środa, 23 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Wiadomości z tagiem Joanna  RSS
STAN GRY: Kalukin o rosnącym prawdopodobieństwie inicjatywy Tuska z prezydentami, Szułdrzyński: PAD śmielej do centrum, Adamowicz: Wielu mnie namawia, żebym kandydowała do PE

Dodano: 23.01.2019 10:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy


-- DZIŚ TRUDNA OPERACJA KORNELA MORAWIECKIEGO - SE: “Marszałek senior trafił do Szpitala Wojskowego we Wrocławiu z silnym bólem brzucha w czwartek. Wczoraj został przewieziony na oddział szpitala MSWiA w Warszawie. Miał przeprowadzone badania, a dziś przejdzie niebezpieczną operację. - Trzymajcie kciuki! – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Kornel Morawiecki i zdradza, co mu dolega. - Trochę przypadkowo zostało to zdiagnozowane. Trafiłem do szpitala we Wrocławiu z zupełnie innymi dolegliwościami – mówi. - To będzie dość poważny zabieg na narządach wewnętrznych w jamie brzusznej – dodaje marszałek senior”.

-- BĘDĘ NAMAWIAŁ SZEFA APPLE DO SPOJRZENIA NA POLSKĘ - PMM W ROZMOWIE Z 300GOSPODARKA: “W Davos będę kontynuował rozmowy z globalnymi liderami technologicznymi. Spotkam się m.in. z Timem Cookiem, prezesem firmy Apple. Będę ich przekonywał do zwrócenia uwagi na najdynamiczniej rozwijający się duży kraj w Europie, czyli Polskę. Zresztą wiele tych topowych firm jest już u nas obecnych. Co pokazuje, że już zdążyły się przekonać o tym jak bardzo utalentowanych pracowników można pozyskać w Polsce”.

-- TU MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ NA CODZIENNY NEWSLETTER 300GOSPODARKI - 300SEKUND!

-- BIELAN O BOJKOCIE TVP: PO CHCE PODNIEŚĆ NAPIĘCIE PO SPOKOJNYM TYGODNIU - 300LIVE:

-- NIE SPOSÓB OCENIAĆ SYTUACJI W GDAŃSKU BEZ UWZGLĘDNIENIA PLANÓW TUSKA, POPARCIE TUSKA DLA DULKIEWICZ ZOSTAŁO ODEBRANE JAKO PRÓBA PRZECIWDZIAŁANIA ZABIEGOM PLATFORMY - RAFAŁ KALUKIN w Polityce: “Choć koniec końców ten slalom może mieć finał paradoksalny. Nie sposób bowiem oceniać sytuacji w Gdańsku (i w całej Polsce) bez uwzględniania ewentualnych planów Donalda Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej wspólnie z mieszkańcami przeżywał żałobę. Przy okazji jednak wysłał czytelny komunikat polityczny, kolejny już w ostatnich miesiącach, sugerujący jego powrót do krajowej polityki. A następnie, w przeddzień ogłoszenia decyzji Dulkiewicz o starcie, otwarcie ją poparł. I to w formie sugerującej łączącą ich poufałość. Co zostało odebrane dosyć jednoznacznie jako próba przeciwdziałania zabiegom Platformy”.

-- KALUKIN O ROSNĄCYM PRAWDOPODOBIEŃSTWIE NIEPARTYJNEJ INICJATYWY TUSKA: “Grzegorz Schetyna, choć uczestniczył w pogrzebie Adamowicza w Bazylice Mariackiej, na wystawną stypę w Europejskim Centrum Solidarność już nie przybył. Zapewne z tej przyczyny, że najbardziej honorowanym gościem był tam Tusk. Drobiazg, ale potwierdzający, że znów są rywalami. Choć ciągle jeszcze ich rywalizacja toczy się podskórnie. Im bardziej jednak kuleją rozmowy nad stworzeniem wspólnych list opozycji na wybory europejskie i parlamentarne (w ostatnich dniach ponoć zaczął wyłamywać się PSL, nieco wcześniej zaś Platforma ostro testowała wytrzymałość SLD), tym bardziej rosną szanse na samodzielną inicjatywę Tuska, niezależną od PO. Tak przynajmniej wynika z narastających spekulacji, plotek, również aluzji dawkowanych przez samego Tuska. Inicjatywę niepartyjną, obywatelską, autoryzowaną przez osobistości polskiego samorządu”.

-- CZY TUSK PODEJMIE RYZYKO WYWRÓCENIA SCENY PRZY POMOCY PREZYDENTÓW MIAST? - KONKLUZJA KALUKINA: “Już teraz padają w tym kontekście nazwiska byłego prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza oraz obecnego Jacka Sutryka, także prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka (nominalnie ciągle jeszcze związanego z PO). Uwzględniając pod wieloma względami symboliczne znaczenie Gdańska, dołączenie do tego grona Aleksandry Dulkiewicz zostałoby uznane za oczywiste. I nawet jeśli ona sama poważnie dziś tego nie kalkuluje, raczej nie będzie w stanie oprzeć się dynamice wydarzeń politycznych. Wszystko więc w rękach Donalda Tuska. Czy podejmie ryzyko wywrócenia sceny politycznej w sądnym roku polskiej demokracji?”

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O TYM, ŻE PAD POWINIEN ŚMIELEJ ZDĄŻAĆ DO CENTRUM: “Prezydent wyglądał na niezwykle poruszonego zabójstwem Pawła Adamowicza mimo dzielących ich różnic politycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że kurs na łagodność jest dla głowy państwa bardziej opłacalny. W wyborach prezydenckich – w przeciwieństwie do parlamentarnych – zwycięzca musi uzyskać ponad połowę głosujących. To zaś oznacza, że bez głosów umiarkowanego centrum nie da się wygrać drugiej kadencji. Głosy żelaznego elektoratu PiS nie wystarczą, trzeba sięgać bardziej do wyborców mniej radykalnych. Jeśli to jednak celowe działanie polityczne, ruchy prezydenta wyglądają zbyt nieśmiało. Jeśli prezydent chciałby wrócić do roli tego dobrego po prawej stronie, powinien być znacznie bardziej wyrazisty i konsekwentny”.

-- MAGDALENA ADAMOWICZ W ROZMOWIE Z ANDRZEJEM STANKIEWICZEM O NAGONCE WŁADZY NA WAJDĘ I ADAMOWICZA: “Nie kierują mną tylko wątki osobiste. Miałam na myśli milczenie rozumiane jako przyzwolenie na nagonki. Nie chodzi wyłącznie o nagonki takie, jak wobec Pawła. W ostatnich latach w podobny sposób niszczono wielu ludzi, choćby Andrzeja Wajdę. Robiła to obecna władza, która ma instrumenty prześladowania i niszczenia ludzi. Dużo jest dziś nienawiści. Dlatego uważam, że wśród części ludzi było przyzwolenie na takie operacje. Co pan sądzi o tych aktach politycznego zgonu, które Pawłowi i innym prezydentom miast wystawiła Młodzież Wszechpolska, bo byli gotowi przyjmować imigrantów?”

-- MAGDALENA ADAMOWICZ NA PYTANIE STANKIEWICZA XZY HJĘZYK NIENAWIŚCI MIAŁ WPŁYW NA DZIAŁANIA ZABÓJCY: “Tak uważam. Bagatelizowanie takich wydarzeń przez prokuraturę wywołało dalszą agresję i falę nienawiści. A to przyczyniło się do zabójstwa mojego męża”.

-- NIE CHCĘ, BY KACZYŃSKI SIĘ O NIM WYPOWIADAŁ - DALEJ ADAMOWICZ W ONECIE: “To nie jest najważniejsza osoba w Polsce. Nie wiem dlaczego ten człowiek żywił do Pawła tak ogromną niechęć. Mówiąc szczerze, nawet nie chciałabym, żeby się o nim wypowiadał”. -- ADAMOWICZ O STARCIE DO PE: "Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego. Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna".

-- CZY POLACY DADZĄ SIĘ PRZEKONAĆ DO PODOBNEGO MANEWRU JAK PO PREMIACH - ŁUKASZ LIPIŃSKI: “PiS chce zamknąć temat, podobnie jak w sprawie drugich pensji dla rządu Szydło. Wówczas Jarosław Kaczyński zmusił ministrów do zwrotu premii na Caritas, a także ściął pensje posłom, samorządowcom oraz prezesom firm państwowych i samorządowych. Czy wyborcy po raz drugi dadzą się przekonać do podobnego manewru? Być może kolejny sygnał, że obóz władzy głoszący urzędową skromność potrafi być całkiem szczodry wobec swoich ludzi, zostanie przez wyborców zapamiętany i wykorzystany przy wyborczych urnach”.

-- HGW Z OCHRONĄ - Tomasz Żółciak w DGP: “Hanna Gronkiewicz-Waltz to kolejny samorządowiec, który obawia się o swoje bezpieczeństwo. Ochronę policji uzyskał już prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Tamtejsza policja uznała, że groźby kierowane pod jego adresem były na tyle realne, że należy oddelegować funkcjonariuszy do jego ochrony. W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością zatrzymali 24-letniego mieszkańca Olsztyna, który w internetowych wpisach chwalił zabójcę Adamowicza i wskazywał, że "następny będzie Grzymowicz". Podobna sytuacja spotkała Wadima Tyszkiewicza. Na ulicy ktoś namalował napis "Tyszkiewicz, ty będziesz następny".

-- PANNA MŁODA NA KAŻDYM WESELU - MAGDALENA ŚRODA O GIERTYCHU: “Roman Giertych również dokonał spektakularnej konwersji, ale bonusy, które za to otrzymuje, znacząco przerastają „zasługi” i bezpodstawnie wymazują jego grzechy. Nie jego to zapewne wina, że wszyscy go pożądają. Zdawać by się mogło, że żadne opozycyjne media nie przetrwają bez jego komentarzy, że mało kto obroni swoją sprawę bez jego prawniczych umiejętności i nikt tak jak pan mecenas nie ozdobi publicznych spotkań (również organizowanych przez „Wyborczą” w Muzeum Narodowym) swoją wiedzą i błyskotliwością”.

-- JEST COŚ BEZWSTYDNEGO W GWIAZDORSKIEJ AKTYWNOŚCI GIETYCHA - DALEJ ŚRODA: “Jest coś bezwstydnego w jego dzisiejszej publicznej, gwiazdorskiej aktywności, tak jakby pamięć o przeszłości dała się wymazać i nie miała żadnego znaczenia. I zapewne nie ma dla tych, którzy gorliwie wspierają jego polityczną karierę. Jednak przeszłość jest ważnym elementem odpowiedzialności moralnej. Pamięć o tym, kim byliśmy, powinna służyć jako miara naszych dzisiejszych ambicji. Poglądy można zmieniać, ale – jak mówi stare polskie przysłowie – „nie można być panną młodą na każdym weselu”. Figura wiecznej „panny młodej” jest bowiem jedną z przyczyn, dla których odpowiedzialność za przeszłość traci moralne znaczenie, a polityka – swoją wiarygodność”.

-- CIESZMY SIĘ, ŻE LUDZIE SIĘ ZMIENIAJĄ - PAULA SAWICKA O GIERTYCHU: “Nie jest łatwo publicznie przyznać się do błędu. Należy docenić to, co powiedział Giertych, i kontynuować dyskusję. Różnice pozostaną, nawet poważne. Ideowo i politycznie poglądy Giertycha są mi obce, ale przecież nie chodzi o jedność poglądów, chodzi o to, by przyjmując te różnice do wiadomości, nie narzucać swoich przekonań. Zresztą miejmy na uwadze także to, że wielu zasłużonych ludzi lewicy ma w swoich biografiach niechlubne epizody czasu stalinizmu. Oni również przeszli głęboką zmianę, która doprowadziła ich nierzadko do walki z systemem, który przedtem popierali. Cieszmy się, że ludzie się zmieniają”.

-- AGNIESZKA KUBLIK O SŁOWACH WILDSTEINA NA GALI SIECI - pisze w GW: “Bronisław Wildstein ubolewa, że żyjemy w świecie na opak, w którym "nienawistnicy organizują się, by walczyć z nienawiścią". Jego ocenę sytuacji po śmierci prezydenta Adamowicza oklaskiwali prezes PiS, premier i ministrowie”.

-- PIS JEST ZDANIEM KRZYSZTOFA BOSAKA PARTIĄ ETATYSTYCZNEJ CENTROLEWICY - jak mówi w rozmowie z Maciejem Miłoszem i Grzegorzem Osieckim w DGP: “PiS jest partią etatystycznej centrolewicy, łączącej zachowawczość z radykalizmem i chadeckość z socjalizmem. PiS realizuje politykę prounijną i socjaldemokratyczną, operując zarazem patriotyczną i niepodległościową frazeologią. Pamiętajmy też, że to PiS poparł wzmacniający Brukselę traktat lizboński. Nawet teraz najważniejsi politycy tej partii, jak Mateusz Morawiecki, nie wykluczają przystąpienia Polski do strefy euro”.

-- BOSAK O POLSCE DLA POLAKÓW…. :“Nie chcemy masowej imigracji i nie chcemy imigracjonizmu jako głównej doktryny polityki społecznej i gospodarczej państwa. Podoba nam się sprawdzony model – Polska zamieszkana przez Polaków”.

-- ROZWODZIMY SIĘ Z ROSYJSKIM GAZEM - JEDYNKA DGPo rosnącym udziale gazu amerykańskiego.

-- 2 LATA TEMU Włodzimierz Czarzasty został wybrany na przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

-- URODZINY: Michał Kleiber, Zbigniew Niemczycki, Jan Maria Jackowski, Joanna Mazur.

Źródło: 300polityka.pl

Liga Mistrzyń: Zespół Joanny lepszy od wicemistrzyń Polski

Dodano: 22.01.2019 19:50 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Siatkarki ŁKS Commercecon przegrały w Łodzi z mistrzem Włoch Imoco Volley Conegliano 0:3 (20:25, 15:25, 17:25) w meczu trzeciej kolejki grupy D Ligi Mistrzyń.

Źródło: https:

"Dziękuję, że trzymaliście tak mocno kciuki"

Dodano: 22.01.2019 16:35 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Trzy nominacje dla "Zimnej wojny". Paweł, gratuluję! Łukasz, gratuluję! - mówi aktorka Joanna Kulig. Odtwórczyni głównej roli w trzykrotnie nominowanym do Oscarów filmie zamieściła na Instagramie nagranie.

Tagi: Trwa, Joanna
Źródło: https:

OBRAZ DNIA: Fakty: Plan Gdańska na 4 czerwca to wielka manifestacja środowisk obywatelskich, Ociepa: Dulkiewicz nie potwierdza startu, ale jak się wydaje, to kwestia czasu

Dodano: 21.01.2019 20:16 | 7 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Bielan o projekcie ustawy dot. jawności zarobków w NBP: Myślę, że to już nie jest kwestia tygodni, tylko dni PAD: Pierwsza Dama powinna być ubezpieczona, jeżeli chodzi o kwestie emerytalne. Natomiast moja żona nie oczekuje pensji i wielokrotnie mi to mówiła PAD: Nie ma przepisów traktowych, które mówią o wykluczeniu kogokolwiek z UE. To musi być decyzja taka jak decyzja o Brexicie PAD: Nie chcę oceniać poszczególnych mediów. Mam zastrzeżenie do polskich mediów w ogóle PAD: Apeluję, żeby rachunek zacząć od siebie, żeby każdy w swoim sumieniu zastanowił się nad tym, co do tej pory pisał w Internecie, w jaki sposób się wypowiadał PMM we wtorek w Kwadrans po ósmej opowie o projekcie nowych świadczeń Mama plus oraz o sytuacji społecznej po zabójstwie prezydenta Adamowicza Rozporządzenie ws. wyborów w Gdańsku opublikowane w DzU Neumann pytany o bojkot TVP: Będziemy o tym rozmawiać na zarządzie w tym tygodniu http://300polityka.pl/live/2019/01/21/ -- O CZYM ROZMAWIAŁ PREMIER Z SZEFEM GOOGLE PODCZAS SPACERU W ŁAZIENKACH?  -- 4 NAJCIEKAWSZE PUNKTY Z GOSPODARCZEGO SZCZYTU EUROPY ŚRODKOWEJ Z SZEFEM GOOGLE W WARSZAWIE http://300gospodarka.pl/news/2019/01/21/4-najciekawsze-punkty-debaty-z-udzialem-szefa-google-w-warszawie/ -- 300SEKUND! Samochody elektryczne na węgiel, Polska milionerami stoi, Chiny rosną najwolniej od 28 lat http://300gospodarka.pl/300sekund/2019/01/21/300sekund-samochody-elektryczne-na-wegiel-polska-milionerami-stoi-chiny-rosna-najwolniej-od-28-lat/ ***** WYDARZENIA POLSATU -- SZEF OCHRONY FINAŁU WOŚP W GDAŃSKU ZATRZYMANY. -- MOCNE DZIAŁANIA WYTACZA DZIŚ MSWIA - Małgorzata Ziętkiewicz: Minister Brudziński pisze wręcz o cofnięciu koncesji za rażące uchybienia. -- MSWIA ZLECIŁO KONTROLĘ GDAŃSKIEJ POLICJI W INNEJ SPRAWIE - Ziętkiewicz dalej: Chodzi o groźby karalne, jakich miał dopuścić się Stefan W. wobec Tobiasza Ł. -- 3 MARCA ODBĘDĄ SIĘ WYBORY NA PREZYDENTA GDAŃSKA. -- ALEKSANDRA DULKIEWICZ TO NIEMAL PEWNA KANDYDATKA W WYBORACH NA PREZYDENTA GDAŃSKA - Dariusz Ociepa. -- PAWEŁ ADAMOWICZ WYZNACZYŁ JĄ NA SWOJEGO PIERWSZEGO ZASTĘPCĘ - TYM SAMYM NIEJAKO JĄ WSKAZAŁ - Ociepa dalej. -- PO POŁUDNIU PODPISAŁ ROZPORZĄDZENIE WS. WYBORÓW - Ociepa. -- ALE DULKIEWICZ OFICJALNIE NIE POTWIERDZA STARTU - Ociepa dalej: Jak się wydaje, to jednak tylko kwestia czasu. -- JEŚLI WYSTARTUJE, DULKIEWICZ MOŻE BYĆ JEDYNĄ KANDYDATKĄ - Ociepa: Wtedy wybory zamienią się w plebiscyt. -- PO POLITYCZNEJ WZGLĘDNEJ CISZY, KTÓRA PANOWAŁA DO DNIA POGRZEBU, LINIA PODZIAŁU STAJE SIĘ CORAZ BARDZIEJ WYRAŹNA - Ociepa dalej: Zbitka wypowiedzi Jana Grabca i Waldemara Budy, fragment konferencji Joanny Scheuring-Wielgus i Ryszarda Petru. -- JUREK OWSIAK WRÓCIŁ DO PRACY, ALE TEN POWRÓT ZACZĄŁ OD APELU DO POLITYKÓW O POWSTRZYMANIE SPIRALI NIENAWIŚCI. -- CEO GOOGLE Z WIZYTĄ W WARSZAWIE. ***** FAKTY TVN -- WYZNANIE MATKI MORDERCY. POLICJA TRACI KONTROLĘ - w zapowiedzi. -- MATKA POINFORMOWAŁA O OBAWACH POLICJĘ. -- MIELI 8 DNI ŻEBY ZAREAGOWAĆ, TO ZDARZA SIĘ TAK RZADKO, ŻE POWINNO SŁUŻBY POSTAWIĆ NA NOGI - Sobieniowski. -- BRUDZIŃSKI KWITUJE TWEETEM, ŻE ZLECIŁ KONTROLĘ - Sobieniowski. -- MSW ODPOWIADA KOMUNIKATEM, KTÓRY MOŻNA NAZWAĆ ROZSZERZONĄ WERSJĄ TWEETA - Sobieniowski. -- PYTANIA O TO INFORMACJE PROKURATURY, ŻE MÓGŁ ROZWAŻAĆ ATAK NA PAŁAC PREZYDENCKI - Sobieniowski. -- NIE BARDZO WIADOMO JAK NA MONITORINGU MIEJSKIM MOŻNA TO ODCZYTAĆ - Sobieniowski. -- TOTALNE ZAMULANIE, PO CO ROBI TO PROKURATURA - Ryszard Kalisz. -- BRAK REAKCJI NA OSTRZEŻENIA MATKI - Sobieniowski. -- OWSIAK ZREZYGNOWAŁ ALE WRÓCIŁ - w zapowiedzi. -- USTAWA O ZAROBKACH W NBP JAK FATAMORGANA - w zapowiedzi. -- DOBRE PYTANIE, SAM CZEKAM NA TĘ USTAWĘ - J.M. Jackowski. -- TO SAM SEN. JACKOWSKI PYTAŁ O PENSJE W NBP - Dariusz Prosiecki. -- PIS CZEKA AŻ SPRAWA PRZYSCHNIE - Katarzyna Lubnauer. -- NIE WIADOMO CZY PIS PRZEDSTAWI PROJEKT PRZED LUTOWYM POSIEDZENIEM - Prosiecki. -- ŻEBY ZROBIĆ SZCZELNY PRZEPIS, TRZEBA GO DOBRZE PRZYGOTOWAĆ - Zbigniew Gryglas. -- KIEDY KOŃCZY SIĘ SPÓR A ZACZYNA HEJT - w zapowiedzi. -- ZATRZYMANO KOLEJNE 4 OSOBY ZA HEJT W INTERNECIE A ZATRZYMANE MAJĄ BYĆ KOLEJNE OSOBY - Knapik. -- WSZYSCY SPOTKAMY SIĘ W GDAŃSKU, ODPOWIADAMY NA APEL PAWŁA ADAMOWICZA - Rafał Trzaskowski. -- MUSIMY ZROBIĆ Z TEGO WIELKIE ŚWIĘTO DEMOKRACJI - Tadeusz Truskolaski. -- ARLETA ZALEWSKA O PLANIE PAWŁA ADAMOWICZA NA 4 CZERWCA. -- PLAN GDAŃSKA` TO WIELKA MANIFESTACJA ŚRODOWISK OBYWATELSKICH - Zalewska. ***** WIADOMOŚCI TVP -- SZEF GOOGLE’A NA SPOTKANIU Z PREMIEREM - Bartłomiej Graczak. -- W CIĄGU DEKADY POLSKA ZWIĘKSZYŁA NAKŁADY NA INNOWACJĘ - Graczak. -- UDZIAŁ GOSPODARKI CYFROWEJ W POLSKI PKB TO PONAD 6% - Graczak: W ciągu 6 lat może wzrosnąć do 15%. -- DARIUSZ S. W DNIU FINAŁU WOŚP SZEFOWAŁ OCHRONIE. DZIŚ ZATRZYMANY I DOPROWADZONY DO PROKURATURY - Marcin Tulicki: Dariusz S. przekazał policji identyfikator “media” i skłamał, że napastnik dzięki niemu dostał się na scenę. -- JERZY OWSIAK ZAPEWNIAŁ, ŻE NIE UCIEKA OD ODPOWIEDZIALNOŚCI PO MORDERSTWIE PAWŁA ADAMOWICZA, ALE NA PYTANIA O ZABEZPIECZENIA IMPREZY ODPOWIADAĆ NIE CHCIAŁ - Tulicki. -- DZIEŃ PO TRAGEDII ZAPEWNIAŁ, ŻE OCHRONA BYŁA DOBRA - Tulicki.

Źródło: 300polityka.pl

Przejechał 2 tys. km kradzionym autem. Rozbił się na słupie energetycznym

Dodano: 21.01.2019 17:20 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Strażnicy Graniczni ze Świecka w Lubuskiem zatrzymali po pościgu 39-letniego Polaka pod zarzutem kradzieży volkswagena. Tym autem przejechał około 2 tys. km – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Tagi: Polacy, Joanna
Źródło: https:

Teraz! domaga się uchwalenia ustaw dot. mowy nienawiści. Scheuring-Wielgus: Hejt i mowa nienawiści nie tylko ranią, ale również zabijają

Dodano: 21.01.2019 11:25 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Zamordowanie prezydenta Adamowicza to wg nas jedno z najważniejszych i najtragiczniejszych wydarzeń w naszej historii. Jest to również dowód na to, że hejt i mowa nienawiści nie tylko ranią, ale również zabijają. Mówię o tym od 3 lat i od 3 lat wszystkie moje wypowiedzi nt. mowy nienawiści oraz ustawy, które składam, są wyśmiewane regularnie przez polityków PiS. Nigdy żadna formacja rządząca nie używała hejtu i nienawiści do walki z opozycją. Nigdy żadna formacja polityczna nie uczyniła z hejtu i nienawiści codzienności. Do teraz, do formacji, która rządzi teraz, do PiS” - mówiła na konferencji prasowej w Sejmie Joanna Scheuring-Wielgus z Teraz!. To był mord polityczny. Odpowiedzialnym za język nienawiści w Polsce jest PiS. Nie wierzę w refleksję po ich stronie. Gdyby miała miejsce, to Jacek Kurski od kilku dni nie byłby prezesem TVP. Nie zgadzamy się na hasło „ciszej nad tą trumną”. Trzeba wyciągnąć wnioski, żeby nigdy taka sytuacja się w Polsce nie powtórzyła” - dodawał Ryszard Petru.

Źródło: 300polityka.pl

Joanna Kulig: Brakuje mi kościoła

Dodano: 20.01.2019 18:02 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Przebywająca w USA aktorka Joanna Kulig wyznała w wywiadzie dla "Vogue Polska", że brakuje jej ojczyzny i kościoła.

Tagi: Joanna
Źródło: https:

Joanna Kulig: Brakuje mi kościoła

Dodano: 20.01.2019 12:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Przebywająca w USA aktorka Joanna Kulig wyznała w wywiadzie dla "Vogue Polska", że brakuje jej ojczyzny i kościoła.

Tagi: Joanna
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone