środa, 17 października 2018 r.  Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Wiadomości z tagiem Jacek  RSS
STAN GRY: #24godzinyzPremierem: PMM poleca prezesowi PGNiG nazwać nowe złoże gazu imieniem Witosa, DGP o dokumentach jak poprzednia ekipa ignorowała wyłudzenia VAT, Wroński: Morawiecki nieusuwalny

Dodano: 17.10.2018 10:47 | 3 odsłon | 0 komentarzy


-- TAK PIS ZAPOLUJE NA PO WS VAT - GDP (Chądzyński, Osiecki, Godusławski): “Ignorowanie głosów biznesu, opieszałość i nieudolność w uszczelnianiu systemu podatkowego – tak według rządzących można ocenić działania Ministerstwa Finansów na podstawie korespondencji, jaka trafiała do resortu i odpowiedzi udzielanych przez jego urzędników”.

-- DGP O INGNOROWANIU PRZEZ POPRZEDNIĄ KOALICJĘ SYGNAŁÓW O WYŁUDZENIACH: “Z naszych ustaleń wynika, że dowodami, które mają pokazać ignorowanie problemu wyłudzeń i oszustw podatkowych, będzie korespondencja, jaka przez lata napływała do resortu finansów. Przedstawiciele biznesu alarmowali i apelowali w niej o pomoc w walce z szarą strefą w branży stalowej czy obrocie paliwami. DGP dotarł do zestawienia pism i odpowiedzi urzędników MF, które zostały przekazane do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Ta od jesieni 2016 r. prowadzi śledztwo w sprawie tego, jak rząd PO-PSL przeciwdziałał wyłudzeniom VAT. Materiały z prokuratury trafiają też do sejmowej komisji śledczej”.

-- OD TEGO TEKSTU DGP, RZECZNIK RZĄDU ROZPOCZĘŁA PORANNY BRIEFING Z PREMIEREM, RELACJONOWANY NA 300POLITYCE I WIRTUALNEJ POLSCE, PMM ODPOWIADAŁ, ŻE NIE JEST ZASKOCZONY BO ZNAŁ DOKUMENTY ŚWIADCZĄCE O LEKCEWAŻENIU SYGNAŁÓW O WYŁUDZANIU VAT.

-- PMM: Nie sądzę, aby dla osób indywidualnych były podwyżki cen prądu

-- NIE JESTEM JAKOŚ SPECJALNIE ZESTRESOWANY WYNIKIEM WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH - mówił nam premier w samochodzie z domu do KPRM:

-- PMM ZASUGEROWAŁ PREZESOWI PGNIG, BY JEDNO Z NOWYCH ZŁÓŻ GAZU NAZWAĆ IMIENIEM WINCENTEGO WITOSA - 300LIVE:

-- LIVEBLOG WIRTUALNEJ POLSKI Z DNIA Z PREMIEREM:

-- FAKT CHWALI SKARBÓWKĘ! “Ministerstwo Finansów ujawniło, ile dokładnie wydało na nagrody dla wszystkich urzędników zatrudnionych w Izbach Administracji Skarbowej, czyli dawnych izbach skarbowych. Niemało! W latach 2017-2018 na premie wydano 143 mln zł! Te pieniądze jednak im się należały”.

-- MAŁGORZATA WASSERMANN MÓWI RZ, ŻE MAJCHROWSKIEMU JUŻ SIĘ NIE CHCE - w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem: “Nie odbieram prezydentowi Majchrowskiemu dokonań, często również je podkreślam, jak choćby budowę Tauron Areny, jednak dobre inicjatywy Krakowa pochodzą z poprzednich kadencji. Można odnieść wrażenie, że Jacek Majchrowski i jego ekipa w kończącej się kadencji nie wykazywali się wieloma inicjatywami. Części urzędnikom w Krakowie już się nie chce, części jest już wszystko jedno, nie mają nowej energii, impulsu. Nie są też dobrze wynagradzani. Dlatego też zdecydowałam się kandydować na prezydenta miasta. Trzeba działać szybciej, sprawniej, bardziej pomysłowo”.

-- WASSERMANN O TYM, ŻE JEST BEZPARTYJNA I DAJE GWARANCJĘ APARTYJNOŚCI PREZYDENTURY KRAKOWA: “Nie będę obsadzać krakowskiego ratusza urzędnikami PiS, bo też nie z ludźmi PiS robię kampanię ani do partii nie należę. Oczywiście wspierają mnie radni PiS, a ja ich, ale nie jestem silnie związana z żadną partią. Daję gwarancję apartyjności prezydentury Krakowa. (...) A samą działalnością partyjną nigdy nie byłam zainteresowana, dlatego też nigdy nie wstąpiłam do PiS”.

-- MIESZKAŃCY KRAKOWA WIEDZĄ, ŻE NIE JESTEM TYM STRASZNYM PIS-EM - DALEJ WASSERMANN W RZ: “Mieszkańcy Krakowa wiedzą, że nie jestem tym strasznym PiS-em, którego trzeba się bać. Miasto jest dla wszystkich i tu żadna opcja nie będzie decydująca”.

-- WASSERMANN MÓWI NIZINKIEWICZOWI O TYM, ŻE NIE MUSI SIĘ ZGADZAĆ Z FEMINISTKAMI, ŻEBY Z NIMI ROZMAWIAĆ: “Chcę również reprezentować feministki. Każdy ze swoimi postulatami i poglądami jest ważny. Jeśli przyjdą do mnie feministki, będę z nimi rozmawiać i uwzględniać ich postulaty. Nie z każdym muszę się zgadzać, ale z każdym powinnam rozmawiać. Kraków ma być dla wszystkich!”

-- ANNA GIZA O PATRYKU JAKIM: “Wszyscy wiedzą, kim jest Patryk Jaki, więc może sobie darować partyjne emblematy. Jego marka personalna jest na tyle rozpoznawalna, że wystarczy za reklamę. To jest bardzo dobry zabieg, który komunikuje nam, że niby jest to kandydat PiS-u, ale tak naprawdę występuje sam. To podkreślenie osobistej charyzmy, pasji, poczucia własnej wartości”.

-- GIZA O PODEJŚCIU MŁODEGO POKOLENIA: “Oczywiście. Patriotyzm ma również bardzo zmysłowy wymiar, związany z krajobrazem, w który jesteśmy wrośnięci. Poczucie „bycia u siebie” jest niezwykle ważne i teraz rozwija się szczególnie mocno, bo żyjemy we względnej stabilizacji. Młode pokolenie nie hamletyzuje, nie rozdziera szat. Chce po prostu dobrze mieszkać i żyć”.

-- JAK MORAWIECKI WYROLOWAŁ KACZYŃSKIEGO - Paweł Wroński w GW: “W rzeczywistości jesteśmy świadkami najbardziej finezyjnej politycznej rozgrywki, którą przeprowadził Mateusz Morawiecki. W obecnej sytuacji – obojętnie, czy PiS z Morawieckim na czele wygra, czy przegra wybory samorządowe – premier zapewne pozostanie na stanowisku i umocni swoją władzę, bo Jarosław Kaczyński zbyt dużo w niego zainwestował”.

-- BORGIA Z POWER POINTA, MORAWIECKI NIEUSUWALNY - dalej Wroński w GW: “Publicysta Piotr Zaremba jest zdania, że być może prezes Kaczyński wreszcie znalazł premiera idealnego. Rzeczywiście, nikt do tej pory nie traktował polityki jak pracy bankowca, gdzie liczy się wyłącznie efektywność, inwestorom można prezentować tylko korzystne wyniki, a klientów okłamywać co do skutków inwestycji. To jest współczesny Cesare Borgia z „Księcia” Machiavellego używający Power Pointa. Do tej pory uważano, że nieusuwalnym politykiem w PiS jest Antoni Macierewicz, z którym Kaczyńskiego wiązała głęboka przyjaźń. Teraz politykiem nieusuwalnym staje się Morawiecki, ale powodem jest uzależnienie prezesa od premiera”.

-- REWOLUCJA PIS MUSI SIĘ RADYKALIZOWAĆ - MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI W RZ: "Bez zaostrzenia rewolucja nie może się udać. Wrogiem jest nie tylko przeciwnik polityczny, ale również rzekomo niesprzyjające władzy media. Stąd coraz ostrzejsze pohukiwania, że wreszcie trzeba się rozprawić z zagranicznym kapitałem mediowym, który występuje przeciwko władzy. Stąd wraca temat repolonizacji i dekoncentracji itp. Stąd też apele życzliwych władzy komentatorów, by wreszcie rozprawić się z krytycznymi mediami, które zamiast sławić sukcesy Polski (bo w pełni utożsamiają interes partii rządzącej i ojczyzny), tylko jątrzą. Media są kluczem każdej rewolucji. Nie przez przypadek wielu rewolucjonistów wydawało agitacyjne gazetki polityczne".

-- DO REJESTRU WYBORCÓW W WARSZAWIE DOPISANO CZTERY RAZY WIĘCEJ NIŻ W OSTATNICH WYBORACH - Stołeczna: “Ponad 15 tys. osób dopisało się do rejestru wyborców w Warszawie. Doliczając tych, którzy czekają jeszcze na decyzję, w sumie bez meldunku będzie głosować pięć razy tyle ludzi co cztery lata temu”.

-- TRZASKOWSKI MRUGA DO SPOŁECZNOŚCI LGBT - Wojciech Karpieszuk w GW:“Organizacje walczące o prawa osób nieheteronormatywnych krytykują Rafała Trzaskowskiego za zwodzenie w sprawie podpisania karty z postulatami dla osób LGBT. Kandydat deklaruje, że kartę podpisze, ale nie mówi kiedy”.

-- KIEROWCY ZAPŁACĄ ZA HONOR PREMIERA? - Witold Gadomski w GW: “Ciekawe, jak zinterpretują to prawnicy i specjaliści od reklamy. Czy Kubica wzmocni markę Orlenu, a może kierowcom będzie się kojarzył z facetem, który za podpisanie umowy sponsorskiej puścił w niepamięć obraźliwe słowa Morawieckiego? Tak czy owak, za ewentualną umowę zapłacą klienci stacji benzynowych”.

-- 21 LAT TEMU:

Jerzy Buzek został desygnowany na urząd premiera.

Weszła w życie nowa Konstytucja.

-- URODZINY: Rafał Woś, Justyna Suchecka, Andrzej Mikosz.

Źródło: 300polityka.pl

Sasin o Jakim: Ja myślę, że chciał pokazać, że nie będzie tkwił w partyjnych okowach, że nie chce tej prezydentury Warszawy partyjnej

Dodano: 17.10.2018 8:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy


- Ja myślę, że chciał pokazać, że jako przyszły prezydent Warszawy, bo liczymy na to i myślę, że on też liczy na to, że warszawiacy wybiorą go. Jeżeli ten wybór traktować w kategoriach takiego czysto teoretycznego, racjonalnego wyboru, to jego program, jego pomysły predestynowały go do tego wyboru, że nie będzie tkwił w partyjnych okowach, że nie chce tej prezydentury Warszawy partyjnej - mówił Jacek Sasin w rozmowie z Markiem Pyzą w „Kwadransie politycznym” TVP1.

Źródło: 300polityka.pl

Sasin o „szarańczy”: Język wprost z propagandy Goebbelsa

Dodano: 17.10.2018 8:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- Nawet w największych sporach politycznych, nigdy nie próbowano w ten sposób odhumanizować przeciwników politycznych. To jest język wprost z propagandy Goebbelsa, z czasów najbardziej ponurych, czasów hitlerowskich, gdzie właśnie przeciwników tamtego reżimu nazywano owadami, insektami - mówił Jacek Sasin w rozmowie z Markiem Pyzą w „Kwadransie politycznym” TVP1.

Tagi: Jacek, Nawet
Źródło: 300polityka.pl

Polityczny plan środy: 300 i WP z PMM, briefingi Trzaskowskiego i Jakiego, Gabinet Cieni PO w Olsztynie, konferencja wojewody łódzkiego nt. Zdanowskiej

Dodano: 17.10.2018 7:31 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Dziś od rana do wieczora 300POLITYKA i Wirtualna Polska będzie towarzyszyła premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Od porannej kawy, aż po ostatni uścisk dłoni. Szefowi polskiego rządu będzie towarzyszyć Łukasz Mężyk. W planie jest udział m.in. w posiedzeniu Rady Europejskiej oraz AMA, które będzie współprowadzić także Tomasz Machała. O 8:30 odbędzie się konferencja prasowa Patryka Jakiego. Na 13:00 zaplanowano jego wizytę w CEZAMAT i briefing prasowy, a na 14:45 - wspólną konferencję z premierem Mateuszem Morawieckim. Oo 11:00 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego. W tym samym czasie Jacek Wojciechowicz wraz z kandydatami Akcji Warszawa wystąpią na konferencji prasowej pt. "Iluzja obietnic” przed Pałacem Kultury i Nauki. Premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytami w województwie mazowieckim. O 8:30 weźmie udział w konferencji PGNiG. Na 10:00 zaplanowano wypowiedź dla prasy w sprawie ogłoszenia Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej "Kolej+”, a na 10:45 - wypowiedź dla prasy w sprawie inwestycji drogowych w Polsce. O 11:15 PMM spotka się ze strażakami OSP Lucynów Duży, a o 12:05 - z Kołem Gospodyń Wiejskich. Ostatni zaplanowany punkt to wizyta szefa polskiego rządu o 13:00 w zakładzie Secpol Sp. z.o.o. Następnie premier Mateusz Morawiecki uda się do Brukseli na szczyt Rady Europejskiej. W dzisiejszym planie jest spotkanie premierów V4 i kolacja uczestników RE. O 11:30 w Olsztynie odbędzie się posiedzenie Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej z udziałem przewodniczącego Grzegorza Schetyny. Po posiedzeniu, o 13:00, odbędzie się konferencja prasowa. Z kolei o 15:00 w Elblągu odbędzie się konferencja z udziałem Schetyny. Swoją konferencję prasową na temat prawomocnego wyroku dla prezydent Hanny Zdanowskiej zaplanował w Łodzi wojewoda łódzki, Zbigniew Rau. Początek spotkania z dziennikarzami o 11:00. O 15:30 prezydent Andrzej Duda podpisze nowelizację ustawy o weteranach działań poza granicami państwa. W uroczystości udział weźmie też minister obrony, Mariusz Błaszczak. Dziś także Władysław Kosiniak-Kamysz będzie przebywać w województwie świętokrzyskim. W planie są m.in. spotkania z mieszkańcami oraz konferencja. 08:30 - udział premiera Mateusza Morawieckiego w konferencji PGNiG 08:30 - konferencja prasowa Patryka Jakiego 09:30 - konferencja Jana Śpiewaka 10:00 - wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dla prasy w sprawie ogłoszenia Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej "Kolej+” 10:45 - wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dla prasy w sprawie inwestycji drogowych w Polsce 11:00 - briefing prasowy Rafała Trzaskowskiego 11:00 - konferencja prasowa Jacka Wojciechowicza 11:00 - konferencja prasowa nt. stanowiska wojewody łódzkiego w sprawie wyroku Hanny Zdanowskiej 11:15 - spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego ze strażakami OSP Lucynów Duży 11:30 - posiedzenie Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej 12:00 - konferencja Jana Śpiewaka 13:00 - konferencja prasowa po posiedzeniu Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej 12:05 - spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Kołem Gospodyń Wiejskich 12:30 - konferencja Władysława Kosiniak-Kamysza 13:00 - wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w zakładzie Secpol Sp. z.o.o. 13:00 - wizyta Patryka Jakiego w CEZAMAT i briefing prasowy 14:45 - konferencja prasowa Patryka Jakiego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego 15:00 - konferencja prasowa Grzegorza Schetyny 15:30 - podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizację ustawy o weteranach oraz rozporządzenia ws. podwyżek dla żołnierzy

Źródło: 300polityka.pl

Polityczna ramówka środowego poranka: Jaki, Kukiz, Czarnecki, Czarzasty, Budka, Balcerowicz, Dera i Sasin

Dodano: 16.10.2018 22:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


7:10 Jakub Stefaniak - PR24 7:15 Katarzyna Lubnauer - Sygnały dnia PR1 7:20 Włodzimierz Czarzasty - Poranek TOK FM 7:30 Ryszard Czarnecki - Rozmowa Piaseckiego TVN24 7:37 Łukasz Szumowski - 24 pytania w PR24 7:40 Borys Budka - Poranek TOK FM 7:45 Patryk Jaki - Polityczne Graffiti Polsat News 8:02 Paweł Kukiz - Gość Radia Zet 8:02 Andrzej Halicki - Poranna rozmowa RMF FM 8:10 Jerzy Polaczek, Marek Sowa, Elżbieta Zielińska, Jacek Żalek, Sebastian Wierzbicki - Minęła 8 TVP Info 8:13 Andrzej Dera - Salon polityczny Trójki 8:15 Jacek Sasin - Kwadrans polityczny TVP1 8:15 Mariusz Orion Jedrysek - Sygnały dnia PR1 8:15 Tadeusz Cymański - Poranek Siódma9 8:30 Leszek Balcerowicz - Tłit WP 8:45 Włodzimierz Czarzasty - Sedno Sprawy Radia Plus 9:05 Adam Jasser - EKG TOK FM

Źródło: 300polityka.pl

Wojciechowicz na terenie warszawskiej Skry: Będę chciał doprowadzić do tego, żeby miasto bardziej zaangażowało się w finansowanie sportu w Warszawie

Dodano: 16.10.2018 16:28 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Uregulowano stan prawny obiektu [Skry], który jest w fatalnym stanie. To otwiera możliwości dla miasta do tego, żeby temu obiektowi przywrócić świetność, aby rzeczywiście był perłą, szczególnie że Warszawa nie posiada żadnego stadionu lekkoatletycznego. Do tego trzeba dodać, że ten stadion, który w zamysłach był budowy na 30 tys widzów, nie powinien być sprowadzany do roli obiektu kategorii drugiej, tylko powinien zostać odbudowany w takiej wersji, która pozwoli na organizowanie różnych imprez o charakterze międzynarodowym. Skra to klub, który nie tylko posiada wybitnych zawodników jak Anita Włodarczyk, którzy zdobywają najwyższe laury, ale przede wszystkim posiada drużynę rugby i stawia na sport młodzieżowy” - mówił na terenie warszawskiej Skry Jacek Wojciechowicz. „Będę chciał doprowadzić do tego, żeby miasto bardziej zaangażowało się w finansowanie sportu w Warszawie. Będę dążył do tego, żeby włączyć w to spółki miejskie” - dodawał. 

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Pawłowski: Dodatkowa lista lewicy wcale nie pomaga PiS, Chwedoruk: PiS szuka nowych wyborców, liczą się sejmiki, Woś: Liberałom nie wolno więcej, Matyja: PO sprytnie zamienia wybory samorządowe w parlamentarne

Dodano: 16.10.2018 11:44 | 2 odsłon | 0 komentarzy


-- SPOT MOTYWACYJNY PIS NA KONIEC KAMPANII: “– Spot nawiązuje do jedynej melodii, jaką słyszymy z ust PO. Prawo i Sprawiedliwość pokazuje program i konkretne propozycje, a opozycja mówi tylko: PiS PiS PiS – mówi nam jeden z ważnych sztabowców”.

-- 2 CIEKAWE SPOTY LOKALNE:

-- DOBRY - NIEZALEŻNEGO KANDYDATA STARTUJĄCEGO Z POPARCIEM PIS MARCINA WITKO, zaczynający się od sceny z House of Card:

-- … GORSZY: KANDYDATKI DO SEJMIKU Z PODKARPACIA: Ewa, zadbaj o Podkarpacie! - Zadbam!

-- TE SAME MEDIA KTÓRE BRONIŁY PARAD RÓWNOŚCI, BIEDRONIOWI ODBIERAJĄ PRAWO DO BYCIA SOBĄ - ŁUKASZ PAWŁOWSKI W KULTURZE LIBERALNEJ: “W ostatnich dniach wiele mediów w Polsce zażarcie broniło prawa obywateli do organizowania parad równości. I słusznie. Ale te same media jednemu z niewielu otwartych gejów w krajowej polityce zabraniają dokładnie tego, czego domagają się uczestnicy parady równości. Prawa do bycia sobą. Kiedy Robert Biedroń udziela wywiadu większości mediów po stronie przeciwnej PiS-owi, wiadomo z pewnością, że zostanie spytany o to, dlaczego „po prostu” nie przyłączy się do Koalicji Obywatelskiej. Każdego, kto nie chce się zapisać do podziału na partię rządzącą i opozycję, grupa publicystów natychmiast przywołuje do porządku i każe stanąć w równym szeregu. Wszystko w imię obrony demokracji liberalnej. Problem w tym, że jednym z fundamentów demokracji liberalnej jest właśnie ochrona prawa do bycia innym”.

-- PAWŁOWSKI O TYM, ŻE DODATKOWA LISTA WCALE NIE POMAGA PIS: “Oczywiście, co bardziej radykalni unioniści twierdzą, że gdyby na scenie politycznej zostały tylko dwa bloki, wówczas wszystkie głosy, które w innych warunkach trafiłyby do Biedronia, Zandberga, Śpiewaka itd., karnie powędrowałyby na kontro anty-PiS-u, a jego liderzy mogliby ze spokojem patrzeć na rosnące słupki. Nic bardziej mylnego! Już nieraz pisaliśmy na tych łamach, że polityka to nie matematyka i – dajmy na to – 10 procent poparcia dla Roberta Biedronia nie równa się 10 procentom poparcia dla Roberta Biedronia w sojuszu z PO i Nowoczesną. Poparcia dla odrębnych politycznych bytów nie można po prostu zsumować po połączeniu się tychże bytów. W ostatnich amerykańskich wyborach prezydenckich Bernie Sanders ostatecznie poparł kandydaturę Hillary Clinton, ale nie wszyscy jego wyborcy zrobili to samo. Zgodnie z hasłem „Bernie or bust” [Bernie albo nic] część została w domu, a część – ta najbardziej antysystemowa – czując się zdradzona, wybrała Trumpa”.

-- TO SAMO MÓWIONO ORGANIZATOROM PIERWSZYCH PARAD RÓWNOŚCI, ŻEBY CZEKALI I SIĘ NIE WYCHULALI - KONKLUZJA PAWŁOWSKIEGO: "Z walką o swoje postulaty Biedroń i jemu podobni muszą więc poczekać na „lepsze czasy”, kiedy zagrożenie ze strony PiS-u zniknie. Kiedy to będzie? Nie wiadomo. Do tego czasu mogą mieć swoje poglądy, ale lepiej, żeby się z nimi nie wychylali, w imię społecznego spokoju i mglistej obietnicy, że kiedyś będzie lepiej. Zabawne. Jeszcze kilka lat temu dokładnie to samo mówiono organizatorom pierwszych parad równości".

-- RAFAŁ CHWEDORUK O TYM JAK PI SZUKA NOWYCH WYBORCÓW - mówi w rozmowie z Łukaszem Rojgoszem w gazeta.pl: “To bardziej kwestia strukturalna niż personalna. Patrząc całościowo, jeśli PiS może w tych miastach realnie o coś grać, to o dobry wynik do rady miasta w niektórych z nich (nawet z szansami na zajęcie pierwszego miejsca). Przykładem niech będzie Warszawa. Chodzi o symboliczne pokazanie, że nawet w na wskroś liberalnym mieście potrafimy wygrać. Z kolei wystawieni przez PiS politycy walczą już w kontekście przyszłości, w kontekście wyborów parlamentarnych. W nich PiS może być pewne jedynie tego, że jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to wejdzie do Sejmu jako największe ugrupowanie. Ale samodzielna większość w Sejmie pewna już nie jest. Dlatego w PiS-ie wiedzą, że cały czas muszą poszukiwać nowych wyborców”.

-- PIS WALCZY PRZEDE WSZYSTKIM O SEJMIKI - DALEJ CHWEDORUK: “W tych wyborach PiS walczy przede wszystkim o sejmiki wojewódzkie. Kampania ogólnokrajowa bardzo wyraźnie skoncentrowana była na tematyce wiejsko-rolniczej – zarówno ze względu na rywalizację z PSL, jak również z powodu trudnej sytuacji rolników w ostatnich miesiącach. Ta grupa społeczna to bastion partii rządzącej, więc zarzuty o niedopilnowanie czegokolwiek byłyby dla PiS-u dyskwalifikujące".

-- RAFAŁ MATYJA O OSTENTACJI I NAMOLNOŚCI PIS - mówi w rozmowie z Łukaszem Pawłowskim w Kulturze Liberalnej: ”W przypadku PiS-u uderzająca jest ostentacja i namolność. Nie jest to gra finezyjna. Widziałem debatę kandydatów w jednym z miast, gdzie – kiedy kandydatka PiS-u po raz kolejny powołała się na swoje kontakty w rządzie – sala wybuchnęła śmiechem. Nie jestem pewien, czy takie prowadzenie kampanii – łopatą do głowy – będzie skuteczne.

-- MATYJA O TYM, ŻE PLATFORMA SPRYTNIE MOBILIZUJE WYBORCÓW, KTÓRYCH NIE INTERESUJĄ WYBORY SAMORZĄDOWE: “To bardzo sprytna kampania perswazyjna. Największa szansa Koalicji Obywatelskiej polega na zmobilizowaniu ludzi, którzy do „normalnych” wyborów samorządowych by nie poszli, a tak pójdą. Kiedy zaczną już spływać informacje o frekwencji, najciekawsze będzie to, czy frekwencja w dużych miastach okaże się wyższa niż w poprzednich wyborach”.

-- STRATEGIA, ŻE TE WYBORY NIE RÓŻNIĄ SIĘ OD PARLAMENTARNYCH, TO DOBRA STRATEGIA - DALEJ MATYJA W KULTURZE LIBERALNEJ: “Dlatego że duże miasta nie chodzą na wybory samorządowe tak chętnie jak reszta kraju. Apel Koalicji Obywatelskiej, mówiący, że chodzi o powstrzymanie PiS-u, a te wybory niczym nie różnią się od parlamentarnych, to dobra strategia. Jeśli ci wyborcy zagłosują, to PO będzie miała znacznie lepszy wynik w wyborach sejmikowych, niż wynika z sondaży. A ten, kto wygrywa sejmiki przed wyborami parlamentarnymi, ma dodatkowe bonusy. To władza, która może się zaangażować w kampanie do Sejmu i Senatu czy do Parlamentu Europejskiego. Wiele elit lokalnych będzie orientowało się na partię, która przejmie władzę w sejmiku. To kolejny atut w rozgrywce ogólnopolskiej. Jest o co grać, tym bardziej, że są to pierwsze wybory po trzech latach. Ich wydźwięk propagandowy będzie ogromny”.

-- MATYJA O TYM, ŻE SPOSÓB RZĄDZENIA MIASTAMI BYŁ “CENTROPRAWICOWY: “Wybory w większości miast są bezalternatywne programowo. Wszyscy kandydaci próbują przejmować pewne hasła ruchów miejskich i nimi grać, ale nie ma dużego sporu ideowego w mieście między jakąkolwiek prawicą i lewicą. Wszyscy prezentują jeden, umiarkowanie centroprawicowy sposób myślenia, nieco tylko zmieniony pod wpływem ruchów miejskich – to program centroprawicowy w różowe kropki. Dobrym przykładem są znani prezydenci wywodzący się z SLD – Jacka Majchrowskiego naprawdę niewiele różni od Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nie ma siły, która powiedziałaby, że miastami należy rządzić inaczej niż przez ostatnie lata. To była idealna szansa dla Razem. Ta partia powinna zrezygnować z wyborów do sejmików, bo to najprawdopodobniej będzie porażka, za to na śmierć i życie powalczyć o miasta”.

-- RAFAŁ WOŚ W SE O TYM, ŻE LIBERAŁOM NIE WOLNO WIĘCEJ: “Słowa Grzegorza Schetyny o "PiSowskiej szarańczy, którą trzeba strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa" wywołały burzę. I bardzo dobrze. Niech grzmi, a z nieba lecą gromy świętego oburzenia! Może wtedy lider Platformy zrozumie, że na taki język politycznego sporu nie ma w Polsce zgody”.

-- WOŚ O PRZEKONANIU O MORALNEJ WYŻSZOŚCI PRZECIWNIKÓW PIS: “Jeden z czytelników (pozdrawiam panie Edmundzie!) przesłał mi jakiś czas temu wynik swojego autorskiegu monitoringu mediów. Czego tutaj nie ma? "PiSowskie szambo", "PiSowski edek", "PiSowiec nieczytający", "PiSowiec ogłupiony", "PiS rak na organizmie, który trzeba wyciąć". "PiSowski zezwierzęcony dziki chłop", "PiSowska brunatna masa", "PiSowiec rzucający gównem w wentylator w twórczym szale niczym światowa epidemia eboli". "PiSowiec z brudnymi łapami". "PiSowiec rozsiewający epidemię pogardy". I tak dalej i tak dalej. W sumie kilkadziesiąt takich "kwiatków", których autorami są politycy, komenatorzy, intelektualiści i inne osoby publiczne owładnięte nieskrywaną nienawiścią do PiSu. A jednocześnie przekonane o swej moralnej wyższości, która daje im prawo, by w w przestrzeni publicznej "nazywać ludzi takimi przymiotnikami, na jakie zasługują" (to też cytat)”.

-- 42 Trzaskowski, 31 Jaki, 4 Śpiewak, 2 Jakubiak - SONDAŻ KANTAR MB DLA GW.

-- PROGNOZA 2 TURY: 61 Trzaskowski, 33 Jaki, 6 nie wie.

-- PROGNOZA DO RADY WARSZAWY KO 33 PIS 22, SLD 4, KUKIZ 3:

-- PIOTR SKWIECIŃSKI O TYM JAK INTERPRETOWAĆ WYNIK WYBORÓW: “Jeśli ten test wypadnie pozytywnie, to PiS, nawet jeśli nie obejmie władzy w tzw.terenie, będzie miał dobre szanse, by za rok powtórzyć (może z lekkim naddatkiem?) wynik z poprzednich wyborów. A zatem, jeśli głosy na inne partie znów rozłożą się w sposób dla partii Jarosława Kaczyńskiego szczęśliwy, utrzymać samodzielną większość. A jeśli rozłożą się inaczej – mieć realną możliwość zachowania władzy w koalicji z ruchem Kukiza. Jeśli zaś ten test wypadnie negatywnie, opozycja będzie miała pierwszy od lat realny powód do optymizmu. Choć, oczywiście, nadal wszystko będzie możliwe”.

-- JAKUB MAJMUREK O TYM, ŻE ROZUMIE BRAK POTRZEBY NA SNOBOWANIE SIĘ RELACJAMI Z GWIAZDAMI SPORTU: “Choć tu akurat premier ma trochę mojej osobistej sympatii - nie myśli źle jako menadżer. Bezpieczniej czuję się w świecie, gdzie prezesi banków nie uzależniają swojego emocjonalnego dobrostanu od wyniku rywalizacji sportowych i nie czują potrzeby snobowania się na relacje z gwiazdami sportu, tudzież ładowania w nich pieniędzy. A czarne, cyniczne poczucie humoru zawsze u mnie w cenie. W polityce jest inaczej, uczestnictwo w rytuałach kibicowskich jest częścią ponowoczesnego rzemiosła i rytuały władzy, Morawieckiemu jeszcze trudniej go będzie sprawować (choć już wcześniej nikt raczej go sobie nie mógł wyobrazić jako kibica)”.

-- WYBORY POD ZNAKIEM ZAPYTANIA - jedynka DGP (Tomasz Żółciak): “Choć do urn pójdziemy już za pięć dni, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznawać za ważne, a które nie. Nowy kodeks wyborczy, zmieniający definicję znaku „X” i dopuszczający dopiski na kartach wyborczych, budzi zakłopotanie sędziów. PKW jest zasypywana prośbami o wyjaśnienie, kiedy należy uznać głos za ważny”.

-- PIOTR ZAREMBA O PLOTKACH O WYMIANIE PREMIERA - PRAWDOPODOBIEŃSTWO NIEWIELKIE: “Kaczyński musi ocenić, co jest dla niego cenniejsze: korzystniejszy marketing czy sprawne rządzenie. Morawiecki zgromadził sprawnych współpracowników. Pisowski aparat narzeka na młodych ludzi wokół premiera, często niezwiązanych z partią, nazywa ich złośliwie "armią dzieci". Ale szef rządu przyprowadził ze sobą kilku fachowych ministrów. Trudno przecenić wagę takich postaci, jak szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, dla konstruowania inżynierii finansowej. – Szanse na wymianę premiera są niewielkie – przekonują członkowie pisowskiego kierownictwa. Pytanie, na ile jest tego pewien sam Morawiecki, chcący wyczyścić sytuację w rządzie. Jeśli jego ambicje zderzą się z podsycanymi z zewnątrz intrygami wewnątrzpartyjnych oponentów, atmosfera w obozie rządzącym może się stawać coraz bardziej nerwowa”.

-- ZAREMBA PISZE O NAZWISKU WASSERMANN NA PREMIEROWSKIEJ GIEŁDZIE: “Dochodzą też inne kłopoty: od coraz bardziej niezbornych, prorosyjskich enuncjacji i mnożących się historii z udziałem Kornela Morawieckiego po takie potknięcia samego premiera, jak przegrany proces w trybie wyborczym. W pisowskiej centrali zaczęły krążyć pogłoski o możliwości wymiany Morawieckiego. Wymienia się nawet nazwisko jego potencjalnej następczyni: Małgorzaty Wassermann, o ile nie wygra rozgrywki o prezydenturę Krakowa. Byłoby to sięgnięcie do antykorupcyjnych korzeni PiS”.

-- ZAREMBA O NIEZADOWOLENIU Z PRACY SZTABU PIS: “Współpracownicy szefa rządu próbują odpowiadać na nigdzie niepostawione wprost zarzuty. Skarżą się na nienadzwyczajną pracę sztabu, którego składu premier nie dobierał. Szef sztabu Tomasz Poręba nie wsławił się przełomowymi kampanijnymi pomysłami. Opowiadana jest za to historia wiecznie przemęczonego, wożonego po kraju Morawieckiego, którego wizyty w kolejnych miejscowościach bywają nie najlepiej przygotowane. To w następstwie tego przemęczenia pojawiły się wpadki i słowne lapsusy. Zarazem PiS zawsze miał większy kłopot ze zdobywaniem wpływów w samorządach niż w walce o parlament. Na dokładkę wielu doświadczonych radnych zrezygnowało z kandydowania, kiedy kazano im wybierać między karierą samorządową a moszczeniem się w spółkach, listy nie są więc mocne”.

-- URODZINY: Jerzy Kwieciński, Maciej Wąsik, Tomasz Cimoszewicz, Adam Jankowski, Jarosław Katulski.

Źródło: 300polityka.pl

Przegląd prasy: osoba przedstawiona w reportażu "Superwizjera" o neonazistach startuje do sejmiku

Dodano: 16.10.2018 7:05 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Jacek Lanuszny, jedna z osób przedstawionych w reportażu "Superwizjera" TVN o neonazistach, startuje do śląskiego sejmiku z list Ruchu Narodowego - informuje "Rzeczpospolita". Lanuszny był członkiem stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Jej ówczesny szef Mateusz S. organizował obchody 128. urodzin Adolfa Hitlera.

Źródło: https:

Polityczny plan wtorku: Kaczyński w Kątach Rybackich i Elblągu, KO w Sierpcu, konferencje warszawskich kandydatów, posiedzenie KW

Dodano: 16.10.2018 6:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy


O 9:00 w Katowicach odbędzie się konferencja prasowa polityków Platformy Obywatelskiej w ramach kolejnej odsłony "Konwoju wstydu”, w którym PO przytacza cytaty z nagranych rozmów premiera Mateusza Morawieckiego. O 9:00 w Warszawie odbędzie się także konferencja prasowa kandydata PiS na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego. Na 12:30 planowana jest również jego druga konferencja. O 9:00 w Warszawie odbędzie się briefing prasowy kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. O 9:30 liderzy Koalicji Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna i Katarzyny Lubnauer, wystąpią na wspólnej konferencji prasowej z kandydatem na burmistrza Sierpca. Liderzy KO będą dzisiaj także we Włocławku, Słupsku i Pile. O 8:00 premier Mateusz Morawiecki wraz z Radą Ministrów złoży kwiaty pod Krzyżem Papieskim. O 12:00 szef polskiego rządu weźmie udział w spotkaniu "Młoda Polska Wieś“. Posiedzenie rządu rozpocznie się o 10:00. Ministrowie zajmą się projektem ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019 oraz nowelizacją ustawy o zwrocie podatku akcyzowego. O 10:00 w Hali Skry kandydat na prezydenta Warszawy, Jacek Wojciechowicz, organizuje konferencję prasową, podczas której podpisany zostanie list intencyjny dot. odbudowy Skry. O 18:00 weźmie udział w debacie organizowanej przez Obywateli RP. Także o 10:00 rozpocznie się niejawne posiedzenie komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji. Około 11:30 członkowie zespołu na konferencji prasowej przedstawią decyzję ws. nieruchomości przy Asfaltowej 2 i Puławskiej 137. O 12:00 w Kątach Rybackich odbędzie się briefing prasowy z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, a o 17:00 w Elblągu spotkanie wyborcze z udziałem prezesa PiS. O 15:00 minister Jerzy Kwieciński zaprezentuje nowy spot telewizyjny promujący program "Dostępność Plus” oraz przedstawi harmonogram najbliższych działań na rzecz dostępności. Wtorek to także kolejny dzień wizyty Pary Prezydenckiej w Watykanie. W planie jest m.in. udział prezydenta Andrzeja Dudy w sesji plenarnej Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, a także spotkanie z dyrektorem generalnym FAO. 08:00 - złożenie kwiatów pod Krzyżem Papieskim przez Mateusza Morawieckiego wraz z Radą Ministrów 09:00 - konferencja prasowa Patryka Jakiego 09:00 - briefing prasowy Rafała Trzaskowskiego 09:00 - konferencja prasowa Jana Śpiewaka 09:00 - konferencja prasowa polityków PO w ramach kolejnej odsłony "Konwoju wstydu” 09:30 - konferencja prasowa Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer 10:00 - konferencja prasowa Jacka Wojciechowicza 10:00 - posiedzenie rządu 10:00 - niejawne posiedzenie komisji weryfikacyjnej 11:30 - konferencja prasowa członków komisji weryfikacyjnej 12:00 - briefing prasowy z udziałem Jarosława Kaczyńskiego 12:00 - spotkanie "Młoda Polska Wieś“ z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego 12:20 - udział prezydenta Andrzeja Dudy w sesji plenarnej Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa 12:30 - konferencja prasowa Patryka Jakiego 12:45 - spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Dyrektorem Generalnym FAO Jose Graziano da Silva 15:00 - zaprezentowanie przez Jerzego Kwiecińskiego nowego spotu telewizyjnego promującego program "Dostępność Plus” 17:00 - spotkanie wyborcze PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

Źródło: 300polityka.pl

Truskolaski i Żalek. Jak chcą zmienić Białystok?

Dodano: 16.10.2018 5:37 | 9 odsłon | 0 komentarzy


​W Bitwie o Miasta czas na Białystok. W stolicy województwa podlaskiego o fotel prezydenta powalczy Tadeusz Truskolaski, który już 12 lat jest na tym stanowisku. Obecny prezydent wspierany jest przez Koalicję Obywatelską. Jego największym rywalem będzie poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Żalek. Kandydaci zmierzą się z pięcioma problemami Białegostoku.

Źródło: www.rmf24.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone