sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Dziennik  RSS
Będą zmiany w usłudze Twój e-PIT. Chodzi o bezpieczeństwo

Dodano: 20.02.2019 22:00 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Finansów poinformowało, że w najbliższych dniach zostaną wprowadzone zmiany w usłudze Twój e-PIT. W środę "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że ta usługa ma luki i umożliwia dostęp do tajemnic skarbowych.

Źródło: https:

Będą zmiany w nowej rządowej usłudze. Ministerstwo załata lukę?

Dodano: 20.02.2019 22:00 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Finansów poinformowało, że w najbliższych dniach usługa Twój e-PIT zostanie rozszerzona między innymi o dodatkowy element autoryzacyjny. "Dziennik Gazeta Prawna" informował dziś, że obecnie system umożliwia niektórym firmom przeglądanie danych podatkowych między innymi ich byłych pracowników oraz ich małżonków. Sprawie przygląda się prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych Edyta Bielak-Jomaa.

Źródło: https:

Przegląd prasy: Luka w e-PIT. Pracodawca z dostępem do danych

Dodano: 20.02.2019 12:33 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Nowa usługa ministerstwa finansów - Twój e-PIT - ma lukę. W niektórych sytuacjach pozwala pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik ma inne źródła dochodu, ile zarabia małżonek, a nawet wprowadzić zmiany w zeznaniu – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Źródło: https:

STAN GRY: Haszczyński: Trudno sobie wyobrazić, by Polska nadal, wbrew większości UE popierała Izrael, Dziennik Łódzki: 20 tys. dla Jońskiego to zapłata dla Inicjatywy Polskiej

Dodano: 19.02.2019 10:13 | 17 odsłon | 0 komentarzy


-- KUKIZ CHWALI REAKCJĘ PMM - 300LIVE:

-- JOŃSKI ZAROBI NAWET 20 TYS MIESIĘCZNIE - DZIENNIK ŁÓDZKI: “Rada nadzorcza miejskiej spółki Aquapark Fala ustaliła zarobki jej nowego wiceprezesa, Dariusza Jońskiego. Biedy klepał nie będzie, zarobi cztery średnie krajowe miesięcznie, czyli 19 tys. 817 zł (brutto)”.

-- TO ZAPŁATA DLA INICJATYWY POLSKIEJ - dalej Dziennik Łódzki:“Przekaz magistratu szedł w stronę, iż jest to nominacja merytoryczna (Joński pracował w spółce Centrum Hotele, a ma się zająć na Fali m.in. budową hotelu - red.) jednak jest to przede wszystkim cena, jaką szef PO, Grzegorz Schetyna, rękoma prezydent Zdanowskiej, płaci Inicjatywie Polskiej i Barbarze Nowackiej za przystąpienie do Koalicji Obywatelskiej”.

-- KUKIZ O UMOWIE Z PIS - MÓWIŁ JUSTYNIE DOBROSZ-ORACZ: "Gdyby doszło do jakiejś intencji współpracy z Prawem i Sprawiedliwością to tylko i wyłącznie na zasadzie umowy, a nie koalicji".

-- ZIMNA WOJNA Z IZRAELEM- jedynka GW.

-- PRZEGIĄŁ PAN PANIE KATZ - tytuł w Fakcie.

-- MICHAŁ OKOŃSKI O TYM, ŻE TRAGEDIA SPRZED 75 LAT CAŁY CZAS DOSTARCZA WYBORCZEGO PALIWA - pisze w Tygodniku Powszechnym: “Niezależnie od tego kontekstu, niezależnie od oceny wyrachowania, z jakim Netanjahu rozegrał polskich gospodarzy, czy niewątpliwej obrazy ukrytej w słowach p.o. ministra, trudno nie zauważyć, że temat tragedii sprzed 75 lat dostarcza wyborczego paliwa w obu krajach. Obecny kryzys oraz związany z nim festiwal oburzeń i uniesień to funkcja nieprzepracowanych wciąż krzywd, wypartego poczucia winy i coraz bardziej swobodnego podejścia do historii. Te problemy pozostaną, niezależnie od tego, kto wygra wybory nad Wisłą i nad Morzem Martwym”.

-- W PIS MAJĄ PRETENSJE DO CZAPUTOWICZA - Paweł Wroński i Agata Kondzińska w GW: “W PiS mają żal do szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza. To jego wskazują jako winnego niepowodzeń. – Nigdy nie powinniśmy sprowadzać do Polski premiera Netanjahu dwa miesiące przed wyborami w Izraelu – mówi ważny polityk z Nowogrodzkiej”.

-- NETANJAHU W KAMPANII ZAMIERZA SIĘ W ZWIERZĘ - DALEJ GW O SŁOWACH Z PIS: “Inny z polityków PiS przekonuje, że w niedzielę rząd miał sygnały, że nawet jeśli na szczyt pojedzie minister Czaputowicz, to na miejscu mogą być organizowane antypolskie manifestacje. – Netanjahu zmienia się w zwierzę, gdy ma kampanię wyborczą. To jest zupełnie inny polityk, to drapieżnik. Najsmutniejsze jest to, że w Polsce żadna z liczących się partii nie wykorzystałaby Izraela w wewnętrznej kampanii wyborczej, bo u nas nie ma podglebia społecznego dla takich tematów. A w Izraelu nie mają problemu z tym, by sięgnąć po antypolskie nastroje – mówi doradca Kaczyńskiego”.

-- JACEK GĄDEK O TYM, ŻE MÓWI SIĘ O ODEJŚCIU CZAPUTOWICZA - pisze w Gazeta.pl: “Wedle naszych rozmówców obecnie żadna głowa nie poleci. Ale już ta, szefa MSZ Jacka Czaputowicza, może polecieć, gdy kurz po konflikcie z Izraelem opadnie, a więc za 2-3 miesiące. W rządzie nikt już zresztą poważnie nie traktuje szefa MSZ-tu. Na naszą uwagę, że przecież Jarosław Kaczyński mówił o nim po namaszczeniu na ministra bardzo pozytywnie ("kandydatura pana ministra Czaputowicza jest pewnym eksperymentem, ale wierzę, że udanym") nasz rozmówca reaguje śmiechem”.

-- JERZY HASZCZYŃSKI W RZ O TYM, ŻE TRUDNO SOBIE WYOBRAZIĆ BY POLSKA NADAL POPIERAŁA IZRAEL WBREW WIĘKSZOŚCI UE - pisze w RZ: “Trudno sobie też wyobrazić, by rząd Polski nadal, wbrew stanowisku zdecydowanej większości państw, popierał Izrael w kluczowych dla niego głosowaniach w Unii Europejskiej i ONZ. Bo opinia publiczna istnieje nie tylko w Izraelu, ale i w Polsce, w obu krajach są wybory, nie tylko w tym roku. Czeka nas wiele wstrząsów, ale nie ma innego wyjścia. Trzeba zacząć przeorywanie”.

-- TO KLĘSKA IZRAELA - BOGUSŁAW CHRABOTA W RZ: "Wysadzenie w powietrze pierwszego szczytu V4 poza Europą to przede wszystkim klęska Izraela, który potrzebuje w Europie sojuszników. Polska dotąd takim sojusznikiem była i powinna nim pozostać. Wypada mieć nadzieję, że premier Netanjahu to rozumie i wyciągnie z tej historii wnioski".

-- RUGANIE SŁABEJ POLSKI - Paweł Wroński w GW.

-- PREMIER OBIECAŁ I DAŁ, CO WYMYŚLI TERAZ? - Mikołaj Wójcik w Fakcie: “Trzysta dni po przedstawieniu tzw. piątki Morawieckiego premier ruszył w Polskę, by pokazać, że spełnił swoje obietnice złożone w kwietniu ubiegłego roku. Najciekawsze jest jednak to, co zaproponuje Polakom w sobotę na długo wyczekiwanej konwencji”.

-- RAZEM TO OBCIĄŻENIE, BO TO PARTIA ŹLE ZARZĄDZANA - ŁUKASZ PAWŁOWSKI W KULTURZE LIBERALNEJ: “Razem, która swoją szansę na sukces po prostu przegrała. W ciągu trzech lat od zaskakująco dobrego wyniku w wyborach parlamentarnych nie udało się jej działaczom ani poszerzyć poparcia, ani zbudować sprawnej organizacji, ani wypromować swoich liderów. Można się dziś oburzać, że Biedroń postawił Razem w negocjacjach koalicyjnych zaporowe warunki, ale – moim zdaniem – lider Wiosny nie miał innego wyjścia, bo Razem to dziś dla każdego większego koalicjanta obciążenie, a nie wsparcie. Nie dlatego, że to partia lewicowa, ale dlatego, że to partia nieudolnie zarządzana".

-- NIE SZYLDY A UMIEJĘTNOŚĆ ROZBUDZANIA W WYBORCACH NADZIEI - DALEJ PAWŁOWSKI W KL: “Nie twierdzę przy tym, że działacze Razem skazani są na polityczny niebyt, Biedroń zaś skazany jest na sukces. Ale ostatnie lata w polskiej polityce – i nie tylko w niej – pokazały, że to nie tradycyjne szyldy partyjne i polityczne afiliacje są ważne, ale umiejętność rozbudzenia w wyborcach nadziei na – proszę wybaczyć – „dobrą zmianę”. A to, czy ową zmianę przeprowadza się pod sztandarem lewicy, progresywizmu, prawicy czy konserwatyzmu, najwyraźniej nie jest dla obywateli szczególnie istotne”.

-- BARDZO KRYTYCZNIE O TZW. MAŁYM ZUS - JEREMI MORDASEWICZ U ŁUKASZA KIJKA W GAZETA.PL: “To oznacza, że z tzw. małego ZUS-u nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy chcą inwestować i zatrudniać pracowników. Ponieważ przedsiębiorca, który inwestuje i zatrudni nawet jednego pracownika w praktyce przekroczy próg uprawniający do małego ZUS-u, czyli około 60 tys. złotych brutto rocznie. Według mnie z tego instrumentu może skorzystać około dziesięciu procent przedsiębiorców”.

-- WICEMINISTER Z PIS PATRONKĄ ŚMIECIOWEJ OŚMIORNICY? - Fakt: “Lokalni działacze PiS z Dolnego Śląska mieli zarabiać lewe miliony na śmieciach. Jednym z nich jest aresztowany w piątek 15 lutego Sławomir Z. (42 l.), były szef zgorzeleckich struktur Prawa i Sprawiedliwości. A patronką jego błyskotliwej kariery przez lata była wiceminister edukacji Marzena Machałek (59 l.)!”

Źródło: 300polityka.pl

Elektromobilność powoli pełznie do przodu

Dodano: 18.02.2019 7:29 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Fabryka samochodów elektrycznych ma kosztować ok. 4,5 mld zł i być finansowana m.in. przez spółki energetyczne - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". Na razie o sukcesach w realizacji rządowych planów trudno mówić - pisze gazeta w poniedziałek.

Źródło: biznes.interia.pl

Mourinho i jego sztab tylko w Chelsea i United zarobili 51 mln funtów

Dodano: 15.02.2019 13:26 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Dziennik "Daily Mail" przyjrzał się zarobkom trenera Jose Mourinho po tym, jak jego ostatni pracodawca Manchester United opublikował najnowsze sprawozdanie finansowe. Według wyliczeń angielskiej gazety Portugalczyk i członkowie jego sztabu w wyniku zwolnień zarobili łącznie - w Chelsea i na Old Trafford - 51 mln funtów.

Tagi: Dziennik
Źródło: https:

"DGP": NBP mógłby ręcznie sterować rynkiem kredytów

Dodano: 14.02.2019 7:28 | 72 odsłon | 0 komentarzy


Zamiast WIBOR-u stopy procentowe ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej? To nie jest wykluczone - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Źródło: https:

Menedżer Chelsea postawił klub pod ścianą? "Przebudowa zespołu lub zwolnienie"

Dodano: 12.02.2019 18:41 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Maurizio Sarri ma za sobą ciężkie dni. W czterech ostatnich meczach ligowych Chelsea przegrała aż trzy razy, z czego w ostatniej kolejce została rozgromiona w wyjazdowym spotkaniu z Manchesterem City 0:6. Dziennik "The Times" twierdzi, że menedżer ma dość postawy piłkarzy i domaga się od zarządu wielkich zmian kadrowych w letnim oknie transferowym, bądź zwolnienia.

Tagi: Dziennik
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone