środa, 23 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Wiadomości z tagiem Codziennie  RSS
WKK pisze do marszałka Sejmu i jako klub PSL-UED zgłasza wniosek o informację rządu ws. śledztwa dot. zabójstwa Adamowicza

Dodano: 22.01.2019 11:34 | 3 odsłon | 0 komentarzy


- Klub parlamentarny PSL-UED zgłasza wniosek o uzupełnienie porządku obrad 77. Posiedzenia Sejmu o punkt: "Informacja rządu dotycząca wątpliwości pojawiających się wokół śledztwa dotyczącego zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz funkcjonowania systemu więziennictwa i wymiaru sprawiedliwości" - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz w piśmie do marszałka Sejmu.
"Codziennie docierają do nas nowe informacje w sprawie śledztwa dotyczącego zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pojawiają się kolejne przecieki, które następnie okazują się informacjami fałszywymi, m.in. doniesienia dotyczące przygotowania zamachu na prezydenta RP. Teraz słyszymy, że zabójca nie posługiwał się identyfikatorem dla mediów, który ponoć wcześniej zabezpieczono. Ta sprawa poruszyła wszystkich i wszyscy Polacy powinni usłyszeć wyjaśnienia tej okropnej zbrodni. Ponadto obywatele mają prawo wiedzieć, czy państwo polskie zachowało się jak trzeba. Czy służby państwowe zrobiły wszystko, by zapobiec tragedii? Należy ponadto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego, jeśli nawet najbliższa rodzina poinformowała o tym, że skazany mimo zakończenia wyroku może być niebezpieczny dla otoczenia, policja i służba więzienna nic z tą informacją nie zrobiła? Powstałe liczne pytania wymagają jednoznacznej odpowiedzi, aby podobna polityka nigdy więcej nie miała miejsca"

Źródło: 300polityka.pl

Paszyk: PSL-UED składa wniosek o informację rządu ws. wątpliwości pojawiących się wokół śledztwa oraz funkcjonowania systemu więziennictwa, wymiaru sprawiedliwości i służb w Polsce

Dodano: 21.01.2019 13:12 | 7 odsłon | 0 komentarzy


- Codziennie docierają do nas nowe rewelacje dot. śledztwa w sprawie zabójstwa prezydenta Adamowicza. Mieliśmy rewelacje dot. Rzekomo wcześniejszych planów zamachu na Pałac Prezydencki. Dzisiaj okazuje się, żę też te informacje o posługiwaniu się przez mordercę prezydenta plakietą właściwa dla dziennikarzy też są nieprawdziwe. Powoduje to niepokój i takie poczucie zagrożenia przez Polaków. Jesteśmy tymi wątpliwościami, pytaniami zasypywani od ubiegłego tygodnia. Dlatego chcielibyśmy jako klub parlamentarny PSL-UED złożyć wniosek o informację rządu w sprawie wątpliwości pojawiących się wokół śledztwa oraz funkcjonowania systemu więziennictwa i wymiaru sprawiedliwości i służb w Polsce. Chcielibyśmy się w ramach tej informacji do ministrów Ziobry i Brudzińskiego o udzielenie odpowiedzi na bardzo konkretne pytania, które zawierają właśnie te wątpliwości Polaków - stwierdził Krzysztof Paszyk na briefingu w Sejmie. Jak dodał:
„Po pierwsze, dlaczego jeśli najbliższa rodzina informowała o tym, że skazany - mimo zakończenia wyroku - może być niebezpieczny dla otoczenia, policja i służba więzienna nic z tym nie zrobiły? Po drugie, chcielibyśmy również zapytać ministrów, jeśli skazany w więzieniu zdiagnozowany jest jako osoba chora psychiczna, dlaczego po odbyciu kary nie trafia do zakładu zamkniętego, dlaczego nie jest objęty monitoringiem czy obserwacją? To bardzo ważne wątpliwości, które na tym etapie się pojawiają i warto byłoby z punktu widzenia odbioru społecznego całej tej sprawy na rzetelną informację i też na taką liczymy, że właśnie obydwoje panowie ministrowie nam tej informacji udzielą”

Źródło: 300polityka.pl

Codziennie ginie 175 Brazylijczyków. Prezydent znosi zakaz kupowania broni

Dodano: 16.01.2019 7:28 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Jair Bolsonaro, skrajnie prawicowy prezydent Brazylii, podpisał we wtorek dekret, który tymczasowo znosi zakaz kupowania broni. Jak komentuje Reuters, to pierwszy krok do realizacji obietnicy wyborczej dotyczącej zniesienia ograniczeń dotyczących posiadania broni.

Źródło: https:

Zalewska o swoim starcie do PE: Jestem zajęta wdrażaniem reform

Dodano: 10.01.2019 8:25 | 20 odsłon | 0 komentarzy


- To są decyzje komitetu politycznego. Ja jestem zajęta wdrażaniem reform jak pani widzi. Codziennie jestem zajęta. Mam stały kontakt ze swoimi koleżankami i kolegami - mówiła Anna Zalewska w rozmowie z Beatą Lubecką w programie „Gość Radia Zet”.

Źródło: 300polityka.pl

Kosiniak-Kamysz: Trzeba przedstawiać wizję lepszej, nowej Polski, nie powrotu do tego, co było w 2015, bo to zostało zanegowane. Mnie nie interesuje, żeby wybierać lidera opozycji

Dodano: 08.01.2019 10:19 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Codziennie trzeba robić to, co potrafi się najlepiej, spotykać się z rodakami, przedstawiać wizję lepszej, nowej Polski, nie powrotu do tego, co było w 2015 roku, bo to zostało zanegowane. To jest dzisiaj dużo ważniejsze niż wskazywanie personalnych rozstrzygnięć, które są niewiadome, czy w ogóle zaistnieją. Jak nie wygramy wyborów, to zostaniemy w opozycji, a mnie interesuje, żeby nie wybierać lidera opozycji, tylko żeby zmieniać rzeczywistość” - mówił w rozmowie z Łukaszem Mężykiem w programie „Tłit WP” prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Źródło: 300polityka.pl

Śnieg zamienimy na deszcz. Codziennie temperatura powyżej zera

Dodano: 25.12.2018 16:18 | 43 odsłon | 0 komentarzy


W ciągu kolejnych dni zapomnimy o śniegu. Aura sprawi, że codziennie możemy spodziewać się opadów deszczu. Będą dni, kiedy termometry pokażą 8 stopni.

Źródło: https:

Zerwała z chłopakiem, ledwo ocaliła twarz przed nożem. "Nigdy nie tknąłbym kobiety"

Dodano: 13.11.2018 11:20 | 64 odsłon | 0 komentarzy


Przez dwa tygodnie policjanci poszukiwali mężczyzny podejrzanego o pobicie, skopanie i dźgnięcie nożem swojej byłej dziewczyny. Codziennie zmieniał miejsce noclegu. Został zatrzymany w taksówce, gdy przejeżdżał z jednego lokalu do drugiego. Odpowie także za napaść na funkcjonariusza publicznego, bo miał zaatakować sąsiada, który stanął w obronie kobiety.

Źródło: https:

Zerwała z chłopakiem, ledwo ocaliła twarz przed nożem. „Nigdy nie tknąłbym kobiety”

Dodano: 13.11.2018 11:13 | 66 odsłon | 0 komentarzy


Przez dwa tygodnie policjanci poszukiwali mężczyzny podejrzanego o pobicie, skopanie i dźgnięcie nożem swojej byłej dziewczyny. Codziennie zmieniał miejsce noclegu. Został zatrzymany w taksówce, gdy przejeżdżał z jednego lokalu do drugiego. Odpowie także za napaść, bo miał zaatakować sąsiada, który stanął w obronie kobiety.

Źródło: https:

Codziennie wydajemy ponad 82 mln zł na spłatę samych tylko odsetek od długu Skarbu Państwa!

Dodano: 01.11.2018 12:16 | 114 odsłon | 0 komentarzy


Codziennie wydajemy ponad 82 mln zł na spłatę samych tylko odsetek od długu Skarbu Państwa!
Na koniec września całkowite zadłużenie Skarbu Państwa wynosiło 949,7 mld zł i od początku roku urosło o 21,2 mld zł. Tak potężna kwota zobowiązań musi generować wysokie koszty obsługi. Okazuje się, że w 2017 roku...

Źródło: alexjones.pl

Codziennie wydajemy ponad 82 mln zł na spłatę samych tylko odsetek od długu Skarbu Państwa!

Dodano: 31.10.2018 11:15 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Codziennie wydajemy ponad 82 mln zł na spłatę samych tylko odsetek od długu Skarbu Państwa!
Na koniec września całkowite zadłużenie Skarbu Państwa wynosiło 949,7 mld zł i od początku roku urosło o 21,2 mld zł. Tak potężna kwota zobowiązań musi generować wysokie koszty obsługi. Okazuje się, że w 2017 roku...

Źródło: alexjones.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone