poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem Grzegorz  RSS
Libicki: Ja nie twierdzę, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE ale Cameron też nie chciał i tworzenie pewnej atmosfery zakończyło się Brexitem

Dodano: 15.07.2018 10:03 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Libicki: Ja nie twierdzę, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE ale Cameron też nie chciał i tworzenie pewnej atmosfery zakończyło się Brexitem - To wygląda na problem z alkoholem, ale może tak nie być. Oczekiwałby od Komisji Europejskiej szczegółowego raportu o zdrowiu Junckera, jak Grzegorz Schetyna domagał się raportu o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Niech rozstrzygną, czy w swoim stanie zdrowia może pełnić swoją funkcję. Jeśli to choroba alkoholowa to oczekiwałbym przekazania obowiązków. To sprawa niezwykle krępująca i wałkowanie tego odziera z godności człowieka chorego. Nie chciałbym, żeby ten smutny incydent został zaprzęgnięty do machiny eurosceptycznej. Ja nie twierdzę, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE ale Cameron też nie chciał i tworzenie pewnej atmosfery zakończyło się Brexitem - mówił senator Jan Filip Libicki w Woronicza 17.

Źródło: 300polityka.pl

Opozycja: Na 550-lecie parlamentaryzmu w Polsce niszczony jest parlamentaryzm

Dodano: 13.07.2018 11:32 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Rządy PiS zmieniły Polskę, jesteśmy krajem, gdzie na 550-lecie parlamentaryzmu niszczy się parlamentaryzm, stajemy się krajem gdzieś na peryferiach UE, bez sojuszników - powiedziała w Warszawie przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Wtórował jej szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Źródło: www.rmf24.pl

Schetyna: Kiedy wygramy wybory, wprowadzimy pakiet demokratyczny

Dodano: 13.07.2018 11:13 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Schetyna: Kiedy wygramy wybory, wprowadzimy pakiet demokratyczny - Nie pozwolimy na to, żeby polski parlament miał twarz Mazurek i Terleckiego. Dlatego chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że my dzisiaj, opozycja parlamentarna pójdziemy razem do wyborów. Jestem przekonany, że je wygramy i pierwsze, co zrobimy, wprowadzimy pakiet demokratyczny dla szanowania praw opozycji. Dlatego żeby wszystkie następne rocznice, żebyśmy mogliśmy obchodzić razem, żebyśmy byli razem. Rządzący i opozycja. To wyzwanie dla polskiego parlamentu - stwierdził Grzegorz Schetyna w trakcie wspólnego posiedzenia klubów PO i Nowoczesnej.

Tagi: Grzegorz
Źródło: 300polityka.pl

"Nie będziemy się pogrążać w masochizmie politycznym"

Dodano: 12.07.2018 20:31 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Nie może być tak, że łamie się demokrację, knebluje się usta opozycji i mówi się, że teraz będziemy razem świętować - podkreślił w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna, komentując zwołane na piątek Zgromadzenia Narodowego, na którym członkowie Platformy Obywatelskiej nie zamierzają się pojawić.

Źródło: https:

Schetyna: Gawłowski będzie na przyszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu. Na pewno spotka się z dziennikarzami

Dodano: 12.07.2018 20:12 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Schetyna: Gawłowski będzie na przyszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu. Na pewno spotka się z dziennikarzami - Będzie [Stanisław Gawłowski] w przyszłym tygodniu na posiedzeniu [Sejmu]. Ta sprawa będzie się toczyć, a on będzie walczył o swoje dobre imię. Na pewno spotka się z dziennikarzami, żeby opowiedzieć o całej koszmarnej historii - mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie

Źródło: 300polityka.pl

Schetyna o wywiadzie z Kaczyńskim: Obok tego, że mogę się czuć bezpiecznie, jest napisane, że nie będzie zmiany ordynacji do parlamentu. To chyba jest tak samo prawdziwe

Dodano: 12.07.2018 20:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Schetyna o wywiadzie z Kaczyńskim: Obok tego, że mogę się czuć bezpiecznie, jest napisane, że nie będzie zmiany ordynacji do parlamentu. To chyba jest tak samo prawdziwe - Chcę powiedzieć, że obok tego, że mogę się czuć bezpiecznie, jest napisane, że nie będzie zmiany ordynacji do parlamentu. To chyba jest tak samo prawdziwe. Ani ja się nie powinienem czuć bezpieczny, a na pewno nie jest bezpieczna ordynacja, bo zrobią wszystko, żeby ją po prostu ustawić pod własne oczekiwania - mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w "Faktach po faktach” TVN24.

Tagi: Grzegorz
Źródło: 300polityka.pl

Schetyna: Trzeba zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do przegłosowania tego prawa. Trzeba zrobić wszystko, żeby obudzić emocje. Wierzę także we wsparcie Europy

Dodano: 12.07.2018 19:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Schetyna: Trzeba zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do przegłosowania tego prawa. Trzeba zrobić wszystko, żeby obudzić emocje. Wierzę także we wsparcie Europy - Trzeba absolutnie zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do przegłosowania tego prawa [dot. SN]. Będziemy robić wszystko w parlamencie. Będziemy robić wszystko w parlamencie, trzeba zrobić wszystko, żeby obudzić emocje. Wierzę także we wsparcie Europy - mówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w "Faktach po faktach” TVN24.

Źródło: 300polityka.pl

Schetyna: To część napaści PiS-u, większości parlamentarnej, rządu PiS-owskiego na SN

Dodano: 12.07.2018 19:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Schetyna: To część napaści PiS-u, większości parlamentarnej, rządu PiS-owskiego na SN - To część napaści PiS-u, większości parlamentarnej, rządu PiS-owskiego na Sąd Najwyższy. To dalszy, nie wiem czy ostatni, kolejny etap demolowania niezawisłości stanu sędziowskiego. Bardzo poważne, podobne do tego, co działo się na Węgrzech parę lat temu. To zdemolowanie trójpodziału władzy, bardzo poważne uderzenie w fundament demokracji parlamentarnejmówił Grzegorz Schetyna w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w "Faktach po faktach” TVN24, odnosząc się do negatywnej opinii KRS dot. oświadczenia sędziego Iwulskiego.

Źródło: 300polityka.pl

Uroczyste posiedzenie klubu PO. "Zaprosiliśmy byłych parlamentarzystów i marszałków"

Dodano: 12.07.2018 18:21 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że Platforma Obywatelska zorganizuje w piątek uroczyste posiedzenie klubu, na które zaprosiła byłych parlamentarzystów i marszałków. Według nieoficjalnych informacji pojawić mają się na nim między innymi Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski czy Jerzy Buzek. PO nie weźmie udziału w piątkowym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, podczas którego orędzie wygłosić ma prezydent Andrzej Duda.

Źródło: https:

Polityczne podsumowanie popołudnia: Iwulski z negatywną opinią KRS, PAD: Ostatnie ustalenia ws. wizyty w Waszyngtonie, Gawłowski wyszedł na wolność

Dodano: 12.07.2018 16:31 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Polityczne podsumowanie popołudnia: Iwulski z negatywną opinią KRS, PAD: Ostatnie ustalenia ws. wizyty w Waszyngtonie, Gawłowski wyszedł na wolność — 5 SĘDZIÓW Z POZYTYWNĄ REKOMENDACJĄ KRS. 7, W TYM PREZES IWULSKI, Z NEGATYWNĄ. „Chciałbym poinformować, iż sędziowie: Zbigniew Myszka, Anna Kozłowska, Bogumiła Ustjanicz, Rafał Malarski oraz Marian Kocon uzyskali pozytywną opinię. Pozostałe osoby uzyskały opinię negatywną” - mówił rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, Maciej Mitera. Ostateczną decyzję w sprawie przedłużenia możliwości orzekania wydaje prezydent. Ocena KRS-u nie jest dla niego wiążąca. — W NAJBLIŻSZYCH DNIACH KOMITET PIS ZATWIERDZI KANDYDATÓW W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH. „Myślę, że w najbliższych dniach Komitet Polityczny [PiS] zatwierdzi ostateczną listę naszych kandydatów w wyborach do sejmików i miast powiatowych w całej Polsce” – mówił wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki. — W BRUKSELI ZAKOŃCZYŁ SIĘ DWUDNIOWY SZCZYT NATO. „NATO pokazało, że adaptuje się do zmieniającej się sytuacji geopolitycznej i sytuacji bezpieczeństwa w naszej części Europy i tak to powinno funkcjonować. Im te wydatki będą proporcjonalnie większe, im nowocześniejszy będzie sprzęt, im większe będą możliwości, tym większe będą możliwości delegowania żołnierzy w ramach misji sojuszniczych, i w związku z tym bezpieczeństwo tam, gdzie ono jest zagrożone, będzie mogło być w sposób sprawniejszy zabezpieczane” - mówił prezydent Andrzej Duda. — TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO WRZEŚNIOWEJ WIZYTY PAD W WASZYNGTONIE. „Odbyłem wczoraj dwie rozmowy z panem prezydentem Donaldem Trumpem. Rozmawialiśmy przede wszystkim o tych kwestiach, które nas w tych relacjach bezpieczeństwa najbardziej dotyczą. Rozmawialiśmy o współpracy militarnej, o zwiększeniu obecności armii USA na terenie Polski, także o kwestii kolejnych zakupów uzbrojenia. W tym kierunku szły nasze rozmowy. W tej chwili ostatnie ustalenia są w sprawie wizyty w Stanach Zjednoczonych mojej w Waszyngtonie” - mówił prezydent. — STANISŁAW GAWŁOWSKI WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ. Przed południem Grzegorz Schetyna mówił, że proces, który dotyka polityka PO to „niszczenie człowieka”. „Traktowanie w taki sposób posła opozycji przywraca najtrudniejsze fragmenty życia polskiej polityki, kiedy tak traktowano opozycję, kiedy nie było demokracji. Uważam, że dzisiaj widzimy podobną sytuację i zachowanie prokuratorów, a także polityków PiS” - dodawał Schetyna.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone