niedziela, 18 lutego 2018 r.  Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Wiadomości z tagiem KIEDY  RSS
STAN GRY: Pomaska: Polska ma być także dla ludzi, którzy dziś wspierają PiS, Karnowski: Morawiecki skutecznie przekonuje zachodnie elity do naszych reform, Wołodźko: Inwestujmy w Polskę B i C

Dodano: 17.02.2018 10:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy


-- ZNÓW COŚ NIE WYSZŁO, PIS BĘDZIE MIAŁO UBAW - GAZETA.PL O PUBLIKACJI 300: PO i Nowoczesna wymyśliły hasło na wybory samorządowe. Znów coś nie wyszło. PiS będzie miał ubaw:

-- KRZYSZTOF WOŁODŹKO W GPC O PIS JAKO AMBASADORZE POLSKIEJ PROWINCJI: “PiS w sprawach społeczno-gospodarczych stoi przed rzadko spotykaną szansą. Ponieważ i tak nie dogaduje się z liberalnym mainstreamem, nic nie straci jako ambasador polskiej prowincji. Więcej jeszcze: może zyskać wdzięczność elektoratu przez dekady przyzwyczajonego do tego, że nikt się o niego faktycznie nie troszczy”.

-- W WIĘKSZYM STOPNIU ZATROPSZCZYĆ SIĘ O POLSKĘ B I C - KONKLUZJA WOŁODŹKI: “PiS stoi przed sporą szansą. Ponieważ i tak nie lubią go w mainstreamowych mediach, może w większym stopniu zatroszczyć się o Polskę B i C. W Ministerstwie Infrastruktury powstaje właśnie „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. Państwo wyłoży na niego 3,5 mld zł. Czy to dużo czy mało? Na podstawową infrastrukturę: wodę, kanalizację i drogi, które stanowią 85 proc. potrzeb gmin 20 wiejskich, potrzeba 100 mld euro, aby doprowadzić je do dobrych standardów – twierdzą samorządowcy. Istotne jednak jest, żeby w ogóle mówić o różnorodnej specyfice polskiej prowincji. Jeśli PiS chce innej Rzeczypospolitej, musi samodzielnie analizować, diagnozować i głośno mówić o problemach Polski B i C”. 

-- MICHAŁ KARNOWSKI: MORAWIECKI SKUTECZNIE PRZEKONUJE EUROPEJSKIE ELITY DO NASZYCH REFORM: “A na końcu - mocne oklaski. W kuluarach niemiecki biznesmen powiedział mi po spotkaniu: Nareszcie zrozumiałem o co wam chodzi. Nie wszystko, ale dużo. Wydaje się, że można postawić tezę iż polski premier skutecznie przekonuje zachodnie elity do naszych reform. Jeśli utrzymamy ten kurs, tę precyzję argumentacji i jej intensywność, także w medialnym obrazie Polski prędzej czy później nastąpi zmiana. Nie dziwię się, że zaniepokojeni politycy PO rozpoczęli dzisiaj kampanię hejtowania zagranicznych wystąpień Morawieckiego. Oni widzą, że to przynosi efekty, odbiera ich przekazowi wiarygodność nawet tam, w Berlinie. To optymistyczne wieści dla ludzi, którzy chcą zmieniać Polskę i chcą dobrej współpracy w Europie”. 

-- MORAWIECKI CZARUJE BERLIN - tytuł na jedynce GW.

-- DUŻO UŚMIECHÓW, MAŁO KONKRETÓW - Bartosz T. Wieliński w GW: “– Mamy jeszcze w pamięci wizytę Beaty Szydło. Widać zmianę na lepsze. Premier mówił po angielsku, był wyluzowany, można z nim było bezpośrednio dyskutować – relacjonują „Wyborczej” rozmówcy z kręgów niemieckiej dyplomacji. Dwa lata temu Szydło również spotkała się z kanclerz Angelą Merkel i wygłosiła przemówienie w berlińskiej Fundacji Koerbera, gdzie lodowatym głosem odpierała zarzuty o łamanie przez rząd PiS praworządności i naruszanie wolności mediów. Na jej tle prezentował się jak menedżer, który przeszedł do polityki. Można śmiało powiedzieć, że był pierwszym szefem polskiego rządu, który podczas wizyty w Niemczech więcej miejsca poświęcił gospodarce niż polityce”. 

-- WSPÓLNE SPOJRZENIE NA HISTORIĘ, ALE NORD STREAM DZIELI - jedynka GPC.

-- CZĘŚĆ WYSTĄPIENIA MORAWIECKIEGO W BERLINIE: “Te zjawiska były bardzo silnie odczuwane w Polsce i jest to kwestia fundamentalna dla każdego, kto chciałby zrozumieć to, co dzieje się w Polsce (…) i to, dlaczego nasz rząd i obóz polityczny ma tak ogromne poparcie społeczne mimo wszystkich, płynących ze wszystkich stron nacisków wewnętrznych i zewnętrznych. To właśnie dlatego, że staramy się odpowiedzieć na nierówności, niesprawiedliwość i bezprawie - robimy to może w niedoskonały sposób, ale się staramy”. 

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI, O TYM, ŻE MŁODZI NIEMCY NIE PAMIĘTAJĄ O TYM, KTO BYŁ SPRAWCĄ - pisze w RZ: “Istnieje więc głęboka różnica pomiędzy deklaracjami pani kanclerz a tym, co myślą zwykli Niemcy i co mogą zobaczyć w najważniejszym berlińskim muzeum. I jeśli rzeczywiście Polsce zależy na prawdzie historycznej, nie powinniśmy czuć się usatysfakcjonowani tym, że kilku VIP-ów powie coś miłego. Cytowane bowiem badania socjologiczne pokazują, że pamięć Niemców się zmienia. I tu powstaje kilka ważnych pytań: kiedy pamięć o niemieckiej winie zmniejszy się w społeczeństwie tak, że politycy przestaną się do niej przyznawać? I kto wówczas w opinii naszych zachodnich sąsiadów winien będzie zbrodniom III Rzeszy, skoro nie będą to już Niemcy?” 

-- TO, CO MORAWIECKI UGASI, KACZYŃSKI ZAWSZE MOŻE ROZPALIĆ - Adam Szostkiewicz: “Usuwanie złogów po poprzednim rządzie zjednoczonej prawicy jest zadaniem na miarę Heraklesa i wcale nie wiadomo, czy rząd p. Morawieckiego temu podoła. Wszystko bowiem zależy od kaprysów p. Kaczyńskiego, który przecież tolerował destrukcyjną politykę duetu Szydło-Waszczykowski na odcinku niemieckim i zachęcał do wystawienia Niemcom rachunków za polskie straty wojenne. To, co Morawiecki ugasi, Kaczyński zawsze może rozpalić, jeśli taka będzie jego kalkulacja polityczna”. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1738520,1,morawiecki-w-berlinie-bez-przelomu.read

-- AGNIESZKA POMASKA O SPRAWIE ADAMOWICZA - w rozmowie Piotra Witwickiego w RZ: “Nie będę się wcielała w rolę sędziego. Jak to wygląda politycznie, wszyscy widzimy”.

-- TRZEBA POWIEDZIEĆ STOP NIEZALEŻNIE OD TEGO, KOGO TO DOTYCZY - mówi Pomaska: “Mam poczucie, że dzieje się coś złego. Nawet jeśli będziemy się przerzucać oskarżeniami, kto był winny i kto zaczął, to pewne granice zostały przekroczone. Trzeba powiedzieć temu stop, i to niezależnie od tego, kogo to dotyczy, bo inaczej za chwilę będzie tak można obrażać twoje albo moje dzieci. Zresztą wcześniej wygrałam sprawę w Gryfinie, gdzie jeden pan obrażał właśnie moje dzieci”.

-- POLSKA MA BYĆ TAKŻE DLA LUDZI, KTÓRZY DZIŚ WSPIERAJĄ PIS - POMASKA: “Po to, by Polska był miejscem dla każdego, bez względu na wiarę, poglądy czy orientację seksualną. By nie była krajem tylko dla tych, których aktualna władza uważa za „swoich". Także dla ludzi, którzy dziś wspierają PiS i mają mocno prawicowe poglądy”.

-- ZWIĄZKI PARTNERSKIE POWINNY BYĆ W PROGRAMIE PO - mówi Pomaska w RZ: “Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek - nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem. Jest wiele kwestii, które trzeba załatwić, sprawy związane z bezpieczeństwem, rodziną czy zdrowiem, ale jest też np. kwestia związków partnerskich. Te wszystkie rzeczy powinny być w programie Platformy”. 

-- KAMIL DZIUBKA NA ONECIE O OSOBNEJ KAMPANII TRZASKOWSKIEGO I RABIEJA: “- Rozmawiamy o programie, konsultujemy pewne rzeczy, natomiast nie jestem zwolennikiem tego, żeby się wszędzie pokazywać razem - mówi w rozmowie z Kamilem Dziubką Trzaskowski. - To nie jest kampania amerykańska. Wspólne wystąpienia mogłyby być odebrane dosyć dziwnie, coś w stylu "dzielenia skóry na niedźwiedziu" - dodaje”. 

-- ABORCJA TO NIE TEMAT NA BLUZKĘ - Aleksandra Klich w GW o okładce Wysokich obcasów: “Jednak samej aborcji nie da się sprowadzić do prostego hasła w rodzaju: „Papierosy są do dupy”. Dla jednych aborcja jest ulgą, dla innych – traumą. Są kobiety, które traktują ją jak zabieg, dla innych wiąże się ze strachem, z wątpliwościami, dramatem. Jedne przerywają ciążę, bo uważają, że np. mają zbyt małe mieszkanie, żeby pomieścić kolejne dziecko. Inne nie zdecydują się na aborcję nawet wtedy, gdy się dowiadują, że płód może być uszkodzony, bo np. czekały na upragnione dziecko latami, po drodze tracąc kolejne ciąże”. 

-- KACZYŃSKIEGO OBALI ULICA, NIE ŻADNA PARTIA - FRASYNIUK W JEDYNKOWYM TEKŚCIE GW JACKA HARŁUKOWICZA: “– Nie mam dziś już wiary w żadną partię, nie mam wiary w KOD. Jak nas Kaczyński wk..., to obali go ulica, a nie żadna partia – mówi”. 

-- PIS DAŁ SIĘ SPROWOKOWAĆ - pisze Ewa Siedlecka: “Wszystko poszło według scenariusza: PiS dał się sprowokować. Obraz Frasyniuka w kajdankach musi robić wrażenie na „antykomunistycznych” wyborcach PiS”. 

-- ADRIAN ZANDBERG O BANKIERACH W POLITYCE- pisze w SE: “Prywatne banki umieją zadbać o wpływy polityczne. Służy im zjawisko obrotowych drzwi. Bankierzy obejmują stanowiska w rządach, żeby dbać o swoje interesy. Politycy, w nagrodę za korzystne dla banków decyzje, dostają lukratywne posady doradców. Ten proceder ma miejsce na samych szczytach władzy. Były szef Komisji Europejskiej zasiada dziś we władzach banku Goldman Sachs odpowiedzialnego za ostatni kryzys gospodarczy. Ale nie inaczej jest przecież w Polsce”. 

-- SENAT KOŃCZY Z BEZMYŚLNYM WARSZAWOCENTRYZMEM - PIOTR TRUDNOWSKI O RZECZNIKU PRZEDSIĘBIORCÓW:

-- URODZINY: Ludwik Turko, Marek Beylin, Krzysztof Kosiński, NIEDZIELA: Grzegorz Schetyna kończy 55 lat!

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Fakty: Reparacje to temat na użytek wewnętrzny, Wiadomości: Klimat do rozmowy z Niemcami zdecydowanie się poprawił

Dodano: 16.02.2018 21:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Petru: Potrzebujemy kontrofensywy proeuropejskiej Petru: Będę robić wszystko żeby nie dopuścić do połączenia PO z N. Gdyby nastąpiło, stworzę nowy projekt Dworczyk: Premier nie unika żadnych trudnych tematów Dworczyk: Każde spotkanie po zmianach personalnych można nazwać nowym otwarciem Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt nowelizacji Kodeksu karnego o przemocy motywowanej uprzedzeniami Zakończyła się wizyta premiera Morawieckiego w Berlinie PMM: Dziękuję za intensywne rozmowy o naszych oczekiwaniach. Nowe partnerstwo Polski i Niemiec jest dziś dla UE potrzebą chwili PMM złożył wieniec pod Pomnikiem Pomordowanych Żydów Europy Merkel: Wspieramy rozmowy Polski i KE. Wierzę, że wszystko rozwija się we właściwym kierunku i są pewne postępy http://300polityka.pl/live/2018/02/16/ -- PO I NOWOCZESNA IDĄ DO WYBORÓW Z HASŁEM... PIS-U Z 2006: ***** FAKTY TVN -- DOSADNIEJ NIŻ AMERYKAŃSKI AMBASADOR O USTAWIE MÓWI DORADCZYNI PREZYDENTA: Spokojne i wyważone, ale stanowcze, jest przesłanie amerykańskiego ambasadora w sprawie kontrowersyjnej ustawy o IPN. - Wolność słowa i edukacja to najlepsze antidotum na nieprawdziwe słowa - mówi Paul Jones. Dosadniej o podpisanej przez prezydenta ustawie wyraża się doradczyni Andrzeja Dudy. Zofia Romaszewska mówi, że jest idiotyczna. -- Doradczyni prezydenta Dudy o ustawie o IPN-ie mówi tak źle jak opozycja. Albo nawet gorzej - Jakub Sobieniowski. -- ZOFIA ROMASZEWSKA: Ustawa zostanie prawdopodobnie zmieniona. Tak sądzę, przecież ona jest idiotyczna. Tak wyglądać nie może -- STANISŁAW PIĘTA: Chciałbym powiedzieć jedno: czas, w którym w Warszawie ton nadawały ambasady, już minął. -- JAN MARIA JACKOWSKI: Odbieram to jako wypowiedź ambasadora, który kończy misję w Warszawie -- Trudno myśleć, że oświadczenie Jonesa miało wymiar osobisty, bo ambasador do Polaków mówił to, co wcześniej mówił w cztery oczy polskim politykom sam szef amerykańskiej dyplomacji, a całemu światu - Departament Stanu - Sobieniowski. -- ANDRZEJ OLECHOWSKI: Cudzoziemcy pytają, jak to jest, że Polacy szukają zwady ze wszystkimi swoimi sojusznikami. -- SOBIENIOWSKI O POSTULATACH ZMIAN: Izraelski instytut pamięci Yad Vashem mówi wprost, że oczekuje od Trybunału Konstytucyjnego zmiany ustawy, co oczywiście nie jest możliwe. Trybunał Konstytucyjny może jednak dokonać wykładni przepisów ustawy o IPN-ie oraz ewentualnie uznać je za niezgodne z ustawą zasadniczą. Przepisy uznane za niezgodne z konstytucją ustawodawca może zmienić. -- JACEK CZAPUTOWICZ: Te wszystkie wątpliwości zgłaszane przez stronę amerykańską i izraelską mogą być rozwiane, więc poczekajmy. Jestem dobrej myśli -- PMM W SYGNAŁACH DNIA: Jeśli będzie taka konieczność i Trybunał Konstytucyjny tak uzna, to być może nastąpi pewne doprecyzowanie pewnych zapisów -- RAFAŁ GRUPIŃSKI: Jeśli to będzie próba klajstrowania zapisów tak, aby usatysfakcjonować radykalnych nacjonalistów, to będzie jeszcze gorzej. -- DŁUGI PROTOKÓŁ ROZBIEŻNOŚCI Z NIEMCAMI: Praworządność, bezpieczeństwo, gospodarka, historia - długi jest protokół rozbieżności w stosunkach polsko-niemieckich. Pierwszy raz do Berlina pojechał premier Mateusz Morawiecki. Nie po to, by dokonywać przełomu, ale przekonywać o chęci współpracy. -- PIERWSZA WIZYTA I BERLIN WYCIĄGNĄŁ DO PREMIERA RĘKĘ - Maciej Knapik. -- DRUGI TEMAT HISTORYCZNY NIE ZAISTNIAŁ - Knapik o reparacjach. -- NIE BYŁO W OGÓLE ROZMOWY NA TEN TEMAT, W KRAJU ZAWSZE MOŻE SIĘ TOCZYĆ DYSKUSJA - Marek Suski. -- I TO POKAZUJE, ŻE REPARACJE TO TEMAT GŁÓWNIE NA UŻYTEK WEWNĘTRZNY - Knapik. -- KANCLERZ MERKEL OPOWIEDZIAŁA SIĘ PO DRUGIEJ STRONIE SPORU O PRAWORZĄDNOŚĆ - Knapik. -- TO KROK W PRZÓD CZY DREPTANIE W MIEJSCU? GESTY TO ZA MAŁO - MÓWI OPOZYCJA - Knapik. -- W PROTOKOLE ROZBIEŻNOŚCI KWESTIA UCHODŹCÓW I NORD STREAM 2 - Knapik. ***** WIADOMOŚCI TVP -- POLITYKA GOSPODARKA I HISTORIA, KWESTII WIĄŻĄCYCH WARSZAWĘ I BERLIN JEST DUŻO, CHOĆ NIE ZAWSZE SĄ ONE ZBIEŻNE I NIE ZAWSZE ŁATWE - zapowiedź: Dziś obie strony podkreślały, że rozmowy Angeli Merkel i Mateusza Morawieckiego były dobre. -- OCZEKIWANIA WZGLĘDEM TEGO SPOTKANIA NIE BYŁY WYGÓROWANE - Damian Diaz: Nikt nie zapowiadał przełomu czy nowego otwarcia. --  TO PIERWSZE SPOTKANIE PREMIERA POLSKI I KANCLERZ NIEMIEC PO PRZETASOWANIACH W RZĄDACH OBU PAŃSTW - Diaz: Nie chodziło o nowe otwarcie, a lepsze wzajemne zrozumienie. -- ROZMOWA PRZEDŁUŻYŁA SIĘ O 20 MINUT. -- ZROZUMIENIE REFORMY SĄDOWNICTWA JEST POTRZEBNE TAKŻE W BRUKSELI - Diaz. -- NA LINII WARSZAWA-BERLIN BRAK OZNAK POROZUMIENIA WS. BUDOWY GAZOCIĄGU NORD STREAM 2. Polskę i Niemcy różni też nadal stosunek do nielegalnej imigracji. -- W SPRAWIE POLSKICH FIRM TRANSPORTOWYCH NIEMIECKA KANCLERZ ROBI UNIKI - Diaz: Mimo to, współpraca gospodarcza najmocniej wiąże nas z sąsiadami. -- MATEUSZ MORAWIECKI SZANSĘ NA ROZWÓJ RELACJI GOSPODARCZYCH Z NIEMCAMI WIDZI W ROZWIJANEJ PRZEZ EUROPĘ WSPÓŁPRACY OBRONNEJ. -- NIEMCY ZDAJĄ SOBIE TEŻ SPRAWĘ Z TEGO, ŻE JAKO NARÓD ODPOWIEDZIALNY ZA ZBRODNIE II WOJNY ŚWIATOWEJ, NIE MOGĄ MILCZEĆ WOBEC PRÓB ZAKŁAMYWANIA HISTORII - Diaz. -- W KWESTIACH GOSPODARCZYCH PANUJE ZGODA, W INNYCH DZIEDZINACH JUŻ TRUDNIEJ O POROZUMIENIE - Marcin Szewczak. -- RÓŻNICE ZWŁASZCZA W KWESTII GAZOCIĄGU NORD STREAM 2. Różnią nas poglądy na temat kryzysu migracyjnego. -- PODCZAS KONFERENCJI PRASOWEJ NIE WSPOMNIANO O KWESTII REPARACJI WOJENNYCH. Polska liczy straty i zamierza domagać się rekompensaty. -- Z NASZYM NAJWAŻNIEJSZYM SĄSIADEM MUSIMY ROZMAWIAĆ NAWET NA TRUDNE TEMATY - Szewczak. -- POLSKĘ I NIEMCY WCIĄŻ DZIELI WIELE SPORNYCH KWESTII, ALE KLIMAT DO DALSZEJ ROZMOWY Z NASZYM ZACHODNIM SĄSIADEM ZDECYDOWANIE SIĘ POPRAWIŁ - Szewczak. -- PREZYDENT DUDA BIERZE UDZIAŁ W SETNEJ ROCZNICY ODBUDOWY PAŃSTWA LITEWSKIEGO - zapowiedź. -- PREZYDENT MA NADZIEJĘ, ŻE CORAZ LEPSZE RELACJE WARSZAWY Z WILNEM ODBIJĄ SIĘ NA POZYTYWNIE NA SYTUACJI POLAKÓW NA LITWIE - Karol Jałtuszewski. -- PREMIER NIE WYKLUCZA ZMIAN W USTAWIE O IPN - zapowiedź: Nie kończy to, mimo tych zapewnień, krytyki nowego prawa, które chroni Polaków przed kłamstwami i oskarżeniami o udział w Holokauście. Obecnie przepisy bada TK. -- INSTYTUT YAD VASHEM NIE COFA SIĘ PRZED KŁAMLIWYMI OSKARŻENIAMI - Jan Korab: Yad Vashem w ten sposób naciska na zmiany w polskiej ustawie o IPN. -- ZAGROŻENIE USTAWY DLA WOLNOŚCI SŁOWA WIDZI AMBASADOR STANÓW ZJEDNOCZONYCH. -- NEGOCJACJE DOTYCZĄCE SYSTEMU PATRIOT ZOSTANĄ SFINALIZOWANE JESZCZE W TYM KWARTALE. ***** WYDARZENIA POLSATU -- PIERWSZA WIZYTA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W NIEMCZECH JAKO SZEFA RZĄDU - zapowiedź. -- TRUDNO DZISIAJ MÓWIĆ O WIELKICH EFEKTACH, BO TA WIZYTA MIAŁA PRZEDE WSZYSTKIM OCIEPLIĆ WIZERUNEK POLSKIEGO RZĄDU I TO NIE TYLKO W URZĘDZIE KANCLERSKIM, ALE RÓWNIEŻ WŚRÓD INNYCH POLITYKÓW I LUDZI, KTÓRZY NA CO DZIEŃ ZAJMUJĄ SIĘ POLSKO-NIEMIECKIMI SPRAWAMI - Tomasz Lejman z Berlina. -- PO TEJ WIZYCIE POZOSTAJE KILKA NIEZAŁATWIONYCH SPRAW, KTÓRE BERLIN I WARSZAWĘ DZIELĄ - Lejman dalej: To uchodźcy i Nord Stream. -- DZISIAJ NIE ZOSTAŁ WYWOŁANY TEMAT REPARACJI, ALE TUTAJ NIEMIECKIE STANOWISKO JEST JASNE, TEN TEMAT JEST DLA NIEMIEC ZAKOŃCZONY - Lejman. -- WAŻNA DEKLARACJA PREMIERA WS. USTAWY O IPN ZWŁASZCZA ŻĘ NIE USTAJE KRYTYKA NOWEGO PRAWA - zapowiedź. -- DZIŚ NIEOCZEKIWANIE GŁOS ZABRAŁ POLSKI AMBASADOR - zapowiedź. -- TO WYJĄTKOWE WYSTĄPIENIE AMERYKAŃSKIEGO AMBASADORA ROZUMIEĆ MOŻNA JAKO SYGNAŁ ŻE DOTYCHCZASOWE APELE DEPARTAMENTU STANU I OSOBIŚCIE SZEFA AMERYKAŃSKIEJ DYPLOMACJI NIE ZOSTAŁY USŁYSZANE LUB ZAWODZI KOMUNIKACJA - Jan Mikruta. -- WYCHODZĄC Z IMPASU DZIĘKI TK RZĄD USPOKOIŁBY ŚWIAT, NIE OKAZUJĄC SŁABOŚCI PRZED TWARDYM ELEKTORATEM - Mikruta dalej. -- PLATFORMA I NOWOCZESNA ZAPREZENTOWAŁY MANIFEST PROGRAMOWY NA WYBORY SAMORZĄDOWE - zapowiedź. -- PLATFORMA Z NOWOCZESNĄ ROBIĄ KOLEJNY KROK NA DRODZE DO KOALICJI - Dariusz Ociepa. -- WSPÓLNE HASŁO BRZMI “BLIŻEJ LUDZI” - Ociepa. -- NA RAZIE TA UKŁADANKA JEST DWUPARTYJNA - Ociepa dalej: W nieoficjalnych rozmowach politycy przyznają że schody zaczną się za chwilę. Lokalni działacze Platformy będą musieli zrobić miejsce na listach dla kolegów, koleżanek z Nowoczesnej. W takich sytuacjach zawsze dochodzi do zgrzytów.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Szpala: Brak zapału w warszawskiej PO, Karnowski: Nawet GW szuka pól do rozmowy z obozem władzy, Wroński: Gruba kreska dla Kaczyńskiego

Dodano: 16.02.2018 10:17 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: MORAWIECKI NIE WYKLUCZA DOPRECYZOWANIA USTAWY O IPN, DWORCZYK O REPRYWATYZACJI, TRZASKOWSKI O POROZUMIENIU Z LEWICĄ:

-- ZOFIA ROMASZEWSKA UWAŻA, ŻE USTAWA O IPN JEST IDIOTYCZNA: “Ustawa zostanie prawdopodobnie zmieniona. Tak sądzę, przecież ona jest idiotyczna. Tak wyglądać nie może”. 

-- JACEK KARNOWSKI O TYM, ŻE WYBORCZA SZUKA PUNKTÓW STYCZNYCH Z OBOZEM WŁADZY: “Po trzecie, cała sprawa wskazuje, że „Wyborcza” chciałaby bardzo móc pochwalić się wywiadem z premierem. Ponieważ nie udało jej się normalną drogą, spróbowała na skróty, i skończyła w pokrzywach. Ale jest faktem, że pozostaje to jej niespełnionym marzeniem. Po czwarte, może to świadczyć zarówno o zwykłej frustracji, jak i o czymś więcej: o jakiejś korekcie linii, być może w odpowiedzi na korektę linii PiS. Co ciekawe, słychać równolegle, że niektórzy prominentni dziennikarze III RP po cichu przyznają: przesadziliśmy z opozycyjnością, jesteśmy w czarnej dziurze. I myślą, jak tu zrobić krok w tył. Akurat „Wyborczej” o takie myślenie bym nie podejrzewał, ale widać, że i ona szuka jakichś punktów stycznych, a przynajmniej pól do rozmowy, z obozem władzy. Chyba i ona wie, że „to” nie skończy się szybko. A żyć trzeba”. 

-- OBJAWIENIA WYBORCZEJ: Ksiądz Tischner po śmierci, premier Morawiecki z innej gazety - jedynka GPC.  -- TOMASZ SAKIEWICZ O SKOMPROMITOWANIU LIBERALIZMU - pisze w GPC: “Zmiany polityczne w Polsce, na Węgrzech czy też w USA pokazały, że nadchodzi kres tego polityczno - kulturowego terroru. Państwa zdominowane przez polityczną poprawność dokonały swoistej automasakry, zapraszając masowo imigrantów odrzucających ich filozofię. To skompromitowało ten rodzaj liberalizmu, zachęcając ludzi do odkurzenia tradycyjnych form organizacji społeczeństwa”. http://gpcodziennie.pl/81699-kryzyspolitycznejpoprawnosci.html

-- RZEPECKI TO W PIS BYŁ TAKI LEPSZY KŁOPOTEK - MARCIN MASTALEREK W DZIENNIKU ŁÓDZKIM: “I to jest naprawdę duży błąd popełniony przez PiS. On został wypchnięty z PiS, szczególnie przez lokalnych działaczy i posłów z jego okręgu. Szkoda, bo to nie jest zwykły błąd, tylko strategiczny błąd. Łukasz jest młodym, ale mocno ideowym i pracowitym politykiem. Poseł Rzepecki domagał się, żeby PiS nie łamał obietnic złożonych wyborcom, jak choćby ta, że nie będzie podnosił podatków. A tym w istocie był pomysł ustawy paliwowej. Na koniec okazało się, że to Rzepecki ma racje i osiągnął sukces, bo PiS się z tego projektu wycofało. Dziś mamy taką sytuację, że przez atakowanie go przez posłów z jego okręgu i wytworzono atmosferę nagonki, a potem podjęto błędną  decyzję. Kierownictwo PiS nadal jeszcze nie dostrzegło, że to był błąd, że straciło bardzo medialnego posła, który na dodatek mógł wypełniać rolę podobną, jaką pełni poseł Kłopotek w PSL. Tyle, że Łukasz Rzepecki jest od Kłopotka lepszy, bo młodszy, szczery i ideowy. A PiS-owi w zamian pozostał poseł Tarczyński, tykająca bomba, która kiedyś PiS-wi narobi bardzo dużo szkód. Jeżeli zatem mam już wytykać błędy PiS, to jednym z nich jest właśnie wypchnięcie Rzepeckiego. On jeszcze się Polsce przysłuży. Myślę, że kierownictwo PiS bliżej wyborów zrozumie swój błąd, ale jest już za późno bo Łukasz świetnie odnalazł się u Pawła Kukiza, który zyskał na jego przejściu, bo pozyskał pracowitego i wiarygodnego posła”.

-- MASTALEREK O APARACIE LOKALNYM PIS: “To niestety mechanizm znany w partiach rządzących, że lokalne koterie partyjne poukładały sobie strefy wpływów i nie dopuszczają świeżej krwi. W interesie PiS jest obrona takich ideowych ludzi jak poseł Rzepecki przed tzw. aparatem lokalnym, bo często to co jest w interesie tych lokalnych „baronów” nie jest w interesie całej partii”. 

-- NADZIEJE NA ODWILŻ DUŻE - Bartosz T. Wieliński w GW: “Mimo tych porażek dziś, gdy do Berlina przyjeżdża premier Morawiecki, nadzieje na odwilż znowu są duże. Po pierwsze dlatego, że Morawiecki nie wydaje się politykiem tak zaimpregnowanym ideologią jak jego poprzedniczka. Nie brał jeszcze udziału w żadnej antyniemieckiej nagonce. Po drugie, jako menedżer wie, że prawdziwą miarą stosunków polsko-niemieckich są ścisłe związki między gospodarkami naszych krajów”.

-- MAŁO CZASU NA NAPRAWĘ STOSUNKÓW, BO NASTĘPCA MERKEL NIE BĘDZIE MIAŁ TAKIEGO SENTYMENTU DO POLSKI - konkluzja Wielińskiego: “Na naprawę stosunków z sąsiadem, od którego przecież zależy w dużej mierze kształt przyszłej integracji w Unii, jest już mało czasu. Merkel jak żaden z niemieckich polityków rozumie i ceni Polskę. Wpływ na to miała zapewne „Solidarność”, z której działaczami Merkel miała kontakt w latach 80. Ale jej rządy powoli dobiegają końca. Kanclerz zapewnia, że będzie rządzić jeszcze cztery lata, ale patrząc na to, w jakich bólach tworzy się jej kolejny rząd, nie jest to takie pewne. Mało prawdopodobne, że jej następca będzie miał wobec Polaków taki sentyment”. 

-- MORAWIECKI POWINIEN PRZEDSTAWIĆ POMYSŁ WYJŚCIA Z KRYZYSU ART 7 - pisze w RZ Jerzy Haszczyński: “Ale nie tylko Berlinowi powinno zależeć na tym, by nie doszło do izolacji Polski w Unii. To byłaby niedobra wiadomość dla obu państw odwiedzanych przez polskich polityków. Ale partnerom trzeba pomóc. Zwłaszcza Morawiecki w Berlinie powinien przedstawić jakiś pomysł wyjścia z kryzysu symbolizowanego przez artykuł z numerem 7. I pokazać gotowość Polski do współpracy w dostosowywaniu UE do nowego – coraz mniej zachodniego – świata”. 

-- RZ O TRUDNEJ MISJI MORAWIECKIEGO: “- To wszystko pobożne życzenia. Merkel i jej rząd stosować będzie sprawdzoną już w przeszłości strategię przeczekania – mówi „Rzeczpospolitej” anonimowo jeden z niemieckich polityków”. 

-- JAKI JEST SENS WYPŁACANIA POLSCE 14 MLD ROCZNIE? - Sławomir Sierakowski: “Jaki sens ma wypłacanie Polsce 14 mld euro rocznie, żeby później zostać oszukanym, gdy prosi się o pomoc w sprawie uchodźców, albo przypomina o niezależności sądów? Polski rząd nie wywiązał się z podjętych przez poprzedni zobowiązań, mimo że jest do tego prawnie zobowiązany. To nie są wewnętrzne harce Polski, którym zagranicy nic do tego”.

-- SIERAKOWSKI PISZE, ŻE SŁABOŚĆ POLSKI BĘDZIE BRUTALNIE WYKORZYSTYWANA: “W Unii Europejskiej wcale nie honor, godność i wizerunek są najważniejsze, tylko realna siła. Słabość Polski jest i będzie brutalnie wykorzystywana przez sąsiadów i wszystkich innych, którzy będą chcieli dla siebie tych samych korzyści, których chce polski rząd. Nawet nie możemy liczyć na Węgry, bo Viktor Orban to nie jest polityk od aktów strzelistych, który będzie umierał za pomniki. A już na pewno nie za obce”. 

-- GRUBA KRESKA DLA KACZYŃSKIEGO - Paweł Wroński w GW: “Jednym z elementów utrzymujących spójność tych ugrupowań jest przekonanie, że jeśli dojdą do władzy ich przeciwnicy, to na „zjednoczoną prawicę” spadną bliżej nieokreślone represje. Najgorszą formą kary, jaka może spotkać Jarosława Kaczyńskiego, jest odebranie mu władzy. A odebranie władzy PiS-owi to wyzwanie dla obecnej opozycji o wiele trudniejsze niźli planowanie przyszłej zemsty”. -- WROŃSKI O POLSCE, W KTÓREJ NIKT NIKOGO NIE BĘDZIE W KAJDANKACH WYPROWADZAŁ W POLITYCZNEJ ZEMŚCIE: "Po wyprowadzeniu Władysława Frasyniuka w kajdankach są zapewne ludzie, którzy chcieliby widzieć w przyszłości wyprowadzanie w kajdankach Jarosława Kaczyńskiego. Jednak powinniśmy tworzyć Polskę, w której nikt nikogo w politycznej zemście nie będzie w kajdankach wyprowadzał".

-- IWONA SZPALA W GW O MINIMUM PROGRAMOWYM N I PO: “Likwidacja urzędów wojewódzkich, powiaty z bezpośrednimi wyborami starostów, samorządowy program in vitro. To wszystko ma się znaleźć w minimum programowym samorządowej koalicji PO i Nowoczesnej”

-- SZPALA PISZE, ŻE W WARSZAWSKIEJ PO NIE MA ZAPAŁU: “Jak opowiadają nam rozmówcy z Platformy, w warszawskich szeregach nie ma zapału. – Część działaczy od Marcina Kierwińskiego i Andrzeja Halickiego uważa Trzaskowskiego za spadochroniarza, wielu go zwyczajnie nie zna – opowiada polityk PO”.

-- OTOCZENIE TRZASKOWSKIEGO NIE CHCE BY WYSTĘPOWAŁ Z RABIEJEM - pisze Szpala: “W Nowoczesnej też nie najlepszy nastrój. – Otoczenie Rafała Trzaskowskiego nie chce, by występował razem z Pawłem Rabiejem, choć jego obecność może tylko pomóc w poszerzaniu elektoratu. Zresztą z takim założeniem montowaliśmy warszawską koalicję – mówi polityk z władz Nowoczesnej. I dodaje: – Jeśli nic się nie zmieni, obie partie będą prowadzić oddzielne kampanie. Bo Nowoczesna na markę PO na takich warunkach pracować nie będzie”. http://wyborcza.pl/7,75398,23030786,platforma-i-nowoczesna-coraz-blizej-porozumienia-minimum-programowe.html -- UPADA TEZA O ZAMACHU, OPINIA BIEGŁYCH, KTÓREJ NIE CHCE POKAZAĆ PROKURATURA - jedynka GW: “Załoga tupolewa świadomie złamała przepisy bezpieczeństwa w Smoleńsku, a gen. Błasik jest współwinny tragedii. Takie mają być konkluzje opinii biegłych sporządzonej dla prokuratury - dowiadujemy się nieoficjalnie. (...) Nasi rozmówcy, którzy znają tę opinię, twierdzą, że wnioski są jednoznaczne: do tragedii 10 kwietnia 2010 r. doszło, bo w gęstej mgle samolot leciał za nisko, za szybko się zniżał, a załoga nie przestrzegała podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dlatego na wysokości poniżej 7 metrów maszyna zahaczyła lewym skrzydłem o drzewo, obróciła się kołami do góry i uderzyła w ziemię”. 

-- SWOJĄ DROGĄ, OPOZYCJA MOGŁABY ZAJĄĆ SIĘ POMOCĄ NĘKANYM DEMONSTRANTOM - MONIKA OLEJNIK w GW: “O 6 rano przychodzi się po bandziorów, a nie po obywatela, który nie stawia się w prokuraturze. Teraz z Frasyniuka, legendy opozycji, propaganda rządowa robi biznesmena, który czerpał korzyści z ustaleń okrągłostołowych. Trzeba naprawdę popukać się w głowę i przypomnieć sobie, kto siedział przy Okrągłym Stole i w Magdalence. A swoją drogą opozycja mogłaby się zająć pomocą nękanym przez policję i prokuraturę demonstrantom. Na razie widać pustkę w jej oczach”. 

-- CZY TUSK PODEJMIE RYZYKO KAMPANII OSTRZEJSZEJ NIŻ TA W 2015? - Grzegorz Wszołek w GPC: “Druga część prezydenckiej kadencji będzie zdeterminowana walką o reelekcję. Dziś nie widać żadnego rywala, który mógłby Dudzie zagrozić. Jest tylko jedna osoba z mglistymi szansami, by napsuć nieco krwi PiS‐owi – to Donald Tusk. Pytanie, czy wróci do Polski po upływie jego kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej. Czy podejmie ryzyko uczestniczenia w kampanii ostrzejszej niż ta z 2015 r.? A niestrasznej wcale Dudzie. Choć wśród przeciwników krąży o nim opinia „notariusza prezesa”, „Adriana” i prezydenta, który przyłożył rękę do „dewastacji” Trybunału Konstytucyjnego, to Andrzej Duda mimo wszystko udowodnił, że ciężkiej pracy ani walki się nie boi”. 

-- GPC O OBAJTKU: “Nie słuchałem słów, słuchałem muzyki. Całej symfonii strachu przed nadchodzącymi zmianami. Utratą klawych dyrektorskich stanowisk, końcem rozlazłej struktury, słabej kontroli i dziurawej dyscypliny. W  nałowej kantacie zabrzmią wyniki finansowe. Im mniej nowy prezes stara się być kochany przez pracowników, tym więcej ma mojej sympatii”. 

-- OKO O MOSBACHER: “Za każdym razem na rozwodach wzbogaciła się o grube miliony. W 1987 roku kupiła przedsiębiorstwo kosmetyczne La Praire, z którego zrobiła prawdziwe imperium. W 1991 roku odsprzedała je z pokaźnym zyskiem niemieckiemu Beiersdorfowi. Wreszcie założyła firmę consultingową Georgette Mosbacher Enterprises. Od 2000 roku przez 15 lat była też prezesem Borghese – włoskiego producenta kosmetyków. (...) Public persona i credo pani ambasador przypominają raczej popkulturową diwę. Gdy puszczając oko powtarza, że „nie urodziła się ruda, ale urodziła się, by być rudą”, przekonuje, że wszystko leży w przestrzeni wolnej woli kobiety”. 

-- URODZINY: Kazimierz Kutz, Radosław Fogiel, Stanisław Skarżyński, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Ola Kwaśniewska.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Trzaskowski: Warszawiaków interesuje to, co będzie, a nie to, co było, Skórzyński: PiS będzie miało w Warszawie potężny problem ze zwycięstwem, TVP o szansach poprawy relacji z Niemcami

Dodano: 15.02.2018 20:42 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Dworczyk: Będziemy zwiększać aktywność po to żeby przekaz był jak najbardziej rzetelny Dworczyk o wizycie PMM w Berlinie: To będzie spotkanie nowego otwarcia, które jednocześnie będzie kontynuacją Łapiński o nominacjach generalskich: Nie ma jeszcze decyzji, choć data 1 marca jest wielce prawdopodobna Trzaskowski spotkał się z mieszkańcami Woli Polityczne podsumowanie popołudnia: ustawa o IPN w TK, 16 potwierdzonych kandydatów do KRS, projekt PPK do konsultacji Nowoczesna pokazuje swój projekt ustawy o związkach partnerskich Rafalska: Musimy przygotować wachlarz ofert dla rodzin http://300polityka.pl/live/2018/02/15/ ***** FAKTY TVN -- POLITYCY PIS POWTARZAJĄ JEDNO, ALE W RAMACH TEJ RÓWNOŚCI WOBEC PRAWA SĄ PEWNE REGUŁY - UŻYCIA ŚRODKU PRZYMUSU PROPORCJONALNIE - Maciej Knapik. -- WĄTPLIWOŚCI SĄ TAKŻE W PIS - Knapik. -- CZY TRZEBA BYŁO TEGO DOKONAĆ O 6 RANO A NIE O INNEJ PORZE? - Jarosław Zieliński. -- BYLIŚCIE TEŻ WYNOSZENI JAK FRASYNIUK? - Knapik do grupy Obywateli RP. -- W materiale o zarzutach za zakłócanie zgromadzenia, sceny z miesięcznic. -- TO JEST PIERWSZY KROK, BĘDĄ NASTĘPNE, STĄD WAŻNE ZAANGAŻOWANIE TAKIEGO CZŁOWIEKA JAK FRASYNIUK - Aleksander Smolar. -- W PIS NIKT NIE PALI SIĘ DO STARTU W WARSZAWIE. -- KANDYDAT PO WIE, ŻE KAMPANIA DLA NIEGO JUŻ SIĘ ZACZĘŁA - Krzysztof Skórzyński. -- JA NAPRAWDĘ JESTEM CHORYM CZŁOWIEKIEM - płacząca kobieta na Komisji Weryfikacyjnej. -- JEŚLI NAWET PIS NIE WYKORZYSTA W SPOTACH WYBORCZYCH TYCH URYWKÓW Z POSIEDZENIA KOMISJI, TO WYKORZYSTA KAŻDĄ JEDNĄ HISTORIĘ REPRYWATYZACJI W WARSZAWIE - Skórzyński: Kandydat Platformy Obywatelskiej wie, że dla niego kampania już się zaczęła. Jeśli nawet PiS nie wykorzysta w spotach wyborczych urywków z posiedzenia komisji weryfikacyjnej, gdzie ludzie płaczą, to wykorzysta każdą historię o reprywatyzacji, by uderzyć w polityków PO. -- TO BĘDZIE TRUDNA KAMPANIA DLA PLATFORMY, BO BĘDZIE MUSIAŁA SIĘ ROZLICZYĆ Z 12 OSTATNICH LAT SWOICH RZĄDÓW W WARSZAWIE - Patryk Jaki. -- WARSZAWIACY BĘDĄ CHCIELI ROZMAWIAĆ O TYM CO BĘDZIE, A NIE O TYM, CO BYŁO - Rafał Trzaskowski. -- NIE ZABIEGAM O TO - Patryk Jaki na pytanie o kandydowanie. -- POLITYCY Z KIEROWNICTWA PIS PRZYZNAJĄ, ŻE ANI KARCZEWSKI ANI JAKI NIE SPIESZĄ SIĘ, BY KANDYDOWAĆ - Skórzyński. -- ROBIMY BADANIA W WARSZAWIE I WTEDY PODEJMIEMY DECYZJĘ - Beata Mazurek. -- WG INFORMACJI FAKTÓW PIS BĘDZIE MIAŁO POTĘŻNY PROBLEM ZE ZWYCIĘSTWEM, A PORAŻKA PRZY TAK DUŻYM POPARCIU W KRAJU BĘDZIE OSOBISTĄ PORAŻKĄ KANDYDATA - Skórzyński: Badania, o których wspomina Mazurek - według naszych informacji - pokazują, że PiS będzie miało w Warszawie potężny problem ze zwycięstwem. A porażka jakiegokolwiek kandydata PiS-u w Warszawie - przy tak wysokim poparciu dla PiS-u w kraj - będzie jego osobistą porażką, która zaciąży na jego karierze. -- ODKŁADANIE DECYZJI PRZEZ PIS KOŃCZY SIĘ TYM, ŻE KANDYDACI NA KANDYDATÓW ZACZYNAJĄ ROZMAWIAĆ ZE SOBĄ - Skórzyński o wymianie zdań Jakiego z Karczewskim. -- AKCEPTUJĘ SYTUACJĘ W KTÓREJ BĘDZIE INNY KANDYDAT ZJEDNOCZONEJ PRAWICY - Jaki.  -- MÓWIŁ O OJCZYŹNIE DOJNEJ, DZIŚ NAGRADZA SWOICH, KTO HOJNIEJ - ŚCIGA SIĘ Z BEATĄ SZYDŁO - materiał o nagrodach. -- WCZEŚNIEJ CI KTÓRZY DZIŚ DOSTALI NAGRODY, KRYTYKOWALI ZA TO SAMO POPRZEDNIKÓW - Paweł Płuska. -- PREZYDENT NA LITWIE. ***** WIADOMOŚCI TVP -- NATO BĘDZIE MIAŁO DWA NOWE DOWÓDZTWA. O ich utworzeniu zdecydowali w Brukseli ministrowie obrony państw sojuszu - zapowiedź. -- MINISTER BŁASZCZAK ODBYŁ W BRUKSELI AŻ 6 SPOTKAŃ BILATERALNYCH - Mateusz Nowak: Spotkał się też z sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych. -- PRZED JUTRZEJSZĄ WIZYTĄ W BERLINIE PREMIER MORAWIECKI STAWIA SOBIE ZA CEL WZMOCNIENIE RELACJI POLITYCZNYCH Z NIEMCAMI - zapowiedź: Wiele spraw nas dzieli, ale zdaniem ekspertów jest dobry klimat do rozmów. -- TO NAJWAŻNIEJSZA WIZYTA MATEUSZA MORAWIECKIEGO OD OBJĘCIU URZĘDU PREMIERA - Marcin Szewczak: Jutrzejsze spotkanie z kanclerz Angelą Merkel ma wzmocnić polsko-niemieckie relacje, ale nie zabraknie też trudnych tematów. -- MATEUSZ MORAWIECKI MÓWIŁ, ŻE PORUSZY SPRAWĘ GAZOCIĄGU NORD STREAM 2, KTÓREGO BUDOWA UDERZA W POLSKIE BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE. -- SPORNYCH TEMATÓW JEST WIELE, ALE POLSCE I NIEMCOM ZALEŻY NA POROZUMIENIU - Szewczak. -- SPOTKANIE SZEFÓW RZĄDÓW ODBĘDZIE SIĘ TUŻ PO PODPISANIU UMOWY KOALICYJNEJ. Berlin uznał w niej Polskę za strategicznego partnera, na równi z Francją. -- W NIEMIECKIM RZĄDZIE ZABRAKŁO MIEJSCA DLA MARTINA SCHULTZA - Szewczak: Schultz wielokrotnie atakował Polskę. Jego słowa nie mają już większego znaczenia. -- TERAZ SĄ NADZIEJE NA POPRAWĘ POLSKO-NIEMIECKICH RELACJI - Szewczak. -- PREZYDENT ROZPOCZĄŁ TRZYDNIOWĄ WIZYTĘ NA LITWIE - zapowiedź: W planie spotkanie z prezydent Litwy i ważny wątek: kwestia Polaków mieszkających na Litwie i przestrzegania ich praw przez tamtejsze władze. -- NĘKANIE, PRZEMOC FIZYCZNA I NIELEGALNE EKSMISJE NA BRUK - TO RZECZYWISTOŚĆ LOKATORÓW JEDNEJ Z WARSZAWSKICH KAMIENIC PO REPRYWATYZACJI - zapowiedź. -- TO GWAŁT NA WARSZAWIE TWIERDZĄ POLITYCY OPOZYCJI, SPRZECIWIAJĄCY SIĘ BUDOWIE POMNIKA OFIAR TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ NA PLACU PIŁSUDSKIEGO - zapowiedź: Zapowiadają jego rozbiórkę, gdy tylko przejmą władzę. Godzili się jednak na pomnik radzieckich żołnierzy w Ossowie. -- NA ŚWIĘTEJ ZIEMI W OSSOWIE NIEOCZEKIWANIE STANĄŁ POMNIK ŻOŁNIERZY BOLSZEWICKICH - Jan Korab: Pod oficjalnym patronatem polityka PO, Bronisława Komorowskiego, ówcześnie po. prezydenta. -- BRONISŁAW KOMOROWSKI PO KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ BYŁ PRZECIWNIKIEM UPAMIĘTNIANIA OFIAR. Chętnie za to publicznie przyjmował rosyjską narrację o II Wojnie Światowej. -- BYLI DORADCY KOMOROWSKIEGO PO 8 LATACH NIE ZMIENILI ZDANIA - SWOIM ZMARŁYM RODAKOM ODMAWIAJĄ PRAWA DO GODNEGO UPAMIĘTNIENIA. -- OD BLISKO 8 LAT WŁADZE WARSZAWY ROBIĄ WSZYSTKO, ŻEBY POMNIK NIE POWSTAŁ - Korab. -- AMERYKAŃSCY NAUKOWCY PRACUJĄ NAD CYFROWĄ REKONSTRUKCJĄ SAMOLOTU TU-154M - zapowiedź. -- W PEŁNI PRYWATNY I DOBROWOLNY - TAKI MA BYĆ NOWY PROGRAM BUDOWY OSZCZĘDNOŚCI EMERYTALNYCH POLAKÓW - zapowiedź: Rząd podkreśla, że Pracownicze Plany Kapitałowe będą się różnić od OFE. -- DZIĘKI OBNIŻCE WIEKU EMERYTALNEGO POLACY MOGĄ WCZEŚNIEJ MYŚLEĆ O ODPOCZYNKU PO LATACH PRACY. Rząd chce jednak, by wcześniej pomyśleli też o swoim bezpieczeństwie finansowym na emeryturze - Damian Diaz. ***** WYDARZENIA POLSATU -- DZIEŃ PRZED WIZYTĄ W BERLINIE PREMIER MORAWIECKI TŁUMACZY KONTROWERSYJNĄ USTAWĘ O IPN - zapowiedź. -- PO WIELKIM WIZERUNKOWYM ZAMIESZANIU SPOWODOWANYM PRZYJĘCIEM PRZEZ PARLAMENT USTAWY O IPN, JEJ ODESŁANIE DO TK PO PODPISANIU PRZEZ PREZYDENTA OPOZYCJA NAZYWA POLITYCZNYM TEATREM - Piotr Michalak. -- PIS MA NADZIEJE NA USPOKOJENIE EMOCJI - Michalak dalej. -- FRAGMENTY WYWIADU DLA DIE WIELT. -- Losy ustawy o IPN wciąż się ważą, ale już przyniosło ona jedną z najciekawszych historycznych debat ostatnich lat. Pytanie tylko: dzięki czy wbrew swoim autorom - konkluzja Michalaka. -- KOLEJNA SPRAWA REPRYWATYZACYJNA ROZPATRYWANA PRZEZ KOMISJĘ WERYFIKACYJNĄ. -- W KANCELARII SEJMU KOŃCZY SIĘ WERYFIKACJA KANDYDATÓW DO KRS - zapowiedź. -- TO JUŻ PRAWIE WSZYSCY - Dariusz Ociepa: Z 18 kandydatów do KRS Kancelaria Sejmu zweryfikowała dziś kolejnych 5, czyli łącznie 16. -- ANDRZEJ GRZEGRZÓŁKA: Przed nami jeszcze dwa nazwiska. -- WIELE WSKAZUJE NA TO ŻE POZOSTALI DWAJ KANDYDACI ZOSTANĄ ODRZUCENI - Ociepa dalej: Wobec jednego wycofano część głosów poparcia, drugi jest sędzią w stanie spoczynku. -- ZAPEWNE SPOŚRÓD 16 PO RAZ PIERWSZY POSŁOWIE, A NIE - JAK WCZEŚNIEJ - SAMI SĘDZIOWIE WYBIORĄ 15 CZŁONKÓW NOWEJ KRS - Ociepa. -- WYBOREM KRS SEJM ZAJMIE SIĘ PRAWDOPODOBNIE POD KONIEC LUTEGO -- KRS ma stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Tylko jak być strażnikiem tej niezależności, skoro tak wiele zawdzięcza się ministrowi Ziobrze, jednym z najważniejszych polityków w Polsce? - konkluzja Ociepy. -- AMERYKAŃSCY NAUKOWCY SKANUJĄ KAŻDY SZCZEGÓŁ BLIŹNIACZEGO TUPOLEWA.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Sroczyński: Ton moralnej wyższości irytuje, nie przekonuje, Pawłowski: Przekaz o PRL niezrozumiały, Frasyniuk: Przez protesty, Kaczyński zmienił politykę

Dodano: 15.02.2018 10:37 | 4 odsłon | 0 komentarzy


-- JOANNA KLUZIK-ROSTKOWSKA ODPOWIADA NA PYTANIE O POMNIK OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ I OPOWIADA ANEGDOTĘ O TYM JAK W WALENTYNKI 2005 KACZYŃSKI I TUSK SPOTKALI SIĘ W BRISTOLU:

-- 300LIVE: NOWACKA O DWÓCH BLOKACH OPOZYCJI I ZŁEJ LOKALIZACJI POMNIKA, BRUDZIŃSKI O PRAWIDŁOWYM DZIAŁANIU POLICJI:

-- KACZYŃSKI MÓWIŁ O POTRZEBIE NOWEJ DYNAMIKI I O UŚPIENIU SONDAŻAMI - jak pisze Magdalena Rubaj: “– Kaczyński napominał, żebyśmy nie dali się uśpić sondażom – opowiada nam uczestnik partyjnego posiedzenia. – Chodzi o to, że możemy być przeszacowani, a ludzie już są w stanie euforii i budują zamki na piasku – tłumaczy nam ważny polityk PiS. I dodaje, że tak jest choćby z sytuacją w Warszawie. Wielu działaczy uznało już wybory za wygrane i zajmują się dzieleniem stanowisk w magistracie i miejskich spółkach. Prezes PiS odniósł się do słynnych słów Donalda Tuska (61 l.), który rzucił przed laty, że „nie ma z kim przegrać”. – Możemy przegrać sami ze sobą – stwierdził prezes PiS. I dodał, że partii potrzeba „nowej dynamiki”. 

-- ADAMOWICZ WYSTARTUJE W GDAŃSKU Z WŁASNEGO KOMITETU? - jak pisze Krzysztof Katka w lokalnej GW: “Czy rzeczywiście prezydent ma inne plany i nie zamierza zostać kandydatem PO na prezydenta Gdańska? – Najważniejszy dla mnie jest Gdańsk i na codziennej, nie zawsze widocznej, ale intensywnej pracy się koncentruję – odpowiedział Paweł Adamowicz. – Jeśli decyzję podejmę, najpierw ogłoszę ją mieszkańcom mojego ukochanego miasta. Muszę jednak przyznać, że jestem namawiany przez różne środowiska do kandydowania – dodał”.

-- WSPÓŁPRACOWNICY NAMAWIAJĄ ADAMOWICZA DO SAMODZIELNEGO STARTU - dalej Katka w GW: “Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, współpracownicy Pawła Adamowicza namawiają go do samodzielnego startu. Przekonują, że z wcześniejszej deklaracji może się łatwo wycofać i nie powinien być jej zakładnikiem. Wspólne listy z Nowoczesną i innymi ugrupowaniami nie powstały, kandydata Platformy wskazać ma w zasadzie jednoosobowo Grzegorz Schetyna w oparciu m.in. o sondaże poparcia, a w nich zdecydowanie wygrywa Adamowicz”. 

-- PRZECIW BRUSKIEMU PIS WYSTAWI KOBIETĘ - jedynka Expressu Bydoskiego:

-- POWRÓT DO UNIJNEJ KRAINY ŁAGODNOŚCI - DGP na jedynce o ofensywie dyplomatycznej PAD i PMM.

-- GW ZAPOWIADA “PO RAZ PIERWSZY W WYBORCZEJ ROZMOWA Z SZEFEM RZĄDU PIS”.

-- Kopcińska: GW skorzystała z wywiadu innej gazety i promowała go w internecie jako swój

-- PROSZĘ NAM DAĆ 2 TYGODNIE NA ROZMOWY - PREMIER MÓWI DIE WELT O DIALOGU Z KE: “Proszę dać nam jeszcze dwa tygodnie na rozmowy. W lutym opublikujemy „białą księgę” na ten temat. Wiele wątpliwości Komisji Europejskiej spowodowały nieporozumienia semantyczne lub proceduralne. Np. szczególnie była zaniepokojona tym, że minister sprawiedliwości może odwołać prezesów sądów. Wie pan, ilu ich odwołano? [Zapisany w ustawie] Termin właśnie upływa: 66 spośród 760. Biorąc pod uwagę dużą liczbę błędnych decyzji sędziów, powiedziałbym, że odwołano za mało. Nowością, którą poza tym wprowadzamy, jest przydzielanie sędziom spraw przez losowanie”. 

-- WYBORCZA TWIERDZI, ŻE “WSKAZUJE 6 PÓŁPRAWD” W WYWIADZIE PRZEPROWADZONYM DLA DIE WELT - m.in: “Premier podaje nieprecyzyjne dane.  Sądów jest w Polsce 377, a nie 760. W nadzwyczajnym trybie Ziobro odwołał co najmniej 75 prezesów, a więc w co piątym sądzie. Dodatkowo stanowiska straciło co najmniej 70 wiceprezesów. Te dane mogą być niepełne, resort nie ujawnił jeszcze aktualnych statystyk”. 

-- FRASYNIUK OPOWIADA O SWOIM ZATRZYMANIU: - mówi w rozmowie z Jackiem Harłukowiczem w GW: “Dało się odczuć, że i dla prokuratora cała sytuacja jest mocno uciążliwa. A od policjantów po wszystkim usłyszałem: „Przepraszamy. Mimo wszystko miło było pana poznać”. Doszło nawet do komicznych sytuacji. Bo gdy przedstawiono mi do podpisania protokół z przesłuchania, a ja odmówiłem złożenia podpisu, to jeden z policjantów rzucił: „To może i ja bym odmówił?”. A ja na to: „Słusznie. Bo ten podpis na zawsze zostanie na tym papierze. A to będzie bardzo zły podpis”. Gdy podpisywała go asystentka prokuratora, powiedziałem jej, że „w ten sposób zapisuje się pani w historii”. Po jej minie poznałem, że ma świadomość, iż to wcale nie jest żart.

-- FRASYNIUK MÓWI, ŻE DZIĘKI PROTESTOM NA MIESIĘCZNICACH, KACZYŃSKI ZMIENIŁ POLITYKĘ: “Nie tylko nie żałuję, ale chcę powiedzieć wszystkim tym, którzy tam ze mną byli, że to dzięki nim Jarosław Kaczyński zmienił swoją politykę. To wtedy zaczął zastanawiać się i w końcu zapowiedział zakończenie smoleńskich miesięcznic. Dziś wciąż musimy wychodzić na ulice, by pokazać, że nie zgadzamy się, by nas pozbawiano swobód obywatelskich. Bo chcemy być wolnymi ludźmi. Chcemy, by szanowano pokolenia Polaków, które walczyły o tę wolność, a którym teraz w twarz plują funkcjonariusze PiS-u. Musimy jednak pamiętać, że każdego, kto nie będzie posłuszny wielkiemu wodzowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, mogą spotkać dotkliwe represje”. 

-- TON MORALNEJ WYŻSZOŚCI PRĘDZEJ ZIRYTUJE, NIŻ PRZEKONA - pisze Grzegorz Sroczyński: “Czy ten ton moralnej wyższości kogokolwiek przekona? Raczej zirytuje. Nie tylko dlatego, że ludzie nie lubią, gdy ktoś w kółko przypomina o swoich dawnych zasługach, lecz także dlatego, że większość Polaków nie czuje się tak, jakby żyła w państwie Jaruzelskiego, ponieważ dzisiejsza Polska po prostu państwem Jaruzelskiego nie jest. Patetyczny ton Frasyniuka trafia więc rzeczywiście do "garstki sprawiedliwych" i kilku wzmożonych publicystów”.

-- OPOZYCJA PO RAZ KOLEJNY WPADNIE W RETORYCZNĄ PRZESADĘ - pisze Sroczyńskli: “Można by liczyć, że dzięki głośnej akcji Frasyniuka opinia publiczna dowie się o tych 800 osobach nękanych za demonstrowanie. Ale tak nie jest. Bo styl akcji powoduje, że wszyscy skupiamy się na Frasyniuku. Opozycja - zamiast robić to, co sugeruje Siedlecka - po raz kolejny wpadnie w retoryczną przesadę. Zaczniemy dyskutować, czy już mamy stan wojenny, czy jeszcze nie, grzmieć, krzyczeć, publicyści będą pouczać obywateli, że "nie powinni urządzać się w dupie", tylko "dawać świadectwo". A potem komentować prawicowe komentarze i prawicowy hejt, który na Frasyniuka z pewnością się poleje, co oczywiście wywoła nową kanonadę komentarzy prawicowych i tak w koło Macieju”. 

-- ŁUKASZ PAWŁOWSKI PISZE W KL, ŻE PRZEKAZ OPOZYCJI O POWROCIE PRL JEST KOMPLETNIE NIEZROZUMIAŁY: “Krótko mówiąc, jak opozycja długa i szeroka, przekaz jest jeden: wraca PRL, Kaczyński potwierdza, że jest jak Jaruzelski i komuniści, a Polska przestała być demokracją. Nie jest to przekaz nowy. Najciekawsze jednak, że choć od dwóch lat nie przynosi politykom opozycyjnym żadnych korzyści, ci nieustannie do niego powracają. Ledwie kilka dni temu Schetyna w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, mówił, że: „opozycja jest dziś poniekąd drugim obiegiem, jak w PRL-u”. Zatem, jak drugi obieg w PRL-u: „musi być wsparta przez ludzi wierzących w demokrację i rządy prawa”. Pytany o to w radiu RMF FM – nie w żadnym drugim obiegu, ale najlepiej słuchanej porannej audycji w kraju – Rafał Trzaskowski nie potrafił ani skomentować, ani tym bardziej przekonująco uzasadnić słów lidera swojej partii. A skoro nie potrafi tego Trzaskowski, to nie sądzę, by potrafił to zrobić przeciętnie interesujący się polityką, pochodzący z przeciętnego miasta, przeciętny wyborca opozycji poniżej 40. roku życia”. 

-- MICHAŁ KARNOWSKI: HUCPY SIĘ NIE SKOŃCZĄ, BO CO WTEDY MIAŁABY DO POWIEDZENIA OPOZYCJA: “Kiedy więc pytacie czy i kiedy opozycja skończy z takimi hucpami, odpowiedź jest pesymistyczna: nigdy. Bo gdyby choć na chwilę zapanowała cisza, gdyby wygasić ten wrzask, krzyk, puczyki i awantury, to ludzie mogliby zacząć porównywać dorobek obu rządów, programy, wizje. Dla PO i Nowoczesnej to śmiertelnie niebezpieczne. Hucpa będzie więc trwała. Jak ta przeminie, będą kolejne”.

-- JACEK ŻAKOWSKI PISZE O LOGICE OKUPACYJNEJ: “Władza działająca wedle okupacyjnej logiki bez skrupułów i bez silnych przesłanek o świcie budzi obywatelom dzieci, z byle powodu trzyma obywateli w areszcie, stawia swoje pomniki bez pytania mieszkańców i nawet przeciw nim. Ćwiczyliśmy to w Polsce przez parę pokoleń, więc nic dziwnego, że władza i jej aparat wciąż na tę wyuczoną ścieżkę z przyzwyczajenia wracają. Ale dobrego państwa ani społeczeństwa tak nie zbudujemy. A szkoda”. 

-- BEZ TRUDU MOŻNA SPRAWDZIĆ, CZY LUDZIE OBECNEJ WŁADZY TRAKTOWANI SĄ JAK INNI OBYWATELE - Adam Szostkiewicz: “Bez trudu można sprawdzić, czy ludzie związani z obecną władzą są traktowani tak jak inni zwykli obywatele. Jeśli Polska pisowska byłaby rzeczywiście praworządna, funkcjonariuszom policji nie uszłaby na sucho sprawa Igora Stachowiaka. A uczestników pokojowych protestów, w tym Frasyniuka, nie ciągano by po komisariatach i prokuraturach. Mądre państwo umie odstąpić od egzekwowania przepisów prawa, jeśli szkodliwość czynu jest znikoma”. 

-- BOGUSŁAW CHRABOTA O TYM, ŻE ARESZTOWANIE FRASYNIUKA MIAŁO PRZYKRYĆ WYPUSZCZENIE ARESZYTOWANYCH ZA CIECH: “Nie mam wątpliwości, że sprawę aresztowania Władysława Frasyniuka sprokurowano w celu medialnego przykrycia ewidentnej wpadki, jaką było wypuszczenie przez sąd aresztowanych w związku z prywatyzacją Ciechu. Władza nie spodziewała się po prostu takiej decyzji sądu i w celu uniknięcia dyskusji o porażce zajęła opinię publiczną czymś bardziej widowiskowym”. 

-- O SETKACH TYSIĘCY FRASYNIUKÓW - Jarosław Kurski w GW: “Ale jeden Frasyniuk to za mało. Polsce trzeba setek tysięcy Frasyniuków, którzy podążą drogą obywatelskiego nieposłuszeństwa, którzy - jak mówił Stefan Kisielewski - „nie będą urządzać się w dupie”, ale otwarcie będą się domagać poszanowania prawa i wolności”. 

-- JEDYNKA GW: “Liczba szykan władzy wobec tych, którzy się jej sprzeciwiają, rośnie lawinowo. Tylko przez miesiąc przybyło sto spraw prowadzonych przeciwko demonstrującym w obronie demokracji. Zaoczne wyroki ma już 226 osób”. 

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI, O TYM, ŻE MOSBACHER TO SZANSA NA NOWE OTWARCIE - pisze w RZ: “Dla Waszyngtonu sojusz z Polską jest ważny. Do tego jednak obie strony muszą traktować się poważnie. Amerykanie mieli ostatnio powody, by uznać, że ich do końca poważnie nie traktujemy. Być może nowe otwarcie zapoczątkowane przyjazdem Mosbacher do Warszawy stanie się szansą na odbudowę zaufania. 

-- JĘDRZEJ BIELECKI, PISZE, ŻE W UE NIE JESTEŚMY DLA PIENIĘDZY: “Ale siedem dekad od końca wojny łatwo zapomnieć o najważniejszym: integracja jest przede wszystkim instrumentem utrzymania pokoju, platformą współpracy krajów Europy i narzędziem pojednania z Niemcami. Po to właśnie jesteśmy w Unii”. 

-- TYLKO ŻURAWSKI VEL GRAJEWSKI ZOSTAJE W GABINECIE POLITYCZNYM SZEFA MSZ - pisze Jacek Gądek: “Żurawski vel Grajewski w ostatnich dniach krytycznie mówił o nowelizacji ustawy o IPN. Twierdził, że zawiera "poważne błędy". Ale dodawał, że w sytuacji nacisku międzynarodowego należało ją jednak uchwalić, a prezydent powinien ją był podpisać - tak też się stało. Jego największe zastrzeżenia do tej ustawy dotyczą zapisów o karaniu banderyzmu oraz penalizacji podważania zbrodni ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej”. 

-- PLAN PACYFIKACJI SĄDÓW WYRAŹNIE SIĘ SYPIE - Ewa Ivanowa w GW: “Pacyfikacja sądów została podzielona na etapy. To strategiczny błąd Ziobry. Bo im dłużej trwa walka, tym mniejsze szanse na wygraną. Zwłaszcza, że sędziowie nie drżą ze strachu przed ministrem sprawiedliwości”. 

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: KKZ: Zdjęcie skuwanego Frasyniuka stanie się dla władzy ogromnym kłopotem, Wiadomości: Frasyniuk demonstruje w jednym szeregu z Mazgułą i Farmazonem

Dodano: 14.02.2018 20:57 | 7 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Borusewicz: Jeśli by twórcy rasistowskich transparentów zostali zatrzymani, to uznałbym, że wszyscy są równi, a tu nie ma żadnego śledztwa Borusewicz: Jeśli ktokolwiek z PiS twierdzi, że nastraszyli Frasyniuka, to się mylą Borusewicz: Pomyślałem, że PiS chce zastraszyć Frasyniuk: Lech Kaczyński powiedział mi kiedyś, że sprawę mojego odznaczenia konsultował z Jarkiem Frasyniuk: Jestem przekonany, że moja walka o wolność jest walką także dla wyborców PiS, także dla sympatyków PiS, także dla prawicowych dziennikarzy Frasyniuk: Mam wrażenie, że ustawę o IPN pisano w Moskwie a nie w Warszawie Frasyniuk do Pochanke: Proszę nie używać nieposłuszny, a człowiek, który staje w obronie Konstytucji i państwa prawa Polityczne podsumowanie popołudnia: Frasyniuk z prokuratorskim zarzutem, nie będzie duetu Karczewski-Jaki w wyborach Nowoczesna pisze do Timmermansa: Erozja wartości demokratycznych będzie jednoznaczna z wypchnięciem Polaków z UE Posłanka Golińska ma zostać wiceministrem środowiska Karczewski: Ktokolwiek będzie naszym kandydatem, zrobię wszystko, żeby kandydat PO nie został prezydentem Warszawy ***** FAKTY TVN -- PRZYSZLI TUŻ PO 6 RANO, ZAKULI WŁADYSŁAWA FRASYNIUKA W KAJDANKI I ZAWIEŹLI DO PROKURATURY - zapowiedź. -- DLA WŁADYSŁAWA FRASYNIUKA TA SYTUACJA NIE JEST NICZYM NOWYM, ALE DLA JEGO ŻONY, A ZWŁASZCZA 10-LETNIEGO SYNKA JUŻ TAK - Katarzyna Kolenda-Zaleska. -- PROKURATURA OSKARŻA FRASYNIUKA ŻE W CZASIE DEMONSTRACJI NARUSZYŁ CIELESNOŚĆ POLICJANTÓW - Kolenda-Zaleska dalej: Wzywała go na przesłuchanie, ale Frasyniuk odmawiał. -- FRASYNIUK LICZYŁ SIĘ Z TYM ŻE WŁADZA BĘDZIE CHCIAŁA DOPROWADZIĆ GO NA PRZESŁUCHANIE SIŁĄ - Kolenda-Zaleska. -- ODWAGI FRASYNIUKOWI ODMÓWIĆ NIE MOŻNA - Kolenda-Zaleska dalej: W czasach PRL we władzach “Solidarności” w stanie wojennym ukrywa się i kieruje podziemnymi strukturami związku, w końcu wpada i w sumie spędza w komunistycznym więzieniu prawie 4 lata. -- JEGO KOLEDZY Z DAWNEJ SOLIDARNOŚCI BYLI DZIŚ W SZOKU, GDY ZOBACZYLI JAK HISTORIA ZATOCZYŁA KOŁO - Kolenda-Zaleska. -- POLITYCY PIS-U MÓWILI JEDNYM GŁOSEM I JEDNĄ, IDENTYCZNIE BRZMIĄCĄ FRAZĄ [ŻE WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI WOBEC PRAWA] - Kolenda-Zaleska dalej. -- OPOZYCJA PODEJRZEWA ŻE MOŻE WŁAŚNIE O TEN ŻYCIORYS CHODZI I O TĘ LEGENDĘ, KTÓRĄ WŁADZA CHCE DZIŚ ZDYSKREDYTOWAĆ - Kolenda-Zaleska. -- PRZESŁUCHANIE FRASYNIUKA TRWAŁO 10 MINUT - Kolenda-Zaleska dalej: On sam odmówił składania zeznań. Teraz czeka go proces. -- Bez względu na wszystko zdjęcie skuwanego Władysława Frasyniuka stanie się dla władzy ogromnym kłopotem, bo dla wielu stanie się symbolem tych rządów - konkluzja Kolendy-Zaleskiej. -- FRASYNIUK ŚWIADOMIE NIE POSZEDŁ DO PROKURATURY - TO JEGO PROTEST PRZECIWKO ŁAMANIU PRAW OBYWATELI DO ZGROMADZEŃ - zapowiedź. -- TEN PROTEST - BLOKOWANE MIESIĘCZNICY SMOLEŃSKIEJ W CZERWCU ZESZŁEGO ROKU BYŁ CELOWYM AKTEM SPRZECIWU, NIEPOSŁUSZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO WOBEC NOWEGO PRAWA - Maciej Knapik. -- KNAPIK O NOWYM PRAWIE O ZGROMADZENIACH. -- MASZERUJĄCY W MIESIĘCZNICY - TO MATERIAŁ Z LIPCA ZESZŁEGO ROKU - KRZYCZELI “BOLEK”, PRZEZ NIKOGO NIE NIEPOKOJENI, A GDY KTOŚ KRZYKNĄŁ “LECH WAŁĘSA”, DOSTAWAŁ MANDAT LUB BYŁ SPISYWANY PRZEZ POLICJĘ - Knapik dalej. -- W LISTOPADZIE POLICJA USUNĘŁA KONTRMANIFESTACJE PRZED MARSZEM NIEPODLEGŁOŚCI, ZNÓW DLA BEZPIECZEŃSTWA, CHOĆ JEJ UCZESTNICY TYLKO SIEDZIELI - Knapik dalej. -- ALE POLICJA NIE ZATRZYMAŁA UCZESTNIKÓW MARSZU, KTÓRZY LŻYLI I POPYCHALI SIEDZĄCE NA ICH DRODZE KOBIETY, ANI NIE USUNĘŁA RASISTOWSKICH TRANSPARENTÓW - Knapik. -- OBECNIE TOCZY SIĘ KILKADZIESIĄT POSTĘPOWAŃ PRZECIWKO PROTESTUJĄCYM NA MIESIĘCZNICACH CZY PRZED SEJMEM - Knapik dalej. -- URZĘDNICY Z BRUKSELI ZACZĘLI PRZYGOTOWYWAĆ REGULACJE PRAWNE, KTÓRE MOGĄ UZALEŻNIĆ WYPŁATĘ PIENIĘDZY OD STANU PRAWORZĄDNOŚCI - bez materiału. -- POŁĄCZENIE FUNKCJI SZEFA KE I SZEFA RE - TO NA RAZIE PROPOZYCJA NA PRZYSZŁOŚĆ, CHOĆ JUŻ OFICJALNA - relacja Macieja Sokołowskiego z Brukseli. -- NEONAZIŚCI Z EUROPY SZYKUJĄ KOLEJNE ZLOTY W POLSCE. ***** WIADOMOŚCI TVP -- POJEDNAWCZY TON EUROPEJSKICH POLITYKÓW - zapowiedź: “Europa nie może być Europą bez Polski, bo Polska jest ważnym graczem i podmiotem w Unii Europejskiej”. Tak mówił dziś w polskim Senacie Gerard Larcher. Wizyta w Warszawie przewodniczącego francuskiego Senatu odbywa się w trakcie wyraźnego ocieplenia naszych relacji z Komisją Europejską. Jean Claude Juncker zapewnił dziś, że Polska idzie w kierunku, który popiera europejska wspólnota. -- TO NOWOŚĆ I REAKCJA NA OFENSYWĘ DYPLOMATYCZNĄ POLSKIEGO RZĄDU - Jan Korab: Seria spotkań, m.in. z niemieckimi politykami, a także unijnymi komisarzami daje rezultaty. -- Z DRUGIEJ STRONY KE PLANUJE WPROWADZENIE PRZEPISY UZALEŻNIAJĄCE WYPŁATĘ FUNDUSZY OD STANU PRAWORZĄDNOŚCI W DANYM PAŃSTWIE CZŁONKOWSKIM - Korab dalej. -- BARDZO WĄTPLIWE BY WSZYSTKIE PAŃSTWA CZŁONKOWSKIE, W TYM ATAKOWANE POLSKA I WĘGRY, ZGODZIŁY SIĘ NA TAKIE ROZWIĄZANIA - Korab. -- WIDOCZNE JEST WYHAMOWANIE ATAKÓW NA POLSKĘ, KTÓRE UNIJNE ELITY WYPROWADZAJĄ JUŻ OD DWÓCH LAT - Korab dalej. -- ZMIANA MOŻE BYĆ ZWIĄZANA Z ZAŁOŻENIAMI UMOWY KOALICYJNEJ W NIEMCZECH - Korab: Berlin uznał Polskę za strategicznego partnera, na równi z Francją. -- INWESTYCJE NAPĘDZAJĄ WZROST GOSPODARCZY: Tempo wzrostu polskiej gospodarki przekroczyło już 5%. W ostatnim kwartale ubiegłego roku wzrost PKB wyniósł 5,1%, co oznacza, że był najwyższy od prawie dziewięciu lat. Końcówka roku przyniosła też długo oczekiwane, ale za to wyjątkowo mocne odbicie inwestycji. -- CORAZ LEPSZE NASTROJE SPOŁECZNE - bez materiału: Coraz więcej Polaków jest zadowolonych z ogólnej sytuacji w kraju - tak wynika z najnowszego sondażu CBOS. Oceny są lepsze niż te z podobnego badania z zeszłego miesiąca. -- NIKT NIE MOŻE STAĆ PONAD PRAWEM - zapowiedź: Władysław Frasyniuk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów. Do prokuratury doprowadziła go policja, bo wcześniej dwukrotnie zlekceważył jej wezwania. Po krótkim 10 minutowym przesłuchaniu Frasyniuk został zwolniony, ale to nie przeszkadza politykowi kreować się na męczennika. -- WŁADYSŁAW FRASYNIUK ZROBIŁ WSZYSTKO, ŻEBY SPROWOKOWAĆ POLICJĘ DO DZIAŁANIA - Jakub Wojtanowski: Dwukrotnie zignorował wezwanie na przesłuchanie, publicznie zapowiadał że sam do prokuratury nie przyjdzie. -- PRZESŁUCHANIE TRWAŁO 10 MINUT, PO NIM FRASYNIUK ZOSTAŁ ZWOLNIONY - Wojtanowski dalej. -- FRASYNIUK BYŁ GŁUCHY NA PROŚBY BLISKICH OFIAR KATASTROFY, MUSIAŁA INTERWENIOWAĆ POLICJA - Wojtanowski: Właśnie wtedy Frasyniuk - zdaniem prokuratury - naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. -- SAM FRASYNIUK TŁUMACZY ŻE ŚWIADOMIE ŁAMIE PRAWO W OBRONIE PRAWORZĄDNOŚCI - Wojtanowski dalej. -- KRYTYCY ZWRACAJĄ UWAGĘ ŻE FRASYNIUK NIE PROTESTOWAŁ KIEDY W CZASIE TRANSFORMACJI USTROJOWEJ DZIAŁACZE KOMUNISTYCZNEJ NOMENKLATURY UWŁASZCZALI SIĘ NA MAJĄTKU PAŃSTWOWYM - Wojtanowski: Sam odniósł sukces, był szefem UW. -- TERAZ FRASYNIUK CHCE WRÓCIĆ DO WIELKIEJ POLITYKI - Wojtanowski dalej. W TEJ ROLI FRASYNIUKA CHĘTNI WIDZĄ POLITYCY PLATFORMY I NOWOCZESNEJ - Wojtanowski. -- NIE BRAK OPINII ŻE LIDER PLATFORMY INSTRUMENTALNIE WYKORZYSTUJE SPRAWĘ FRASYNIUKA DO POLITYCZNEJ WOJNY Z PIS-EM, BO SCHETYNA I FRASYNIUK W PRZESZŁOŚCI - DELIKATNIE MÓWIĄC - NIE DARZYLI SIĘ SYMPATIĄ - Wojtanowski dalej. -- ARCHIWALNA WYPOWIEDŹ FRASYNIUKA KRYTYKUJĄCA SCHETYNĘ. -- DAWNYCH KOLEGÓW SMUCI FAKT ŻE TERAZ FRASYNIUK DEMONSTRUJE W JEDNYM SZEREGU Z TAKIMI OSOBAMI JAK PŁK. MAZGUŁA, A TAKŻE Z FRANCISZKIEM J., PSEUDONIM FARMAZON, A TAKŻE PAWŁEM KASPRZAKIEM - Wojtanowski. -- HISTERIA WOKÓŁ SPRAWY FRASYNIUKA MOŻE DZIWIĆ TYM BARDZIEJ ŻE ZA RZĄDÓW KOALICJI PO-PSL WIELE RAZY PRZED PROKURATOREM MUSIELI TŁUMACZYĆ SIĘ POLITYCY ÓWCZESNEJ OPOZYCJI - Wojtanowski dalej. -- ALE FRASYNIUK ZDAJE SIĘ TEGO NIE PAMIĘTAĆ - Wojtanowski. -- DONALD TUSK DAŁ KULCZYKOWI ZIELONE ŚWIATŁO? - zapowiedź: Zatrzymany w sprawie prywatyzacji Ciechu, były minister w rządzie PO-PSL pozostanie wolności. Sąd rejonowy przyznał, że zarzuty są poważne, ale nie wydał zgody na areszt. Prokuratura zapowiada odwołanie od tej decyzji. -- SPRZEDAŻ PAKIETU KONTROLNEGO SPÓŁKI CIECH POPRZEDZIŁ SZEREG SPOTKAŃ JANA KULCZYKA Z CZŁONKAMI RZĄDU DONALDA TUSKA - Karol Jatłuszewski. -- FRAGMENT ROZMOWY JANA KULCZYKA Z KRZYSZTOFEM KWIATKOWSKIM. PRYWATYZACJA CIECHU TO NIE JEDYNY ZŁOTY INTERES, JAKI KULCZYK ZROBIŁ ZE SKARBEM PAŃSTWEM - Jatłuszewski. -- WALKA Z KORUPCJĄ I MAFIAMI PODATKOWYMI - zapowiedź: Prokuratura, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Centralne Biuro Śledcze Policji, a także Krajowa Administracja Skarbowa - te służby każdego dnia zwalczają przestępczość zorganizowaną. W ostatnich dniach doszło do kilku głośnych zatrzymań, a zarzuty usłyszeli między innymi kolejni byli pracownicy Spółki Restrukturyzacji Kopalń czy Elektrowni Dolna Odra.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Wiadomości: TK wydaje mniej orzeczeń, bo prezes musiała wysłać sędziów na zaległe urlopy, Fakty: Na kilka tys. sędziów, udało się zebrać tylko 18 kandydatów do KRS

Dodano: 13.02.2018 20:18 | 3 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Petru o Trzaskowskim i Rabieju: Apelowałbym do obu panów o większy "drive” Petru: Nie pozwolę na połączenie Nowoczesnej z Platformą Petru: Osoba, która rozpowszechniła zdjęcie w internecie, przypadkowo znalazła pracę w TVP Petru: Nie można udawać że sytuacja nie jest trudna. PiS pomimo ewidentnych błędów ma relatywnie wysokie poparcie Nowacka: Mam nadzieję, że Biedroń wróci do polityki krajowej Nowacka: Ja się nie wybieram na prezydenta Warszawy W przyszłym tygodniu tweetup PSL Schetyna: Decyzja dot. ewentualnego poparcia Krasnodębskiego zapadnie 23 lutego na posiedzeniu zarządu PO Pahl: Apeluję do Morawieckiego aby spowodował wznowienie prac nad projektem ustawy reprywatyzacyjnej ***** FAKTY TVN -- W MATERIALE O DEPORTOWANYM SAAKASZWILIM - Jakub Sobieniowski: Towarzyszyła mu posłanka PiS, ale o pomocy nie chce mówić. -- Sobieniowski o próbie zjednania sobie sympatii Polaków: Gra na patriotycznych nutach to specjalność byłego prezydenta Gruzji w kontaktach z Polską. -- Sobieniowski o dotarciu na pogrzeb Lecha Kaczyńskiego mimo wybuchu wulkanu. -- PAWEŁ ZALEWSKI: Polska, nie mieszając się w ukraińska politykę, powinna pozwolić mu na przebywanie. -- Szef MSW nie odpowiadał na pytania. -- PAWEŁ KOWAL: Nie powinniśmy robić niczego, co sugerowałoby nasze uczestniczenie w polityce ukraińskiej. -- Koleżanka ze szkoły, współpracownicy z ministerstwa i prezesi sądów powołani przez Zbigniewa Ziobrę - to niektórzy kandydaci do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Kancelaria Sejmu starannie ukrywała listę kandydatów, ale znamy już 11 nazwisk. -- PROBLEM POLEGA NA TYM, ŻE NIE WIADOMO KTO KANDYDATÓW ZGŁOSIŁ - KKZ. -- DLACZEGO CHCECIE PAŃSTWO UKRYĆ KTO POPIERA KANDYDATÓW DO KRS? - KKZ do Grzegrzółki. -- ANDRZEJ GRZEGRZÓŁKA: Kancelaria Sejmu działa zgodnie z ustawą. -- I CO WTEDY KIEDY OKAŻE SIĘ, ŻE WIĘKSZOŚĆ KANDYDATÓW DO KRS POPIERALI URZĘDNICY PRACUJĄCY W RESORCIE ZIOBRY - KKZ. -- KANCELARIA JEST GŁUCHA NA PROŚBY O UJAWNIENIE NAZWISK ZGŁASZAJĄCYCH SĘDZIÓW - KKZ. -- O SPRAWIE WYPOWIADA SIĘ WYŁĄCZNIE URZĘDNIK KANCELARII SEJMU - KKZ. -- TO, ŻE NA KILKA TYS., SĘDZIÓW UDAŁO SIĘ ZNALEŹĆ 18 KANDYDATÓW, ŚRODOWISKA SĘDZIOWSKIE UZNAJĄ ZA SWÓJ SUKCES - KKZ. -- 8 Z 11 KANDYDATÓW TO ALBO SĘDZIOWIE DELEGOWANI ALBO PREZESAMI SĄDÓW POWOŁANYCH PRZEZ ZIOBRĘ, W TYM KOLEŻANKA ZZ KTÓRA ZOSTAŁA SĘDZIĄ W KRAKOWIE - KKZ. -- PREMIER W LIBANIE. -- Ministerstwo Sprawiedliwości ma władzę i pieniądze. Decyduje więc o być albo nie być wielu organizacji, fundacji, a przede wszystkim o losie ich podopiecznych. Trzy organizacje pomagające ofiarom przemocy nie dostały w tym roku wsparcia. Dlaczego? ***** WIADOMOŚCI TVP -- PO PIERWSZYCH DNIACH PRZESŁUCHAŃ 6 OSÓB W SPRAWIE PRYWATYZACJI CIECHU PADŁY PIERWSZE ZARZUTY PROKURATORSKIE - zapowiedź. -- PROKURATOR WYSTĄPIŁ TEŻ Z WNIOSKIEM O TYMCZASOWE ARESZTOWANIE BYŁEGO WICEMINISTRA W RZĄDZIE PO-PSL, PAWŁA T. - Marcin Szewczak. -- PO SUGERUJE, ŻE ZATRZYMANIA W SPRAWIE CIECHU MAJĄ PODŁOŻE POLITYCZNE. -- PROKURATURA WYJAŚNI KOLEJNE WĄTPLIWOŚCI WOKÓŁ AUTOSTRADY A2 - zapowiedź. -- PONAD 100 ZARZUTÓW OBEJMUJE AKT OSKARŻENIA WOBEC WŁADYSŁAWA S., BYŁEGO POSŁA PSL. -- KIEDYŚ WPŁYWOWA POSTAĆ ŚRODOWISKA ROLNICZEGO, TERAZ ZZA KRAT CZEKA NA PROCES - Marcin Szypszak: Były szef kółek miał wyłudzić 3,5 mln złotych kredytów. -- JULIA PRZYŁĘBSKA CZŁOWIEKIEM WOLNOŚCI TYGODNIKA “SIECI” - Danuta Holecka: Wyróżnienie zadedykowała innym sędziom trybunału, którzy stale są atakowani. -- WEDŁUG PREZESA KACZYŃSKIEGO SZEFOWA TK ZASŁUŻYŁA NA WYRÓŻNIENIE, BO JEJ PRACA MA KLUCZOWE ZNACZENIE DLA PRZYSZŁOŚCI POLSKI - Jakub Wojtanowski. -- UNIEWAŻNIENIE WYBORU 5 SĘDZIÓW Z POPRZEDNIEJ KADENCJI WYWOŁAŁO FURIĘ OPOZYCJI. Liderzy wyprowadzili swoich zwolenników na ulice. Przeciwnicy reform próbowali podważyć legalność zmian w TK. -- PREZES PRZYŁĘBSKA I CZĘŚĆ SĘDZIÓW PODDANI BYLI OGROMNEJ PRESJI - Wojtanowski: Krytycy Julii Przyłębskiej zarzucają jej spowolnienie prac TK. -- CO PRAWDA W 2017 ROKU TK WYDAŁ MNIEJ ORZECZEŃ NIŻ W POPRZEDNICH LATACH, ALE WYNIKA TO Z FAKTU, ŻE NOWA PREZES MUSIAŁA WYSŁAĆ CZĘŚĆ SĘDZIÓW NA ZALEGŁE URLOPY - Wojtanowski: To sparaliżowało by działanie każdej instytucji. -- PRZYŁĘBSKA PODKREŚLA, ŻE REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI JEST KONIECZNA. -- PREMIER MORAWIECKI ZAKOŃCZYŁ DWUDNIOWĄ WIZYTĘ W LIBANIE. -- DEKONCENTRACJA MEDIÓW W POLSCE JEST NIEZBĘDNA, BO WIĘKSZOŚĆ RYNKU MEDIALNEGO JEST W RĘKACH ZAGRANICZNYCH WŁAŚCICIELI - uważają uczestnicy konferencji SDP. Uczestnicy podkreślali, że dominacja zagranicznego kapitału może mieć wpływ na życie polityczne i promocje obcych wzorców kulturowych. ***** WYDARZENIA POLSATU -- WŁAŚNIE SKOŃCZYŁ SIĘ PÓŁROCZNY OKRES W KTÓRYM MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI MÓGŁ ODWOŁYWAĆ BEZ UZASADNIENIA PREZESÓW I WICEPREZESÓW SĄDÓW I POWOŁYWAĆ W ICH MIEJSCE NOWYCH KANDYDATÓW - zapowiedź. -- TO, CO DZIAŁO SIĘ W CIĄGU OSTATNICH SZEŚCIU MIESIĘCY, TO BYŁ SĄD NAD SĄDEM - Dariusz Ociepa. -- ZBIGNIEW ZIOBRO Z TEGO UPRAWNIENIA KORZYSTAŁ W NAJLEPSZE - Ociepa dalej. -- OD SIERPNIA ZIOBRO ODWOŁAŁ 137 Z 730 PREZESÓW I WICEPREZESÓW SĄDÓW, CZYLI NIECAŁE 20% - Ociepa. -- SĘDZIOWIE MÓWIĄ ŻE TAKIEGO FERMENTU W ICH ŚRODOWISKU JESZCZE NIE BYŁO - Ociepa dalej: To że Ziobro informował faksem o odwołaniu, wielu oburzało. -- OSTATNICH ZMIAN MINISTER DOKONAŁ JESZCZE WCZORAJ - Ociepa: Stanowiska stracili prezesi sądu okręgowego w Kaliszu, a także rejonowych w Dębicy, Ropczycach i Rzeszowie. -- RELACJE NOWYCH PREZESÓW Z SĘDZIAMI W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH UTRUDNIAJĄ ALBO WRĘCZ UNIEMOŻLIWIAJĄ PRACE - Ociepa dalej. -- CZY SAMA WYMIANA PREZESÓW SPOWODUJE ŻE SPRAWY W TYCH SĄDACH BĘDĄ ROZPATRYWANE SPRAWNIEJ - TO DA SIĘ OCENIĆ ZA KILKA, KILKANAŚCIE MIESIĘCY - Ociepa: Ale sam zamęt na pewno pracy nie ułatwił. -- Wyniki niektórych sądów na pewno dawały podstawy do wymiany jednego czy drugiego prezesa, ale w innych przypadkach wymiana odbyła się na zasadzie “sąd sądem, ale prezes musi być nasz” - konkluzja Ociepy. -- W DECYDUJĄCĄ FAZĘ WCHODZI PROCES BYŁEGO WICEPREZESA SĄDU W ŻYRARDOWIE. -- PROKURATORZY BADAJĄ PO RAZ KOLEJNY SPRAWĘ WYPŁATY REKOMPENSAT ZA PRZEJAZDY CIĘŻARÓWEK W PRYWATNEJ SPÓŁCE AUTOSTRADA WIELKOPOLSKA, KTÓRA JEST WŁAŚCICIELKĄ AUTOSTRADY A2.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Fakty: Dlaczego przez lata Platforma nie zapytała warszawiaków? Trzaskowski: Nie jestem od burzenia, tylko od budowania, Wydarzenia: Trudno mówić o intensywnej kampanii Trzaskowskiego

Dodano: 12.02.2018 20:22 | 11 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Łapiński: W tym momencie prezydent nie planuje zwołania RBN Łapiński o nominacjach generalskich: Myślę, że ta sprawa w niedługiej przyszłości zostanie załatwiona Łapiński: Zybertowicz nie przedstawiał głosu ani stanowiska Kancelarii Prezydenta Schetyna o nagrodach dla ministrów: Szokują i bulwersują Szefernaker: Jesteśmy w europejskiej czołówce jeśli chodzi o czas reakcji pod numerem alarmowym 112 Trzaskowski prezentuje program wsparcia dla kobiet w Warszawie PO żąda przedstawienia uzasadnienia wypłaty nagród dla ministrów http://300polityka.pl/live/2018/02/12/ ***** FAKTY TVN -- DLACZEGO PLATFORMA WCZEŚNIEJ NIE ZAPYTAŁA WARSZAWIAKÓW: Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej powstaje bez zgody konserwatora i władz Warszawy. Platforma Obywatelska chce pytać o zdanie warszawiaków. Tylko dlaczego przez lata tego nie zrobiła? -- JAKUB SOBIENIOWSKI: O tym, jakie konkretnie to będą konsekwencje, Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy, nie mówią. -- RAFAŁ TRZASKOWSKI: Nie namówi mnie pan, żebym sankcjonował bezprawne decyzje i się wypowiadał w tej sprawie. Ja nie jestem od burzenia, tylko od budowania - uciął Trzaskowski. -- SOBIENIOWSKI O INNYM STOSUNKU GOWINA DO TEMATU W CZASACH JEGO CZŁONKOSTWA W PO: Jarosław Gowin był w rządzie PO, jest w rządzie PiS. Też bierze udział w dyskusji o pomnikach. To opinia, gdy jest po stronie PiS: "pomniki powinny stanąć, nie tylko w Warszawie, ale w wielu miastach Polski". Jarosław Gowin, gdy jeszcze był w PO, mówił: "boję się, że takie nachalne próby upamiętnienia, w atmosferze sporu i zbliżającej się kampanii wyborczej, raczej zaszkodzą tej pamięci niż w czymkolwiek pomogą". -- DZIŚ NA WYCENĘ SPÓŁKI CIECH PATRZY SIĘ INACZEJ. OD POCZĄTKU MÓWI SIĘ O POLITYCZNYM TLE POSTĘPOWANIA, STĄD DZIŚ WYPOWIEDZI POLITYCZNE - Paweł Płuska. -- SCHETYNA, O TYM, ŻE ARESZTOWANIA POJAWIAJĄ SIĘ W TRUDNYM MOMENCIE DLA PIS. -- SCHETYNA OCZEKIWAŁ LIKWIDACJI CBA - wiceminister Michał Wójcik. -- RZĄD NIE CHCE KOLEJNEGO SPORU ZE ŚRODOWISKAMI ŻYDOWSKIMI: Zamiast pod obrady trafi do sejmowej zamrażarki - głośna ustawa reprywatyzacyjna w wersji Patryka Jakiego. Oficjalnie nie ma pieniędzy na odszkodowania. Nieoficjalnie - rząd nie chce kolejnego sporu ze środowiskami żydowskimi. -- KRZYSZTOF SKÓRZYŃSKI O ZAMKNIĘCIU TEMATU NA DŁUGO: Autor ustawy reprywatyzacyjnej - Patryk Jaki - liczy na to, że to nie koniec. Ale w języku politycznym taka deklaracja oznacza właściwie zamknięcie tematu i to na długo. -- WYPOWIEDŹ SASINA:  "Trudno mi teraz powiedzieć, w jakim terminie będziemy rozmawiać nad ustawą reprywatyzacyjną i czy w ogóle nad ustawą w takim kształcie będziemy rozmawiać" - oświadczył w wywiadzie dla serwisu wpolityce.pl Jacek Sasin, nowy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. -- PATRYK JAKI: Jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowych analiz, to my jesteśmy gotowi je przeprowadzić. Ale mamy zgodę ze wszystkimi resortami, że taka ustawa jest potrzebna. -- SKÓRZYŃSKI O TYM, ŻE USTAWA MIAŁA ZIELONE ŚWIATŁO: Jeszcze kilka miesięcy temu ustawa reprywatyzacyjna nie dość, że była gotowa, to była zaakceptowana. Ówczesna premier Beata Szydło mówiła, że ją popiera. Rząd uważał ją za priorytet. Wystarczy rzut oka na wydane przez Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowanie dokonań resortu. Przygotowanie ustawy reprywatyzacyjnej jest bardzo wysoko na liście osiągnięć, a sama ustawa opisana ze szczegółami. Do tego z dopiskiem i wykrzyknikiem "robimy!". -- SKÓRZYŃSKI O TYM, ŻE STOP DLA USTAWY NALEŻY ŁĄCZYĆ Z “KATAKLIZMEM” W RELACJACH Z IZRAELEM: To było w październiku. Tyle, że wtedy nic nie zapowiadało dyplomatycznego kataklizmu na linii Polska-Izrael. Ten kataklizm teraz należy łączyć z politycznym stop dla ustawy reprywatyzacyjnej. -- SKÓRZYŃSKI O NIEOFICJALNYCH DONIESIENIACH, ŻE TO DECYZJA POLITYCZNA PREZESA: Za tymi dyplomatycznymi formułkami, według nieoficjalnych informacji, kryją się wyraźne polecenia i prezesa PiS, i premiera - by wyhamować, czyli de facto wstrzymać prace nad projektami, które mogłyby jeszcze zaostrzyć i tak ostre relacje z Izraelem i środowiskami żydowskimi. Ustawa reprywatyzacyjna, ograniczająca możliwości ubiegania się o zwroty zagrabionych po wojnie nieruchomości, byłaby teraz ruchem dyplomatycznie bardzo ryzykownym. -- RAFAŁ TRZASKOWSKI: Jeżeli PiS schowa ten projekt do szuflady, to znaczy, że nie chce rozwiązać problemu reprywatyzacji. -- SKÓRZYŃSKI O HISTORII USTAWY: Ustawa reprywatyzacyjna jest istotna dla środowisk żydowskich. Od upadku komunizmu ta kwestia każdego roku wisiała w powietrzu, ale kolejni prezydenci i rządy w Polsce nie regulowały zwrotów zagrabionego po wojnie mienia, a rządy w Izraelu tego tematu nie stawiały na ostrzu noża. Wygrywał pogląd, że lepiej omijać drażliwe kwestie. Tak jak dziś. -- PATRYK JAKI: Jesteśmy gotowi prowadzić kolejne konsultacje, ale ostateczna decyzja należy do pana premiera. -- SKÓRZYŃSKI O POTRZEBIE KONSULTACJI USTAWY: Brak ustawy, co pokazała warszawska odsłona afery reprywatyzacyjnej, pozwolił na nieuczciwe wyłudzenia. Ustawa jest potrzebna. Ale taka, która będzie skonsultowana w porę. ***** WIADOMOŚCI TVP -- PROKURATURA ZBADA KULISY UMOWY NA BUDOWĘ AUTOSTRADY A2 - zapowiedź: Wątpliwości budzą warunki, wyjątkowo korzystne dla spółki założonej przez Jana Kulczyka. Autostrada jest jedną z najdroższych w Europie. -- POSZKODOWANI CHCĄ DOWIEŚĆ PRZED SĄDEM, ŻE OSZUKAŃCZA FIRMA DZIAŁAŁA NA RYNKU, BO W CZASIE RZĄDÓW PO-PSL POZWOLIŁA NA TO BIERNOŚĆ ORGANÓW PAŃSTWA - Marcin Szypszak o przesłuchaniu przed sądem Marcina P. -- TO TYLKO JEDNE Z WIELU AFER Z LAT 2007-2015, CZYLI ZA RZĄDÓW PO-PSL - zapowiedź. -- ROZMOWY Z SOWY I PRZYJACIÓŁ OKAZAŁY SIĘ DLA NIEKTÓRYCH POLITYKÓW PO BARDZO KOSZTOWNE - Jakub Wojtanowski: Afera taśmowa była gwoździem do politycznej trumny PO. -- W TRAKCIE RZĄDÓW KOALICJI PO-PSL NIEPRAWIDŁOWOŚCI BYŁO ZNACZNIE WIĘCEJ - Wojtanowski: Głośno było o posłance Beacie Sawickiej, a ostatnio o prezydent Łodzi. Matką afer Platformy była afera hazardowa. -- PO CHCIAŁABY ZAMKNĄĆ TEMAT SWOICH RZĄDÓW WRAZ Z MINIONYMI WYBORAMI PARLAMENTARNYMI. O to niezwykle trudno, bo ciągle z szafy wypadają kolejne trupy. -- Z PRZESZŁOŚCI TŁUMACZYĆ SIĘ MUSI TEŻ STANISŁAW GAWŁOWSKI. Przeszłość ciągnie się też za politykami byłego koalicja PO, PSL-u. -- WIZYTA PREMIERA MORAWIECKIEGO W LIBANIE. -- KE PRZYJĘŁA WYJAŚNIENIA POLSKI WS. WSTRZYMANIA WYCINKI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ I NIE WYSTĄPI DO ETS O KARY - Danuta Holecka: Urzędnicy w Brukseli są zadowoleni z działań polskich władz. -- PROJEKT USTAWY O IPN NIE MÓGŁ WYWOŁAĆ ZASKOCZENIA ANI IZRAELSKICH POLITYKÓW, ANI AMBASADOR ANNY AZARI - Jan Korab. -- JEDEN Z NAJBARDZIEJ ZNANYCH IZRAELSKICH DZIENNIKÓW PRZYJĄŁ W KOŃCU PRAWDZIWĄ, POLSKĄ NARRACJĘ - Korab. ***** WYDARZENIA POLSATU -- W SPRAWIE CIECHU PADŁY PIERWSZE ZARZUTY - Paweł Gadomski. -- CBA ZATRZYMAŁO BYŁEGO WICEMINISTRA SKARBU W RZĄDZIE PO-PSL - Gadomski dalej. -- ŚLEDCZY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI ŻE NA TAKĄ PRYWATYZACJĘ NIE POWINNO BYĆ ZGODY - Gadomski. -- WĄTPLIWOŚCI ZWIĄZANE Z PRYWATYZACJĄ CIECHU POJAWIŁY SIĘ PO UJAWNIENIU NAGRAŃ Z PODSŁUCHANYCH ROZMÓW JANA KULCZYKA Z JEDNYM Z LOBBYSTÓW - Gadomski dalej. -- SZEF PO WIDZI W TEJ SPRAWIE PODTEKST POLITYCZNY - Gadomski. -- NAJWIĘKSZE STOWARZYSZENIE POLSKICH SĘDZIÓW IUSTITIA APELUJE DO SĘDZIÓW SN ABY POZOSTALI NA STANOWISKACH I NIE PRZECHODZILI W STAN SPOCZYNKU - zapowiedź. -- TO JUŻ KOLEJNY APEL SĘDZIÓW DO SĘDZIÓW - Dariusz Ociepa. -- REZYGNACJA POŁOWY SKŁADU, ZDANIEM SĘDZIÓW Z IUSTITII OZNACZAŁABY ODDANIE SĄDU W OGÓLE - Ociepa dalej. -- DUŻA CZĘŚĆ SĘDZIÓW OBAWIA SIĘ ŻE BĘDZIE TAK JAK Z KRS CZY WYMIANĄ PREZESÓW - Ociepa. -- KONFLIKT DUŻEJ CZĘŚCI ŚRODOWISKA SĘDZIOWSKIEGO Z MINISTERSTWEM SPRAWIEDLIWOŚCI TRWA OD MIESIĘCY - Ociepa dalej. -- IUSTITIA WYKLUCZYŁO ZE SWOICH SZEREGÓW WICEMINISTRA ŁUKASZA PIEBIAKA - Ociepa. -- RAFAŁ TRZASKOWSKI ZACZĄŁ KAMPANIĘ - zapowiedź. -- NIEPRZYPADKOWO KANDYDAT PLATFORMY I NOWOCZESNEJ SWÓJ PROGRAM DLA KOBIET I RODZINY ZAPREZENTOWAŁ PRZED JEDNYM ZE ŻŁOBKÓW - Grzegorz Kępka. -- PROGRAM MA OBJĄĆ TEŻ PRZEDSZKOLA I BĘDZIE KOSZTOWAĆ 150 MLN ZŁ ROCZNIE - Kępka dalej: Rozłożony na kilka lat program budowy nowy placówek to 200 mln zł. -- CO WIĘCEJ ZAROBKI OBU PŁCI NA TYCH SAMYCH STANOWISKACH W SPÓŁKACH MIEJSKICH MAJĄ BYĆ ZRÓWNANE - Kępka. -- MIEJSKIE SZPITALE NIE BĘDĄ ODMAWIAĆ DOPUSZCZALNYCH PRAWEM ABORCJI, BĘDĄ KONTYNUOWANE PROGRAMY IN VITRO, POJAWIAJĄ SIĘ NOWE DOT. EDUKACJI SEKSUALNEJ - Kępka. -- TE POMYSŁY MAJĄ WYRAŹNEGO ADRESATA, TO M.IN. ORGANIZATORKI WIELOTYSIĘCZNYCH PROTESTÓW PRZECIWKO ZAOSTRZANIU USTAWY ANTYABORCYJNEJ - Kępka dalej. -- RAFAŁ TRZASKOWSKI PO PONAD 3 MIESIĄCACH NIE ZAPREZENTOWAŁ PROGRAMU, TRUDNO TEŻ MÓWIĆ O INTENSYWNEJ KAMPANII - Kępka. -- NIEOFICJALNIE WIADOMO ŻE W PLATFORMIE NARASTA NIEPOKÓJ - Kępka dalej. -- WŁAŚNIE PATRYK JAKI WYDAJE SIĘ NAJPOWAŻNIEJSZYM RYWALEM, W GRĘ WCHODZI JESZCZE STANISŁAW KARCZEWSKI - Kępka. -- EWENTUALNA PORAŻKA BYŁABY DLA PARTII SCHETYNY FATALNYM PROGNOSTYKIEM - konkluzja Kępki: Warszawa od lat jest politycznym bastionem Platformy. Ewentualna porażka byłaby dla partii Grzegorza Schetyny fatalnym prognostykiem przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi. -- RZĄDOWE WSKAZÓWKI DLA MINISTRÓW DOT. USTAWY O IPN.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Karnowski: Cześć PiS-u weszła w układ wymiany korzyści z mediami jednoznacznie wrogimi, Mazurek: Gdzie był MSZ?, RZ: Kaczyński nie odpuszcza myśliwym

Dodano: 12.02.2018 11:15 | 7 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE - Mastalerek o tym, że w kolejnych wyborach do samodzielnej większości potrzeba będzie więcej głosów, Schetyna o wstępie do wyborów parlamentarnych, Szczerski o nominacjach generalskich:

-- PANA W CZASIE KRYZYSU NIE BYŁO W WARSZAWIE - mówi Jacek Nizinkiewicz do Grzegorza Schetyny w rozmowie RZ: “- Pana w trakcie kryzysu nie było w Polsce.

- Nie było mnie w tym czasie w Warszawie.

- Niczym Barbary Nowackiej.

- Z wyjazdów korzystam w bardzo ograniczonym stopniu. Nasze stanowisko było jasne i wcześniej wypracowane. Platforma Obywatelska nie zabierała mocno głosu mimo odrzucenia naszych poprawek i w Sejmie i Senacie, nie chcąc szkodzić polskiej dyplomacji przed ostateczną decyzją prezydenta. Dziś, kiedy wiemy już, jak postąpił prezydent Duda, Platforma zrobi wszystko, żeby odbudować dobrą pozycję Polski na świecie”.

-- SCHETYNA CHCE SPOTKANIA Z PREZYDENTEM, ALE MÓWI, ŻE PAD ZASZKODZIŁ INTERESOWI POLSKI: “Tak, zaraz po powrocie prezydenta z Korei. Liczę, że poprze projekt nowelizacji ustawy o IPN autorstwa PO. Prezydent, nie wetując ustawy o IPN, zaszkodził nadzwyczaj poważnie polskiej racji stanu”.

-- SCHETYNA PRZYZNAJE, ŻE KANDYDATKĄ PO W GDAŃSKU MOŻE BYĆ AGNIESZKA POMASKA: “Myślę, że Paweł Adamowicz będzie miał inne plany. Jest Jarosław Wałęsa, ale też Agnieszka Pomaska”. 

-- GDZIE BYŁ MSZ? - Robert Mazurek: “A tak konkretnie, to może na początek spytam, gdzie była nasza ambasada w Izraelu i całe to MSZ? Nie wiedzieli, co się kroi? Nie rozmawiają z tamtejszymi dyplomatami, z urzędnikami średniego szczebla, z politykami, dziennikarzami, nie słyszą nic? No tak, ale kto miałby to robić, skoro stary ambasador już wrócił, a nowego nie ma. Kandydatka na panią ambasador, była prezes radia, skompromitowała się tak widowiskowo przed komisją sejmową, że nawet posłowie PiS na nią nie głosowali, a protokoły z przesłuchania krążą jak zeszyty z dowcipami. Czyli na MSZ liczyć nie można”.

-- IDŹCIE SOBIE WSZYSCY NA RYBY - konkluzja Mazurka: “Aha, czyli nie mamy ambasady, nie mamy dyplomacji, nie mamy fundacji od walki o dobre imię, a rzucamy się na największe potęgi świata? Wiecie co? To idźcie wy sobie wszyscy na ryby. Tylko nie płaczcie później, że nie biorą, bo zapomnieliście wędek”. 

-- MICHAŁ KARNOWSKI PISZE O KONSEKWENCJACH UTRWALENIA SYSTEMU MEDIALNEGO I O TYM, ŻE CZĘŚĆ PIS WESZŁA W UKŁAD WYMIANY KORZYŚCI Z WROGIMI MEDIAMI: “Media III RP znów mają siłę by podlewać benzyną i podpalać społeczne nastroje.Niezauważalnie, wskutek wielu działań i zaniechań, medialny establishment III RP odzyskał zdolność skutecznego urządzania medialnych nagonek (nazywamy to trzydniówkami lub tygodniówkami medialnego wzmożenia). Widać też silną koordynację tych działań. Każdy może zostać wzięty na celownik, każdy może zostać zniszczony. Cześć PiS-u nie tylko zrezygnowała z głębszej przebudowy reguł systemu medialnego, ale weszła też w układ wymiany korzyści z mediami jednoznacznie wrogimi. Ale by być szczerym: część mediów prawicowych zajęła się konsumpcją”. 

-- ZA TO KACZYŃSKIEGO NIE ATAKUJCIE - pisze w RZ Michał Szułdrzyński: “Można różne rzeczy zarzucać Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale akurat nie to, że jest antysemitą. Dlatego przypisywanie rządzącym dziś Polską intencji rozniecania nastrojów antysemickich wykracza poza to, co nazywamy wilczym prawem opozycji do krytykowania władzy za wszystko. Nie, nie oczekuję, że opozycja będzie chwalić Kaczyńskiego, ale to, co powiedział poseł Nitras, uderza nie tyle w partię rządzącą, ile w interes polskiego państwa. Budowanie przekonania, że rząd walczy o dobre imię Polaków tylko dlatego, że kieruje się antysemickimi motywami, to wizja, która jest na rękę tym wszystkim, którzy mogą źle życzyć Polsce. Sprzeciw wobec antysemityzmu powinien łączyć całą klasę polityczną, a totalność opozycji – mieć swoje granice, które wyznaczają zdrowy rozsądek i racja stanu”. 

-- KACZYŃSKI NIE ODPUSZCZA MYŚLIWYM - WIKTOR FERFECKI W RZ PISZE, ŻE JAROSŁAW KACZYŃSKI KAZAŁ WSTRZYMAĆ PRACE NAD PRAWEM MYŚLIWSKIM: “Wstrzymano prace nad prawem łowieckim, bo kształt nowej ustawy nie podobał się prezesowi PiS. W środę w Sejmie miało się odbyć drugie czytanie rządowej nowelizacji prawa łowieckiego. Nieoczekiwanie je odwołano. – Pięć minut przed rozpoczęciem tego punktu podszedłem do sekretarza na sali obrad, by zapisać się do zadania pytania. Powiedział: „Chyba nie ma sensu, panie pośle, bo właśnie trwa Konwent Seniorów i raczej ten punkt spadnie” – mówi Paweł Suski z PO, szef Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Zaskoczeni byli też posłowie PiS”.

-- TAK ZASŁUŻYLI NA NAGRODY, ŻE ZOSTALI WYRZUCENI Z RZĄDU - DOMINIKA WIELOWIEYSKA W GW: “Ministrowie Beaty Szydło dostali nagrody po 80-60 tys. zł. Należało się im. Byli tak świetni, że aż Jarosław Kaczyński wyrzucił kilkoro z nich z rządu”. 

-- JACEK KARNOWSKI PISZE, ŻE WARSZAWA NALEŻY DO WSZYSTKICH WARSZAWIAKÓW: “Jeśli więc ktoś wspomina o referendum bądź badaniach opinii, to powinien odwoływać się do woli całej wspólnoty narodowej, a nie jedynie mieszkańców Warszawy. Bo Warszawa, będąc stolicą Polski, nie należy tylko do ludzi tu zameldowanych. Warszawa należy do wszystkich Polaków. Przyjęcie optyki polityków Platformy oznaczałoby  połamanie podstawowych zasad demokracji: oznaczałoby bowiem, że miasto zamieszkiwane przez kilka procent ludności Polski miałoby prawo decydować o tym, kogo w swojej stolicy upamiętnia 38-miliony naród. A to już oczywisty absurd”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI PISZE, ŻE OPOZYCJA NIE MA NAWET 20-STRONICOWEGO PROGRAMU I MEDIA NIEGO NIE PYTAJĄ: “Szokuje, jak bardzo ich to nie martwi, niepokoi, że największe media nie uważają za stosowne o tę ofertę dla Polski zapytać. Dlaczego tak się dzieje? Jak to możliwe, że środowiska mające ambicje przejęcia władzy nie są w stanie pokazać Polakom choćby 20 stronicowego planu działań w poszczególnych obszarach? Na co w takim razie wydają publiczne pieniądze otrzymane w ramach subwencji i dotacji? Skąd ta bezradność programowa?”

-- KARNOWSKI PISZE, ŻE PROGRAMEM OPOZYCJI JEST UKRYWANY: “Pisowcy pójdą do więzień, o czym zdecydują politycy Platformy, oczywiście w ramach przywracania „praworządności” i ładu konstytucyjnego III RP. To tylko najważniejsze rzeczy, które sobie wynotowałem. Wizja jest więc jasna: ma być, jak było, tylko z dużą domieszką zemsty. Plan opozycji zatem istnieje, choć jest ukrywany. Powinien nosić nazwę „zemsty na pisowcach i likwidacji państwa polskiego”. 

-- JACEK ŻAKOWSKI O SKŁÓCANIU Z UKRAIŃCAMI - pisze w GW: “Temperatura wzajemnych relacji w dużym stopniu zależy od nacjonalistycznych radykałów, a 2 miliony Ukraińców w Polsce i kilkaset tysięcy Polaków na Ukrainie stają się łatwym celem coraz częstszych ataków. Dlatego to w relacjach polsko-ukraińskich cyniczne gierki polityków najłatwiej mogą doprowadzić do dramatycznych konfliktów i do fatalnych skutków, na których skorzysta tylko Kreml. Opozycja powinna się więc skupić na ratowaniu relacji polsko-ukraińskich, bo to one są źródłem największych zagrożeń. Amerykanie i Żydzi jakoś sobie z PiS dadzą radę”. 

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ PISZE, ŻE PIS ŻEGNA SIĘ Z POLITYKĄ ŻYCZLIWOŚCI WOBEC UKRAINY: “Dziś w sprawach Ukrainy sojusz Kukiza z PiS wysadza w powietrze zręby polityki wschodniej Lecha Kaczyńskiego. A ojciec premiera Kornel Morawiecki — swoisty łącznik między PiS a ludźmi Kukiza — mówi Onetowi: — Oskarżam prezydenta Lecha Kaczyńskiego za politykę wobec Ukrainy. Rozumiem, że chciał ją ciągnąć na Zachód, ale za jaką cenę? Za cenę zakłamywania historii i okrucieństwa, które dziś się tam heroizuje?” 

-- JOANNA SOLSKA PISZE, ŻE POROZUMIENIE Z REZYDENTAMI TO ŻADEN SUKCES, TYLKO POWRÓT DO PUNKTU WYJŚCIA: “Nie dziwię się, że rezydenci – zmęczeni protestem – podpisali porozumienie. Dziwię się tym, którzy uważają, że to sukces. Po prostu wróciliśmy do punktu wyjścia. Część lekarzy znów podpisze klauzule opt-out i będziemy udawać, że zrobiono krok do przodu. Ale w tym kształcie publiczna służba zdrowia do 2024 roku się nie utrzyma, pacjenci też”. 

-- BRUDZIŃSKI POZOSTAŁ SKROMNYM CZŁOWIEKIEM - SE O ZDJĘCIACH JAKIE PAPARAZZI ZROBILI SZEFOWI MSWIA NA ZAKUPACH: “ - Brudziński pozostał skromnym człowiekiem, sam lubi wybierać się na zakupy w wolnych chwilach, a w sytuacjach prywatnych nie nadużywa ochrony. Joachimowi na szczęście nie odbiła palma - mówi nam ważny polityk PiS”. 

-- URODZINY: Michał Krupiński, Jan Kidawa-Błoński, Andrzej Godlewski.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Horała: Reformujemy Polskę, opozycji już reformować nie będziemy, Fakty i Wydarzenia o premiach dla ministrów

Dodano: 09.02.2018 21:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Komorowski o pomniku na placu Piłsudskiego: Ma powstać w wyniku takiego prawniczego szalbierstwa Komorowski: Widać, że wyrok TK ma być potwierdzeniem decyzji, która zostanie wypracowana w gabinetach PiS-u Jest już 10 potwierdzonych kandydatur do KRS Mastalerek: Niech nikt na prawicy nie liczy że PO, N czy lewica będą się tak kłóciły przed wyborami, jak kłócą się dziś Mastalerek: Na dzień dzisiejszy nie planuję powrotu do polityki CBOS: PiS - 43%, Platforma - 17%, Kukiz’15 - 7% WKK: Są ogromne szanse że sprawa dot. czasowstrzymywacza zostanie rozstrzygnięta w PE Brudziński: Bezpieczeństwo to też służba elitarna, która potrafi nie zamiatać pod dywan sytuacji, które są powodem do wstydu ***** FAKTY TVN -- TERMIN WYBORU NOWEJ KRS CORAZ BLIŻEJ, ALE DECYZJĄ KANCELARII SEJMU SZCZEGÓŁY SĄ TAJNE - zapowiedź. -- OFICJALNIE NA RAZIE POZNALIŚMY TYLKO CZĘŚĆ NAZWISK - Maciej Knapik. -- Z GRONA REKOMENDUJĄCYCH SĘDZIÓW NIE POZNAMY NIKOGO - Knapik dalej. -- NAZWISK MARSZAŁEK SEJMU NIE UJAWNI - Knapik. -- KNAPIK. TYM ŻE W ORYGINALNYM PROJEKCIE PREZYDENCKIM BYŁA PEWNA JAWNOŚĆ, ALE ZMIENIONO TO W KOMISJI. -- JAK W RZECZYWISTOŚCI WYGLĄDA POROZUMIENIE LEKARZY Z MINISTREM. -- WYSOKIE PREMIE DLA CZŁONKÓW RZĄDU - bez materiału: Fragment konferencji Krzysztofa Brejzy i Mateusza Morawieckiego. ***** WIADOMOŚCI TVP -- Z WARSZAWY DO BUDAPESZTU W 4 GODZINY - belka. -- DO ZNAKOMITYCH RELACJI POLITYCZNYCH RZĄDU CHCĄ DOŁOŻYĆ NAJSZYBSZE POŁĄCZENIE KOMUNIKACYJNE - Damian Diaz. -- PREMIER CHCE, ŻEBY PRODUCENCI MEBLI BYLI LIDERAMI W EUROPIE - Diaz. -- FILHARMONIA W ŁOMŻY ZE WSPARCIEM MINISTERSTWA KULTURY. -- BRUDZIŃSKI OTWORZYŁ W RZESZOWIE NOWOCZESNE CENTRUM POWIADAMIANIA ALARMOWEGO. -- POLSKA ZAPRASZA IZRAEL DO DIALOGU - belka. -- DEMONSTRACJA WYRWAŁA SIĘ SPOD KONTROLI, WDARLI SIĘ NA TEREN PLACÓWKI DYPLOMATYCZNEJ, NASTROJE MOGĄ SIĘ JESZCZE POGORSZYĆ, POLSKI RZĄD ZAPEWNIA O GOTOWOŚCI DO DIALOGU - Karol Jałtuszewski. -- KŁOPOTY PREMIERA IZRAELA - belka. -- OPOZYCJA STRACIŁA ORĘŻ DO WALKI Z RZĄDEM - w zapowiedzi materiału o porozumieniu z lekarzami. -- COŚ, CO DLA LEKARZY JEST PRZEŁOMOWE, DLA OPOZYCJI JEST TO ZALEDWIE PUDROWANIEM - Jakub Wojtanowski. -- PO NIE ROZWIĄZAŁA PROBLEMÓW SŁUŻBY ZDROWIA PRZEZ 8 LAT SWOICH RZĄDÓW - Wojtanowski. -- WYPALA SIĘ TAKŻE PALIWO, KTÓREGO DOSTARCZAŁ SPÓR Z BRUKSELĄ - Wojtanowski. -- TO KOLEJNY CIOS DLA PO, KTÓRA MA CORAZ WIĘKSZE WEWNĘTRZNE PROBLEMY, PROKURATURA CHCE POSTAWIĆ SEKRETARZOWI GENERALNEMU PO ZARZUTY PROKURATORSKIE - Wojtanowski. -- W KONTRZE DO 8 LAT PO POWSTAŁA NOWOCZESNA, KTÓREJ CZŁONKOWIE SZCZYCILI SIĘ ŻE NIE SĄ UMOCZENI W RZĄDY PO, ALE DZIŚ IDĄ RAZEM W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH. SCHETYNA MA APETYT NA POŁKNIĘCIE NOWOCZESNEJ - Wojtanowski. -- REFORMUJEMY POLSKĘ OPOZYCJI JUŻ REFORMOWAĆ NIE BĘDZIEMY - Marcin Horała. ***** WYDARZENIA POLSATU -- WOJNA O POMNIK OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ - zapowiedź. -- WEDŁUG RATUSZA O TYM, GDZIE STANIE POMNIK, MOŻE DECYDOWAĆ WYŁĄCZNIE MIASTO I JEGO MIESZKAŃCY - Dariusz Ociepa: A w tym przypadku nikt tego nawet z nimi nie skonsultował. -- POMNIK WSZYSTKICH OFIAR MA BYĆ GOTOWY PRZED 8. ROCZNICĄ, CZYLI ZA DWA MIESIĄCE - Ociepa dalej. -- ALE EMOCJE, JAKIE WYWOŁUJE, JUŻ DZIŚ SIĘGAJĄ ZENITU - Ociepa. -- OCIEPA O TYM, ŻE POMNIKA LECHA KACZYŃSKIEGO NIE UDA SIĘ POSTAWIĆ DO 10 KWIETNIA. -- WSPÓLNA TRAGEDIA POWINNA WSZYSTKICH ŁĄCZYĆ, A JEST NA ODWRÓT - konkluzja Ociepy: Dzielił krzyż, dzieli dyskusja o przyczynach katastrofy i dzieli pomnik. -- USTAWA O IPN TO KRYZYS NA LINII POLSKA-IZRAEL, ALE TEŻ W RELACJACH Z UKRAINĄ. -- Z NASZYCH INFORMACJI WYNIKA ŻE MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI PRACUJE NAD FORMALNYMI WYTYCZNYMI DLA PROKURATORÓW, JAK STOSOWAĆ USTAWĘ - Jan Mikruta. -- RZĄD NIE UNIKNĄŁ DZIŚ PYTAŃ O WYSOKIE NAGRODY DLA MINISTRÓW EKIPY BEATY SZYDŁO - bez materiału: Fragment konferencji Krzysztofa Brejzy i Mateusza Morawieckiego. -- PONAD 16 MLD ZŁ DODATKOWO W CIĄGU NAJBLIŻSZYCH LAT OBIECAŁ PRZEZNACZYĆ RZĄD NA SŁUŻBĘ ZDROWIA.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone