niedziela, 24 lutego 2019 r.  Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Wiadomości z tagiem Donald Tusk  RSS
STAN GRY: Zaremba o spiskowych teoriach nt konfliktu Izraela z Polską, Olejnik: Szkoda, że Kaczyński nie potrafi się zmierzyć z dziennikarzami i zrobić konferencji prasowej, Borusewicz o współpracy ks. Jankowskiego z SB, Gaz. Wrocławska o starcie Ochojskiej z PO

Dodano: 22.02.2019 12:17 | 15 odsłon | 0 komentarzy


-- PMM W HAARETZ O TYM, ŻE NIE MA KONFLIKTU Z IZRAELEM - 300LIVE:

-- PLATFORMA NAMAWIA DO STARTU JANINĘ OCHOJSKĄ, SCHETYNA NIE CHCE ZDROJEWSKIEGO - Marcin Rybak w Gazecie Wrocławskiej: “Miał być żelazną jedyną Platformy Obywatelskiej, tymczasem najprawdopodobniej w ogóle nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia tej partii. Bogdan Zdrojewski - były prezydent Wrocławia, a potem m.in. minister kultury, a od pięciu lat europoseł nie dostanie pierwszego miejsca na liście Koalicji Europejskiej do europarlamentu. To decyzja Grzegorza Schetyny, lidera Platformy. Jedynką ma być Jarosław Duda. Od pewnego czasu krążą też pogłoski, że Platforma namawia do startu Janinę Ochojską. Drugie miejsce obiecano z kolei Małgorzacie Sekule-Szmajdzińskiej. Z naszych informacji wynika, że w tej sytuacji Zdrojewski w ogóle wycofa się ze startu w wyborach. Przynajmniej z listy Koalicji Europejskiej”.

-- FAKT NA JEDYNCE O TECZCE MACIEREWICZA: “Piątek ujawnił np. notatkę służbową z 1984 r. podpisaną przez szefa wywiadu PRL gen. Zdzisława Sarewicza (†85 l.). Dotyczy ona m.in. ucieczki Macierewicza z ośrodka internowania w Łupkowie w 1982 r. Działacz wydawał wtedy podziemną gazetę, posługiwał się fałszywymi dokumentami etc. Tymczasem podpisana przez generała notatka głosi, że... nie ma podstaw, by ścigać Macierewicza! – Nigdy nie spotkałem się z podobnym dokumentem – mówi nam prof. Andrzej Friszke (63 l.). I on, i Piątek stawiają pytanie: czy Macierewicz mógł mieć parasol ochronny SB? A może nawet samego GRU, czyli wywiadu wojskowego ZSRR? Skąd te podejrzenia? Bo z innego odnalezionego dokumentu wewnętrznego SB wynika, że Macierewicz był pod „opieką” elitarnej komórki Biura Studiów SB. A jej oficerowie utrzymywali bliskie relacje właśnie z sowieckimi oficerami GRU i KGB. Biuro miało też możliwość prowadzenia agentów, którzy w oficjalnych rejestrach byli wpisani nie jako tajni współpracownicy, ale jako figuranci, czyli osoby rozpracowywane! Chodziło o to, by fakt ich współpracy zataić nawet przed służbami PRL!”

-- SZKODA, ŻE KACZYŃSKI NIE POTRAFI ZMIERZYĆ SIĘ Z DZIENNIKARZAMI I SPOKOJNIE ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIA - MONIKA OLEJNIK W GW: “Nie wiem, czego żąda prezes, grzywny czy więzienia dla dziennikarzy, którzy ośmielili się publikować rozmowy nagrane bez jego zgody. Szkoda jednak, że Jarosław Kaczyński nie potrafi się zmierzyć z dziennikarzami, zrobić konferencji prasowej i spokojnie odpowiedzieć na pytania. To nie sztuka rozmawiać z mediami rządowymi, które nie poruszą żadnego trudnego tematu”.

-- JESTEM TEGO PEWIEN I MAM DOWODY - BOGDAN BORUSEWICZ O KS. JANKOWSKIM JAKO WSPÓŁPRACOWNIKU SB - mówi w rozmowie z Maciejem Sandeckim w trójmiejskiej GW.

-- BORUSEWICZ O KONFLIKCIE WAŁĘSY Z WALENTYNOWICZ JEGO ZDANIEM PODSYCANYM PRZEZ KS. JANKOWSKIEGO: “Potem był ostry konflikt w Prezydium MKZ o wyjazd do Watykanu i wizytę u Papieża. Wałęsa nie chciał zabrać Walentynowicz na ten wyjazd, a później nie chciał jej dać mandatu na zjazd regionalny w czerwcu 1981 roku. W rezultacie tego konfliktu Walentynowicz została usunięta, ja się odsunąłem od Wałęsy, Gwiazdowie też zostali wycięci. Dzisiaj jestem przekonany, że to ksiądz Jankowski nakręcał ten konflikt i atak na Annę Walentynowicz”.

-- BORUSEWICZ O SWOJEJ HIPOTEZIE NT WSPÓŁPRACY KS. JANKOWSKIEGO Z SB: “Kiedy jednak w 1986 roku wyszedłem z więzienia, postanowiłem sprawdzić, o co chodziło z tamtym mieszkaniem. Poszedłem do dziewczyny z księgarni i zacząłem ją wypytywać – z kim się kontaktowała, u kogo była. Okazało się, że była u księdza Jankowskiego i prosiła go o jedzenie i leki dla mnie, a zaraz po tej wizycie SB zaczęła ją śledzić. Wiele lat później, już w latach 90., odwiedził mnie dziennikarz, który powiedział mi, że rozmawiał o księdzu Jankowskim z majorem Berdysem, zastępcą szefa wydziału IV SB w Gdańsku, który zajmował się Kościołem. Ten major powiedział mu, że te kazanie na mszę w Stoczni to on Jankowskiemu sam napisał, a także przytoczył całą tę historię z dziewczyną z księgarni, którą po donosie Jankowskiego zaczęto obserwować. Sprawa się wyjaśniła. Dwie części orzecha pasowały do siebie”.

-- PIOTR ZAREMBA O SPISKOWYCH TEORIACH WS PODSYCANEGO KONFLIKTU IZRAELA Z POLSKĄ - pisze w PTT: “Czy to tylko kwestia dawnych traum tych ludzi w Izraelu, którzy pamiętają jakieś złe zachowania Polaków wobec ich przodków i krewnych? Czy nawet kampania wyborcza tłumaczy tu wszystko? Ktoś ma chyba bardziej dalekosiężny cel zrobienia nam krzywdy. Kto? Kręgi żydowskie zainteresowane finansowymi roszczeniami wobec Polski? Jakiś obcy, nielubiący Polski kraj? Z reguły nie nadużywam spiskowych interpretacji. W tym przypadku się nasuwają”.

-- DZIŚ ZARZUCAJĄ MIĘKKOŚĆ, WCZORAJ UJMOWALI SIĘ ZA GROSSEM - DALEJ ZAREMBA: “Uwikłanych w tę jednostronność jest zresztą wielu. Politycy PO, dziś oburzający się na Katza, ba, zarzucający pisowskiemu rządowi miękkość, wczoraj bronili nie tylko Grabowskiego, ale i Jana Tomasza Grossa z jego bezceremonialnym naginaniem historycznych źródeł i mieszaniem ich z publicystyką, niewiele subtelniejszą od wypowiedzi izraelskiego ministra”.

-- ZAREMBA O TYM, ŻE ISTNIEJE BRAK SYMETRII I MÓWI SIĘ O “ZAMACHACH” NA INSTYTUCJE: “Ten brak symetrii - wpływ polityków obecnej opozycji na instytucje muzealne to coś naturalnego i dobrego, próba skorzystania ze swego wpływu przez prawicę to zawsze „zamach”, jest skądinąd typowy i dla innych frontów, niekoniecznie dotyczących spraw żydowskich. Gliński nie ma prawa pytać o wystawę poświęconą 50. rocznicy Marca, choć znaleziono tam miejsce na rozliczenie obecnej TVP, nie znaleziono na przypomnienie, jak po 1989 roku III RP naprawiała dawne krzywdy. Nie ma prawa zauważać, że panele organizowane w Polinie rażą jednostronnym doborem uczestników”.

-- WYZBYCIE SIĘ EMPATII ZATRUWA DUSZĘ NARODU - KONKLUZJA ZAREMBY: “Co więcej, całą historię wojny, ba polsko-żydowskich relacji, zaczyna się opowiadać za pomocą haseł i memów - pisałem o tym przed rokiem. Ta droga ma już swoich proroków, choćby dr Ewę Kurek, nie mniej zacietrzewioną niż prof. Grabowski. Badajmy dzieje także żydowskiej kolaboracji, ale za każdym razem pamiętajmy o kontekstach. Wyzbycie się empatii, także w historycznych ocenach, zatruje, już zatruwa, duszę narodu. I jest drogą do nakręcania spirali uprzedzeń. Nie staniemy się od tych uprzedzeń lepsi”.

-- RAFAŁ TRZASKOWSKI NA PYTANIE MARCINA ANTOSIEWICZA O ZAANGAŻOWANIE TUSKA: “W tej chwili w PO myślimy przede wszystkim o najbliższych wyborach, na które potrzebna jest konsolidacja wokół Koalicji Europejskiej. Rozumiem, że Donald Tusk, w ramach swoich możliwości, jest gotów zaangażować się w tę nadchodzącą kampanię, bo tu mamy jasny wybór między siłami proeuropejskimi i antyeuropejskimi. Przewodniczący Tusk powiedział także, że nie ma miejsca na żadną nową partię polityczną i trudno się z nim nie zgodzić. Tak jak z tym, że trzeba podjąć próbę zaangażowania środowisk pozapartyjnych, namówić je do aktywności. Jednak moim zdaniem nie ma dziś potrzeby budowania nowego, scentralizowanego ruchu”.

-- TRZASKOWSKI ODDALA SPEKULACJE O FORMALIZOWANIE RUCHU WOKÓŁ TUSKA: “Nic nie wiem na temat takiego planu, tym bardziej nigdy nie prowadziłem rozmów związanych z uczestnictwem w takim ruchu. Cała ta inicjatywa to tylko doniesienia prasowe. Wielu samorządowców jest członkami Platformy Obywatelskiej i wspólnie rozmawiamy o wsparciu Koalicji Europejskiej, ale nie o budowie nowego ruchu. Jeśli Donald Tusk będzie chciał angażować się w to, żeby do nas dołączali ludzie, którzy nie są jeszcze w polityce, to bardzo dobrze. Natomiast środowy wywiad Donalda Tuska zrozumiałem jako jasną wypowiedź, że nie ma potrzeby tworzenia żadnej nowej partii ani żadnego sformalizowanego ugrupowania”.

-- ŁUKASZ ROGOJSZ O BIEDRONIU - LIDER NIE OBRAŻA SIĘ ZA KRYTYKĘ: “Robert Biedroń udowodnił już, że potrafi stworzyć partię polityczną i na poważnie wejść do gry o głosy wyborców. Teraz musi udowodnić, że naprawdę jest liderem, który nie obraża się na krytykę, umie słuchać innych i wyciągać słuszne wnioski. Bez tego nie rozwiąże problemów Wiosny, które piętrzą się z dnia na dzień”.

-- UROKU LIDEROWI WIOSNY DODAŁABY ODROBINA SKROMNOŚCI - DALEJ ROGOJSZ W GAZETA.PL: “Ludzie, którzy znają Biedronia mówią o nim: pewny siebie, zdecydowany, przebojowy. Narcyzm? Zarozumiałość? Taki jego urok – odpowiadają. Z punktu widzenia neutralnego wyborcy uroku prezesowi Wiosny z pewnością dodałaby jednak odrobina skromności oraz większa rozwaga w kwestii tego, co, kiedy i w jaki sposób należy mówić”.

-- RAFAŁ WOŚ W TYGODNIKU POWSZECHNYM UJMUJE SIĘ ZA RAZEMOWCAMI: “Po pierwsze: Razemowcy wyznaczyli dla lewicy zupełnie nowe ścieżki. Pierwszy raz od czasów Unii Pracy i Samoobrony ktoś na lewicy tak mocno postawił kwestie klasowego wyzysku. Ratowali honor w czasach, gdy PiS przechwycił i zrealizował większość spraw, które lewica spod znaku SLD czy Palikota powinna była zrobić dawno temu. Oczywiście gdyby była lewicą”.

-- PRZETRWALI PRÓBY PODKUPIENIA - DALEJ WOŚ O RAZEM: “Razemki nie dały się duopolowi PiS-PO zagnać do szeregu. Nie stanęły do tzw. obrony demokracji z tejże demokracji wieloma faktycznymi grabarzami. Mówili uparcie, że narracja „najpierw odsuńmy PiS od władzy, a potem się zobaczy” jest krótkowzroczna i nigdy nie pozwoli lewicy na polityczną samodzielność. Przetrwali próby podkupienia, moralnego szantażu i straszenia. Okazali się wiernymi swym zasadom twardzielami w czasach, gdy wielu (również na lewicy) dało się złamać i zagnać do jałowego maszerowania równym krokiem ku uciesze partii braci Kurskich”.

-- URODZINY: Ryszard Bugaj, Edward Czesak, Jacek Kurski.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Trzaskowski w Faktach o słowach Tuska: Widzę miejsce na to, żeby angażować wszystkich innych, którzy się do tej pory nie angażowali w politykę, Wydarzenia o ejdżystowskich wypowiedziach Biedronia

Dodano: 21.02.2019 20:13 | 16 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Schetyna: Jestem przekonany, że z PSL-em będziemy silniejsi i wierzę, że dołączy do koalicji Kopacz: Tusk i Schetyna wiele rzeczy ze sobą omawiają, są w przyjaźni od lat. Nie są przeciwnikami politycznymi. Każdy, kto będzie próbował wbić między nich klin, mocno się zdziwi Schetyna o listach PiS do PE: Oni naprawdę nie wierzą w zwycięstwo w wyborach parlamentarnych i zaczynają regularnie uciekać Schetyna o kandydaturze Tuska w wyborach prezydenckich: To byłby najlepszy scenariusz Jaki: Szukam możliwości, gdzie mógłbym jeszcze lepiej spożytkować swoje doświadczenie dla polskiego państwa. Widzę, że była pewna luka jeżeli chodzi o instytucje europejskie Jaki: Będę miał trzecie miejsce na liście, wiele wskazuje na to, że w okręgu Małopolska – Świętokrzyskie. Pytany, dlaczego nie Warszawa: Taka jest decyzja polityczna Kukiz: Cwany gapa to Tusk. Schetyna pozbierał strzępy PO do kupy. Tusk wraca i ukradnie Schetynie to co on zrobił Schetyna z upoważnieniem Zarządu Krajowego PO do sfinalizowania i zawarcia Koalicji Europejskiej PO składa wniosek o wyrażenie wotum nieufności ministrowi Ardanowskiemu RPO potwierdza: Sylwia Spurek złożyła rezygnację Kropiwnicki: Chcemy, żeby wyborcy dowiedzieli się jaka była rola Zalewskiej przy kradzieży materiałów PCK. Będziemy apelować do Ziobry, żeby ujawnił materiały dotyczące polityków zw. z aferą ***** WYDARZENIA POLSATU -- W GDAŃSKU OBALONO POMNIK PRAŁATA HENRYKA JANKOWSKIEGO - zapowiedź: Krytyczny wobec akcji jest również RPO. -- WŁADZE GDAŃSKA MÓWIŁY O NIEDOPUSZCZALNYM WANDALIZMIE, ALE ZDECYDOWAŁY, ŻE OBALONY POMNIK TRAFI DO MAGAZYNU - Grzegorz Kępka. -- “SOLIDARNOŚĆ” NIE CHCE SŁYSZEĆ O PRZENIESIENIU POMNIKA W INNE MIEJSCE - Kępka. -- EMOCJE, WZAJEMNE OSKARŻENIA I KRZYKI. Tak wyglądała sejmowa debata nad odwołaniem ministra sprawiedliwości - zapowiedź. -- MUREM ZA MINISTREM STANĄŁ PREMIER - Bogdan Rymanowski dalej. -- OPOZYCJA MIAŁA ŚWIETNĄ OKAZJĘ, ŻEBY Z MÓWNICY POWIEDZIEĆ TO, CO OD WIELU MIESIĘCY ZARZUCA PIS. TO BYŁ PIERWSZY WNIOSEK O ODWOŁANIE ZIOBRY - Dariusz Ociepa. -- OPOZYCJA PRZYPOMNIAŁA UMORZENIA I NIEWSZCZYNANIE PRZEZ PROKURATURĘ ŚLEDZTW - Ociepa. -- WĄTKIEM, KTÓRY PRZEWIJAŁ SIĘ NAJCZĘŚCIEJ, BYŁ WĄTEK SREBRNEJ I ZEZNAŃ BIRGFELLNERA - Ociepa. -- WG ZIOBRY TO BIZNESMEN I JEGO ADWOKACI SPOWALNIAJĄ SPRAWĘ - Ociepa. -- GIERTYCH BYŁ BOHATEREM WYSTĄPIENIA ZIOBRY - Ociepa. -- PODCZAS DEBATY NA SALI NIE BYŁO KACZYŃSKIEGO I WIĘKSZOŚCI POSŁÓW PIS. ZIOBRY BRONIŁ PREMIER - Ociepa. -- TO, ŻE PREMIER POLITYCZNIE RYWALIZUJE Z ZIOBRĄ, JEST TAJEMNICĄ POLISZYNELA - Ociepa. -- AKURAT WCZORAJ NIE BYŁO TEGO WIDAĆ - Ociepa. -- KACZYŃSKI PRZYSZEDŁ DOPIERO NA GŁOSOWANIE - Ociepa. -- DINOZAURY, DZIADOSTWO I LEŚNE DZIADKI. BIEDROŃ NIE PRZEBIERA W SŁOWACH I WYPOMINA KONKURENCJI WIEK - zapowiedź: Słowa lidera Wiosny wywołały ponadpartyjne poruszenie. -- SKOŃCZYŁO SIĘ OSKARŻENIAMI O EJDŻYZM - Piotr Michalak. -- Przypomnienie wypowiedzi Karczewskiego i Wiśniewskiej o “dinozaurach” z PO. -- BIORĄC NA SZTANDAR WALKĘ Z WYKLUCZENIEM, TRUDNO WYKLUCZAĆ KOGOŚ Z POLITYKI, NAWET WYŁĄCZNIE W WARSTWIE JĘZYKA - Michalak. ***** FAKTY TVN -- MINISTER KONTRA MECENAS - PiS obroniło Zbigniewa Ziobrę - to nie było zaskoczeniem. Wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości, które zgłosiła opozycja, przepadło. Zaskoczeniem było, od czego minister zaczął swoją obronę. Ziobro stwierdził, że adwokat Geralda Birgfellnera Roman Giertych wodzi opozycję za nos. - Nie dajcie się robić Giertychowi w konia - radził politykom. -- DZIWIE SIE ZE ZAMIAST ZAJĄĆ SIĘ POSZUKIWANIEM DOWODÓW I SZUKANIEM ZAGINIONEGO KSIĘDZA ZAJMUJE SIĘ PEŁNOMOCNIKAMI - Giertych. -- OPOZYCJA NARZEKA NA BRAK DZIAŁAŃ WOBEC PREZESA PIS - Sobieniowski. -- Sobieniowski o tym, że Ziobro nie odpowiedział na pytanie czy pokazał akta i że były różnice w zadanych pytaniach. -- TUSK MÓWI: NIE BĘDĘ UDAWAŁ ŻE TO NIE MOJA WOJNA, NOWA ENERGIA MOŻE RUSZYĆ 4 CZERWCA - w zapowiedzi: "Nie będę udawał, że to nie moja wojna" - mówi w "Faktach po Faktach" Donald Tusk i przed wyborami europejskimi wysyła jasny sygnał: nowa partia nie jest potrzebna, ale potrzebna jest wielka obywatelska koalicja. Nowa energia może ruszyć czwartego czerwca, a w którą stronę to będzie ruch? -- DLA POLITYKÓW PO PROGRAM Z TUSKIEM TO OBOWIĄZKOWY PUNKT PROGRAMU - Zalewska. -- TOMASZ SIEMONIAK: Jego komunikat odbieram tak - nie spoczywajcie na laurach. -- OD WCZORAJ PYTANIE NIE BRZMI CZY ALE W JAKIEJ ROLI WRÓCI - Zalewska. -- MYŚLĘ, ŻE DO KOŃCA SWOJEJ KADENCJI BĘDZIE W BRUKSELI - Rafał Trzaskowski. -- TRZASKOWSKI: Widzę miejsce na to, żeby angażować wszystkich innych, którzy się do tej pory nie angażowali w politykę, po to aby walczyć o wzmocnienie demokracji w Polsce. -- 4 CZERWCA WYPADA NA TYDZIEŃ PO WYBORACH EUROPEJSKICH I NA 5 MCY PRZED PARLAMENTARNYMI - Zalewska. -- W GDAŃSKU PRZY OKRĄGŁYM STOLE SAMORZĄDOWCY PODPISZA PAKT WOLNOŚCI - Zalewska. -- SZCZYT W WATYKANIE. JEDNYM ZE ŚWIADECTW RAPORT Z POLSKI. -- POMNIK KS. JANKOWSKIEGO RUNĄŁ. -- E-PIT - E-PROBLEM - materiał o możliwości inwigilacji PIT-ow pracowników. -- SZYDŁO ZNÓW ZABIERA GŁOS - w zapowiedzi. -- PREMIER SZYDŁO ZNOWU SIĘ UŚMIECHA I UDZIELA WYWIADÓW, WCZEŚNIEJ CAŁYMI TYGODNIAMI BYŁO TAK - Maciej Knapik o Szydło unikającej mediów. -- ZABIERA GŁOS KIEDY SIĘ TO POLITYCZNIE OPŁACA A BELKA ZARZUCA JEJ, ŻE NIE MÓWI W OBCYCH JĘZYKACH, A SZYDŁO PRZYPOMINA, ŻE JEJ RZĄD POPIERAŁ BELKĘ - Knapik. -- W EUROPEJSKIEJ KARIERZE SZYDŁO WSZYSTKO GRA NAWET JEŚLI NIE WIEDZIAŁA OD KIEDY POLSKA JEST W UE, TO WPADKA GRUBA TAK JAK OBRONA NAGRÓD - Knapik. -- Knapik o usunięciu flag i wystąpieniach Szydło: Tak trudniej grać w unijnej drużynie. -- KONTROLE MIĘSA. -- MAŁOPOLSKA KURATOR I JEJ HOMOFOBICZNE WYPOWIEDZI. -- MEN NIE UDZIELIŁO KOMENTARZA - Renata Kijowska. ***** WIADOMOŚCI TVP -- PREZYDENCI POLSKI I LITWY PODPISALI DEKLARACJĘ O WZMOCNIENIU PARTNERSTWA W DZIEDZINIE BEZPIECZEŃSTWA - bez materiału. -- OPOZYCJA PRZEGRAŁA BITWĘ O ZMIANY W SĄDACH - belka. -- FRAGMENTY WIECZORNEJ SEJMOWEJ DEBATY. -- PRZEŁOMOWA ZMIANA W SĄDACH TO CHOĆBY PRZYDZIELANIE SPRAW LOSOWO, A NIE PRZEZ PREZESÓW SĄDÓW - Bartłomiej Graczak. -- TYCH ARGUMENTÓW NIE PRZYJMUJĄ POLITYCY PLATFORMY - Graczak dalej. -- NIE WSZYSTKIE PLANY UDAŁO SIĘ ZREALIZOWAĆ - Graczak dalej: Powód to opór sędziów i opozycji. Mimo to obywatele i tak odczuli zmianę. -- OPOZYCJA NIE MA DOŚĆ, ZŁOŻONO KOLEJNY WNIOSEK O ODWOŁANIE, TYM RAZEM MINISTRA ROLNICTWA - Graczak. -- ZIOBRO: GIERTYCH ROBI OPOZYCJĘ W KONIA - belka. -- GŁÓWNYM ARGUMENTEM ZA ODWOŁANIEM MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI JEST, WEDŁUG WNIOSKODAWCÓW, BRAK POSTĘPÓW W ŚLEDZTWIE DOT. PREZESA PIS - Karol Jatłuszewski: Śledztwo toczy się znacznie wolniej niż powinno, przyznaje minister sprawiedliwości, ze względu na obstrukcję pełnomocnika mecenasa Romana Giertycha. -- FRAGMENTY SEJMOWEGO WYSTĄPIENIA ZBIGNIEWA ZIOBRY. -- BIZNESMEN KTÓRY NIE WIE, KOMU PRZEKAZUJE PIENIĄDZE, TO SCENARIUSZ DOŚĆ NIESPOTYKANY - Jatłuszewski: Zdaniem ministra, scenariusz pisany przez Giertycha na potrzeby opozycji. -- NIE BRAKUJE OPINII, ŻE ROMAN GIERTYCH JEST DZIŚ NIE TYLE ADWOKATEM, CO JEDNYM Z LIDERÓW OPOZYCJI - Jatłuszewski dalej. -- PIS LIDEREM NAJNOWSZEGO SONDAŻU POPARCIA PARTII POLITYCZNYCH - badanie Kantar Public. PiS 37%, PO 20%, Wiosna 10%. -- DONALD TUSK ŁAMIE STANDARDY UNII EUROPEJSKIEJ - belka. -- FRAGMENTY WYWIADU DLA TVN24. -- DONALD TUSK ZAATAKOWAŁ POLSKI RZĄD ZA PROWADZONĄ POLITYKĘ ZAGRANICZNĄ I ORGANIZACJĘ KONFERENCJI BLISKOWSCHODNIEJ W WARSZAWIE - Maksymilian Maszenda. -- WYWIAD WYWOŁAŁ OBURZENIE W BRUKSELI, BO SWOJE KONTROWERSYJNE TEZY TUSK WYGŁASZAŁ NA TLE UE I LOGO RADY EUROPEJSKIEJ, CO JEDNOZNACZNIE WSKAZUJE, ŻE NIE WYGŁASZAŁ PRYWATNYCH OPINII, TYLKO MÓWIŁ JAKO UNIJNY URZĘDNIK - Maszenda dalej. -- KE SKRYTYKOWAŁA PYTANIA PREJUDYCJALNE, KTÓRE SKIEROWAŁ DO TSUE IGOR TULEYA. -- KOMPROMITACJA SĘDZIEGO TULEI - belka.

Źródło: 300polityka.pl

Kopacz: Tusk i Schetyna wiele rzeczy ze sobą omawiają, są w przyjaźni od lat. Nie są przeciwnikami politycznymi. Każdy, kto będzie próbował wbić między nich klin, mocno się zdziwi

Dodano: 21.02.2019 19:51 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Dlaczego takiemu politykowi jak Donald Tusk odbierać prawo, żeby w dalszym ciągu był politykiem polskim? On w dalszym ciągu jest polskim politykiem. Ma prawo podjąć decyzję, komentować wydarzenia, tworzyć poparcie dla tego ugrupowania, które ideologicznie mu odpowiada czy patronować ruchowi” - mówiła w rozmowie z Dorotą Gawryluk w „Wydarzeniach i opiniach” w Polsat News była premier, Ewa Kopacz. „Grzegorz Schetyna i Donald Tusk wiele rzeczy ze sobą omawiają, są w przyjaźni od lat. To nie jest tak, że są przeciwnikami politycznymi, broń Boże. Każdy, kto będzie próbował wbić między nich klin, mocno się zdziwi” - dodawała.

Źródło: 300polityka.pl

Kosiniak-Kamysz o powrocie Tuska do polskiej polityki: Nie wierzę w rycerza na białym koniu i nie będziemy wyczekiwać z utęsknieniem na nikogo

Dodano: 21.02.2019 8:47 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Donald Tusk już założył w swoim życiu kilka partii i może wystarczy. Pewnie wyszedł z tego założenia. Był KLD, współtworzył Unię Wolności, potem PO. Dzisiaj ma inne zadania. Co zrobi naprawdę Donald Tusk, dowiemy się pewnie po eurowyborach. Nie wierzę w rycerza na białym koniu i nie będziemy wyczekiwać z utęsknieniem na nikogo, bo trzeba wziąć się do roboty” - mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM prezes PSL-u, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: 300polityka.pl

Kukiz: Słowa Tuska, że nie ma potrzeby, by w Polsce jakakolwiek partia powstawała, że to właśnie pora na ruchy obywatelskie, były wzruszające

Dodano: 20.02.2019 20:31 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Donald Tusk wyraźnie powiedział, że on nie chce z żadnymi partiami, że chce z ruchami obywatelskimi, skupionymi wokół Trzaskowskiego, Frankiewicza, Majchrowskiego, z prawdziwymi obywatelami. To, co powiedział, że nie ma potrzeby, by w Polsce jakakolwiek partia powstawała, było wzruszające, że to właśnie pora na ruchy obywatelskie. Nie powiedział „tak”, nie powiedział „nie” - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” Paweł Kukiz.

Źródło: 300polityka.pl

Tusk: Przyjdzie czas na wybory prezydenckie, wtedy przyjdzie czas na decyzje

Dodano: 20.02.2019 20:19 | 7 odsłon | 0 komentarzy


- Skończmy ten temat [wyborów prezydenckich]. Mamy przed sobą wybory europejskie. Przyjdzie czas na wybory prezydenckie, wtedy przyjdzie czas na decyzje. Na pewno nie mówię definitywnie tak - stwierdził Donald Tusk w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską w „Faktach po faktach” TVN24.

Źródło: 300polityka.pl

Tusk: Uderzyło mnie to, co przeczytałem o sprawie PCK. To chyba najbardziej dotkliwy przykład tego, jak bardzo zdeprawowane są elity rządzące dzisiaj w Polsce

Dodano: 20.02.2019 20:08 | 10 odsłon | 0 komentarzy


- Zdaje sobie sprawę, że jest ta cienka granica, której nie powinienem przekraczać jako szef Rady Europejskiej. Jak już powiedziałem, nie będę obojętny na to, co dzieje się w Polsce, bo zwykła przyzwoitość nie pozwala patrzeć z obojętnością na to, co się dzieje. Powiem tak szczerze, mnie np. uderzyło to, co przeczytałem dzisiaj, chociaż sprawa jest przecież znana od wielu miesięcy. Czyli ta sprawa Polskiego Czerwonego Krzyża. Sprawa, jeśli jest prawdą to, o czym dzisiaj wszyscy piszą i mówią, że politycy PiS-u rozkradli żywność, ubrania, to co PCK zbierał dla ubogich i bezdomnych i używali tych dóbr w swojej kampanii. Powiem szczerze, to się nie mieści w głowie. Może to nie jest jakieś wydarzenie istotne w sensie politycznym, ale dla mnie to taki chyba najbardziej dotkliwy przykład tego, jak bardzo zdeprawowane są elity rządzące dzisiaj w Polsce, że to przekroczenie wszystkich granic, jakie mogłem sobie wyobrazić - stwierdził Donald Tusk w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską w "Faktach po faktach” TVN24.

Źródło: 300polityka.pl

Tusk: Będę wspierał tych, dla których minimum demokratyczne coś znaczy

Dodano: 20.02.2019 20:00 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Będę wspierał wszystkich, dla których minimum demokratyczne i europejskie coś znaczy - powiedział szef RE Donald Tusk w środę w "Faktach po faktach" w TVN24, pytany o to, czy będzie wspierał w wyborach do PE Koalicję Europejską.

Źródło: https:

Donald Tusk gościem "Faktów po Faktach"

Dodano: 20.02.2019 19:24 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Donald Tusk jest w środę gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach po Faktach" w TVN24. Wśród tematów - jego wystąpienie w parlamencie w Kijowie oraz listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: https:

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Tusk, Kukiz, Sasin, Kempa, Horała, Karski, Mucha i Kaleta

Dodano: 20.02.2019 16:26 | 22 odsłon | 0 komentarzy


17:15 Sebastian Kaleta, Bartłomiej Opaliński - PR24 18:02 Jerzy Borowczak - RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Beata Kempa, Joanna Mucha, Marcin Horała - POLSAT NEWS Wydarzenia i opinie 19:26 Donald Tusk - TVN24 FpF 19:57 Jacek Sasin - TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Paweł Kukiz - TVN24 Kropka nad i 20:12 Karol Karski, Mirosław Suchoń, Jarosław Porwich, Urszula Pasławska, Andrzej Kobylarz - TVP INFO Minęła 20

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone