niedziela, 24 czerwca 2018 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Dzisiaj  RSS
Złoty jubileusz księdza Jana Jerzego Górnego [ZDJĘCIA]

Dodano: 23.06.2018 18:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Dzisiaj w samo południe w katedrze odbyła się msza z okazji 50-lecia kapłaństwa ks. Jana Jerzego Górnego, zasłużonego dla Kościoła i Warmii duchownego.

Źródło: gazetaolsztynska.pl

Wałęsa: Zagospodarowanie przestrzenne musi mieć sens. Dzisiaj deklaruję: koniec republiki deweloperów. Gdańsk będzie dla mieszkańców

Dodano: 23.06.2018 13:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wałęsa: Zagospodarowanie przestrzenne musi mieć sens. Dzisiaj deklaruję: koniec republiki deweloperów. Gdańsk będzie dla mieszkańcówŻeby to wszystko miało ręce i nogi, musimy myśleć o rozwoju miasta. Żeby ten rozwój odbywał się w odpowiedni sposób, musimy pamiętać o odpowiednim zagospodarowaniu. Musimy pamiętać o tym, że wiele jeszcze osiedli, kwartałów czy dzielnic, nie jest dobrze oprzyrządowana, że ciągle musimy myśleć o budowie nowych ośrodków zdrowia, przedszkoli, żłobków. Musimy myśleć o tym, jak będzie połączona komunikacja miejska. Czy te połączenia są wystarczają? Chciałem obiecać dzisiaj, że nie dopuszczę do bezwładnego betonowania Gdańska” - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska, Jarosław Wałęsa. „Zagospodarowanie przestrzenne musi mieć sens, ale musi przede wszystkim działać dla mieszkańców, dlatego dzisiaj deklaruję: koniec republiki deweloperów. Gdańsk będzie dla mieszkańców. Będę się starał wraz z mocną ekipą w Radzie Miasta, żeby uwolnić jak najwięcej terenów miejskich. Chciałbym, żeby to mieszkańcy poprzez budżety obywatelskie albo poprzez radnych miejskich i dzielnicowych, żeby to oni pokazywali inicjatywy, jak można zagospodarować te miejsca, żeby służyły mieszkańcom” - dodawał.

Źródło: 300polityka.pl

Zapowiedzi mniejszego importu amerykańskiej ropy do Chin

Dodano: 22.06.2018 17:25 | 17 odsłon | 0 komentarzy
Dzisiaj na rynku ropy naftowej jest i będzie nerwowo - przede wszystkim za sprawą rozpoczynającego się dzisiaj ważnego spotkania w Wiedniu, na którym przedstawiciele państw OPEC i niektórych krajów spoza kartelu (w tym Rosji) będą rozmawiać na ...

Tagi: OPZZ, Dzisiaj
Źródło: inwestycje.pl

„PiS doprowadziło do nieprawdopodobnego chaosu”. Trzaskowski prezentuje pomysły na edukację w Warszawie

Dodano: 22.06.2018 13:30 | 5 odsłon | 0 komentarzy


"PiS doprowadziło do nieprawdopodobnego chaosu". Trzaskowski prezentuje pomysły na edukację w Warszawie - Dzisiaj zakończenie roku. Jesteśmy przed szkołą, do której chodzą moje dzieci na Ursynowie w Warszawie. Mój syn już zakończył rok szkolny, moja córka za pół godziny i dzisiaj jestem tutaj nie tylko jako polityk, ale również jako ojciec, żeby powiedzieć dwa słowa o tym nieprawdopodobnym chaosie w edukacji, który zafundował nam PiS. Moja córka kończy właśnie 7. Klasę, właściwie każdego dnia, do wieczora, musiała ślęczeć nad książkami. Nieprawdopodobny chaos. Dzisiaj nikt nie jest tak naprawdę w stanie odpowiedzieć na moje pytania, choćby dot. Podręczników, tego, co będzie się działo w klasie ósmej. Myślę, że po tym, co nam PiS zafundował w edukacji, politycy PiS-u, minister edukacji powinna się trzymać jak najdalej naszych szkół. Ale z tego wynikają moje jasne zobowiązania dot. tego, jak powinna wyglądać edukacja w Warszawie - stwierdził Rafał Trzaskowski na konferencji. Jak dodał:
"Po pierwsze, zrobimy absolutnie wszystko, żeby w związku z kumulacją roczników nasze dzieci nie ucierpiały na skutkach tej reformy. Druga kwestia to oczywiście zwiększenie płac nauczycieli, samorząd może tutaj sporo zrobić i zrobi. Zadbamy o to, żeby warszawscy nauczyciele zarabiali więcej. Kolejna kwestia to kwestia zajęć dodatkowych, pozaszkolnych. Zależy nam na tym, żeby wyrównywać szanse dzieci w Warszawie. Będziemy dopłacali każdemu dziecku w Warszawie 100 zł miesięcznie do zajęć dodatkowych. Dzięki temu we współpracy z rodzicami i nauczycielami będzie można organizować takie dodatkowe zajęcia lekcyjne czy językowe, sportowe, tak żeby nasze dzieci w Warszawie mogły jak najlepiej z tego korzystać. Niestety PiS niszczy szkołę w Polsce i w Warszawie, doprowadziło do nieprawdopodobnego chaosu. My w samorządzie będziemy starali się, przynajmniej część tych przewiń PiS-u, naprawić"

Źródło: 300polityka.pl

Szydło o zmianie marszałka Sejmu: Sezon letni rozpoczyna się na dobre. Kolejny raz będą się pojawiały różne potwory z Loch Ness

Dodano: 21.06.2018 8:51 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Szydło o zmianie marszałka Sejmu: Sezon letni rozpoczyna się na dobre. Kolejny raz będą się pojawiały różne potwory z Loch Ness - Dzisiaj od rana czytam takie rewelacje. Myślę, że sezon letni się nam rozpoczyna już na dobre. Jutro jest zakończenie roku szkolnego, zaczynają się wakacje. Po raz kolejny różne potwory z Loch Ness będą się pojawiały na temat przyszłości różnych polityków PiS. Dzisiaj właśnie od rana słyszę i czytam w mediach o przyszłości również i mojej i Marka Kuchcińskiego - stwierdziła Beata Szydło w rozmowie z Beatą Michniewicz w "Salonie politycznym Trójki", pytana o możliwą wymianę marszałka Sejmu.

Źródło: 300polityka.pl

PAD: Obecna Konstytucja ma cały szereg niedostatków, wynikających choćby z upływu czasu

Dodano: 20.06.2018 14:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy


PAD: Obecna Konstytucja ma cały szereg niedostatków, wynikających choćby z upływu czasu - Uważam, że obecna polska Konstytucja z 1997 roku ma, patrząc z dzisiejszego punktu widzenia, cały szereg niedostatków, wynikających choćby z upływu czasu, z tego, że minęło ponad 20 lat od czasu jej uchwalenia i wiele warunków się zmieniło. Dzisiaj jesteśmy członkami UE, NATO, choćby naszej obecności w tych dwóch niezwykle ważnych czy najważniejszych światowych organizacji nasza Konstytucja nie uwzględnia. Uważam, że ten element powinien być w Konstytucji czy zawarty czy - jak niektórzy mówią - powinien być w Konstytucji w szczególny sposób zabezpieczony. Ale to nie tylko to. To także problem praw, które nazwałbym jako jedno z prawo podstawowych, mianowicie prawo do zabezpieczenia emerytalnego - mówił prezydent Andrzej Duda w trakcie Kongresu Gmin Wiejskich. Jak podkreślił, nie chodzi o wpisanie konkretnego wieku emerytalnego do Konstytucji, ale o zabezpieczenie, że potrzebna jest określona kwalifikowana większość posłów do tego, aby wiek emerytalny podwyższyć. PAD mówił też: - To jest właśnie wielka zasługa polskiej wsi. To być może właśnie dzięki uporowi i niezłomności polskich chłopów nie udało się w Polsce w pełni wprowadzić komunizmu. Nie udała się kolektywizacja, bo polski rolnik nie oddał ziemi, nie udała się dechrystianizacja, bo polski rolnik nie oddał swoich wartości; stał przy wierze przodków, przy tradycji, i nie pozwolił sobie jej wydrzeć. To wreszcie polski rolnik niezłomnie stanął do wielkiego ruchu "Solidarności".

Źródło: 300polityka.pl

„My jesteśmy formacją poważną i odpowiedzialną”. PSL przedstawia propozycje dot. rozwiązania problemu suszy i pomocy rolnikom

Dodano: 20.06.2018 13:52 | 7 odsłon | 0 komentarzy


"My jesteśmy formacją poważną i odpowiedzialną”. PSL przedstawia propozycje dot. rozwiązania problemu suszy i pomocy rolnikom - Mamy nowego ministra rolnictwa. My jesteśmy formacją poważną, która jest opozycją racjonalną i zawsze zmiana rodzi nadzieję. Choć oczywiście te 2,5 roku w obszarze polskiego rolnictwa zostały zmarnowane, a czas został zmarnotrawiony i minister Jurgiel podejmował błędne decyzje lub ich nie podejmował, przespał po prostu ten okres sprawowania swojego urzędu, a jak się budził, to wyrządzał szkodę. Dobrze, że największego szkodnika w tym rządzie nie ma, choć oczywiście odejście ministra nie powoduje, że wszystkie problemy znikają. Dzisiaj minister Ardanowski zostając ministrem, musi się zmierzyć z kilkoma najważniejszymi problemami. Pierwszy i najważniejszy dla większości polskich dobrych gospodarzy to susza. Od kilkunastu, kilkudziesięciu dni w wielu miejscach Polski nie padał deszcz. Sytuacja jest dramatyczna na polskich polach, uprawy wysychają. Jeżeli nie będzie obwitych opadów deszczu do końca czerwca, to naprawdę może być susza stulecia. Musimy zrobić wszystko, żeby dzisiaj już przygotować i pomóc polskim rolnikom na wypadek katastrofy, bo to katastrofa w rolnictwie - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu w Sejmie. Jak dodał, to odpowiedzialność rządu, bo do tego instrumentu i pieniądze.
"My jesteśmy formacją poważną i odpowiedzialną. Przedstawiamy swoje propozycje. Często przedstawiciele rządu pytają, że opozycja tylko potrafi krytykować. To nieprawda, nie wierzcie w to. Mamy konkretne propozycje ustaw, ale też propozycje działań, które podejmujemy już dziś. Zanim minister Ardanowski przejmie resort, to mijały kolejne dni, a te działania są potrzebne tu i teraz. Dlatego w w dniu wczorajszym w imieniu PSL wystosowałem list do naszych wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale też chciałbym poprosić wszystkich gospodarzy naszych miejscowości o to, żeby pomogli rolnikom w miejscach, w których jest susza, a wszystkie gminy na swoim terenie mają takie obszary, żeby pomogli tym rolnikom w postaci umorzenia podatku rolnego, nie ściągania, odstąpienia od ściągania tego podatku lub rozłożyli na raty podatek rolny. To nasza prośba o pomoc. Niech wójtowie, burmistrzowie rozważą, oczywiście opierając się o przepisy, możliwości swojej gminy o zastosowanie takiego wariantu specjalnego w tym roku. Nie chcemy też gmin pozostawić samym sobie, dlatego w najbliższych dniach wystąpię do premiera Morawieckiego i ministra Ardanowskiego, dając szanse i kredyt zaufania, krótkoterminowy, ale to zawsze szansa dla nowego ministra, żeby zrekompensować tym gminom, które podejmą tę decyzję samodzielnie i odejdą od ściągania, umorzą podatek rolny lub rozłożą go na raty, żeby przyszła rekompensata dla tych gmin"

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone