czwartek, 20 września 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Wiadomości z tagiem Czas  RSS
Kontrakty Forward i Futures

Dodano: 18.09.2018 16:36 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Na rynku Forex można wyróżnić różne rodzaje transakcji zawieranych przez inwestorów. Do najbardziej popularnych należą kontrakty Forward i Futres. Czym one są i jakie występują pomiędzy nimi różnice? Pojęcie kontraktów [...]

Post .

Źródło: www.businesstimes.pl

Ewidencja przebiegu pojazdu - czym jest i kogo dotyczy kilometrówka?

Dodano: 17.09.2018 14:34 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Jednym z atutów firmowych pojazdów jest generowanie przez nich kosztów, które w wielu przypadkach mogą wpływać na zobowiązania podatkowe firm. W zależności od wybranego sposobu zakupu pojazdu, jego własności, a także planowanych sposobów i wysokości rozliczeń, odliczenia te będą różne. Jednym z dokumentów, które pojawiają się przy analizie możliwych odliczeń podatkowych przy użytku samochodu w firmie, jest tak zwana kilometrówka. Czym jest? Na jakich zasadach się ją prowadzi? I kto musi to robić?

Tagi: Czas, Jednym
Źródło: https:

STAN GRY: GW: Amerykański prokurator: Kwaśniewski lobbował w USA na rzecz Janukowycza, Zaremba: Dudzie udaje się wybraniać, Czarzasty: Chadecki kapitalizm wycenił Nowacką na trzy jedynki

Dodano: 15.09.2018 13:48 | 12 odsłon | 0 komentarzy


-- AMERYKAŃSKI PROKURATOR: KWAŚNIEWSKI LOBBOWAŁ W USA NA RZECZ JANUKOWYCZA DLA SKAZANEGO MANAFORTA - pisze wyborcza.pl: “Były prezydent miał należeć do współpracującej z lobbystą Paulem Manafortem grupy wpływowych polityków. "Zdawali się wyrażać jedynie niezależne oceny polityki rządu Ukrainy, podczas gdy byli przez Ukrainę opłacani", twierdzi prokurator oskarżający Manaforta za oszustwa finansowe”.

-- NAZWISKO KWAŚNIEWSKIEGO POJAWIA SIĘ W KILKU WĄTKACH: “Informacje dotyczące Kwaśniewskiego pojawiły się w raporcie ze śledztwa przesłanym w piątek do sądu w Waszyngtonie przez specprokuratora Roberta Muellera, który prowadzi śledztwo w sprawie mieszania się Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 r. Oskarżył on byłego szefa kampanii Donalda Trumpa Paula Manaforta o oszustwa finansowe. Miały miejsce w czasach, gdy Manafort pracował na Ukrainie na rzecz prezydenta Wiktora Janukowycza i jego Partii Regionów. Lobbysta przyznał się do winy. Mueller nie stawia Kwaśniewskiemu żadnych zarzutów. Nazwisko byłego polskiego prezydenta pojawia się jedynie w kilku wątkach raportu specprokuratora”.

-- KWAŚNIEWSKI W WYPOWIEDZI DLA GW: “Poznałem Manaforta, gdy był oficjalnym doradcą Janukowycza. Wspólnie z Patem Coxem [innym członkiem misji PE na Ukrainę] staraliśmy się przez niego wpływać na Janukowycza, by wypuścił więźniów politycznych. Spotykałem się z nim w latach 2012-13. Skończyło się to przed szczytem w Wilnie, gdy było wiadomo, że Ukraina umowy stowarzyszeniowej nie podpisze. Janukowycz był za podpisaniem tej umowy, bardzo popierał ją Manafort. Żadnych formalnych kontaktów z Manafortem nie miałem, nie otrzymywałem od niego żadnych pieniędzy”.

-- JAKI PREZENTUJE GUZIAŁA JAKO KANDYDATA NA WICEPREZYDENTA WARSZAWY - 300LIVE:

-- PIOTR ZAREMBA SUGERUJE, ŻE BŁASZCZAKA MIAŁBY ZASTĄPIĆ DWORCZYK - jak pisze w RZ: “Racje co do sensu sprowadzania tych fregat były podzielone. Czym kierował się premier Morawiecki, blokując to w ostatniej chwili, ciężko powiedzieć. Interesami lobby stoczniowego? Uwagami niektórych speców od wojskowej techniki? Czy narastającą niechęcią do Błaszczaka, którego szef rządu chciałby zastąpić szefem swojej kancelarii Michałem Dworczykiem?”

-- ZAREMBA O TYM, ŻE CHOĆBY WETO DLA RIO ŚWIADCZY O TYM, ŻE DUDZIE UDAJE SIE WYBRANIAĆ: “Warto też zauważyć, że nawet jeśli prezydent nie uniknął lapsusów, jego harcerska prostolinijność pozwala mu się w ostateczności wybraniać. Przyjdzie jeszcze czas na ocenę jego wpływu na rzeczywistość. Czy na przykład jego weto w sprawie regionalnych izb obrachunkowych nie powstrzymało zakusów PiS na ograniczanie uprawnień samorządów? Dał przecież jasny sygnał: jestem z samorządowcami”.

-- ZAREMBA O SAMOTNOŚCI DUDY: “Zarazem jako człowiek politycznie samotny, skazany na kluczenie i grzeczny może się wydawać wdzięczną ofiarą napaści, niejako w zastępstwie okopanego, uzbrojonego po zęby pisowskiego obozu. I kto mu wtedy, wobec słabości zaplecza, pomoże odeprzeć atak?”

-- WŁODZIMIERZ CZARZASTY O POLITYCE JAK O POLOWANIU NA BIZONY, ŻE POTRZEBNI SĄ I STARSI I MŁODSI - mówi w rozmowie z OKO.PRESS (Szczęściak, Pacewicz, Leszczyński, Kocejko): “W plemionach północnoamerykańskich rada starszych wie, kiedy bizony przyjdą. Jak przyjdą bizony, to młodsi wojownicy mają siłę, żeby strzelić z łuku. Nie da się zbudować partii tylko na młodych, albo tylko na starych. Polska nie jest ani młoda, ani stara. Jestem w stanie w ciągu sekundy wymienić sześć punktów charakterystycznych dla mojego elektoratu, bo to jest mój elektorat. O niego zabiegam i będę o niego dbał. Jak ktoś chce łamać prawo, chce łamać Konstytucję, chce być politycznym bandytą, to niech głosuje na PiS. Jeżeli ktoś chce głosować na kogoś, kto Polsce Konstytucję dał, a w tej chwili wszystkie partie jej bronią, niech głosuje na SLD.

-- CZARZASTY O TYM, ŻE MA 23 TYS OSÓB: “Dwa i pół roku temu ta partia miała się rozpaść. W tej chwili mamy dwadzieścia trzy tysiące płacących składki członków partii. Wystawiam ponad dwadzieścia tysięcy kandydatów na radnych, wystawiam osiemdziesięciu kandydatów na prezydentów w miastach prezydenckich. Zmobilizowałem wszystkich byłych posłów, czyli wszystkie najlepsze kadry. Byłem niedawno w dupie i powiedziałem: „wszystkie ręce na pokład”. Mieliśmy  2 proc. dziś mamy tyle, ile mamy. Jesteśmy jedyną partią pozaparlamentarną, która ma stabilne notowania i od pół roku trzecie miejsce w sondażach”.

-- JEŚLI KTOŚ NIE UMIE SOBIE DAĆ RADY Z RACHONIEM, NIECH NIE CHODZI: “Jestem politykiem. 700 tys. ludzi ogląda programy telewizji publicznej. Podjąłem decyzję: „jeżeli zapraszają, proszę skorzystać”. Uważam, że z dziennikarzem trzeba rozmawiać, albo ktoś jest przygotowany do rozmowy, albo nie. Ja bym w programie „Woronicza 17” wybrnął i ośmieszył głupie tezy. Umiem to robić. Jestem w tym niezły. Nie jestem zarozumiały, jestem po prostu w tym niezły. Jeżeli ktoś nie umie sobie dawać rady, niech nie chodzi. Ale ważna sprawa: zero obłudy. Politycy opozycji przez dwa lata chodzili do Rachonia, co tydzień”.

-- CZARZASTY O NOWACKIEJ I PIECHNIE: “Pauliny Piechny nie będę stawiał w niezręcznej sytuacji. Ona zrezygnowała z Inicjatywy Polskiej mówiąc o Barbarze Nowackiej „złamałaś  te standardy, które były dla mnie ważne”. Trudno mi powiedzieć pani Piechnie: „Jeżeli nazwałaś po imieniu to, co zrobiła Barbara Nowacka, przyjdź na półtora miesiąca przed wyborami do mnie, opuść Jana Śpiewaka”. To by było niezręczne. Mogę z taką inicjatywą wyjść dzień po wyborach do samorządu. Znam ją dobrze, była zastępczynią Leszka Millera przez cztery lata. Była młodą twarzą razem z Krzyśkiem Gawkowskim w SLD. Nie chcę jej stawiać w niezręcznej sytuacji”.

-- JAK SIĘ NIE MA TWARZY TO SIĘ NIE MA LOGO - CZARZASTY O NOWACKIEJ: “Wystąpiła pod takim hasłem w „Gazecie Wyborczej” – „no ego, no logo”. Jak się nie ma twarzy, to się nie ma logo. To jest prawda. Chcę podsumować to, co powiedziała Piechna, Lewandowski (Tomasz, wiceprezydent Poznania – przyp. OKO.press), Marta Lempart, wiele osób z „Ratujmy kobiety”. Nowacka współpracowała w ramach SLD nie ze mną, ale z Leszkiem Millerem, współpracowała z Januszem Palikotem. Nie potrafiła, mimo subwencji, którą dostaje do tej pory Janusz Palikot, tej partii utrzymać, odeszła z niej. Nie potrafiła wybudować Inicjatywy Polskiej, nie potrafiła zintegrować lewicy. To jest nieprawda – będę bronił i Zandberga i siebie – że ego Zandberga i Czarzastego było tak wielkie, że się nie dało. My pisemnie – specjalnie to zrobiliśmy – oświadczyliśmy: „dobra, wchodzimy w zespoły, cztery zespoły, Polska świecka, historia, wszystko”. Nie było na to żadnego odzewu, nie było żadnego kolejnego spotkania. Nie było żadnej propozycji. Teraz Barbara powiedziała o mnie: „nie będę współpracowała z człowiekiem, który był szefem sztabu Magdaleny Ogórek”. Nigdy nie byłem szefem sztabu Magdaleny Ogórek! Jest granica kłamstwa, obłudy, jest granica usprawiedliwienia swojego postępowania”.

-- CHADECKI KAPITALIZMY WYCENIŁ NOWACKĄ NA TRZY JEDYNKI: “Kapitalizm, brutalny, chadecki kapitalizm wycenił Inicjatywę Polską na trzy jedynki: jedną w Warszawie, drugą do sejmiku, trzecią obiecał do Sejmu Barbarze Nowackiej. Tyle. Tak się wycenia rzeczy, rynek. Nie sprzedałbym żadnej idei za dwie jedynki i jedną w domniemaniu”.

-- CZARZASTY O NOWOCZESNEJ - PASZTET ROZSMAROWANY NA KANAPCE SCHETYNY: “Już o tym mówi Nowoczesna, już na półtora miesiąca przed wyborami, tak? No dobra, ale rozmawiamy nie o pasztecie, który jest rozsmarowany na kanapce zjadanej przez Schetynę, tylko rozmawiamy o poważnych partiach”.

-- NOWACKA BRONI SIĘ W GW: MAM KRĘCIĆ SŁUSZNE FILMIKI NA YOUTUBE? - jak mówi w rozmowie z Agnieszką Kublik i Iwoną Szpalą: “W coś trzeba wierzyć, komuś zaufać. Mogę być superideowa, zaklinać się, że nigdy z nikim, że ręki Czarzastemu nie podam, Schetynie nie podam, Lubnauer nie podam. No, nikomu nie podam. Będę sobie sama rękę podawać. I dostanę 2 procent, więc pozostanie mi nagrywanie słusznych filmów na YouTubie. Chcę postępowy program Inicjatywy wprowadzić do realnego życia ludzi. Oczywiście kompromisy nie są superprzyjemne i komfortowe, ego doskwiera, ale to polityka. Nie nastawiam się na przyjemność, chcę być skuteczna”.

-- MARCIN KĘDRYNA O KAMPANII DUDY - TAKI BYŁ NASTRÓJ SIECI - MÓWI MARCINOWI MAKOWSKIEMU W WP: “Trudno mi się wypowiadać w imieniu Sztabu, czy Prawa i Sprawiedliwości. Powiem tylko, że byłem świadkiem praktycznie całej internetowej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. No i nie używano w niej botów. Powiem więcej. Dla mnie, nawet stosowanie płatnego promowania treści było od pewnego momentu pozbawione sensu. Taki był nastrój w sieci. Tego może nie powinienem mówić, bo gdybym zdecydował się sprawdzić w biznesie obniżyłbym swoją wartość, ale powiem. Otóż sporo z rzeczy, które się w internecie w kampanii pojawiły, których autorstwo przypisuje się Sztabowi - były wymyślane przez internautów. Myśmy mogli tylko przyklaskiwać i podawać dalej. Nasi konkurenci wydali straszne pieniądze na nieefektywną kampanię w mediach społecznościowych i mam wrażenie, że wciąż łatwiej im wymyślać niestworzone historie, niż przyznać: tak, byliśmy słabsi. Nasz kandydat był słabszy. Daliśmy się zrobić podwykonawcom w konia. I szukać swojego Pawła Szefernakera”.

-- BYLIBY MILARDERAMI - JACEK KARNOWSKI WYŚMIEWA TEZĘ, ŻE DUDA WYGRAŁ DZIĘKI 40 TYS. NA INTERNET: “Prezydent Andrzej Duda znów pod silnym ostrzałem. Tym razem mamy wierzyć, że za 40 tys. złotych sprawił, że naród zaczął się śmiać z Bronisława Komorowskiego i wybrał zmianę. Jeśli rzeczywiście tak było, dziennikarze „Wyborczej” nie powinni o tym pisać tekstu; powinni zebrać wiedzę, jak to się robi, i sprzedać ją na świecie. Byliby miliarderami!”

-- UE JEST DLA SWOICH WYZNAWCÓW OBIEKTEM O CECHACH RELIGIJNYCH - DALEJ KARNOWSKI: “Histeria wywołana tą wypowiedzią potwierdza to, co wiemy od dość dawna: Unia Europejska jest dla swoich wyznawców obiektem o cechach religijnych. To nie jest racjonalny wybór, chłodna analiza, rachunek strat i zysków; nie, to rodzaj miłosnego zauroczenia, które wyklucza choćby dyskusję o zaletach i wadach projektu. To zresztą zjawisko charakterystyczne dla peryferiów: ani Niemcy, ani Francuzi tak o Unii nie myślą. Widzą w niej polityczne narzędzie osiągania swoich celów, ale coś, co ma zastąpić Niemcy czy Francję”.

-- POLEXIT JEST WYMYSŁEM - KONKLUZJA KARNOWSKIEGO: “Powyższy wpis nie oznacza poparcia „Polexitu”. Twierdzenie, że obóz PiS chce wyjść z Unii jest zwykłym wymysłem ludzi, którzy - będąc wyznawcami - nie są w stanie zrozumieć polityki choć odrobinę zniuansowanej”.

-- TOMASZ KRZYŻAK JAKO ANIOŁ POLAK O NIEPOKOJĄCYM KURSIE PO W LEWO: “Idzie własną drogą, a do wędrówki zaprosił nie tylko Katarzynę, lecz także inicjatywną Barbarę. Ten wyraźny kurs w lewą stronę jest niezwykle niepokojący. Oznacza to nie tylko odejście od dużej grupy wyborców, ale przede wszystkim od nas. O ile niektóre jego posunięcia można było zrozumieć, o tyle to jest bardzo niejasne. Oczywiście w pewnym sensie można je uznać za ruch wyprzedzający posunięcia Roberta z tymczasową przystanią w słupskim grodzie, lecz na dłuższą metę nie przyniesie to żadnych korzyści. Zresztą na całym kontynencie widoczny jest odwrót narodów od liberalnych koncepcji. Wyczuwa to dość dobrze Jarosław sprawiedliwy, a Grzegorz nie”.

-- JAKUB BIERZYŃSKI W ROZMOWIE Z AGNIESZKĄ KUBLIK O NIESKUTECZNEJ PROPAGANDZIE KURSKIEGO: “Dlatego propaganda Jacka Kurskiego jest kompletnie nieskuteczna. I na tym polega problem pana prezesa. On próbuje przekonać partyjnych kolegów, którzy dali mu tę pracę, że jego działalność nadal ma dla partii sens. Ale wcale nie ma, bo okazuje się, że czołowa ogólnopolska stacja z szeroką ofertą dla gigantycznej widowni ma taką samą polityczną skuteczność jak niszowa TV Trwam!”

-- BIERZYŃSKI O KURSIE POLSATU W KIERUNKU PIS: “I dlatego dla PiS tak bardzo ważna była zmiana linii programowej w informacjach Polsatu. Uzyskana bardzo umiejętnie. Wiadomo, że Zygmunt Solorz ma bardzo skomplikowane i rozbudowane relacje z państwem na regulowanych rynkach, jak choćby rynek telekomunikacyjny, a z tym wiążą się koncesje na częstotliwości, licencje. Albo rynek energetyczny – wiadomo, że stara się o sprzedaż państwu nierentownych elektrowni z grupy Pątnów-Adamów-Konin. A ostatnio kupił sobie duży statek. Lądowisko dla helikopterów, 40 wysokopłatnych etatów do obsługi, cumowanie w Cannes. Z czegoś trzeba za to płacić, prawda?”

-- BIERZYŃSKI, O TYM, ŻE SIĘ OBAWIAŁ FINEZJI TVP: “Bardzo się obawiałem, że TVP będzie robiona w sposób finezyjny, propaganda zostanie ukryta, będzie tylko przemycała pewien przekaz, bo to daje moc przekonywania nieprzekonanych. Na szczęście dla obozu demokratycznego Jacek Kurski zastosował siekierę i młotek. Zaczął walić w zegarek i kompletnie go zniszczył”.

-- TOTALNYM BŁĘDEM BYŁO NAZYWANIE SIĘ TOTALNĄ OPOZYCJĄ - DALEJ BIERZYŃSKI W GW: “Kaczyński świadomie prowokuje opozycję i tworzy to wzmożenie moralne, bo wie, że prowadzi to do czystej negacji. A czysta negacja męczy i znieczula. Ludzie zaczynają mówić: no tak, opozycja zawsze krytykuje i wszystko krytykuje. A już totalnym błędem było nazwanie się „totalną opozycją”. Na dzień dobry przylepiono sobie łatkę „jestem na nie”. Jak jesteś na nie, to po co cię pytać, jak znamy odpowiedź? Co zrobisz, skoro zawsze jesteś na nie?”

-- “PANI O BLOND WŁOSACH” - RADOSŁAW MARKOWSKI O PREZES TK W ROZMOWIE Z WIADOMO.CO: “Proponowałem to dwa lata temu, bo do tego trzeba było przygotować elektorat. Teraz jest już za późno. Myślę też, że niestety przez ten czas przegraliśmy wielką bitwę semantyczną o język. Dziennikarze mówią o prezesie Trybunału Konstytucyjnego, a przecież ta pani o blond włosach nie jest żadnym prezesem, nie ma w tej chwili TK, pozostał tylko budynek TK. Nie ma żadnej Krajowej Rady Sądownictwa, jest tylko uzurpatorstwo. Takim językiem było trzeba się posługiwać od rana do wieczora”.

-- MARKOWSKI O BLOKU LEWICOWO-ZIELONO-SOCJALISTYCZNYM: “Po tym, co zrobiła Barbara Nowacka, trzeba zwrócić się do wszystkich innych małych partii i stowarzyszeń, które będą chciały ugrać coś samodzielnie, że skoro nie pasują do centrowo-liberalnego bloku, któremu przewodzi PO, to niech organizują się w blok lewicowo-zielono-socjalistyczny. Oddzielnie te partie albo nie wejdą do parlamentu, albo na nic w nim nie będą miały wpływu, dysproporcjonalnie zwiększając siłę parlamentarną tych, które się w nim znajdą. Proceduralny przypadek, który zdarzył się w 2015 roku sprawił, że 18,6 proc. uprawnionych do głosowania Polaków popierających koalicję skupioną wokół PiS w uczciwych i równych wyborach przekształciło się w 51-proc. większość parlamentarną tej partii. Taka dysproporcjonalność wyników prawie nigdy się w systemach proporcjonalnych nie zdarza. To jest po prostu złe dla demokracji. Wybory są po to, aby wolę wyborców adekwatnie przekładać na polityczną siłę partii ich reprezentujących. Ta partia miała prawo rządzić krajem, ale w ramach konstytucyjnego porządku”.

-- RADNY PIS ZATAIŁ ZEGAREK W OŚWIADCZENIU MAJĄTKOWYM - SE: “Od trzech lat Krzysztof Ciebiada (50 l.), członek Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego pomijał w swoim oświadczeniu majątkowym wyjątkowo kosztowny zegarek marki Breitling. W nadchodzących wyborach samorządowych radny będzie się ubiegał o reelekcję z pierwszego miejsca na listach PiS w okręgu sieradzkim”.

-- URODZINY w sobotę: Marcin Mastalerek, Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, Jerzy Ciszewski, Grzegorz Osiecki, Janusz Krasoń, Tomasz Jastrun, Adam Giersz, Magda Żakowska oraz autor Stanu Gry, NIEDZIELA: Janusz Rewiński, Samuel Pereira.

Źródło: 300polityka.pl

Czas na listy. Listy kandydatów na radnych - do niedzieli

Dodano: 14.09.2018 14:26 | 21 odsłon | 0 komentarzy


W niedzielę o godz. 24.00 upływa termin utworzenia odrębnych obwodów głosowania oraz zgłoszenia list kandydatów na radnych

Tagi: Czas
Źródło: samorzad.pap.pl

OBRAZ DNIA: Sobieniowski: Nikt w obozie rządzącym nie krytykuje antyunijnej retoryki PAD, Wiadomości o ACTA2, wypowiedziach youtuberów i zaproszeniu przez Niemców Kozłowskiej

Dodano: 13.09.2018 21:25 | 11 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Sejm nie wybrał Rzecznika Praw Dziecka Gowin o ACTA2: Dyrektywy unijne to nie jest Pismo Święte Zabłocki: Prawdę mówiąc, wielkiej nadziei nie miałem, ale iskierkę nadziei miałem, że prezydent wyrazi zgodę na dalsze orzekanie Zabłocki: W moim głębokim przekonaniu, de iure nadal jestem sędzią w stanie czynnym. Czym innym jest jednak moje przekonanie, a czym innym uznanie rzeczywistości Karczewski: SN powinien funkcjonować i będzie funkcjonować Karczewski: Chcemy nasze sprawy dot. sądownictwa, wymiaru sprawiedliwości, być może w przyszłości mediów, załatwić tutaj, w Polsce Karczewski: Chcemy być w UE Terlecki o ACTA2: Dość niezwykłe zdarzenie, że Platforma poparła ten pomysł, ponieważ sama zapowiadała jeszcze nie tak dawno, że nigdy nie poprze żadnych ograniczeń w Internecie Terlecki: Sędzia, który łamie konstytucję i który łamie prawo, nie powinien być sędzią. To jest kwestia do zastanowienia się, co zrobić w takiej sytuacji PMM: Polska zawsze była w Europie i w niej pozostanie PMM: Solidaryzm i wolność budowana dziś przez polskie państwo, jest właśnie zakotwiczona w nauce Kościoła Jaki: Albo będziemy mieli dzielnicę przyszłości, albo Warszawa będzie skazana na to, żeby za kilkanaście lat dreptać w miejscu gospodarczo, kiedy inni się będą szybciej rozwijali Jaki: Przyszłością miasta jest transport zbiorowy. Naszym zadaniem jest to, aby stworzyć ciekawą ofertę transportu zbiorowego http://300polityka.pl/live/2018/09/13/ ***** FAKTY TVN -- BYŁY PODZIĘKOWANIA, POŻEGNANIA I ŁZY WZRUSZENIA. Sędziowie SN, których w stan spoczynku chce odesłać Andrzej Duda, nie zgadzają się z decyzją, ale wstrzymają się od orzekania do czasu decyzji TSUE - zapowiedź. -- PREZYDENT WYSŁAŁ NA EMERYTURĘ 7 SĘDZIÓW, Z WOKANDY SPADA 99 SPRAW. OPÓŹNIENIE O CO NAJMNIEJ 2 MIESIĄCE - Maciej Knapik. -- PREZYDENCKI MINISTER PAWEŁ MUCHA NIE DOSTRZEGA PROBLEMU - Knapik. -- SĘDZIOWIE NIE AKCEPTUJĄ DECYZJI PREZYDENTA, ALE DO CZASU ORZECZENIA TSUE WSTRZYMUJĄ SIĘ SAMI OD ORZEKANIA, NIE BĘDĄC PEWNYMI SWOJEGO STATUSU - Knapik: Pytają, czemu i prezydent dla pewności na rozstrzygnięcie nie poczeka. -- PAŃSKIE SŁOWA SĄ NIEBEZPIECZNE - PISZE W LIŚCIE OTWARTYM DO ANDRZEJA DUDY BYŁY PREZYDENT ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI - zapowiedź: To reakcja na słowa o unii jako “wyimaginowanej wspólnocie”. Pisze o nich też zachodnia prasa. -- SĄ POLITYCY PIS-U, KTÓRZY SUGERUJĄ NAWET, ŻE SŁOWA PREZYDENTA ZOSTAŁY ZMANIPULOWANE, ALE NIE ZOSTAŁY - Jakub Sobieniowski. -- OPOZYCJA NIE MA WĄTPLIWOŚCI, ŻE SŁOWA TE SŁOWA TO STRATEGIA PIS-U I PREZYDENTA. POCZĄTEK POLEXITU - Sobieniowski. -- NAJWAŻNIEJSZE AGENCJE I NAJWAŻNIEJSZE ŚWIATOWE MEDIA ZAUWAŻYŁY WYSTĄPIENIE PREZYDENTA I NIKT NIE MÓWI O CHWILOWEJ EMOCJI, RACZEJ O ATAKU NA UNIĘ - Sobieniowski. -- W POLSCE NIKT W OBOZIE RZĄDZĄCYM NIE KRYTYKUJE ANTYUNIJNEJ RETORYKI ANDRZEJA DUDY. Jego ministrowie mówią o świetnym wystąpieniu - Sobieniowski. -- A SKORO WYSTĄPIENIE BYŁO ŚWIETNE, TO PRZYGOTOWANE, ZGODNE Z PLANEM I POGLĄDAMI, KTÓRE SIĘ WRĘCZ U PREZYDENTA ODWRÓCIŁY W CIĄGU 2 LAT - Sobieniowski. ***** WIADOMOŚCI TVP -- PLATFORMA PRZECIW WOLNOŚCI I DEMOKRACJI - belka. -- "To kneblowanie internetu" - mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości o dyrektywie zwanej ACTA 2. Dyrektywie, którą poparli wczoraj europosłowie Platformy Obywatelskiej. Ci sami, którzy jeszcze niedawno ostro się jej sprzeciwiali. -- ZA A NAWET PRZECIW TO STOSUNEK PO DO ACTA 2 - Jałtuszewski. -- JESZCZE W LIPCU POJAWIAŁY SIĘ GRAFIKI, ŻE SĄ PRZECIWNI CENZURZE W INTERNECIE - Dworczyk. -- PIS BYŁO GOTOWE POPRZEĆ GDYBY ZOSTAŁY PRZYJĘTE POPRAWKI CHRONIĄCE INTERNAUTÓW - Jałtuszewski. -- TO NIE PIERWSZY RAZ KIEDY PO ZMIENIA ZDANIE W TEJ SPRAWIE, JEGO MINISTROWIE ZAPEWNIALI, ŻE ACTA “DE FACTO NICZEGO NIE ZMIENIA” - Jałtuszewski. -- WYPOWIEDZI POLITYKÓW PO NA TEMAT ACTA. -- JA DZISIAJ ZAJMUJĘ SIĘ MIASTEM STOŁECZNYM WARSZAWA - Rafał Trzaskowski. -- PIS PRZYWRÓCIŁ KORZYSTNE ROZWIĄZANIA PODATKOWE DLA TWÓRCÓW - Jałtuszewski. -- WIELKI BRAT ŁOWI W SIECI - belka. -- Okrojone wyszukiwarki, mniej linków internetowych w mniejszych serwisach i ograniczenie satyrycznych treści. Takie mogą być efekty wprowadzenia unijnej dyrektywy potocznie nazywanej ACTA 2. -- TO MOŻE BYĆ KONIEC INTERNETU JAKI ZNAMY - Dominik Cierpioł. -- ADMINISTRATOR ZANIM OPUBLIKUJE, BĘDZIE MUSIAŁ SPRAWDZIĆ CZY UŻYTKOWNIK NIE NARUSZA PRAWA AUTORSKICH - Cierpioł. -- KOMPUTERY BĘDĄ SKANOWAŁY WSZYSTKIE NASZE TREŚCI - Cierpioł. -- TO ELIMINUJE MILIONY ŚMIESZNYCH OBRAZKÓW ZWANYCH MEMAMI - Cierpioł. -- W SKRAJNYCH WYPADKACH ZABLOKUJĄ ZDJĘCIE Z WAKACJI I Z SALI KONCERTOWEJ - Cierpioł. -- SPORO TREŚCI ZNIKNIE ZE SFERY INTERNETOWEJ - Cierpioł. -- CENZORSKIE NOŻYCE JUŻ POSZŁY W RUCH - belka. -- Oburzenie i protesty, tak wygląda reakcja internautów na przegłosowaną dyrektywę. Emocje udzielają się youtuberom, ale nie wszystkim dziennikarzom. Część koncernów medialnych działających w Polsce, wczoraj temat o ACTA 2 zupełnie przemilczała. -- WYPOWIEDZI YOUTUBERÓW. -- REAKCJA DZIENNIKARKI TVN MARTY KULIGOWSKIEJ: TO NIE SĄ ACTA 2. -- W NAJWIĘKSZYCH MEDIACH ROBIONO WIELE, ŻEBY TEMAT NIE ZAISTNIAŁ - Jan Korab. -- W GŁÓWNYM WYDANIU STACJI DZIENNIKARZE ZNALEŹLI CZAS NA RÓŻNE TEMATY A NIE NA SPRAWY KTÓRE DOTYCZĄ INTERNAUTÓW - Korab. -- DYREKTYWĘ WZIĘŁY W OBRONĘ PORTALE NALEŻĄCE DO NIEMIECKICH KONCERNÓW, SUGERUJĄC, ŻE AUTORZY WPISÓW SĄ INSPIROWANI PRZEZ POLITYKÓW - Korab. -- ZWIEFKA O WYKORZYSTYWANIU “NAS WSZYSTKICH PRZEZ AMERYKAŃSKICH GIGANTÓW”. -- ZWIEFKA WIE O CZYM MÓWI, BO W PRL TEŻ BYŁY WINNE ZACHODNIE MOCARSTWA, GDY ZAATAKOWAŁA STONKA, ZWIEFCE JAKO DZIAŁACZOWI PZPR NIE PRZESZKADZA CENZURA - Korab. -- ZMIANY W SN - belka. -- "Czujemy się skrzywdzeni decyzją prezydenta" - mówią ci sędziowie Sądu Najwyższego, którzy przeszli w stan spoczynku. Prezydent dochował procedury, opowiadają przedstawiciele kancelarii prezydenta. Zmiany w Sądzie Najwyższym stały się faktem. -- RZĄD STAWIA NA DIALOG - belka. -- W nowym roku na pracowników czekają spore zmiany. Znów w górę poszybuje pensja minimalna, która wyniesie 2250 złotych, czyli o 50 złotych więcej niż wtedy, gdy Zjednoczona Prawica obejmowała rządy. Przyszły rok, to także start Pracowniczych Planów Kapitałowych. Wprowadzenie nowych przepisów poprzedziły wielomiesięczne dyskusje i konsultacje ze związkowcami i pracodawcami. To istotna zmiana w stosunku do tego, jak dialog społeczny traktowały rządy PO-PSL. -- BUNDESTAG PROWOKUJE POLSKĘ - belka. -- Niemieccy politycy, pomimo ostrzeżeń polskich służb specjalnych zaprosili do Berlina Ludmiłę Kozłowską, szefową fundacji Otwarty Dialog, której finanse budzą ogromne wątpliwości. Do kasy fundacji wpływały pieniądze między innymi od biznesmenów związanych z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Z tego powodu Kozłowska została objęta zakazem wjazdu do strefy Schengen. Ale Niemcy zlekceważyli zagrożenie. ***** WYDARZENIA POLSATU -- 7 SĘDZIÓW SN POŻEGNAŁO SIĘ DZIŚ Z PRACĄ - zapowiedź. -- 7 SĘDZIÓW, KTÓRZY ZGODNIE Z DECYZJĄ PREZYDENTA NIE MOGĄ JUŻ DŁUŻEJ ORZEKAĆ, PODPORZĄDKOWAŁO SIĘ TEJ DECYZJI - Dariusz Ociepa: Mimo że uznają ją za niesprawiedliwą, a przede wszystkim sprzeczną z Konstytucją. -- SĘDZIOWIE ZADEKLAROWALI, ŻE SĄ GOTOWI W KAŻDEJ CHWILI POWRÓCIĆ DO ORZEKANIA, AŻ DO UKOŃCZENIA 70 LAT - Ociepa. -- POWRÓT UZALEŻNIAJĄ OD WERDYKTU UNIJNEGO TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI - Ociepa dalej. -- RZĄDZĄCY WIELOKROTNIE PODKREŚLALI, ŻE W SN NIE POWINNI ZASIADAĆ SĘDZIOWIE, KTÓRZY ORZEKALI JESZCZE W STANIE WOJENNYM - Ociepa: Ale w stan spoczynku musi odejść m.in. sędzia Zabłocki, który w tamtym czasie bronił opozycji demokratycznej. -- NIE MILKNĄ SPORY PO WYSTĄPIENIU PREZYDENTA W LEŻAJSKU - zapowiedź. -- ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI NAPISAŁ LIST OTWARTY DO PREZYDENTA - Grzegorz Kępka. -- WEDŁUG KANCELARII PREZYDENTA ANDRZEJ DUDA MÓWIŁ O SILNEJ POLSCE W SILNEJ EUROPIE, ALE PODKREŚLAŁ, ŻE TAM, GDZIE UE NIE MA KOMPETENCJI, POWINNY DECYDOWAĆ PAŃSTWA - Kępka dalej. -- WSPÓŁPRACOWNICY PREZYDENTA PRZYPOMINAJĄ: ANDRZEJ DUDA CHCIAŁ W REFERENDUM ZAPYTAĆ, CZY CZŁONKOSTWO W UE ZAPISAĆ W KONSTYTUCJI - Kępka.

Źródło: 300polityka.pl

Zabłocki: W moim głębokim przekonaniu, de iure nadal jestem sędzią w stanie czynnym. Czym innym jest jednak moje przekonanie, a czym innym uznanie rzeczywistości

Dodano: 13.09.2018 20:21 | 12 odsłon | 0 komentarzy


W moim głębokim przekonaniu, de iure nadal jestem sędzią w stanie czynnym, dlatego że w moim głębokim przekonaniu przepisy ustawy, w oparciu o które pan prezydent stwierdził przejście w stan spoczynku, są przepisami niezgodnymi ze wzorcami konstytucyjnymi. Co więcej, mam olbrzymie wątpliwości, czy są zgodne ze wzorcami unijnymi” - mówił w „Kropce nad i” w TVN24 sędzia Sądu Najwyższego, Stanisław Zabłocki. „Czym innym jest moje przekonanie, że de iure jestem sędzią czynnym, a czym innym jest uznanie rzeczywistości, która sprowadziła się do doręczenia mi zawiadomienia. Ja traktuję to zawiadomienie jako jednak postanowienie pana prezydenta, chociaż ono nie jest tak nazwane, a powinno być, ale traktuje to jak akt o charakterze stwierdzające moje przejście w stan spoczynku, dlatego że prezydent zawarł tam podstawę prawną, rozstrzygnięcie, złożył pod tym dokumentem swój podpis” - dodawał.

Źródło: 300polityka.pl

Metropolita San Francisco: Czas na oczyszczenie po rewolucji seksualnej

Dodano: 13.09.2018 18:05 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Katolicy w Stanach Zjednoczonych przeżywają trudne chwile. Jest to czas wielkiego upokorzenia, ale i przemiany – uważa abp Salvatore Cordileone metropolita San Francisco. Jego zdaniem w życiu katolików przyszedł czas na oczyszczenie.

Źródło: https:

Metropolita San Francisco: Czas na oczyszczenie po rewolucji seksualnej

Dodano: 13.09.2018 13:31 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Katolicy w Stanach Zjednoczonych przeżywają trudne chwile. Jest to czas wielkiego upokorzenia, ale i przemiany – uważa abp Salvatore Cordileone metropolita San Francisco. Jego zdaniem w życiu katolików przyszedł czas na oczyszczenie.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone