środa, 13 grudnia 2017 r.  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Wiadomości z tagiem Elżbieta  RSS
STAN GRY: Skarżyński: Kaczyński sięgnął po elektorat swoich przeciwników, Karnkowski: Pęknięcie na starcie, GPC o Macierewiczu: Ta zmiana nie wchodzi w grę

Dodano: 12.12.2017 10:56 | 5 odsłon | 0 komentarzy


-- KRZYSZTOF KARNKOWSKI W GPC O PĘKNIĘCIU JUŻ NA STARCIE: “Sprawę załatwiono niefortunnie zarówno na poziomie politycznym, jak i medialnym. Zwolennikom PiS-u zabrakło racjonalnego wyjaśnienia, poprzedzonego choć symbolicznym przygotowaniem ich do tak dużej zmiany. Zostali postawieni przed faktem dokonanym, a przez pierwsze dni w adresowanym do nich medialnym przekazie nie było miejsca ani na tłumaczenia, ani na wątpliwości. Możliwe, że w ten sposób oddano Mateuszowi Morawieckiemu niedźwiedzią przysługę”.

-- MIMO BŁĘDÓW PIS MA NAJPOTĘŻNIEJSZEGO SOJUSZNIKA W OPOZYCJI - konkluduje Karnkowski: “Najpotężniejszego sojusznika PiS, niezależnie od osoby premiera, ma jednak wciąż w opozycji. Choć tym razem wizerunkowo, na własne życzenie, przegrał sprawę wotum nieufności, politycy PO i Nowoczesnej robią wszystko, by wyborcy PiS-u
 szybko wybaczyli swojej partii wszystko”.

-- TA ZMIANA NIE WCHODZI W GRĘ - O MACIEREWICZU W GPC pisze Ryszard Kapuściński: “To niespotykane, że jest w Polsce takie środowisko, którego członkowie w parę dni potrafią się zorganizować i za własne pieniądze, pokonując czasem tysiące kilometrów, przyjechać, żeby wysłuchać człowieka, którego szanują i któremu ufają. Obecność tak wielu osób była też demonstracją poparcia dla ministra Macierewicza, w odpowiedzi na nieodpowiedzialne insynuacje, które sugerowały jego dymisję. Nikt, komu zależy na wyjaśnieniu tragedii smoleńskiej, komu zależy na bezpieczeństwie niepodległej Polski, nie wyobraża sobie zmiany na stanowisku ministra obrony narodowej. Kilkanaście tysięcy członków klubów „Gazety Polskiej” nie zgadza się na żadne zmiany”. 

-- SZOPKA ZAMIAST REKONSTRUKCJI - Magdalena Rubaj w Fakcie: “Najgorsze, że zamieszanie nie było fikcją, o czym najlepiej świadczą słowa polityka, który był... o włos od nominacji! – Buty wyczyszczone, garnitur wyprasowany, ale jednak nie – mówił nam godzinę przed uroczystością niedoszły nowy minister. Jednak nie…” 

-- MORAWIECKI NIE ZROBIŁ NAWET MINIMUM ZMIAN - Andrzej Stankiewicz: “Plotki krążące w obozie władzy wskazują na to, że do ostatnich godzin rozważane były dwa warianty ulepienia rządu.. Zwyciężyła tymczasowość — prawdziwa rekonstrukcja będzie najwcześniej po Nowym Roku. Prezydent Duda musiał przełknąć despekt — powołał na szefa MON Antoniego Macierewicza, a wraz z nim wszystkich co do jednego ministrów z gabinetu Szydło. (...) W wariancie zachowawczym, Morawiecki miał powołać do Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju oraz Kancelarii Premiera swoich ludzi. Nie zrobił nawet tego minimum”. 

-- JACEK GĄDEK O ODBIERANIU MORAWIECKIEMU AUTORYTETU JUŻ NA STARCIE: “Zmiany w składzie gabinetu muszą stać się faktem, aby rekonstrukcja nie obróciła się w groteskę. Kłopot w tym, że odwlekanie tych zmian to odbieranie Mateuszowi Morawieckiemu autorytetu już na starcie i prowokowanie komentarzy: "Morawiecki czeka na instrukcje prezesa", "nowy premier znów jest jak marionetka". I drugi sezon serialu o rekonstrukcji, który rządowi nie służy”. 

-- PROF. FLIS O ZAGROŻENIU NISKICH SONDAŻY DLA MORAWIECKIEGO - WTEDY NIC GO NIE URATUJE - mówi w SE: “- Tu z odpowiedzią trzeba poczekać na wyniki sondaży. Jeśli w najbliższych miesiącach będą one dla rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości korzystne, pozycja Mateusza Morawieckiego będzie mocniejsza. Jeśli jednak będą spadać, nic go nie uratuje”. 

-- DR CHWEDORUK UWAŻA, ŻE MORAWIECKI MA ŻYCIORYS ODLEGŁY OD WYBORCÓW PIS - jak mówi w SE: “- Tu zaczyna się problem dla PiS. Jest to człowiek, który dla najwierniejszych wyborców PiS w konfliktach ostatnich lat nie był identyfikowany jako uczestnik po stronie, której stał PiS. Życiorys Morawieckiego jest odległy od życiorysu wyborców PiS. Nowy premier był związany ze światem banków, a obywatele całego świata nie mają zbyt wielu powodów, by ufać bankom. Prywatnie jest to człowiek bardzo zamożny, co nie bardzo podoba się niektórym wyborcom”. 

-- KOLEŻEŃSKI PREMIER CZYLI RZĄDOWE DEJA VU - tytuł w GW.

-- NAJBLIŻSZE OTOCZENIE PREMIERA MOŻE SIĘ ZMIENIĆ JESZCZE W TYM TYGODNIU - Agata Kondzińska w GW: “Jeszcze w tym tygodniu lub na początku następnego zmienić ma się jedynie najbliższe otoczenie Morawieckiego: odejść ma szefowa kancelarii premiera Beata Kempa, szefowa gabinetu Elżbieta Witek i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. – To oczywiste, trudno sobie wyobrazić, że ludzie Szydło meblują kancelarię Mateuszowi – mówi osoba z Nowogrodzkiej. Wiadomo, że do kancelarii premiera Morawiecki weźmie osobę z PiS. Ma to być ukłon w stronę partii. – Morawiecki jest u nas dopiero półtora roku, jego nominacja nie wzbudziła hurraoptymizmu, więc musi PiS udobruchać. Bez zaplecza partyjnego nic nie zrobi, a on przez ten czas zaplecza nie zbudował – analizuje polityk PiS”.

-- POSŁANKA RZECZNIKIEM - jeszcze Kondzińska: “Poszukiwany jest też rzecznik nowego premiera. Słychać, że może to być któraś z posłanek klubu PiS”. 

-- MORAWIECKI, PREMIER DLA NEOLIBERAŁÓW - Stanisław Skarżyński w GW: “Prezes znów okazał się wybitnym analitykiem, bo sięgając po elektorat swoich przeciwników, zastawił na opozycję genialną pułapkę – od teraz próby wydostania się z pułapki neoliberalnej narracji, która od lat dusi opozycję, będą oznaczać odpływ zwolenników twardych zasad wolnego rynku w stronę PiS-u. Jarosław Kaczyński ma bowiem na sprzedaż to, co oligarchom sprzedają dyktatorzy na całym świecie – przychylność ręcznie sterowanego państwa. I z tym demokracji będzie bardzo trudno konkurować” 

-- MORAWIECKI OBNIŻY PODATKI? - FAKT.

-- MORAWIECKI, SPECJALISTA OD ZARZĄDZANIA KARIERĄ - Witold Gadomski w GW: “Jeżeli ktoś chce poznać poglądy nowego premiera, powinien obejrzeć film Woody’ego Allena „Zelig”. To paradokumetalna opowieść o człowieku, który przystosowuje się do każdego środowiska. Jest Grekiem, gdy przebywa w środowisku greckich imigrantów, lekarzem w szpitalu, czarnoskórym koszykarzem. I tak dalej.  Morawiecki ma wrodzony talent do przyjmowania języka interlokutorów, a przede wszystkim przełożonych. Gdy w 2007 roku z BZ WBK odchodził dotychczasowy prezes Jacek Kseń, Morawiecki nie był traktowany przez środowisko bankowców jako poważny kandydat na następcę. Ale właściciele banku – Irlandczycy – postawili na niego. Gdy sprzedali bank Hiszpanom, ci również zatrzymali prezesa, choć zwykle nowi właściciele wolą mieć swojego człowieka” 

-- KACZYŃSKI JUŻ JEDEN RZĄD ROZWALIŁ - Rafał Zakrzewski w GW: “Oczywiście autor tego scenariusza jest jeden – jak zwykle. Trochę to wygląda tak, jakby prezes się znudził, a może też trochę zaniepokoił rosnącą popularnością pani premier. A może uaktywnił się w nim gen samodestrukcji. Wszak dziesięć lat temu ten właśnie gen doprowadził do upadku rząd Kaczyńskiego. Pan prezes rozwalił go wtedy koncertowo na własne życzenie. Czyżby to był początek tego procesu? Siły odśrodkowe w obozie władzy są dość silne, np. konflikty: Macierewicz – Duda, Ziobro – Duda, Morawiecki – Ziobro, Morawiecki – Macierewicz”. 

-- KONTYNUACJA. I TYLE - Adam Szostkiewicz: “Obłudna polityczna groteska trwa. Poseł Jarosław Kaczyński wybrał sobie na nowego premiera Mateusza Morawieckiego”. 

-- NOWE OPAKOWANIE, STARA ZAWARTOŚĆ - Katarzyna Kolenda-Zaleska w GW.

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ O KONFLIKCIE MORAWIECKIEGO Z ZIOBRĄ: “To Zbigniew Ziobro wie na pewno — jako gospodarczy wicepremier Mateusz Morawiecki był jednym z tych członków rządu, którzy namawiali prezydenta Andrzeja Dudę do zawetowania ustaw sądowych PiS, dających ministrowi sprawiedliwości kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości. Oczywiście, publicznie deklarował pełne oburzenie decyzją prezydenta, uznając, że skoro marzy o dalszej karierze w PiS, to nie może sobie pozwolić na otwartą krytykę ustaw Ziobry. Opłaciło się — dziś Morawiecki jest premierem. A Ziobro, który z nim walczył przez ostatnie miesiące, znalazł się w trudnej sytuacji”. 

-- ZIEMOWIT SZCZEREK W SWOIM STYLU O REKONSTRUKCJI: “BTW ja wiem, że Tuski to tylko w piłkę grały, nic wyrafinowanego, ale te prawicowe mistrze intrygi im wtedy, o ile pamiętam, zarzucały, że kiedy oni mają czas rządzić, jak tak w tę piłkę ciupią? No więc mnie się w głowie pojawia pytanie – kiedy tu jest czas na rządzenie, jeśli tu się przez cały czas odbywa partia nie tyle szachów, co gry znanej jako kibel, polegającej na tym, żeby jak najwięcej kart wyciągnać spod karcianego domku, czyli kibla, żeby się kibel rzeczony nie zawalił?” 

-- PRZYJĘLI USTAWĘ BEZ KWORUM - Fakt.

-- 300LIVE: Petru: Zmiana na stanowisku premiera to nie rekonstrukcja, tylko przegrupowanie sił Morawiecki o synu-premierze: Oczekuję, że jego expose wzniesie się ponad partyjne podziały Suski: Będzie dalsza rekonstrukcja. Pewnie będzie coś w rodzaju audytu ministerstw i potem decyzje Suski o KRRiT: Kiedy jest pomysł na wizerunkową poprawę sytuacji Polski, takie decyzje mogą stanowić rysę na wizerunku Suski: KRRiT to niezależny organ konstytucyjny. Nie mamy na to wpływu Suski: Kaczyński powiedział, że potrzebny jest człowiek, który w UE będzie odbierany jako pewnego rodzaju swój Suski: To dopiero początek rekonstrukcji Schetyna: Morawiecki będzie premierem na kilka następnych miesięcy Schetyna o Macierewiczu: To pierwszy sygnał, że Morawiecki nie będzie podmiotowy Schetyna: Morawiecki jest zakładnikiem PiS-owskiej ekipy i Kaczyńskiego

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Pochanke: Nie rekonstrukcja, a reaktywacja, Skórzyński: Opór większy niż JK myślał, TVP o ustawionych wyborach w PO

Dodano: 11.12.2017 21:30 | 8 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Gryglas wstępuje do klubu PiS Jaki: Morawiecki ma sukcesy i holistyczną wizję państwa, ale nie dam złego słowa powiedzieć o premier Szydło Jaki: Takie firmy jak LOT i PKP miały nigdy nie przynosić zysków, posłowie PO do tego nas przekonywali Dyskusja nad expose ma potrwać do 2 w nocy. W środę II czytanie projektu dot. kodeksu wyborczego Tusk gratuluje Morawieckiemu Morawiecki: Nasz rząd będzie rządem nadziei i optymizmu Expose jutro o 16:00 PAD: Nowy premier podjął decyzję, że chce pracować z rządem, zanim dokona jakichkolwiek zmian PAD powołał Mateusza Morawieckiego na urząd premiera

*****

FAKTY TVN -- TO NIE REKONSTRUKCJA, TO REAKTYWACJA - Justyna Pochanke. -- NIE JEST TO TRZĘSIENIE ZIEMI - Krzysztof Skórzyński: Nie jest to żadna zmiana. CHoć i politycy PiS-u i współpracownicy premiera wprost sugerują że dziś powołano rząd tymczasowy na kilka tygodni. -- POTWIERDZIŁY SIĘ INFORMACJE FAKTÓW, ŻE MATEUSZ MORAWIECKI BĘDZIE NIE TYLKO PREMIEREM, DALEJ BĘDZIE SZEFEM RESORTÓW ROZWOJU I FINANSÓW, ALE TO OPCJA TYMCZASOWA - Skórzyński dalej: Reszta nie jest nawet kosmetyką. Zostają wszyscy którzy byli ministrami przez ostatnie dwa lata. -- DO OSTATNIEJ CHWILI NA WŁOSKU MIAŁA WISIEĆ DYMISJA ANTONIEGO MACIEREWICZA - Skórzyński: Od tygodni miał naciskać na nią prezydent. Najpierw w rozmowach z prezesem, a od zeszłego tygodnia w dyskusjach z nowym premierem. -- OSTATNIE DNI I GODZINY POKAZAŁY ŻE OPÓR W PARTII PRZECIWKO NIEKTÓRYM ZMIANOM JEST WIĘKSZY NIŻ MYŚLAŁ JAROSŁAW KACZYŃSKI - Skórzyński dalej: Powołanie rządu w identycznym składzie to wyraźna sugestia że prezesowi PiS-u i nowemu premierowi nie udało się przez ostatnie dni pogodzić wszystkich koalicyjnych i partyjnych frakcji. -- DECYZJA ŻE NA RAZIE ZOSTAJĄ ABSOLUTNIE WSZYSCY ZAPADŁA 2-3 GODZINY PRZED TĄ UROCZYSTOŚCIĄ - Skórzyński. -- NIKT NIE ODWAŻYŁ SIĘ ZDYMISJONOWAĆ ANTONIEGO MACIEREWICZA. -- JAK WIDAĆ ZOSTAJE, CHOCIAŻ WOKÓŁ ANTONIEGO MACIEREWICZA SPEKULACJI BYŁO NAJWIĘCEJ - Jakub Sobieniowski: I emocji, ostatnio najwięcej na linii minister-prezydent. -- NAWET NA DEMONSTRACJACH NAJBARDZIEJ RADYKALNYCH ZWOLENNIKÓW PIS-U OBOK HASEŁ “JAROSŁAW, POLSKĘ ZBAW” WIDAĆ BYŁO OLBRZYMIE POPARCIE DLA GŁÓWNEGO SMOLEŃSKIEGO ŚLEDCZEGO - Sobieniowski dalej. -- SMOLEŃSKIE TEORIE MACIEREWICZA PRZEZ LATA BUDOWAŁY JEGO SIŁĘ W PARTII, TERAZ BYĆ MOŻE UCHRONIŁY GO PRZED UTRATĄ STANOWISKA - Sobieniowski. -- BO PORAŻEK BYŁO DUŻO - Sobieniowski dalej: Obiecywał zakup śmigłowców a ich nie kupił, bo oskarżał francuzów o dozbrajanie Rosjan Mistralami za dolara, a nie miał racji. Bo miały być antyrakiety, a ciągle toczą się negocjacje. No i jest konflikt z prezydentem o gen. Kraszewskiego i nominacje generalskie. -- WITOLDA WASZCZYKOWSKIEGO TEŻ ŻEGNANO OD RANA. -- W TYM MOMENCIE BYŁO JASNE - WITOLD WASZCZYKOWSKI ZOSTAJE NA STANOWISKU - Maciej Knapik: Ale rano nie było to pewne. Minister nieoczekiwanie przerwał wizytę w Brukseli. -- PAD ZADOWOLONY Z PRACY TK. -- NA DOROCZNE ZGROMADZENIA SĘDZIÓW TK NIE ZAPROSZONO ANI ANDRZEJA RZEPLIŃSKIEGO ANI ŻADNEGO INNEGO BYŁEGO SZEFA TK - Katarzyna Kolenda-Zaleska: Brak zaproszenia dla byłego prezesa TK próbowała tłumaczyć Julia Przyłębska. Prezes TK przekonywała przekonywała że Andrzej Rzepliński złamał prawo. -- W 2014 ROKU TRYBUNAŁ WYDAŁ 71 WYROKÓW, W 2015 - 63, W 2016 - 39, A W 2017 - 27. -- DO KOŃCA ROKU ZAPLANOWANO TYLKO 5 POSIEDZEŃ - Kolenda-Zaleska. -- MIMO TO PIS UPIERA SIĘ ŻE TRYBUNAŁ DZIAŁA LEPIEJ - Kolenda-Zaleska dalej. -- OPOZYCJA PRZESTAŁA JUŻ KIEROWAĆ WNIOSKI DO TK - Kolenda-Zaleska. -- KOMISJA WERYFIKACYJNA ZAPREZENTOWAŁA DOKUMENTY W SPRAWIE TZW. KAMIENICY WALTZÓW. . ***** WIADOMOŚCI TVP -- Na czołówce Wiadomości treść przysięgi czytana raz przez Morawieckiego, raz przez Szydło. -- RZĄD NADZIEI I OPTYMIZMU - belka. -- ZMIANY PERSONALNE W STYCZNIU: Mateusz Morawiecki premierem, Beata Szydło wicepremierem nowego rządu. W Pałacu Prezydenckim zakończyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego gabinetu. W rządzie zostają ministrowie, którzy dotychczas pełnili swoje funkcje. Ewentualne zmiany personalne spodziewane są w styczniu. "Nasz rząd będzie rządem nadziei i optymizmu, chcemy czerpać najlepsze doświadczenia z dotychczasowych osiągnięć" - mówił podczas uroczystości premier Morawiecki. -- NIESPODZIANKI NIE BYŁO, RZĄD NIEMAL W IDENTYCZNYM SKŁADZIE - Damian Diaz. -- WALCZYŁ Z KOMUNĄ, BUDUJE SPRAWIEDLIWĄ POLSKĘ - belka. -- Nowy premier Mateusz Morawiecki przez niektórych postrzegany jako człowiek bez politycznego zaplecza - od dziś wskazywać będzie kierunek polskiej polityki. To dowód, że to zaplecze już ma, zdobył też zaufanie. Już w młodości walczył z PRL-owskim systemem, przeciwko komunistom. -- Materiał o przeszłości Morawieckich w Solidarności Walczącej. -- Prof. Myślecki: Polska potrzebuje ludzi o silnym ideowym fundamencie. -- TOTALNA AGRESJA TOTALNEJ OPOZYCJI - belka. -- BRUTALNY ATAK I NAWOŁYWANIA WPROST DO UŻYCIA SIŁY: "W naszym życiu pojawiło się bardzo wiele zła, coraz bardziej agresywnego i mającego poczucie bezkarności - temu trzeba się przeciwstawić" - powiedział Jarosław Kaczyński podczas 92. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Nawiązał tym samym do ostatniego brutalnego ataku Obywateli RP na dziennikarkę TVP, a także do nawoływań niektórych uczestników antyrządowych protestów, którzy wprost namawiają do użycia siły. -- PREZES ODNIÓSŁ SIĘ DO KOLEJNYCH NIEZWYKLE AGRESYWNYCH ZAPOWIEDZIACH RADYKALNEJ OPOZYCJI - Ewa Bugała. -- “Trzy auta ustrzelilśmy, nie, zwłok nie ma jeszcze zwłok”. -- GDZIE SĄ TE PANIE Z NOWOCZESNEJ? - komentator. -- PANIE Z NOWOCZESNEJ SĄ TUTAJ - Bugała. -- JSW WYRAZIŁA NIE TYLKO POPARCIE DLA BRUTALNYCH ATAKÓW, JESZCZE DALEJ IDZIE FRASYNIUK, KTÓRY WPROST WZYWA DO UŻYCIA SIŁY -- TEMU POWINNY SIĘ PRZYJRZEĆ ODPOWIEDNIE SŁUŻBY - Magdalena Ogórek. -- OPOZYCJA NIE POTRAFI ALBO NIE CHCE POWIEDZIEĆ STOP FALI NIENAWIŚCI - Bugała. -- BEZ KULTURY I SZACUNKU DLA PRAWA - belka. -- Mężczyzna, który przed kilkoma dniami zaatakował dziennikarkę Telewizji Polskiej, a który w internecie chwali się, że jest właścicielem firmy ochroniarskiej prowadzi swoją działalność nielegalnie - ustaliły "Wiadomości". W tej sprawie, od kilku miesięcy prowadzone jest już postępowanie prokuratorskie. -- MĘŻCZYZNA JEST STAŁYM UCZESTNIKIEM, FASCYNATEM MIECZA I ZBROI (w tle muzyka z Krzyżaków) WŁAŚCICIELEM BARU W ŁODZI I DZIAŁAJĄCEJ NIELEGALNIE AGENCJI OCHRONY. -- CHĘTNIE FOTOGRAFOWAŁ SIĘ W TOWARZYSTWIE POLITYKÓW TOTALNEJ OPOZYCJI. -- TVN PRZEKROCZYŁ GRANICĘ - belka. -- Korespondencja KKZ, że ludzie “mogą nie wytrzymać tego co się dzieje w Sejmie”. -- WYBORY W PLATFORMIE BYŁY USTAWIONE? - belka. -- FARSA: Farsa. Tak wewnętrzne wybory władz regionalnych Platformy Obywatelskiej określił znany działacz tej partii, Jacek Kozłowski. Były wojewoda mazowiecki już złożył wyborczy protest. Inny, Jarosław Dworzański odszedł z partii, ujawniając, że wybory regionalne Platformy Obywatelskiej były ustawione. -- KOZŁOWSKI STAWIA ZARZUT USTAWIANIA WEWN. WYBORÓW - Jan Korab. -- TO JEST USTAWIANIE WYBORÓW W STYLU BIAŁORUSKIM - Jan Śpiewak. -- W materiale o nieudanych kampaniach wyborczych Kozłowskiego. -- KOZŁOWSKI NIE JEST JEDYNY, INSTRUKCJE JAK GŁOSOWAĆ W POSZCZEGÓLNYCH POWIATACH - relacja innego działacza PO Dworzyńskiego. -- PLATFORMIE TERAZ BĘDZIE JESZCZE TRUDNIEJ NAMÓWIĆ DO WSPÓŁPRACY INNE PARTIE OPOZYCYJNE - Korab. -- DOWÓD NA KRADZIEŻ KAMIENICY WALTZÓW - belka. -- "Rodzina Waltzów miała świadomość, że próbuje odzyskać Noakowskiego 16 w złej wierze" - mówi szef Komisji Weryfikacyjnej i ujawnia nowe dokumenty w tej sprawie. Członkowie Komisji dotarli między innymi do wyroku skazującego Leona Kalinowskiego, od którego kamienicę odkupił wuj Andrzeja Waltza. ***** WYDARZENIA POLSATU -- KIEDY KOLEJNI MINISTROWIE WCHODZILI NA SALĘ, WSZYSTKO BYŁO JUŻ JASNE - Dariusz Ociepa: Wszystko, poza zamianą na stanowisku premiera, zostaje tak jak było. -- BEATA SZYDŁO BĘDZIE WICEPREMIEREM, NA RAZIE BEZ TEKI - Ociepa dalej: Chociaż w szeregach PiS huczy od plotek, że za kilka tygodni Szydło mogłaby objąć tekę ministra rodziny, a Elżbieta Rafalska przeszłaby do resortu zdrowia. -- TERAZ TO TYLKO SPEKULACJE - Ociepa. -- ANDRZEJ DUDA STRACIŁ BEZPOŚREDNIĄ MOŻLIWOŚĆ WPŁYWU NA OBSADĘ MINISTRA OBRONY - Ociepa dalej. -- GDYBY JEDNAK PIS POZBYŁO SIĘ TERAZ ANTONIEGO MACIEREWICZA, DLA TWARDEGO ELEKTORATU TO MOGŁOBY BYĆ ZBYT JUŻ WIELE - Ociepa. -- WYMIANA SZYDŁO NA MORAWIECKIEGO TO I TAK WYSTAWIENIE TYCH WYBORCÓW NA PRÓBĘ - Ociepa dalej. -- JESZCZE W CIĄGU DNIA WYDAWAŁO SIĘ ŻE MOŻNA DOJŚĆ DO JAKIEJŚ NIESPODZIANKI - Ociepa. -- OSTATECZNIE ŻADNEJ NIESPODZIANKI NIE BYŁO - Ociepa dalej. -- SERIAL PT. REKONSTRUKCJA JESZCZE SIĘ NIE KOŃCZY - Ociepa: To będzie - jak dotąd - najdłuższy serial. -- JUTRO NOWY PREMIER WYGŁOSI EXPOSE.

Źródło: 300polityka.pl

Pałac Buckingham pokazał nowy portret księcia Filipa

Dodano: 11.12.2017 21:03 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Pałac Buckingham zaprezentował w poniedziałek obraz przedstawiający męża królowej Elżbiety II i księcia Edynburga Filipa. Obraz został namalowany w tym roku i ma uhonorować decyzję księcia o wycofaniu się z życia publicznego.

Tagi: Elżbieta
Źródło: https:

RAMÓWKA PONIEDZIAŁKOWEGO WIECZORU: Jaki, Staniszkis, Neumann, Siemoniak, Kowal, Protasiewicz, Bugaj i Rabiej

Dodano: 11.12.2017 16:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy


18:00 Sławomir Neumann - POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Tomasz Siemoniak, Elżbieta Jakubiak, Paweł Rabiej, Jan Grabiec, Ireneusz Zyska - TVN24 Tak jest 18:02 Ryszard Bugaj - RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:26 Aleksander Smolar, Marek Borowski, Jacek Rostowski - TVN24 FpF 19:55 Paweł Kowal, Jacek Protasiewicz - TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 20:00 Jadwiga Staniszkis - TVN24 Kropka nad i 20:12 Patryk Jaki, Mirosław Suchoń, Tomasz Rzymkowski, Zbigniew Gryglas, Marcin Horała, Paweł Grabowski - TVP INFO Minęła 20

Źródło: 300polityka.pl

Zniesienie trzydziestokrotności od stycznia 2018. Rafalska: Wolelibyśmy dłuższe vacatio legis

Dodano: 11.12.2017 15:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wolelibyśmy, gdyby vacatio legis w przypadku ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS było dłuższe - powiedziała w środę szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Zaznaczyła jednak, że w tej sprawie wszystko jest w rękach parlamentarzystów.

Tagi: Elżbieta
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ruszyła druga edycja programu Senior Plus

Dodano: 11.12.2017 10:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy
Ruszyła druga edycja programu "Senior Plus". W przyszłym roku na budowę placówek dziennego pobytu i klubów dla osób starszych zostanie przeznaczonych 80 milionów złotych - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

Tagi: Elżbieta
Źródło: inwestycje.pl

Min E. Rafalska o dotychczasowych efektach przywrócenia wieku emerytalnego

Dodano: 11.12.2017 10:25 | 5 odsłon | 0 komentarzy
Po blisko dwóch miesiącach od wejścia w życie przepisów o przywróceniu wieku emerytalnego wnioski o emerytury w obniżonym wieku złożyło 377 tysięcy 407 osób - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

Tagi: Elżbieta
Źródło: inwestycje.pl

Zniesienie trzydziestokrotności od stycznia 2018. Rafalska: Wolelibyśmy dłuższe vacatio legis

Dodano: 11.12.2017 7:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wolelibyśmy, gdyby vacatio legis w przypadku ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS było dłuższe - powiedziała w środę szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Zaznaczyła jednak, że w tej sprawie wszystko jest w rękach parlamentarzystów.

Tagi: Elżbieta
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

440 gmin w Polsce nie świadczy pomocy

Dodano: 10.12.2017 6:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Około 440 gmin nie świadczyło w ubiegłym roku usług opiekuńczych dla osób starszych, choć jest to świadczenie obowiązkowe - poinformowała wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska podczas obrad sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

Źródło: biznes.interia.pl

Ruszyła druga edycja programu Senior Plus

Dodano: 08.12.2017 11:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy
Ruszyła druga edycja programu "Senior Plus". W przyszłym roku na budowę placówek dziennego pobytu i klubów dla osób starszych zostanie przeznaczonych 80 milionów złotych - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

Tagi: Elżbieta
Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone