niedziela, 19 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Wiadomości z tagiem Donald Tusk  RSS
STAN GRY: Majmurek: Biedroń to polityczny startup lewicy, PiS w spocie o awanturach opozycji, Górski i Cieślik o Trzaskowskm: Może będzie nocnym burmistrzem jak przegra

Dodano: 18.08.2018 12:42 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- TOTALNA AWANTURA TO NIE PROGRAM DLA POLSKI - PIS PRZEDSTAWIA SPOT I PYTA OPOZYCJĘ O PROGRAM:

-- ROBERT GÓRSKI I MARIUSZ CIEŚLIK W RZ: “A tak à propos to Rafał Trzaskowski ogłosił, że powoła urząd „nocnego burmistrza”. Będzie w sam raz, jak przegra wybory na dziennego prezydenta”.

-- TAK BIEDROŃ ROZBROIŁ ATAK HOMOFOBA: ŁĄCZY NAS POLSKA

-- WEJŚCIE BIEDRONIA - POLITYCZNY STARTUP KORZYSTNY DLA LEWICY -  Jakub Majmurek w GW: “Jednocześnie eurowybory okażą się, jak sądzę, zimnym, otrzeźwiającym prysznicem dla lewicy. Jeśli wystawi trzy listy lub więcej, to żadna nie zrobi dobrego wyniku – nawet gdy któraś przekroczy próg uprawniający do podziału mandatów. Wtedy powstanie polityczna szansa dla Biedronia. Jeśli to jego lista osiągnie dobry wynik w eurowyborach, dzisiejszy prezydent Słupska stanie się naturalnym kandydatem na głównego rozgrywającego po lewej stronie. Co z kolei jest szansą dla całej lewicy. -- ELEKTORAT SOCJALNY NIE ZAGŁOSUJE NA WOLNORYNKOWĄ CENTROPRAWICOWĄ OPOZYCJĘ - DALEJ MAJMUREK: "Pretensje do Biedronia, że „idzie osobno”, byłyby zrozumiałe przy założeniu, że wyłączną szansą na pokonanie PiS jest budowa jednego bloku gromadzącego całą opozycję. Jeśli jednak PiS nie zmieni ordynacji w wyborach parlamentarnych – a wydaje się, że ośrodek prezydencki się na to nie zgodzi – to taka strategia jest mało fortunna. Blokowi anty-PiS będzie bardzo trudno zdobyć samodzielną większość. Ton nadawać w nim będą partie prorynkowej centroprawicy, na które nawet przestraszony PiS elektorat socjalny i tożsamościowo lewicowy raczej nie zagłosuje, choćby był moralnie szantażowany, że oddaje Polskę Kaczyńskiemu.

-- W POLITYCE NIE MOŻNA SIĘ WIECZNIE DOBRZE ZAPOWIADAĆ - KONKLUZJA MAJMURKA: "Oczywiście na razie operujemy w trybie warunkowym. Nie wiadomo, czy Biedroń stworzy struktury ani jaki przedstawi program, jak poradzi w nim sobie w wyborach, czy będzie w stanie przeprowadzić w polityce jakiekolwiek zmiany ważne dla elektoratu niereprezentowanego przez duopol PO-PiS. Ale musi w końcu spróbować. W polityce nie można się wiecznie dobrze zapowiadać.

-- RUCH BIEDRONIA PRZYCZYNI SIĘ DO ROZBICIA OPOZYCJI - Witold Gadomski w GW: “Będzie w takiej sytuacji jak Jan Śpiewak w Warszawie. Prawicę będzie atakował niemrawo, bo po tamtej stronie niewiele ugra. Ale w koalicję demokratyczną będzie walił, osłabiając (mam nadzieję, że nieznacznie) jej potencjał. Jego wejście na scenę ogólnopolską raczej zaszkodzi, niż pomoże ugrupowaniom demokratycznym, zwiększając chaos, szum informacyjny”.

-- DORN DOŚĆ POGARDLIWIE O BIEDRONIU:“Lider potencjalnej nowej partii jest przede wszystkim opakowaniem na płatki śniadaniowe, ale samych płatków w nim nie ma”.

-- NOWA PARTIA BIEDRONIA BĘDZIE WALCZYŁA ZE WSZYSTKIMI POZA PIS - LUDWIK DORN:“Sytuacja Roberta Biedronia jest inna: opakowanie, owszem, jest, nawet przyciąga wzrok, ale płatki w nim nie chrupią. Płatki chrupią w innych opakowaniach: PO, SLD i poza-SLD-owskiej lewicy. Trzeba by tamte folijki i sreberka ponadrywać, by nieco płatków zgarnąć dla siebie. Ewentualna inicjatywa Roberta Biedronia będzie wymierzona właśnie w te formacje i aby zgromadzić poparcie polityczne dla siebie, Kocham Polskę będzie musiało ciężko i krwawo walczyć, właściwie ze wszystkimi poza PiS i PSL. Z miłości niewiele zostanie”.

-- BIEDROŃ BĘDZIE MUSIAŁ WALCZYĆ W BŁOCIE - DALEJ DORN: “Ponadto nowa partia musi walczyć. Ewentualna partia Roberta Biedronia będzie musiała walczyć z silnymi przeciwnikami z opozycji anty-PiS-owskiej. Będzie musiała atakować i będzie wściekle atakowana. A walka brudzi błotem i bardziej smrodliwymi substancjami, na opakowaniu rwą się sreberka i schodzi pozłotka. Oczywiście, człowiek nie szklanka, ale sam Robert Biedroń nie sprawia wrażenia politycznego wojownika”.

-- BIEDROŃ LEWICOWYM KORWINEM? - DORN: “Na razie wydaje się, że Biedroń liczy na przekroczenie progu wyborczego w wyborach do Parlamentu Europejskiego i mogą to być nadzieje niebezpodstawne. Frekwencja w wyborach do PE wyniesie między 23 a 25 proc., co sprawia, że będą w niej nadreprezentowani wyborcy o mocnych identyfikacjach, sympatiach i antypatiach politycznych. Kolejna partia Janusza Korwin-Mikkego przekroczyła w tych wyborach próg i uzyskała mandaty, ale w wyborach do Sejmu znalazła się pod progiem. Takie też będą najprawdopodobniej losy inicjatywy Roberta Biedronia, a objęcie roli lewicowego Korwina sprawi, że ciągle będzie szalał po portalach i w internecie. Jeden lewicowy Korwin już był – nazywa się Janusz Palikot i niespecjalnie mu wyszło. A – powtórzmy za klasykiem – powtórki z historii mają zwykle charakter farsy”.

-- MARIUSZ JANICKI O TYM, ŻE SYMETRYŚCI NIE PRZYJMUJĄ GRADACJI SPRAW - ODPOWIADA PAWŁOWSKIEMU Z KULTURY LIBERALNEJ: “Tak czy inaczej wszystkim polecam ostatni artykuł Wojciecha Czuchnowskiego z „GW” o sędzim Muszyńskim. Niby sprawa znana, ale to absolutnie wstrząsająca lektura, bo pokazująca, co się po cichu dzieje z polskim państwem. Na co dzień „rzutki premier Morawiecki”, „udana kampania swojskiego Jakiego”, „Duda powstrzymuje szaleństwa PiS”, a w istocie trwa konsekwentna zmiana ustroju. Kiedy nie przyjmuje się żadnej gradacji spraw, kiedy wszystko jest jednakowo ważne i nieważne, to stan demokracji staje się w końcu tylko jednym z parametrów, jak stopa procentowa czy płaca minimalna. Pojawia się nuda łamania demokracji, nikt już nie chce tego słuchać. A potem jest już za późno.

-- TUSK SPADA ZA PAD I PMM W RANKINGU ZAUFANIA ONETU: “Zaufanie do obecnie urzędującego prezydenta deklaruje łącznie 43,9 proc. badanych - to ci, którzy odpowiedzieli, że Dudzie zdecydowanie ufają (21,8 proc.) i raczej ufają (22,1 proc.). Na drugim miejscu plasuje się Mateusz Morawiecki z wynikiem 41,5 proc., a Donald Tusk został zepchnięty na miejsce trzecie. Tuskowi ufa 39,2 proc. badanych. Co ciekawe, w zeszłym miesiącu Donald Tusk znalazł się na podium. W lipcu ufało mu 40,5 proc. badanych”.

-- SCHETYNA ZA MACIEREWICZEM W RANKINGU NIEUNFNOŚCI: “Byłemu szefowi MON nie ufa aż 70,9 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Schetyna, któremu nie ufa 58,3 proc. badanych, a Kaczyńskiemu nie ufa 58,2 proc. Badani z rezerwą podchodzą też do Zbigniewa Ziobro (nie ufa mu 57,9 proc.) i Beaty Szydło (nie ufa jej 57,8 proc.)”.

-- NIE JESTEŚMY BEZIDEOWI - Natalia Sawka w GW: “Czy odwiedziła pani obóz aktywistów broniących Puszczy Białowieskiej? Moje znajome i rówieśniczki z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów udzielają porad prawnych lokatorom, solidarnie chodzą na rozprawy sądowe i blokady eksmisji. Organizują pikniki, gotują obiady, chodzą na Manify i protestują przeciwko drastycznym kosztom ogrzewania w mieszkaniach i fatalnemu stanowi budynków. Wiedziała pani o nich? A słyszała pani o Kuchni Konfliktu? O lokalu, gdzie pracują wyłącznie imigranci, którzy serwują dania z krajów swojego pochodzenia? A o Akcji Demokracji?”

-- SAWKA O REALIACH ŻYCIA MŁODYCH: “No to byliśmy za granicą dzięki tanim liniom lotniczym. Pracowaliśmy w fabrykach, sprzątaliśmy pokoje w hostelach, zmywaliśmy naczynia w restauracjach. Część wróciła, część została. Do wyjazdu zmusiła nas sytuacja finansowa, bo w Polsce pracowaliśmy za 1500 zł na umowach śmieciowych - tak, wiemy, że brzydzicie się tego słowa, my też go nienawidzimy - biorąc nadgodziny, za które potem nikt nam nie płacił. Biorąc urlopy, góra na dwa tygodnie, jeśli szef akurat miał dobry dzień i pozwolił nam na krótko wyjechać. Ale jeździliśmy w polskie góry, na Mazury czy nad polskie morze bez ubezpieczenia, w duchu modląc się, by nie złamać nogi, bo potem musielibyśmy zadłużyć się, by płacić za leczenie”.

-- PATRIOTĄ MOŻE BYĆ KAŻDY - NAWET DRESIARZ - DALEJ SAWKA DO WELLMAN: “Te grupy nie organizują się w cieniu. Mają zaangażowanie we krwi. Są widoczne, media o nich piszą. Pani też może się z nimi spotkać. Warto z nimi rozmawiać. To nie są obcy, młodzi, którym zależy na fejmie i zrobieniu selfie na Instagrama. To osoby, z którymi warto przecież współpracować. I nawet jeśli dziwi się pani, że można nazywać dresiarza patriotą, to może od spotkania z tym dresiarzem bym zaczęła. Bo patriotą może być każdy, nawet ten stojący pod blokiem”.

-- KATARZYNA WĘŻYK O PODZIAŁACH POKOLENIOWYCH- pisze w GW: "Zamiast tego miałabym więc drobną i nieśmiałą sugestię: może byście rozważyli, kochani ludożercy – pardon, starzy i młodzi – usunięcie ze swoich manifestów zwrotów „musicie” i „powinniście”. One naprawdę mało kogo przekonują, za to powodują okopanie się na własnych pozycjach. Zaproponowałabym też uważne czytanie siebie nawzajem i to nie pod kątem, jak by tu przedmówcy w polemice przywalić, tylko może go jednak spróbować zrozumieć".

-- PISANIE O LATTE I NETFLIXIE TO GORSZY BANAŁ NIŻ ZIMA ZASKOCZYŁA DROGOWCÓW - DALEJ WĘŻYK:”Starzy: po pierwsze, musicie przestać używać słów „sojowa latte” oraz „Netflix”. Ban totalny. Latte i Netflix w połączeniu z leniwymi gówniarzami to gorszy banał niż zima znów zaskoczyła drogowców. Ośmieszacie się tylko. Jak mi nie wierzycie, to poproście dziecko – to pod trzydziestkę, młodsi mogą nie mieć Facebooka – żeby wam pokazało komentarze swoich znajomych pod tymi tekstami”.

-- NIE TYLKO MŁODYM SIĘ NIE CHCE - Dominika Wielowieyska w GW: “Rację więc mają ci, którzy widzą porażkę edukacji III RP. Przez ostatnie 30 lat szkoła w żaden sposób nie wykształciła w dzieciach zaangażowania obywatelskiego. Jesteśmy obojętni i leniwi intelektualnie, zarówno starzy, jak i młodzi”.

-- MŁODZI WSZYSTKO POZA WŁASNYMI SPRAWAMI MAJĄ GDZIEŚ - WIELOWIEYSKA: “Dorocie Wellman, i mnie także, chodzi raczej o rzesze młodych, którzy nie głosują, interesują się wyłącznie modą i celebrytami na Instagramie, ewentualnie sportem i filmami w sieci. Nie wiedzą, czym jest wolontariat, nie angażują się w inicjatywy społeczne w swojej okolicy. Czytać o sprawach publicznych też im się nie chce. Ograniczają się do tytułów i nagłówków w sieci. Nie są w stanie wykonać wysiłku intelektualnego, aby zrozumieć cokolwiek z otaczającego ich świata. Wszystko poza własnymi sprawami mają gdzieś”.

-- POŁAJANKI POKOLENIOWE TO TĘPA BROŃ WŁADZY - AGATA SZCZĘŚNIAK Z OKO PRESS W GW: “Tymczasem pełne pogardy pokoleniowe połajanki to pułapka, a pogarda jest najgorszym z możliwych doradców. To tępa broń obecnej władzy. Też chcemy jej używać? Ja odmawiam. Jeśli obawy młodych trafią do szuflady z napisem „Lenistwo. Fanaberia. Bezideowość”, a duma starszych pokoleń z osiągnięć ostatnich 30 czy 40 lat do kontenera „Wasza wina. Wasza bardzo wielka wina”, to Polska nam albo zdziadzieje, albo zapłonie.(...) Starsze pokolenia, może zaczniecie od tego, że będziecie zapraszać młodych do swoich stołów – w decyzyjnych gremiach, w telewizjach? Zwłaszcza kobiety, bo to kobiety są szczególnie aktywne w rocznikach 80+. Młodsi, może przyjmujcie te zaproszenia?”

-- PREMIER ZATOPIŁ ADELAIDY - Paweł Wroński o newsie Piotra Zaremby z PTT:“– Podpisanie listu intencyjnego nie było jeszcze zakupem – komentował jeden z urzędników z otoczenia prezydenta. – Jego zdaniem sprawa zakupu fregat jeszcze nie jest zakończona, ale „bardzo się oddaliła”. Nasi rozmówcy przyznają, że tego rodzaju decyzja premiera postawi prezydenta i ministra obrony w trakcie wizyty w Australii w „kłopotliwej sytuacji”, a cała sprawa „wygląda niepoważnie”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O POGARDZIE WŚRÓD ELIT Z OBU STRON: “Tego typu wypowiedzi naszych celebrytów, aktorów, pisarzy czy dziennikarzy znaleźć można mnóstwo. Bije z nich jedno – pogarda. Elity III RP upodabniają się do tych, z którymi walczą. Kiedyś pisałem w tym miejscu, że rządząca Polską prawica nie lubi Polaków z krwi i kości, lecz śni o tym, by zbudować jakiś nowy, wielki i dumny naród – do tego potrzebne są jej zabawy pamięcią, przebudowa jednych mitów historycznych i stworzenie innych zupełnie od nowa. Przeciwnicy obecnej władzy też tymi konkretnymi Polakami gardzą, chcieliby, aby byli oni zupełnie inni, by stanęli na barykadach i zrzucili więzy, które chce im narzucić Kaczyński. Pytanie tylko, czy to pogarda powinna się stać cechą rozpoznawczą naszych elit – zarówno tych wspierających, jak i zwalczających prawicę”.

-- ZAMIAST NAUKĄ, ZAJMUJĄ SIĘ POLITYKĄ - GPC O UCZELNIACH: “Manifestacje polityczne i ideologiczne, listy, petycje i inne formy sprzeciwu wobec władzy i reform – to codzienność na wielu pol- skich uczelniach. Efekty są takie, że w rankingu 500 najlepszych uczelni świata nalazły się zaledwie dwie z Polski. I to nawet nie w pierwszej,  drugiej czy trzeciej setce”.

-- JACEK KARNOWSKI O KRAMKU I FUNDACJI OTWARTY DIALOG: “ Zakaz wjazdu do Polski i całej Unii, którym została objęta prezes Fundacji Otwarty Dialog, jest działaniem precyzyjnym i minimalnym. To sięgnięcie po narzędzie adekwatne do sytuacji. Bo sytuacja wymagała podjęcia konkretnych działań. Fundacja Otwarty Dialog uwielbia szaty organizacji pozarządowej. NGOS - jak to ładnie brzmi. Pomoc dzieciom, ludziom starszym, wsparcie dla zwierząt, niewinne szkolenia. W przypadku organizacji pani Kozłowskiej i jej męża Bartosza Kramka trudno jednak nie odnieść wrażenia, że to tylko zgrabnie skrojone przebranie. Bo przecież już manifest pana Kramka, w którym przedstawił plan sparaliżowania państwa polskiego, a tym samym obalenia rządu, pokazał nam jasno, że to organizacja stricte polityczna, do tego i agresywna, i ambitna”.

-- KARNOWSKI: POLSKI RZĄD ZOSTANIE PODDANY WYBORCZEJ WERYFIKACJI - ALE NIE OBALĄ GO DZIWNE ORGANIZACJE: “Fundacja Otwarty Dialog jest zagadką: doskonałe powiązania na wschodzie i zachodzie, niejasne cele i niejasne źródła finansowania. Oficjalnie organizację (współ)utrzymują pani prezes wraz z mężem, wykładający miesięcznie na ten cel nawet 20 tys. złotych, rzekomo pochodzących z działalności gospodarczej. Kto chce, niech wierzy. W sumie można odnieść wrażenie, że to hybryda, która reprezentuje nie tylko siebie, ale i siły znacznie potężniejsze. Polski rząd zostanie poddany wyborczej weryfikacji. Może wygrać, może przegrać. Ale na pewno nie można dopuścić do tego, by obaliły go, lub choćby próbowały to zrobić, bardzo dziwne organizacje”.

-- URODZINY: Bartosz Kurek, Łukasz Piłasiewicz, Leszek Talko, Monika Piątkowska, NIEDZIELA: Maciej Łopiński, Mieczysław Augustyn, Marzanna Zielińska, David Wildstein, Grzegorz Wszołek.

Źródło: 300polityka.pl

Donald Tusk stanie przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Znamy termin przesłuchania

Dodano: 10.08.2018 16:00 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Do przewodniczącej komisji Małgorzaty Wassermann dotarło pismo z informacją o terminie przesłuchania Donalda Tuska, zaakceptowanym przez byłego premiera. Gótów jest on stawić się przed komisją 2 października.

Źródło: www.pch24.pl

Politycy żegnają Korę. „Byłaś w naszym domu od 40 lat”

Dodano: 28.07.2018 14:54 | 45 odsłon | 0 komentarzy


“Kora, byłaś u nas w domu niemal codziennie od czterdziestu lat. I chcę Ci powiedzieć, że Twój koncert dla nas nigdy się nie skończy” - napisał w sobotę na Twitterze szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk w związku ze śmiercią Kory, liderki zespołu Maanam. "Kora dołączyła do grona twórców, których polskiej kulturze będzie brakować" - napisał wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Źródło: www.rmf24.pl

STAN GRY: RZ: Norki czekają na ratunek prezesa PiS, Krawczyk w Krytyce: Łatwiej przyjechać po pracy i pokrzyczeć ZOMO na Wiejskiej, niż postarać się zrozumieć sukces PiS

Dodano: 25.07.2018 11:25 | 43 odsłon | 0 komentarzy


-- NORKI CZEKAJĄ NA RATUNEK PREZESA - WIKTOR FARFECKI W RZ: “Aktywiści chcą też do jesieni przeprowadzić nowe badania opinii publicznej dotyczące zwierząt futerkowych, a przede wszystkim spotkać się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. To on wyjątkowo mocno popierał postulat zakazu hodowli na futra. Choć jesteśmy w tej dziedzinie jednym ze światowych potentatów, zdaniem Kaczyńskiego, branża powinna zostać zamknięta w trosce o dobro zwierząt. Po raz pierwszy mówił o tym w styczniu 2017 roku w wywiadzie dla Radia Łódź. Ochronę zwierząt wymienił jako jedną ze spraw, „które można załatwiać z opozycją”. W listopadzie ubiegłego roku wystąpił w spocie fundacji Viva!, w którym mówił, że „każdy porządny człowiek” powinien być za zakazem hodowli na futra. Podobny spot nagrał na potrzeby wystawy w Parlamencie Europejskim”.

-- W SPRAWIE NOREK NIE WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JESZCZE JAROSŁAW KACZYŃSKI: “Od obu stron sporu można jednak usłyszeć, że los norek wcale nie jest przesądzony. – W tej sprawie nie wypowiedział się jeszcze prezes Kaczyński. Jesteśmy gotowi na każdą okoliczność – mówi jeden z lobbystów pracujących dla hodowców norek”.

-- PO CO BIJECIE SIĘ Z POLICJĄ? - DAWID KRAWCZYK w Krytyce Politycznej:“Tylko ja chciałbym wiedzieć, w jakim celu każe się policji „wypierdalać” z ulicy Wiejskiej. Po co obraża się znużonych i zmęczonych mundurowych, którzy strzegąc wejścia do budynku Sejmu wykonywali rozkazy przełożonych? Ile punktów procentowych poparcia traci rząd Prawa i Sprawiedliwości po każdym przeskoczeniu barierki oddzielającej protestujących od Sejmu? A jeżeli nie ma takiej zależności, to pytam szczerze, po jaką cholerę ktoś się wdrapuję na te barierkę, skacze i szarpie się z policją? Wreszcie, last but not least, po co w ogóle z mundurowymi walczyć? Przecież oni tak samo, jak i wy, uważają, że wcale nie powinno ich tam być. Mówi o tym szef policyjnego związku zawodowego, mówią o tym anonimowi policjanci, do których dotarła „Gazeta Wyborcza”.

-- NIEKTÓRYM SIĘ WYGODNIE ŻYJE W TAKIEJ WYOBRAŻONEJ DYKTATURZE - DALEJ DAWID KRAWCZYK W KRYTYCE: “Zaryzykuję tezę, że niektórym wygodnie żyje się w takiej wyobrażonej dyktaturze. Prezes Kaczyński jak złowieszczy doktor Klauf z Inspektora Gadżeta głaszcze kota w biurze na Nowogrodzkiej, przywołuje dyspozycyjnego Ministra Spraw Wewnętrznych i rozkazuje mu wysłać hordy naćpanych zomowców na protestujących wyznawców Mahatmy Ghandiego i Martina Luther Kinga pokornie zbierających razy od zbrojnego ramienia PiSlamabadu. Przesada? Pewnie, ale to, co słyszałem w tłumie w zeszły piątek nie różniło się wiele od tej hiperboli. W estetyce nie różniło się też wcale od tego, co słyszałem na miesięcznicach smoleńskich”.

-- NA DŁUGIEJ LIŚCIE WIN PIS NIE MA FAŁSZOWANIA WYBORÓW I DELEGALIZACJI OPOZYCJI - DALEJ KRAWCZYK W KP: “W świetle tych wszystkich zmian wizja zduszenia opozycji w wyścigu wyborczym nie jest niewyobrażalnym political-fiction. Ale bądźmy uczciwi, na razie na długie liście win Prawa i Sprawiedliwości wobec liberalnej demokracji nie ma fałszowania wyborów, delegalizacji opozycji, ani wtrącania do więzień przeciwników politycznych. Niewykluczone, że PiS chce doprowadzić Polskę do jakiejś formy dyktatury bez konkurencyjnych wyborów – ale na razie tego nie dokonał”.

-- W PRAKTYCE ŁATWIEJ POKRZYCZEĆ ZOMO NA WIEJSKIEJ NIŻ WYGRAĆ WYBORY, NA SPOTKANIACH WYBORCY PRZEPYTUJĄ MINISTRÓW Z PIS JAK RÓWNYCH SOBIE - KONKLUZJA KRAWCZYKA: “Wciąż można wygrać z Prawem i Sprawiedliwością. To w zasadzie bardzo proste. Trzeba wygrać wybory. Tylko, że to proste tylko w teorii, bo w praktyce łatwiej przecież przyjechać po pracy i pokrzyczeć ZOMO na Wiejskiej, niż postarać się zrozumieć nowo odkrytą miłość polskich wyborców do rzekomo „dyktatorskiej” i „totalitarnej” partii Kaczyńskiego. Ile spotkań z wyborcami od 2015 roku odbyli posłowie opozycji spektakularnie brudzący sobie nienaganne garnitury na podjeździe pod Sejmem? A ile odbyli ich posłowie PiS-u? Tutaj jest lista, proszę sobie policzyć: http://spotkania.pis.org.pl/. Może trochę zająć, bo scroll jest bardzo mały. Byłem w piątek na proteście pod Sejmem i byłem na spotkaniach wyborców PiS odpytujących ministrów, jak równych sobie. To na tych drugich robi się politykę. Jak na razie bardzo skutecznie”.

-- PLATFORMA POPADŁA W RUTYNĘ BYCIA OPOZYCJĄ ZE ŚWIETLANĄ PRZESZŁOŚCIĄ - Magda Środa w GW: “Błędem Platformy jest to, że popadła w rutynę: rutynę bycia opozycją ze świetlaną przeszłością, którą przyszłość przywróci. Nic nie trzeba zmieniać – ci sami ludzie, ta sama letniość, te same deklaracje”.

-- PLATFORMA SIĘ NIE ODNAWIA TYLKO REPRODUKUJE - DALEJ PROFESORKA ŚRODA: “Platforma nie ma planu, pomysłu, widocznej aktywności. Czy są jakiejś konkurencyjne ustawy dotyczące reformy sądownictwa, edukacji, mediów? Czy gabinet cieni przygotowuje jakiś alternatywny plan rządzenia? Rozliczenia PiS? Czy gdzieś są nowi ludzie? Czy też Schetyna myśli jedynie o tym, jak nagrodzić wiernych członków i członkinie PO za czteroletnie trwanie? Platforma się nie odnawia, tylko reprodukuje. Jedynym „świeżym” pomysłem był Ujazdowski – bo Schetyna ciągle wierzy, że jak prawicową PO zrobi jeszcze bardziej prawicową, to z prawicą wygra”.

-- RZECZNIK OPOLSKIEJ PARTII RAZEM: CO KOLEDZY TRZASKOWSKIEGO ROBILI WS JAKIEGO W OPOLU? - pisze w wyborcza.pl: “Co w trakcie protestów przeciwko Jakiemu robili koledzy Rafała Trzaskowskiego z Opola? To samo co Gadomski, czyli nic. Radne i radni Platformy Obywatelskiej przez kilka lat głosowali ręka w rękę z układem Jakiego. Poparli jego autorski plan powiększenia Opola, nawet nie widząc wniosku na piśmie”.

-- PLATFORMA I LIBERALNI PUBLICYŚCI NIE INTERESOWALI SIĘ JAKIM - DALEJ MICHAŁ PYTLIK Z RAZEM W OPOLU: “Czas, by wszyscy to zrozumieli: nikt aktywniej od lewicy nie walczył z Patrykiem Jakim i nie nagłaśniał jego lokalnych układów. To Razem wspierało tych, którzy w ramach sprzeciwu wobec polityki Jakiego podjęli najtrudniejszą formę protestu – głodówkę. To Jan Śpiewak – popierany przez Razem kandydat na prezydenta stolicy – pokazuje dziś powiązania ludzi PiS z reprywatyzacją, bo działa w tej sprawie od lat i zyskał zaufanie poszkodowanych lokatorów. Nie wiem, o czym pisał wtedy felietony Witold Gadomski, ale na pewno nie o naszej walce z polityką Jakiego i jego kolegów”.

--  JAN OLSZEWSKI O SKANDALICZNYM ODCZYCIE GERSDOFR W NIEMCZECH - mówi Jackowi Nizinkiewiczowi w RZ: “Trudno mówić o dwuwładzy, gdy kompetencje prezydenta pozwalały załatwić tę sprawę metodą łagodnego przejścia. Pani prof. Gersdorf wskazała osobę, która zastępuje ją podczas urlopu, a prezydent zaakceptował ten wybór. Pani prof. Gersdorf zmienia zdanie pod naciskiem swojego środowiska. Widać, że myli się i jest już zmęczona, choć to zmęczenie nie przeszkodziło jej wystąpić z odczytem w Niemczech, który był skandaliczny”.

-- JAN OLSZEWSKI MÓWI NIZINKIEWICZOWI, ŻE ZIOBRO PRZESADZA W AKTYWNOŚCI ALE W PRZYPADKU GERSDORF POTRZEBNE JEST DZIAŁANIE: “Prof. Gersdorf zrobiła operetkę, przedstawiając się przed opinią międzynarodową jako sędzia na wygnaniu. Spektakl kompromitujący dla pani profesor, uczestników i obniżenie prestiżu Rzeczypospolitej. Ta sprawa powinna być szybko i jednoznacznie przecięta. Nie jestem zwolennikiem radykalnych kroków, często uważam, że pan minister Ziobro przesadza w swojej aktywności, ale w tym przypadku potrzebne jest niezwłoczne działanie”.

-- JAN OLSZEWSKI W RZ PRZECIW KANDYDATURZE MANOWSKIEJ: “Nie podważam kompetencji pani dr hab. Manowskiej, ale lepiej gdyby I prezesem SN został ktoś, kto nie ma za sobą wyraźniej kariery politycznej. I prezesem SN powinna być osoba spoza politycznych układów, niebudząca wątpliwości, że środowisko polityczne, z którego się wywodzi może mieć na nią wpływ”.

-- MICHAŁ GOSTKIEWICZ W GAZETA.PL ZASTANAWIA SIĘ CZY TUSK NIE ZAPOWIEDZIAŁ UCIECZKI OD KONFRONTACJI Z DUDĄ: “Ale można też powiedzieć, że ze strony Tuska to sprytna próba ucieczki. Duda, którego Kaczyński niedawno ponownie namaścił na pisowskiego zawodnika w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego, od dawna wygrywa w sondażach z byłym szefem PO. Na poważnego konkurenta wyrasta też popularny i lubiany Robert Biedroń, z którym były premier musiałby walczyć o sporą część wyborców. Więc Tusk stawia warunek, i wie, że nie zostanie spełniony - bo prezes Kaczyński, zamiast samemu walczyć o stanowiska, ma od tego ludzi. Młodszych i głodnych kariery”.

-- STANISŁAW JANECKI O ODWROCIE TUSKA: “Od objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej (1 grudnia 2014 r.) Donald Tusk nie był tak powściągliwy i sceptyczny jak 13 lipca 2018 r. A obecny czas to przecież szczyt histerii wokół rządów Prawa i Sprawiedliwości, przeprowadzanych przez niego reform oraz krajowych i międzynarodowych reakcji na nie. Na tej histerii oraz na międzynarodowej nagonce, inspirowanej i podtrzymywanej przez opozycję w Polsce, przez jej media, autorytety i ekspertów, opiera się strategia opozycji na cztery kampanie wyborcze w latach 2018–2020. Dotychczas Donald Tusk pomagał opozycji rozniecać histerię – nie tylko swoimi wypowiedziami i tweetami, lecz także oficjalnymi wizytami w Polsce i wygłaszanymi przy tej okazji ostrymi opiniami. (…) Ale 13 lipca 2018 r. Donald Tusk otwarcie nawet opozycji nie wsparł. „Widzę, jak bardzo się starają koleżanki i koledzy z opozycji. […] I robią, co mogą” – powiedział. Wystąpił więc zaledwie w roli obserwatora”.

-- INNEJ OPOZYCJI NIE MA - ADAM SZOSTKIEWICZ: “Ale innej opozycji parlamentarnej dziś nie ma. Taka stanie do nadchodzącej serii wyborów. Innej się nie stworzy w ciągu kilku, kilkunastu miesięcy. PiS robi wszystko, by pogłębić kryzys w opozycji. Nie powinni mu w tym pomagać jego przeciwnicy”.

-- SENAT DORZYNA SĄD - jedynka GW.

-- MIMO PROTESTÓW SENATOROWIE PIS WYKONALI ZADANIE - tytuł w GW.

-- MAFIA KRADNIE NAM DEMOKRACJĘ - Jarosław Kurski w GW: “Mafijny jest kraj, w którym parlament przestaje być parlamentem, rząd - rządem, prezydent - prezydentem, sądy - sądami, media - mediami. Wszyscy ci parlamentarzyści, prezydenci, premierzy, sędziowie i czynownicy partyjnych mediów - mają tę samą twarz. Twarz umiłowanego przywódcy z żoliborskiego „ośrodka dyspozycji politycznej”. Twarz człowieka cienia, który za nic nie odpowiada, ale o wszystkim decyduje”.

-- 300LIVE: „Niech zwycięstwo z PiS zacznie się w Warszawie”. Dziś pierwsza z serii mini konwencji Trzaskowskiego.

-- 300LIVE: Rząd przygotowuje projekt rozporządzenia ws. wyborów samorządowych. Ogłoszenie najpewniej w sierpniu.

-- BRAT PATRYKA JAKIEGO WYDAJE DEBIUTANCKĄ PŁYTĘ RAPERSKĄ - lokalna GW:"Pierwszy Krok" to tytuł debiutanckiej płyty dwudziestoletniego Filipa, brata Patryka Jakiego. Młody raper występuje pod pseudonimem Filu-JKey. (...) Na swoim koncie na portalu YouTube ma 10 filmików, z czego większość kręconych telefonem komórkowym. Ale plany ambitne. Młodszy brat Patryka Jakiego, Filip, planuje podbić kraj w raperskim stylu. Jak informuje na swoim profilu na portalu Facebook, na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się premiera jego debiutanckiej płyty”.

-- URODZINY:Wiesław Kilian, Anne Applebaum.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Fijołek: Rewia Rostowskiego przypomniała system Tuska, Krzyżak do PiS-u: Może czas wrócić do Berezy Kartuskiej? Wroński: Obywatel traci parasol, który dają mu system prawny i trójpodział

Dodano: 19.07.2018 10:42 | 43 odsłon | 0 komentarzy


-- ROK TEMU, PAD PRZEDSTAWIŁ PIS-OWI ULTIMATUM WS USTAWY O KRS…

-- ANNA SARZYŃSKA O LOBBIES KTÓRE DADZĄ RADĘ KAŻDEJ WŁADZY - pisze na Twitterze:“No i znów mega rozczarowanie. Ani zakazu uboju rytualngo, ani hodowli zwierząt na futra. Są lobbies, które dadzą radę każdej władzy... Ech…”

-- ARDANOWSKI ZMIĘKCZA PRZEKAZ WS USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT ALE PODTRZYMUJE, ŻE PIS ULEGŁ PRESJI LOBBY - 300LIVE:

-- NIEPEŁNOSPRAWNI DOSTALI OD WARSZAWSKIEGO RATUSZA 30 DNI NA WYPROWADZKĘ Z MIEJSKIEGO LOKALU NA NOWYM ŚWIECIE- jak pisze Gazeta Stołeczna.

-- MUNDIAL NIE POMÓGŁ MACRONOWI - Jędrzej Bielecki w RZ: “Nic jednak nie pomogło: opublikowany właśnie przez „Le Figaro” sondaż instytutu Odoxa pokazuje, że już tylko 39 proc. Francuzów ufa głowie państwa, podczas gdy 61 proc. nie aprobuje jego działań. To o 2 punkty procentowe gorszy wynik niż przed rozpoczęciem mistrzostw świata”.

-- MOŻE CZAS WRÓCIĆ DO BEREZY KARTUSKIEJ - IRONIZUJE TOMASZ KRZYŻAK w RZ: “Jeśli rządzący faktycznie obawiają się ludu, a nawet kilkudziesięciu demonstrantów z Obywateli RP, to może trzeba sięgnąć po środki znane z przeszłości? To Józef Piłsudski, do którego dziedzictwa tak chętnie PiS dziś się odwołuje, stał za pomysłem utworzenia w Berezie Kartuskiej obozu odosobnienia dla przeciwników politycznych. Może czas do tego wrócić? Do Berezy można było wysłać wszystkich, „których działalność lub postępowanie daje podstawę do przypuszczenia, że grozi z ich strony naruszenie bezpieczeństwa, spokoju, lub porządku publicznego”, jedynie na podstawie decyzji administracyjnej. Ludzie pojawiający się dziś pod Sejmem wypisz wymaluj podpadają pod zapis ustawy z czerwca 1934 r. Jakiż to problem, by ją przywrócić? Przecież całkiem niedawno PiS udowodniło, że cały proces legislacyjny jest w stanie przeprowadzić w ciągu jednego dnia pracy”.

-- SŁYSZYMY O STRASZNYCH POTWORNOŚCIACH POPEŁNIANYCH PRZEZ SŁUŻBY ZA CZASÓW TUSKA, ALE ŻADNA ZE SPRAWNIE ZAKOŃCZYŁA SIĘ PRAWOMOCNYM WYROKIEM W SĄDZIE - Michał Szułdrzyński w RZ: “Jeśli ktoś z nich popełnił przestępstwo, niech sprawa trafi do sądu. Ale jak na razie od trzech prawie lat słyszymy o sztrasznych potwornościach popełnianych przez służby w czasach Tuska, ale jak dotąd żadna ze spraw nie zakończyła się prawomocnym wyrokiem w sądzie.

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ MÓWI SE O ODPOWIEDZIALNOŚCI ROSTOWSKIEGO: “- Miałem takie wrażenie, ale to ucieczka od odpowiedzialności. Od pewnego momentu zaczyna się jednak odpowiedzialność polityczna samego ministra. Nikt przecież nie zarzuca Rostowskiemu, że maczał palce w Amber Gold. Działała jednak bez przeszkód w chwili, w której był ministrem. (...) - Myślę, że jednak jakaś grozi. Rostowski od niej nie ucieknie, bo Ministerstwo Finansów i cała część administracji z Parafianowiczem na czele, czyli jego podwładnym, znacznie się do afery przyczyniła. Gdańska skarbówka nie spisała się zbyt dobrze, mówiąc najdelikatniej. Przyznał to sam Parafianowicz”.

-- REWIA ROSTOWSKIEGO PRZYPOMINAŁA OBLICZE SYSTEMU TUSKA I PO - Marcin Fijołek: “Z każdym kolejnym miesiącem lata 2007-2015 będą zacierać się w pamięci wyborców. To normalny, naturalny proces - inne mamy dziś wyzwania i problemy, ważniejsze sprawy niż sprawy sprzed kilku już lat. A jednak to środowe przesłuchanie przypomniało, jaki system stworzyli Donald Tusk i jego ludzie. Chodzi tutaj nie tylko o martwe w wielu obszarach instytucje państwa, bezradne wobec takich osób jak Marcin P. (a nawet tworzące im dogodne warunki), ale również o styl rządów.

-- DZISIEJSZĄ EKIPĘ JEST ZA CO PUNKTOWAĆ ALE DOPÓKI TO BĘDĄ ROBIĆ TACY LUDZIE JAK ROSTOWSKI CZY SCHEURING TO NOWOGRODZKA MOŻE SPAĆ SPOKOJNIE - konkluzja Fijołka: “Myślę, że dla wahających się wyborców, tych niezaangażowanych, to dzisiejsze spotkanie Rostowskiego z Wassermann było wielkim politycznym plusem dla PiS. I gigantycznym minusem dla Platformy. W środowy klimat w Sejmie wpisali się dodatkowo inni politycy PO, którzy odtrąbili sukces, gdy w dziwnym kordonie wprowadzono pana Pawła Kasprzaka kilka metrów za szlaban przy wejściu na teren dziedzińca sejmowego. Jeśli to jest miara sukcesów i ambicji najsilniejszych dziś partii opozycyjnych, to znikąd szukać nadziei na lepszą przyszłość. Dzisiejszą ekipę rządzącą jest za co krytykować i co punktować, ale dopóki będą to robić tacy ludzie jak Rostowski, Petru czy Scheuring-Wielgus (wwożąca na teren Sejmu osoby… w bagażniku), Nowogrodzka może spać spokojnie i zająć się innymi tematami".

-- ROSTOWSKI TEŻ NIE WYGRAŁ - ŁUKASZ ROGOJSZ NA GAZETA.PL: “Rostowski też jednak nie wygrał tej batalii na słowa i fakty. Jego taktyka ośmieszania PiS-owskich śledczych i samej komisji obróciła się przeciwko niemu i z pewnością nie zjednała Platformie Obywatelskiej poparcia Polaków w sprawie afery Amber Gold. Ci byli raczej zirytowani impertynencją i lekceważącym podejściem byłego polityka, który zdawał się wybornie bawić w świetle kamer”.

-- W TRÓJMIEŚCIU - ROGOJSZ O BARWNYCH CYTATACH JAKO DOROBKU PRZESŁUCHANIA ROSTOWSKIEGO: “Jeśli już szukać jakichś pozytywów wielogodzinnych zmagań Rostowskiego z komisją, to jedynym jest litania barwnych cytatów. Część z nich ma szansę szybko trafić do kanonu polskiej polityki („w Trójmieściu” zajmie poczesne miejsce obok „w Bydgoszczu” tego samego zresztą autora). Tylko, czy naprawdę musimy organizować pochłaniające majątek z budżetu państwa komisje śledcze, żeby przez godzinę pośmiać się z infantylnych dialogów ludzi, którzy z założenia powinni być przecież poważni? Szczerze wątpię”.

-- ZESTAWIENIE KOMENTARZY INTERNETOWYCH DO ZDJĘCIE WASSERMANN Z CHMAJEM:

-- W TYM CHMAJ WSIADAJĄCY DO FERRARI:

-- WYKOŃCZYĆ SN A PÓŹNIEJ WAKACJE - Wojciech Czuchnowski i Agata Kondzińska w GW

-- PO WAKACJACH ZACZNIEMY SIĘ BAĆ - Paweł Wroński w GW:“Prawu i Sprawiedliwości zależy na tym, abyśmy już po wakacjach znaleźli się w Polsce, w której jej władza jest bezkarna oraz wieczna. Tak wielka „wizja” potrafi porwać każdego polityka, tym bardziej polityków PiS. (...) Władza może się czuć bezkarna, skoro prezydent może ułaskawić skazanych prawomocnym wyrokiem, a nawet „zatrzymać postępowanie”. A będzie się czuła jeszcze bardziej bezkarna, gdy nie będzie chętnych, by takie postępowanie rozpocząć i wydać wyrok wbrew woli prezesa. Obywatel zaś straci parasol, który dają mu system prawny i trójpodział władzy”.

-- WITOLD SOKAŁA TŁUMACZY DLACZEGO TRUMP NIE JEST IDIOTĄ - na Gazeta.pl: “Znany nam ład międzynarodowy odchodzi do lamusa. Wspólnota Zachodu pęka, a zachowanie Trumpa jest bardziej skutkiem niż przyczyną tego procesu. Unia Europejska przeżywa kryzys, a jednocześnie rośnie potęga Chin. Problemy różnego rodzaju „chuliganów”, poczynając od radykalnych islamistów, przez reżim północnokoreański, aż po putinowską Rosję, nie znajdują rozwiązań w ramach dotychczasowego paradygmatu. Nad tym wszystkim wisi widmo światowego kryzysu ekonomicznego, którego kolejną odsłonę coraz częściej wieszczą ekonomiści. W tej sytuacji Waszyngton stawia na ucieczkę do przodu i kalkuluje: najważniejsze są interesy amerykańskiej gospodarki, trzeba więc wywołać – i wygrać! – wojnę ekonomiczną z Chinami. Reszta to tylko narzędzia. Rosja jest w tej układance tylko jednym z dostępnych zasobów, które lepiej mieć po swojej stronie, niż pozostawić rywalom”.

-- SOKAŁA O ULEGŁOŚCI OBAMY WOBEC ROSJI:“Warto przypomnieć, że jednak to Trump – niezależnie od swych niezręcznych zachowań na konferencji w Helsinkach i innych grzechów – prowadzi wobec Kremla bodaj najbardziej asertywną politykę spośród wszystkich prezydentów po Ronaldzie Reaganie. Wobec tego, jeśli już mamy podejrzewać go o bycie szantażowanym hakami przez jakiś wywiad, to raczej nie GRU otwiera listę podejrzanych. Pamiętajmy też, że rosyjscy lobbyści wspierali hojnie Clinton Foundation, zaś wspominany przez niektórych z sentymentem Obama potrafił puszczać oko do Dmitrija Miedwiediewa i – nie zdając sobie sprawy z włączonego mikrofonu – obiecywać Rosjanom „większą elastyczność” po reelekcji. Dlatego, zamiast wybrzydzać, lepiej poszukujmy skutecznej instrukcji obsługi Ameryki. Ameryki takiej, jaka jest, a nie takiej, jaką sobie wymarzyliśmy”.

-- BUNT PRACOWNIKÓW AMAZONA - Adriana Rozwadowska w GW:“- Opiekuję się wieloma zatrudnionymi w Sadach. Skarżą się na skrajne wyczerpanie, bezsenność mimo zmęczenia, mają stany depresyjne. W pracy pokonują kilometrowe trasy w nieergonomicznym obuwiu. Zgłaszają się z krwawiącymi ranami stóp, owrzodzeniami. Po stopach niemal bezbłędnie rozpoznaję, kto przyszedł z Amazona - opowiada lekarz pierwszego kontaktu z Poznania (chce pozostać anonimowy). - Wypisuję im zwolnienia, ale nie chcą brać, bo L4 często oznacza zwolnienie z pracy”

-- LEŚNICY WŚCIEKLI NA RZĄD - jedynka GW: “- Głosowaliśmy na was, a teraz robicie to samo co PO! - krzyczeli leśnicy do ministra środowiska. Poszło o oddanie terenów Lasów Państwowych pod program "Mieszkanie Plus". Rząd się ugnie?”

-- ŻONA TARGA SIATKI ZA JAKUBIAKA - SE:

-- URODZINY: Maciek Grabowski, Paweł Rybicki, Stanisław Piotrowicz, Radomir Wit.

Źródło: 300polityka.pl

UE i Japonia podpisały umowę handlową. "Wspólnie opowiadamy się przeciw protekcjonizmowi"

Dodano: 19.07.2018 7:50 | 39 odsłon | 0 komentarzy


- Podpisaliśmy największą dwustronną umowę handlową w historii – ogłosił w Tokio Donald Tusk po podpisaniu umowy pomiędzy Unią Europejską a Japonią. Przewodniczący Rady Europejskiej dodał, że jest to „wydarzenie o wielkim strategicznym znaczeniu dla reguł bazujących na międzynarodowym porządku, w czasie gdy niektórzy go kwestionują”.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

UE i Japonia podpisały umowę handlową. "Wspólnie opowiadamy się przeciw protekcjonizmowi"

Dodano: 18.07.2018 9:30 | 11 odsłon | 0 komentarzy


- Podpisaliśmy największą dwustronną umowę handlową w historii – ogłosił w Tokio Donald Tusk po podpisaniu umowy pomiędzy Unią Europejską a Japonią. Przewodniczący Rady Europejskiej dodał, że jest to „wydarzenie o wielkim strategicznym znaczeniu dla reguł bazujących na międzynarodowym porządku, w czasie gdy niektórzy go kwestionują”.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone