piątek, 15 grudnia 2017 r.  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Wiadomości z tagiem Każde  RSS
"Robota. Alimenty to nie prezenty. Robię, co mogę". Monika Zamachowska ciężko pracuje na alimenty męża

Dodano: 15.12.2017 10:42 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Taka żona to prawdziwy skarb. Monika Zamachowska robi wszystko, aby pomóc swojemu mężowi w płaceniu alimentów. A nie są to małe pieniądze, bo aż 14 tysięcy złotych. Każde dodatkowe zajęcie okazuje się być na wagę złota.

Tagi: Taka, Każde
Źródło: natemat.pl

Wysepki to za mało. Zainstalowali też słupki. "Radykalne, ale skuteczne"

Dodano: 14.12.2017 13:41 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Na warszawskim Gocławiu powstały nietypowe spowalniacze ruchu. Poza wysepkami zawierają metalowe separatory. - Każdy musi zwolnić - zauważa nasz reporter.

Tagi: Każde
Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Gowin o rekonstrukcji: Decyzje będą podejmować Morawiecki i Kaczyński. Glos rozstrzygający musi mieć premier

Dodano: 14.12.2017 7:59 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Gowin o rekonstrukcji: Decyzje będą podejmować Morawiecki i Kaczyński. Glos rozstrzygający musi mieć premier - Pierwotne przymiarki, ale takie na szczeblu koalicyjnym, przewidywały zmiany rzędu 1/3, ale to wszystko trzeba zresetować od momentu kiedy premierem został Mateusz Morawiecki. To on będzie decydował. Każdy premier uzgadnia swoje decyzje z zapleczem parlamentarnym. W tym sensie w ramach pewnego porozumienia koalicyjnego, uwzględniającego obecność w rządzie przedstawicieli Porozumienia i Solidarnej Polski, myślę że decyzje będą podejmować wspólnie Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Glos decydujący i rozstrzygający w każdym przypadku musi mieć premier. Tak jak miała premier Szydło - mówił Jarosław Gowin w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w "Jeden na jeden” TVN24.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Prawica gani Dudę za galę Polsatu, Sroczyński: Kaczyński oddaje władzę, ruch na granicy geniuszu, Szułdrzyński i Wielowieyska o słabej pozycji PMM

Dodano: 13.12.2017 9:37 | 9 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: PiS zaproponuje pozostawienie JOW-ów w małych gminach Gowin: Jeśli Polacy nam zaufają w 2019 roku to nie zdziwiłbym się gdyby premierem został Kaczyński Cymański o zmianie premiera: Trudno powiedzieć jaka głęboka myśl w tym jest Cymański pytany w czym Morawiecki jest lepszy od Szydło: W niczym. Jest inny Kornel Morawiecki: Mateusz jest mniej związany z partią która go wskazała na premiera Kornel Morawiecki: Premier mógłby przynajmniej pewnym gestem zwrócić się do braci Rosjan. Byłby to ważny gest Kornel Morawiecki: No jakim to dyktatorem jest prezes? Szyszko: Każdy premier ma prawo dobierać takich współpracowników jakich chce

-- WYBORCY PRAWICY ROZCZAROWANI UDZIAŁEM DUDY W GALI POLSATU, PODCZAS KTÓREJ ŻARTOWANO ZE SMOLEŃSKA: “Andrzej Duda uczestniczył w uroczystej gali z okazji 25-lecia telewizji Polsat. Już samo uczestnictwo prezydenta oraz złożenie gratulacji Zygmuntowi Solorzowi wydało się niesmaczne. Ale głowa państwa obejrzała także na żywo z Solorzem skecz twórców "Ucha prezesa". A tam kpiono z Jarosława Kaczyńskiego i z katastrofy smoleńskiej…”

-- POLSATOWSKI FOLWARK - Jacek Liziniewicz w GPC: “W poniedziałek w imprezie „Polsatu” wzięli udział prezydent Andrzej Duda i marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Czy panowie świetnie się bawili, gdy ze sceny płynęły żarty z prezesa PiS‐u Jarosława Kaczyńskiego, katastrofy smoleńskiej i ludzi od lat spotykających się na Krakowskim Przedmieściu? Tego niestety nie wiem. Oglądając jednak sceny z Polsatowskiej gali, czułem się jak zwierzę z ostatniej sceny „Folwarku zwierzęcego”, które zziębnięte przygląda się scenie bankietu. Obaj politycy doskonale dostosowali się do widowiska. Klaskali równo. Muchy mieli zawiązane prosto. Smokingi idealnie wyprasowane. Wszystko piękne, że aż zęby bolą. Jeszcze dwa lata temu, gdyby ktoś mi tę scenę opowiedział, tobym mu nie uwierzył”.

-- 13 GRUDNIA EPISKOPAT WŁĄCZY SIĘ W AKCJĘ IPN: W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, 13 grudnia, abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański, włączy się w akcję społeczną Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Abp Gądecki o godz. 19.30 w oknie pałacu arcybiskupiego w Poznaniu zapali symboliczne światło upamiętniające ofiary komunistycznych represji. W akcję włączy się m.in. nuncjusz apostolski w Polsce. http://episkopat.pl/13-grudnia-dzien-modlitw-za-ofiary-stanu-wojennego-i-akcja-zapal-swiatlo-wolnosci/

-- MARTA MORAWIECKA, SIOSTRA PREMIERA W SE: “- Mateusz nie będzie marionetką prezesa Kaczyńskiego. Prezes jest architektem dobrej zmiany, ale w swojej dalekowzroczności zdaje sobie sprawę, że trzeba stawiać na tych, którzy mądrze wykorzystają szansę, jaka się przytrafiła teraz Polsce. Sądzę, że pan Kaczyński zaufał mojemu bratu i dostrzegł w nim wizjonera, człowieka, który może poprowadzić Polskę ku odnowie gospodarczej i każdej innej - dodaje siostra premiera. Marta Morawiecka przyznaje jednak, że potrzebna jest współpraca jej brata z Kaczyńskim. - Nie mają racji też ci, którzy myślą, że Mateusz wszystko po swojemu ułoży. Te rzeczy wykuwają się we wspólnym poszukiwaniu dróg naprawy Polski. Cieszę się, że Jarosław Kaczyński postawił na mojego brata. Na pewno Mateusz go nie zawiedzie - stwierdza na koniec Marta Morawiecka”. 

-- PREMIER DAŁ NADZIEJĘ - jedynka Faktu.

-- JAN ŚPIEWAK CHWALI MORAWIECKIEGO I GANI PLATFORMĘ: “Morawiecki mówi ruchami miejskimi. PO mogło już to robić od 2014 roku. Wolało i woli układy z deweloperami. Dzisiaj już jest pozamiatane. #mialeschamiezlotyrog”

-- GRZEGORZ SROCZYŃSKI: KACZYŃSKI ODDAJE WŁADZĘ, TO RUCH NA GRANICY GENIUSZU, NIE STAĆ NA TO LIDERÓW OPOZYCJI: “Kaczyński znów jest trzy kroki przed wszystkimi. Chce oddać partię czterdziestolatkowi, czyli robi to, na co nie stać polityków opozycji. Ciężko mi podziwiać człowieka, z którym tak fundamentalnie się nie zgadzam, którego wiele działań uważam za szkodliwe dla państwa. Ale oddanie premierostwa Morawieckiemu to ruch na granicy geniuszu. Kaczyński to dziś jedyny polski polityk, który potrafi schować własne ego w imię długoterminowych celów”. 

-- DOBRE EXPOSE, ZŁE TŁO - naczelny SE Sławomir Jastrzębowski: “Dobrze brzmiało w jego ustach "wszyscy Polacy jesteśmy biało-czerwoną drużyną", "musimy się zjednoczyć, musimy się przekonywać, a nie pokonywać", "obniżyć temperaturę sporu politycznego", "spór tak, wojna nie" i to, żeby nasze wigilijne stoły nie zamieniły się w barykady. Pytanie, jak to się ma do "gorszego sortu", do "mord zdradzieckich" i programowego budowania pozycji partii na wrogach i zdrajcach? Zdaje się, że Morawiecki będzie musiał przekonać do swojego punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego i co najmniej kilku jeszcze wpływowych polityków PiS”. 

-- RĘCE SAME MU SIĘ SKŁADAŁY DO BRAW, KACZYŃSKI TO NAJWIĘKSZY SOJUSZNIK MORAWIECKIEGO - PAWEŁ LISICKI: “Musiało uderzać to, z jakim entuzjazmem na kolejne słowa premiera Mateusza Morawieckiego reagował Jarosław Kaczyński. Można było odnieść wrażenie, że prezesowi PiS ręce same składały się do braw. To na pewno w tej chwili najsilniejszy sojusznik premiera, prawdziwe źródło jego politycznej siły. Skuteczność działania nowego premiera zależeć będzie na pewno od tego, jak długo uda mu się utrzymać tak jednoznaczne poparcie prezesa PiS. Druga rzecz, która rzucała się w oczy, to nawiązanie kilka razy przez Mateusza Morawieckiego do wcześniejszego o kilka dni wystąpienia sejmowego Andrzeja Dudy. Czy były to tylko zwroty kurtuazyjne, czy też znak pokazujący próbę zbudowania sojuszu prezydentem, przyszłość pokaże”. 

-- ZANIEDBANO O KONTAKT Z WYBORCAMI A KARA DLA TVN TO STRZAŁ WE WŁASNE KOLANO - MARCIN FIJOŁEK: “Można było tę historię opowiedzieć inaczej. Jak na razie, zmiany w Kancelarii Premiera i rządzie odbywają się w atmosferze niezrozumienia, wymuszenia i zmęczenia. Czy na pewno o to chodziło tym, którzy naszkicowali ten scenariusz? I jeszcze jedna uwaga, nieco na marginesie nowego-starego rządu: nałożona przez KRRiT kara na tvn24 (w wysokości 1,5 mln złotych) z pewnością nie ułatwi premierowi Morawieckiemu misji naprawienia relacji z Zachodem. Opinia publiczna na Zachodzie jest przeczulona, pewnie nawet przewrażliwiona, a nie ma co udawać - decyzja KRRiT będzie wykorzystana przeciw Polsce. Gęba dorobiona Warszawie będzie coraz większa, bo podparta rzekomym atakiem państwowych instytucji na nieprzychylne telewizje”.

-- FIJOŁEK O NIEPORADNIE TRZYMAJĄCYCH KCIUKI ZA RZĄD: “Po drugie - czy relacje innych reporterów sejmowych naprawdę są wzorowym informowaniem? Bo jeśli karać za nakręcanie emocji i stronnicze relacje, to naprawdę w kolejce za TVN powinni ustawić się i inni, także trzymający dziś nieporadnie kciuki za rząd. Po trzecie wreszcie - gdy odbije wajcha, a w końcu odbije, nie zostanie kamień na kamieniu”. 

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ O ŁAGODZENIU KURSU: “Wiele wszakże wskazuje na to, że przepchnięte właśnie przez parlament ustawy sądowe są ostatnimi tak kontrowersyjnymi zmianami i do wyborów PiS będzie się starał łagodzić kurs. W tej sytuacji logiczne jest, że Kaczyński zmienił zderzak. I że sam premierostwa nie wziął, bo trudno byłoby mu wejść w rolę dobrodusznego, kordialnego staruszka” 

-- MARCIN FIJOŁEK UWAŻA, ŻE MORAWIECKI BĘDZIE TRUDNY DO ATAKOWANIA: “Mam wrażenie, że expose premiera Mateusza Morawieckiego otworzyło nowy etap w polskim sporze politycznym. Nowy szef rządu swoim wystąpieniem przerzucił piłkę na inne pole gry niż do tej pory: na konkret. Priorytetami w expose Morawieckiego były służba zdrowia, walka ze smogiem (tutaj podziękowano nawet ruchom miejskim!), polityka energetyczna, budowa mieszkań, odcięcie się od ideologicznych skrajności, no i oczywiście postawienie na gospodarkę. A więc nie wielkie i ekscytujące bitwy, ale - jak mówił szef rządu - romantyzm celów i pozytywizm środków”. 

-- MORAWIECKI PRZEMÓWIŁ KACZYŃSKIM - pisze Stankiewicz: “To exposé na pewno podobało się jego głównemu adresatowi — Jarosławowi Kaczyńskiemu. Premier Mateusz Morawiecki złożył wiele miłych uchu prezesa PiS wielkomocarstwowych zapowiedzi. Ale jako liberał i dawny prezes zagranicznego banku skupił się głównie na zmianie swego wizerunku — przekonywał, że ma socjalną czułość i jest nieufny wobec obcych pieniędzy”. 

-- REFERAT ZA DŁUGI A MORAWIECKI NIE JEST DOBRYM MÓWCĄ - ADAM SZOSTKIEWICZ: “Morawiecki zaimponował chyba tylko posłowi Kaczyńskiemu, a może nawet i jego troszkę znudził swym kaznodziejskim tonem. Brawa innych posłów pisowskich brzmiały rachitycznie. Nowy premier Mateusz Morawiecki wygłosił przemówienie programowe w stylu wczesnego Gierka: Polska rozwija się dzięki partii, a ludziom dzięki partii żyje się lepiej i będzie się żyło jeszcze lepiej. Kto chce, niech wierzy. Ale Sejm nie bardzo słuchał referatu nowego premiera, nawet posłowie PiS. Niektórzy ziewali, Kaczyński gadał z rzeczniczką Mazurek, inni mieli nieobecne spojrzenia. Przecież wiedzą, że prawdziwa polityka dzieje się gdzie indziej. A orędzia prezydenta Dudy czy premiera Morawieckiego nie są jej istotnym elementem. A poza tym referat po prostu był za długi, a pan Morawiecki nie jest dobrym mówcą”. 

-- CREDO NOWOCZESNEGO PATRIOTYZMU - Michał Szułdrzyński w RZ: “To nie było exposé premiera, który chce dbać głównie o to, by w kranach była ciepła woda. Czasy szefów rządu, którzy twierdzili, że polityk, który ma wizję, powinien udać się do lekarza, jak widać w polskiej polityce minęły. Mateuszowi Morawieckiemu trudno odmówić tego, że ma wizję. Choć jego przemówienie wyglądało na nie do końca dopracowane, było to bez wątpienia exposé, które zawierało jedną z najbardziej spójnych wizji Polski z ostatnich lat. W porównaniu z Donaldem Tuskiem, Ewą Kopacz czy Beatą Szydło Morawiecki przedstawił coś w rodzaju credo nowoczesnego konserwatyzmu, który z jednej strony odwoływał się do tradycyjnych wartości, a z drugiej kusił obietnicą rozwoju gospodarczego i budowy w ten sposób silnej pozycji Polski na świecie”.

-- SZUŁDRZYŃSKI O SŁABEJ POZYCJI MORAWIECKIEGO: “Jeśli prawdą jest tłumaczenie, które powtarzają politycy prawicy, że trzeba było powołać rząd w starym składzie po to, by uzyskać wotum zaufania od Klubu PiS, a dopiero potem Morawiecki będzie mógł sobie pozwolić na wyrzucenie poszczególnych ministrów, pokazuje to, jak słabą pozycję w swym partyjnym zapleczu ma nowy premier”. 

-- ADAM LESZCZYŃSKI PROSTUJE STWIERDZENIE, ŻE WSZYSCY POLACY PRZECIWSTAWIALI SIĘ HOLOCAUSTOWI: “Twierdzenie, że Polska „przeciwstawiła się Holocaustowi” jest więc bałamutne. „Polska”, czyli kto? Przeciwstawili się Holocaustowi niektórzy Polacy, którzy w dodatku bali się swoich współrodaków”. 

-- ROKITA GANI MORAWIECKIEGO ZA SŁOWA O GOSPODARCE...: “To jest kompletnym absurdem, bo przez 25 lat Polska zbudowała taką gospodarkę, jaka jest w stanie obecnym. Gdyby to była peryferyjna gospodarka nie mógłby wygłosić tylu pochwał. Opowiadanie o kolonizowaniu przez kapitał zagraniczny i to w agresywnym tonie, wezwania do odzyskiwania Polski są sprzeczne ze sprowadzeniem przez Morawieckiego kolejnych Niemców produkujących silniki Daimlera dla samochodów niemieckich. Te fragmenty expose to hołd złożony przesądom pisowskim dotyczącym rzeczywistości, które budzą wrogość i niechęć. To ma się nijak do zażegnania konfliktów”.

-- ... ALE CHWALI ZA AUTENTYCZNOŚĆ: “To było bardzo dobre wystąpienie retorycznie, choć Morawiecki nie jest dobrym mówcą, ale tekst i autentyczność w sposobie mówienia, nadawały temu ekspozycji klimatu autentyczności”. 

-- RZĄD W ZAMRAŻARCE, CZYLI ROZEJM BOŻY KACZYŃSKIEGO - Grzegorz Osiecki w DGP: “Wiadomo, że premier Morawiecki nie ma tu pełnej swobody, jeśli chodzi o kształt gabinetu, bo najważniejsze jest zdanie Kaczyńskiego, a swoje trzy grosze będą wtrącać Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Ale nawet w tych ograniczonych warunkach pomysł swoistego rozejmu bożego wiąże mu ręce. To operacja, która w praktyce oznacza, że rząd i wspierający go obóz został wsadzony do zamrażarki na okres do święta Trzech Króli. Jak tylko zostanie z niej wyjęty, problem zostanie odmrożony i wewnętrzna licytacja o kształt gabinetu rozgorzeje z nową siłą. Personalne licytacje będą się odbywały wokół Jarosława Kaczyńskiego, a ten, oprócz brania od uwagę zdania koalicjantów, będzie próbował równoważyć nominacjami wpływy rozmaitych frakcji w samej partii”. 

-- MORAWIECKI STARAŁ SIĘ BYĆ MIŁY - tytuł w  GW.

-- EXPOSE POKAZAŁO JAK SŁABY JEST MORAWIECKI - Dominika Wielowieyska w GW: “To kolejny dowód słabości Morawieckiego - nie stać go nie tylko na własny program, ale i na uczciwość wobec Polaków, którzy na partię Kaczyńskiego nie głosowali. Wiara prezesa PiS, że swoim technokratycznym sznytem nowy premier przyciągnie klasę średnią oraz umiarkowanych wyborców, to wiara w to, że ci ludzie są ograniczeni umysłowo i nie widzą, co się wokół nich dzieje”.

-- WIELOWIEYSKA O FIKCYJNYM EXPOSE: “Nowy premier nie przedstawił w Sejmie ważnych projektów, bo nie wie, na co może sobie pozwolić. Rekonstrukcja rządu trwa i trwa - nikt nie wie, kiedy i jak się zakończy. I dlatego było to exposé fikcyjne, bez żadnego znaczenia”. 

-- IM WIĘCEJ MORAWIECKICH, TYM MNIEJ WOLNOŚCI - Leszek Balcerowicz w GW: “Morawiecki będzie teraz przyciągać ludzi do kapitalizmu. Skarżyńskiemu nie przeszkadza, a może o tym nie wie, że polityka Morawieckiego i PiS-u polega na wypieraniu sektora prywatnego, rynku i wprowadzaniu lub umacnianiu państwowych monopoli”. 

-- IDEOLOGIA NIE ZASTĄPI KONKRETÓW - Witold Gadomski w GW: “Po raz kolejny usłyszeliśmy wykład „ekonomii według Mateusza”. Jego zdaniem Polska przez 25 lat uzależniała się od zagranicznego kapitału, który nas kolonizował, spychał na peryferia, wyprowadzał zyski. Powołał się przy tym na modnego w kręgach lewicy francuskiego ekonomistę Thomasa Piketty’ego, co zapewne zostanie dobrze przyjęte przez rodzimą lewicę. Tyle że teza jest absurdalna. To kapitał zagraniczny był przez 25 lat nośnikiem innowacji i wzrostu produktywności. Gdy w ostatnich dwóch latach Morawieckiemu udawało się podpisać kontrakt z zagranicznymi korporacjami, rządowa propaganda trąbiła, że to sukces. Przez ostatnie dwa lata zależność Polski od zagranicznego kapitału wzrosła o 17 mld euro! To nic złego, bo obcy kapitał tworzy w polskim przemyśle wysokowydajne i płatne miejsca pracy”.  

-- DIAGNOZY KOŃCA DEMOKRACJI TO RACZEJ PROJEKCJE PRZYSZŁOŚCI A NIE ODCZUCIE POLAKÓW - Karolina Wigura i Jarosław Kuisz w Kulturze Liberalnej: “Diagnozy wieszczące koniec polskiej demokracji, choć w przyszłości może się zrealizują, dziś bardziej są projekcjami przyszłości niż opisem tego, co przeciętni Kowalski i Kowalska widzą codziennie za oknem”. 

-- AGONIA SĄDÓW W CIENIU EXPOSE - jedynka GW.

-- WYBORCZA SOLIDARNA Z TVN - znaczek na jedynce GW.

-- PIOTR SKWIECIŃSKI NA KANWIE KARY NA TVN O POCZUCIU NIEOMYLNOŚCI - WOLNOŚĆ MOŻE BYĆ ZAGROŻONA TAKŻE PRZEZ ANIOŁY: “Ja powiem inaczej: gdyby nawet uznać że PiS istotnie zdobył tajemną wiedzę, pozwalającą mu na bezpośredni kontakt z duszą Polaków, i dlatego przez kilka dekad władzy nie straci, to zwłaszcza, to przede wszystkim wtedy obecne przekraczanie granic byłoby niebezpieczne i nieakceptowalne. Bo złe emocje i złe skłonności nie są niestety właściwe tylko złym ludziom (jeśli teoretycznie dla potrzeb tej dyskusji uznać ludzi dawnej władzy, a obecnej opozycji, in corpore za osoby złe, czy wręcz złowrogie). Nie, zło kusi wszystkich. W tym i tych, którzy generalnie znajdują się po tej lepszej stronie barykady, lepiej widzą świat, bardziej kochają Polskę, a nawet są częściej niż ich przeciwnicy są uczciwymi ludźmi. Z tego wszystkiego naprawdę niewiele wynika, jeśli nie ma barier, powstrzymujących przed czynieniem zła. A jeśli jakaś partia, nawet złożona z aniołów, zyska przekonanie iż nic jej nie zagraża, i może wszystko… To wtedy anioły mogą posunąć się naprawdę bardzo daleko. I wolność może być naprawdę zagrożona. Tak jest, przez anioły. Dlatego lepiej nie przekraczać kolejnych barier”. 

-- KARA PRZESADZONA ALE CZAS ZATRZYMAĆ SPIRALĘ - WOJCIECH MUCHA W GPC: “Z całą pewnością należy za to potępić podpalenie lokalu poselskiego Beaty Kempy. Jednocześnie kolejne nagrania sprzed Sejmu pokazują narastającą agresję wobec policji. Wszystko chwilę po tym, jak napadnięto dziennikarkę TVP Info. Komuś wyraźnie zależy, by rozhuśtać emocje tak, aby doszło do tragedii. I jakkolwiek kara nałożona na TVN przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za rzekome podżeganie do zeszłorocznych awantur przed Sejmem jest według mnie przesadzona, a jej uzasadnienie nieprzekonujące, czas najwyższy zatrzymać spiralę, w której w ostatnich miesiącach stracił życie samobójca, bo dał wiarę temu, co usłyszał w mediach głównego nurtu. Rozpalić konflikt jest bardzo łatwo, a to już z komedią Barei nie ma nic wspólnego”.

-- PRZY OKAZJI REKONSTRUKCJI, MUCHA PISZE, ŻEBY NIE UFAĆ PRZECIEKOM KOLPORTOWANYM PRZEZ POLITYKÓW: “Nie ukrywam, że do mnie także plotki dochodziły. Rzekomo dobrze poinformowani prześcigali się w suflowaniu dziennikarzom coraz to bardziej fantastycznych wersji rekonstrukcji. Ostatecznie wstrząśnięci są sami mający wtyki. I ja dałem się podpuścić – wniosek jest jeden, nie ufać nikomu. To oczywiście nie jest uwaga do rządzących, którzy prowadzą własną politykę (dez)informacyjną i w ich interesie jest takie zaciemnianie obrazu i uwypuklanie akcentów, by służyło to budowie konkretnej narracji. Jednak fakt, że nikt z dziennikarzy i publicystów, którzy zeszli kilometry po korytarzach sejmowych i wyżłopali z politykami hektolitry kawy (i nie tylko), nie znał rzeczywistego kształtu gabinetu Morawieckiego, jest raczej kompromitujący”. http://gpcodziennie.pl/76005-zpewnosciajeszczemozebycrekonstrukcja.html -- PIOTR PACEWICZ O PRZYKŁADZIE PIŁKARZY W EXPOSE: “Morawiecki wygłosił hurraoptymistyczne przemówienie. Obiecał wszystko wszystkim. Polska ma być podmiotem i liderem światowej rewolucji technologicznej. Wszystkie problemy zostaną rozwiązane. Reforma zdrowia, wyższe dopłaty do rolnictwa, rodzić po ludzku, kolej próżniowa... Premiera poniosło nie raz. Na przykład w sprawie piłkarzy”. 

-- URODZINY: Jarosław Marciniak, Marcin Szczudło, Zuzanna Piechowicz, Stanisław Żmijan.

Źródło: 300polityka.pl

Szyszko: Każdy premier ma prawo dobierać takich współpracowników jakich chce

Dodano: 13.12.2017 7:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Szyszko: Każdy premier ma prawo dobierać takich współpracowników jakich chce - Muszę powiedzieć od razu że to jednak sprawa premiera Morawieckiego. Każdy premier ma prawo dobierać takich współpracowników jakich chce. Premiera desygnuje partia która w tej chwili rządzi czyli PiS. Typowy układ demokratyczny - mówił Jan Szyszko w "Sygnałach dnia” PR1, pytany o jego dalszą przyszłość w rządzie. - Wyśmienicie [pracowało mi się z Mateuszem Morawieckim przez dwa lata]. Te rozmowy z premierem Morawieckim, które były, to były rozmowy konstruktywne - dodał minister środowiska.

Tagi: Każde
Źródło: 300polityka.pl

PO apeluje do Morawieckiego i PAD by usunęli Macierewicza ze składu rządu

Dodano: 11.12.2017 12:58 | 3 odsłon | 0 komentarzy


PO apeluje do Morawieckiego i PAD by usunęli Macierewicza ze składu rządu - Chcielibyśmy zaapelować, zwrócić się do premiera Morawieckiego i prezydenta Dudy żeby podjęli decyzję związaną z usunięciem ze składu rządu Antoniego Macierewicza. Sądzę że przez te dwa lata poznali, poznała polska opinia publiczna bardzo wiele powodów do takiego ruchu. Platforma dwukrotnie składała wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza w przekonaniu że to osoba która szkodzi polskiemu bezpieczeństwu. Każdy mógł zaobserwować że ruinie uległy relacje ministra Macierewicza z prezydentem Dudą - stwierdził Tomasz Siemoniak na konferencji w Sejmie. - Oczywiste jest że w takich warunkach prezydent nie powinien złożyć na nominacji Macierewicza, a premier Morawiecki nie powinien takiego wniosku złożyć - dodał.

Źródło: 300polityka.pl

Bądźcie zdrowi ! Kwiat lipy – właściwości lecznicze

Dodano: 11.12.2017 12:38 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Bądźcie zdrowi ! Kwiat lipy – właściwości lecznicze
Każdy zna przepis babci na przeziębienie: jak tylko człowieka zaczyna atakować katar, łamią stawy i boli głowa, to zaparza się herbatę lipową, która okazuje naprawdę wspaniały efekt. Dzisiaj rozpatrzymy, jakie właściwości lecznicze ma kwiat lipy...

Źródło: alexjones.pl

"Tak się spełnia marzenia". Wielki wygrany finału "MasterChefa"

Dodano: 11.12.2017 12:10 | 8 odsłon | 0 komentarzy


W niedzielę rozegrał się wielki finał szóstej edycji programu "MasterChef". Każda konkurencja była wyzwaniem. O sukcesie i wygranej decydowały detale, czasem wręcz pojedyncze smaki. Emocje dopadały nawet najtwardszych zawodników. Końcowy efekt konkurencji oceniali wymagający jurorzy: Magda Gessler, Michel Moran oraz Anna Starmach. O zwycięstwo walczyli: Damian Sobek, Mateusz Zielonka i Mateusz Guncel.

Tagi: Każde, Anna
Źródło: https:

STAN GRY: Karnowski: Śmiała, ale ryzykowna operacja JK, Wielowieyska: Macierewicz uprzedza, że zrobi piekło

Dodano: 11.12.2017 10:21 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Gowin: Nie przesądzam niczego, jeżeli chodzi o sytuację w MSZ Gowin o Morawieckim: Uważam go za najbardziej niezwykłą postać w polskiej polityce, która pojawiła się w ciągu 12 lat Gowin: Od początku uważałem że premierem powinien zostać Kaczyński Czarnecki: Morawiecki jest premierem, a nie delfinem Czarnecki: Według mojej wiedzy Morawiecki z pierwszą wizytą bilateralną poleci do Francji Czarnecki: Z tego co słyszę, Macierewicz dalej będzie członkiem rządu

-- MAMA MORAWIECKIEGO, JADWIGA W GAZECIE WROCŁAWSKIEJ: “Wczoraj, gdy potwierdziły się informacje że zostanie premierem, pobłogosławiłam go i powiedziałam: synku ufam ci, bo wiem, że chcesz dobrze. Mateusz zawsze sprawiał mi radość, jest dobrym i czułym synem. Od młodości był odważny i mądry. Można powiedzieć, że patriotyzm wyssał z mlekiem matki. Na pewno chciał dla Polski zrobić coś dobrego, o tym marzył. Czymkolwiek się w życiu zajmował, to zawsze robił to bardzo solidnie, w wewnętrznej prawdzie. Jego poglądy zawsze cechowała uczciwość, patriotyzm i szacunek do drugiego człowieka”.

-- SIOSTRA NA MORAWIECKIEGO WOŁAŁA “DZIKI”: “- Był niezwykle grzecznym i mądrym dzieckiem. Gdy był mały, do wielu rzeczy podchodził z rezerwą, lubił być niezależny. Pamiętam, że jak miał 5-6 lat to jego siostra wtedy wołała na niego „Dziki”. 

-- JEDNA Z NAJBARDZIEJ ŚMIAŁYCH I RYZYKOWNYCH OPERACJI POLITYCZNYCH W KARIERZE KACZYŃSKIEGO - Jacek Karnowski: “ Prezes Kaczyński zdecydował się więc duże ryzyko, nie mam wątpliwości, że w pełni świadomie. W mojej ocenie jest to jedna z najbardziej śmiałych operacji politycznych w całej jego karierze. Bardzo ryzykowna zarówno politycznie, na gruncie krajowym, jak i międzynarodowym”.

-- ZMIANIE BĘDZIE TOWARZYSZYŁA PRÓBA NAWIĄZANIA DIALOGU Z ZACHODEM - DALEJ KARNOWSKI: “Można odnieść wrażenie, że zmianie premiera będzie towarzyszyła nie tylko próba nawiązania dialogu z zachodem, ale i próba uzyskania innego rodzaju oparcia w świecie. Tak, by spróbować zrównoważyć paraliżującą Polskę siłę Niemiec. Jeśli nowy kurs okaże się wykonalny, przyniesie Polsce wielki sukces”.

-- KARNOWSKI O NIEBEZPIECZEŃSTWIE NA KRAJOWYM PODWÓRKU: “Ale nie jest też pozbawiony niebezpieczeństw. Zwłaszcza na krajowym podwórku oznacza balansowanie między współpracą, kooptacją i kolonizacją. A nigdy do końca nie jest pewne, kto kogo kolonizuje. Z kolei w relacjach międzynarodowych trwałość sojuszy zawsze jest dyskusyjna, a partnerzy potrafią stale podnosić cenę, a nawet grać na dwa fronty. Co nie znaczy, że nie trzeba próbować. Polska wręcz musi próbować”.

-- UCZCIWA DEBATA O POLSCE BEZ WZGLĘDU NA CENĘ - konkluzja Karnowskiego: “Z naszej strony, w obszarze naszej odpowiedzialności, za najważniejsze uważamy podtrzymanie uczciwej debaty o Polsce. Nie mamy wątpliwości, że trzeba to robić bez względu na cenę, i bez względu na brutalność, a nawet perfidię metod, z którymi możemy się zderzyć, i z którymi już się zderzamy. Nie są one w stanie zmienić”. 

-- MACIEREWICZ UPRZEDZIŁ, ŻE ZROBI PIEKŁO - Dominika Wielowieyska: “Przekładając z polskiego na nasze: minister Macierewicz poinformował prezesa PiS-u, że jeśli ten zgodzi się na jego odwołanie, szef MON urządzi mu takie piekło, że popamięta. Sięgnie po argumenty w stylu: wygrywa lobby, które chce ukryć prawdziwe przyczyny katastrofy, wygrywają szpiedzy Kremla. Bo temu samemu celowi, czyli budowaniu opowieści o niezłomnym ministrze, służyło zatrzymanie generała Piotra Pytla, byłego szefa SKW pod absurdalnymi zarzutami rzekomego ulegania wpływom rosyjskim”.

-- ZŁAPAŁ KOZAK TATARZYNA - WIELOWIEYSKA: “Relacja między Macierewiczem a Kaczyńskim przypomina bowiem słynne powiedzenie z „Potopu”: „Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma”. Prezes i minister są wzajemnymi zakładnikami. Pierwszy posłużył się drugim w budowaniu opowieści smoleńskiej, ale dziś już ta opowieść jest niepotrzebna. Posłużył się też nim w czystce w armii; teraz przedpole jest oczyszczone i można szefa MON się pozbyć”. 

-- JOANNA LICHOCKA O REAKCJI SALONU NA MORAWIECKIEGO - pisze w GPC: “Nominacja Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera tak przeraziła postkomunę i reprezentującą jej interesy PO, że z tego wszystkiego postanowiono ogłosić Donalda Tuska profesorem”. 

-- UPADEK PETRU I AWANS MORAWIECKIEGO SYMBOLEM - Piotr Lisiewicz w GPC: “Upadek Petru i awans Morawieckiego może się stać pewnym symbolem. Natomiast jeśli w imię pragmatyzmu i nienarażania się na ataki mediów zrezygnuje z antykomunizmu, przegra, bo po pierwsze, postkomunistyczna maszyneria przemieli go dla własnej korzyści, a po drugie, utraci poparcie własnego obozu”. 

-- OSTATNIE DNI MACIEREWICZA - Magdalena Rubaj w Fakcie: “Według naszych informacji, tak. Do zamknięcia poniedziałkowego wydania gazety Fakt nie było jasne, czy stanie się to już w poniedziałek, czy w styczniu, przy okazji rekonstrukcji. M.in. w tej sprawie wczoraj Morawiecki naradzał się z Jarosławem Kaczyńskim (68 l.). – Lepiej byłoby to odłożyć, bo wtedy koordynator ds. służb i premier mieliby czas na rozpatrzenie odwołania Kraszewskiego. Generał oczyszczony z zarzutów jest mocnym argumentem do dymisji Macierewicza i wszystkich jego popleczników – mówi nam polityk PiS znający kulisy wojny”. 

-- NAJBARDZIEJ NIEPISOWSKI PREMIER Z PIS - Mikołaj Wójcik w Fakcie: “Morawiecki roztoczył przed nim wizję kompletnie różną od tego, co był w stanie zrobić najtęższy gospodarczy umysł w PiS. Morawiecki porzucił pracę, w której zarabiał gigantyczne pieniądze, i łatwo zbudował wizerunek człowieka, który poświęca się służbie państwu. Dzięki temu oczarowaniu łatwo było Morawieckiemu przekonywać prezesa do oddawania mu we władanie kolejnych sektorów w rządzie”. 

-- EDWARD LUCAS UWAŻA, ŻE MORAWIECKI BĘDZIE DOBRĄ ZMIANĄ: “- Biorąc pod uwagę wspomniane tło, Morawiecki na pewno będzie "dobrą zmianą". Pytanie brzmi jednak nie tyle, kim jest Morawiecki, ale czy ma mandat od Kaczyńskiego do zmiany kursu polskiej polityki zagranicznej i naprawy relacji z UE. Jeśli instrukcje od prezesa są takie, że ma być lepiej, to nie wątpię, że Morawiecki bardzo kompetentnie się z nich wywiąże. Na pewno taka zmiana jest w Unii oczekiwana i zostałaby powitana z radością, ale jak daleko mogłaby ona pójść? O tym dopiero się przekonamy”. 

-- NAWET SYMPATYCZNA TWARZ MORAWIECKIEGO DLA UMIARKOWANYCH WYBORCÓW NIEWIELE ZMIENIA - Tomasz Walczak w SE: “Dla umiarkowanych wyborców nawet sympatyczna twarz Morawieckiego niewiele zmienia, skoro stoją za nim niereformowalni radykałowie. A kogo obejdzie, że w rządzie nie ma już ministrów Streżyńskiej czy Adamczyka?”. 

-- IGOR JANKE PRZYTACZA OPOWIEŚĆ O MORAWIECKIM, KTÓREMU SB-CY KAZALI KOPAĆ WŁASNY GRÓB: “W listopadzie 1987 roku na komendzie przy ul. Łąkowej we Wrocławiu dwaj funkcjonariusze przez pół godziny okładali pięściami ciemnowłosego 19-latka. Rok wcześniej podczas przesłuchania tego samego młodzieńca ubek wyciągnął pistolet z szuflady i zaczął się nim bawić:  „Mogę cię zabić skurwysynu, jeśli nie zaczniesz gadać!”. Nie zaczął sypać. Innym razem wywieźli go za miasto, do lasu.  To było krótko po tym, kiedy SB zamordowała innego młodego działacza opozycji. Chłopak marzył, żeby tylko go pobili. Przed oczami miał własny grób. Skończyło się na strachu”. 

-- JAROSŁAW KACZYŃSKI NIE PRZYPUSZCZAŁ, ŻE PIS TAK ŁATWO ZAAKCEPTUJE KANDYDATURĘ MM - pisze Michał Krzymowski w Newsweeku: “Poseł PiS, już po wszystkim: - Poszło jak z płatka. Gdybyś dwa miesiące temu ktoś mi powiedział, że przeprowadzenie kandydatury Morawieckiego może pójść tak łatwo, nie uwierzyłbym. Doskonale to prezes rozegrał”. 

-- TOMASZ TERLIKOWSKI O TRUDNYM ZADANIU MORAWIECKIEGO: “Jeśli PiS nie chce stracić tych emocji, musi, i to w miarę szybko, wyjaśnić przyczyny odwołania, wskazać racjonalne argumenty. A i przed nowym premierem trudne zadanie, bo musi on zdecydowanie ocieplić swój wizerunek i pokazać, że potrafi być nie tylko menedżerem, lecz także gospodarzem, który jest bliski ludziom tak, jak bliska im była Beata Szydło. Jeśli to się nie uda, zmiana na stanowisku premiera będzie ogromną stratą, którą niełatwo będzie odrobić”. 

-- GRZEGORZ OSIECKI O POROZUMIENIU PMM Z ZIOBRĄ: “Pierwszy potencjalny konflikt w szeregach nowego rządu został zażegnany, nim zdążył wybuchnąć. Jak ustaliło DGP, doszło od porozumienia przyszłego premiera Mateusza Morawieckiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Posłowie Solidarnej Polski, której szefuje Ziobro, poprą kandydaturę dotychczasowego wicepremiera na szefa rządu w czasie głosowania w Sejmie nad wotum zaufania. W zamian dotychczasowa strefa wpływów Ziobry w rządzie i spółkach Skarbu Państwa pozostanie bez zmian”. 

-- W DGP PRZEGLĄD LUDZI MORAWIECKIEGO:

-- RYSZARD CZARNECKI PRZESTRZEGA PRZED OPTYMIZMEM, ŻE NOMINACJA MORAWIECKIEGO ZAŁATWI PROBLEM Z ZACHODEM: “Jednak przestrzegam przed łatwym optymizmem i oczekiwaniem cudów: w sytuacji konfliktu interesów między coraz bardziej konkurencyjną wobec krajów Zachodu Polską a nimi właśnie – nie łudźmy się, że polski premier czy polski prezydent dysponują czarodziejską różdżką, którą rozwiążą polskie problemy w kontekście międzynarodowym. Bo owe problemy nie wynikają z naszych błędów czy nieumiejętności sprzedania naszego wizerunku w świecie, ale z faktu, że Polska stała się rywalem w wymiarze gospodarczym i politycznym, którego trzeba osłabiać i zwalczać”. 

-- NIE MA WYKRĘTÓW, KAŻDY MOŻE WALCZYĆ - Jacek Żakowski w GW: “Nie będę grał naiwniaka. W polskiej tradycji zakorzeniona jest wiara, że lepiej, by inni się wychylali, a my będziemy życzliwie kibicowali i się przyłączymy, jak będzie bezpiecznie. Ale, proszę Państwa, nie trzeba się szarpać z mundurowymi Błaszczaka ani marznąć pod Pałacem Prezydenckim, Sejmem, sądami, żeby choć trochę pójść za wewnętrznym głosem powinności, który słyszy 35 proc. z nas. Ten tydzień jest krytyczny. Skala zapowiedzianych protestów może mieć decydujące znaczenie. W takich historycznych chwilach najlepiej jest stawić się osobiście. Starsi wiedzą, że zostaną z tego bezcenne wspomnienia i duma. Ale jeśli z ważnych powodów nie da rady, można inaczej wypełnić powinność. W XXI wieku to się stało proste”. 

-- TEŻ SIĘ WŚCIEKAM NA PIS, ALE K… NIKOGO NIE NAZWĘ - Wojciech Czuchnowski: “Ale gdzieś w głębi musiało być im głupio. Teraz czują ulgę: oto po drugiej stronie jest tak samo! Każdy incydent w rodzaju tego z harleyowcem i dziennikarką będzie nagłaśniany, bo nic tak nie cieszy jak sprowadzenie przeciwnika do własnego poziomu. Obrońcy demokracji muszą o tym pamiętać. Gniew i bezsilność wobec kłamstwa i manipulacji są po ludzku zrozumiałe. Ale agresja wobec pracowników reżimowych mediów jest drogą donikąd. Nienawiść najbardziej niszczy tego, kto nienawidzi”. 

-- URODZINY: Dominika Wielowieyska, Sławomir Nowak, Paweł Olszewski, Aleksander Siemaszko.

Źródło: 300polityka.pl

Słowo Boże - pokarmem dla Duszy

Dodano: 11.12.2017 6:00 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Każdy przedstawiciel rodzaju ludzkiego ma w sobie zewnętrznego i wewnętrznego człowieka: wewnętrznego, uczynionego na obraz Boży i zewnętrznego, uczynionego z mułu ziemi. Czy jest [rzeczą] sprawiedliwą, że zewnętrzny człowiek wywodzący się z ziemi często jest karmiony dwa razy dziennie i wzmacniany wieloma smakołykami, podczas gdy [człowiek] wewnętrzny, uczyniony na obraz Boży, niekiedy nawet przez wiele dni, albo - jeszcze gorzej - przez miesiące nie jest podtrzymywany pokarmem słowa Bożego, które jest pokarmem dla duszy?

Tagi: Każde
Źródło: www.pch24.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone