niedziela, 17 lutego 2019 r.  Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
Wiadomości z tagiem Czas  RSS
STAN GRY: RZ: Udany manewr polskiej dyplomacji, sojusz z USA bez konfliktu z UE, Pacewicz: Dopiero koalicja 4 partii do spółki z Wiosną daje większość, Fakt: JK rozmawiał z ZZ o ustawie antylichwiarskiej

Dodano: 14.02.2019 11:23 | 20 odsłon | 0 komentarzy


-- NEUMANN O BIEDRONIU: MIŁE SZCZENIACZKI GŁOŚNO SZCZEKAJĄ ALE DOMU NIE OBRONIĄ - 300LIVE: 

-- UDANY MANEWR POLSKIEJ DYPLOMACJI, SOJUSZ Z AMERYKĄ BEZ KONFLIKTU Z UNIĄ -  jedynka RZ.

-- JĘDRZEJ BIELECKI PISZE W RZ O NADCHODZĄCYM OCIEPLENIU Z FRANCJĄ: “Angażując się u boku Ameryki w organizację warszawskiej konferencji, Polska nie przekroczyła „czerwonej linii”, jaką w oczach Brukseli byłby apel o zerwanie umowy o rozbrojeniu atomowym z Teheranem, co zrobiły USA w 2015 r. Na razie nie ma więc zagrożenia dla rysującego się – po dwóch latach kryzysu – ocieplenia między Francją i Polską: pod koniec lutego nad Wisłę przyleci minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire, a po nim prezydent Emmanuel Macron”.

-- MAREK ŚWIERCZYŃSKI O TYM, ŻE MIMO BRAKU OFFSETU RAKIETY HIMARS TO DOBRA WIADOMOŚĆ - pisze w Polityce: “Ale przecież obronę opieramy na NATO i na współpracy z siłami USA, a oni wiedzą, jak zasilać danymi HIMARS-y i podobne systemy MLRS. Po lotniczych pociskach JASSM i JASSM-ER, nadmorskich bateriach rakiet NSM, wyrzutnie HIMARS są kolejnym z kiedyś obiecanych i czasem wyśmiewanych „kłów Polski”. Fakt, że nie będą dostarczone przez polski przemysł, nie zmieni ich znaczenia odstraszająco-obronnego, gdy wreszcie trafią na uzbrojenie polskiej artylerii. Warto, by żale, pretensje i wątpliwości nie przesłoniły pozytywnej wiadomości, że pierwszy krok do wprowadzenia w Polsce systemu naprawdę groźnego został właśnie uczyniony”.

-- JEDYNKA FAKTU - W JAKIM CELU KACZYŃSKI ODWIEDZIŁ ZIOBRĘ? “Wtorkowe popołudnie. Prezes Jarosław Kaczyński (70 l.) opuszcza swoje biuro na Nowogrodzkiej. Po kilku minutach jego auto znika za bramą eleganckiej kamienicy przy Alei Róż. Jak ustalił Fakt, Kaczyński spotkał się tam ze Zbigniewem Ziobrą (49 l.). W jakim celu? Co było takiego ważnego, że prezes PiS teraz odwiedził Ziobrę, a nie Ziobro Kaczyńskiego?”

-- KANTHAK MÓWI, ŻE ROZMAWIALI M.IN O USTAWIE ANTYLICHWIARSKIEJ: “Rzecznik resortu sprawiedliwości Jan Kanthak twierdzi, że rozmowa dotyczyła „dwóch projektów ustaw”. – Pierwszy dotyczy ścigania na drodze karnej nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, gdy dochodzi do łamania prawa – mówi i tu wylicza przypadki, których to dotyczy. Dodaje, że drugi projekt to wprowadzenie „przepisów antylichwiarskich”.

-- KACZYŃSKI I DOKUMENTY DWÓCH WIEŻ - Wojciech Czuchnowski i Iwona Szpala w GW: “Jarosław Kaczyński polecił swemu kuzynowi Grzegorzowi Tomaszewskiemu pokwitować odbiór dokumentacji prac przy projekcie "dwóch wież" spółki Srebrna. Kilkanaście segregatorów potwierdzało, że austriacki biznesmen wykonał w tej sprawie konkretne działania”.

-- AFERA TAŚMOWA TO KIEPSKA PODRÓBKA KABARETU POLITYCZNEGO - pisze Michał Karnowski: “Serial taśmowy, od początku średnio poważny, wyraźnie przemienił się w jakąś kiepską podróbkę kabaretu politycznego. (...) Medialnie na kogoś napaść, próbować rozpętać nie wiadomo jaką aferę, a potem z faktu iż napadnięty tłumaczy jak było naprawdę wyciągać argument na rzecz winy napadniętego - to wyższa szkoła jazdy. Ale nie stresujmy się, bo wniosek z tych wszystkich wygibasów jest dość jednoznaczny: to już chyba koniec tej taśmowej historii. Mecenas, GW i TVN zjadają w tej sprawie własny ogon”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI O TYM, ŻE TO GIERTYCH DYRYGUJE OPOZYCJĄ: “Jeszcze większa rozpoznawalność pana Romana Giertycha. Ciekawe swoją drogą, jak łatwo buduje ten prawnik-polityk swoje nazwisko na platformerskiej materii, jak dużą chochlą może brać z garnuszka pana Schetyny, jak lekko przejmuje sterowanie całym blokiem opozycyjnym. To on narzuca im tematy, agendę wydarzeń, emocje dnia. Duże uznanie. Inna sprawa jak w dłuższej perspektywie na tym wyjdzie cała nasza opozycja, bo ja obawiam się, że podobnie jak wyszła Liga Polskich Rodzin na swoim liderze i sam Jarosław Kaczyński na koalicji z tą formacją. Ale zostawmy to, może tak się umówili, nie nasza sprawa”.

-- WOJCIECH CIEŚLA O FAŁSZYWYCH KONTACH ANDRUSZKIEWICZA NA FB: “Według rozmówców Newsweeka z Ruchu Narodowego, dzisiejszy minister cyfryzacji sam używał (i być może wciąż używa) fałszywych kont w sieci. – Wszyscy wiedzą, że na Facebooku występował pod różnymi postaciami – opowiada jeden z polityków.  Działacze wskazują na jeden z – według nich – fałszywych profili, założony na dane Kamila Sawickiego (pełna nazwa konta w nomenklaturze Facebooka to kamil.sawicki22). Zamiast zdjęcia profilowego Kamil Sawicki używa zdjęcia zachodu słońca nad polami. Kamil Sawicki nie lubi imigrantów, chwali zdjęcie dwóch skinów, na którym depczą flagę Unii Europejskiej („Jak widać tradycja zobowiązuje, hehe")”.

-- DOPIERO POWSTANIE KOALICJI 4 PARTII DAJE WIĘKSZOŚĆ DO SPÓŁKI Z WIOSNĄ - PIOTR PACEWICZ W OKO.PRESS: “To potwierdza tezę Biedronia: dopiero powstanie koalicji czterech partii dałoby do spółki z Wiosną szanse na odsunięcie PiS od władzy. Gdyby założyć, że poszerzona o PSL i SLD Koalicja Obywatelska uzbiera 31 proc. (suma notowań czterech partii) sondażowy podział mandatów wygląda tak:

KO + PSL + SLD – 182 mandaty;

PiS –  169 mandatów;

Wiosna – 71 mandatów;

Kukiz – 25 mandatów

Wolność + RN – 12 mandatów”.

-- WEJŚCIE BIEDRONIA POPRAWIA WYNIK DEMOKRATÓW ALE W SEJMOWĄ WIĘKSZOŚĆ ZAMIENIA SIĘ TYLKO, GDY PO, N, SLD I PSL TWORZĄ JEDNĄ LISTĘ - DALEJ PIOTR PACEWICZ: “Nawet przyjmując badanie IBRiS z pewnym przybliżeniem, widać, że wejście Biedronia poprawia wynik demokratów, ale w sejmowe zwycięstwo zamienia się dopiero gdy PO, N, SLD i PSL tworzą jedną listę wyborczą. Oba sondaże pokazują zatem, że dwie siły opozycyjne mogą być skutecznym sposobem na PiS, ale muszą być dwie, a nie więcej. Gdyby partie opozycyjne poszły osobno pojawia się ryzyko, że Wiosna zepchnie pod próg wyborczy mniejszych demokratów (SLD i/lub PSL) i PiS zdobędzie większość jak w 2015 r.”.

-- BIEDROŃ MUSI PROWADZIĆ PODWÓJNĄ GRĘ NA SWOJEJ ODRĘBNOŚCI I UMACNIAĆ KARNAWAŁOWY KLIMAT O KTÓRYM PISAŁ PROF. KRÓL - DALJ PIOTR PACEWICZ W OKU: “Przyjmując za dobrą monetę marzenie Biedronia, trzeba założyć, że musi on prowadzić niejako podwójną grę. Z jednej strony grać na swej odrębności, podkreślać, że jego program jest odważniejszy, bardziej nowoczesny i europejski. Musi też wykorzystywać jak się da swoją charyzmę i umacniać karnawałowy klimat. Z drugiej strony powinien uważać, by nie przekroczyć granicy otwartej wrogości wobec przyszłych – jak deklaruje – sojuszników. W szczególności ryzykowną strategią byłoby przyjęcie „postawy symetrystycznej”, zgodnie z którą PiS i PO są siebie warte, a Wiosna zmiecie ze sceny politycznej i jednych, i drugich”.

-- DZIĘKI BIEDRONIOWI POWRÓCIŁA PRAWDZIWA DEBATA PUBLICZNA - KRZYSZTOF PACEWICZ W GW: “Niektóre z tych problemów mają charakter fundamentalny, inne nie. Faktem jest jednak, że dzięki Biedroniowi na łamy najważniejszych mediów, a także pod strzechy, powróciła prawdziwa debata publiczna. Bo permanentna kłótnia o to, kto kogo zdradził w Magdalence albo dlaczego upadł rząd Olszewskiego, tyle ma wspólnego z funkcjonalnym demokratycznym sporem, co roztrząsanie szczegółów niedoszłego transferu Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt. Prawdziwa debata publiczna to bowiem dyskusja o przyszłości naszego wspólnego państwa, o naszych lasach, powietrzu, szkołach, szpitalach, elektrowniach, a także o naszych prawach: kobiet, mniejszości, osób starszych, niepełnosprawnych”.

-- CZAS, BY PLATFORMA POWRÓCIŁA DO SWOICH KONSERWATYWNO- LIBERALNYCH WARTOŚCI - KONKLUZJA KRZYSZTOFA PACEWICZA: “Rozumiem frustrację polityków PO, którym Robert Biedroń podkrada co bardziej lewicowych wyborców. Nie mogą już bić w bęben „jedynego antyPiS-u” i liczyć na to, że wystarczy to do zwycięstwa w wyborach. Z drugiej strony Platforma może na odrodzeniu debaty publicznej tylko zyskać. W końcu kilkanaście lat temu zwyciężyła, proponując liberalno-konserwatywną wizję Polski europejskiej, nowoczesnej ale szanującej tradycję, Polski, w której zapłatą za ciężką pracę jest godne i dobre życie. Czas, by przestała być tylko anty-PiSem i powróciła do tamtych wartości”.

-- POSTULATY BIEDRONIA TO EUROPEJSKI STANDARD - Adriana Rozwadowska w GW: “Trwa próba dopchnięcia światopoglądu Wiosny do lewej ściany. Czas jednak odczarować słowa, które wciąż z trudem przechodzą przez gardła polityków parlamentarnej opozycji: aborcję, związki partnerskie, rozdział państwa i Kościoła. To żadne wywrotowe postulaty. To europejski standard”.

-- MOWA NIENAWIŚCI POSŁA MULARCZYKA - Ewa Ivanova w GW: “Poseł Mularczyk jest z zawodu adwokatem. Za zniesławienie i złamanie podstawowych zasad etycznych powinien odpowiedzieć przed rzecznikiem dyscyplinarnym i sądem”.

-- SZYKANY PO NAGONCE W TVP - jedynka GW: “Dwie osoby straciły pracę, pozostałe otrzymują dziesiątki wyzwisk - to efekt upublicznienia przez "Wiadomości" wizerunków protestujących pod siedzibą TVP”.

-- URODZINY: Luiza Zalewska-Karłowska, Grzegorz Schreiber, Bożenna Bukiewicz, Jacek Cholewiński.

Źródło: 300polityka.pl

Mateusz Ochman: Czym jest a czym nie jest prawdziwa miłość? SŁOWO DAJĘ - nowy program w PCh24TV

Dodano: 14.02.2019 9:36 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Miłość. Popkultura skutecznie zbanalizowała znaczenie tego słowa sprowadzając go do romantycznych uniesień, czułych słówek, czerwonych róż, maślanych oczu i seksu. Czym jest prawdziwa miłość? Co tak naprawdę ślubujemy w trakcie przysięgi małżeńskiej? Dlaczego w miłości uczucia nie powinny brać góry nad rozsądkiem? Na te i inne pytania odpowiada Mateusz Ochman programie Słowo Daję, nowości w ramówce PCh24TV.

Tagi: Czas
Źródło: www.pch24.pl

Czas na Devil Brigade. Kolejna zmiana żołnierzy z USA rozpoczęła dyżur

Dodano: 12.02.2019 17:40 | 30 odsłon | 0 komentarzy


W Żaganiu odbyła się we wtorek ceremonia przekazania dowodzenia czwartej zmianie Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT) Armii USA, stacjonującej na wschodniej flance NATO. Dyżur objęła 1. ABCT, tworzona przez żołnierzy Devil Brigade z 1. Dywizji Piechoty stacjonującej w Fort Riley w stanie Kansas. - To dla naszych żołnierzy nowe doświadczenie, możemy doskonalić współdziałanie z żołnierzami z Polski i innych krajów tej części Europy - powiedział dowódca obejmującej dyżur 1. ABCT pułkownik Charles Armstrong.

Tagi: Grupy, Czas, Europa
Źródło: https:

Zuchwałość Jugendamtu? Czas na akcję dyplomatyczną! Pedagodzy apelują do prezydenta

Dodano: 12.02.2019 15:01 | 37 odsłon | 0 komentarzy


Przedstawiciele akademickiego środowiska pedagogicznego wystosowali list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy. Apelują w nim o podjęcie działań w związku z działaniami Jugendamtu i innych tego typu instytucji z Europy zachodniej i północnej.

Źródło: www.pch24.pl

Ile powinniśmy płacić urzędnikom? [OPINIA]

Dodano: 11.02.2019 11:40 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Jak ustalać płace urzędników? Czym się kierować, oceniając, czy zarabiają za dużo, czy za mało? Tekst Joanny Tyrowicz.

Tagi: Czas, Joanna
Źródło: https:

Ile powinniśmy płacić urzędnikom? [OPINIA]

Dodano: 11.02.2019 10:28 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Jak ustalać płace urzędników? Czym się kierować, oceniając, czy zarabiają za dużo, czy za mało? Tekst Joanny Tyrowicz.

Tagi: Czas, Joanna
Źródło: https:

"Dziwię się, że pan premier zwleka. Wygląda na to, że sprawa jest ewidentna"

Dodano: 11.02.2019 10:07 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Czas przyszedł na to, żeby naprawdę premier podjął w tej sprawie poważną, kompetentną decyzję - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl były premier Leszek Miller, pytany o ewentualną dymisję wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. - Nie można tolerować wiceministra, który ma tego rodzaju zarzuty - ocenił Miller. Odniósł się do śledztwa dotyczącego fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku i możliwej roli Andruszkiewicza w tym procederze.

Źródło: https:

Czad go niemal zabił. Nagrał film, by ostrzec innych

Dodano: 11.02.2019 9:37 | 30 odsłon | 0 komentarzy


Andrzej Frat przez trzy godziny walczył o życie w łazience. Przeżył, bo po podtruciu tlenkiem węgla upadł w pobliżu kratki wentylacyjnej w drzwiach łazienki. Teraz nagrał spot ostrzegający przed czadem.

Tagi: Czas
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone