środa, 22 listopada 2017 r.  Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
Wiadomości z tagiem Gdyby  RSS
Przewodniczący episkopatu Hiszpanii potępił akt niepodległości Katalonii

Dodano: 22.11.2017 7:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kardynał Ricardo Blázquez Pérez, przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii, potępił ogłoszony 27 października przez władze Katalonii tzw. jednostronny akt niepodległości (DUI). Stwierdził, że dokument ten mógłby położyć kres istnieniu współczesnej Hiszpanii. - Popieramy przywrócenie porządku konstytucyjnego, gdyż jest to dobro wspólne. Gdyby DUI wszedł w życie, oznaczałoby to koniec porządku konstytucyjnego, który my, Hiszpanie, mamy od 40 lat – powiedział metropolita Valladolid.

Źródło: gosc.pl

Decyzja w sprawie Kosakowa

Dodano: 21.11.2017 19:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Unii Europejskiej przyznał rację Gdyni w sporze z Komisją Europejską, dotyczącego budowy lotniska w Kosakowie.

Tagi: Gdyby
Źródło: www.altair.com.pl

Przewodniczący episkopatu Hiszpanii potępił akt niepodległości Katalonii

Dodano: 21.11.2017 18:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Kardynał Ricardo Blázquez Pérez, przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii, potępił ogłoszony 27 października przez władze Katalonii tzw. jednostronny akt niepodległości (DUI). Stwierdził, że dokument ten mógłby położyć kres istnieniu współczesnej Hiszpanii. - Popieramy przywrócenie porządku konstytucyjnego, gdyż jest to dobro wspólne. Gdyby DUI wszedł w życie, oznaczałoby to koniec porządku konstytucyjnego, który my, Hiszpanie, mamy od 40 lat – powiedział metropolita Valladolid.

Źródło: gosc.pl

Decyzja w sprawie Kosakowa

Dodano: 21.11.2017 16:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Unii Europejskiej przyznał rację Gdyni w sporze z Komisją Europejską, dotyczącego budowy lotniska w Kosakowie.

Tagi: Gdyby
Źródło: www.altair.com.pl

STAN GRY: Rabin Schudrich chwali Kaczyńskiego, Sroczyński: Tusk skróci kadencję i wróci, KKZ: Kaczyński premierem na rok

Dodano: 21.11.2017 10:55 | 9 odsłon | 0 komentarzy


-- GW O KULISACH SPOTKANIA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO Z RABINEM SCHUDRICHEM I GMINĄ ŻYDOWSKĄ: “– Mówiliśmy prezesowi Kaczyńskiemu, że ten marsz był dla nas bardzo negatywny i że to problem. Podziękowałem też, że część władz zareagowała – powiedział nam rabin Schudrich. Jak zareagował prezes PiS? – Najważniejsze, że słuchał, nie protestował, nie sprzeciwiał się. To była naprawdę otwarta i szczera rozmowa. Rozmawialiśmy nie tylko o marszu, ale też o nieprzyjemnych telefonach do gminy żydowskiej. Był zszokowany. Dopytywał, czy to prawda, czy wiele takich telefonów odbieramy. A do nas ludzie dzwonią i mówią, że nie ma miejsca dla Żydów w Polsce. Lesław Piszewski: – Spotkaliśmy się w ubiegły piątek przed szabatem. Rozmowa trwała godzinę. Prezes Kaczyński wykazał się dużym zrozumieniem, wiedzą i empatią. Obiecał, że pomoże nam w umówieniu spotkania z ministrem spraw wewnętrznych Mariuszem Błaszczakiem”. 

-- PIS JUŻ PŁACI O. RYDZYKOWI ZA DYMISJĘ SZYSZKI - Fakt: “Andrzej Jaworski (46 l.), były poseł PiS i były wiceprezes PZU, został członkiem zarządu Krajowej Spółki Cukrowej (KSC). To koniec blokowania mu powrotu do spółek przez prezesa PiS. I sygnał, że PiS chce udobruchać dyrektora Radia Maryja w związku z planowaną dymisją ministra środowiska”. 

-- TUSK VS POLSKA, SFRUSTROWANY TWÓRCA PO ZNÓW ATAKUJE - tytuł w GPC.

-- GRZEGORZ SROCZYŃSKI UWAŻA, ŻE TUSK PRZERWIE KADENCJĘ I PO SROMOTNIE PRZEZ SCHETYNĘ PRZEGRANYCH WYBORACH WRÓCI DO POLSKI: “To start kampanii wyborczej do parlamentu w 2019 roku. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że Tusk po sromotnie przegranych przez opozycję wyborach samorządowych (i wykopaniu w ramach rozliczeń Schetyny) przerwie kadencję prezydenta Unii, wróci do Polski i obejmie przywództwo w PO. "Oto rezygnuję ze 110 tysięcy pensji miesięczne i staję do walki z Kaczyńskim" - ogłosi. To całkowicie wyprowadzi Kaczyńskiego z równowagi, przeciwko Tuskowi zostanie uruchomiony cały aparat Ziobry, wezwania na przesłuchania będą słane co tydzień i wtedy znów role się odwrócą: to PiS stanie się kabaretową "totalną opozycją" wobec Tuska, rozszalałą małpą w klatce”.

-- OBECNI LIDERZY OPOZYCJI ZWASALIZOWANI PRZEZ KACZYŃSKIEGO - pisze Sroczyński: “Obaj liderzy opozycji są w gruncie rzeczy zwasalizowani przez Kaczyńskiego, nie jest to żadna "totalna opozycja" - mimo pokrzykiwań i nieustannego pobrzękiwania szabelką - lecz właściwie przystawka PiS, opozycja wasalna i całkowicie sterowalna. Jak Kaczyński chce, żeby się między sobą kłócili, to się kłócą. Jak chce, żeby trzymali skompromitowaną Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, to trzymają (z tego powodu PiS nie wprowadził w stolicy komisarza). Jak Kaczyński chce, żeby po raz siedemdziesiąty ósmy ogłaszali koniec demokracji, to ogłaszają. Dodatkowo liderom opozycji siedzi na plecach zaplecze publicystyczno-intelektualne, które domaga się: "Krzyczcie głośniej! Mocniej!" i kompletnie nie rozumie przeciwskuteczności własnego moralnego wzmożenia. Taką opozycję Kaczyński może lekceważyć i rozgrywać”. 

-- TUSK CHCE, ŻEBY PLATFORMA SZŁA NA OSTRO - Magdalena Rubaj w Fakcie: “Według naszych rozmówców, wpis Tuska to mocna zachęta do twardszej i bardziej jednoznacznej postawy PO wobec PiS. – Zwłaszcza, że teraz PiS będzie głosowało ustawy sądownicze i bandycką ordynację wyborczą – mówi polityk z władz partii. Inny nasz rozmówca twierdzi, że Tusk będzie teraz coraz częściej zabierał głos w polskich sprawach. Wszyscy są zgodni: Tusk i Schetyna są w dłuższej perspektywie na siebie skazani”. 

-- TWEET TUSKA TO WIELKIE “OGARNIJCIE SIĘ K...WA” - MICHAŁ SUTOWSKI: “Ale nawet na tym boisku dawni (?) koledzy Tuska z obecnej opozycji podkładają się koncertowo – bez pomysłu, bez strategii, bez opowieści o Polsce w Europie i kształcie tej Europy, a nawet bez jednej decyzji, jak wspólnie głosować w drażliwej sprawie. Tweet Tuska to wielkie „ogarnijcie się, kurwa” skierowane do ludzi, którzy wciąż zdają się mieć nadzieję, że Tusk na jakimś białym koniu powróci”.

-- OPOWIEŚĆ EUROPEJSKA OBOK GENDEROWEJ TO JEDEN Z KLUCZY DO ZMIANY WŁADZY W POLSCE - uważa Sutowski: “Dlatego właśnie opowieść europejska – razem z tą genderową, o czym pisałem niedawno – to jeden z kluczy do zmiany władzy, a później baza polityki w przyszłości ratującej nas przed geopolityczną katastrofą. Bez kontrowersji się pewnie nie obędzie – obronność, strefa euro, uchodźcy, energia, polityka klimatyczna i przemysłowa, więzi z Niemcami to nie są tematy na ogólnie słuszne rozwiązania, które się Polakom-euroentuzjastom a priori spodobają. Polityka unijna to jednak jedyna sfera, na którą PiS wyraźnie nie ma pomysłu – i na niej tylko potrafi tracić, o czym świadczy jedyne ostre wahnięcie sondaży od 2015 roku, jakie nastąpiło po niesławnym 27:1 w Brukseli”. 

-- DECYDUJĄCY MOŻE BYĆ STAN ZDROWIA KACZYŃSKIEGO - Andrzej Stankiewicz w SE: “Jarosław Kaczyński ma problemy ortopedyczne i jego stan zdrowia może być decydujący. Funkcja premiera wymaga jednak ogromnego wysiłku i nie wiadomo, czy prezes da fizycznie radę się go podjąć. Na pewno premier Szydło ma w PiS coraz mniej sojuszników i jest coraz większa presja wśród jego polityków, by Kaczyński przejął stery. Działacze rządzącej partii czują, że po wetach prezydenta rząd stracił impet i potrzeba osobowości, która mogłaby ruszyć sprawy do przodu. Wierzą, że Kaczyński może to zrobić. Stąd namowy, by na początku grudnia zmienił Beatę Szydło. Ale jak mówiłem, decyzji raczej jeszcze nie podjął”. 

-- RYZYKOWNA OPERACJA, BO KACZYŃSKIEGO PONOSZĄ EMOCJE - Konrad Piasecki w SE: “Jest też takim człowiekiem, którego ponoszą emocje. I ma to miejsce w chwilach gorących, co widzieliśmy wielokrotnie. Właśnie z tego punktu widzenia jest to ryzykowna operacja. Myślę, że dla partii nie będzie jakiejś różnicy, jeśli to Kaczyński zostanie premierem. Ewentualnie taka decyzja znajdzie swoje odzwierciedlenie w sondażach. Na razie są one korzystne dla PiS”. 

-- ZAGROŻENIE POWROTEM TUSKA WYMUSI JEDNOŚĆ WYBORCÓW PIS - Zuzanna Dąbrowska w RZ: “O wszystkim zadecyduje postawa elektoratu PiS. Jeśli prezesowi nie uda się utrzymać kontroli nad rozhuśtanymi do granic nastrojami we własnej partii – droga do zwycięstwa opozycji będzie otwarta. Jeśli jednak uda się przeprowadzić rekonstrukcję i utrzymać koniunkturę gospodarczą – nawet Donald Tusk opozycji nie pomoże”. 

-- TUSK TO FUNDAMENTALNY PROBLEM DLA PIS - pisze Bogusław Chrabota w RZ: “Liczy się jednak osobisty wydźwięk deklaracji Donalda Tuska o wejściu na barykadę, inaczej tego gestu zrozumieć nie można. Czy to problem dla PiS? Mam wrażenie, że fundamentalny. Niezależnie od tego, że doszło do zmiany w gronie liderów opozycji, rządzący zyskują dodatkowy kłopot w relacjach z Unią. Każdy atak na Tuska będzie odtąd tożsamy z atakiem na Brukselę i klasyfikowany jako dowód na antyunijne nastawienie władzy”. 

-- REKONSTRUKCJA PRZEDŁUŻA NIEPEWNOŚĆ W RZĄDZIE - Bartek Godusławski i Grzegorz Osiecki w DGP: “Nasi informatorzy wskazują, że mimo rosnącego zamieszania związanego z rekonstrukcją jest kilku ministrów, którzy o swoje posady mogą być spokojni. To przede wszystkim koalicjanci: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wicepremier Jarosław Gowin. Nie ma też planów zdymisjonowania odpowiedzialnego za służby specjalne Mariusza Kamińskiego czy Mariusza Błaszczaka, szefa MSWiA. Ale już wielokrotnie komplementowany przez prezesa PiS Mateusz Morawiecki nie może być pewny, jak po zmianach w rządzie będzie wyglądał zakres jego kompetencji. – Gdyby musiał wybierać, to wolałby utrzymać fotel szefa finansów. To jest realna władza – mówi współpracownik wicepremiera. Problemy z decyzyjnością w ramach rządu prowadzą również do tego, że chce odejść kilku wiceministrów. To głównie osoby, które nie są mocno związane politycznie z partią rządzącą”. 

-- POWINNO DOJŚĆ DO PRZEORANIA RZĄDU - mówi Jadwiga Staniszkis w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Powinno dojść do przeorania rządu. Siermiężny Waszczykowski, który przyczynia się do izolacji Polski w UE, natychmiast powinien przestać być szefem MSZ. Szyszko, który wyrządza szkodę polskiemu środowisku, nie tylko Puszczy Białowieskiej, również powinien odejść. Do skreślenia jest też Gliński, który nie rozumie potrzeby wolności w kulturze, co udowodnił niszczeniem Muzeum II Wojny Światowej na rzecz mitu polskiej bohaterszczyzny. Gowin powinien odejść za obniżenie poziomu szkolnictwa wyższego. Część rządu należy zmienić, część zmusić do większej pracy, ale Beatę Szydło należy zostawić na stanowisku premiera”

-- TUSK NIE POWINIEN TEGO PISAĆ, ALE NAPISAŁ PRAWDĘ - uważa Staniszkis: “Tusk nie powinien pisać tego, co napisał, ze względu na pełniony urząd, ale napisał prawdę. Izolacja Polski w UE i konflikt z Ukrainą jest pożądany przez Rosję, choć nie sądzę, żeby Moskwa sterowała polityką PiS. Podobieństwo jest gdzie indziej. W PiS panuje myślenie bolszewickie, cechujące Rosję Putina, oparte na wschodniochrześcijańskiej wizji, że trzeba wydobyć ze społeczeństwa „właściwe” istnienie. A co jest „właściwe”, to najlepiej wie władza. Już Hannah Arendt pisała, że wolność w takim przesłaniu traktowana jest jako przeciwnik wydobywania właściwego istnienia przez władzę. Podmiotowość jest również utrudnieniem”. 

-- PREMIEREM KACZYŃSKI MOŻE BYĆ PRZEZ ROK - Katarzyna Kolenda-Zaleska w GW: “ Ale narastający konflikt wokół armii każe domniemywać, że Jarosław Kaczyński zdecyduje się zostać premierem i posprzątać całą sytuację. A co potem? Premierem Kaczyński może być przez rok. I potem już w roku parlamentarnych wyborów odda tekę Mateuszowi Morawieckiemu, a sam ruszy w Polsce w kampanijną trasę. Political fiction? Coraz bardziej realna”. 

-- WIESŁAW WŁADYKA O TUSKU, KTÓRY ZNÓW POKAZAŁ SWOJĄ POTENCJĘ: “Można powiedzieć, że Donald Tusk znowu pokazał swoją potencję, otwierając perspektywę dla polskiej polityki, która zanim użali się, że „diabli na Polskę nastają”, musi najpierw odpowiedzieć na pytanie i na wyzwanie: a co zrobiliśmy, by diabli nas nie rozszarpali, jak to pisał wielki polski historyk Michał Bobrzyński?” 

-- KONIEC WOJNY O WIDELCE? PREMIER LECI DO PARYŻA - DGP: “Po stronie polskiej widać chęć szukania porozumienia z Paryżem. Również Emmanuel Macron w ostatnich tygodniach nie pozwala sobie na jednoznacznie antypolskie wypowiedzi. To zmiana w porównaniu do tego, co prezentował choćby pod koniec września podczas wystąpienia na Sorbonie, gdy przekonywał, że rząd Szydło dąży do opuszczenia Europy”. 

NEWS 300: Gasiuk i Pudłowski wycofują się z walki o przywództwo w Nowoczesnej i popierają Lubnauer

-- 300LIVE: Organizacje pozarządowe razem ws ustaw sądowych Protasiewicz i Huskowski namawiają Wałęsę na Obywatelski Komitet Obchodów 100-lecia Niepodległości Gowin: Jeżeli PO złoży wniosek o wotum, będziemy musieli je odrzucić i dopiero przeprowadzić zmiany w rządzie Gowin: Żadne decyzje personalne nie zapadły Gowin: Dochodzi do pewnej korekty polityki wobec Ukrainy Gowin o Tusku: To waleczny człowiek i przyjdzie nam stoczyć z nim jeszcze co najmniej jeden bój – w 2020 roku Gowin: Osobiście byłbym za wstrzymaniem wycinki w Puszczy Białowieskiej, ale to decyzja ministra Schetyna o rezolucji PE: Europosłowie PO powinni głosować jednolicie. Powinni się wstrzymać. Będę z nimi rozmawiał Schetyna: Tusk nie może być liderem opozycji ponieważ jest szefem RE Czarzasty: Trochę dziwi mnie wypowiedź Tuska. Ja bym takiego tweeta nie wysłał

-- URODZINY: Patrycja Kotecka, Wanda Nowicka, Joanna Lichocka, Maciej Manicki.

Źródło: 300polityka.pl

Spór o lotnisko. Gdynia wygrała proces w Sądzie UE

Dodano: 20.11.2017 13:27 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Unii Europejskiej przyznał rację Gdyni stwierdzając nieważność decyzji Komisji Europejskiej w sprawie przekształcenia gdyńskiego lotniska

Źródło: samorzad.pap.pl

Ziobro: Możemy mówić o dużym sukcesie wprowadzenia konfiskaty rozszerzonej

Dodano: 20.11.2017 12:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ziobro: Możemy mówić o dużym sukcesie wprowadzenia konfiskaty rozszerzonej - My słowa dotrzymaliśmy, takie rozwiązanie [konfiskata rozszerzona] zostało wprowadzone. Stąd u mojego boku jest minister Warchoł, który nadzorował przygotowanie instytucji konfiskaty rozszerzonej, ale też jesteśmy w prokuraturze bo to właśnie prokuratura miała za zadanie stosować tę instytucję w praktyce. Mija kilka miesięcy od wprowadzenia tego projektu i możemy mówić o dużym sukcesie, który jest mierzony setkoma milionami złotych przejętych od zorganizowanych grup przestępczych, od groźnych przestępców, którzy są w ten sposób pozbawiani nienależytego zysku oraz pozbawieni możliwości dalszego kontynuowania działalności przestępczej w oparciu o nielegalnie, w sposób kryminalny majątek. Gdyby rząd Zjednoczonej Prawicy nie zdecydował się wprowadzić tych rozwiązań do porządku prawnego, to te setki milionów złotych służyłyby dzisiaj przestępcom - stwierdził Zbigniew Ziobro na konferencji.

Tagi: Gdyby, Możesz
Źródło: 300polityka.pl

Hat-trick Arki. Znów wygrała ze Śląskiem

Dodano: 19.11.2017 18:01 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Arka ma patent na Śląsk, zespół z Gdyni znów ograł wrocławian. Tym razem 2:1 - na stadionie rywala - i awansował na ósme miejsce w tabeli.

Tagi: Gdyby
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone