sobota, 20 października 2018 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Każdego  RSS
Budka o słowach Schetyny o „szarańczy”: Każdego wyborcę PiS-u chcę przeprosić, jeśli poczuł się dotknięty, bo to dotyczyło tylko i wyłącznie działaczy PiS-u

Dodano: 17.10.2018 8:53 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Odwołuje się do normalnego porównania i absolutnie ja bym wolał, żeby jednak zajmować się „zdradzieckimi mordami” Kaczyńskiego, „gorszym sortem”. To [„szarańcza”] naprawdę było delikatne, bo to co wyprawiają PiS-owscy działacze każdego dnia w Polsce, jak obsadzili spółki skarbu państwa, to to jest obrazowe. Nikt nie miał na myśli wyborców PiS. Ja szanuję każdego, nawet tego kto głosuje inaczej, bo każdy ma prawo wyboru, ale nie szanuję tych PiS-owskich działaczy, którzy dokładnie w ten sposób traktują Polskę. To jest tylko i wyłącznie określenie działań i metod, które PiS od trzech lat wprowadził w Polsce. Każdego wyborcę PiS szanujemy, bo mają prawo wyboru” - mówił w rozmowie z Piotrem Kraśką w Poranku Radia TOK FM Borys Budka z PO. „Nigdy PO nie stosowała języka Jarosława Kaczyńskiego. To być może biblijne porównanie nie do wszystkich trafiło. Jeżeli ktoś z wyborców PiS poczuł się urażony, to absolutnie nie dotyczyło wyborców, natomiast każdego dnia politycy PiS udowadniają, że to określenie i tak jest delikatne. Każdego wyborcę PiS-u chcę przeprosić, jeśli poczuł się dotknięty, bo to dotyczyło tylko i wyłącznie działaczy PiS-u” - dodawał. 

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Czuchnowski: Słów Schetyny nie da się obronić, Skwieciński: Opamiętajmy się zanim maczety pójdą w ruch, Sondaż SE: 62% PMM mocnym punktem PiS

Dodano: 15.10.2018 11:34 | 11 odsłon | 0 komentarzy


-- 62% UWAŻA, ŻE MORAWIECKI JEST MOCNYM PUNKTEM PIS: “Instytut Badań Pollster zapytał Polaków o ocenę premiera oraz wpływ opublikowanych taśm na jego postrzeganie. Aż 62 procent badanych twierdzi, że Mateusz Morawiecki jest mocną stroną Prawa i Sprawiedliwości. Odmiennego zdania jest 38 proc. badanych. Z kolei na pytanie czy opublikowane nagranie wpłynęło negatywnie na ocenę premiera Mateusza Morawieckiego, zaledwie co piąty wyborca stwierdził, że prezentowane nagrania mogły negatywnie wpłynąć na postrzeganie premiera. Prawie 75 proc. badanych nie zgadza się z tezą, że nagrania mogły mieć negatywny wpływ na wizerunek Prezesa Rady Ministrów”.

-- MORAWIECKI O POZYTYWNYM PROGRAMIE I REAKCJI OPOZYCJI - TO NIE JEST POWAŻNA DEBATA - mówi SE: “Kiedy my przedstawiamy pozytywny program wyborczy dla wszystkich Polaków, opozycja wychodzi z hasłem: „odsuńmy PiS od władzy!”. Kiedy my oferujemy rodakom środki na ocieplenie domów, historycznie wysoki fundusz na naprawę i budowę dróg lokalnych czy odbudowę połączeń lokalnych, żeby Polacy nie tłoczyli się w busach, to opozycja mówi: „zlikwidujmy urzędy wojewódzkie!” To nie jest poważna debata o lepszej Polsce. Do tego dochodzą inwektywy, epitety i coraz częstsze ataki personalne. Ktoś tu zapomina, że służba publiczna to praca dla społeczeństwa, a nie dla siebie i kolegów”.

-- MORAWIECKI O KREOWANIU RZECZYWISTOŚCI PRZEZ MEDIA: “Zwracam uwagę, że te taśmy opublikowane były w „Newsweeku” w lutym 2016 r. Większość wątków. Wtedy nie było reakcji. Dziś media zagraniczne razem z opozycją wyciągnęły zatem coś, co było dobrze znane. To świadczy o wielkich możliwościach kreowania rzeczywistości przez media. To po pierwsze. Po drugie, wiem, że wielu wpływowym grupom interesów w Polsce i zagranicą naraziłem się naszą walką z mafiami VAT-owskimi, naszą reformą sądów, naszymi świetnymi relacjami z USA, w tym budową bazy wojskowej, czy wreszcie coraz większą suwerennością i świetnymi wynikami polskiej gospodarki”.

-- MORAWIECKI O TYM, ŻE MÓWIŁ O MECHANIZMIE REKLAM, BO SAM WIELOKROTNIE COŚ NIEPOTRZEBNIE KUPOWAŁ POD ICH WPŁYWEM: “Dobrze, że Pan o to pyta, bo to też nadużycie i hipokryzja. Trzeba mieć dużo złej woli, żeby przypisywać mi lekceważenie ludzi, gdy po prostu mówiłem o pewnym mechanizmie, któremu wszyscy ulegamy, bez względu na zawód, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. A mianowicie temu, że – czy tego chcemy, czy nie – poddajemy się wpływom reklamy. Każdemu z nas zdarzyło się przecież kupić coś niepotrzebnie, tylko pod wpływem reklam. Mnie na pewno i to nie raz. Chodziło mi więc o naturę ludzką, a nie mądrość czy jej brak”.

-- TRZASKOWSKI O WYCIECZCE JAKIEGO DO MADRYTU - 300LIVE:

-- SŁÓW SCHETYNY NIE DA SIĘ OBRONIĆ - WOJCIECH CZUCHNOWSKI w GW: “Słów Schetyny nie da się obronić. Porównywanie przeciwnika politycznego do szkodliwej plagi czy robactwa to element mowy nienawiści i brutalizacji polityki. Schetyna powinien za te słowa jak najszybciej przeprosić. I to nie tylko tych, „którzy poczuli się urażeni”, ale wszystkich. Opozycji demokratycznej w tej kwestii po prostu „mniej wolno”. Musi bardziej panować nad językiem. Inaczej schodzi do poziomu hejtu, w którym specjalizują się PiS i jego zwolennicy”.

-- ZDANIEM CZUCHNOWSKIEGO, SCHETYNA POWINIEN PRZEPROSIĆ: “W tej fali oburzenia czuć radość i ulgę. „Jesteście tacy sami” – mówią. Źle się stało, że Schetyna dał im do tego powód. Tym bardziej powinien przeprosić. Bo oni nie przeproszą na pewno”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI PISZE O NAZI-LIBERALIZMIE: “Pytam więc dzisiaj europejskich kolegów polityków Platformy, liberałów i lewicowców, pytam Europejską Partię Ludową: czy ten język Schetyny akceptujecie? Czy godzicie się na budzące skojarzenia z propagandą nazistowską, totalitarną, porównywanie połowy Polaków do szarańczy? Do insektów? Jak „pisowska szarańcza” ma się do europejskich wartości? Ciszej o tym niż o chamstwie i prymitywizmie prezydenta Legionowa, krócej ta wypowiedź Schetyny trwała, ale w rzeczywistości to sprawa poważniejsza. Wdarł się do naszego życia publicznego jakiś nazi-liberalizm”.

-- OPAMIĘTAJMY SIĘ ZANIM MACZETY PÓJDĄ W RUCH - PIOTR SKWIECIŃSKI: “Jeśli nie przyjdzie opamiętanie (i dotyczy to obu stron konfliktu, bo żadna nie jest bez winy, również zwolennik prawicy który w „Studio Polska” TVP kopnął lewicowca, przedtem nasłuchał się rozmaitych słów ze strony swoich autorytetów), jeśli eskalacja słowna, nawet realizowana instrumentalnie (bo przecież Schetyna powiedział to, co powiedział, w oczywisty sposób instrumentalnie), pójdzie w tę stronę, to w końcu maczety pójdą w ruch. I wtedy nie będzie można utrzymywać, jakoby było to trudne do przewidzenia”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O TYM JAK PO TRACI WIARYGODNOŚĆ - pisze w RZ: “W dodatku krytykując PiS za dzielenie Polaków i posługując się ostrym językiem, Platforma traci wiarygodność, szczególnie gdy jej szef przyrównuje politycznych przeciwników do szarańczy. Doskonale wiemy z historii, czym kończy się dehumanizacja wroga. Dlatego można stwierdzić, że Grzegorz Schetyna zrobił wielki prezent swoim oponentom, a zarazem przyczynił się do jeszcze większego obniżenia poziomu naszego politycznego dyskursu. I być może właśnie ta wypowiedź rozstrzygnie o wyniku wyborów 21 października. I to nie PiS, ale sama PO padnie ofiarą szarańczy”.

-- ADAMOWICZ 30, WAŁĘSA 26, PŁAŻYŃSKI 23, JAŚKOWIAK 48, ZYSK 19, SUTRYK 38, STACHOWIAK-RÓŻECKA 22, MAJCHROWSKI 40, WASSERMANN 26, GIBAŁA 16 - SONDAŻ MILLWARD BROWN DLA GW:

-- DOMINIKA WIELOWIEYSKA W GW O EMANCYPACJI JAKIEGO: “Natomiast Jaki – mimo średniego występu w debacie – zapewne będzie zwycięzcą tego warszawskiego wyścigu niezależnie od tego, kto zostanie prezydentem Warszawy. Nawet jeśli przegra tu wybory, to zapewne osiągnie niezły wynik, który otworzy mu drzwi do dalszej kariery, ale już pod kuratelą nie Ziobry, lecz samego prezesa Kaczyńskiego”.

-- RENATA GROCHAL PISZE, ŻE W WEWNĘTRZNYCH BADANIACH PIS AFERA PODSŁUCHOWA BEZ WPŁYWU: “Kaczyński odetchnął z ulgą, bo według badań zamówionych przez PiS afera podsłuchowa na razie nie załamała poparcia dla partii. Bliski doradca prezesa mówi mi, że zmiany w poparciu dla PiS i premiera są w granicach błędu statystycznego. Zaufanie do Morawieckiego spadło o 1 punkt procentowy, a notowania PiS wzrosły o jeden punkt. Dlatego w PiS uważają, że ujawnienie nagrań raczej nie wpłynie na wynik wyborów samorządowych”.

-- ZDANIEM RENATY GROCHAL MORAWIECKI ROZPRAWI SIĘ Z ZIOBRO: “– Jeśli Zbyszek będzie w stanie się obronić, to zostanie w Polsce. A jeśli uzna, że Morawiecki jest zbyt silny, to ucieknie na pięć lat do Brukseli – mówi doradca Kaczyńskiego”.

-- EDWIN BENDYK GORZKO O ŻUKU: “Możliwy jest scenariusz negatywny, czyli polaryzacja Lublina i erozja wspomnianego modelu – wiele osób i środowisk, które angażowały się dotychczas we współpracę z prezydentem, z zawodem przyjęło jego decyzję. Czy naturalne emocje przełożą się na utratę zaufania?”

-- DECYZJA ŻUKA BYŁA BŁĘDEM - Paweł Krysiak w GW: “Podtrzymuję jednak, że decyzja o zakazie organizacji Marszu Równości wydana przez  Krzysztofa Żuka była błędem. Są chwile, kiedy trzeba wejść na barykadę i krzyknąć: Tu jest Lublin, miasto wolności! Faszyści nie przejdą! Lublin to zrobił i zdał egzamin z wolności”.

-- PATRYK JAKI W SIECIACH O TYM, ŻE Z TAKĄ SKALĄ KŁAMSTW NIE SWPOTKAŁ SIĘ W ŻADNEJ KAMPANII: “(…) każdego dnia wypuszczają kilka kłamstw na mój temat. Gdybym postanowił, że każde będę osobiście prostował, nie miałbym już na nic czasu. Nieprawdopodobna skala kłamstw, manipulacji, półprawd. A kiedy już nie mają do czego się doczepić, to sprawdzają, jakie książki stoją za moimi plecami w wynajętym studiu fotograficznym. Gdybym te zdjęcia zrobił w ministerstwie, padłby zarzut, że wykorzystuję stanowisko, jeśli w domu, że gram rodziną. Czyli cokolwiek bym zrobił, to atak. Nie cofną się przed niczym. Do naszego biura, które się nazywa Jaki Cafe i ma charakter otwartej przestrzeni spotkań, wysyłają za pomocą donosów sanepid, by sprawdził, czy możemy odwiedzającym nas warszawiakom podać kawę i poczęstować ciastkiem. Jestem w polityce już trochę, widziałem różne kampanie, ale z taką skalą kłamstwa i podłości nie spotkałem się nigdy”.

-- GW O WICEMINISTRZE ZDROWIA SPRZYJAJĄCYM KONCERNOM FARMACEUTYCZNYM - Judyta Watoła: “Praca w DPL idzie jak po grudzie także dlatego, że niedawno wybuchł otwarty konflikt między Czechem a dyrektorem departamentu Łukaszem Szmulskim. Czech chętnie widziałby na jego miejscu poprzednią szefową DPL Igę Lipską. Lipska rządziła departamentem niecałe pół roku. W tym czasie Czech i Lipska podjęli wiele korzystnych dla koncernów decyzji (opisywaliśmy je w lipcu i sierpniu). Lipska popadła jednak w konflikt z zespołem. Odeszło ośmiu pracowników. W końcu sama została zmuszona do rezygnacji. Czech nie kryje jednak, że zabiega o jej powrót. Napisał do ministra Szumowskiego maila o tym, że dyrektor Szmulski jest nieudolny i brak mu kompetencji. Ale pomylił adresy i zamiast Szumowskiemu wysłał list... Szmulskiemu! – Zrobiła się dzika awantura. Rozgniewany Szmulski napisał ministrowi wprost, że to Lipska doprowadziła DPL do ruiny – mówi nam pracownik ministerstwa”.

-- NIEZALEŻNA O PROBLEMACH PO TYM JAK MINISTERSTWO W NIEZROZUMIAŁY SPOSÓB CHCE ZREZYGNOWAĆ Z DOTYCHCZASOWEGO SYSTEMU, KTÓRY DOBRZE DZIAŁAŁ: “Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nie raz odbierało wyrazy uznania dla polskiego systemu łączności morskiej i morskich ratowników za skuteczność służb ratunkowych. Dlatego pewnym zaskoczeniem było ogłoszenie w maju przetargu na nowy system łączności, obejmujący budowę całkiem nowej infrastruktury, w tym stacji nasłuchowych, powołanie nowych zespołów do obsługi systemu i przejęcie zadań od obecnego operatora. Zdaniem ekspertów, na których powołuje się operator, budowa nowego systemu może przynieść pogorszenie jakości i możliwości tego morskiego systemu bezpieczeństwa. – Emitel tworzył swoje stacje w najlepszych i najwyższych możliwych lokalizacjach na polskim wybrzeżu”.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: wPolityce: Rząd kluczy ws #ACTA? Dąbrowska o złamanym lewym skrzydełku Koalicji Obywatelskiej, GW krytykuje Żuka za zatrzymanie Marszu Równości, Jaki: Powiem swojemu zapleczu nie, żadnej cenzury w nie będzie

Dodano: 10.10.2018 11:23 | 17 odsłon | 0 komentarzy


-- RZĄD KLUCZY WS ACTA2, CZY KPRM KONTROLUJE TO, CO SIĘ DZIEJE W PODLEGŁYCH RESORTACH? - WPOLITYCE: “Oznacza to, że furtka do wprowadzenia w Polsce faktycznej cenzury w Internecie pozostanie otwarta. Co się zmieniło w ciągu tego miesiąca? We wrześniu stanowisko PE było nie do przyjęcia, a teraz stało się akceptowalne? Czy KPRM kontroluje to, co się dzieje w podległych mu resortach? Jeśli rząd zmieni zdanie, to w jakim kontekście postawi to partię rządzącą szczególnie na finiszu kampanii wyborczej? Być może rząd powinien rozważyć zmianę przedstawicieli zajmujących się tą sprawą. Obecni wydają się sercem być po stronie ACTA”.

-- ZA CHWILĘ BĘDZIEMY BOGATSI NIŻ PORTUGALIA - DGP na jedynce o danych MFW.

-- POWRÓT NARODOWEGO DIAMENTU - tytuł w DGP.

-- KASPROWY WIERCH WRACA DO PAŃSTWA - jedynka RZ.

-- KOLEJKA NA KASPROWY ZNACJONALIZOWANA - tytuł w GW.

-- KOLEJKA NA KASPROWY ZNÓW NALEŻY DO SKARBU PAŃSTWA - jedynka GPC.

-- TIMES OF ISRAEL O UCZCZENIU POLSKIEGO DYPLOMATY, KTÓRY WYDAWAŁ FAŁSZYWE PASZPORTY, ŻEBY RATOWAĆ ŻYDÓW:

-- RAFAŁ WOŚ W TYGODNIKU POWSZECHNYM. ZACZYNA WYWIADEM Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM: https://www.tygodnikpowszechny.pl/nasz-elektorat-nie-wybacza-155651

-- TRZASKOWSKI REAGUJE NA SŁOWA GUZIAŁA I JAKIEGO O ŚRODKACH DLA WARSZAWY:

-- MARCIN MASTALEREK NA TWITTERZE: Przed dzisiejszą konferencją @Trzaskowski_  powinien udać się do byłego prezydenta Radomia Kosztowniaka i zapytać się dlaczego przegrał wybory prezydenckie. Odpowiem: mieszkańcy Radomia chcieli współpracy samorządu z rządem a nie wojny…

-- JACEK GĄDEK OPISUJE DWA SONDAŻE W ŁODZI - W SONDAŻU DLA PIS, POPARCIE DLA ZDANOWSKIEJ PIKUJE PO WYROKU, W SONDAŻU DLA PO MA 65%: “Prezydent Hanna Zdanowska (Platforma Obywatelska) usłyszała wyrok za poświadczenie nieprawdy. Starsze sondaże dawały jej wygraną w I turze, ale w wykonanym już po wyroku badaniu dla PiS ma niespełna 40 procent - ustaliła Gazeta.pl. Sztab Zdanowskiej powołał się właśnie na inne świeże badanie, w którym ma ona aż 65 proc. Mówi polityk PiS: - Nasze sondaże wskazują, że Hanna Zdanowska ma już ledwie 40 proc. Po wyroku skazującym to poparcie zaczęło pikować. Sztabowcy PiS walczą o to, aby wybory nie zakończyły się na jednej turze, bo wtedy partia władzy zostałaby zmiażdżona. Wedle naszych informacji w tym sondażu dla PiS Zdanowska ma prawie 40 proc., a kandydat PiS poseł Waldemar Buda 32 proc”.

-- ZUZANNA DĄBROWSKA O ZŁAMANYM LEWYM SKRZYDEŁKU - pisze w RZ: “Nie byłoby jeszcze tak źle, gdyby problem ograniczony był do jednego zadowolonego z siebie samorządowca z Legionowa. Ale tak się nie stało. Po pierwsze, po feralnym przemówieniu miała miejsce afirmacja prezydenta Romana Smogorzewskiego przez rzecznika PO Jana Grabca, który uroczyście wręczył mu szablę z odkrytą klingą, Po drugie, złudzeń nie pozostawia także Grzegorz Schetyna, mówiąc o braku akceptacji „dla aborcyjnych pomysłów Barbary Nowackiej”. Po trzecie we wtorek zakaz organizowania Marszu Równości wydał kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Wszystko więc jakby sprzysięgło się przeciw potencjalnemu lewemu skrzydłu Platformy. Nie ma zapewne w tym nic dziwnego, zważywszy że PO zgodnie z wieloletnimi etykietami politycznymi sama siebie raczej uważała za partię prawicową”.

-- GW O ZAKAZANYM MARSZU RÓWNOŚCI W LUBLINIE - komentarz Pawła Krysiaka: “Wszystko to dzieje się w trakcie kampanii wyborczej. Żuk kandyduje z PO, jego główny konkurent to Sylwester Tułajew z PiS. Być może prezydent obawiał się, że zezwalając na marsz, straci coś w oczach konserwatywnego elektoratu. Jednak musi wziąć pod uwagę to, że zakazując marszu, stracił przede wszystkim w oczach swoich zwolenników, dla których równość, prawa człowieka i obrona wykluczonych są wartościami podstawowymi. Wygląda na to, że Platforma w Lublinie zatańczyła tak, jak zagrał PiS.

-- DALEJ GW Z KRYTYKĄ ŻUKA: “I jeszcze coś: Lublin ma jedną z najlepiej opracowanych strategii rozwoju miasta. Jednym z jej głównych autorów jest rządzący drugą kadencję Żuk. Na okładce tego dokumentu widnieją dwa drogowskazy rozwoju Lublina: otwartość i przyjazność. Jak widać, na czas wyborczej bitwy z PiS strategia została schowana do szuflady”.

-- POLITYKA OPISUJE KULISY ZAKAZANEGO MARSZU RÓWNOŚCI W LUBLINIE: “Krzysztof Żuk idzie drogą Lecha Kaczyńskiego, który w 2005 r. zakazał Parady Równości w Warszawie. On też powoływał się na „poważne ryzyko dla zdrowia i życia ludzi”, a później przegrał w Trybunale w Strasburgu”.

-- PATRYK JAKI O TYM, ŻE NIE BĘDZIE CENZURY W KULTURZE - W ROZMOWIE Z JAKUBEM MAJMURKIEM W KRYTYCE POLITYCZNEJ: “Wszystkich, którzy się tego obawiają, zachęcam, by sprawdzili, jak wyglądała polityka kulturalna miasta w czasach śp. Prof. Lecha Kaczyńskiego. Nie tylko nie było żadnej cenzury, ale także znacząco zwiększono środki na kulturę przy mniejszym niż dziś budżecie. Jeśli zostanę prezydentem stolicy, za kulturę będzie w niej odpowiadał Piotr Guział. Osoba związana przez całe życie z lewicą”.

-- KLĄTWA BYŁA DLA MNIE OBRZYDLIWA, ALE NIE BĘDĘ CENZUROWAŁ SZTUK - DALEJ JAKI W ROZMOWIE Z MAJMURKIEM: “Klątwa dla mnie była obrzydliwa. Jednak jako zasadę przyjmę, że nie będę cenzurował sztuk. Za ten obszar będzie odpowiadał kto inny. Ja skupię się na kluczowych sprawach dla rozwoju Warszawy, inwestycjach, innowacjach i infrastrukturze.

-- JAKI NA PYTANIE O TO, CO POWIE ZAPLECZU: “Powiem swojemu zapleczu nie, żadnej cenzury w Warszawie nie będzie”.

-- WARTO RAZ NA 12 LAT ZMIENIĆ WŁADZĘ - DALEJ JAKI U MAJMURKA W KP: “Mam też ambitny swój program a mój konkurent powtarza niezrealizowane obietnice PO i HGW z 2006. Każdego inteligentnego człowieka taki „program” obraża. Jeśli ktoś nie potrafi nawet zaangażować się w napisanie własnego programu – to jakim cudem będzie dobrym prezydentem? Nawet jeśli ktoś nie lubi Zjednoczonej Prawicy – to ma ze mną gwarancje, że Warszawa będzie miała nowe impulsy rozwojowe np. 3 i 4 linia metra – bo mam na to środki rządowe. A i nawet ze względów na higienicznych warto raz na 12 lat zmienić władze”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI O TYM, ŻE PRZEJĘCIE PKL JEST SYMBOLICZNE: “Najświeższe wydarzenie, odkupienie sprzedanych haniebnie w 2013 roku Polskich Kolei Linowych, ma wymiar praktyczny, to ważne dla regionu, ale też symboliczny. Tak jak Komisja Weryfikacyjna w Warszawie kierowana przez ministra Jakiego jest dowodem, że można zerwać z paskudną, żelazną zasadą III RP iż raz ukradzione jest ukradzione na zawsze, tak powrót PKL do zasobu polskiego, jest kolejnym znakiem, że raz wyprzedane przez III RP, nie jest wyprzedane na zawsze. Po repolonizacji sektora bankowego to kolejny taki sukces obozu Jarosława Kaczyńskiego, to duże osobiste osiągnięcie premiera Mateusza Morawieckiego. Właśnie dla takich działań Polacy zdecydowali się w roku 2015 na zasadniczą zmianę władzy”.

-- RAFAŁ KALUKIN O KSIĄŻCE SIENKIEWICZA: “Krytyczny wobec własnego środowiska Sienkiewicz nie dostrzega na scenie politycznej potencji zdolnej odpowiedzieć na pytanie, „co po PiS”. Podpowiada więc, aby zrobić coś obok. W roli przykładu pojawia się wspomnienie Ruchu „Wolność i Pokój”, który w połowie lat 80. śmiało wszedł między Jaruzelskiego a Wałęsę, formułując raptem kilka bardzo konkretnych postulatów pacyfistyczno-ekologicznych. I zmusił władzę do ustępstw, co nie udawało się zastygłej w heroicznej pozie podziemnej Solidarności”.

-- EWA SIEDLECKA O STANIE SĄDÓW I HIPOTETYCZNEJ SPRAWIE WŁOSKIEJ FIRMY BUDOWLANEJ: “Astaldi jest winna polskim podwykonawcom póki co 30 mln złotych. Jeśli ucieknie z Polski i odmówi płacenia długu – a mówi się, że jest na skraju bankructwa – podwykonawcy mogą domagać się wypłat zaległości przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. A potem GDAKiA może się procesować z Astaldi o zwrot. Podobnie jak PKP i inni kontrahenci – o odszkodowania za zerwane kontrakty. Tyle że Astaldi może odmówić poddania się wyrokowi polskiego sądu, dowodząc, że sądy w Polsce podlegają rządowi, a w interesie rządu jest niekorzystny dla Astaldi wyrok. I włoski wymiar sprawiedliwości może odmówić wykonania wyroku polskiego sądu”.

-- OTRZEŹWIĄ NAS TRUMNY - LUDWIK DORN W GW: “Polskim fenomenem jest bliski związek rządzącej masowej partii politycznej z ruchem antyszczepionkowym. W obozie władzy twarde proszczepionkowe stanowisko Ministerstwa Zdrowia jest izolowane, a PiS, który wybory wygrał także dzięki odwoływaniu się do mentalności przednowoczesnej, z ruchem antyszczepionkowym flirtuje i będzie szukał kompromisu. Nietrudno przewidzieć rezultat: antyszczepionkowcy będą krzepli, ich propaganda się nasili, liczba odmów szczepień będzie rosła, a co za tym idzie – wzrośnie również liczba zachorowań. Zwrot nastąpi wtedy, kiedy w wyniku odmów szczepień dojdzie do przypadków zgonów lub ciężkich powikłań, które zostaną wyeksponowane przez środki masowego przekazu. Trzeba więc zaczekać na pogrzeby”.

-- GW O TYM JAK PIS WYCOFUJE SIĘ Z USTAWY DEZUBEKIZACYJNEJ: “Takie stanowisko oznacza, że PiS wycofuje się z najbardziej restrykcyjnego zapisu ustawy. Zrównuje on funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL, którzy zakończyli pracę z upadkiem komunizmu, z tymi, którzy kontynuowali służbę. Dezubekizacja odbierała świadczenia nawet tym, którzy w organach PRL przepracowali kilka dni, a potem przez lata służyli wolnej Polsce (rekordziści nawet 26 lat)”.

-- CIELECKA W FILMIE OBOK ŚWIATOWYCH GWIAZD:

Źródło: 300polityka.pl

Przeszukują gruzowiska po trzęsieniu. Każdego dnia znajdują kolejne ciała

Dodano: 07.10.2018 11:34 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Po tragicznym trzęsieniu ziemi na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes) dotąd potwierdzono 1763 ofiary śmiertelne. Jak podkreślają władze, liczba ta z pewnością wzrośnie. Już teraz zapowiedziano, że ratownicy w czwartek zakończą poszukiwania.

Tagi: Każdego
Źródło: https:

Polityczny plan piątku: nowy spot koalicji SLD Lewica Razem, PMM w Białymstoku

Dodano: 05.10.2018 6:03 | 21 odsłon | 0 komentarzy


O 11:00 w Pałacu Kultury i Nauki koalicja SLD Lewica Razem zaprezentuje swój spot wyborczy. O 13:00 odbędzie się konferencja Andrzeja Rozenka. Z kolei Jacek Wojciechowicz będzie na Pradze Północ. Dwie konferencje prasowe zaplanował warszawski sztab Prawa i Sprawiedliwości. O 11:45 na Krakowskim Przedmieściu z dziennikarzami spotka się Patryk Jaki. Wczoraj wiceminister zapowiadał, że wystartuje z nową akcją - Nowy impuls dla Warszawy. Przez najbliższe dni będę pokazywał 5 pierwszych decyzji, jakie podejmę, kiedy zostanę prezydentem Warszawy. Każdego dnia jedna decyzja. Jutro podpiszę pierwszą decyzję, którą podejmę, jeśli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy - mówił wczoraj Jaki. O 9:00 odbędzie się konferencja kandydata na wiceprezydenta, Piotra Guziała. O 12:00 na Giełdzie Papierów Wartościowych odbędzie się konferencja prasowa nt. programu Mieszkanie+ z udziałem wiceministra Artura Sobonia i prezesa BGK Nieruchomości, Mirosława Barszcza. O 18:00 premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Białegostoku.

Źródło: 300polityka.pl

Zła passa czy nieuwaga – nieważne

Dodano: 04.10.2018 20:22 | 75 odsłon | 0 komentarzy


Każdemu z nas w życiu przydarzył się moment, że zabrakło nam gotówki. Niekoniecznie jest to zawsze powodowane złą passą i przykrymi zdarzeniami w życiu. Bardzo często bowiem brak gotówki jest skutkiem nieumiejętnego operowania gotówką, spowodowane jest przez własną nieuwagę, zmianę pracy czy ważne wydatki, które były nieuniknione, jednak teraz dają się we znaki... Bez znaczenia [...]

Tagi: Każdego
Źródło: www.finanseosobiste.pl

Jaki prezentuje nowe hasło wyborcze i akcję – „Nowy impuls dla Warszawy”

Dodano: 04.10.2018 14:26 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Chciałem przedstawić swoje nowe hasło wyborcze na ostatnie tygodnie kampanii. Z tym hasłem - „Nowy impuls dla Warszawy” - pójdę przez najbliższe dni do końca kampanii. Warszawa, stolica Polski, potrzebuje nowego impulsu. Jestem silnie przekonany, że nie należy ruszać żadnych dobrych zmian i rzeczy, które miały miejsce w Warszawie. Warszawa jest najpiękniejsza. W Warszawie wielu z nas realizuje swoje plany, marzenia, ciągle ma możliwości, aby rozwijać swoje kariery, ma swoje ulubione miejsca. Warszawiacy kochają Warszawę” - mówił na konferencji prasowej Patryk Jaki. „Jedyne, co jest koniecznie, to nowe, energiczne impulsy jak budowa trzeciej i czwartej linii metra z finansowaniem rządowym. Potrzebne są dodatkowe środki, aby Warszawa rozwijała się jeszcze lepiej niż do tej pory, żeby wykorzystywała swoje możliwości. Rozpoczynamy akcję „Nowy impuls dla Warszawy”. Przez najbliższe dni będę pokazywał 5 pierwszych decyzji, jakie podejmę, kiedy zostanę prezydentem Warszawy. Każdego dnia jedna decyzja. Jutro podpiszę pierwszą decyzję, którą podejmę, jeśli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy” - dodawał.

Źródło: 300polityka.pl

Piwnik: każdego dnia zastanawiamy się, dla kogo los był dziś przychylny, okrutny

Dodano: 26.09.2018 8:54 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Wieczorem wszystkie informacje spływają do ministerstwa, noc skrywa tajemnice, a rano otrzymujemy informacje, kto co wylosował - mówiła w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości i sędzia Sądu Okręgowego. Odniosła się w ten sposób do kwestii losowego przydzielania spraw sędziom. - Każdego dnia zastanawiamy się, dla kogo los był dziś przychylny, okrutny czy jak poszło pięć czy dziesięć spraw do losowania. Czy wszystkie padną na jednego - dodała.

Źródło: https:

Można było uratować 877 dzieci. Tyle ofiar aborcji kosztowała bezczynność polityków

Dodano: 21.09.2018 11:20 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Od chwili złożenia obywatelskiego projektu "Zatrzymaj Aborcję", eliminującego tzw. aborcyjną przesłankę eugeniczną, w Polsce 877 dzieci. Możne je było ocalić, ale politycy zwlekają z pracami. Każdego dnia liczba zabitych nienarodzonych rośnie.

Tagi: Tyle, Każdego
Źródło: www.pch24.pl

Można było uratować 877 dzieci. Tyle ofiar aborcji kosztowała bezczynność polityków

Dodano: 21.09.2018 9:20 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Od chwili złożenia obywatelskiego projektu "Zatrzymaj Aborcję", eliminującego tzw. aborcyjną przesłankę eugeniczną, w Polsce 877 dzieci. Możne je było ocalić, ale politycy zwlekają z pracami. Każdego dnia liczba zabitych nienarodzonych rośnie.

Tagi: Tyle, Każdego
Źródło: www.pch24.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone