środa, 20 czerwca 2018 r.  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Wiadomości z tagiem Droga  RSS
Droga Legii do Ligi Mistrzów rozpocznie się w Irlandii

Dodano: 19.06.2018 14:00 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Cork City FC będzie rywalem Legii Warszawa w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Losowanie odbyło się we wtorek w Nyonie.

Źródło: https:

Kierowcy zyskają nowe kilometry Via Carpatia. "Droga życia dla Polski Wschodniej"

Dodano: 18.06.2018 14:31 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Ruszają przygotowania do budowy trzech odcinków drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu o łącznej długości prawie 25 kilometrów. W poniedziałek podpisano umowy w sprawie inwestycji stanowiącej fragment Via Carpatia. Jak podano, kierowcy skorzystają z nowej trasy w 2021 roku.

Tagi: Droga
Źródło: https:

W Szczecinie odsłonięto pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego. PMM: Mimo upływu lat, do dzisiaj jego idee są niewygodne dla establishmentu III RP

Dodano: 16.06.2018 15:18 | 8 odsłon | 0 komentarzy


- Patrząc na pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, patrzymy również i widzimy pewną ideę, ideę Polski sprawiedliwej, zakorzenionej w cywilizacji zachodniej i Polski, która ma szanse z powrotem być wielkim, wspaniałym krajem. Bo droga prezydenta Lecha Kaczyńskiego była właśnie drogą ku wielkiej i silnej RP. A więc idąc tą drogą, patrząc na jego drogowskazy, my taką RP, panie prezydencie, budujemy. Patrząc na ten pomnik, widzimy również wielką odwagę w walce o Polskę od najmłodszych lat późniejszego prezydenta - mówił premier Mateusz Morawiecki w Szczecinie, w trakcie odsłonięcia pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego.
"Lech Kaczyński był człowiekiem solidarności jeszcze przed jej powstaniem. Człowiekiem solidarności przez małe "s” i wielkie "S”. Pomagając robotnikom, jednym z nich był przejechany samochodem, potrącony robotnik, który zginął przez aparatczyka partyjnego. Lech Kaczyński pomagał jego rodzinie w Chełmnie i starał się nagazować innych do takiej właśnie pomocy, żeby robotnicy nie czuli się pozostawieni i to też zaowocowało parę lat później, w 1980 roku wielkim wybuchem Solidarności. Droga Lecha Kaczyńskiego była drogą, która można opisać we wspaniałej powieści. Był inteligentem, który współpracował z robotnikami. Był naukowcem, który zanurzył się w działalności urzędniczej, później politycznej, aż do najwyższych urzędów RP. Był rewolucjonistą, który dbał o ład moralny całego narodu i państwa. Był wreszcie konserwatystą otwartym na świat, nowoczesność. Lech Kaczyński chciała Polski nowoczesnej, jak najnowocześniejszej. Te słowa o Szczecinie, Pomorzu Zachodnim padały już tutaj, ale niech one świadczą o tym, że Lech Kaczyński był nie tylko wyrazicielem - czego on sam nie mówił za często - myśli o Polsce jagiellońskiej, tej idei, ale jednocześnie jego ślady są widoczne nie tylko w jego działaniach w Wilnie, na wschodzie, ale właśnie w Szczecinie. A więc łączył w sobie politykę piastowską z polityką jagiellońską. Bo Lech Kaczyński łączył w sobie wiele pierwiastków polskości, tradycję z nowoczesnością, tradycję romantyzmu z pozytywizmem. Łączył wolność z solidarnością, ale potrafił też łączyć pewną twardość i konsekwencję w działaniu z wrażliwością i empatią, której moglibyśmy się od niego wszyscy uczyć”
Jak mówił dalej:
"To dzięki jego konsekwentnym działaniu przetrwały idee, które były przez lata III RP wdeptywane w ziemię, ośmieszane przez pedagogikę wstydu. Wielki polski naród miał być narodem sprawców, a dla niektórych nawet narodem katów. Lech Kaczyński nigdy się na to nie zgodził. Lech Kaczyński nie pogodził się z tym, że mając tak wspaniałych przodków i naszą historię, możemy być wciskani gdzieś w kąt. Wierzył w Europę, w silną Polskę w silnej Europie, ale wierzył też w podmiotową Polskę, w to, że nasze należne miejsce w Europie dopiero musimy odzyskać, że nie możemy być tą wciśniętą kamienicą w wielkie budowle innych państw europejskich. Tej drogi, drogi ku wielkości Polski cały czas uczymy się, nią chcemy podążać. Panie prezydencie, bardzo nam pana brakuje. Jesteśmy tutaj również po to, żeby wypełniać pana testament, żeby różnymi drogami służyć RP według tych idei, które pan, panie prezydencie, zarysował przed nami”
- Mimo upływu lat, do dzisiaj prezydent Lech Kaczyński i jego idee są niewygodne dla establishmentu III RP i pomimo że on potrafił z szacunkiem odnosić się do swoich przeciwników politycznych, to jego przeciwnicy nie mieli w sobie tej wielkości i nie odwzajemniali jemu tym samym. Dlatego my dzisiaj traktujemy za prezydentem Kaczyńskim Polskę jako miarę wszystkiego i wierzymy tak, jak Lech Kaczyński za Zygmuntem Krasińskim, że cokolwiek będzie, się stanie, jedno wiem tylko: sprawiedliwość będzie. Jedno wiem tylko: Polska zmartwychwstanie. Ta wiara, taka wiara, jego silna wiara przybliża nas dziś i będzie przybliżać jutro do tej jednej, wymarzonej, wyśnionej, wielkiej i wspaniałej Polski - zakończył szef polskiego rządu.

Źródło: 300polityka.pl

Droga do pracy w IT prostsza niż myślisz

Dodano: 14.06.2018 11:23 | 37 odsłon | 0 komentarzy
Branża IT przyciąga możliwościami i zarobkami. Coraz więcej osób korzysta z kursów i tutoriali dostępnych w sieci, ucząc się programowania. Inni decydują się na bootcampy, dzięki którym już po dwóch miesiącach intensywnej praktyki znajdują dobrze płatne..

Tagi: Droga
Źródło: inwestycje.pl

Drogi lokalne. Urzędy wojewódzkie wybrały beneficjentów rządowego programu

Dodano: 12.06.2018 17:10 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Województwa dokonały już wyboru inwestycji, które uzyskają dofinansowanie w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury drogowej

Tagi: Urzędu, Droga
Źródło: samorzad.pap.pl

Dwie osoby nie żyją, droga zablokowana. Samochód osobowy zderzył się z dostawczym

Dodano: 12.06.2018 13:32 | 19 odsłon | 0 komentarzy


W okolicach Pasiecznika na Dolnym Śląsku, zderzyły się dwa samochody. Kobieta i mężczyzna jadący osobowym autem zginęli na miejscu. Kierowca dostawczego odniósł lekkie obrażenia. Droga krajowa nr 30 jest zablokowana.

Tagi: Droga
Źródło: https:

Chiny: władze zniszczyły stacje Drogi Krzyżowej przy maryjnym sanktuarium

Dodano: 11.06.2018 11:00 | 16 odsłon | 0 komentarzy


W chińskiej prowincji Henan doszło do profanacji i dewastacji stacji Drogi Krzyżowej wchodzących w skład Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Decyzja chińskich władz o zniszczenkiu stacji nastąpiła po odmowie zaprzestania odprawiania nabożeństwa przez lokalnego biskupa.

Tagi: Droga
Źródło: www.pch24.pl

Autobus wiozący dzieci zderzył się z ciężarówką. Są ranni

Dodano: 11.06.2018 9:06 | 18 odsłon | 0 komentarzy


W miejscowości Stodoły (Świętokrzyskie) doszło do zderzenia ciężarówki z autobusem wiozącym 24 uczniów. Najpoważniej ranny został kierowca autobusu. Droga jest zablokowana.

Tagi: Droga
Źródło: https:

Świętokrzyskie: Zderzenie gimbusa z ciężarówką. Pojazdem jechało 24 uczniów

Dodano: 11.06.2018 8:28 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Zderzenie autobusu szkolnego z dziećmi z ciężarówką w miejscowości Stodoły na drodze krajowej nr 74 w Świętokrzyskiem pomiędzy Opatowem a Annopolem. Droga jest zupełnie zablokowana. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Tagi: Droga
Źródło: www.rmf24.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone