sobota, 24 marca 2018 r.  Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Wiadomości z tagiem Hanna  RSS
STAN GRY: Skwieciński: To nie jest koniec nacisku na Polskę, ale po raz pierwszy widać światełko w tunelu, Sakiewicz o udających prawicę, GPC pozytywnie o pomyśle Mastalerka

Dodano: 23.03.2018 11:37 | 4 odsłon | 0 komentarzy


-- MARSZAŁEK JÓZEF ZYCH KOŃCZY DZIŚ 80 LAT, PIOTR ZAREMBA 55!

-- WARCHOŁ O ZMIANACH KTÓRE POPIERA MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, BŁASZCZAK O UMOWIE Z AMERYKANAMI, NITRAS O SCHETYNIE: 

-- PREMIER OGŁOSI SUKCES WS POLITYKI KLIMATYCZNEJ - podaje wPolityce: “Z informacji, do jakich dotarł portal wPolityce.pl wynika, że w piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosi ważne uzgodnienia z europejskimi partnerami ws. polityki klimatycznej. Wszystko wskazuje na to, że wymagania w zakresie polityki klimatycznej nie będą podwyższone”. 

-- TOMASZ SAKIEWICZ: NIE ODBIORĄ NAM 10 KWIETNIA - pisze w GPC: “Nie wolno temu ulec – ważne jest, żeby nie dać się na to nabrać, żeby ufać tym, którzy przez te osiem lat w tej sprawie potrafili być konsekwentni i mówili prawdę bez względu na koszt. Na pewno do tego grona należą prezes Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, a także „Gazeta Polska” i media Strefy Wolnego Słowa. Wszystko pozostałe, co Państwo mogą zobaczyć, usłyszeć, to są sztuczki ludzi, którzy albo chcą ukryć swoją odpowiedzialność za to, co wyrabiali po 10 kwietnia 2010 r., albo zostali uruchomieni w ostatniej chwili przez obce mocarstwa, żeby na tyle, na ile jeszcze się da, przeszkodzić w tym, co i tak jest nieuniknione”. -- SAKIEWICZ O UDAJĄCYCH UMIARKOWANĄ PRAWICĘ: “To, że dzisiaj pojawiają się próby podważenia tego wszystkiego, atakowania, czy to ze strony radykalnej opozycji, czy też ze strony tych, którzy po kwietniu 2010 r. udawali umiarkowaną, cywilizowaną prawicę, to niestety naturalna kolej rzeczy”. 

-- GPC POZYTYWNIE O POMYŚLE MASTALERKA - jak pisze Ryszard Kapuściński: “Fala hejtu zalała internet po słowach Marcina Mastalerka, byłego rzecznika PiS-u, który stwierdził, że w 100-lecie niepodległości samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT powinny być biało-czerwone. Śmichy-chichy zalały portale wyznawców totalnej opozycji, a wulgarne propozycje, co jeszcze można wymalować w barwy narodowe, nie nadają się do zacytowania, ale pokazują, na jakim poziomie trwa tam dyskusja. Wprawdzie Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u, zaprzeczył, by zaczęto realizować ten pomysł, ale poinformował, że zamównione nowe boeingi, które przylecą do Polski latem, będą miały specjalne malowanie nawiązujące do polskich barw narodowych”. 

-- WŁADZA ROBI MAŁY KROK W TYŁ - jedynka RZ.

-- TAKTYCZNY ODWRÓT WŁADZY - Łukasz Woźnicki w GW.

-- TOMASZ PIETRYGA W RZ O PAPIEROWYCH USTĘPSTWACH PIS: “W efekcie PiS zjadło ciastko i chce je mieć nadal. Spełniając część postulatów KE, rządzący zrobili krok w tył i wykazali swoją zdolność do kompromisu i dialogu w sprawie praworządności. Politycy PiS sugerują też kolejne ustępstwa m.in. w sprawie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. A sam fakt, że ustępstwa niczego realnie nie zmieniają w reformie Temidy, to już problem Brukseli. Piłka jest teraz po jej stronie”. 

-- USTĘPSTWA NIE NARUSZAJĄ ISTOTY REFORMY - pisze Jacek Karnowski: “Ustępstwa mają bowiem charakter w zasadzie kosmetyczny i symboliczny. Co najważniejsze: nie naruszają istoty reformy wymiaru sprawiedliwości: sądownictwo przestanie być sferą kontrolowaną wyłącznie przez środowisko sędziowskie. Jednocześnie kompromis z Unią będzie oznaczał istotne wzmocnienie legitymizacji zmian, a także instytucji (w tym TK) tak silnie atakowanych przez opozycję w czasie ostatnich dwóch lat”.

-- JEŚLI TO JEST CENA, TO NAPRAWDĘ NIE JEST ONA WYSOKA - pisze Karnowski: “Konfliktem zmęczone są obie strony, obu stronom wyraźnie on szkodzi. Polsce sprzyjają także takie okoliczności jak relatywne osłabienie pozycji kanclerz Merkel, wynik wyborów we Włoszech czy agresywne działania Rosji, skłaniające zachód na łagodzenia napięć wewnętrznych. Ale sami także sobie pomogliśmy, zbierając sporą grupę państw (7 lub 8), która zdołałaby zablokować unijną procedurę już na pierwszym etapie. Podsumowując: jeśli to jest cena, to naprawdę nie jest ona wysoka”. 

-- PIOTR SKWIECIŃSKI PISZE, ŻE BERLIN NIE PRZECIWDZIAŁA STARANIOM O ZABLOKOWANIE PROCEDURY KE: “Bo jest oczywiste, iż jeśli Warszawie udaje się ta operacja, to znaczy to iż Berlin jej nie przeciwdziała. Siła oddziaływania RFN jest bowiem w Europie środkowowschodniej tak duża, że gdyby Niemcy chciały doprowadzić do rozpoczęcia procedury czynienia rządzonej przez PiS Polski pariasem kontynentu, to skutecznie by to zrealizowały. Takie np. państwa bałtyckie, zagrożone ochłodzeniem relacji z Berlinem, z całą pewnością wybrałyby nie Warszawę, tylko Niemcy, od których po prostu zależy znacznie więcej rzeczy, dla Bałtów ważnych”.

-- TO NIE KONIEC NACISKU NA POLSKĘ ALE WIDAĆ ŚWIATEŁKO W TUNELU - konkluduje Skwieciński: “Nie oznacza to, iż w relacjach między pisowską Warszawą a Berlinem zaczyna się jakiś miodowy miesiąc. Ale dowodzi to, iż z wielu powodów stosunki z Polską są dla niemieckich elit ważniejsze, niż nawoływania zorientowanej przecież na Niemcy polskiej liberalnej opozycji. A skoro nadzieje na rychłe przegonienie przez nią obecnych polskich władz okazały się złudne, no to bliższa koszula ciału… Skądinąd już od 2015 roku oficjalny Berlin wolał nie być na pierwszej linii wojny europejskiego establishmentu z PiS-em, ale teraz bardzo wyraźnie pogłębia ten kurs. To nie jest koniec nacisku Zachodu na Polskę, ale po raz pierwszy od zawsze widać światełko w tunelu”. 

-- SEJM NA WOLNYCH OBROTACH - Wiktor Ferfecki w RZ o rozrzedzeniu obrad Sejmu: “Miały być cztery dni, są trzy. Posłowie obradują wyjątkowo rzadko, a marszałek skraca posiedzenia”. 

-- JAKUB MAJMUREK O KLĘSCE PREMIERA POD BUTEM PARTII - pisze na wyborcza.pl: “Po Beacie Szydło – trochę przaśnej, przekonującej głównie konserwatywną klasę ludową, na czele rządu stanął technokratyczny, znający języki Mateusz Morawiecki. Miał uwieść polską klasę średnią, przedsiębiorców, międzynarodowych partnerów Polski z Komisją Europejską na czele. Miało być europejsko, nowocześnie, centrowo. Nie wyszło. Wszyscy są zgodni – 100 dni rządu Morawieckiego trudno uznać za sukces. Pierwsze miesiące 2018 roku to bezprecedensowy kryzys wizerunkowy Polski, zupełnie nieporównywalny nawet z tym, co działo się wcześniej pod rządami PiS”. 

-- ROBERT BIEDROŃ O TWARZACH MORAWIECKIEGO - pisze w tekście, jaki drukuje GW: “Po stu dniach Morawieckiego z szat demiurga, który z Polski miał uczynić drugą Szwajcarię, wyłoniła się smutna postać demagoga owładniętego nacjonalistycznymi demonami. Dekomunizacja zamiast innowacyjności, arogancja zamiast pokory, polityka historyczna zamiast dialogu społecznego – oto twarze Mateusza Morawieckiego”. 

-- ABORCJA CIĄŻY PIS - FAKT: “A problem dla PiS rośnie. Politycy tej partii w rozmowach z Faktem przekonują jednak, że tym razem mają go pod kontrolą. Gotowy do uchwalenia obywatelski projekt ma czekać w Sejmie na werdykt Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał ma orzec, czy zgodny z konstytucją jest trzeci wyjątek w ustawie o planowaniu rodziny, który pozwala na usunięcie ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo wady genetycznej dziecka”. 

-- MONIKA OLEJNIK O STOSUNKU JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO DO PRAWA ABORCYJNEGO - pisze w GW: “Czy naprawdę dla prezesa Kaczyńskiego nie jest ważne, co mówił jego brat? Po co stawiać mu pomnik na pl. Piłsudskiego, skoro burzy się wszystko, co było ważne dla Lecha Kaczyńskiego?” 

-- FAKT NA JEDYNCE O MAGDALENIE OGÓREK: JAK MOŻNA TAK KŁAMAĆ? 

-- URODZINY: Józef Zych, Piotr Zaremba, Ferdynand Rymarz, Hanna Zdanowska.

Źródło: 300polityka.pl

Korfanty będzie miał pomnik w Warszawie

Dodano: 20.03.2018 22:08 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Porozumienie w sprawie współpracy i współfinansowania budowy pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie podpisali we wtorek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz i prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. Pomnik ma stanąć u zbiegu Alej Ujazdowskich i ulicy Agrykola.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

STAN GRY: Karnowski: Zaplecze III RP zapewniło sobie bezpieczeństwo, Lisicki: Macierewicz nie przedstawił żadnego dowodu istnienia środków wybuchowych, GW: Rząd dla deweloperów

Dodano: 17.03.2018 12:56 | 7 odsłon | 0 komentarzy


-- WE WTOREK KRS, W ŚRODĘ EXPOSE CZAPUTOWICZA - 300POLITYKA:

-- ZAPLECZE III RP ZAPEWNIŁO SOBIE BEZPIECZEŃSTWO, ZACZYNA ODZYSKIWAĆ WPŁYWY - pisze Jacek Karnowski: “Liczne ośrodki tradycyjnie stanowiące zaplecze III RP (medialne, biznesowe, lobbingowe) wyraźnie poczuły, że osiągnęły swój cel numer jeden, czyli zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Wpisały się w nową konstelację, mają się dobrze, i zaczynają odzyskiwać wpływy. Częściowo samodzielnie, częściowo w porozumieniu z elementami obozu władzy. Symbolicznie, ważni dziennikarze mediów opozycyjnych przechodzą do świata PR-u i lobbingu, czyli do sfery, w której bez dobrych relacji z rządzącymi nie ma co szukać wielkiego powodzenia. Skoro przechodzą, to znaczy, że mają podstawy, by sądzić, że przed nimi dobra przyszłość. Zapewne sądzą tak nie bez podstaw”.

-- TEN PROCES WZMOCNIŁA KOREKTA ZAKOŃCZONA WYMIANĄ PREMIERA - pisze Karnowski: “Ten proces, w jakiś sposób nie do uniknięcia, wzmocniła korekta polityczna zakończona zmianą premiera. Jej sens jest jasny: zmniejszenie napięcia w relacjach z zagranicą, maksymalizacja wyników wyborczych, „normalizacja”. Ale została ona także odebrana zarówno jako jednak oznaka zmęczenia, a może nawet słabości obozu rządzącego, jak i jako sygnał wycofania się PiS z daleko idących zmian (co nie jest prawdą)”.

-- PROCESY ODZYSKIWANIA TERENU BUDUJĄ POTENCJAŁ KTÓRY MOŻE PRAWICĘ GORZKO ZASKOCZYĆ - pisze Karnowski: “Stała się zachętą do śmielszego odzyskiwania terenu, zwłaszcza medialnego i psychologicznego, przez „tradycyjnych” dystrybutorów prestiżu w III RP. A to z kolei umożliwiło nakręcenie do niebywałych rozmiarów kilku zarówno realnych problemów rządzących, jak i kilku całkowicie wydumanych. Ani się obejrzeliśmy, gra toczy się niemal dokładnie tak samo, jak toczyła się przed wyborami. Nie bez przyczyny znów stały się możliwe operacje manipulacyjne na dużą skalę. Z punktu widzenia obozu rządzącego, dynamika wygląda więc niedobrze, mimo wciąż imponujących słupków poparcia, które - niezależnie od ich obiektywnej wysokości - mogą być mniej lub bardziej kruche, tłukliwe. I choć dziś procesy, o których piszę, nie zagrażają politycznej dominacji prawicy, to jednocześnie budują one potencjał, który może wielu gorzko zaskoczyć: i w czasie kampanii wyborczej, i w dniu wyborów”. 

-- Z CZASEM MORAWIECKI POWINIEN PRZYZWYCZAIĆ SIĘ DO GŁĘBOKIEJ WODY - Marcin Fijołek: “Sto pierwszych dni Mateusza Morawieckiego zamiast stopniowego wejścia do basenu było wrzuceniem na głęboką wodę. Premier miał - i miewa dalej - pewne trudności, czasem wygląda, jakby zachłysnął się tą wodą, ale bez wątpliwości na powierzchni się utrzymuje. Czy można było czasem zachować się inaczej, mieć wokół siebie więcej narzędzi ratunkowych i uspokoić kurs? Zapewne tak i z tego, co słychać w KPRM, jest tego świadom sam zainteresowany. To dobry znak na przyszłość. Tym bardziej, moim skromnym zdaniem, nie ma co zmieniać o 180 stopni przyjętej strategii, tylko konsekwentnie robić swoje. Z czasem Morawiecki powinien przyzwyczaić się do politycznej głębokiej wody i obyć w niesprzyjających warunkach. A wtedy okaże się, że ten chrzest bojowy na początku urzędowania może się tylko przydać”. 

-- PAWEŁ LISICKI PISZE, ŻE W SPRAWIE KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ NIC SIĘ NIE ZGADZA: “W przypadku katastrofy smoleńskiej nic się nie zgadza. Mimo wszystko, niezależnie od tego, jak byśmy nie potępiali Rosji i Putina, wysadzanie w powietrze na własnym terytorium samolotów z głowami obcych państw, członków NATO, którzy lecą z pokojową wizytą, nie jest typowe. Po drugie i ważniejsze, mimo niemal ośmiu lat badania sprawy Antoni Macierewicz nie przedstawił żadnego dowodu istnienia środków wybuchowych, które można byłoby porównać do chemicznej substancji wykrytej w cele Skripala lub wcześniej Litwinienki. I choćby były minister się zarzekał i zaprzysięgał i choćby "Gazeta Polska" obwieszczała co tydzień i co dzień kolejne miejsca wybuchów, nazwy bomb, nazwiska ekspertów i specjalistów amerykańskich, brytyjskich czy szwedzkich, i choćby podkomisja przedstawiła nie tylko symulacje wykonane przez amerykańskich naukowców z Colorado lub Kansas, ale nawet z NASA lub Księżyca, to i tak brakuje takiego drobiazgu jak… ślad substancji wybuchowej. Brakuje owego wykrytego przez Brytyjczyków w przypadku Skripala „nowiczoka”. Powtórzę raz jeszcze: to jest tylko poszlaka. Bo dopiero suma poszlak – wcześniejsza przeszłość Skripala, rodzaj napaści, materiał i kontekst – pozwalają uznać tezę o rosyjskim zamachu na niego za wysoce prawdopodobną”. 

-- SZEF REGIONU PLATFORMY NIE BĘDZIE W WYBORACH PREZYDENCKICH W LUBLINIE STARTOWAŁ POD SZYLDEM… PO: “ To dość zaskakujące, że lider partii w regionie wyrzeka się partyjnego szyldu - mówi dr Wojciech Maguś, politolog z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, specjalizujący się w marketingu politycznym”. http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,23148593,pis-szuka-hakow-na-prezydentow-z-platformy-a-jej-tuzy-chca.html

-- RZĄDOWY PREZENT DLA DEWELOPERÓW - NA JEDYNCE GW: “Projekt specustawy powstał jeszcze w Ministerstwie Rozwoju i Finansów kierowanym przez Mateusza Morawieckiego, dziś sprawę koordynuje resort inwestycji i rozwoju. Uzasadnia on, że ustawa „zredukuje bariery prawne, które ograniczają rozwój mieszkalnictwa”. Resort ubolewa(!), że w myśl obecnych przepisów budowa inwestycji mieszkaniowej musi odbywać się zgodnie z planem zagospodarowania. „Ten mechanizm, a zwłaszcza długotrwałość uchwalania planów miejscowych, nie służy przyspieszeniu i ułatwieniu budowy nowych mieszkań” – przekonują urzędnicy MIiR”. 

-- TO NIE WYKLUCZENI WYNIEŚLI PIS DO WŁADZY - MICHAŁ OLSZEWSKI w GW: “To nie wykluczeni z PGR-ów zanieśli PiS na rękach do władzy. Pomogli im ci, co budują nowe domy, wysyłają dzieci na studia za granicę. Również tacy jak pani F., fanatyczka "dobrej zmiany", właścicielka prosperującego wydawnictwa i mieszkania na wybrzeżu Morza Śródziemnego, która z dumą informuje, że składek nie płaci i płacić nie zamierza”. 

-- ADAM STRZEMBOSZ OPOWIADA ELIZIE OLCZYK JAK WSZEDŁ DO RŻĄDU MAZOWIECKIEGO: “Tadeusz Mazowiecki zaprosił mnie na rozmowę i szczerze powiedział, że Komitet Obywatelski domaga się, bym został ministrem sprawiedliwości, bo mam program i wiem, co należy zrobić. Ale żeby powstała koalicja Solidarność-ZSL-SD musimy dogadać się z Aleksandrem Bentkowskim, szefem klubu poselskiego ludowców. Tymczasem on postawił sprawę jasno: albo zostanie ministrem sprawiedliwości albo nie będzie koalicji. Dlatego premier prosił mnie, żebym przyjął stanowisko pierwszego zastępcy, bo dzięki temu koalicja będzie mogła powstać. Miałem wątpliwości, ale poszedłem poradzić się Wiesława Chrzanowskiego, którego ogromnie ceniłem. Usłyszałem od niego: „ten eksperyment prawdopodobnie się nie powiedzie ale gdyby się powiódł, to nigdy nie przestaniesz żałować, że nie wziąłeś w nim udziału". Pomyślałem, że faktycznie coś w tym jest, i zgodziłem się zostać wiceministrem. Szybko przekonałem się o patologicznych sytuacjach w resorcie”.

-- STRZEMBOSZ O TYM, JAK SUCHOCKA CHCIAŁA WERYFIKACJI SĘDZIÓW: “Na moją prośbę Krzysztof Kauba napisał projekt ustawy w tej sprawie, a Hanna Suchocka, która wówczas była ministrem sprawiedliwości, gorąco go poparła i przeprowadziła w Sejmie. Te przepisy miały obowiązywać do 2002 roku, bo chodziło o to, żeby weryfikacja sędziów nie trwała zbyt długo. Niestety, popełniliśmy dwa błędy - po pierwsze, jedyną karą, jaką przewidzieliśmy, było usunięcie z zawodu. Po drugie, sprawy trafiały do sądu dyscyplinarnego pojedynczo, a więc nie można było uchwycić całości orzecznictwa danego sędziego w stanie wojennym. A że zwykle ci sędziowie orzekali karę bliską dolnej granicy, to trudno było ich za to usuwać z zawodu. Na dodatek minister Suchocka, która była bardzo zaangażowana w weryfikację sędziów, odeszła z resortu i ministrem został Lech Kaczyński”. 

-- ADAM MICHNIK O STANISŁAWIE STOMMIE: “Zawsze fascynował mnie język Stommy – zupełnie inny niż ten, który znamy z ówczesnej prasy. Dawał lekcje innej polszczyzny, a także innego systemu wartości. I nie tylko on, bo niezwykłe było całe jego środowisko – i Stefan Kisielewski, i Jerzy Turowicz, i Jacek Woźniakowski, i Jerzy Zawieyski, i Antoni Gołubiew, i Zofia Starowieyska-Morstinowa. I ci młodsi, tak różnorodni jak Zbigniew Herbert czy Leopold Tyrmand. Byli to ludzie, którzy w najczarniejszych czasach potrafili przenieść pewien autentyzm kultury polskiej i humanistycznego myślenia, i którzy znaleźli intelektualny sposób na stawienie czoła totalitarnej dyktaturze komunizmu. 

-- KRZYSZTOF TCHÓRZEWSKI O ATOMIE - mówi SE: “Energia atomowa oznacza produkcję bezemisyjnej energii elektrycznej. To jedna z podstaw, by wypełnić tę lukę. Kierunek jest taki, Polska musi się zdobyć na atom”. 

-- JADWIGA EMILEWICZ PROWADZĄC ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD OPOWIADA O WALCE ZE SMOGIEM, O NOWYCH TECHNOLOGIACH KTÓRE WCALE NIE SĄ “NIEPISOWSKIE” ORAZ O PREMIERZE-CYBORGU:

-- URODZINY: Elżbieta Jakubiak, Zbigniew Girzyński, Andrzej Rozenek, Ewa Tomczyk, NIEDZIELA: Marek Kossakowski, Grzegorz Napieralski, Jan Bajorek.

Źródło: 300polityka.pl

Jaki wzywa Gronkiewicz-Waltz. 10 tysięcy złotych za nieobecność

Dodano: 16.03.2018 13:58 | 11 odsłon | 0 komentarzy


- Komisja weryfikacyjna w piątek przekaże wezwanie dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i przewodniczącej rady miasta Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej na rozprawę, która odbędzie się 28 marca - poinformował w piątek szef komisji Patryk Jaki.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Komisja weryfikacyjna wezwie Gronkiewicz-Waltz i Malinowską-Grupińską

Dodano: 16.03.2018 13:51 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Komisja weryfikacyjna przekaże wezwanie dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i przewodniczącej Rady Miasta Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej na rozprawę, która odbędzie się 28 marca. Poinformował o tym szef komisji Patryk Jaki.

Źródło: www.rmf24.pl

Lubnauer: Nie wiem czy poprzemy Zdanowską. Będziemy na ten temat rozmawiać

Dodano: 15.03.2018 8:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Lubnauer: Nie wiem czy poprzemy Zdanowską. Będziemy na ten temat rozmawiać - Nie mam powodu do bronienia Hanny Zdanowskiej. Nie wiem czy poprzemy ją w Łodzi czy nie. Będziemy na ten temat rozmawiać. Nie wiem czy w ogóle będziemy mieli tam koalicję z Platformą. Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ jeszcze takie decyzje nie zapadły - mówiła Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Tagi: Trudne, Hanna
Źródło: 300polityka.pl

Prezydent Łodzi winna poświadczenia nieprawdy

Dodano: 14.03.2018 14:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska jest winna poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera Włodzimierza G. - uznał w poniedziałek Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia.

Źródło: gosc.pl

Prezydent Łodzi winna poświadczenia nieprawdy

Dodano: 14.03.2018 9:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska jest winna poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera Włodzimierza G. - uznał w poniedziałek Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia.

Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone