czwartek, 18 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Wiadomości z tagiem Janusz  RSS
"Nieustające poniżanie ludzi". Wstrząsający reportaż o traktowaniu pracowników firmy Sante

Dodano: 18.04.2019 10:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Olbrzymi chaos, patologiczny brak higieny pracy, podważanie kompetencji pracowników na każdym kroku – zwykle na forum publicznym – oraz nieustające poniżanie ludzi. Myślę, że pan Andrzej nie jest w stanie uznać, że mamy już czasy, w których każdy pracownik ma prawo dopominać się o elementarny szacunek. Nie jest niewolnikiem" - mówi Onetowi o założycielu znanej firmy Sante jeden z jej byłych pracowników. Autorem wstrząsającego reportażu jest Janusz Schwertner.

Tagi: Janusz
Źródło: https:

Kantar dla GW: 58% za aborcją na życzenie, 50% za związkami partnerskimi, 18% za adopcją, Kantar dla Polityki: Rekordowe 21% niezdecydowanych, DGP: Cały naród płaci na piątkę, Skwirowski: Wyborcy odpłacą za podwyżkę podatków

Dodano: 17.04.2019 9:59 | 7 odsłon | 0 komentarzy


-- JANINA OCHOJSKA W PRZEJMUJĄCYM OŚWIADCZENIU PRZYZNAJE, ŻE CHORUJE NA RAKA PIERSI: 

-- WPROST NA DNIE - PRESS PRZEDSTAWIA WYNIKI CZYTELNICTWA: “Ostatnie miejsce w zestawieniu zajął tygodnik „Wprost” (PMPG Polskie Media) – 14 172 egz. (spadek o 8,40 proc.), który został wyprzedzony przez „Przegląd” (Fundacja Oratio Recta) – 15 571 egz. (spadek o 6,59 proc.)”.

-- ZASKAKUJĄCY SONDAŻ KANTAR POLSKA DLA POLITYKI: 21% NIEZDECYDOWANYCH, 35% PIS I TYLKO 23% KE - omawia Łukasz Lipiński: “PiS ma 35 proc. poparcia, a Koalicja Europejska 23 proc. – wynika z sondażu Kantar Polska dla tygodnika „Polityka”.

-- ALIANS OPOZYCJI ZACZYNA TRACIĆ KONTAKT Z PARTIĄ RZĄDZĄCĄ - PISZE LIPIŃSKI: “Alians opozycji zaczyna tracić kontakt z partią rządzącą. Zgodnie z najnowszym sondażem Kantar Polska dla tygodnika „Polityka” PiS może liczyć na 35 proc. głosów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Partia władzy ma wyraźną przewagę nad Koalicją Europejską (PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni), która ma 23 proc. poparcia”.

-- WIOSNA 8, KUKIZ 6, KONFEDERACJA 5 - DALEJ KANTAR POLSKA DLA POLITYKI: “Na wejście do Parlamentu Europejskiego mają jeszcze szanse: Wiosna Roberta Biedronia z 8 proc., Kukiz ′15 z 6 proc. i Konfederacja (Janusz Korwin-Mikke i narodowcy) z 5 proc. Inne komitety, w tym Partii Razem oraz Roberta Gwiazdowskiego z tzw. Bezpartyjnymi Samorządowcami, zupełnie się nie liczą – mają najwyżej 1 proc. poparcia. Dość duży odsetek badanych deklarujących udział w wyborach pozostaje niezdecydowana, jeśli chodzi o wybór komitetu – aż 21 proc”.

-- 24 MANDATY DLA PIS, 16 DLA KE, 5 DLA WIOSNY? - DALEJ LIPIŃSKI: “Taki wynik głosowania oznaczałby według wyliczeń „Polityki”, że PiS mógłby zdobyć 24 mandaty w Parlamencie Europejskim, Koalicja Europejska – 16, Wiosna – pięć, Kukiz ′15 – cztery, a Konfederacja – dwa (przy założeniu, że do wyborów nie dojdzie do brexitu i Polska pozostanie przy 51 miejscach dla europosłów). Gdyby z kolei założyć, choć to daleko idące uproszczenie, że podobny wynik partie i koalicje uzyskałyby jesienią w wyborach do Sejmu, PiS zabrakłoby zapewne kilkunastu głosów do samodzielnej większości, ale Jarosławowi Kaczyńskiemu do powołania rządu wystarczyłby jeden koalicjant”.

-- KOALICJI ODPŁYWA ELEKTORAT DO ŁAW NIEZDECYDOWANYCH - TEZA LIPIŃSKIEGO - Z JAKIEGOŚ POWODU SIĘ ZDEMOBILIZOWALI: “Porównując badanie dla „Polityki” z innymi sondażami, można jednak wyciągnąć kilka generalnych wniosków. Przede wszystkim wygląda na to, że poparcie dla PiS utrzymuje się, a Koalicji Europejskiej odpływa elektorat, który zasila szeregi wyborców niezdecydowanych. W wielu badaniach partia rządząca i opozycja szły do niedawna łeb w łeb, a odsetek niezdecydowanych był znikomy, lecz teraz się to zmienia. Oznacza to, że wyborcy Koalicji Europejskiej z jakiegoś powodu się zdemobilizowali, co w warunkach polskiej polityki ma kluczowe znaczenie. Przepływy między partiami w kraju są bowiem znikome, a kampanie w dużym stopniu polegają na mobilizowaniu swojego obozu i demobilizacji wyborców obozu przeciwnego”.

-- METODOLOGIA KANTAR DLA POLITYKI: “Badanie telefoniczne (CATI) Kantar Polska na zlecenie „Polityki” przeprowadzone 11–12 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat”. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1789974,1,koalicja-europejska-daleko-w-tyle-za-pis.read -- ROŚNIE POPARCIE DLA PRAWA DO ABORCJI NA ŻĄDANIE - SONDAŻ KANTAR - opisuje w GW Krzysztof Pacewicz: “Jak pokazuje sondaż Kantar dla „Wyborczej”, aż 58 proc. Polek i Polaków uważa, że „kobiety powinny mieć prawo do aborcji na żądanie do 12. tygodnia ciąży”. Przeciwnego zdania jest tylko 35 proc. respondentów. Przewaga zwolenników prawa do przerwania ciąży na żądanie kształtuje się na zbliżonym poziomie w całym społeczeństwie: wśród kobiet, mężczyzn, osób w każdym wieku i z każdym poziomem wykształcenia, wśród bogatszych i biedniejszych, a także wśród mieszkańców wsi, miasteczek, miast i metropolii”.

-- NAWET 30% WYBORCÓW PIS ZA PRAWEM DO ABORCJI: “Jedyną dużą grupą, która nie popiera prawa do aborcji, są wyborcy PiS – choć nawet wśród nich aż 33 proc. jest za (59 proc. przeciw). Wśród wyborców Koalicji Europejskiej prawo do aborcji na żądanie popiera 71 proc. (19 proc. przeciw), a wśród wyborców Wiosny za jest rekordowe 92 proc”.

-- 50% ZA ZWIĄZKAMI PARTNERSKIMI, ALE TYLKO 18% ZA ADOPCJĄ: “W naszym sondażu zapytaliśmy również o prawa par homoseksualnych do zawierania związków partnerskich, zawierania małżeństw oraz adopcji dzieci. Jeśli chodzi o związki partnerskie, obserwujemy przewagę ich zwolenników nad przeciwnikami, choć minimalną: 50 proc. Polek i Polaków jest za, a 46 proc. przeciw. Przy małżeństwach proporcja się odwraca – 55 proc. jest przeciw, a 41 proc. – za. Jedynie 18 proc. Polek i Polaków popiera prawo par homoseksualnych do adopcji dzieci, aż 79 proc. jest przeciw”.

-- MŁODE POLKI TO AWANGARDA LIBERALIZMU - DALEJ PACEWICZ O KANTARZE DLA GW: “Jedna grupa wyróżnia się spośród pozostałych w swoim liberalizmie: to Polki w wieku 18-30 lat mieszkające w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Wśród przedstawicielek tej grupy prawo do aborcji na żądanie popiera 78 proc., a przeciw jest tylko 21 proc. Za prawem par homoseksualnych do zawierania związków partnerskich jest aż 82 proc. (przeciw 16 proc.), za prawem do małżeństw – 64 proc. (przeciw 34 proc.), a za prawem do adopcji dzieci przez pary homoseksualne prawie połowa – 45 proc. (przeciw 50 proc.). Gdy pytamy o ich poglądy polityczne, najczęściej wybierają odpowiedź centro-lewicowe (27 proc.) lub lewicowe (21 proc.). Jeśli zaś chodzi o preferencje wyborcze młodych kobiet z większych miast, to Koalicja Europejska z 34 proc. poparcia minimalnie wyprzedza Wiosnę z 33 proc. PiS dostaje zaś zaledwie 11 proc.”.

-- METODOLOGIA BADANIA KANTAR POLSKA DLA GW: “Sondaż Kantar dla „Gazety Wyborczej”, 4-9 kwietnia 2019, CATI, próba 1,6 tys. osób, reprezentatywna dla populacji 18+”

-- CAŁY NARÓD PŁACI NA PIĄTKĘ - jedynka DGP.

-- PIĄTKA PIS TO DOKRĘCANIE ŚRUBY W ZUS I PODATKACH - tytuł w RZ.

-- ZA PIĄTKĘ PIS ZAPŁACĄ WSZYSCY - JEDYNKA RZ: “Zniknie limit składek na ZUS, a samozatrudnieni zapłacą wyższe podatki – rząd sięgnie głębiej do kieszeni obywateli. I tak, wrócić ma pomysł likwidacji limitu składek na ZUS. Oznacza to, że osoby o rocznych zarobkach powyżej 30-krotności przeciętnej płacy, czyli obecnie ponad 142,9 tys. zł, stracą zwolnienie tej części dochodu ze składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. I to już od 2020 r. Ma to dawać budżetowi państwa nawet 5,2 mld zł rocznie”.

-- NIE WZROŚNIE DEFICYT - CZYTAMY W RZ: “Wielu ekonomistów spodziewało się, że te obietnice spowodują wzrost deficytu finansów publicznych do 3 proc. PKB, a na dodatek złamana zostanie ważna stabilizująca reguła wydatkowa. Tymczasem rząd pokazał coś zupełnie odwrotnego. W 2019 r. deficyt rzeczywiście ma wzrosnąć do 1,7 proc. PKB z 0,4 proc. PKB w 2018 r., ale już w 2020 r. pojawić się ma nadwyżka w wysokości 0,2 proc. PKB. Co prawda to nadwyżka przy założeniu braku wypłaty 13. emerytury w 2020 r. Dodatkowo główny wpływ na tak dobory wynik mają mieć dochody jednorazowe, ale nawet bez nich deficyt ma wynieść 0,9 proc. PKB, czyli niewiele”.

-- RZĄD SIĘ MUSI LICZYĆ, ŻE WYBORCY MU SIĘ ZREWANŻUJĄ ZA PODWYŻKĘ PODATKÓW PRZY URNACH - PIOTR SKWIROWSKI W RZ: “I rząd właśnie wystawia podatnikom rachunek za to, co dostali lub dostaną w ramach programów 500+, emerytura+ czy krowa+, które i tak były finansowane w dużej części z kredytu. Musi się liczyć z tym, że jesienią wyborcy zrewanżują mu się przy urnach za podwyżki podatków”.

-- SKWIROWSKI ZWRACA UWAGĘ, ŻE W PLANACH KONWERGENCJI WYSŁANYCH DO BRUKSELI NIE MA MOWY O KOLEJNEJ 13-TCE DLA EMERYTÓW: “W spowiedzi, którą rząd wysyła do Brukseli, nie ma mowy o takim świadczeniu wypłacanym w kolejnych latach. W sumie zbiera się z tego potężna kwota, a to przecież nie wszystko, bo już wcześniej rząd wprowadził na przykład podatek solidarnościowy i zaniechał obiecanej obniżki VAT”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI O HIPOKRYZJI ELIT WS NAUCZYCIELI: “Tym razem znowu granice hipokryzji przekraczane są każdego dnia. Płacze TVN nad losem nauczycieli, nadaje ich protest-songi. Przepraszam, ile lat już pierze umysły ta stacja? Kiedy sobie przypomniała o tej grupie zawodowej? Jednak TVN przy tygodniku „Polityka” to młodziutki osesek. I teraz pismo to wybija na okładce lament nauczyciela z filmu „Dzień Świra”, o tym jak podle mu płacą. To znowu zapytam: film z roku 2002, wcześniej „Polityka” go nie widziała? O los nauczyciela za premierów Millera, Belki, Tuska nie upominała się? A inne pismo, kierowane przez pana Lisa, nie zrobiło z tuzina okładek i setki tekstów o tym, jak to źle nam młodzież szkoła przygotowuje? Miało nam wyrosnąć pokolenie egoistów i idiotów, a teraz taka nagła zmiana frontu?”

-- TURBOLIBERAŁOWIE ZNÓW CHCĄ NABRAĆ POLAKÓW NA SWOJĄ WRAŻLIWOŚĆ - KONKUZJA KARNOWSKIEGO: “I najważniejsze - trzeba mówić, że stają dziś do rzekomej walki o dobrobyt nauczycieli środowiska, które w praktyce rządzenia (zdecydowana większość trwania III RP) nigdy się losem takich grup nie przejmowały. I nie przejmą. Jedyne, co ze swoich obietnic spełnią, to likwidacja - urzędów wojewódzkich, CBA, IPN, TVP, spółek z udziałem skarbu państwa. Kamień na kamieniu nie zostanie. Podobnie jak nie zostało z setek szkół po ich rządach. Ale kto by tam o tym pamiętał. Politykę tu się, proszę państwa, przez duże P właśnie robi. Turboliberałowie znowu chcą nabrać Polaków na swoją „wrażliwość”. I do Polaków należy wybór, czy się nabrać dadzą”.

-- KASA W BŁOTO - Dominika Wielowieyska w GW: “Rząd potrzebuje pieniędzy, bo Jarosław Kaczyński po aferze dwóch wież wpadł w panikę, że przegra wybory. Bezsensowny projekt 500 zł na pierwsze dziecko to tylko efekt paniki Jarosława Kaczyńskiego, którego skompromitowała historia dwóch wież spółki Srebrna i 50 tys. zł w kopercie dla ks. Rafała Sawicza. Dlatego postanowił zrobić coś spektakularnego. Przeraża niesamodzielność Morawieckiego, który nie umiał postawić się prezesowi PiS, choć wie, że są ważniejsze potrzeby w państwie”.

-- PYSZNI JAK WŁADZA - Justyna Suchecka w GW: “Tak, nauczyciele w sporze z rządem podnoszą postulat podwyżek. Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych formalnie nie daje im innej możliwości niż strajk w sprawach pracowniczych, a więc płacowych. Ale to, co doprowadziło do strajku, to nie tylko kwestia pensji. O ile nauczyciele byli i nadal są podzieleni w sprawie oceny likwidacji gimnazjów, to są dość zgodni co do tego, że przez ostatnie trzy lata rozmów z nimi nikt z rządu nie traktował poważnie. Arogancja władzy – to słyszę od nich najczęściej. Coraz głośniej, odkąd strajk na dobre się zaczął. Okrągły stół mógłby ten klimat zmienić, ale gdyby odbył się tak ze trzy lata temu. Czy teraz przyniesie jakikolwiek konkretny efekt? Trudno mi w to uwierzyć”.

-- KONKRET24 SPRAWDZIŁ STARY CYTAT Z MORAWIECKIEGO PODANY PRZEZ PETRU: “Ryszard Petru na swoich profilach w serwisach społecznościowych zamieścił wideo, które miało udowadniać, że w 2013 roku ówczesny prezes banku Mateusz Morawiecki "o euro wypowiadał się zupełnie inaczej". Warto jednak przesłuchać całą wypowiedź premiera, a także pozostałych panelistów, aby przedstawić jej pełny, prawidłowy kontekst”.

-- DOMINIKA DŁUGOSZ O RYWALIZACJI WEWNĄTRZ LIST NA PODSTAWIE ZDJĘĆ ŁUKACIJEWSKIEJ Z TUSKIEM I SKOWROŃSKIEJ ZE SCHETYNĄ: “Krystyna Skowrońska i Elżbieta Łukacijewska ścierają się na Podkarpaciu i – jak widać – walka na zdjęcia już się toczy. W kuluarach Platformy mówi się, że to nie przypadek i że Grzegorz Schetyna specjalnie umieścił obie panie na jednej liście. – Dał przestrzeń dla PSL-u. Ich kandydat ma tam słabą pozycję, jak nasze dziewczyny się trochę poszarpią, to Siekierski będzie miał większe szanse, a jak zdobędzie mandat to Władek będzie miał lepszą pozycję u siebie i będzie bardziej chętny do rozmów jesienią – słyszymy od polityków Platformy”.

-- URODZINY: Marcin Święcicki, Adam Gierek, Paweł Śpiewak, Robert Gliński, Michał Wójcik.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Rulewski: Nie będę roznosił ulotek pana Zemkego, Zaremba: Jedyną stroną tego konfliktu, która powinna się wstydzić, jest rząd i kierownictwo PiS, Newsweek: Zerwij z plastikiem – najprężniejszy zespół w Sejmie

Dodano: 13.04.2019 11:37 | 17 odsłon | 0 komentarzy


-- POLITYCZNA SOBOTA NA 300POLITYCE: SCHETYNA ZADAJE 5 PYTAŃ KACZYŃSKIEMU, KOSINIAK CHCE SPOTKANIA PREMIERA Z NAUCZYCIELAMI, KACZYŃSKI MÓWI NIE DLA EURO - 300LIVE:

-- ZERWIJ Z PLASTIKIEM - NAJPRĘŻNIEJSZY ZESPÓŁ W SEJMIE - Dominika Długosz: “Minister środowiska zapowiada, że w drugim półroczu będzie gotowy do wprowadzenia „dyrektywy plastikowej”. Zakazuje ona sprzedaży niektórych plastikowych jednorazówek. A w Sejmie powstał zespół „Zerwij z plastikiem”, w którym posłowie na razie sami uczą się, jak pozbyć się plastiku. Zespół działa dopiero 3 miesiące, ale wygląda na jeden z najbardziej prężnych w sejmie. Spotyka się w każdym sejmowym tygodniu i planuje akcje mające przekonać innych, że co za dużo plastiku to niezdrowo. Jedyny problem jest taki, że należą do niego tylko posłowie Platformy. Chociaż podobno jeden poseł PiS rozważa włączenie się w wojnę z jednorazówkami”.

-- MARSZAŁEK MÓWI, ŻE PRACUJE DLA IDEI, A BIERZE 20 TYS MIESIĘCZNIE - jedynka Faktu.

-- KARCZEWSKI BIERZE 20 TYS. A NAUCZYCIELKA 2875- dalej Fakt.

-- SPRZĄTACZKOM NIE WOLNO JEŹDZIĆ WINDĄ Z SENATORAMI - GW o interwencji Zawiszy i Lewicy Razem: “Nie tylko umowy i zarobki budzą wątpliwości. Zatrudnione panie mają słyszeć od nadzorcy wulgarne słowa, mają też być źle traktowane przez samych senatorów, m.in. zakazano im jeździć windą z senatorami”. http://wyborcza.pl/7,155287,24644283,senat-rp-osoby-sprzatajace-na-outsourcingu-i-umowach-smieciowych.html -- BIERECKI CZYŚCI POLSKĘ - JEDYNKA DZIENNIKA WSCHODNIEGO.

-- ODCHODZI DYREKTOR WYDZIAŁU KULTURY, RATUSZ ŚCINA BUDŻETY TEATRÓW WARSZAWSKICH - Stołeczna (Michał Wojtczuk): “Pewne zgrzyty w jego współpracy z ekipą Trzaskowskiego były zauważalne już kilka tygodni temu. W styczniu podczas prac nad budżetem miasta na 2019 r. ścięto budżety wielu teatrów. – Budżet miasta jest w tym roku trudny. Podjęłam decyzję o nieprzekazywaniu instytucjom na sesji styczniowej dodatkowych funduszy – tłumaczyła „Stołecznej” Aldona Machnowska-Góra, koordynatorka ds. kultury, bliska współpracowniczka prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego”.

-- PLAN PIS SIĘ POSYPAŁ - PAWEŁ WROŃSKI w GW: “Wydaje się, że strajk nauczycieli kompletnie zdezorganizował kampanię wyborczą PiS do europarlamentu i do jesiennych wyborów Sejmu i Senatu.

-- WROŃSKI O TYM, ŻE MORAWIECKI MIAŁ BYĆ TUSKIEM PLUS: “Jeszcze w marcu koncepcja półrocznej kampanii wyborczej PiS była zupełnie inna. Premier Morawiecki chciał się zaprezentować jako świetny gospodarz, który zrównoważył budżet, rozwija i modernizuje Polskę, czyniąc z niej drugą Bawarię. Politycy rządzącego obozu podpowiadali dziennikarzom, że ich elektorat ma dość wojen i oczekuje stabilizacji, nie da się go też łowić na kolejne prymitywne transfery socjalne takie jak 500 plus. W skrócie: Morawiecki miał być Tuskiem plus, dającym pewność i spokój”.

-- AGNIESZKA BURZYŃSKA PISZE, ŻE TUSK WCALE NIE CHCE ŻEBY SCHETYNA ZOSTAŁ PREMIEREM: “Czekać za to nie umie i nie może Schetyna. Wie, że jeśli przegra jesienią, zostanie zmuszony do odejścia w niesławie. A marzy o fotelu premiera. Tusk w gronie swoich współpracowników komentował te ambicje zawsze tak samo: „Nie można pozwolić na to, aby Grzesiek został szefem rządu”.

-- JAN RULEWSKI O NIEZGODZIE NA FUNKCJONARIUSZY PRL NA LISTACH KE - mówi Elizie Olczyk w RZ: “Żyją jeszcze ludzie ciężko doświadczeni, prześladowani w minionym systemie i widzą, że ci, którzy w PRL świetnie funkcjonowali, czerpali profity z przynależności do partii władzy, w demokratycznej Polsce nadal zajmują uprzywilejowane pozycje. Niektórzy z nich znaleźli się na naszej liście tzw. kandydatów demokratycznych. Przy czym zaznaczam, że nie chodzi mi tyko o profity finansowe, ale też o pamięć”.

-- NIE BYŁO NIGDY ZE STRONY ZEMKEGO GESTÓW WOBEC SOLIDARNOŚCI - DALEJ RULEWSKI W RZ: “Osobiście nie mam do niego żadnych pretensji, z wyjątkiem tego, że gdy wybuchł bydgoski marzec 1981 roku jako sekretarz propagandy w KW PZPR redagował obrzydliwe uchwały potępiające Solidarność i fałszujące rzeczywistość. Jednocześnie nigdy ze strony Janusza Zemkego nie było gestów w stronę Solidarności. Przeciwnie, organizuje obronę byłych SB-ków. W Unii Europejskiej zajmuje się głównie ich skargami na obniżenie świadczeń emerytalnych. Nie widzę, żeby przejawiał jakieś refleksje na temat przeszłości. Niektóre z postaci, które znalazły się w Koalicji Europejskiej, brały w czasach PRL udział w brudnych działaniach. Na przykład dokonywały czystek dziennikarskich w stanie wojennym czy kadry naukowej na uczelniach. To były ostre prześladowania. A w wolnej Polsce Janusz Zemke i inni jakoś nie wpadli na pomysł, żeby naprawić krzywdy prześladowanych”.

-- PIS I RZĄD POWINNY SIĘ WSTYDZIĆ - PIOTR ZAREMBA W DGP: “Ale rozumiem także emocje tysięcy nauczycieli, którzy uznali, że nie mają innej możliwości, jak użyć broni atomowej. Jest to strategia dla ich grupy zawodowej bardzo ryzykowna. Twierdzę jednak, że jedyną stroną tego konfliktu, która powinna się wstydzić, jest polski rząd i kierownictwo PiS. Niezależnie od doraźnych sprawności w próbie ogrania przeciwnika. Ta sprawność wyjdzie nam wszystkim bokiem. Możliwe, że w dłuższej perspektywie zaszkodzi również prawicy, nawet jeśli doraźnie przekuje ona swoje kłopoty w sukces i wygra dwie kampanie. Bo jej perspektywą jest, zdaje się, tylko gra wyborcza”.

-- ZAREMBA O DŁUGOFALOWYM SKUTKU STRAJKU: “Fryderyk Wielki opowiadał, że to pruski nauczyciel wygrywał mu wojny. Otóż, panie i panowie z prawicy, polski nauczyciel w rok, dwa nie zwycięży, ale będzie pracował, abyście potem wy nie wygrali już żadnej bitwy”.

-- LUDWIK DORN O PROBLEMIE 3,5 MLN DZIECI: “Dzieci i młodzieży objętej obowiązkiem szkolnym jest w Polsce około 5,1 miliona. Do tego dochodzą przedszkolaki. Odliczając przedszkolaki, dzieci i młodzież, które uczą się w placówkach prywatnych, których strajk nie dotyczy, i uwzględniając szacunkowo zasięg strajku na około 60-65 proc. publicznych szkół i przedszkoli, w grę wchodzi zorganizowanie przez rodziny opieki nad ponad 3,5 milionem dzieci”.

-- DORN O ŚWIĄTECZNYCH ROZMOWACH POLAKÓW W CIENIU STRAJKU: “Efekt strajku nauczycielskiego może być bardzo bolesny dla PiS ze względu na jego moment – i nie chodzi tutaj tylko o terminy egzaminów maturalnych i gimnazjalnych, lecz o rozłożenie w czasie dyskusji politycznych toczących się nie w środkach masowego przekazu i mediach społecznościowych, ale w rodzinach. Tegoroczne Święta Wielkanocne przypadną w czasie strajku i na miesiąc przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jako były czynny polityk i to wysokiego szczebla wiem, że przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, kiedy to rodziny spotykają się ze sobą, zasiadają za stołem i gadają, także o polityce, kierownictwa konkurujących o władze partii głowią się nad jednym: a co tu wymyślić, by przy świątecznym stole mówili o nas dobrze, a o naszych konkurentach źle. A jeśli o nas w ogóle nie będą mówili, to niech chociaż o naszych konkurentach mówią źle. W tym roku za wielkanocnym stołem będzie się mówiło o strajku i PiS. I mówiło źle”.

-- SŁAWOMIR BRONIARZ O PRZEŁOŻENIU TERMINU MATUR - mówi Piotrowi Pacewiczowi w Oku: “Strajkujemy, nie podejmujemy pracy. Może rząd pójdzie po rozum do głowy? A termin matur można zawsze przesunąć”.

-- MARCIN FIJOŁEK O POŁĄCZENIU ARCHIPELAGÓW SPRAWNIE DZIAŁAJĄCEGO PAŃSTWA: “Nie zgodzę się tylko, że to państwo na niby - to raczej państwo wysepek sprawności; miejsc, w którym działają szkoły (i to świetnie), nauczyciele są ambitni i zarażają uczniów pasją, w którym na uczelniach marazm jest przezwyciężany (punktowo), posłowie (nieliczni) czytają projekty, wiceministrowie je przygotowują ze szczegółowym rozmachem i rozeznaniem, wreszcie - gdzie wszystko to działa przy wsparciu, a nie obok działania państwa. To zresztą także problem nie tylko instytucji centralnych, ale i Kościoła, mediów, służb, społeczeństwa obywatelskiego, organizacji pozarządowych, samorządów. Wszystkie te rzeczywistości (w mniejszym lub większym stopniu) działają siłą rozpędu i zaangażowania wysepek, archipelagów, które działają jak należy. To jednak nie tylko problem premiera, prezesa, prezydenta czy ministrów, ktokolwiek by właśnie nie sprawował tych urzędów. Może najwyższy czas spojrzeć również we własne lustra i uderzyć się w swoje piersi - by wreszcie spróbować połączyć te archipelagi”.

-- SŁAWOMIR SIERAKOWSKI CYTUJE NIEZNANY SZERZEJ SONDAŻ YOUGOV: “Okazuje się, że najmniej zmotywowani są wyborcy Wiosny, niewiele bardziej PiS, a zdecydowanie najbardziej Platformy Obywatelskiej. Wiosna ma najbardziej niezadowolony elektorat, zaś PiS najbardziej zadowolony. Najbardziej nieusatysfakcjonowani są ci, którzy nie wiedzą, na kogo zagłosują (i raczej nie dlatego). Wyborcy Roberta Biedronia pytani o swoje emocje, najczęściej mówią o strachu i stresie. Najwięcej optymizmu jest u zwolenników PiS i PO. Wiosna i „duopol” zdecydowanie też różnią się, gdy zapytać ich, czy czują się docenieni i pewni siebie oraz czy mają kontrolę nad swoim życiem i uważają się za część jakiejś grupy. Zwolennicy Wiosny niżej też oceniają jakość swojego życia. Bardziej obawiają się o przyszłość swoich dzieci”.

-- DWIE OSOBY W KONKURSIE W POLIN - Gazeta Stołeczna: “Tylko dwie osoby przystąpiły do konkursu, który ma wyłonić kandydata na dyrektora Muzeum Polin. Jedna z nich to dotychczasowy szef tej placówki prof. Dariusz Stola. Jego konkurentką jest Monika Krawczyk, przewodnicząca Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP”.

-- KLUB JAGIELLOŃSKI APELUJE O WETO DO 13. EMERYTURY: “Klub Jagielloński apeluje do prezydenta Dudy, by w związku z wadami prawnymi skierował ustawę o „trzynastce” do Trybunału Konstytucyjnego. Jeżeli Prezydent skorzysta z przewidzianego Konstytucją terminu na podpis, większość emerytów nie zobaczy ani złotówki z obiecanych 11 mld. TK w przeszłości stwierdzał już niekonstytucyjność przepisów analogicznych do tych, które znajdziemy w kluczowym filarze „piątki PiS”. Rząd miał dwie zgodne z prawem ścieżki, by uniknąć konstytucyjnych problemów. Z niezrozumiałych powodów nie zechciał z nich skorzystać. Prawo i Sprawiedliwość tak pospiesznie procedowało ustawę o „trzynastce dla emerytów”, że nie zauważyło, iż nawet jeśli prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę, to emeryci mogą nie zobaczyć ani złotówki z obiecanych przez Jarosława Kaczyńskiego 11 miliardów złotych. Konstytucja daje głowie państwa 21 dni na decyzję, co zrobi z ustawą”.

-- URODZINY: Róża Thun kończy 65 lat, Robert Biedroń, Lech Gardocki, Jarosław Gugała, Jacek Świderski, Piotr Stolecki, Maciej Knapik, Grzegorz Bielowicki, Andrzej Ryszka, Wojciech Solarz, Ewa Bugała, NIEDZIELA: Andrzej Gwiazda, Tomasz Arabski, Robert Górski, Arkadiusz Czartoryski, Mariusz Witczak, Ewa Tomaszewska, Antoni Tokarczuk, Krystyna Pawłowicz, Stanisław Starnawski.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: RZ o 4 tysiącach nagrań z agencji towarzyskiej na Podkarpaciu i szantażowaniu polityków, Ćwiakalscy chcą więzienia dla Śpiewaka, 52% popiera strajk, 43% nie popiera – Kantar dla GW, nowy spot KE

Dodano: 11.04.2019 10:00 | 32 odsłon | 0 komentarzy


-- ĆWIĄKALSCY CHCĄ DLA ŚPIEWAKA KARY WIĘZIENIA: “Proces Jana Śpiewaka i Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej trwa. Kandydat w ostatnich wyborach na prezydenta Warszawy został skazany za ujawnienie udziału córki byłego ministra w reprywatyzacji. Ćwiąkalscy złożyli apelację - chcą dla Śpiewaka kary więzienia”.

-- SCHETYNA O TYM, ŻE BIERZE POD UWAGĘ KANDYDOWANIE PRZECIW KACZYŃSKIEMU W WARSZAWIE - 300LIVE

-- KOALICJA EUROPEJSKA W NOWYM SPOCIE: KE w nowym spocie przypomina kolejne zapowiedzi Kaczyńskiego o „zbliżaniu się do prawdy” ws. Smoleńska i zestawia je z przymusowymi ekshumacjami ofiar katastrofy:

-- BYŁY PŁOCKI SENATOR PO ZATRZYMANY PRZEZ CBA: “Funkcjonariusze CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Krakowie zatrzymali płockiego biznesmena, który wcześniej pełnił funkcję senatora RP. Jak ustalił nieoficjalnie portal tvp.info, zatrzymany to Eryk S., który w 2007 r. uzyskał mandat senatorski z ramienia Platformy Obywatelskiej. Według śledczych S. miał brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która w latach 20013-14 r. miała wyłudzić blisko 40 mln zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości”.

-- RZECZPOSPOLITA O UKRYTEJ PRAWDZIE O SEKSTAŚMACH Z PODKARPACIA - jak piszą Grażyna Zawadka i Izabela Kacprzak: “Skala ma być szokująca – według nieoficjalnych informacji jest 4 tys. nagrań, na których utrwalono wizyty w agencjach towarzyskich m.in. polityków, wiceministra obrony, arcybiskupa i szefa jednej z komend policji. Taśmy miały trafić na Ukrainę, a do jednej z nich dotarł były agent CBA Wojciech J. (co ujawniło Radio Zet). Teraz między nim a szefostwem CBA trwa otwarta wojna, w której obie strony przerzucają się argumentami”.

-- ZAWADKA I KACPRZAK O NAGRANIU Z UDZIAŁEM MAŁOLETNIEJ DZIEWCZYNY: “Wojciech J. twierdzi dziś, że widział jedno z 4 tys. nagrań powstałych w latach 2013– 2015. Taśmę przekazał mu OZI (informator). Potwierdza to mec. Beata Bosak-Kruczek, pełnomocniczka J. – Mój klient widział nagranie. Był to oryginał. Kopia zapewne jest zabezpieczona, ale dla dobra śledztwa nie możemy udzielić żadnych informacji – twierdzi mec. Bosak-Kruczek. Dodaje, że dziewczyna miała ok. 14–15 lat. „O tym, że jest nieletnia, powiedział OZI , tj. on zwrócił uwagę na jej wiek, odtwarzając mojemu klientowi nagranie. On także poinformował, że to nagranie dotyczy posła PiS” – odpowiada nam mec. Bosak- -Kruczek. Podaje również jego inicjały. J. twierdzi, że nagranie skradziono mu z sejfu w CBA”.

-- RZ O STANIE PROKURATORSKIEGO ŚLEDZTWA WOKÓŁ TAŚM: “Dziś trudno ocenić, kto ma rację. Co jest pewne? Według naszych informacji w prokuratorskim śledztwie potwierdzono, iż bywalcami agencji towarzyskich braci R. były VIP-y z różnych kręgów – m.in. polityki i biznesu, nie tylko lokalni. Z naszych dziennikarskich ustaleń wynika, że małopolska prokuratura nie posiada jednak żadnych nagrań z agencji. Czy o nich wie i czy próbuje je odnaleźć? To całkiem prawdopodobne, że biznes kręcił się latami właśnie dzięki nagraniom, które mogły służyć do szantażu”.

-- DUDA 38, TUSK 27, BIEDROŃ 16 - NOWY SONDAŻ PREZYDENCKI SE: “Okazuje się, że liderem sondażu  jest obecny prezydent Andrzej Duda. Wskazało go 38 proc. badanych. Ale nie miałby on szans zwyciężyć w pierwszej turze. Kto zmierzyłby się z Dudą w II turze wyborów prezydenckich? Wyniki sondażu wskazują jasno, Polacy postawili na dwóch znanych polityków. Na drugą pozycję trafił Donald Tusk - 27 proc. głosów, a na trzecim miejscu znalazł się Robert Biedroń, który zdobył 16 proc. w sondażu. Kolejne miejsca w sondażu zajęli: lider Kukiz'15 Paweł Kukiz - 6 proc., Janusz Korwin-Mikke - 5 proc., szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz 5 proc., Adrian Zandberg 2 proc., Włodzimierz Czarzasty 1 proc. oraz przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer - 0 proc.”.

-- SĄD W POZNANIU ZMIENIA DECYZJĘ PREZYDENTA GNIEZNA Z PO, ZAKAZUJĄCEJ MARSZU RÓWNOŚCI - GW: “Sąd okręgowy w Poznaniu uchylił decyzję prezydenta Gniezna, który zakazał Marszu Równości. - Prawo do pokojowych zgromadzeń zaliczane jest w Polsce do wolności konstytucyjnych - mówiła sędzia Katarzyna Jelewska-Sterczała”.

-- 52% POPIERA STRAJK, 43% NIE POPIERA, 57% popiera wyższe płace nauczycieli, 40% nie popiera - Kantar dla GW.

-- ELEKTORAT PIS NIE POPIERA NAUCZYCIELI, OPOZYCJI POPIERA - pisze Krzysztof Pacewicz: “Sondaż pokazuje, że te zabiegi są skuteczne, ale tylko w stosunku do elektoratu PiS, który aż w 76 proc. jest przeciwny strajkowi, a popiera go tylko w 19 proc. Zupełnie odwrotnie jest wśród wyborców opozycji: nauczycieli popiera aż 81 proc. wyborców Koalicji Europejskiej, 82 proc. wyborców Wiosny i 78 proc. wyborców koalicji Lewica Razem (Razem, UP i RSS), przeciw jest odpowiednio 14, 17 i 18 proc. Przeciwni strajkowi są jeszcze wyborcy Konfederacji (61 proc. przeciw, 30 proc. za). Te dramatyczne różnice pomiędzy wyborcami PiS i wyborcami opozycji pokazują, że preferencje partyjne różnicują dziś Polaków w daleko większym stopniu niż płeć, wiek, wykształcenie, wysokość dochodów czy miejsce zamieszkania”.

-- EGZAMIN Z KSIĘDZEM I TELEFONEM - jedynka GW.

-- GIMNAZJALIŚCI ZDALI EGZAMIN, ZWIĄZKOWCY I POLITYCY NIE - Fakt.

-- RZĄD IDZIE NA TWARDO NA ZWARCIE Z NAUCZYCIELAMI - tytuł w DGP.

-- KALENDARZ PREMIERA ZA CIASNY DLA NAUCZYCIELI - Justyna Suchecka w GW: “Przez rok premier Morawiecki ani razu nie spotkał się z nauczycielami z ZNP (a to największy związek działający w oświacie, zrzesza ponad 220 tys. osób. „S” ma ok. 80 tys. członków)”.

-- RZ NA JEDYNCE O KAMPANII PROMUJĄCEJ PIĄTKĘ, JAKĄ CHCE WYKUPIĆ RZĄD - jak pisze Wiktor Ferfecki:“Na każdy z trzech przetargów KPRM planuje wydać 620 tys. zł netto, czyli 762,6 tys. z VAT. W sumie to 2,29 mln zł, choć ostateczna kwota może się okazać inna. Przykładowo oferty w przetargu na produkcję spotów radiowych i telewizyjnych złożyło dziesięć firm, proponując stawki od 168,5 tys. do 613,5 tys. zł.”.

-- NIE MOŻNA LUDZIOM MÓWIĆ, ŻE NIE STARCZY DLA NICH PIENIĘDZY I FINANSOWAĆ JEDNOCZEŚNIE PARTYJNĄ PROPAGANDĘ - KRZYSZTOF ADAM KOWALCZYK W RZ: “Nie można mówić ludziom walczącym o godne wynagrodzenie, że pieniędzy dla nich nie starczy, a jednocześnie finansować partyjną propagandę. Tak się po prostu nie godzi. Tym bardziej że nagłośnienie „piątki” i kolejnych konwencji PiS zapewnia już TVP, wsparta właśnie przez rząd sumą ponad miliarda złotych, którą można było przecież przeznaczyć np. na oświatę”.

-- URODZINY: Stefan Chwin, Zdzisław Krasnodębski, Stanisław Tyszka, Bożena Szydłowska, Zdzisław Pupa, Krzysztof Gawkowski, Mirosława Marody, Grzegorz Wasowski, Beata Lupinska, Damian Raczkowski.

Źródło: 300polityka.pl

Ponad 600 tysięcy wystawionych e-recept. Resort podsumowuje pilotażowy program

Dodano: 09.04.2019 21:26 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Ponad 600 tysięcy e-recept wystawiono dotąd w Polsce w ramach trwającego od ubiegłego roku pilotażu - poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Jego zdaniem zakładany termin wdrożenia elektronicznych recept w całym kraju od początku przyszłego roku jest w pełni realny.

Tagi: Janusz, Resort
Źródło: https:

"Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy". Skąd pieniądze?

Dodano: 08.04.2019 8:13 | 28 odsłon | 0 komentarzy


100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy - zapowiedział w sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak wyjaśniał europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, źródłem finansowania tych obietnic mają być środki unijne. Prezes Kaczyński rozdaje budżet, którego jeszcze nie ma - skomentował były unijny komisarz do spraw budżetu Janusz Lewandowski.

Źródło: https:

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Szydło, Dworczyk, Kwaśniewski, Śmiszek, Grabiec, Kaznowska i Rzymkowski

Dodano: 05.04.2019 16:32 | 30 odsłon | 0 komentarzy


17:00 Tomasz Rzymkowski - TOK FM Wywiad polityczny 18:02 Renata Kaznowska - RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Michał Dworczyk, Janusz Zemke, Tomasz Rzymkowski - POLSAT NEWS Wydarzenia i opinie 19:26 Aleksander Kwaśniewski, Krzysztof Śmiszek, Jan Grabiec - TVN24 FpF 19:57 Beata Szydło - TVP INFO Gość Wiadomości 20:12 Joanna Lichocka, Jacek Włosowicz, Jarosław Kalinowski, Tomasz Rzymkowski, Mirosław Suchoń, Jakub Kulesza - TVP INFO Forum

Źródło: 300polityka.pl

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Brudziński, Bielan, Lubnauer, Zybertowicz, Radziwiłł, Arłukowicz, Mucha i Protasiewicz

Dodano: 03.04.2019 14:55 | 36 odsłon | 0 komentarzy


16:05 Zbigniew Gryglas - Popołudnie Wnet 16:15 Krzysztof Paszyk - PR24 17:00 Joanna Mucha - TOK FM Wywiad polityczny 17:05 Adam Abramowicz - Popołudnie Wnet 17:15 Andrzej Zybertowicz - PR24 17:45 Janusz Śniadek, Piotr Zgorzelski - PR3 Puls Trójki 19:15 Katarzyna Lubnauer, Zbigniew Girzyński, Jacek Protasiewicz - POLSAT NEWS Wydarzenia i opinie 19:26 Konstanty Radziwiłł, Bartosz Arłukowicz, Kazimierz Michał Ujazdowski - TVN24 FpF 19:57 Joachim Brudziński - TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Adam Bielan - TVN24 Kropka nad i

Źródło: 300polityka.pl

Ogień odciął jej drogę ucieczki, by się ratować skoczyła z szóstego piętra. Śledztwo prokuratury

Dodano: 03.04.2019 10:32 | 29 odsłon | 0 komentarzy


- Prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące poniedziałkowego pożaru w mieszkaniu jednego z bloków - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko. W wyniku zdarzenia poszkodowana została nastolatka, która wyskoczyła z szóstego piętra.

Źródło: https:

Janusz Heitzman gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Dodano: 28.03.2019 17:17 | 47 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Popołudniowej rozmowy RMF FM będzie wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie prof. Janusz Heitzman. Z naszym gościem porozmawiamy o stanie psychiatrii dziecięcej w Polsce i o kłopotach związanych z finansowaniem placówek zdrowia psychicznego w całej Polsce.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone