piątek, 25 maja 2018 r.  Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Wiadomości z tagiem Gazeta  RSS
Kolejne zarzuty. Coraz bardziej ponury obraz warszawskiej reprywatyzacji

Dodano: 24.05.2018 20:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Urzędnicy warszawskiego ratusza szukali sposobu, jak podważyć decyzję SKO ograniczającą zwroty nieruchomości – napisał w czwartek „Dziennik Gazeta Prawna”.

Źródło: samorzad.pap.pl

DGP wygrywa z Kancelarią Sejmu

Dodano: 24.05.2018 20:05 | 1 odsłon | 0 komentarzy


„Dziennik Gazeta Prawna” nie musi prostować informacji zawartych w lipcowym, szeroko komentowanym tekście autorstwa Patryka Słowika i Piotra Szymaniaka pt. „Senat przyjął nie tę ustawę”.

Źródło: forsal.pl

Michał Wałach: patologiczna szkoła zdrady narodowej! Czy tego chcą na Czerskiej? VIDEO

Dodano: 24.05.2018 16:30 | 10 odsłon | 0 komentarzy


"Gazeta Wyborcza" atakuje pomysł, by nauczycieli oceniać także pod kontem ich osobistych postaw życiowych. Przy okazji czwartkowego tekstu warto zastanowić się, jak wyglądałaby szkoła marzeń postępowego dziennika.

Tagi: Gazeta, Praw
Źródło: www.pch24.pl

STAN GRY: Skwieciński: Przecież liberalni politycy ubóstwiają kiedy ktoś zakłóca im spotkania, SE o tępieniu związkowców w LOT

Dodano: 24.05.2018 10:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy


-- TRZY LATA TEMU ANDRZEJ DUDA WYGRAŁ WYBORY PREZYDENCKIE: Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. 24 maja 2015 r. − podczas II tury wyborów − uzyskał poparcie 51,55 proc. głosujących.
-- 300LIVE: SCHETYNA CHCE 30-35% I WSPÓŁRZĄDZIĆ W 8 SEJMIKACH:

-- PRZECIEŻ POLITYCY LIBERALNI UBÓSTWIAJĄ JAK KTOŚ ZAKŁÓCA ICH MORALNO-POLITYCZNĄ JEDNOŚĆ I PRZEPADAJĄ ZA DYSKUSJAMI Z PRZECIWNIKAMI - Piotr Skwieciński w polemice z Rafałem Kalukinem: “A fragment „charakterystyczny jest przebieg terenowych wizyt polityków PiS, którzy w ostatnich tygodniach ruszyli w Polskę, ratować cokolwiek nadwyrężoną relację z sympatykami. Wiele wysiłku wkładając, aby nic nie zakłócało intymności tych spotkań…. Selekcjonowano pytania z sali, uniemożliwiając zadanie niewygodnych, choć wydawałoby się, że to właśnie uczciwa konfrontacja z trudnymi sprawami oczyszcza atmosferę”. Tak, to rzeczywiście cecha charakterystyczna wyłącznie dla polityków PiS, że nie kochają „desantów” przeciwników na własnych spotkaniach. Politycy liberalni przecież odwrotnie – ubóstwiają kiedy ktoś zakłóca im moralno-polityczną jedność na spotkaniach, i przepadają za dyskusjami z przeciwnikami. Ech…” 

-- MILCZARSKI CHCE ZWOLNIĆ Z LOT SZEFOWĄ ZWIĄZKÓW: “Monika Żelazik, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, zostanie zwolniona dyscyplinarnie w piątek. LOT złoży też doniesienie do prokuratury - wynika z naszych informacji. Poszło o "bojową" treść maila Jak informują nas pracownicy LOT-u, w poniedziałek do związków zawodowych przyszło zapytanie o zgodę na zwolnienie Moniki Żelazik, szefowej związku zawodowego personelu lotniczego i pokładowego”. 

-- SE O TĘPIENIU ZWIĄZKOWCÓW W LOT - jak pisze Tomasz Walczak: “Menedżerom LOT-u może się nie podobać, że ktoś chce strajkować i narażać firmę na straty, ale żyjemy w kraju, gdzie konstytucja gwarantuje prawo do protestu i który swoją tożsamość buduje na dziedzictwie Solidarności - czyli bądź co bądź związku zawodowego. Jeśli w państwowych spółkach tępi się związkowców, to czy kogoś powinno dziwić, że w prywatnych firmach ludzie są zwalniani za to, że mają czelność zakładać organizację pracowniczą? W końcu ryba psuje się od głowy”. 

-- GŁĘBSZA REKONSTRUKCJA POKAZAŁABY JAK DUŻE ZAWIROWANIE PANUJE NA ZAPLECZU - Michał Szułdrzyński: “Wszelkie problemy rolników (wszak nie brakuje tu kolejnych protestów) są niebezpieczne dla całego obozu władzy i ostatecznego wyniku w wyborach samorządowych. Ale przeprowadzanie głębszej rekonstrukcji teraz raczej stworzyłoby wrażenie chaosu. Albo pokazałoby, jak duże zawirowanie panuje na zapleczu obozu rządzącego. Bo nasilające się plotki dowodzą właśnie tego, jak duży jest chaos w sytuacji, w której Jarosław Kaczyński trafił do szpitala”. 

-- KRYCHOWIAK: RÓB ZDJĘCIA, PREZYDENT POMAGA ZNOSIĆ WÓZEK: “Później przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie. Fotograf zaczął wszystko szykować, gdy nagle... - Ustawiam wszystkich do zdjęcia grupowego. Nagle krzyknął Grzegorz Krychowiak - "Rób zdjęcia. Prezydent pomaga znosić wózek!". W sumie to już nie pierwsza taka sytuacja (dla PAD to norma) ale widać, że ciągle zaskakuje - opisał osobisty fotograf prezydenta, Jakub Szymczuk”. 

-- GAZETA STOŁECZNA O GEŚCIE JAKIEGO WOBEC URZĘDNIKÓW: “Kandydat PiS wykonał gest pod adresem kilkunastotysięcznej rzeszy urzędników pracujących w warszawskim ratuszu i dzielnicach. – Pierwsze 10 moich decyzji personalnych w ratuszu to będą awanse wewnątrz. Weryfikacja kadr owszem, będzie potrzebna, na pewno w biurach zajmujących się reprywatyzacją i audytem, tam zmiany będą głębokie – powiedział”. 

-- NA MAZOWSZU WYSTARTUJĄ Z PIS SYNOWIE: MINISTRA ENERGII I WOJEWODY: “O prezydenturę Pruszkowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegać się Konrad Sipiera, syn wojewody. A w Siedlcach na prezydenta wystartuje Karol Tchórzewski, syn ministra energii”.

-- JEDNAK PIEKARSKA NIE CELIŃSKI? - jak pisze Gazeta Stołeczna: “– Piękna karta opozycyjna, dość znane nazwisko – przyznaje jeden z warszawskich działaczy SLD. – To zalety. Ale wziąć pod uwagę trzeba też jego wiek, zwłaszcza w zestawieniu z głównymi konkurentami – dodaje, mając na myśli 32-letniego Patryka Jakiego i 46-letniego Rafała Trzaskowskiego. (...) Andrzeja Celińskiego nie było na obradach warszawskich struktur SLD. Z jego wypowiedzi w mediach wynika, że czuje się wystawiony do wiatru, bo uważał, że jego zgoda na kandydowanie kończy poszukiwania polityka, który wystartowałby w barwach Sojuszu po stołeczną prezydenturę”. 

-- JACEK WOJCIECHOWICZ MÓWI ŻE MA 3 TYS KOLEGÓW, KTÓRYCH ZATRUDNI - w rozmowie w DGP: “Nie, zamierzam te wybory wygrać i przekonać mieszkańców, że prezydent bez tabunu partyjnych kolesi jest lepszym rozwiązaniem niż prezydent partyjny. Ani Rafał Trzaskowski, ani Patryk Jaki nie mają zielonego pojęcia, jak zarządzać miastem takim jak Warszawa. Dla mnie jedyną partią będą warszawiacy, a jeśli ktoś nie wierzy w moją uczciwość, to niech wie, że ja nie mam 3 tys. kolegów, których zatrudnię na intratnych stanowiskach. Za to moi kontrkandydaci dostaną te osoby „w pakiecie”, bez względu na to, czy będą to ludzie kompetentni, czy nie”. 

-- MATEUSZ POWIEDZIAŁ MI, ŻEBYM SIĘ SPRAWĄ NIE INTERESOWAŁ- przyznaje Kornel Morawiecki w jedynkowym tekście GW: “Czy Kornel Morawiecki, ojciec obecnego szefa rządu, lobbował, by państwo wsparło upadającą spółkę GetBack? - Puściłem jedynie taki sygnał, że coś się dzieje. Ale Mateusz powiedział mi, żebym się sprawą nie interesował - przyznaje "Wyborczej" Morawiecki senior”. 

-- SOLIDARNOŚĆ MA DOŚĆ ZALEWSKIEJ - Fakt.

-- FAKT O TYM JAK BŁASZCZAK I BRUDZIŃSKI ZABLOKOWALI GRANICZNY PŁOT JURGIELA: “Wielokrotnie krytykowany pomysł budowy płotu wzdłuż wschodniej granicy Polski, prawdopodobnie zostanie zarzucony. Zdaniem ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, płot miał pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF), ale argument ten nie ma sensu, ponieważ wirus od dawna jest już w Polsce. Przypadki ASF ujawniono m.in. pod Sochaczewm, czyli w centrum kraju”. 

-- URODZINY: Krzysztof Martens, Wojciech Maksymowicz, Zofia Wilczyńska, Cezary Gmyz.

Źródło: 300polityka.pl

K.Morawiecki: Żadnych interwencji nie robiłem. To trochę próba manipulacji i insynuacji przez Wyborczą

Dodano: 24.05.2018 10:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy


K.Morawiecki: Żadnych interwencji nie robiłem. To trochę próba manipulacji i insynuacji przez Wyborczą - "Gazeta Wyborcza” bardzo manipuluje. Pytała mnie, czy rozmawiałem z panem Borysem. Powiedziałem, że nie rozmawiałem. A oni tu sugerują, że mają jakieś źródła, że rozmawiałem. Jaka notatka? Powiedziałem im, że nie rozmawiałem. Po co oni sugerują, że

Tagi: Gazeta
Źródło: 300polityka.pl

Ławrow odwiedzi Koreę Północną

Dodano: 24.05.2018 5:26 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow uda się 31 maja do Korei Północnej - poinformowała w środę agencja Kyodo, powołując się na rosyjski dziennik "RBK". Gazeta cytuje źródło w rosyjskiej dyplomacji.

Źródło: https:

Bez wakacji. DGP: Pracowite wakacje urzędników zajmujących się świadczeniami rodzinnymi

Dodano: 23.05.2018 13:25 | 4 odsłon | 0 komentarzy


- Zbieg terminów składania wniosków o zasiłki rodzinne, pieniądze 500+ i 300+, budzi obawy, czy uda się na czas zdążyć z ich rozpatrzeniem – pisze Dziennik Gazeta Prawna

Źródło: samorzad.pap.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone