wtorek, 18 września 2018 r.  Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Wiadomości z tagiem Jesteśmy  RSS
Szymański: Jesteśmy skłonni bronić rozwiązań, które zostały przyjęte przez polski parlament, także w trudnych warunkach politycznych, natomiast zawsze rzeczowo i przyjaźnie

Dodano: 18.09.2018 9:37 | 4 odsłon | 0 komentarzy


- Polska od wielu miesięcy, a nawet właściwie lat - można powiedzieć - zawsze niezwykle rzeczowo i otwarcie, myślę że w tej sprawie wszyscy się zgodzą, podchodziła do tego problemu, broniąc swoich racji, oczywiście przekonań co do tego, jak powinna wyglądać reforma wymiaru sprawiedliwości w warunkach członkostwa w UE. Ta sprawa oczywiście, byłoby dobrze, aby się zakończyła, natomiast będziemy oczekiwali, aż państwa członkowskie dojdą same do tego przekonania. Polska nie dopomina się niczego, jeżeli chodzi o kwestie terminów. Jeżeli istotna grupa państw ma rozmawiać na ten temat, jesteśmy zawsze do dyspozycji, zawsze chętnie przedstawimy rzeczową, jasną jak sadzę, politycznie bardzo klarowną argumentację. Jesteśmy skłonni bronić rozwiązań, które zostały przyjęte przez polski parlament, także w trudnych warunkach politycznych, natomiast zawsze rzeczowo i przyjaźnie - stwierdził Konrad Szymański w rozmowie z dziennikarzami.

Tagi: Jesteśmy
Źródło: 300polityka.pl

"Jesteśmy tutaj, bo jesteśmy częścią Unii i NATO". Andrzej Duda na szczycie Trójmorza

Dodano: 17.09.2018 18:29 | 13 odsłon | 0 komentarzy


- Państwa Trójmorza chcą być, i w gruncie rzeczy są współtwórcami Europy Środkowej - mówił prezydent Andrzej Duda w Bukareszcie w pierwszym dniu szczytu Inicjatywy Trójmorza. Poparcie dla inicjatywy wyrazili między innymi prezydent Donald Trump i rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.

Źródło: https:

Zadziwili cały siatkarski świat i samych siebie. Oto największa sensacja mistrzostw

Dodano: 17.09.2018 15:43 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Świetnie grają Włosi, większych zarzutów nie można mieć do postawy broniących tytułu Polaków i ich grupowych rywali Irańczyków. Ale to Holendrzy, po dwóch sensacyjnych zwycięstwach, najbardziej zadziwili siatkarskie środowisko podczas trwających mistrzostw świata. - Jesteśmy nieco zaskoczeni - przyznał ich kapitan.

Tagi: Jesteśmy
Źródło: https:

Majchrowski zaprezentował kandydatów na radnych "Obywatelskiego Krakowa"

Dodano: 17.09.2018 12:27 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Ubiegający się o reelekcję prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprezentował kandydatów do Rady Miasta Komitetu "Obywatelski Kraków". "Jesteśmy wszyscy ludźmi dalekimi od populizmu, którzy są odpowiedzialnymi za swoje czyny i dotrzymują słowa" – zapewnił. On sam będzie jedynką w okręgu w Nowej Hucie.

Źródło: www.rmf24.pl

Protest w obronie konstytucji. "Uwiera tych, którzy ją łamią"

Dodano: 16.09.2018 16:32 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Komitet Obrony Demokracji zebrał się na placu Powstańców Warszawy. Hasło przewodnie protestu to: My Jesteśmy Konstytucją.

Źródło: https:

Trzaskowski: Jeżeli Warszawa ma być dla wszystkich, musi być jak najbliżej obywateli i musi współpracować z tymi, którzy są najbardziej aktywni, czyli organizacjami pozarządowymi

Dodano: 16.09.2018 12:07 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Rozmawiamy o ważnych sprawach dla mieszkańców Warszawy, warszawskich dzielnic. Chcemy powiedzieć o tym i podkreślić naszą obecnością, aktywnością tutaj z organizacjami pozarządowymi, ze społecznikami, z tymi wszystkimi, dla których ważna jest aktywność, mobilizacja wszystkich tych, którzy chcą coś zrobić dla małych ojczyzn, dla lokalnych społeczności. Dla nas władza, przekonanie, że trzeba władzą się dzielić, że ona musi być bliska ludziom jest podstawowa. Koalicja Obywatelska powstała właśnie dlatego, żeby te akcenty podkreślać. Władza rządowa musi współpracować z samorządem, musi pozwalać organizować mu tę podstawową przestrzeń. Ale nie będzie dobrego samorządu, dobrych władz lokalnych, jeżeli nie zadbamy o przestrzeń dla organizacji pozarządowych. To jest prawdziwa tkanka lokalnych społeczności. Warszawa jest miastem, w którym bardzo dużo w tej materii zostało zrobione” - mówił na konferencji prasowej podczas  XVI Rodzinnego Pikniku Integracyjnego przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna. „Włączanie różnych grup społecznych w życie miasta, społeczności jest bardzo ważne. Dlatego cieszy mnie, że tu widzimy bardzo dużo osób starszych, z niepełnosprawnościami. Jednym z ważniejszych elementów dla nas jako koalicji jest włączanie osób z niepełnosprawnościami do życia społecznego. Ucieszyła mnie deklaracja ze strony Rafała Trzaskowskiego, który powiedział, że pochyli się nad problemem, nad którym, niestety, nie chce się pochylić władza centralna czy minister Zalewska. Chodzi o zajęcia indywidualne dla dzieci z niepełnosprawnościami na terenie szkoły” - mówiła przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. „Warszawa to miasto otwarte, to powinno być miasto dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek, stopień sprawności, wiarę lub jej brak. Taką Warszawę proponuje Rafał Trzaskowski. Chcemy pokazać dwie rzeczy: siłę organizacji pozarządowych, dzisiaj marginalizowanych przez władzę, organizacji, które dla władzy są przeszkodą, bo są niezależne, silne, bliżej społeczeństwa niż oderwana od rzeczywistości władza PiS, a z drugiej strony, że Warszawa - miasto bogate, które stać na to, żeby nikogo nie pozostawiać z tyłu, będzie robiła jeszcze więcej, żeby wszystkich włączać” - przekonywała liderka Inicjatywy Polska, Barbara Nowacka. „Warszawa dla wszystkich to przede wszystkim kwestia dotycząca tego, że Warszawa powinna być jak najbliżej obywateli, ich problemów. Warszawa wsłuchana w to, co mają do powiedzenia obywatele na temat wszystkich najważniejszych problemów” - dodawał Rafał Trzaskowski - „Jesteśmy tutaj, że będziemy kontynuowali trend [współpracy z organizacjami pozarządowymi]. Jeżeli Warszawa ma być dla wszystkich, musi być jak najbliżej obywateli i musi współpracować z tymi, którzy są najbardziej aktywni i którzy znają problemy warszawianek i warszawiaków na co dzień, a to są właśnie organizacje pozarządowe, które będziemy wspierać i z którymi będziemy jeszcze bliżej współpracować”. 

Źródło: 300polityka.pl

Kaczyński: Jesteśmy po prostu demokratami. Jesteśmy państwem demokratycznym. Warto głosować na PiS

Dodano: 15.09.2018 14:01 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Warto na nas głosować także dlatego, że my nie jesteśmy demokratami liberalnymi, ale nie jesteśmy też demokratami nieliberalnymi. My jesteśmy po prostu demokratami. Jesteśmy państwem demokratycznym. Dlatego warto głosować na PiS - stwierdził Jarosław Kaczyński na konwencji w Zielonej Górze.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: GW: Amerykański prokurator: Kwaśniewski lobbował w USA na rzecz Janukowycza, Zaremba: Dudzie udaje się wybraniać, Czarzasty: Chadecki kapitalizm wycenił Nowacką na trzy jedynki

Dodano: 15.09.2018 13:48 | 11 odsłon | 0 komentarzy


-- AMERYKAŃSKI PROKURATOR: KWAŚNIEWSKI LOBBOWAŁ W USA NA RZECZ JANUKOWYCZA DLA SKAZANEGO MANAFORTA - pisze wyborcza.pl: “Były prezydent miał należeć do współpracującej z lobbystą Paulem Manafortem grupy wpływowych polityków. "Zdawali się wyrażać jedynie niezależne oceny polityki rządu Ukrainy, podczas gdy byli przez Ukrainę opłacani", twierdzi prokurator oskarżający Manaforta za oszustwa finansowe”.

-- NAZWISKO KWAŚNIEWSKIEGO POJAWIA SIĘ W KILKU WĄTKACH: “Informacje dotyczące Kwaśniewskiego pojawiły się w raporcie ze śledztwa przesłanym w piątek do sądu w Waszyngtonie przez specprokuratora Roberta Muellera, który prowadzi śledztwo w sprawie mieszania się Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 r. Oskarżył on byłego szefa kampanii Donalda Trumpa Paula Manaforta o oszustwa finansowe. Miały miejsce w czasach, gdy Manafort pracował na Ukrainie na rzecz prezydenta Wiktora Janukowycza i jego Partii Regionów. Lobbysta przyznał się do winy. Mueller nie stawia Kwaśniewskiemu żadnych zarzutów. Nazwisko byłego polskiego prezydenta pojawia się jedynie w kilku wątkach raportu specprokuratora”.

-- KWAŚNIEWSKI W WYPOWIEDZI DLA GW: “Poznałem Manaforta, gdy był oficjalnym doradcą Janukowycza. Wspólnie z Patem Coxem [innym członkiem misji PE na Ukrainę] staraliśmy się przez niego wpływać na Janukowycza, by wypuścił więźniów politycznych. Spotykałem się z nim w latach 2012-13. Skończyło się to przed szczytem w Wilnie, gdy było wiadomo, że Ukraina umowy stowarzyszeniowej nie podpisze. Janukowycz był za podpisaniem tej umowy, bardzo popierał ją Manafort. Żadnych formalnych kontaktów z Manafortem nie miałem, nie otrzymywałem od niego żadnych pieniędzy”.

-- JAKI PREZENTUJE GUZIAŁA JAKO KANDYDATA NA WICEPREZYDENTA WARSZAWY - 300LIVE:

-- PIOTR ZAREMBA SUGERUJE, ŻE BŁASZCZAKA MIAŁBY ZASTĄPIĆ DWORCZYK - jak pisze w RZ: “Racje co do sensu sprowadzania tych fregat były podzielone. Czym kierował się premier Morawiecki, blokując to w ostatniej chwili, ciężko powiedzieć. Interesami lobby stoczniowego? Uwagami niektórych speców od wojskowej techniki? Czy narastającą niechęcią do Błaszczaka, którego szef rządu chciałby zastąpić szefem swojej kancelarii Michałem Dworczykiem?”

-- ZAREMBA O TYM, ŻE CHOĆBY WETO DLA RIO ŚWIADCZY O TYM, ŻE DUDZIE UDAJE SIE WYBRANIAĆ: “Warto też zauważyć, że nawet jeśli prezydent nie uniknął lapsusów, jego harcerska prostolinijność pozwala mu się w ostateczności wybraniać. Przyjdzie jeszcze czas na ocenę jego wpływu na rzeczywistość. Czy na przykład jego weto w sprawie regionalnych izb obrachunkowych nie powstrzymało zakusów PiS na ograniczanie uprawnień samorządów? Dał przecież jasny sygnał: jestem z samorządowcami”.

-- ZAREMBA O SAMOTNOŚCI DUDY: “Zarazem jako człowiek politycznie samotny, skazany na kluczenie i grzeczny może się wydawać wdzięczną ofiarą napaści, niejako w zastępstwie okopanego, uzbrojonego po zęby pisowskiego obozu. I kto mu wtedy, wobec słabości zaplecza, pomoże odeprzeć atak?”

-- WŁODZIMIERZ CZARZASTY O POLITYCE JAK O POLOWANIU NA BIZONY, ŻE POTRZEBNI SĄ I STARSI I MŁODSI - mówi w rozmowie z OKO.PRESS (Szczęściak, Pacewicz, Leszczyński, Kocejko): “W plemionach północnoamerykańskich rada starszych wie, kiedy bizony przyjdą. Jak przyjdą bizony, to młodsi wojownicy mają siłę, żeby strzelić z łuku. Nie da się zbudować partii tylko na młodych, albo tylko na starych. Polska nie jest ani młoda, ani stara. Jestem w stanie w ciągu sekundy wymienić sześć punktów charakterystycznych dla mojego elektoratu, bo to jest mój elektorat. O niego zabiegam i będę o niego dbał. Jak ktoś chce łamać prawo, chce łamać Konstytucję, chce być politycznym bandytą, to niech głosuje na PiS. Jeżeli ktoś chce głosować na kogoś, kto Polsce Konstytucję dał, a w tej chwili wszystkie partie jej bronią, niech głosuje na SLD.

-- CZARZASTY O TYM, ŻE MA 23 TYS OSÓB: “Dwa i pół roku temu ta partia miała się rozpaść. W tej chwili mamy dwadzieścia trzy tysiące płacących składki członków partii. Wystawiam ponad dwadzieścia tysięcy kandydatów na radnych, wystawiam osiemdziesięciu kandydatów na prezydentów w miastach prezydenckich. Zmobilizowałem wszystkich byłych posłów, czyli wszystkie najlepsze kadry. Byłem niedawno w dupie i powiedziałem: „wszystkie ręce na pokład”. Mieliśmy  2 proc. dziś mamy tyle, ile mamy. Jesteśmy jedyną partią pozaparlamentarną, która ma stabilne notowania i od pół roku trzecie miejsce w sondażach”.

-- JEŚLI KTOŚ NIE UMIE SOBIE DAĆ RADY Z RACHONIEM, NIECH NIE CHODZI: “Jestem politykiem. 700 tys. ludzi ogląda programy telewizji publicznej. Podjąłem decyzję: „jeżeli zapraszają, proszę skorzystać”. Uważam, że z dziennikarzem trzeba rozmawiać, albo ktoś jest przygotowany do rozmowy, albo nie. Ja bym w programie „Woronicza 17” wybrnął i ośmieszył głupie tezy. Umiem to robić. Jestem w tym niezły. Nie jestem zarozumiały, jestem po prostu w tym niezły. Jeżeli ktoś nie umie sobie dawać rady, niech nie chodzi. Ale ważna sprawa: zero obłudy. Politycy opozycji przez dwa lata chodzili do Rachonia, co tydzień”.

-- CZARZASTY O NOWACKIEJ I PIECHNIE: “Pauliny Piechny nie będę stawiał w niezręcznej sytuacji. Ona zrezygnowała z Inicjatywy Polskiej mówiąc o Barbarze Nowackiej „złamałaś  te standardy, które były dla mnie ważne”. Trudno mi powiedzieć pani Piechnie: „Jeżeli nazwałaś po imieniu to, co zrobiła Barbara Nowacka, przyjdź na półtora miesiąca przed wyborami do mnie, opuść Jana Śpiewaka”. To by było niezręczne. Mogę z taką inicjatywą wyjść dzień po wyborach do samorządu. Znam ją dobrze, była zastępczynią Leszka Millera przez cztery lata. Była młodą twarzą razem z Krzyśkiem Gawkowskim w SLD. Nie chcę jej stawiać w niezręcznej sytuacji”.

-- JAK SIĘ NIE MA TWARZY TO SIĘ NIE MA LOGO - CZARZASTY O NOWACKIEJ: “Wystąpiła pod takim hasłem w „Gazecie Wyborczej” – „no ego, no logo”. Jak się nie ma twarzy, to się nie ma logo. To jest prawda. Chcę podsumować to, co powiedziała Piechna, Lewandowski (Tomasz, wiceprezydent Poznania – przyp. OKO.press), Marta Lempart, wiele osób z „Ratujmy kobiety”. Nowacka współpracowała w ramach SLD nie ze mną, ale z Leszkiem Millerem, współpracowała z Januszem Palikotem. Nie potrafiła, mimo subwencji, którą dostaje do tej pory Janusz Palikot, tej partii utrzymać, odeszła z niej. Nie potrafiła wybudować Inicjatywy Polskiej, nie potrafiła zintegrować lewicy. To jest nieprawda – będę bronił i Zandberga i siebie – że ego Zandberga i Czarzastego było tak wielkie, że się nie dało. My pisemnie – specjalnie to zrobiliśmy – oświadczyliśmy: „dobra, wchodzimy w zespoły, cztery zespoły, Polska świecka, historia, wszystko”. Nie było na to żadnego odzewu, nie było żadnego kolejnego spotkania. Nie było żadnej propozycji. Teraz Barbara powiedziała o mnie: „nie będę współpracowała z człowiekiem, który był szefem sztabu Magdaleny Ogórek”. Nigdy nie byłem szefem sztabu Magdaleny Ogórek! Jest granica kłamstwa, obłudy, jest granica usprawiedliwienia swojego postępowania”.

-- CHADECKI KAPITALIZMY WYCENIŁ NOWACKĄ NA TRZY JEDYNKI: “Kapitalizm, brutalny, chadecki kapitalizm wycenił Inicjatywę Polską na trzy jedynki: jedną w Warszawie, drugą do sejmiku, trzecią obiecał do Sejmu Barbarze Nowackiej. Tyle. Tak się wycenia rzeczy, rynek. Nie sprzedałbym żadnej idei za dwie jedynki i jedną w domniemaniu”.

-- CZARZASTY O NOWOCZESNEJ - PASZTET ROZSMAROWANY NA KANAPCE SCHETYNY: “Już o tym mówi Nowoczesna, już na półtora miesiąca przed wyborami, tak? No dobra, ale rozmawiamy nie o pasztecie, który jest rozsmarowany na kanapce zjadanej przez Schetynę, tylko rozmawiamy o poważnych partiach”.

-- NOWACKA BRONI SIĘ W GW: MAM KRĘCIĆ SŁUSZNE FILMIKI NA YOUTUBE? - jak mówi w rozmowie z Agnieszką Kublik i Iwoną Szpalą: “W coś trzeba wierzyć, komuś zaufać. Mogę być superideowa, zaklinać się, że nigdy z nikim, że ręki Czarzastemu nie podam, Schetynie nie podam, Lubnauer nie podam. No, nikomu nie podam. Będę sobie sama rękę podawać. I dostanę 2 procent, więc pozostanie mi nagrywanie słusznych filmów na YouTubie. Chcę postępowy program Inicjatywy wprowadzić do realnego życia ludzi. Oczywiście kompromisy nie są superprzyjemne i komfortowe, ego doskwiera, ale to polityka. Nie nastawiam się na przyjemność, chcę być skuteczna”.

-- MARCIN KĘDRYNA O KAMPANII DUDY - TAKI BYŁ NASTRÓJ SIECI - MÓWI MARCINOWI MAKOWSKIEMU W WP: “Trudno mi się wypowiadać w imieniu Sztabu, czy Prawa i Sprawiedliwości. Powiem tylko, że byłem świadkiem praktycznie całej internetowej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. No i nie używano w niej botów. Powiem więcej. Dla mnie, nawet stosowanie płatnego promowania treści było od pewnego momentu pozbawione sensu. Taki był nastrój w sieci. Tego może nie powinienem mówić, bo gdybym zdecydował się sprawdzić w biznesie obniżyłbym swoją wartość, ale powiem. Otóż sporo z rzeczy, które się w internecie w kampanii pojawiły, których autorstwo przypisuje się Sztabowi - były wymyślane przez internautów. Myśmy mogli tylko przyklaskiwać i podawać dalej. Nasi konkurenci wydali straszne pieniądze na nieefektywną kampanię w mediach społecznościowych i mam wrażenie, że wciąż łatwiej im wymyślać niestworzone historie, niż przyznać: tak, byliśmy słabsi. Nasz kandydat był słabszy. Daliśmy się zrobić podwykonawcom w konia. I szukać swojego Pawła Szefernakera”.

-- BYLIBY MILARDERAMI - JACEK KARNOWSKI WYŚMIEWA TEZĘ, ŻE DUDA WYGRAŁ DZIĘKI 40 TYS. NA INTERNET: “Prezydent Andrzej Duda znów pod silnym ostrzałem. Tym razem mamy wierzyć, że za 40 tys. złotych sprawił, że naród zaczął się śmiać z Bronisława Komorowskiego i wybrał zmianę. Jeśli rzeczywiście tak było, dziennikarze „Wyborczej” nie powinni o tym pisać tekstu; powinni zebrać wiedzę, jak to się robi, i sprzedać ją na świecie. Byliby miliarderami!”

-- UE JEST DLA SWOICH WYZNAWCÓW OBIEKTEM O CECHACH RELIGIJNYCH - DALEJ KARNOWSKI: “Histeria wywołana tą wypowiedzią potwierdza to, co wiemy od dość dawna: Unia Europejska jest dla swoich wyznawców obiektem o cechach religijnych. To nie jest racjonalny wybór, chłodna analiza, rachunek strat i zysków; nie, to rodzaj miłosnego zauroczenia, które wyklucza choćby dyskusję o zaletach i wadach projektu. To zresztą zjawisko charakterystyczne dla peryferiów: ani Niemcy, ani Francuzi tak o Unii nie myślą. Widzą w niej polityczne narzędzie osiągania swoich celów, ale coś, co ma zastąpić Niemcy czy Francję”.

-- POLEXIT JEST WYMYSŁEM - KONKLUZJA KARNOWSKIEGO: “Powyższy wpis nie oznacza poparcia „Polexitu”. Twierdzenie, że obóz PiS chce wyjść z Unii jest zwykłym wymysłem ludzi, którzy - będąc wyznawcami - nie są w stanie zrozumieć polityki choć odrobinę zniuansowanej”.

-- TOMASZ KRZYŻAK JAKO ANIOŁ POLAK O NIEPOKOJĄCYM KURSIE PO W LEWO: “Idzie własną drogą, a do wędrówki zaprosił nie tylko Katarzynę, lecz także inicjatywną Barbarę. Ten wyraźny kurs w lewą stronę jest niezwykle niepokojący. Oznacza to nie tylko odejście od dużej grupy wyborców, ale przede wszystkim od nas. O ile niektóre jego posunięcia można było zrozumieć, o tyle to jest bardzo niejasne. Oczywiście w pewnym sensie można je uznać za ruch wyprzedzający posunięcia Roberta z tymczasową przystanią w słupskim grodzie, lecz na dłuższą metę nie przyniesie to żadnych korzyści. Zresztą na całym kontynencie widoczny jest odwrót narodów od liberalnych koncepcji. Wyczuwa to dość dobrze Jarosław sprawiedliwy, a Grzegorz nie”.

-- JAKUB BIERZYŃSKI W ROZMOWIE Z AGNIESZKĄ KUBLIK O NIESKUTECZNEJ PROPAGANDZIE KURSKIEGO: “Dlatego propaganda Jacka Kurskiego jest kompletnie nieskuteczna. I na tym polega problem pana prezesa. On próbuje przekonać partyjnych kolegów, którzy dali mu tę pracę, że jego działalność nadal ma dla partii sens. Ale wcale nie ma, bo okazuje się, że czołowa ogólnopolska stacja z szeroką ofertą dla gigantycznej widowni ma taką samą polityczną skuteczność jak niszowa TV Trwam!”

-- BIERZYŃSKI O KURSIE POLSATU W KIERUNKU PIS: “I dlatego dla PiS tak bardzo ważna była zmiana linii programowej w informacjach Polsatu. Uzyskana bardzo umiejętnie. Wiadomo, że Zygmunt Solorz ma bardzo skomplikowane i rozbudowane relacje z państwem na regulowanych rynkach, jak choćby rynek telekomunikacyjny, a z tym wiążą się koncesje na częstotliwości, licencje. Albo rynek energetyczny – wiadomo, że stara się o sprzedaż państwu nierentownych elektrowni z grupy Pątnów-Adamów-Konin. A ostatnio kupił sobie duży statek. Lądowisko dla helikopterów, 40 wysokopłatnych etatów do obsługi, cumowanie w Cannes. Z czegoś trzeba za to płacić, prawda?”

-- BIERZYŃSKI, O TYM, ŻE SIĘ OBAWIAŁ FINEZJI TVP: “Bardzo się obawiałem, że TVP będzie robiona w sposób finezyjny, propaganda zostanie ukryta, będzie tylko przemycała pewien przekaz, bo to daje moc przekonywania nieprzekonanych. Na szczęście dla obozu demokratycznego Jacek Kurski zastosował siekierę i młotek. Zaczął walić w zegarek i kompletnie go zniszczył”.

-- TOTALNYM BŁĘDEM BYŁO NAZYWANIE SIĘ TOTALNĄ OPOZYCJĄ - DALEJ BIERZYŃSKI W GW: “Kaczyński świadomie prowokuje opozycję i tworzy to wzmożenie moralne, bo wie, że prowadzi to do czystej negacji. A czysta negacja męczy i znieczula. Ludzie zaczynają mówić: no tak, opozycja zawsze krytykuje i wszystko krytykuje. A już totalnym błędem było nazwanie się „totalną opozycją”. Na dzień dobry przylepiono sobie łatkę „jestem na nie”. Jak jesteś na nie, to po co cię pytać, jak znamy odpowiedź? Co zrobisz, skoro zawsze jesteś na nie?”

-- “PANI O BLOND WŁOSACH” - RADOSŁAW MARKOWSKI O PREZES TK W ROZMOWIE Z WIADOMO.CO: “Proponowałem to dwa lata temu, bo do tego trzeba było przygotować elektorat. Teraz jest już za późno. Myślę też, że niestety przez ten czas przegraliśmy wielką bitwę semantyczną o język. Dziennikarze mówią o prezesie Trybunału Konstytucyjnego, a przecież ta pani o blond włosach nie jest żadnym prezesem, nie ma w tej chwili TK, pozostał tylko budynek TK. Nie ma żadnej Krajowej Rady Sądownictwa, jest tylko uzurpatorstwo. Takim językiem było trzeba się posługiwać od rana do wieczora”.

-- MARKOWSKI O BLOKU LEWICOWO-ZIELONO-SOCJALISTYCZNYM: “Po tym, co zrobiła Barbara Nowacka, trzeba zwrócić się do wszystkich innych małych partii i stowarzyszeń, które będą chciały ugrać coś samodzielnie, że skoro nie pasują do centrowo-liberalnego bloku, któremu przewodzi PO, to niech organizują się w blok lewicowo-zielono-socjalistyczny. Oddzielnie te partie albo nie wejdą do parlamentu, albo na nic w nim nie będą miały wpływu, dysproporcjonalnie zwiększając siłę parlamentarną tych, które się w nim znajdą. Proceduralny przypadek, który zdarzył się w 2015 roku sprawił, że 18,6 proc. uprawnionych do głosowania Polaków popierających koalicję skupioną wokół PiS w uczciwych i równych wyborach przekształciło się w 51-proc. większość parlamentarną tej partii. Taka dysproporcjonalność wyników prawie nigdy się w systemach proporcjonalnych nie zdarza. To jest po prostu złe dla demokracji. Wybory są po to, aby wolę wyborców adekwatnie przekładać na polityczną siłę partii ich reprezentujących. Ta partia miała prawo rządzić krajem, ale w ramach konstytucyjnego porządku”.

-- RADNY PIS ZATAIŁ ZEGAREK W OŚWIADCZENIU MAJĄTKOWYM - SE: “Od trzech lat Krzysztof Ciebiada (50 l.), członek Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego pomijał w swoim oświadczeniu majątkowym wyjątkowo kosztowny zegarek marki Breitling. W nadchodzących wyborach samorządowych radny będzie się ubiegał o reelekcję z pierwszego miejsca na listach PiS w okręgu sieradzkim”.

-- URODZINY w sobotę: Marcin Mastalerek, Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, Jerzy Ciszewski, Grzegorz Osiecki, Janusz Krasoń, Tomasz Jastrun, Adam Giersz, Magda Żakowska oraz autor Stanu Gry, NIEDZIELA: Janusz Rewiński, Samuel Pereira.

Źródło: 300polityka.pl

Prezes Orlenu o fuzji z Lotosem. "Jesteśmy zdeterminowani"

Dodano: 15.09.2018 10:27 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Decyzję Komisji Europejskiej w sprawie fuzji z Lotosem powinniśmy otrzymać w pierwszej połowie 2019 roku, wówczas w drugiej połowie przyszłego roku proces przejęcia Lotosu przez Orlen powinien być zakończony - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z "Super Expressem".

Źródło: https:

Z najlepszymi życzeniami z Turcji

Dodano: 14.09.2018 15:11 | 16 odsłon | 0 komentarzy
Co zrobić, żeby załagodzić presję uderzającą w aktywa rynków wschodzących i osłabić popyt na USD? Wystarczy rozczarowane w danych z USA w kombinacji z odważną decyzją banku centralnego Turcji. Jesteśmy w trybie odbudowy sentymentu, ale nie zmienia...

Tagi: Jesteśmy
Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone