środa, 23 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Wiadomości z tagiem Jacek  RSS
Norwegia chce, by polski konsul opuścił ten kraj. Polski MSZ go broni

Dodano: 23.01.2019 11:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział we wtorek dziennikarzom w Brukseli, że Polska dobrze ocenia działalność konsula Sławomira Kowalskiego w Norwegii i chce, aby dokończył on swoją kadencję, która upływa z końcem czerwca. Także norweska Polonia organizuje się w obronie konsula.

Źródło: https:

Petru o zaproszeniu od PMM: Pierwsze moje wrażenie jest takie, że nie ma do końca sensu chodzić na spotkania nie wiadomo o czym

Dodano: 23.01.2019 11:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- Otrzymałem zaproszenie [od premiera Morawieckiego na piątek], ale nie rozumiem do końca, czego ma dotyczyć to spotkanie. Premier Morawiecki był prezesem banku i wie dobrze, że na takie spotkanie wysyła się albo projekty ustaw albo założenia, a nie ogólne hasło, że będzie dyskusja o wnioskach z tego, co się wydarzyło w Gdańsku. Gdyby PIS naprawdę chciał wyciągnąć wnioski z tego, co się wydarzyło w Gdańsku, odwołałby prezesa Jacka Kurskiego. To byłby pierwszy konkretny gest. Jeżeli są zapraszani szefowie klubów parlamentarnych i kół na spotkanie z premierem Morawieckim w temacie do końca nieznanym i mają być przekazane im pomysły dwóch ministrów, to działanie PR-owe, nie realne. Jeżeli to ma być realne działanie, proszę o przesłanie tego materiału w formie listu i na tej podstawie będę w stanie ocenić czy to jakiekolwiek sensowne działanie czy nie. Nie mniej jednak praprzyczyną problemów nie jest to, czy była czy nie było ochrony skutecznej, ale praprzyczyną problemów jest to, że był jad, nienawiść, sądzona m.in. w TVP, która doprowadziła do tego, że ktoś się zamachnął na życie prezydenta Adamowicza - stwierdził Ryszard Petru na briefingu w Sejmie. - Dopiero przed chwilą dostałem to zaproszenie, ale pierwsze moje wrażenie jest takie, że nie ma do końca sensu chodzić na spotkania nie wiadomo o czym - dodał.

Źródło: 300polityka.pl

Petru: Zaproponowałem ponad tydzień temu bojkot TVP. Bardzo cieszę się, że taką decyzję podjął zarząd PO

Dodano: 23.01.2019 10:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy


- Oskarżam PiS o sianie nienawiści, o język agresji, o to, że jest brak symetrii, czyli ci, którzy zakładają koszulkę KOD następnego dnia są zatrzymywani. W przypadku tych, co chcą nas zastraszyć - nie ma żadnej reakcji. Ci, którzy palą moją kukłę, okazuje się, że są w porządku. Państwo działa tylko w jedną stronę i to można im zarzucić - stwierdził Ryszard Petru w rozmowie z Markiem Kacprzakiem w programie "Tłit” WP. - Zaproponowałem ponad tydzień temu bojkot telewizji publicznej, wszystkim partiom politycznym. Bardzo cieszę się, że taką decyzję podjął zarząd Platformy Obywatelskiej. Oczywiście bojkot do momentu odwołania Jacka Kurskiego, szefa TVP - dodał.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Kalukin o rosnącym prawdopodobieństwie inicjatywy Tuska z prezydentami, Szułdrzyński: PAD śmielej do centrum, Adamowicz: Wielu mnie namawia, żebym kandydowała do PE

Dodano: 23.01.2019 10:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy


-- DZIŚ TRUDNA OPERACJA KORNELA MORAWIECKIEGO - SE: “Marszałek senior trafił do Szpitala Wojskowego we Wrocławiu z silnym bólem brzucha w czwartek. Wczoraj został przewieziony na oddział szpitala MSWiA w Warszawie. Miał przeprowadzone badania, a dziś przejdzie niebezpieczną operację. - Trzymajcie kciuki! – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Kornel Morawiecki i zdradza, co mu dolega. - Trochę przypadkowo zostało to zdiagnozowane. Trafiłem do szpitala we Wrocławiu z zupełnie innymi dolegliwościami – mówi. - To będzie dość poważny zabieg na narządach wewnętrznych w jamie brzusznej – dodaje marszałek senior”.

-- BĘDĘ NAMAWIAŁ SZEFA APPLE DO SPOJRZENIA NA POLSKĘ - PMM W ROZMOWIE Z 300GOSPODARKA: “W Davos będę kontynuował rozmowy z globalnymi liderami technologicznymi. Spotkam się m.in. z Timem Cookiem, prezesem firmy Apple. Będę ich przekonywał do zwrócenia uwagi na najdynamiczniej rozwijający się duży kraj w Europie, czyli Polskę. Zresztą wiele tych topowych firm jest już u nas obecnych. Co pokazuje, że już zdążyły się przekonać o tym jak bardzo utalentowanych pracowników można pozyskać w Polsce”.

-- TU MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ NA CODZIENNY NEWSLETTER 300GOSPODARKI - 300SEKUND!

-- BIELAN O BOJKOCIE TVP: PO CHCE PODNIEŚĆ NAPIĘCIE PO SPOKOJNYM TYGODNIU - 300LIVE:

-- NIE SPOSÓB OCENIAĆ SYTUACJI W GDAŃSKU BEZ UWZGLĘDNIENIA PLANÓW TUSKA, POPARCIE TUSKA DLA DULKIEWICZ ZOSTAŁO ODEBRANE JAKO PRÓBA PRZECIWDZIAŁANIA ZABIEGOM PLATFORMY - RAFAŁ KALUKIN w Polityce: “Choć koniec końców ten slalom może mieć finał paradoksalny. Nie sposób bowiem oceniać sytuacji w Gdańsku (i w całej Polsce) bez uwzględniania ewentualnych planów Donalda Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej wspólnie z mieszkańcami przeżywał żałobę. Przy okazji jednak wysłał czytelny komunikat polityczny, kolejny już w ostatnich miesiącach, sugerujący jego powrót do krajowej polityki. A następnie, w przeddzień ogłoszenia decyzji Dulkiewicz o starcie, otwarcie ją poparł. I to w formie sugerującej łączącą ich poufałość. Co zostało odebrane dosyć jednoznacznie jako próba przeciwdziałania zabiegom Platformy”.

-- KALUKIN O ROSNĄCYM PRAWDOPODOBIEŃSTWIE NIEPARTYJNEJ INICJATYWY TUSKA: “Grzegorz Schetyna, choć uczestniczył w pogrzebie Adamowicza w Bazylice Mariackiej, na wystawną stypę w Europejskim Centrum Solidarność już nie przybył. Zapewne z tej przyczyny, że najbardziej honorowanym gościem był tam Tusk. Drobiazg, ale potwierdzający, że znów są rywalami. Choć ciągle jeszcze ich rywalizacja toczy się podskórnie. Im bardziej jednak kuleją rozmowy nad stworzeniem wspólnych list opozycji na wybory europejskie i parlamentarne (w ostatnich dniach ponoć zaczął wyłamywać się PSL, nieco wcześniej zaś Platforma ostro testowała wytrzymałość SLD), tym bardziej rosną szanse na samodzielną inicjatywę Tuska, niezależną od PO. Tak przynajmniej wynika z narastających spekulacji, plotek, również aluzji dawkowanych przez samego Tuska. Inicjatywę niepartyjną, obywatelską, autoryzowaną przez osobistości polskiego samorządu”.

-- CZY TUSK PODEJMIE RYZYKO WYWRÓCENIA SCENY PRZY POMOCY PREZYDENTÓW MIAST? - KONKLUZJA KALUKINA: “Już teraz padają w tym kontekście nazwiska byłego prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza oraz obecnego Jacka Sutryka, także prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka (nominalnie ciągle jeszcze związanego z PO). Uwzględniając pod wieloma względami symboliczne znaczenie Gdańska, dołączenie do tego grona Aleksandry Dulkiewicz zostałoby uznane za oczywiste. I nawet jeśli ona sama poważnie dziś tego nie kalkuluje, raczej nie będzie w stanie oprzeć się dynamice wydarzeń politycznych. Wszystko więc w rękach Donalda Tuska. Czy podejmie ryzyko wywrócenia sceny politycznej w sądnym roku polskiej demokracji?”

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O TYM, ŻE PAD POWINIEN ŚMIELEJ ZDĄŻAĆ DO CENTRUM: “Prezydent wyglądał na niezwykle poruszonego zabójstwem Pawła Adamowicza mimo dzielących ich różnic politycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że kurs na łagodność jest dla głowy państwa bardziej opłacalny. W wyborach prezydenckich – w przeciwieństwie do parlamentarnych – zwycięzca musi uzyskać ponad połowę głosujących. To zaś oznacza, że bez głosów umiarkowanego centrum nie da się wygrać drugiej kadencji. Głosy żelaznego elektoratu PiS nie wystarczą, trzeba sięgać bardziej do wyborców mniej radykalnych. Jeśli to jednak celowe działanie polityczne, ruchy prezydenta wyglądają zbyt nieśmiało. Jeśli prezydent chciałby wrócić do roli tego dobrego po prawej stronie, powinien być znacznie bardziej wyrazisty i konsekwentny”.

-- MAGDALENA ADAMOWICZ W ROZMOWIE Z ANDRZEJEM STANKIEWICZEM O NAGONCE WŁADZY NA WAJDĘ I ADAMOWICZA: “Nie kierują mną tylko wątki osobiste. Miałam na myśli milczenie rozumiane jako przyzwolenie na nagonki. Nie chodzi wyłącznie o nagonki takie, jak wobec Pawła. W ostatnich latach w podobny sposób niszczono wielu ludzi, choćby Andrzeja Wajdę. Robiła to obecna władza, która ma instrumenty prześladowania i niszczenia ludzi. Dużo jest dziś nienawiści. Dlatego uważam, że wśród części ludzi było przyzwolenie na takie operacje. Co pan sądzi o tych aktach politycznego zgonu, które Pawłowi i innym prezydentom miast wystawiła Młodzież Wszechpolska, bo byli gotowi przyjmować imigrantów?”

-- MAGDALENA ADAMOWICZ NA PYTANIE STANKIEWICZA XZY HJĘZYK NIENAWIŚCI MIAŁ WPŁYW NA DZIAŁANIA ZABÓJCY: “Tak uważam. Bagatelizowanie takich wydarzeń przez prokuraturę wywołało dalszą agresję i falę nienawiści. A to przyczyniło się do zabójstwa mojego męża”.

-- NIE CHCĘ, BY KACZYŃSKI SIĘ O NIM WYPOWIADAŁ - DALEJ ADAMOWICZ W ONECIE: “To nie jest najważniejsza osoba w Polsce. Nie wiem dlaczego ten człowiek żywił do Pawła tak ogromną niechęć. Mówiąc szczerze, nawet nie chciałabym, żeby się o nim wypowiadał”. -- ADAMOWICZ O STARCIE DO PE: "Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego. Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna".

-- CZY POLACY DADZĄ SIĘ PRZEKONAĆ DO PODOBNEGO MANEWRU JAK PO PREMIACH - ŁUKASZ LIPIŃSKI: “PiS chce zamknąć temat, podobnie jak w sprawie drugich pensji dla rządu Szydło. Wówczas Jarosław Kaczyński zmusił ministrów do zwrotu premii na Caritas, a także ściął pensje posłom, samorządowcom oraz prezesom firm państwowych i samorządowych. Czy wyborcy po raz drugi dadzą się przekonać do podobnego manewru? Być może kolejny sygnał, że obóz władzy głoszący urzędową skromność potrafi być całkiem szczodry wobec swoich ludzi, zostanie przez wyborców zapamiętany i wykorzystany przy wyborczych urnach”.

-- HGW Z OCHRONĄ - Tomasz Żółciak w DGP: “Hanna Gronkiewicz-Waltz to kolejny samorządowiec, który obawia się o swoje bezpieczeństwo. Ochronę policji uzyskał już prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Tamtejsza policja uznała, że groźby kierowane pod jego adresem były na tyle realne, że należy oddelegować funkcjonariuszy do jego ochrony. W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością zatrzymali 24-letniego mieszkańca Olsztyna, który w internetowych wpisach chwalił zabójcę Adamowicza i wskazywał, że "następny będzie Grzymowicz". Podobna sytuacja spotkała Wadima Tyszkiewicza. Na ulicy ktoś namalował napis "Tyszkiewicz, ty będziesz następny".

-- PANNA MŁODA NA KAŻDYM WESELU - MAGDALENA ŚRODA O GIERTYCHU: “Roman Giertych również dokonał spektakularnej konwersji, ale bonusy, które za to otrzymuje, znacząco przerastają „zasługi” i bezpodstawnie wymazują jego grzechy. Nie jego to zapewne wina, że wszyscy go pożądają. Zdawać by się mogło, że żadne opozycyjne media nie przetrwają bez jego komentarzy, że mało kto obroni swoją sprawę bez jego prawniczych umiejętności i nikt tak jak pan mecenas nie ozdobi publicznych spotkań (również organizowanych przez „Wyborczą” w Muzeum Narodowym) swoją wiedzą i błyskotliwością”.

-- JEST COŚ BEZWSTYDNEGO W GWIAZDORSKIEJ AKTYWNOŚCI GIETYCHA - DALEJ ŚRODA: “Jest coś bezwstydnego w jego dzisiejszej publicznej, gwiazdorskiej aktywności, tak jakby pamięć o przeszłości dała się wymazać i nie miała żadnego znaczenia. I zapewne nie ma dla tych, którzy gorliwie wspierają jego polityczną karierę. Jednak przeszłość jest ważnym elementem odpowiedzialności moralnej. Pamięć o tym, kim byliśmy, powinna służyć jako miara naszych dzisiejszych ambicji. Poglądy można zmieniać, ale – jak mówi stare polskie przysłowie – „nie można być panną młodą na każdym weselu”. Figura wiecznej „panny młodej” jest bowiem jedną z przyczyn, dla których odpowiedzialność za przeszłość traci moralne znaczenie, a polityka – swoją wiarygodność”.

-- CIESZMY SIĘ, ŻE LUDZIE SIĘ ZMIENIAJĄ - PAULA SAWICKA O GIERTYCHU: “Nie jest łatwo publicznie przyznać się do błędu. Należy docenić to, co powiedział Giertych, i kontynuować dyskusję. Różnice pozostaną, nawet poważne. Ideowo i politycznie poglądy Giertycha są mi obce, ale przecież nie chodzi o jedność poglądów, chodzi o to, by przyjmując te różnice do wiadomości, nie narzucać swoich przekonań. Zresztą miejmy na uwadze także to, że wielu zasłużonych ludzi lewicy ma w swoich biografiach niechlubne epizody czasu stalinizmu. Oni również przeszli głęboką zmianę, która doprowadziła ich nierzadko do walki z systemem, który przedtem popierali. Cieszmy się, że ludzie się zmieniają”.

-- AGNIESZKA KUBLIK O SŁOWACH WILDSTEINA NA GALI SIECI - pisze w GW: “Bronisław Wildstein ubolewa, że żyjemy w świecie na opak, w którym "nienawistnicy organizują się, by walczyć z nienawiścią". Jego ocenę sytuacji po śmierci prezydenta Adamowicza oklaskiwali prezes PiS, premier i ministrowie”.

-- PIS JEST ZDANIEM KRZYSZTOFA BOSAKA PARTIĄ ETATYSTYCZNEJ CENTROLEWICY - jak mówi w rozmowie z Maciejem Miłoszem i Grzegorzem Osieckim w DGP: “PiS jest partią etatystycznej centrolewicy, łączącej zachowawczość z radykalizmem i chadeckość z socjalizmem. PiS realizuje politykę prounijną i socjaldemokratyczną, operując zarazem patriotyczną i niepodległościową frazeologią. Pamiętajmy też, że to PiS poparł wzmacniający Brukselę traktat lizboński. Nawet teraz najważniejsi politycy tej partii, jak Mateusz Morawiecki, nie wykluczają przystąpienia Polski do strefy euro”.

-- BOSAK O POLSCE DLA POLAKÓW…. :“Nie chcemy masowej imigracji i nie chcemy imigracjonizmu jako głównej doktryny polityki społecznej i gospodarczej państwa. Podoba nam się sprawdzony model – Polska zamieszkana przez Polaków”.

-- ROZWODZIMY SIĘ Z ROSYJSKIM GAZEM - JEDYNKA DGPo rosnącym udziale gazu amerykańskiego.

-- 2 LATA TEMU Włodzimierz Czarzasty został wybrany na przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

-- URODZINY: Michał Kleiber, Zbigniew Niemczycki, Jan Maria Jackowski, Joanna Mazur.

Źródło: 300polityka.pl

Norwegia chce, by polski konsul opuścił ten kraj. Polski MSZ go broni

Dodano: 23.01.2019 10:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział we wtorek dziennikarzom w Brukseli, że Polska dobrze ocenia działalność konsula Sławomira Kowalskiego w Norwegii i chce, aby dokończył on swoją kadencję, która upływa z końcem czerwca. Także norweska Polonia organizuje się w obronie konsula.

Źródło: https:

Polityczna ramówka środowego poranka: Dulkiewicz, Trzaskowski, Bielan, Biedroń, Kruk, Zybertowicz, Petru, Miller i Rzymkowski

Dodano: 22.01.2019 21:28 | 3 odsłon | 0 komentarzy


7:10 Andrzej Grzyb - PR24 7:15 Elżbieta Rafalska - Sygnały dnia PR1 7:20 Jacek Sutryk - Poranek TOK FM 7:30 Aleksandra Dulkiewicz - Rozmowa Piaseckiego TVN24 7:37 Andrzej Zybertowicz - 24 pytania w PR24 7:40 Leszek Miller - Poranek TOK FM 7:45 Rafał Trzaskowski - Polityczne Graffiti Polsat News 8:02 Robert Biedroń - Gość Radia Zet 8:02 Elżbieta Kruk - Poranna rozmowa RMF FM 8:10 Waldemar Buda, Łukasz Rzepecki, Sylwester Chruszcz, Paweł Bejda - Minęła 8 TVP Info 8:13 Adam Bielan - Salon polityczny Trójki 8:15 Marek Sawicki - Kwadrans polityczny TVP1 8:15 Tomasz Rzymkowski - Sygnały dnia PR1 8:15 Jan Maria Jackowski - Poranek Siódma9 8:30 Ryszard Petru - Tłit WP 8:45 Leszek Miller - Sedno Sprawy Radia Plus 9:30 Robert Biedroń - Onet Opinie

Źródło: 300polityka.pl

Jaśkowiak pytany, czy zrobił swój rachunek sumienia: Tak, oczywiście. Zawsze zastanawiam się nad tym, co mogłem zrobić lepiej

Dodano: 22.01.2019 21:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy


- Tak, oczywiście. Zawsze zastanawiam się nad tym, co ja mogłem zrobić lepiej. Ale też kiedy usłyszałem o tym zamachu, zadzwoniłem natychmiast do Jacka Karnowskiego, bo to też jest mój serdeczny kolega, i zapytałem, jaki jest stan Pawła Adamowicza, a on mi wtedy powiedział, jak poważny jest ten stan, co [...]

Tagi: Jacek
Źródło: 300polityka.pl

Jaśkowiak: Można do nas przyjść, można z nami rozmawiać, kiedy jeszcze żyjemy, nie trzeba czekać, aż nas zamordują

Dodano: 22.01.2019 21:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy


- Dlatego w tych działaniach i premiera Morawieckiego, i prezydenta Dudy ja widzę hipokryzję. To już bardziej wiarygodny jest dla mnie poseł Kaczyński, który nie przychodzi na posiedzenie Sejmu, aby uczcić minutą ciszy śmierć Pawła Adamowicza. Już bardziej dla mnie wiarygodne jest jego zachowanie, że nie przyjeżdża na pogrzeb, niż ta hipokryzja, którą widzę w zachowaniu i prezydenta Dudy, i premiera Morawieckiego. Wtedy, gdy były obchody różnych rocznic, to wtedy prezydent Duda nie widział możliwości, żeby podać rękę. Można do nas przyjść, można z nami rozmawiać, kiedy jeszcze żyjemy, nie trzeba czekać, aż nas zamordują - stwierdził Jacek Jaśkowiak w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl.

Tagi: Jacek
Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone