poniedziałek, 19 listopada 2018 r.  Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
Wiadomości z tagiem Centre  RSS
Huawei: Hybrydowa chmura dla firm

Dodano: 16.11.2018 21:41 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Firma 3S Data Center należąca do Grupy 3S, uruchomiła środowisko Microsoft AzureStack na platformie Huawei. Jest to kolejne rozszerzenie zestawu usług w ramach chmury dla biznesu Cloud2B.

Źródło: inwestycje.pl

Woda to życie? Niekoniecznie...

Dodano: 15.11.2018 17:43 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Warunki korzystne dla powstania życia kojarzymy zwykle z obecnością ciekłej wody. Okazuje się jednak, że nawet na Ziemi są wyjątkowo suche miejsca, gdzie woda przynosi nie życie, ale śmierć. Międzynarodowa grupa naukowców, pod kierunkiem badaczy z hiszpańskiego Center for Astrobiology opisuje taki przykład na łamach czasopisma "Scientific Reports". Niedawne deszcze nad wyjątkowo suchymi obszarami pustyni Atacama w Chile, przyniosły prawdziwą katastrofę dla żyjących tam dotąd w suszy i spokoju mikroorganizmów. Deszcz nie padał tam wcześniej...

Źródło: https:

Przeglądanie stron z pornografią przyczyną zainfekowania wirusem

Dodano: 15.11.2018 15:38 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Przeprowadzone w Earth Resources Observation and Science Center (EROS Center), amerykańskim centrum badawczym zajmującym się monitorowaniem zasobów Ziemi, śledztwo w sprawie podejrzanego ruchu sieciowego ujawniło rażące zaniedbania pracowników w obszarze zarządzania bezpieczeństwem.

Tagi: Centre
Źródło: biznes.interia.pl

Podatki 2019: Firmy zapłacą mniej za grunty z urządzeniami przesyłowymi

Dodano: 15.11.2018 14:01 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Regulacje dotyczące zasad opodatkowania gruntów, wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa w związku z umiejscowieniem na nich infrastruktury przesyłowej i dystrybucyjnej, zostaną doprecyzowane. Jak tłumaczą eksperci Business Centre Club, w efekcie firmy zapłacą w niektórych przypadkach nawet sto razy niższy podatek od gruntów. Nowe regulacje zaczną obowiązywać z początkiem 2019 r.

Źródło: www.podatki.biz

Dwa produkty FIBARO z Poznania nagrodzone tytułem CES 2019 Innovation Honoree w Nowym Jorku

Dodano: 09.11.2018 15:16 | 59 odsłon | 0 komentarzy


W Nowym Jorku ogłoszono, że dwa produkty przygotowane przez FIBARO z Poznania zostały nagrodzone tytułem CES 2019 Innovation Honoree, przyznanych przez organizatora targów CES. Wyróżnione zostały Smart Implant w kategorii „Smart Home” oraz FIBARO Home Center App w kategorii „Oprogramowanie”.

Źródło: feedproxy.google.com

Skarbówka bierze pod lupę działania optymalizacyjne sprzed lat

Dodano: 09.11.2018 13:45 | 110 odsłon | 0 komentarzy


W ostatnim czasie organy podatkowe prowadzą coraz więcej kontroli podatkowych i celno-skarbowych, które dotyczą działań optymalizacyjnych podejmowanych przed 15 lipca 2016 r. - ostrzega Business Centre Club. W praktyce chodzi o optymalizację prowadzoną przed wejściem w życie przepisów pozwalających na stosowanie generalnej klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania.

Źródło: www.podatki.biz

AI Google’a wykrywa raka piersi z dokładnością do 99,3%

Dodano: 08.11.2018 11:17 | 57 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy z Naval Medical Center w San Diego we współpracy z firmą Google stworzyli system, oparty na uczeniu maszynowym, który wykrywa przerzuty raka piersi z dokładnością do 99,3%.

Źródło: feedproxy.google.com

Firmy zapłacą więcej za czynności związane z urządzeniami pomiarowymi

Dodano: 06.11.2018 13:48 | 43 odsłon | 0 komentarzy


Opłaty za czynności organów administracji miar związane z tachografami (urządzeniami pomiarowymi) zostaną wyraźnie podwyższone - wynika z projektu nowego rozporządzenia. Wprowadzone mają zostać również m.in. całkiem nowe rodzaje opłat. Szykowane zmiany krytykują eksperci Business Centre Club, którzy nie widzą wystarczającego uzasadnienia dla dużych podwyżek.

Źródło: www.podatki.biz

Oumuamua stworzona przez kosmitów? Badania uczonych z Uniwersytetu Harvarda

Dodano: 06.11.2018 13:20 | 30 odsłon | 0 komentarzy


Oumuamua - tajemnicze ciało niebieskie wciąż zadziwia naukowców. Dotąd nie udało się ustalić, czym tak naprawdę jest obiekt, który przemierzył Układ Słoneczny. Nad tematem pochylili się naukowcy z instytucji astrofizycznej Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics. Nie wykluczają, że Oumuamua może być "w pełni operacyjną sondą, umyślnie wysłaną w kierunki Ziemi przez obcą cywilizację".

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone