czwartek, 22 lutego 2018 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Gdyby  RSS
Powrót ORP Gen. T. Pułaski

Dodano: 22.02.2018 19:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


26 lutego fregata rakietowa ORP Gen. T. Pułaski powróci do Gdyni z manewrów morskich TG-18.

Tagi: Gdyby
Źródło: www.altair.com.pl

Tymoszenko na czele prezydenckiego sondażu

Dodano: 22.02.2018 17:17 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Julia Tymoszenko prowadzi w najnowszym rankingu prezydenckim na Ukrainie, opublikowanym w czwartek przez grupę socjologiczną Rating. Gdyby wybory szefa państwa odbyły się w najbliższym czasie była premier uzyskałaby 18,7 procent poparcia. Wygrałaby także drugą turę.

Tagi: Gdyby
Źródło: https:

Powrót ORP Gen. T. Pułaski

Dodano: 22.02.2018 16:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy


26 lutego fregata rakietowa ORP Gen. T. Pułaski powróci do Gdyni z manewrów morskich TG-18.

Tagi: Gdyby
Źródło: www.altair.com.pl

Julia Tymoszenko prowadzi w najnowszym rankingu prezydenckim

Dodano: 22.02.2018 15:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Julia Tymoszenko prowadzi w najnowszym rankingu prezydenckim na Ukrainie, opublikowanym w czwartek przez grupę socjologiczną Rating. Gdyby wybory szefa państwa odbyły się w najbliższym czasie była premier uzyskałaby 18,7...

Tagi: Gdyby
Źródło: www.bankier.pl

Powrót ORP Gen. T. Pułaski

Dodano: 22.02.2018 15:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy


26 lutego fregata rakietowa ORP Gen. T. Pułaski powróci do Gdyni z manewrów morskich TG-18.

Tagi: Gdyby
Źródło: www.altair.com.pl

STAN GRY: Kalukin: Cała PO pracuje na nieufność do Schetyny, Skwieciński: Opozycja nie czytuje Krasteva, Kaczyński kieruje się jego wskazaniami, GW o alarmie MSz ws reputacji Polski

Dodano: 22.02.2018 10:22 | 3 odsłon | 0 komentarzy


-- BIEDROŃ O STARCIE W WARSZAWIE I NIEWIARYGODNEJ OPOZYCJI W PARLAMENCIE, RZĄD O SMOG STOP, CZAPUTOWICZ O AMERYKAŃSKICH SUGESTIACH WS USTAWY - 300LIVE:

-- ŹRÓDŁO W OTOCZENIU PREMIERA: NIE COFNIEMY SIĘ - pisze wPolityce: “Nie jest tak, że panowie rozmawiali przede wszystkim o wypowiedzi polskiego premiera w Monachium. Problem jest poważniejszy. Ta rozmowa pokazała, że Netanjahu naprawdę uważa, iż Polacy są współsprawcami Holokaustu. I dziś chciałby widzieć Polskę kajającą się, na kolanach. Z takim podejściem nie dojdziemy do porozumienia. A już na pewno nie z Mateuszem Morawieckim”. 

-- PRZY PRZEGLĄDZIE WICEMINISTRÓW - NIECH BĘDZIE ICH MNIEJ A ZARABIAJĄ LEPIEJ - pisze Anna Sarzyńska: “Być może zapowiedziany przez premiera przegląd kadr – jest dobrą okazją by do tematu wrócić.Bez taniego populizmu ale też nieuzasadnionej pazerności. Być może do przemyślenia jest zasada, którą od dawna proponuje klub Kukiz 15’ – niech ministrowie zarabiają lepiej- ale niech będzie ich mniej”. 

-- PROSZĘ WE MNIE NIE SZUKAĆ WROGA POMNIKÓW, PRZEGANIANIE POMNIKA Z ULICY NA ULICĘ JEST ŻENUJĄCE - mówił Włodzimierz Czarzasty w PR24: “W sprawie pomników smoleńskich proszę nie szukać we mnie wroga. Pomnik powinien stanąć, przeganianie pomnika z ulicy na ulicę jest żenujące w stosunku do ofiar”. 

-- ZA NIEUFNOŚCIĄ DO SCHETYNY STOI SPRAWNY TEAM, KAŻDEGO DNIA PRACUJĄCY NA ZWIĘKSZANIE NIEUFNOŚCI DO SWOJEGO LIDERA - UWAŻA RAFAŁ KALUKIN: “Cóż więc stanowi tajemnicę jego obecnego sukcesu? Otóż jest nią praca zespołowa. Nie byłoby bowiem lauru dla Schetyny w klasyfikacji indywidualnej, gdyby nie stał za liderem wielce sprawny team, każdego dnia pracujący na zwiększanie nieufności wobec swego lidera. W ostatnich kilkunastu tygodniach team radykalnie zresztą podkręcił tempo. Wiele już powiedziano o tym, że przykładając rękę do odrzucenia obywatelskiego projektu liberalizacji aborcji, zręcznie odciął balast zaufania w elektoracie progresywnym. A zaraz potem celnie uderzył z drugiej flanki. Wywalając konserwatywnych posłów, którzy zagłosowali przeciwko aborcji akurat z nakazu sumienia, a nie oportunistycznych kalkulacji, Platformie udało się obniżyć deficyt nieufności wśród wyborców onegdaj wabionych „konserwatywną kotwicą”. 

-- OPOZYCJA JEST ZBYT HISTERYCZNA, BY MOGŁA ZAPOCZĄTKOWAĆ PROCESY - PIOTR SKWIECIŃSKI: “Gdyby opozycja zmieniła narrację i zachowanie na łagodniejsze, mogłaby zapoczątkować procesy bardzo niekorzystne dla obozu władzy. Ale jest na to zbyt histeryczna. I chyba również po prostu za głupia”.

-- SKWIECIŃSKI O TYM, ŻE KACZYŃSKI STOSUJE SIĘ WSKAZANIAMI IGORA KRASTEVA Z NYT: “A to dlatego, że zdaniem Krasteva „populizm kwitnie, gdy polityka zaczyna dotyczyć bardziej symboliki niż treści”, a „populistyczni wyborcy – w Polsce i gdziekolwiek – łatwo wybaczą swoim liderom nieefektywność w rządzeniu, nawet zmianę kursu. Ale nie zniosą, jeśli ich populistyczni krzyżowcy. zaczną zachowywać się jak »normalni politycy«”. Tak uważa Krastev, podkreślając, że rządy, których nie cierpi, są mimo wszystko demokratycznie wybrane i nikogo nie mordują. Pyta, czy „największym zagrożeniem dla Europy jest »normalizacja« populistów (pod tym pojęciem rozumie on niechętną akceptację rządów nielubianych przezeń partii), czy też powinniśmy obawiać się również histerii wrogów populizmu?”. A swoje wywody wieńczy konkluzją, że w latach 70. młodzi niemieccy lewicowi radykałowie byli do tego stopnia ogarnięci obsesją, że nie ma większych różnic między nazistowskimi Niemcami a powojenną RFN, iż na skutek tego głębokiego błędu w ocenie sytuacji skończyli jako terroryści i wrogowie demokracji. Innymi słowy Krastev podpowiada polskiej opozycji, aby w dobrze pojętym własnym interesie stonowała narrację; aby przestała być totalna, wtedy (zapewne nie od razu) twardy elektorat PiS zacznie pękać. Opozycja jednak wyraźnie nie czytuje Krasteva. Za to Jarosław Kaczyński zachowuje się tak, jakby kierował się (oczywiście à rebours) jego wskazaniami” 

-- SAMORZĄD MA BYĆ BASTIONEM SPRZECIWU WOBEC WŁADZY - Piotr Wójcik w GPC: “Wprowadzenie rozwiązań zawartych w samorządowym manifeście programowym Nowoczesnej i Platformy zamieniłoby nasz kraj w luźną federację wspólnot lokalnych. Opozycja ewidentnie ma plan, by zrobić z samorządu bastion sprzeciwu wobec władzy centralnej. To będą najważniejsze wybory samorządowe od lat”. 

-- ADAMOWICZ WIE, ŻE ZASZACHOWAŁ KOLEGÓW - Zuzanna Dąbrowska w RZ: “Uśmiech gdańskiego włodarza szeroki był jak Wisła wpadająca do morza, a mina pomorskiego lidera PO – jak po wypiciu soku z cytryny. Bo Adamowicz wie, że zaszachował kolegów. Walcząc z nim, narażają się na rozbicie liberalnych głosów i utratę własnego bastionu. Oczywiście, ulegając mu, także tracą miasto, tyle że na jego rzecz, a nie PiS”. 

-- ALARM MSZ WS REPUTACJI KRAJU: POLSKA NA DNIE - jedynka GW: “Choć nowy raport nie obejmuje tego sporu, jego treść i tak jest alarmująca. To sześć stron naszpikowanych typowymi dla propagandy PiS określeniami: „rzekome zagrożenia dla praworządności”, „wrogi ton narracji”, „tendencyjność i brak obiektywizmu”. Dokument pokazuje jednak skalę upadku reputacji Polski pod rządami PiS. Wynika bowiem z niego, że w kluczowych z punktu widzenia naszych interesów krajach Europy i w USA dominują krytyczne komentarze dotyczące Polski (wyjątkiem są pozytywne materiały o naszej gospodarce). Jedynym zaś krajem, w którym zanotowano zrozumienie dla polityki PiS, była Białoruś, dokąd w 2016 r. pielgrzymowali politycy partii, z ówczesnym wicepremierem Morawieckim na czele. „Oficjalne białoruskie media oceniały pozytywnie stanowisko Warszawy wobec instytucji europejskich i sceptycyzm wobec przyjmowania imigrantów” – donosi dokument”. 

-- W CZARNYM SCENARIUSZU DOSTANIEMY 30% MNIEJ FUNDUSZY UNIJNYCH - DGP: “O wiele bardziej prawdopodobne jest, że cięcia będą mniejsze. Jak wynika z raportu Konferencji Peryferyjnych Regionów Nadmorskich Europy, jeśli zaakceptowane zostałyby obecne propozycje KE dotyczące cięć w polityce spójności po 2020 r., Polska straciłaby zaledwie 5 proc. dotacji. Konferencja zrzeszająca 160 regionów europejskich przedstawiła w raporcie symulacje, w jaki sposób rozważane przez KE warianty oszczędności wpłynęłyby na poszczególne kraje. Wynika z niego, że na cięciach najmniej straciłyby kraje Europy Środkowej. Zarówno w przypadku redukcji o 15 proc., jak i o 30 proc. dotacje dla Polski zmniejszyłyby się zaledwie o 5 proc. Podobnie wygląda sytuacja innych państw w regionie – Czechy i Słowacja straciłyby po 3 proc., Węgry i Rumunia – po 4 proc.”

-- DGP O KONSTRUKTYWNYM STANOWISKU POLSKI WS BUDŻETU UNII: “Jeśli mają być nowe cele, potrzebne są nowe pieniądze. Polska ma konstruktywne stanowisko: oferujemy wsparcie dla Komisji Europejskiej, jeśli chodzi o podniesienie budżetu europejskiego i tym samym podwyższenie wysokości składki. Jesteśmy gotowi do rozmowy o tym, by płacić więcej, ale jest to uwarunkowane generalnym kompromisem w sprawie tego, na co mamy płacić – mówi Konrad Szymański, wiceszef MSZ odpowiedzialny za politykę unijną. W podobnym tonie wypowiada się wiceminister Inwestycji i Rozwoju Paweł Chorąży. – Nasze otwarcie na dyskusję o podwyższeniu składki zależy od tego, co będzie w budżecie. Jeśli nasze priorytety nie będą uszczuplone, jesteśmy w większym stopniu gotowi partycypować w budżecie – podkreśla wiceszef resortu rozwoju”. 

-- JĘDRZEJ BIELECKI PISZE, ŻE WOKÓŁ PREMIERA POWSTAŁ ZESPÓŁ KTÓRY ANALIZUJE USTĘPSTWA WOBEC UE - pisze w RZ: “Wokół premiera powstał nieformalny zespół, który ma rozstrzygnąć, na jakie ograniczone ustępstwa mogłaby pójść Polska, aby zadowolić Brukselę. Możliwości wyjścia w jakimś ograniczonym stopniu naprzeciw jej postulatom jest sporo. Na tym etapie chodzi o przekonanie – przed końcem marca – Komisji Europejskiej, że stanowisko Polski „się zmieniło” i formalny wniosek o głosowanie w Radzie UE nad przestrzeganiem przez nasz kraj zasad państwa prawa nie jest już konieczny”.

-- ZDANIEM BIELECKIEGO SĄ KRAJE UE, KTÓRE MAJĄ COŚ NA SUMIENIU, DLATEGO NIE CHCĄ “ODPUŚCIĆ” POLSCE: “Jednak jak wskazują „Rz” wysoko postawione źródła w Brukseli, o ile szanse na zaniechanie głosowania w Radzie nad ukaraniem Polski są spore, bo nie chce tego ani Komisja Europejska, ani potrzebna większość 22 krajów, o tyle jest jednak grupa kilkunastu państw Unii, które nie zamierzają Polsce całkowicie odpuścić. To w znacznym stopniu takie kraje jak Austria i Holandia, gdzie u władzy są populiści lub po taką władzę populiści sięgnąć mogą. – Kurz ma trupy w szafie, musi umocnić swoją wiarygodność. Dlatego jest wobec Polski bardzo ostry – mówi o kanclerzu Austrii nasz rozmówca”. 

-- MORAWIECKI POWINIEN POJECHAĆ DO DACHAU - Paweł Smoleński: “Lecz bawiący w Monachium Mateusz Morawiecki odwiedził Perlacher Forst, w podobnej odległości od centrum Monachium, gdzie są groby członków Brygady Świętokrzyskiej – którzy współpracowali z Niemcami Hitlera. Tego samego Hitlera, który w Dachau testował to, co później wdrażał w Auschwitz i Birkenau. Morawiecki do Dachau nie pojechał, choć to raptem kilkanaście minut autostradą, równie blisko jak Perlacher Forst. Akurat w Dachau powinny się palić nagrobne świeczki przyniesione przez polskiego premiera. Stanisław Grzesiuk pisał: „'To ty na mnie liczysz? Och, jaki ty jesteś głupi. Naucz się w życiu liczyć tylko sam na siebie'. Tu miał rację. Przestałem liczyć na ludzi, więc tym większą radość sprawia mi każdy przypadek ludzkiej życzliwości i bezinteresownej pomocy". Tu już nie o życzliwość i pomoc idzie. O przyzwoitość. Ale Morawiecki lepiej wiedział, gdzie położyć kwiaty”. 

-- WOŁAŁ PAN SCHYLIĆ CZOŁO NAD GROBAMI POLSKICH KOLABORANTÓW NAZIZMU, CZY TO DEKLARACJA IDEOWA RZĄDU? - JAROSŁAW KURSKI W GW: “Będąc w Monachium, mógł Pan oddać hołd 150 tys. ofiar niemieckiego nazizmu w obozie w Dachau. Wolał Pan jednak schylić czoło nad grobami polskich kolaborantów niemieckiego nazizmu. Czy to Pana i Pańskiego rządu deklaracja ideowa? Współpraca Brygady Świętokrzyskiej z hitlerowskimi Niemcami nie była przypadkiem. Wynikała z przedwojennych założeń ideowych ONR ABC. Jednym z najważniejszych była eliminacja mniejszości narodowych: Niemców, Ukraińców i Żydów. Mieli być wysiedleni za granicę, a osoby znane z działalności na szkodę narodu - zlikwidowane”. 

-- KONIEC WOJNY MON-U I PREZYDENTA - tytuł w GW.

-- OCIEPLENIE NA LINII PREZYDENT-MON PO DYMISJI MACIEREWICZA - Marek Kozubal w RZ: “Prezydent wręczy nominacje generalskie i admiralskie 14 oficerom sił zbrojnych. To symboliczny koniec trwającego kilka miesięcy impasu na linii MON – Pałac Prezydencki”. 

-- NIE WIDAĆ DROGI WYJŚCIA - Adam Leszczyński w OKO.press: “Anglosasi mają przysłowie, które przypisują Willowi Rogersowi, amerykańskiemu kowbojowi i aktorowi: „Kiedy znalazłeś się w dołku, przestań kopać głębiej” („If you find yourself in a hole, stop digging”). W swobodnym przekładzie: jeśli coś zawaliłeś/zawaliłaś, przestań się pogrążać. Podejście PiS do polityki historycznej pokazuje, że ta partia – nie tylko liderzy, ale też publicyści i intelektualiści – nie przyswoili sobie tej prostej sugestii. Po trwającym już blisko miesiąc kryzysie w stosunkach międzynarodowych wywołanych nowelizacją ustawy o IPN nie widać z niej drogi wyjścia”.

-- PYTANIE CO NASTĘPNEGO ZNISZCZY PIS - konkluzja Leszczyńskiego: “Za każdym razem, kiedy rząd PiS coś zniszczy – Trybunał Konstytucyjny, puszczę, Krajową Radę Sądownictwa – naiwni myślą, że to już koniec, a teraz nastąpi etap „stabilizacji” władzy. Za każdym razem są w błędzie. Teraz PiS zniszczył do reszty reputację międzynarodową naszego kraju. Pytanie, co będzie następne”. 

-- KOWNACKI MOŻE ZOSTAĆ PREZESEM POLSKIEJ AGENCJI KOSMICZNEJ - Fakt: “Człowiek orkiestra? Bartosz Kownacki (39 l.), będąc wiceszefem MON, odpowiadał za zakupy dla armii, a jednocześnie uczył kultury inne narody. Teraz sprawdzi się jako spec od kosmosu? Jak dowiedział się Fakt, Kownacki może zostać p.o. prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej!” 

-- AHISTORYZM TO BYŁ BŁĄD - pisze w GPC Krzysztof Wołodźko: “Ostatnie tygodnie pokazują dobitnie, że – nie po raz pierwszy – w najlepszym razie te środowiska się zdecydowanie myliły, w najgorszym – próbowały wprowadzić opinię publiczną w błąd. Programowy ahistoryzm albo narracje snute w zgodzie z pedagogiką wstydu też są przecież formą polityki historycznej – tyle że dostosowują opowieść do dobrze widzianych gdzie indziej historii. Rosjanie, Francuzi, Austriacy, Amerykanie – gdyby prześledzić uważnie zakurzone zakamarki pamięci, okazałoby się, że znajdziemy tam niezły katalog wstydliwych spraw”. 

-- WYWIAŁO LOBBYSTÓW Z WIEJSKIEJ - pisze w RZ Wiktor Ferfecki: “Zestawiając je z informacjami z poprzednich lat, widać, że spada liczba zarejestrowanych lobbystów w Sejmie. W 2015 roku było ich 42, w 2016 roku – 38, a w 2017 roku – 28. Jeszcze gwałtowniejszą tendencję spadkową widać w liczbie posiedzeń komisji, w których uczestniczą lobbyści. W 2015 roku było ich 39, w 2016 roku – 13, a w 2017 roku – jedynie trzy”. 

-- URODZINY: Jacek Kurski, Ryszard Bugaj, Paweł Biedziak, Andrzej Raczko.

Źródło: 300polityka.pl

Powrót ORP Gen. T. Pułaski

Dodano: 21.02.2018 13:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy


26 lutego fregata rakietowa ORP Gen. T. Pułaski powróci do Gdyni z manewrów morskich TG-18.

Tagi: Gdyby
Źródło: www.altair.com.pl

Adamowicz: Jestem niewinny

Dodano: 20.02.2018 8:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Adamowicz: Jestem niewinny - Nie boję się, dlatego wczoraj apelowałem do polityków PiS aby grali fair, aby nie używali aparatu państwowego, policji politycznej, prokuratury do walki ze swoją. opozycją bo to nie fair i nikogo na końcu nie przynosi, zwłaszcza tym którzy walczą, korzyści. Polacy mają to do siebie, że solidaryzują się z ofiarami. Gdyby nie decyzja partyjnej prokuratury, PiS-owskiej, Ziobry tej sprawy już dawno by nie było - mówił Paweł Adamowicz w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM. Pytany o swoje mieszkania, stwierdził: "Mam tyle, ile mam". Jak dodał, pozostałe przekazał rodzinie. - Jestem niewinny. Jestem przekonany że to się skończy dla mnie dobrze. To sprawy niezwiązane z wykonywaniem przeze mnie obowiązków prezydenta miasta - stwierdził prezydent Gdańska. Jak stwierdził, wielokrotnie przepraszał za swoje błędy.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone