOLITYCZNIAĆ ICH GŁODÓWKI - WP: “Politycy opozycji pojawiają się na niemal wszystkich protestach, które mogą zaszkodzić PiS. Nie zabrakło ich nawet na manifestacji głodujących rezydentów, którzy wielokrotnie powtarzali, że nie chcą poparcia żadnej partii. – Jestem obywatelem i pacjentem. Byłem tam spontanicznie – mówi Michał Szczerba z PO, który w mediach społecznościowych relacjonował protest ze swoim udziałem”.

-- WŁADZA UMACNIA MODEL ROZWOJU OPARTY NA TANIEJ SILE ROBOCZEJ - EDWIN BENDYK: “Sprawa lekarzy – ujawniająca skalę eksploatacji i niedofinansowania służby zdrowia – pokazuje jasno, że władza zamierza nie tylko kontynuować, ale i umacniać model rozwoju oparty na taniej sile roboczej. O ile jednak w sektorze rynkowym ze względu na brak rąk do pracy utrzymywanie niskich płac jest coraz trudniejsze, to można je mrozić w sektorze publicznym (w tych jego gałęziach, które nie mają bezpośredniego znaczenia dla utrzymania władzy): służbie zdrowia, edukacji, szkolnictwie wyższym, nauce, kulturze. W dłuższej perspektywie to zabójcza polityka, bo wspomniane sektory mają kluczowe znaczenie dla tzw. reprodukcji społecznej i biologicznej społeczeństwa. Prościej, rozwijając myśl Jana Zamoyskiego, przyszłe Rzeczypospolite będą takie jakie ich młodzieży chowanie i obywateli leczenie”.

-- RAFAŁ WOŚ O CIOSIE WE WPŁYWY MACIEREWICZA: “Odejście Woyciechowskiego to niewątpliwie cios we wpływy Antoniego Macierewicza. Obaj panowie znają się i blisko współpracują od lat. Byli razem zarówno w czasie słynnej „nocy teczek”, jak i przy likwidacji WSI”.

-- CBOS O IDENTYFIKACJI ELEKTORATÓW: “Swoją identyfikację z PiS jako bardzo dużą lub dużą oceniło odpowiednio 8 i 20 proc. wyborców tego ugrupowania. Raczej w niewielkim stopniu z nim związane czuje się 34 proc. elektoratu partii rządzącej, a 37 proc. zadeklarowało, iż wcale nie czuje się z nim związane. Z Platformą bardzo mocno lub mocno identyfikuje się 1 i 17 proc. jej wyborców; w niewielkim stopniu lub wcale - 47 proc. i 34 proc. 0 proc. osób, które zamierzają zagłosować na Kukiz'15 stwierdziło, że czują się z nim bardzo mocno związani, a 13 proc. oceniło stopień swojej identyfikacji jako duży. Odpowiednio 45 proc. i 42 proc. wskazało, iż czują się z popieranym przez siebie ugrupowaniem związani raczej w niewielkim stopniu lub wcale. W przypadku osób, które zadeklarowały głosowanie na Nowoczesną, bardzo duży lub duży poziom identyfikacji wyraziło odpowiednio 0 i 8 proc. badanych. 47 i 39 proc. powiedziało z kolei, że czują się z ugrupowaniem Ryszarda Petru związani raczej w niewielkim stopniu lub w ogóle nie czują się z nim związani”.

-- GPC O WYJAZDACH ADAMOWICZA NA MECZE: “Noclegi w luksusowym hotelu, kolacja w ekskluzywnej restauracji, a także bilet na mecz Realu Madryt i FC Barcelona – takie atrakcje miał zapewnione prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, gdy wraz z trójką swoich urzędników pojechał do Madrytu. Najciekawsze jest to, że sporą część wyjazdu finansowała spółka, która jest operatorem miejskiego wodociągu... dzięki decyzji prezydenta Adamowicza”.

-- SUFIT SIĘ TRZYMA, ALE RUNĄŁ MUR - KKZ O WEINSTEINIE: “Nie ma już przemilczanych tematów, skoro upadł bastion heteroseksualnej władzy w Hollywood. A przynajmniej trzeba mieć nadzieję, że upadł. I że żadna kobieta nie będzie się bała mówić w obawie o karierę, i że to nie ona będzie piętnowana, ale jej oprawca. I że tak będzie nie tylko w Ameryce. Także w Polsce”.

-- RYSZARD CZARNECKI O TYM, ŻE POJAWIENIE SIĘ SPRAWY REPARACJI NALEŻY WIĄZAĆ ZE SPRAWĄ ODEBRANIA POLSCE FUNDUSZY UE - pisze w GPC: “Jeżeli słuszne, moralnie i historycznie uzasadnione, żądanie reparacji od Niemiec pojawiło się akurat w momencie dobiegających z UE głosów (także niemieckich polityków!) o zabraniu naszemu krajowi należnych nam funduszy unijnych, to za stary jestem, aby wierzyć w takie przypadki”.

-- PÓJDZIE Z LEWICĄ, NIE Z PLATFORMĄ? - Fakt o spotkaniu Petru z Nowacką: “– Rozmawialiśmy z Ryszardem głównie o Warszawie, każdy ma swoje plany i warto je znać. Jako Inicjatywa Polska szykujemy się do koalicji w wyborach z ruchami miejskimi, Zielonymi i być może Partią Razem – ujawnia Nowacka. Zaznacza, że Nowoczesna ma swoje plany, „co nie znaczy, że nie warto być w kontakcie”. – Nadal zdecydowanie różnimy się programowo – podkreśla w rozmowie z nami była kandydatka lewicy na premiera i zapewnia: – Sojuszu z Nowoczesną nie szykujemy”.

-- GROZI NAM STRAJK W SZPITALACH - jedynka Faktu.

-- RAFAŁ CHWEDORUK UWAŻA, ŻE PROTEST NIE ZASZKODZI PIS - jak mówi SE: “Takie protesty zawsze są nośne medialnie. Szczególnie w sytuacji, gdy dotyczy grupy utrzymywanej ze środków ministerstwa. Podejrzewam jednak, że wpływ strajku rezydentów na nastroje Polaków pozostanie niewielki. Z prostej przyczyny - protestuje grupa o wysokim statusie społecznym, za jakiś czas także dobrze zarabiająca, grupa, w której raczej nie dominują wyborcy partii rządzącej, stąd jej straty wizerunkowe w związku z protestem nie będą wielkie”.

-- DLA PIS - ZDANIEM CHWEDORUKA - GROŹNIEJSZE PROTESTY PIELĘGNIAREK: “Z punktu widzenia PiS zdecydowanie większe znaczenie mają protesty pielęgniarek. Po prostu w pielęgniarkach społeczeństwo szybciej zobaczy ofiary niż w młodych lekarzach, o wysokim statusie społecznym, którzy w przyszłości liczyć będą mogli na wysokie dochody”.

-- TOMASZ WALCZAK W SE O REWOLUCJI PIS, KTÓRA ZJADA WŁASNE DZIECI - pisze w SE: “A więc skoro lekarzom rezydentom się nie podoba i protestują, to trzeba z nich zrobić burżujów rozbijających się po świecie i zajadających kawior. Opcjonalnie zlustrować dziadka, a jak się nie da, wrzucić takiego płk. Mazgułę, by udowodnić, że jakiś "ubekistan" (sic!) stoi za wściekłymi lekarzami. Krótko mówiąc, zgnoić i upokorzyć. Rewolucja pisowska, podobnie zresztą jak każda inna, w końcu zjada też własne dzieci. Niedawno przez ścieżkę zdrowia przepuszczono prezydenta Dudę, bo ten śmiał zawetować fanatyczne ustawy o sądownictwie. Wściekłymi pisowskimi psami poszczuto też Łukasza Warzechę, bo ten miał czelność mówić własnym głosem, a nie szczekać w zgodnym chórze z funkcjonariuszami medialnymi z Nowogrodzkiej. Jednym słowem, kto nie z Mieciem, tego zmieciem”.

-- KLUZA SZYKOWANY NA SZEFA KDPW: “Na fotel prezesa KDPW szykowany jest Stanisław Kluza. Z samym zainteresowanym w poniedziałek nie udało nam się skontaktować. Według naszych ustaleń za jego kandydaturą opowiadają się Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego, oraz Wojciech Nagel, szef Rady Giełdy. Popierane przez nich zmiany kadrowe wydają się o tyle prawdopodobne, że zarówno NBP, jak i GPW mają po 1/3 udziałów w KDPW (taki sam udział ma również Skarb Państwa reprezentowany przez ministra finansów i rozwoju), a sam Nagel dodatkowo zasiada w radzie nadzorczej KDPW, która odpowiada za wybór kandydata. Nagel w poniedziałek był dla nas nieuchwytny. Również szef rady nadzorczej KDPW Paweł Górecki do zamknięcia tego wydania nie odpowiedział na nasze pytania. Nie tylko jednak obsada stanowiska prezesa KDPW wydaje się przesądzona. Z naszych ustaleń wynika, że decyzje zapadły też w sprawie nowego członka zarządu. Ma nim zostać Marcin Gomoła, w ostatnim czasie związany z T- -Mobile”.

-- ERDOGAN SZUKA POPARCIA DLA SWOICH RZĄDÓW - GW: “Powstaje jednak zasadne pytanie, w jaki sposób doraźne interesy Polski definiuje nasza dzisiejsza dyplomacja. Do czego potrzebuje Erdogana, który przyjeżdża do Warszawy w czasie, gdy w stolicach leżących bardziej na zachód – z Waszyngtonem włącznie – prezydent Turcji jest już właściwie persona non grata. Mam w tej sprawie garść pytań pomocniczych”.

-- SZEF UOKIK MAREK NIECHCIAŁ O KONCENTRACJI NA RYNKU MEDIALNYM: “Dostrzegam niebezpieczeństwo, jakie może rodzić przekazanie strategicznych sektorów instytucjom zagranicznym. Kontrola nad obszarami ważnymi dla państwa jest niezbędna. Moim zdaniem potrzebne są zmiany w przepisach, by chronić ważne sektory dla gospodarki, m.in. media. Obecnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie ma uprawnień, aby nakazać przedsiębiorcy sprzedanie części swojego przedsiębiorstwa innemu właścicielowi. Mówiąc wprost, nie może nakazać odsprzedaży przez Polskapresse, Axel Springer czy grupę Bauer któregokolwiek z tytułów innemu przedsiębiorcy. Podobnych działań nie możemy również podjąć w przypadku spółek w innych strategicznych dla kraju sektorach, np. telekomunikacyjnym czy energetycznym”.

-- SZEF UOKIK O POSTĘPOWANIACH WS MEDIÓW: “Powtórzę raz jeszcze: instytucja, którą kieruję, nie ma prawnych możliwości podzielenia grup medialnych. Prowadzimy obecnie kilka postępowań, w których analizujemy rynek medialny. Sprawdzamy, jak wygląda współpraca wydawców z kolporterami i analizujemy sytuacje na rynku drukarni oraz reklamy w mediach regionalnych. Mieliśmy sygnały o nieprawidłowościach, chcemy je sprawdzić. Jeśli chodzi o generalne rozwiązania – jesteśmy za wyznaczeniem kluczowych sektorów w państwie i ich ochroną. Wprowadzenie systemu podwójnych zgód jest naszym zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku rynku mediów na pewno nie jesteśmy jedyną instytucją, jaka powinna podejmować decyzje”.

-- JAKI URATUJE BLOKI NA ZIEMI NICZYJEJ - Jolanta Ojczyk w RZ: “Dzięki temu skończy się permanentny stan niepewności prawnej. Spółdzielnie dostaną ziemię niczyją, a spadkobiercy rekompensaty”.

-- SZCZEPIENIA W ODWROCIE - DGP NA JEDYNCE: “25,3 tys. razy rodzice odmówili zaszczepienia dzieci w I połowie 2017 r. To o 10 proc. więcej niż w całym 2016 r. Jeśli takie tempo się utrzyma, za sześć lat nie będziemy chronieni przed epidemią”.

-- URODZINY: Adam Michnik, Antoni Dudek, Bogdan Rymanowski, Justyna Suchecka, Rafał Woś, Andrzej Mikosz, Joanna Racewicz.

Źródło: 300polityka.pl

Byki wygrały 2500

Dodano: 11.10.2017 10:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy
Spokojne otoczenie raczej nie wskazywało na możliwość przekroczenia 2500 pkt. Od kilku dni bowiem czołowe indeksy światowe zatrzymały się po wzrostach. Wyjątkiem jest Nikkei, które po przerwie wystrzeliło dziś na kilkuletnie rekordy

Tagi: Byki
Źródło: inwestycje.pl

Byki wygrały 2500

Dodano: 11.10.2017 9:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy
Spokojne otoczenie raczej nie wskazywało na możliwość przekroczenia 2500 pkt. Od kilku dni bowiem czołowe indeksy światowe zatrzymały się po wzrostach. Wyjątkiem jest Nikkei, które po przerwie wystrzeliło dziś na kilkuletnie rekordy

Tagi: Byki
Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone