sobota, 21 października 2017 r.  Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Wiadomości z tagiem Jesteśmy  RSS
Ziobro: Jesteśmy razem i dzięki temu możemy realizować wielki projekt dobrej zmiany w Polsce

Dodano: 21.10.2017 14:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ziobro: Jesteśmy razem i dzięki temu możemy realizować wielki projekt dobrej zmiany w Polsce - Jesteśmy razem i dzięki temu możemy razem realizować wielki projekt dobrej zmiany w Polsce, realizować nasze zobowiązania, które zaciągnęliśmy wobec naszych wyborców, udowadniając że demokracja działa, mandat demokratyczny ma dla nas swoje znaczenie i zobowiązanie, które pozwala nam je realizować właśnie przez to, że tworzymy wielki obóz Zjednoczonej Prawicy z największą formacją PiS, ale też dwoma, choć mniejszymi, to ważnymi ugrupowaniami - Polską Razem i Solidarną Polską. Mogę wyrazić tylko i wyłącznie jeszcze raz wielką radość z tego, że na co dzień udowadniamy, że właśnie w ten sposób, wspólnie działając, możemy zmieniać ten obraz państwa, które było do tej pory kojarzone z państwem działającym tylko teoretycznie, które jest silne wobec słabych, a słabe wobec silnych. Państwem, które stawało się często zieloną wyspą dla oszustów i można tu podać bardzo liczne przykłady naszych działań, które wynikają z tego mandatu i naszej konsekwencji. Choćby te ogromne, gigantyczne wpływy do budżetu VAT-u, istotne ograniczenie patologii karuzel VAT-owskich. To realny fakt, namacalny, rezultat, właśnie tej zmiany i nowej jakości w polskim życiu politycznym, wynikającym z działania obozu Zjednoczonej Prawicy. Wprowadzenie realnej karalności, bezkarnych do tej pory machinacji w obszarze wyprowadzania miliardów złotych z budżetu państwa, spowodowało nową jakość i daje też możliwość realizacji bardzo ważnych projektów społecznych. Inny przykład niezwykle istotnej zmiany, którą udało nam się wprowadzić, zmiany ujęcia przestępstw niewywiązania się z obowiązków alimentacyjnych, co spowodowało drastyczny spadek tych, którzy nie płacą alimentów w Polsce. To też zauważalna, namacalna i bardzo widoczna gołym okiem zmiana. Takich zmian jest bardzo wiele - mówił Zbigniew Ziobro na konferencji razem z liderami Zjednoczonej Prawicy. - My mamy bardzo ambitny plan dla Polski. Jestem przekonany, że działając wspólnie i razem będziemy gotowi go realizować - dodał minister sprawiedliwości.

Tagi: Jesteśmy
Źródło: 300polityka.pl

Kaczyński, Gowin i Ziobro zapewniają: Jesteśmy jedną rodziną

Dodano: 21.10.2017 13:59 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Droga Zjednoczonej Prawicy prowadzi do "sukcesu"; nie chodzi tutaj o sukcesy naszych partii, chodzi o sukcesy Polski, chodzi m.in. o rozwój społeczny, o rozwój gospodarczy i o porządkowanie różnych dziedzin życia publicznego - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Źródło: www.rmf24.pl

Kaczyński: Powiedziałem PAD, że jest między nami kryzys. On odpowiedział, że to tylko mały spór w rodzinie

Dodano: 21.10.2017 13:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kaczyński: Powiedziałem PAD, że jest między nami kryzys. On odpowiedział, że to tylko mały spór w rodzinie - Jesteśmy tutaj razem, reprezentujemy wszystkie trzy partie, które tworzą obóz Zjednoczonej Prawicy. Sądzę, że to bardzo ważne. Jesteśmy ciągle razem. Razem idziemy tą drogą, którą wybraliśmy przeszło dwa lata temu i która prowadzi nas - to juz dzisiaj ewidentne - do sukcesu. Nie chodzi o sukcesy naszych partii. Chodzi o sukcesy Polski, rozwój społeczny, poprawę sytuacji społecznej, rozwój gospodarczy, porządkowanie różnych dziedzin życia publicznego. Z satysfakcją i jednocześnie ogromną większością zauważamy, że to ma społeczne poparcie. Wszelkie badania pokazują, że to jest wspierane przez społeczeństwo, które rozumie ten program, chce jego realizacji, uważa że w Polsce mamy rzeczywiście do czynienia z dobrą zmianą. Ta dobra zmiana jest właśnie zmianą dla Plaków, wszystkich Polaków niezależnie od tego, jakie mają poglądy polityczne, gdzie mieszkają, czy w Warszawie, mniejszym ośrodku czy na wsi. Jest po prostu zmianą dla narodu. Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że jesteśmy wdzięczni. Chciałem podziękować za to poparcie. Bez tego poparcia nie bylibyśmy w stanie tego wszystkiego, co zostało dotąd uczynione, zrobić. A zostało zrobione naprawę sporo. Jesteśmy z tego dumni i sądzę, że wsród Polaków jest sporo, bardzo sporo takich, którzy też są dumni - mówił Jarosław Kaczyński na konferencji razem z liderami Zjednoczonej Prawicy. Jak mówił dalej:
"Polska po raz pierwszy zaliczona do rynków rozwiniętych. Przez prawie 30 lat byliśmy wśród rynków wchodzących, tych nowych. Dzisiaj to się zmienia. To naprawdę ogromny sukces. To zmiana statusu naszego kraju. Mówię o tym nieprzypadkowo, bo to jedno wydarzenie, można powiedzieć partykularne, ale nam chodzi właśnie o to, żeby status Polski i Polaków w Europie się zmienił, żeby zmienił się na naprawdę pełnoprawny. Nie w deklaracjach, tym co jest zapisane w różnego rodzaju aktach, które bardzo często są niestety tylko na papierze, tylko realnie, a realnie będziemy w Europie równymi wśród równych jeżeli będziemy silni gospodarczo, jeżeli będziemy mieli PKB na głowę porównywalne z krajami, które leżą na Zachód od naszych granic, jeżeli będziemy dobrze zorganizowani, także silni militarnie. To nie jest łatwa droga dojść do tego punktu, ale idziemy. Pod górę, przeszkadzają nam z różnych miejsc, i z zewnątrz i wewnątrz, ale tą drogą właśnie razem w pełnej jedności będziemy szli. To nasze główne przesłanie. To przesłanie, które chcieliśmy jeszcze raz w tym momencie, kiedy zbliża się połowa kadencji, państwu przekazać”
- Oczywiście nie jest tak, by to, co czynimy było doskonałe i żeby nie były potrzebne różnego rodzaju korekty. I te korekty będą dokonywane. Proszę pamiętać, że w naszych formacjach, obozie jest tak, że ważny jest ten cel, który odnosi się do społeczeństwa, narodu, Polski. Wszelkiego rodzaju sprawy o charakterze personalnym, ambicje personalne, chęci zajmowania różnych stanowisk oczywiście ma miejsce, ale to jest drugo-trzeciorzędne. Każdy z nas robi to, co w tym momencie z punktu widzenia całości jest najważniejsze, gdzie wykonuje swoje zadanie najlepiej. I tak będzie dalej. Tak będziemy działali Temu będziemy podporządkowywali wszystkie posunięcia, które są jeszcze przed nami, o których państwo pewnie będą w najbliższych tygodniach i miesiącach słyszeli. Chciałem jeszcze raz podkreślić: jedność obozu i jestem też bardzo mocno przekonany, że w tej jedności uczestniczy także prezydent RP. Wczoraj rozmawialiśmy, w pewnym momencie powiedziałem: cóż, jest między nami pewien kryzys, on odpowiedział: nie, to jest tylko taki mały spór w rodzinie. Tak, jesteśmy jedną rodziną idącą w jednym kierunku - dodał prezes PiS.

Źródło: 300polityka.pl

Schetyna: Jesteśmy partią centrową, będziemy bronić kompromisu aborcyjnego

Dodano: 21.10.2017 12:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Schetyna: Jesteśmy partią centrową, będziemy bronić kompromisu aborcyjnego - Chciałbym wyrazić podziw i szacunek dla Polek i Polaków uczestniczących przed rokiem w Czarnym proteście - mówił Grzegorz Schetyna w trakcie konwencji krajowej PO w Łodzi. Jak dodał:
"Jesteśmy partią centrową, podobnie jak większość Polek i Polaków. Nie uważamy aborcji za kolejny środek antykoncepcyjny. Nigdy nie opowiadaliśmy się za aborcją na życzenie. Ale nie zgadzamy się na likwidację chroniących godność kobiety wyjątków w ustawie aborcyjnej. Nie zgadzamy się na decydowanie o życiu polskich kobiet przez fanatyków”
- Będziemy bronić kompromisu aborcyjnego, a zwolennicy liberalizacji ustawy aborcyjnej nie powinni nas atakować, ale wspólnie z nami bronić praw i wolności polskich kobiet przed cynizmem rządzących - stwierdził.

Źródło: 300polityka.pl

Mazurek o spotkaniu prezydenta z prezesem PiS: Wszystko idzie ku porozumieniu

Dodano: 20.10.2017 20:14 | 12 odsłon | 0 komentarzy


"​Jesteśmy przekonani, że wszystko idzie ku porozumieniu. W tej chwili będziemy analizować uwagi prezydenta Andrzeja Dudy do naszych poprawek. Kolejne spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu" - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek po zakończonym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

Źródło: www.rmf24.pl

Pitera o spotkaniu Duda-Kaczyński: Jesteśmy świadkami dziwacznego sitcomu

Dodano: 20.10.2017 18:02 | 11 odsłon | 0 komentarzy


„Jesteśmy świadkami jakiegoś dziwacznego sitcomu i prawdę powiedziawszy, kolejne odcinki się przewijają przed naszymi oczami” - mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł do Parlamentu Europejskiego Julia Pitera, pytana m.in. o spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Dopytywana o rolę opozycji powiedziała, że w tej sytuacji „PiS rozmawia z PiS-em i czyni to w oderwaniu od świata zewnętrznego”. „Trudno mi powiedzieć, co ma powiedzieć opozycja, żeby zwrócić uwagę ludzi, ze jest to kompletnie mydlana opera,...

Źródło: www.rmf24.pl

PiS "zdeterminowane" w sprawie handlu w niedzielę. Ograniczenia już od stycznia

Dodano: 20.10.2017 15:29 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Jesteśmy zdeterminowani, aby ograniczenie handlu w niedzielę weszło w życie od 1 stycznia 2018 roku - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała jednocześnie, że nie wyklucza, aby do projektu zostały wprowadzone poprawki.

Źródło: tvn24bis.pl

Polityczna paranoja w Polsce. Jesteśmy coraz bardziej podejrzliwi [WYWIAD]

Dodano: 20.10.2017 13:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy


W określonych sytuacjach myślenie paranoiczne bywa racjonalną przenikliwością. Czujność i podejrzliwość mają wiele zalet. Ale jeśli ta orientacja zaczyna nam organizować kontakty z całym światem, wtedy robi się nerwowo.

Źródło: forsal.pl

Polityczna paranoja w Polsce. Jesteśmy coraz bardziej podejrzliwi [WYWIAD].

Dodano: 20.10.2017 12:55 | 7 odsłon | 0 komentarzy


W określonych sytuacjach myślenie paranoiczne bywa racjonalną przenikliwością. Czujność i podejrzliwość mają wiele zalet. Ale jeśli ta orientacja zaczyna nam organizować kontakty z całym światem, wtedy robi się nerwowo.

Źródło: forsal.pl

Mazurek o ograniczeniu handlu w niedziele: Jesteśmy zdeterminowani by te zmiany weszły w życie od 1 stycznia 2018 oku

Dodano: 20.10.2017 12:24 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Mazurek o ograniczeniu handlu w niedziele: Jesteśmy zdeterminowani by te zmiany weszły w życie od 1 stycznia 2018 oku - Na dzień dzisiejszy żadnych zmian nie przewiduję. Natomiast spływają do mnie różnego rodzaju opinie nt. wypracowanych przed podkomisję propozycji. Więc nie umiem w tym momencie powiedzieć, czy z cąłą pewnością nie będzie jakichś poprawek wprowadzać. Natomiast to, co chcę podkreślić: jesteśmy zdeterminowani by te zmiany weszły w życie od 1 stycznia 2018 roku - mówiła Beata Mazurek na briefingu w Sejmie, pytana o ograniczenie handlu w niedziele.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone