piątek, 18 sierpnia 2017 r.  Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Wiadomości z tagiem KPRM  RSS
Korporacyjne fundusze inwestycyjne coraz częściej inwestują w startupy

Dodano: 17.08.2017 12:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy
Raport KPMG International pt. "Venture Pulse Q2 2017. Global analysis of venture funding". W drugim kwartale 2017 r. fundusze venture capital zainwestowały na świecie ponad 40 mld USD, blisko 70% więcej w porównaniu z pierwszym kwartałem br

Źródło: inwestycje.pl

STAN GRY: Dudek: PAD przestaje być jak Komorowski, Gowin: Jestem za politycznym realizmem, Kublik: Jurek, przeproś

Dodano: 07.08.2017 10:16 | 11 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Protasiewicz o starcie Tuska na prezydenta: Jest to prawdopodobne, chociaż nieprzesądzone Szczerski: W końcu sierpnia w Gdańsku odbędzie się 1. debata konstytucyjna, gospodarzem Solidarność Szczerski: Nie słyszałem, żeby PAD w tym wywiadzie mówił o konkretnych osobach. Mówił raczej o pewnych postawach Szczerski: Nikt w Polsce nie powie dziś, że PAD nie jest znaczącą figurą polityczną Polityczny plan poniedziałku: KPRP o 2 latach prezydentury PAD, PO w Darłówku

-- DUDA PRZESTAJE BYĆ JAK KOMOROWSKI - Antoni Dudek w SE: “- Paradoksalnie do zawetowania ustaw o sądownictwie prezydentura Andrzeja Dudy była najbardziej podobna do prezydentury Bronisława Komorowskiego. No, może jeszcze do krótkiego czasu kadencji Lecha Kaczyńskiego, gdy premierem był Jarosław. Chodzi o pełną koncyliacyjność wobec własnego obozu politycznego. Weta w sprawie sądów zmieniły ten obraz. Przyszłość pokaże, czy będzie to zmiana trwała”.

-- NALEŻAŁOBY DBAĆ CO NAJMNIEJ O POPRAWNE RELACJE Z NIEMCAMI - Paweł Lisicki w Do Rzeczy: “ Kilka dni temu prof. Andrzej Nowak zwrócił uwagę, tłumacząc weta prezydenta Andrzeja Dudy, jak niebezpieczna jest sytuacja, w której jednocześnie wprowadzenie przeciw Polsce sankcji rozważają rosyjska Duma i unijna Bruksela. Ta oczywistość do rządzących chyba nie dociera. Jeśli prawdą jest, jak twierdzi minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, że obecnie największym zagrożeniem dla polskiej niepodległości jest Rosja, to należałoby dbać co najmniej o poprawne stosunki z Niemcami. Jednak Warszawa, dokładnie w tym samym czasie, kiedy w Rosji coraz głośniejsze są wezwania do zemsty i do rozprawy z Polską, znajduje się w sporze z Berlinem. Nie bardzo rozumiem, czemu ma służyć projekt występowania, akurat teraz, z powojennymi roszczeniami wobec Berlina. Minister Macierewicz uważa je za „bezdyskusyjne”. Być może. Podobnie bezdyskusyjne byłyby zapewne roszczenia wobec Moskwy za straty i łupienie Polski w okresie PRL. Tylko moralna słuszność nie musi jeszcze oznaczać politycznej korzyści. Nie każda prawnie możliwa operacja jest roztropna. I nie każda chwila jest dla niej odpowiednia. Po prostu wojna na zbyt wielu frontach nie popłaca”.

-- NIE CZUJĘ POTRZEBY, ŻEBY UDOWADNIAĆ, ŻE NIE JESTEM TCHÓRZEM - Jarosław Gowin w rozmowie z Karoliną Bacą-Pogorzelską w DGP: “Bo dzisiaj nie rozmawialibyśmy o reformie sądów czy elektromobilności, ale o kampanii wyborczej. Są tacy, którzy uważają, że Gowin i jego posłowie głosowali, by uratować stołki. Rozumiem. Ale w PO miałem odwagę wystąpić przeciw Donaldowi Tuskowi, który miał za sobą prezydenta, rząd, 16 marszałków województw, poparcie ogromnej większości mediów, a także przychylność międzynarodową. Nie czuję więc potrzeby, by udowadniać, że nie jestem tchórzem. Podejmując decyzję o tym, jak głosować, kierowaliśmy się w partii pytaniem nie o to, co jest korzystne dla nas, tylko co jest dobre dla Polski. A nie jest dobre przerywanie takich działań, jak Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, walka z mafią paliwową czy wyłudzaniem VAT, twarda polityka w sprawie imigrantów itp. Nie chcieliśmy przez głosowanie przeciw doprowadzić do tego, by te działania zawisły na włosku.

-- JESTEM REALISTĄ ZE SZKOŁY TUKIDYDESA CZY SUN ZI - mówi Gowin w DGP: “Głosowaliśmy za, by uratować jedność obozu rządowego, ale jednocześnie prowadziliśmy działania mające zniwelować negatywne skutki ustawy. Udało się jedno i drugie. Jestem realistą ze szkoły Tukidydesa czy Sun Zi. W polityce liczą się nie puste, romantyczne gesty, tylko rezultaty działań”.

-- GOWIN ZA DEKONCENTRACJĄ: “Z całą pewnością większość dziennikarzy stara się rzetelnie opisywać rzeczywistość. Ale dziennikarze to jedno, a właściciele to drugie. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy, że mają wpływ na treść przekazu. Media podlegają różnym naciskom. Mając świadomość złożoności tematu, powinniśmy dbać o to, by zmniejszyć prawdopodobieństwo, że będą wykorzystywane do celów niekoniecznie zgodnych z celami państwa polskiego. Odrzucam zarzut, że to myślenie rodem z Białorusi czy Rosji. Nie, to wzorce zachodnie, choćby z Francji i Niemiec. Skoro przy każdej okazji macha się naszemu rządowi przed oczami tamtejszymi przykładami, to dlaczego zabrania się nam przejęcia ich przykładów w kwestii dekoncentracji?”

-- ZORGANIZUJĘ Z SZYSZKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ O PUSZCZY - mówi Gowin w DGP: “Zdania naukowców w kwestii wycinki puszczy są podzielone. Na apel środowisk naukowych włączę się w tę sprawę i wspólnie z ministrem Janem Szyszką jesienią zorganizujemy międzynarodową konferencję. Niech wybrzmią argumenty każdej ze stron. A nad orzeczeniem TSUE rząd się z pewnością pochyli, bo on nie dotyczy jednego ministerstwa, ale polskiego państwa”.

-- PREZYDENT NA CZWÓRKĘ - Wojciech Mucha w GPC: “Prezydent Andrzej Duda pomimo (często niesłusznej) krytyki kierowanej w jego stronę przez część własnego obozu udowodnił po wielokroć, że jest politykiem samodzielnym, dla którego pojęcie racji stanu i wizja polityki jako długofalowego procesu jest nadrzędnym wyznacznikiem w działaniu. Świadczy o tym wiele pokoleniowych inicjatyw – by wspomnieć tylko projekt Trójmorza. Jeśli tylko prezydent nie będzie słuchał podszeptów „innych szatanów”, liczących na poróżnienie go z własnym obozem politycznym, może to być kadencja przełomu”. 

-- 500+ DLA EMERYTÓW PÓŹNIEJ, BO ZAPOMNĄ PRZED WYBORAMI - jak pisze Leszek Kostrzewski w GW: “Według informacji „Wyborczej” grono członków rządu, którzy wspieraliby pomysł przyszłorocznych wypłat, jednak się kurczy. Sceptycznie do niego odnoszą się koledzy Rafalskiej z rządu oraz czołowi politycy PiS. Chodzi o polityczną kalkulację. Uważają, że wypłata dodatków w 2018 r. to marnowanie pieniędzy. Emeryci szybko bowiem zapomną o prezencie od władzy. – Przeważają głosy, że lepiej dodatki wypłacić w marcu 2019 r., czyli w roku wyborów parlamentarnych. Wtedy jest szansa, że ludzie odwdzięczą się nam głosami przy urnie wyborczej – mówi nasz informator związany z rządem”.

-- MORAWIECKI WOLI WYPŁACIĆ SUPER PREMIE DLA PRACUJĄCYCH - dalej Kostrzewski: “Pomysł dodatku dla emerytów już w przyszłym roku nie uśmiecha się też wicepremierowi i ministrowi finansów Mateuszowi Morawieckiemu. Musiałby bowiem w kasie państwa znaleźć na to 1-1,5 mld zł. Tymczasem od 1 października w Polsce obowiązywać będzie obniżenie wieku emerytalnego, które może kosztować nawet 10 mld zł rocznie. Dlatego Morawiecki, zamiast dodatków dla seniorów, chce wypłacać superpremie dla tych przyszłych emerytów, którzy będą dłużej pracować. I przy swoim pomyśle się upiera”.

-- O POMOCY DLA EMERYTÓW RAFALSKA WYPOWIADA SIĘ W FAKCIE: “Obecnie analizujemy różne rozwiązania dodatkowego wsparcia najbiedniejszych emerytów. Zanim jednak przekażemy opinii publicznej ostateczną propozycję, przedstawimy ją pani premier i skonsultujemy z ministrem rozwoju i finansów”.

-- DUBLER LIDERA - Joanna Lichocka o Schetynie pisze w GPC: “I co teraz mogą myśleć o swoim liderze wprowadzani w błąd wyborcy PO? Ano to, co powiedział Sikorski na taśmach: „żulik”, „knajacki styl”. Ja wolę powiedzieć – dubler lidera. Nikt więcej”. 

-- SE NA JEDYNCE O KACZYŃSKIM NA ŻAGLOWCU.

-- W SZCZECINIE BYLI BŁASZCZAK I MORAWIECKI - pisze SE: “Co jednak ciekawe, na pokładzie "Daru Młodzieży" prezesowi Kaczyńskiemu towarzyszyli jedynie szef MSWiA Mariusz Błaszczak (49 l.), wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (49 l.) oraz wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki (49 l.). Na partyjnej imprezie nie pojawiła się natomiast premier Beata Szydło, rzucała się w oczy nieobecność ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry (47 l.) i szefa MON Antoniego Macierewicza (69 l.)”.

-- WE WRZEŚNIU SIĘ DOWIEMY JAK MOCNA JEST PRÓBA PREZYDENTA WYBICIA SIĘ NA NIEPODLEGŁOŚĆ - Paweł Wroński w GW: “Po zawetowaniu ustaw dotyczących Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądowniczej Duda stał się nieprzewidywalnym czynnikiem w polskiej polityce. Jak mocna jest ta próba wybicia się na niepodległość? Dowiemy się we wrześniu, gdy prezydent przedstawi swoje projekty ustaw o SN i KRS. Czym innym jest bowiem spór godnościowy głowy państwa poniżanej już przez podrzędnych polityków własnej partii. Czym innym spór ideowy, w którym Andrzej Duda opowiedziałby się za wartościami, którym 6 sierpnia 2015 roku przysięgał wierność, ślubując na Konstytucję RP”.

-- DGP O TRÓJPODZIALE WŁADZY W SŁUŻBACH - jak pisze Maciej Miłosz: “O tym, że sprawa reformy służb jest bardzo istotna, w niedawnym wywiadzie dla Telewizji Trwam mówił Jarosław Kaczyński. – To jednak wcale nie musi oznaczać, że chodzi o te reformy przygotowywane przez Mariusza Kamińskiego – twierdzi rozmówca DGP od lat związany ze służbami. – Być może prezes miał na myśli właśnie te zmiany, które przyjął rząd, czyli utworzenie SOP i BNW – zastanawia się funkcjonariusz”.

-- JUREK, PO PROSTU PRZEPROŚ - Agnieszka Kublik na wyborcza.pl: “Gdyby Mazurek naprawdę tak myślała, podobne oświadczenia musiałaby pichcić po prawie każdym publicznym wystąpieniu poseł Pawłowicz. Lista tych, których obraziła, nie ma końca. Ale co z tego? I tak Jurek Owsiak nie powinien był tak się odezwać. Seks poseł Pawłowicz to nie jego sprawa. To było bardzo nieprzepiękne. Jurek, po prostu przeproś”. 

-- FAKT O SIENKIEWICZU NA UKRAINIE: “Z naszych informacji wynika, że Sienkiewicz na Ukrainie współpracuje z kancelarią prezydenta Petra Poroszenki (52 l.). To właśnie – jak twierdzi nasz informator – ta instytucja opłaca mieszkanie Sienkiewiczowi. A dokładniej ogromny, siedmiopokojowy apartament, w kamienicy w przepięknym centrum Kijowa, na parterze – sklep z drogimi zegarkami. W pobliżu dobre restauracje, które Sienkiewicz często odwiedza – słynie przecież z zamiłowania do ekskluzywnych trunków”.

-- SIENKIEWICZ W BIAŁEJ ALFIE - dalej Fakt: “Dlaczego Sienkiewicz ukrywa swoje faktyczne miejsce pracy na Ukrainie? W rozmowie z Faktem twierdzi, że jest wolontariuszem fundacji. Wiemy, że chodzi o Otwarty Dialog. Tyle że w jej siedzibie w Kijowie ostatni raz był widziany… pół roku temu. – Łatwiej go spotkać w naszej warszawskiej siedzibie – przyznaje nam pracownik fundacji z Kijowa, który w trosce o swoje bezpieczeństwo pragnie zachować anonimowość. Rzeczywiście, spotkać Sienkiewicza w Warszawie to nie kłopot. Jeździ białą Alfą Romeo. Z żoną Bereniką regularnie pojawia się na mszy w kościele. Ale co robi dla Poroszenki, nie wiadomo”.

-- SIWIEC TEŻ NA UKRAINIE - dalej Fakt: “Na Ukrainie swoje miejsce znalazł też Marek Siwiec. Został dyrektorem generalnym centrum pamięci w Babim Jarze „BABI YAR Holocaust Memorial Center”. Ukraińcy chcą, by ta instytucja była czymś na wzór Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku”.

-- WOJCIECH CZUCHNOWSKI O UCHWALE SENATU - pisze w GW: “Teraz przeforsował uchwałę, która całkowicie zakłamuje jedno z ważnych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Mimo że rząd Olszewskiego został odwołany 4 czerwca 1992 r., uchwałę na 25-lecie tego wydarzenia Czerwiński „wrzucił” pod obrady dopiero 19 lipca. Wcześniej, gdy w polityce panował względny spokój, pomysł stałby się tematem publicznej debaty. Nieobecność senatorów PO podczas opiniowania tekstu sprawiła, że przeszedł on w komisji bez żadnych poprawek i uwag ekspertów”.

-- ZIOBRO CHCE WZMOCNIĆ SĘDZIÓW - jedynka DGP: “Zbigniew Ziobro chce wzmocnienia roli sędziów. Właśnie kończą się prace nad przepisami, które wyeliminują wnoszenie do sądów bezpodstawnych pism. Odpowiednie regulacje znajdą się w potężnym projekcie nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego. Jak zapowiada w wywiadzie dla DGP Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, dokument powinien trafić do konsultacji jeszcze w czasie wakacji. Zmiany miałyby polegać na wprowadzeniu do k.p.c. instytucji nadużycia prawa procesowego. Ma to być skuteczne narzędzie, które pozwoli tępić sądowych pieniaczy. – Sędzia będzie mógł wreszcie zareagować, gdy strona wykorzystuje niezgodnie z przeznaczeniem swoje uprawnienia procesowe, z reguły w celu obstrukcyjnym – tłumaczy wiceminister”.

-- RUSZA NAGONKA NA ORGANIZACJE POZARZĄDOWE - jedynka GW.

-- ALE JEDNAK GW KRYTYKUJE OTWARTY DIALOG - jak pisze Igor T. Miecik: “Niezależnie od pisowskiej propagandy fachowcy z trzeciego sektora nie mają o OD dobrej opinii. Uważają, że więcej tam PR-u niż statutowej pracy. Jedni mówią ostrożnie: historia OD to pasmo przedziwnych zbiegów okoliczności; inni odważniej: to ciąg groźnych prowokacji”.

-- TRYBUNAŁ Z WIZYTĄ U MINISTRA-KOORDYNATORA - Agata Łukaszewicz w RZ: “Sędziowie powinni unikać kontaktów z osobami, w których sprawach mają wyrokować – to zasada stara jak świat. Szkoda, że nie wszyscy biorą ją do serca. 8 marca 2017 r. prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska oraz sędzia Mariusz Muszyński. złożyli ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu wizytę kurtuazyjną w biurze, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tak ustaliło Radio Zet. Mówi się, że nie była to pierwsza wizyta. Trybunał Konstytucyjny potwierdza, że spotkania z Kamińskim były. Ale „nie częste”, bo minister był w Trybunale ok. trzech razy w ciągu siedmiu miesięcy. Wizyty się zaczęły, gdy prezesem TK została Julia Przyłębska. (...)  Kiedy jednak do niestosownego spotkania już dojdzie, można próbować ratować wątpliwości co do obiektywności. Sędziowie mogą przecież zechcieć wyłączyć się ze sprawy. Już sam fakt znajomości ze stroną postępowania jest ku temu przesłanką, a co dopiero spotkania czy wizyty, nawet kurtuazyjne. Wówczas byłoby jasno i przejrzyście. A przecież w takim sądzie jak konstytucyjny tak właśnie być powinno”.

-- NADMIAR ASERTYWNOŚCI SZKODLIWY - Krzysztof Adam, Kowalczyk w RZ: “Dlatego powstrzymanie niekorzystnych przepisów nie będzie łatwe. Być może okaże się niemożliwe, skoro władze Polski, prowadząc politykę coraz bardziej w kontrze do głównych graczy z centrum Unii, pozbywają się sojuszników. Trudno być też obrońcą podstawowych swobód wspólnego rynku Unii, gdy samemu jest się oskarżanym o łamanie jej reguł. W polityce asertywność bywa pożyteczna, ale warto pamiętać, że jej nadmiar może być szkodliwy”. 

-- GW O ŚLEDZTWIE WS “ZAMACHU” NA MACIEREWICZA: “Jeden z doświadczonych prokuratorów, prosząc o anonimowość, dzieli się z nami swoimi przypuszczeniami. – Gdyby sprawa była poważna, z pewnością zajmowałaby się nią ABW, nie policja. Podejrzany zostałby zatrzymany i przewieziony do Krakowa, a świadków przesłuchiwano by w Krakowie, żeby utrzymać śledztwo w tajemnicy. Tak było w sprawie Kwietnia – mówi prokurator. I dodaje: – Gdyby rzeczywiście ktoś przygotowywał zamach na Macierewicza i wpadł w ręce służb, to jestem pewien, że prokuratura już dawno by się tym pochwaliła, a PiS wykorzystałby to propagandowo. Skoro tego nie zrobiono, to w samej prokuraturze muszą chyba wiedzieć, że mogliby się ośmieszyć. To, że ktoś napisał coś w sieci, nie oznacza jeszcze, że zamierzał słowa przekuć w czyny. Gdyby tak było, nie zostałby od razu zatrzymany, tylko znalazłby się pod dyskretną obserwacją służb”.

-- GW O DENTOBUSACH DLA SZKÓŁ: “Gdy PiS szedł po władzę, obiecywał gabinety dentystyczne w szkołach. Ale na razie dziury w zębach dzieci będą łatane w 16 dentobusach, po jednym na województwo”.

-- TRUSKOLASKI WALCZY Z ONR - jedynka białostockiego Kuriera Porannego:

-- URODZINY: Jarosław Urbaniak.

Źródło: 300polityka.pl

Polityczny plan poniedziałku: KPRP o 2 latach prezydentury PAD, PO w Darłówku

Dodano: 07.08.2017 7:53 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Polityczny plan poniedziałku: KPRP o 2 latach prezydentury PAD, PO w Darłówku O 13:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja prasowa szefowej Kancelarii Prezydenta Haliny Szymańskiej oraz szefa Gabinetu Prezydenta Krzysztofa Szczerskiego z okazji dwóch lat prezydentury prezydenta Andrzeja Dudy. O 12:30 obok Hotelu Apollo w Darłówku Wschodnim Grzegorz Schetyna, Tomasz Siemoniak, Olgierd Geblewicz oraz posłowie i europosłowie PO. Między 12:00 a 16:00 w Darłówku Wschodnim funkcjonować będzie plażowe miasteczko Platformy Obywatelskiej “Wakacje z Europą“, które poprowadzą: Monika Wielichowska, Arkadiusz Myrcha oraz Jakub Rutnicki. W ramach projektu odbędą się konkursy i zabawy dla dzieci, turniej siatkarski i piłkarski.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Wydarzenia: PAD nie zamierza chować głowy w piasek, Wiadomości: PAD opóźnił reformę, której chcą Polacy

Dodano: 06.08.2017 21:49 | 13 odsłon | 0 komentarzy


-- PREZYDENT DUDA DLA 300: Nieprzemyślane zachowania, dzielące w szczególności środowisko PiS-u, szkodzą całemu projektowi dobrej zmiany. -- POLITYCZNY PLAN TYGODNIA: KPRP o 2 latach prezydentury, miesięcznica smoleńska, wejście w życie ustawy dot. sądów. http://300polityka.pl/news/2017/08/06/polityczny-plan-tygodnia-kprp-o-2-latach-prezydentury-miesiecznica-smolenska-wejscie-w-zycie-ustawy-dot-sadow/ ***** FAKTY TVN -- OWSIAK O PAWŁOWICZ: NIECH SPRÓBUJE SEKSU. PIS ODPOWIADA - bez materiału. -- DWA LATA PREZYDENTURY ANDRZEJA DUDY. -- DLA ANDRZEJA DUDY TO BYŁY CHWILE CHWAŁY - Paweł Płuska: Dwa lata temu, gdy podczas zaprzysiężenia i nieco później, przed Pałacem gdy czekającym na niego tłumom wciąż obiecywał spełnienie wyborczych obietnic. -- GRUPĄ, KTÓRA CHYBA NAJBARDZIEJ NA TO CZEKAŁA, BYLI TZW. FRANKOWICZE - Płuska dalej: I oni najszybciej przekonali się, że realia mają się nijak do tych obietnic. -- PRZEZ DWA LATA PADAŁY RÓŻNE PROPOZYCJE - Płuska: Różne od składanych obietnic. Najnowszy pomysł to modyfikacja tego sprzed roku. -- FRAGMENT WYWIADU 300POLITYKI Z PREZYDENTEM. -- PŁUSKA O NOWYM PROJEKCIE PREZYDENCKIM DOT. FRANKOWICZÓW. -- FRANKOWICZOM CHYBA NIE O TO CHODZIŁO - Płuska. -- KACZYŃSKI NA POKŁADZIE DARU MŁODZIEŻY. SŁUCHAŁ WYSTĘPU BOCELLEGO - bez materiału. ***** WIADOMOŚCI TVP -- TAŚMY NA JEDYNCE. -- Zaczynamy od nowych, niepublikowanych dotąd nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele, do których dotarł dziennikarz portalu TVP Info Samuel Pereira. To zapis rozmowy ze spotkania ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Możemy się z niej dowiedzieć, co obydwaj sadzą na przykład o Grzegorzu Schetynie, jego politycznych zdolnościach i predyspozycjach do bycia na premierem, czy - tu cytat - "knajackim stylu". To i tak delikatne określenie, bo inny polityk PO, nazywany został w rozmowie "debilem". -- TAŚMY. -- GIERTYCH TO UCZESTNIK ANTYRZĄDOWYCH DEMONSTRACJI I PEŁNOMOCNIK DONALDA TUSKA - Ewa Bugała. -- TAŚMY POKAZUJĄ PRAWDZIWĄ TWARZ PO - Bugała. -- STANOWISKA ROZDAWANO NIE ZE WZGLĘDU NA KOMPETENCJE - MAREK SUSKI. http://300polityka.pl/news/2017/08/06/polityczny-plan-tygodnia-kprp-o-2-latach-prezydentury-miesiecznica-smolenska-wejscie-w-zycie-ustawy-dot-sadow/ -- KOLEJNY POLITYK PO MIJA SIĘ Z PRAWDĄ WS TRUMIEN: Kolejny polityk Platformy Obywatelskiej mija się z prawdą w sprawie zakazu otwierania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej. Tym razem robi to sam przewodniczący partii, Grzegorz Schetyna. Ewa Kopacz nigdy nie mówiła, że trumien otwierać nie było wolno - stwierdził w rozmowie z TVP INFO. Archiwalne nagrania dowodzą jednak jasno, że to nieprawda. -- FESTIWAL POLITYCZNEGO OBCIACHU - belka. -- Politycy Platformy Obywatelskiej próbują zmienić historię muzyki rockowej. Festiwale były zwykle miejscami buntu przeciwko politykom, ale PO spróbowała na rockowym festiwalu Przystanek Woodstock poszukać politycznego poparcia. Liderów Platformy fani przyjęli bez entuzjazmu. Podobnie - plażowicze w kolejnych nadmorskich kurortach, które nawiedzają Grzegorz Schetyna, Borys Budka i ich partyjni towarzysze. -- WOODSTOK TO WYRAZ BUNTU PRZECIW POLITYKOM, TAK JAK JAROCIN, GDZIE POLITYKOM WSTĘP WZBRONIONY - Marcin Tulicki. -- POLITYCY NIE UKRYWAJĄ CELU SWOJEJ WIZYTY - AGITACJĘ - Tulicki. -- W SKANDALICZNY SPOSÓB ZAGRAŁ OWSIAK, W CHAMSKI SPOSÓB OBRAŻAJĄC KRYSTYNĘ PAWŁOWICZ - Tulicki. -- BIEDROŃ NIE PO RAZ PIERWSZY PRZYŁAPANY NA SŁUŻBOWYM WYJEŹDZIE NA IMPREZIE KTÓRA Z SAMORZĄDEM NIE MA NIC WSPÓLNEGO - Tulicki. -- NA WOODSTOCK ZAPROSZONO TEŻ UCHODŹCÓW - Tulicki. -- Dokładnie dwa lata temu Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta. W tym czasie prezydent odbył szereg spotkań ze światowymi przywódcami. Podpisał blisko pół tysiąca ustaw - choć, znalazły się takie, które odesłał do Sejmu. Zawetował między innymi dwie ustawy reformujące sądownictwo. Oczekiwane przez Polaków zmiany w wymiarze sprawiedliwości nastąpią więc później. -- TĄ DECYZJĘ [O WETACH] PREZYDENT OPÓŹNIŁ WEJŚCIE W ŻYCIE REFORM, KTÓRYCH OCZEKUJĄ POLACY - Jakub Wojtanowski. -- DECYZJA PREZYDENTA ZANIEPOKOIŁA POLITYKÓW I WYBORCÓW PIS, BO PREZYDENT REFORMĘ SĄDOWNICTWA ZAPOWIADAŁ W KAMPANII - Wojtanowski dalej. -- PREZES PIS APELOWAŁ O JEDNOŚĆ - Wojtanowski. -- CZASU JEST CORAZ MNIEJ - Wojtanowski dalej: Zgodnie z deklaracją prezydenta, jego propozycje reformy sądownictwa powinniśmy poznać najpóźniej za 49 dni. ***** WYDARZENIA POLSATU -- 2 LATA PREZYDENTURY ANDRZEJA DUDY. -- OFICJALNE PODSUMOWANIA PRZESUNIĘTO NA JUTRO - Michał Stela sprzed Belwederu: Niewątpliwie atmosfera wokół Pałacu Prezydenckiego jest lepsza niż jeszcze kilka tygodni temu można było przypuszczać. -- DWA WETA USTAWIŁY PREZYDENTURĘ ANDRZEJA DUDY NA ZUPEŁNIE NOWYM KURSIE - Stela dalej. -- PREZYDENT NAJWYRAŹNIEJ NIE ZAMIERZA CHOWAĆ GŁOWY W PIASEK - Stela. -- W MATERIALE FRAGMENTY WYWIADU 300POLITYKI Z PREZYDENTEM. -- PAD DO REELEKCJI POTRZEBUJE NIE TYLKO POPARCIA WYBORCÓW PIS - Stela. -- PODSUMOWANIE 2 LAT. -- TEN POMYSŁ NA PREZYDENTURĘ NAJWYRAŹNIEJ ZNALAZŁ SAM PREZYDENTA - Stela: Opanował falę społecznych protestów. Teraz może wykorzystać swoje prerogatywy, władze nad nominacjami sędziowskimi i generalskimi. -- CZY SKORZYSTA Z TYCH MOŻLIWOŚCI, BĘDZIE MOŻNA OCENIĆ PRZED KOLEJNĄ ROCZNICĄ ZAPRZYSIĘŻENIA - Stela dalej.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone