środa, 17 października 2018 r.  Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Wiadomości z tagiem Grzegorz  RSS
"O tym, kto będzie prezydentem Łodzi zadecydują mieszkańcy, a nie PiS"

Dodano: 17.10.2018 13:16 | 6 odsłon | 0 komentarzy


- Pisowski urzędnik państwowy zapowiada, że będzie podważał demokratyczny wynik wyborczy. To oznacza, że chce łamać demokrację - tak Grzegorz Schetyna, szef PO odniósł się do słów Zbigniewa Raua, wojewody łódzkiego. Rau stwierdził, że Zdanowska, jako osoba skazana, nie może być prezydentem Łodzi. - Apeluję o wstrzymanie wszelkich form protestu, tylko o masowy udział w wyborach - mówi Zdanowska.

Tagi: Grzegorz
Źródło: https:

Schetyna: Jesteśmy murem za Hanką. Zdanowska jest członkiem PO, zarządu krajowego oraz szefową regionu i to się nigdy nie zmieni

Dodano: 17.10.2018 12:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- W Łodzi dzisiaj wszystko dzieje się szybciej niż w całym kraju. Jestem tutaj, żeby podkreślić, jak ważne są te wybory, wybory w Łodzi, samorządowe dla sytuacji w całym kraju. Ale chcę też bardzo wyraźnie powiedzieć, że wszyscy jesteśmy murem za Hanką. Wszyscy pilnujemy i będziemy pilnować demokracji, procedur, przyzwoitości. Chcę powiedzieć, że widzimy, jesteśmy świadkami zamachu, próby już nie pełzającego, ale grożącego nam zamachu stanu i ataku na praworządność, demokracje. Jeżeli urzędnik państwowy, PiS-owski urzędnik państwowy zapowiada, że będziemy podważał demokratyczny werdykt wyborczy, który zostanie zdecydowany w niedzielę, że zagraża wyborowi demokratycznemu, to znaczy, że chce łamać demokrację. Dlatego bardzo wyraźnie mówimy: nie pozwolimy na to, na łamanie demokracji. Zrobimy wszystko, żeby obronić samorząd, pozycję prezydent Zdanowskiej - stwierdził Grzegorz Schetyna na konferencji w Łodzi. - Wierzymy w te wybory. Wiemy, że jedyną odpowiedzią Polek i Polaków demokratycznej, samorządnej Polski jest obecność przy urnach 21 października. Wszyscy musimy być przy urnach, dać gwarancję przyzwoitości, wiarygodności, miłości do wolności. To ten czas. Potwierdzam, Hanna Zdanowska jest członkiem Platformy Obywatelskiej, jest szefową regionu, członkiem zarządu krajowego i to się nigdy nie zmieni - dodał

Źródło: 300polityka.pl

Paruch: Z badań wynika, że PiS jest jedyną partią, której logo budzi pozytywne skojarzenia

Dodano: 17.10.2018 11:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- Zdradzę pewną tajemnicę. Z badań wyraźnie wynikało, że PiS jest jedyną partią, której logo wywoływało bardzo pozytywne skojarzenia. Wszystkie inne partie mają wyniki trzykrotnie mniejsze. Budowanie innej kampanii byłoby mało efektywne (…) PiS wyraźnie złożyło ofertę polityczną pod swoją markę, korzystając ze znaczenia jej siły - stwierdził Waldemar Paruch w rozmowie z Marcinem Fijołkiem w wPolsce.pl. Jak dodał:
"Jeżeli PO uzyska wynik wyraźnie poniżej 25%, Grzegorz Schetyna ma problem, zwłaszcza w kontekście takiej kampanii, jaką uruchomił od kilkunastu dni - bardzo agresywnej, zideologizowanej, nastawionej na wyraźnie oddzielenie wyborców PO od reszty Polaków, którzy głosują na inne partie i są niezdecydowanych. To się wydaje taktyką samobójczą, ale chodzi o zachowanie przywództwa"

Źródło: 300polityka.pl

W Mysłowicach powstał pomnik utraconym dzieciom

Dodano: 17.10.2018 10:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Znaleźć go można na cmentarzu w Brzęczkowicach. W poniedziałek pobłogosławi go biskup Grzegorz Olszowski.

Tagi: Grzegorz
Źródło: https:

"Biznes dla Ludzi". Jak powinna wyglądać rekrutacja zgodna z RODO?

Dodano: 16.10.2018 21:12 | 12 odsłon | 0 komentarzy


RODO w rekrutacji - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka była dr Edyta Bielak-Jomaa, prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. O rosnących długach branży budowlanej mówił Grzegorz Sielewicz, główny ekonomista Coface Polska.

Źródło: https:

W Mysłowicach powstał pomnik utraconym dzieciom

Dodano: 16.10.2018 18:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Znaleźć go można na cmentarzu w Brzęczkowicach. W poniedziałek pobłogosławi go biskup Grzegorz Olszowski.

Tagi: Grzegorz
Źródło: https:

Grabiec o słowach Schetyny o „szarańczy”: Często słyszę od ludzi „mówicie zbyt intelektualnie. Macie rację, ale to się nie przebija, nie jest dobitne”. Szukamy prostego języka

Dodano: 16.10.2018 18:26 | 2 odsłon | 0 komentarzy


To jest jednak zupełnie innego rodzaju wyrażenie, takie ezopowe, żeby nie powiedzieć biblijny. Tam nawiązania do symboliki szarańczy pojawiają się często. Trudno znaleźć lepszą formę opisu [niż plaga] tego, co dzieje się z instytucjami państwa pod wpływem nominatów PiS-owskich. Te instytucje zaczynają upadać” - mówił w rozmowie z Karoliną Lewicką w TOK FM rzecznik Jan Grabiec. „Można powiedzieć, że ktoś jest wierny jak pies i to jest określenie pozytywne. I można powiedzieć, że ktoś jest wściekły jak pies. W tym opisie szarańczy chodzi o analogię, o strukturę, która działa destrukcyjnie na instytucje państwa. Grzegorz Schetyna nie miał na myśli niczego pejoratywnego, poza tą analogią. Ona jest trafna. Często słyszę, w sobotę spędziłem wiele czasu na targu miejskim, rozdając ulotki, i słyszę od ludzi: „mówicie zbyt intelektualnie”. Macie rację, ale to się nie przebija, nie jest dobitne. Szukamy języka prostego, ale nie obrażającego ludzi” - dodawał.

Źródło: 300polityka.pl

"Moim premierem na pewno Schetyna by nie był"

Dodano: 16.10.2018 17:18 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Dyskusja na temat tego wniosku pewnie będzie na posiedzeniu klubu. Natomiast moim premierem na pewno Grzegorz Schetyna by nie był. Byłby nim Władysław Kosiniak-Kamysz - ocenił Jakub Stefaniak (PSL), komentując zapowiedź Koalicji Obywatelskiej o złożeniu wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec premiera Mateusza Morawieckiego. Zgłoszonym przez opozycję kandydatem na nowego szefa rządu miałby być Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone