sobota, 24 czerwca 2017 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Kaczyński  RSS
STAN GRY: Piwnik przychylnie o wyroku ws KRS, Fakt: Duda nie wpuścił Waszczykowskiego, Wołodźko: Lewica traci grą na liberałów

Dodano: 21.06.2017 10:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Adamczyk o regulacji Ubera, Schetyna o sondażach PO i PiS oraz o Frasyniuku w polityce, Witek o Waszczykowskim i Szczerskim oraz zmianach w rządzie, polityczny plan dnia:

-- TRYBUNAŁ ODDAŁ SĄDY POLITYKOM - jedynka DGP. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/552597,trybunal-konstytucyjny-polityka-tk-konstytucja-pis-sad.html -- BARBARA PIWNIK PRZYCHYLNIE O WYROKU TK - cytat na jedynce RZ: “Przez lata były mi bliższe inne tematy niż skład czy funkcjonowanie KRS. Kiedy teraz zastanowiłam się nad zasadnością istnienia trybu uzupełniania składu Rady o nowych sędziów, to nabrałam wątpliwości, czy właśnie tak należy rozumieć kadencję. Mogłam więc się spodziewać takiego wyroku. Sędziom zalecam dystans do tego, co się wokół dzieje. Władza wykonawcza czy ustawodawcza bowiem przemija, a sędzią jest się przez całe życie”.

-- PIS PODCHODZI DO REFORMY SĄDÓW SUBTELNIEJ NIŻ KILKA M-CY TEMU, NIE WYWARZA DRZWI KOPNIAKIEM JAK Z TK -Tomasz Pietryga w RZ: “Wtorkowe orzeczenie pokazuje jednak istotną zmianę w polityce partii. Rządzący zaczynają podchodzić do reformy wymiaru sprawiedliwości znacznie subtelniej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Już nie wyważają kopniakiem drzwi, tak jak w przypadku TK, nie zostawiając ani skrawka miejsca na wątpliwości czy dialog. To sygnał zwłaszcza dla wyborców spoza najbardziej lojalnego elektoratu: dbamy o szczegóły, detale, mamy wątpliwości, ale mamy też TK, który je przecina. Orzeczenie w sprawie KRS ma jednak jeszcze inną wartość: cementuje reformę. Teraz znacznie trudniej będzie ją odkręcić, jeśli PiS odda władzę”.

-- TRYBUNAŁ ZROBIŁ ZIOBRZE DOBRZE - tytuł w Fakcie.

-- ZIOBRO DOSTAŁ, CO CHCIAŁ - jedynka GW.

-- TK DAJE ZIOBRZE PODKŁADKĘ - GW.

-- TK NA SMYCZY ZIOBRY - Wojciech Czuchnowski w GW: “Sędziowie zadanie wykonali. Wyrok - całkowicie po myśli Ziobry - zapadł jednogłośnie. Na wszelki wypadek zrezygnowano też z jawnego posiedzenia na rzecz rozprawy w trybie zamkniętym”.

-- POKROJĄ DEMOKRACJĘ JAK SALAMI - Witold Gadomski w GW: “Chyba tylko silny opór i skuteczne uświadamianie społeczeństwu, że kolejne plasterki salami, odkrawające demokrację, zabierają nam wszystkim coś bardzo cennego – wolność”.

-- PREZES PIS JAK PIERWSZY SEKRETARZ- Zuzanna Dąbrowska w RZ o politbiurze PiS: “Prawo i Sprawiedliwość oskarżane jest często o negowanie zasad demokracji, zamach na władzę sądowniczą – poczynając od Trybunału Konstytucyjnego, na sądach okręgowych kończąc, i nieprzejrzysty, czy wręcz „pokątny”, sposób podejmowania decyzji w państwie. Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu zarzuca się natomiast niechęć do brania na siebie odpowiedzialności za rządy sprawowane przez parlamentarną większość, której sam przewodzi, i kierowanie polską polityką z tylnego siedzenia. W dużej części oskarżenia te pokrywają się z opiniami historyków na temat sposobu sprawowania władzy w PRL i pozycji I sekretarza w systemie państwowym”.

-- WASZCZYKOWSKI NIE ZOSTAŁ WPUSZCZONY DO GABINETU PREZYDENTA - Fakt: “Jak ustalił Fakt, w ubiegłym tygodniu minister Witold Waszczykowski gościł w Pałacu. – Wpadł i koniecznie chciał się widzieć z prezydentem w jego gabinecie, ale nie został tam wpuszczony i się obraził – opowiadają nam politycy bliscy prezydentowi. Do spotkania jednak doszło: w Sali Białej, gdzie odbywają się oficjalne rozmowy”.

-- WYPOWIEDŹ WASZCZYKOWSKIEGO NIE POWINNA MIEĆ MIEJSCA - Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z SE: “- Na pewno do takich sytuacji nie powinno dochodzić. Kwestie sporne powinny być rozstrzygane poufnie i nie wypływać na światło dzienne. Dlatego uważam, że minister Waszczykowski nie powinien tego typu wypowiedzi udzielać. To powinno pozostać w zaciszu gabinetu. Nie zmienia to faktu, że brak wyraźnego rozgraniczenia kompetencji rządu i prezydenta sprawia, że do takich sytuacji dochodziło, dochodzi i dochodzić w przyszłości będzie. Wynika to z niedookreśloności przepisów konstytucji”.

-- DUDA NIE MA POJĘCIA O POLITYCE - Michał Kamiński w rozmowie z SE: “- Taki jest polski system polityczny, na co uwagę zwracają nie tylko ludzie PiS. Mamy do czynienia z pewną unikalną pozycją ustrojową prezydenta. Z jednej strony głowa państwa ma bardzo silny mandat społeczny uzyskany w powszechnych wyborach. Z drugiej strony jego władza jest dość mocno ograniczona. A siłą rzeczy ktoś, kto wygrywa wybory prezydenckie, ma ambicje, by prowadzić jakąś politykę. Choć ze wszystkich dotychczasowych prezydentów najmniejsze ambicje wykazuje Andrzej Duda, ponieważ on po prostu nie ma pojęcia o polityce, a już zwłaszcza o polityce międzynarodowej. Natomiast zostawiając na boku moją krytykę tego rządu, jest coś na rzeczy w tym, że podział kompetencji między prezydentem a rządem będzie rodzić pokusę konfliktu. W tym konkretnym przypadku jest to towarzyska gra tych panów na dworze wielkiego pana Jarosława”.

-- KACZYŃSKI UPOKORZONY PREZYDENTURĄ DUDY - mówi Kamiński: “- Mówiłem to już wielokrotnie, ale powtórzę raz jeszcze: moim zdaniem osobą, która najbardziej czuje się upokorzona faktem, że Andrzej Duda jest prezydentem RP, jest właśnie Jarosław Kaczyński. Lech Kaczyński był człowiekiem, z którym można było się nie zgadzać, ale politykiem był wielkiego formatu. Teraz prezes PiS codziennie rano wstaje i widzi, że funkcję, którą sprawował jego brat, dziś zajmuje ktoś pokroju Andrzeja Dudy. Więc Jarosław Kaczyński w oczywisty sposób jest upokorzony i rozeźlony, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że Duda jest prezydentem tylko dlatego, że Kaczyński wystawił go w wyborach jako kandydata PiS. A zrobił to, bo nie wierzył, że Andrzej Duda wygra wybory”.

-- LEWICA GRA NA LIBERAŁÓW I NA TYM PRZEGRYWA - Krzysztof Wołodźko w GPC: “W realiach III RP po raz kolejny powtarza się ten sam schemat: lewica radykalizuje się politycznie, społecznie i ideowo w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości. I nieledwie zamraża działalność, gdy rządzą tzw. liberałowie, czyli Platforma Obywatelska. Czy cokolwiek na tym wygra? Można wątpić”.

-- WYDAMY MILIONY, ŻEBY RATOWAĆ KURSKIEGO - jedynka Faktu: “Jacek Kurski (51 l.) przynajmniej na kilka tygodni ocalił swoją posadę. Tyle że za to zapłacą Polacy uiszczający abonament rtv! Dla ratowania posady prezes TVP podpisał upokarzające i kosztowne porozumienie z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim (38 l.) na organizację Festiwalu Polskiej Piosenki”.

-- WRACA “PREMIER SIĘ WŚCIEKŁ” - jak czytamy w Fakcie: “Beata Szydło wściekła. Minister na dywaniku u premier!”

-- PREMIER ZATRZYMUJE RADZIWIŁŁA - GW.

-- OBYWATEL PAMIĘTA - Justyna Suchecka o referendum edukacyjnym - pisze w GW: “„Przez ostatnie osiem lat Polki i Polacy chcieli mieć większy wpływ na władzę”. Dlatego wierzę, że tak jak nie zapomnieli PO „ignorowania głosu obywateli”, tak też nie zapomną, kto zamiast szkołę reformować, rozjeżdża ją walcem, nie patrząc na ofiary. A tymi są przede wszystkim dzieci”.

-- NAPÓR SUPERPAŃSTWA - jedynka Naszego Dziennika: “Komisja Europejska przystępuje do działań, których celem jest przekształcenie Unii Europejskiej w federalistyczne superpaństwo. Bruksela wyczuła dogodny moment do rozpoczęcia takiej ofensywy, alarmuje prof. Mirosław Piotrowski, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego. Wśród jej ofiar może być Polska”.

-- NIE DA SIĘ BEZ KOŃCA POPUSZCZAĆ PASA, BO PRZYJDZIE ZAŁAMANIE ŚWIATOWE - Paweł Rożyński w RZ: “Nie da się jednak bez końca „jeść, pić i popuszczać pasa". W pewnym momencie trzeba go zacisnąć. Musiał tak zrobić kilka lat temu rząd PO-PSL, ocierając się o recesję w 2013 r. Wcześniej też nie przejmował się wielkimi wydatkami, co doprowadziło do lawinowego wzrostu deficytu i długu. Niemniej podczas kryzysu mógł się przez jakiś czas chwalić zieloną wyspą, a potem przyzwoitym wzrostem PKB. (...) Gdy przyjdzie załamanie światowe, a kiedyś przyjdzie na pewno, rozdęte wydatki, w tym socjalne, trzeba będzie gwałtownie ciąć. A to wtedy może tylko dobić słabnącą gospodarkę”.

-- KRZYSZTOF SZCZERSKI O ZAPROSZENIU TRUMPA PRZEZ DUDĘ - jak mówi w rozmowie z Grzegorzem Osieckim w DGP: “Pamiętam, że gdy zawoziłem zaproszenie do Białego Domu, spotkałem się z wieloma sceptycznymi, a nawet ironicznymi uwagami. Dziś widać, że ten niby nierealny pomysł przyniósł skutek. Konsekwentnie pracujemy na arenie międzynarodowej i odnosimy sukcesy.

-- POLSKA NIKOGO NIE WPYCHA W ANTYNIEMIECKI SOJUSZ - dalej Szczerski w DGP: “To kompletne nieporozumienie. Już teraz straszy się poszczególne państwa, że Polska wpycha je w jakiś antyniemiecki sojusz. To nieprawda. Fakty są takie, że obecnie w Unii mamy deficyt spójności na osi północ-południe. Widoczne jest to zarówno na Zachodnie Europy jak i w naszym regionie. To właśnie to napięcie powoduje niebezpieczeństwo rozpadu Unii. Do tej pory Europa rozwijała się inwestując w oś wschód-zachód, co po zakończeniu zimnej wojny było procesem naturalnym. Teraz jednak czasy się zmieniły. Ktoś kto tego nie rozumie i mówi, że budowanie spójności regionu od Bałtyku po Adriatyk i Morze Czarne jest przeciwko komukolwiek, myli pojęcia. Spójność jest korzystna dla wszystkich”.

-- POLSKA NIE OTWIERA FRONTÓW, ROBIĄ TO INSTYTUCJE UNIJNE - mówi Szczerski Osieckiemu: “Pytanie tylko, kto te spory wywołuje. Spory o praworządność czy imigrantów są wywołane działaniami instytucji unijnych, które ingerują w wewnętrzną politykę rządu – w naszym przekonaniu słuszną. Polska nie otwiera frontów, robią to instytucje unijne”. 

-- WIEŚ NAJWIĘKSZYM BENEFICJENTEM 500+ - Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki w DGP: “Dodatki na dzieci najbardziej zwiększyły dochód w rodzinach żyjących z dala od wielkich ośrodków miejskich. Świadczą o tym wyniki badania sytuacji gospodarstw domowych w 2016 r., które opublikował Główny Urząd Statystyczny. Dochód rozporządzalny statystycznej rodziny zwiększył się w ubiegłym roku o 6,4 proc. Ale w rodzinie rolniczej wzrost ten wyniósł aż 10 proc. To oznacza, że największym beneficjentem 500 plus stała się wieś”.

-- BARTOSZ KOWNACKI SUGERUJE W RZ, ŻE SĄ INNE PODMIOTY NIŻ AMERYKANIE DO WSPÓŁPRACY Z PGZ W REALIZACJI PROGRAMU HOMAR - jak mówi w rozmowie ze Zbigniewem Lentowiczem w RZ: “Tą drogą teraz pójdziemy. Spodziewam się, że jeszcze jesienią tego roku zapadną decyzje, kto będzie zagranicznym partnerem PGZ w realizacji programu wartego niemal 7 mld zł. Analizujemy różne oferty a amerykański Lockheed Martin i jego zestawy HIMARS mają już poważną konkurencję w postaci najnowszej, bardzo dobrej broni izraelskiej czy tureckiej. Priorytetowym zadaniem nowego systemu będzie zapewnienie armii zdolności do precyzyjnego rażenia lądowych celów na dystansie ok. 300 kilometrów”.

-- KOWNACKI KRYTYCZNIE O JEDNEJ PLATFORMIE HELIKOPTEROWEJ I MOCACH PRODUKCYJNYCH AIRBUSA: “ Airbus nie spełnił naszych offsetowych oczekiwań i to był powód zakończenia poprzedniego przetargu. Ale też ani ja, ani mój szef Antoni Macierewicz nie zmieniliśmy przekonania, że decyzja naszych poprzedników z koalicji PO-PSL o wyborze śmigłowca zbudowanego w oparciu o jedną platformę, była błędem. Nierozsądne było też wskazanie jednego dostawcy 50 maszyn za horrendalną cenę 13,5 mld zł, z ogromnymi szansami na kolejne zamówienia, gdy producent nie miał w Polsce swojej fabryki”.

-- POSEŁ ABRAMOWICZ CHCE WOJEWÓDZTWA W SIEDLCACH I BIAŁEJ PODLASKIEJ - jedynka Kuriera Lubelskiego:

-- URODZINY: Alojzy Orszulik, Renate Marsch-Potocka, Rafał Zakrzewski, Adam Zagajewski, Krzysztof Pusz, Andrzej Owczarek, Damian Kwiek, Wawrzyniec Smoczyński, Krzysztof Iszkowski, Wojciech Filemonowicz.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: RZ: Taśmy TVP Info nie z afery taśmowej, Nasz Dziennik dyscyplinuje PiS ws ochrony życia, DGP: Morawiecki osłabł w PiS, GPC broni szefa KGHM

Dodano: 20.06.2017 10:26 | 8 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Sejm dziś o referendum edukacyjnym, Morawiecki o konflikcie z Rafalską, Petru o TVP i namawianiu Frasyniuka, Gowin o tym, jakiej rekonstrukcji się spodziewa i mięsożernym Tusku, polityczny plan dnia:

-- REWELACJE Z TVP INFO NIE BYŁY CZĘŚCIĄ AFERY TAŚMOWEJ - Grażyna Zawadka i Izabela Kacprzak w RZ: “Rewelacje z TVP Info nie były częścią „afery taśmowej". Nie znali ich śledczy, ale i nie mówili o nich kelnerzy. (...) – Nagranie ujawnione przez TVP Info nie pochodzi z tzw. afery taśmowej. To prawdopodobnie próba legalizacji zupełnie innych taśm niezwiązanych z tzw. grupą Falenty – mówi nam osoba znająca kulisy „afery taśmowej".

-- NOWE TAŚMY WARTE SĄ ZBADANIA - piszą autorki Rzeczpospolitej: “Nowe taśmy są warte zbadania – samo potajemne nagrywanie cudzych rozmów to przestępstwo. Śledczy winni przyjrzeć się też ich treści, bo prócz wulgaryzmów i niewybrednych żartów, mowa w nich np. o „projektach energetycznych w Opolu i powtórzeniu przetargu w Jaworznie". http://www.rp.pl/Afera-tasmowa/306199921-Afera-tasmowa-Kto-nagrywal-ks-Kazimierza-Sowe.html#ap-3

-- KRĘTE ŚCIEŻKI ŻYCIA - KONKLUZJA RZĄDU ROZCZAROWUJĄCA - Nasz Dziennik na jedynce: “Piętnaście stron odpowiedzi, ale konkluzja rozczarowująca: rząd nie pracuje nad projektem, który położyłby kres zabijaniu dzieci poczętych. To zaniechanie przekłada się na konkretne liczby. Co roku w wyniku aborcji uśmiercanych jest w Polsce ponad 1000 dzieci. Tymczasem rząd oficjalnie przyznaje, że nie przygotowuje nowelizacji mającej na celu uszczelnienie przepisów chroniących życie człowieka”.  

-- SZEF MSZ UPOMINA DUDĘ - tytuł w GW.

-- SZEF MSZ UDERZA W PREZYDENTA - tytuł w Fakcie.

-- DUDA PRÓBUJE UDOWODNIĆ, ŻE NIE JEST NOTARIUSZEM - Zuzanna Dąbrowska w RZ: “Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny próbuje udowodnić, że nie jest tylko notariuszem w obozie władzy. (...) Wygląda na to, że słodka na początku koabitacja dwóch ośrodków władzy pochodzących z jednej partii właśnie oficjalnie odchodzi w przeszłość. Chyba że wcześniej odejdzie szef MSZ…”

-- OSŁABŁA POZYCJA MORAWIECKIEGO W PIS - Grzegorz Osiecki w DGP: “Ponieważ jego głównym udziałowcem jest PZU, to i tam karty rozdaje Beata Szydło. – Dzisiaj do spółki ze Zbigniewem Ziobrą kontroluje ona PZU, Alior Bank i Bank Pekao. A te instytucje miały być podporządkowane Mateuszowi Morawieckiemu. Wicepremier został ograny – mówi nasz rozmówca z rządu. Nasi rozmówcy z kręgów rządowych wskazują, że historia ze spółkami zatoczyła koło, a wicepremier wrócił do budowy swojej pozycji w oparciu o PKO BP. Na kolejną kadencję wybrano tam właśnie Zbigniewa Jagiełłę. Zarząd powiększył się o Rafała Antczaka”.

-- BĘDZIE ROSŁA PRESJA NA WYDATKI - dalej Osiecki w DGP: “Jednak paradoksalnie w finansach publicznych wicepremier może stać się więźniem sukcesu. Wpływy podatkowe są znacznie wyższe niż w poprzednich latach. Zarówno resort finansów, jak i sam wicepremier chętnie się tym chwalą. Skutek: wśród polityków PiS rosną oczekiwania, że znajdą się pieniądze na realizację kolejnych postulatów. W kolejnych latach ten budżetowy dylemat się nasili, ponieważ będzie rosła wyborcza presja na wydatki. PiS wygrał wybory kosztownymi obietnicami”.

-- RAFALSKA I MORAWIECKI WALCZĄ NA NOŻE - Leszek Kostrzewski na jedynce GW: “Do tej pory jeden minister tylko krytykował drugiego. Ale teraz mamy kolejny etap konfliktu - głosowanie przeciwko sobie. Wicepremier Morawiecki i minister Rafalska walczą na noże, a rząd nie może przegłosować żadnej zmiany emerytalnej. (...) Emerytury to kompetencje ministra rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej, ale na każdym etapie w jej buty usiłuje wejść wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki. Skutek jest taki, że jeśli Morawiecki popiera jakieś rozwiązanie, to Rafalska od razu jest przeciw. Morawiecki zaś nie popiera niczego, co podoba się Rafalskiej”.

-- UCHODŹCY - PRZE-PIS NA WYBORY - Jerzy Surdykowski w RZ: “Dlatego zagrożenie jest nade wszystko polityczne: sprytnie podsycany przez władzę lęk przed „arabusami" pomoże wygrać wybory w 2019 r., których perspektywa rysowałyby się bez tego dla rządzących raczej w ciemnych barwach. Stąd rzekomo samodzielny, a z pewnością dobrze przemyślany w gmachu przy Nowogrodzkiej, pomysł połączonego z wyborami referendum, którego najważniejsze pytanie dotyczyć będzie uchodźców: czy jesteś za ich przyjmowaniem?” 

-- WOLONTARIUSZKA PUTINA - JEDYNKA GPC O EWIE KOPACZ: “Ewa Kopacz wmawia Polakom, że jej wizyta w Rosji tuż po katastrofie smoleńskiej miała na celu jedynie pomoc rodzinom ofiar i nie była związana z identyfikacją ciał. Mamy niezbite dowody, że Kopacz łże. Oficjalne dokumenty, do których dotarła telewizja Republika, potwierdzają, że odpowiadała ona za wszelkie ustalenia w sprawie identyfikacji zwłok, a także „pomagała rosyjskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy”. Czyją wolontariuszką więc była Kopacz w Smoleńsku?”. http://gpcodziennie.pl/65292-wolontariuszkaputina.html

-- GPC BRONI PREZESA KHGM - jak czytamy w GPC: “Ostatnio wokół KGHM-u jest atmosfera zamieszania. Pojawiają się zarzuty, że nowy zarząd spółki zwalnia ludzi PiS-u i na ich miejsce wracają ludzie PO. „Fakt” napisał nawet, że prezes KGHM-u Radosław Domagalski-Łabędzki jest synem chrzestnym Stefana Niesiołowskiego. Sprawdziliśmy te „sensacje”. Okazuje się, że to wszystko kłamstwa”.

-- AKTUALNE WŁADZE KGHM SIĘ NARAZIŁY GRUPOM INTERESU - dalej GPC: “Aktualne władze koncernu naraziły się bowiem wielu grupom interesu, rozpoczynając dwa miesiące temu proces zmian w spółce.W KGHM-ie w ostatnich latach działo się za dobrze w takim rozumieniu, że nawet w czasach dekoniunktury spółka przynosiła zyski. W związku z tym była duża beztroska, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy. Każdego roku na inwestycje i zakupy koncern wydawał miliardy złotych. Dla przykładu, na same usługi doradcze KGHM wydał w ostatnich latach ponad miliard złotych. To skala bez precedensu w polskim biznesie. To sposób na wyciek pieniędzy ze spółki, bowiem część z nich trafiała do ludzi związanych z lokalnym biznesem, a raczej z układem towarzysko-biznesowym. To często środowisko byłych funkcjonariuszy służb specjalnych, którzy wcześniej odsysali z KGHM-u pieniądze”. 

-- SZKOLNA KREDA SKREŚLI DOBRĄ ZMIANĘ - Marcin Wicha, pisarz w GW: “Zniszczy was Wielka Klątwa Kredowa. Dopadnie was urok rzucony przez panią wychowawczynię z podstawówki. Pewnie już nie pamiętacie, jak wyglądała, choć żarty na jej temat były waszymi pierwszymi publicystycznymi triumfami (szkolna toaleta świadkiem). A teraz, proszę: za okazywaną nauczycielom pogardę spadnie na was kara. I żeby tylko na was! Cały kraj zatrzaśnie się w pułapce średniego wzrostu i nagannego zachowania”.

-- MARIHUANA W SEJMIE - POSŁOWIE UDAJĄ, ŻE POMOGĄ - tytuł w DGP.

-- TUSK PODEJMIE DECYZJĘ WS STARTU O PREZYDENTURĘ PO WYBORACH PARLAMENTARNYCH - Antoni Dudek w SE: “Donald Tusk decyzję o tym, czy będzie kandydować na prezydenta RP, podejmie dopiero po wyborach parlamentarnych, czyli pod koniec 2019 roku. Ale jest możliwe, że wystartuje, a dopóki jest możliwe, to przez obóz PiS i prezydenta Andrzeja Dudę były premier będzie atakowany, ponieważ jest dziś traktowany jako główny i najgroźniejszy przeciwnik Andrzeja Dudy. Natomiast czy będzie startował - wcale nie jestem przekonany. Z tym startem Tuska jest jak z chmurą burzową - wiadomo, że ona jest i może przynieść deszcz bądź burzę, ale czy rzeczywiście będzie padać, nie wiemy”. 

-- RAFAŁ ZAKRZEWSKI O KOŚCIELE, PIS I UCHODŹCACH - pisze w GW: “Ten temat jak mało który wymaga oswojenia. Tym bardziej potrzebny jest wysiłek edukacyjny, bo poziom agresji wobec obcych wśród młodych szybko rośnie. To musi robić szkoła, ale też Kościół. Bo może cieszyć mądry głos biskupów, ale musi być lepiej i szerzej słyszany niż dziś – z każdej ambony i na lekcjach religii”.

-- TO JEST NIE DO WYTRZYMANIA - KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA O JĘZYKU DEBATY - pisze w GW: “To się staje nie do wytrzymania. Kto mocniej dowali. Kto bardziej obrazi. Za chwilę zabraknie słownika. Politycy już piszą, że coś jest „kurestwem”, publicyści każą innym spier... Bez poczucia winy, wręcz przeciwnie, z prowokującą radością, że nikt im nic nie zrobi. Upajają się jak dzieciaki, które na podwórku powtarzają brzydkie słowa. Tyle że ich wpływ na życie publiczne jest niestety znaczny. A za chwilę wszystko runie w gruzach i nie będzie już do czego wracać”.  

-- ZA KAPICY WALKA Z MAFIĄ PALIWOWĄ SCHODZIŁA NA DALSZY PLAN - Sławomir Siwy, ze związku celników, w rozmowie z SE: “- Nie było woli politycznej do walki z szarą strefą paliwową. Powstawały strategiczne plany kontroli, w których sprawa paliw schodziła na dalszy plan. Zaakceptowanie takiego planu przez Jacka Kapicę, ówczesnego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, powodowało, że w praktyce nie zajmowano się paliwami w takim stopniu, w jakim funkcjonariusze służby celnej mogliby i powinni to robić. Generalnie wprowadzano takie mechanizmy i procedury, że paliwa schodziły na dalszy plan i nawet jak funkcjonariusze chcieli się tym zajmować, to ten temat mało kogo interesował”. 

-- RADZIWIŁŁ CHCE PODNIEŚĆ CENĘ PIWA - SE: “Czy ceny piwa niebawem poszybują w górę? Na to wygląda! Ministerstwo Zdrowia uważa bowiem, że ulubiony alkohol Polaków jest zbyt tani oraz zbyt łatwo dostępny. Ostatnio podczas sejmowej konferencji o trzeźwości zwracał uwagę na to minister Konstanty Radziwiłł (59 l.). Teraz w podobnym tonie wypowiedział się jego zastępca Zbigniew Król (65 l.). Jak zapowiada, resort niebawem ma podjąć odpowiednie kroki, by temu zaradzić”.

-- 7 LAT TEMU odbyła się I tura przedterminowych wyborów prezydenckich. Do II tury przeszli: Bronisław Komorowski (41,54%) i Jarosław Kaczyński (36,46%).

-- URODZINY: Mateusz Morawiecki, Katarzyna Łaniewska, Wojciech Roszkowski, Grażyna Ciemniak, Zofia Popiołek, Mirosław Sekuła.

Źródło: 300polityka.pl

Borusewicz: jeśli Rosja zamordowała nam prezydenta, to się wypowiada wojnę

Dodano: 19.06.2017 20:55 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Myślę, że Jarosław Kaczyński jest przedmiotem pewnej gry w partii. Ci, którzy mają dzisiaj władzę wiedzą, że w Smoleńsku nie było zamachu - powiedział w "Kropce nad i" Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu.

Źródło: www.tvn24.pl

STAN GRY: Szydło: Nie ma w Polsce ksenofobii, Rzeplińska: Władza gra strachem, Lichocka za referendum Dudy, SE: Zandberg w Warszawie?

Dodano: 19.06.2017 10:28 | 9 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Szydło żąda wyjaśnień od Radziwiłła i mówi o słowach w Auschwitz, Szczerski o Waszczykowskim i ambasadorach, Waszczykowski “żąda” od prezydenta, Łapiński o określeniu Brudzińskiego na Tuska, polityczny plan dnia:

-- MICHAŁ KAMIŃSKI NA FB: “Zacząłem 3 maja, skończyłem 17 czerwca o godzinie 16.49. Książka gotowa”.

-- IRENA RZEPLIŃSKA - WŁADZA GRA STRACHEM - mówi w rozmowie z Ludmiłą  Anannikovą w GW: “Terroryzm jest problemem ogólnoświatowym, wszyscy jesteśmy zagrożeni. Obecność uchodźców w kraju nie ma z tym nic wspólnego. Władza doskonale o tym wie, ale gra uchodźcami i strachem, żeby przekonać Polaków do głosowania na siebie. To obrzydliwe”.

-- ODPYCHALIBYŚMY ŁODZIE ŻEBY LUDZIE SIĘ TOPILI? - dalej Irena Rzeplińska w GW: “W Terespolu na polsko-białoruskiej granicy to prawo jest łamane. Prześladowani Czeczeni z rodzinami, z dziećmi miesiącami koczują w białoruskim Brześciu, bo polska straż graniczna nie przyjmuje od nich wniosków o status uchodźcy i odsyła z powrotem na Białoruś. Więc pytam: a co, gdyby na miejscu Terespola była Lampedusa? Odpychalibyśmy łodzie z uchodźcami, żeby się topili? To taka sama granica Unii Europejskiej, jednak Włosi przyjmują wszystkich, dopiero później zaczynają weryfikację”. 

-- PREMIER BEATA SZYDŁO W ROZMOWIE Z LE SOIR o uchodźcach: “Ci ludzie nie chcą tutaj żyć, bo ich celem są kraje bardziej zamożne. Były próby osiedlenia rodzin w Polsce i te rodziny bardzo szybko, po kilku dniach, wyjechały do Niemiec. Nie wyobrażam sobie, że będziemy na siłę zatrzymywali migrantów w Polsce. Odrębną kwestią jest to, jak skontrolować danego migranta, jego powiązania, pochodzenie”.

-- SZYDŁO O ANTYIMIGRANCKIEJ RETORYCE: “Oczywiście, że łatwo popaść w negatywną retorykę i dlatego trzeba bardzo uważać. Ale ja nie dostrzegam w tej chwili w Polsce takich nastrojów. Odnotowuję je w państwach, gdzie jest problem z nielegalnymi migrantami, gdzie jest zaburzony porządek. U nas ta dyskusja przebiega spokojnie i nie wyobrażam sobie, aby mogła doprowadzić do takich negatywnych zjawisk. Polacy nie są narodem, który łatwo popada w ksenofobiczne emocje.”

-- SZYDŁO NA PYTANIE O REFERENDUM WS UCHODŹCÓW: “Jeszcze nie mam wyrobionego zdania”.

-- GDZIE W POLSCE JEST ŁAMANA PRAWORZĄDNOŚĆ - dalej Szydło: “Proszę mi podać konkretne przykłady, gdzie w Polsce jest łamana praworządność. To jak z tą izolacją: wszyscy mówią o czymś, czego tak naprawdę nie ma. Jeżeli zmieniliśmy różne akty prawne w różnych obszarach, zrobiliśmy to zgodnie z polską konstytucją i z unijnym prawodawstwem. Wiele rozwiązań, które wprowadzamy, jest wzorowanych na tych, które od lat funkcjonują w zachodniej Europie”.

-- SZYDŁO CYTUJE PREMIERA MAŁEGO KRAJU ZE STREFY EURO: “Jeden z moich kolegów, który rządzi niewielkim krajem będącym w strefie euro, powiedział mi: „Wiesz, wy nie będziecie mieć takich kłopotów jak my, bo wy nie jesteście w euro, a ja jestem i ci duzi będą próbowali wymusić na mnie pewne decyzje”. Najważniejsze, abyśmy traktowali równą miarą wszystkich i współpracowali na zasadach partnerskich”.

-- WYWIAD LE SOIR Z PREMIER SZYDŁO PRZEDRUKOWYWUJE GAZETA WYBORCZA:

-- CZESI WYCOFUJĄ SIĘ Z UKŁADÓW Z POLSKĄ - jak pisze GW: “Przed szczytem państw Europy Centralnej, na który do Polski przyjeżdża Donald Trump, z projektowanego paktu przeciwko Niemcom i Francji wycofuje się ważny sojusznik - Czesi”.

-- ZANDBERG NA PREZYDENTA WARSZAWY? - jak pisze SE: “Planuje start na prezydenta Warszawy jako wspólny kandydat lewicy i ruchów miejskich. Byłby też patronem jednej listy tych środowisk do Rady Warszawy. Czy to się uda? Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, rozmowy się już rozpoczęły. - Stolica zasługuje na lepszy wybór niż albo PiS, albo ekipa odpowiedzialna za złodziejską reprywatyzację. Dlatego Razem chce zbudować wspólną listę i upomnieć się o sprawiedliwe społecznie otwarte miasto - stwierdza Zandberg”.

-- JOANNA LICHOCKA ZA REFERENDUM DUDY - jak pisze w GPC: “Tymczasem prezydent Duda, otwierając dyskusję w ramach referendum konsultacyjnego o tym, jakiej ustawy zasadniczej chcą Polacy, dokonuje przewrotu niemal kopernikańskiego w myśleniu o Polsce i polskim społeczeństwie. Zatem teraz zmiana – to Polacy mają zdecydować o kształcie swojej republiki. Państwo ma być takie, jakiego chcą ludzie. To jest istota zerwania z postkomunizmem”.

-- INTERESIKI DZIAŁACZY PIS - pisze Tomasz Walczak w komentarzu SE: “A przecież do tego dochodzi jeszcze bezczelny, nawet jak na polskie standardy, skok na państwowe posady, który ma wyżywić wygłodniałe partyjne kadry. Nie wiem, czy Jarosław Kaczyński to wszystko dostrzega. Być może izolowany od świata przez świtę wiernych, ale mających do załatwienia własne interesiki działaczy, nie widzi tego, co jego pretorianie wyprawiają w państwie, które podobno chce naprawiać. Ale to by tylko dowodziło tego, że pan prezes nie jest tak wszechmocny, jak się o nim mówi. A jeśli wie o skali patologii własnej partii i to akceptuje, oznaczałoby, że to on, a nie jakieś mityczne siły ancien regime'u są największymi hamulcowymi "dobrej zmiany".

-- RZĄD BĘDZIE MUSIAŁ ŚCIĄĆ 9 MILIARDÓW Z BUDŻETU 2018 - pisze w DGP Bartek Godusławski: “Planując wydatki na 2018 r., Ministerstwo Finansów musi znaleźć nawet 9 mld zł oszczędności. Zaczyna się najtrudniejszy etap prac nad projektem budżetu państwa na przyszły rok. Do końca czerwca będzie trwał koncert życzeń poszczególnych dysponentów publicznej kasy. Wzorem lat ubiegłych urzędnicy MF szykują się na wzrost planów wydatkowych o 6–8 mld zł. O tym nie może być jednak mowy. W resorcie obliczana jest kwota, o którą wydatki trzeba będzie obciąć, i wskazywane są miejsca, gdzie można znaleźć oszczędności. Pierwsze tropy tradycyjnie prowadzą w stronę ograniczenia nakładów inwestycyjnych. – Szacujemy, że trzeba znaleźć oszczędności rzędu 9 mld zł, aby zmieścić się w limicie wydatków – mówi nam osoba z MF”.

-- KOLEJNA WOJNA W PIS - Fakt o KGHM.

-- PIS BĘDZIE WOLNORYNKOWYM TYGRYSEM W OCHRONIE ZDROWIA - Zuzanna Dąbrowska w RZ: “Ale propozycja ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, by wprowadzić możliwość pobierania opłat za zabiegi medyczne udzielane przez publiczne placówki, gdy szpitalowi skończy się przyznany limit, może spowodować, że w ochronie zdrowia PiS będzie nazywane liberalnym, wolnorynkowym tygrysem. W końcu do tej pory nikt nie śmiał wprowadzać opłat za leczenie. Przynajmniej nie wprost…”

-- NAUCZYCIELE ŻEGNAJĄ ETATY - Justyna Suchecka w GW.

-- WYGRANIE WYBORÓW W WARSZAWIE TO JAK WYGRANIE WYBORÓW PREZYDENCKICH NA LITWIE - mówi Jan Śpiewak w rozmowie z RZ: “Jestem gotowy, by wystartować, ale za wcześnie jeszcze na twarde deklaracje. To jest koszmarnie trudna kampania, wygranie wyborów w Warszawie to jak wygranie wyborów prezydenckich na Litwie czy w Estonii. To wymaga pieniędzy, czasu i ludzi. Czy to jest możliwe do zrobienia w tych wyborach? Zobaczymy”.

-- NAJWIĘKSZA SZANSA DLA PO TO REFERENDUM WS PIS - dalej Śpiewak w RZ: “To jest najsilniejsza broń PO. PiS cały czas wyskakuje z pomysłami, które liberalnemu elektoratowi w Warszawie się nie podobają. Największą szansą PO jest zmiana wyborów w Warszawie na referendum przeciwko PiS. Jeśli PiS nadal będzie popełniać błędy, to taki plan może się udać”.

-- PAWEŁ SOLOCH O PLANACH POWOŁANIA SUPERRESORTU DS SŁUŻB - mówi w tekście Macieja Miłosza w DGP: “Jestem w stałym kontakcie z ministrem Kamińskim. Na razie w kwestii reformy służb nie ma o czym rozmawiać, ponieważ projekt nie jest jeszcze gotowy. Gdy zostanie ukończony, na pewno się z nim zapoznamy i damy swoje rekomendacje – mówi Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego”.

-- CIEKAWOSTKA - O INNOWACJACH NA ZJEŹDZIE KLUBÓW GAZETY POLSKIEJ!: “Debatę prowadził wiceprezes PKO BP Maks Kraczkowski, a wzięli w niej udział: Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters PZL Świdnik; Janusz Niedziela, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej; Krzysztof Surgowt, prezes Cryptomindu; a także dr Robert Zmiejko, dyrektor strategii i analiz międzynarodowych w PKO BP”.

-- URODZINY: Wojciech Balczun, Zygmunt Frankiewicz.

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Czarnecki: Kłamstwo o imigrantach jak smoleńskie, Mucha: Rosyjska pułapka antyzachodniej narracji, Będzie kolejny projekt anty in vitro

Dodano: 17.06.2017 11:25 | 10 odsłon | 0 komentarzy


-- 68 LAT KOŃCZY JUTRO JAROSŁAW KACZYŃSKI. Urodziny obchodziłby też prezydent Lech Kaczyński.

-- GW NA JEDYNCE PRZEDRUKOWUJE EWANGELIĘ ŚW. MATEUSZA O PRZYBYSZACH.

-- KŁAMSTWO O IMIGRANTACH JAK KŁAMSTWO SMOLEŃSKIE - Ryszard Czarnecki w GPC: “Teraz chcą karać Polskę, żeby ich właśni rodacy nie zrozumieli, że można było uniknąć przyjmowania setek tysięcy „gości” – głównie wyznawców Mahometa – tak jak zrobiła to Rzeczpospolita. Tu jedno porównanie: zachodnie kłamstwa o imigrantach, których politycy hipokryci z krajów Unii nie chcą odwołać mimo dziesiątków zamachów, jest jak kłamstwo smoleńskie – jego autorzy też wciąż łżą. Jednym i drugim chodzi o ocalenie własnych karier. I jednym, i drugim może się to nie udać”.

-- TERLIKOWSKI O KOŚCIELE I UCHODŹCACH - ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA PAŃSTWO NIE SPOCZYWA NA BISKUPACH - Tomasz Terlikowski w GPC: “Nie oznacza to przy tym, warto przypomnieć, że my, chrześcijanie, wyznajemy zasadę dwóch mieczy, iż władza powinna lub musi wszystkie owe polecenia czy nauki ślepo realizować. Nic bardziej błędnego, bowiem warto przypomnieć, że odpowiedzialność za państwo spoczywa nie na biskupach czy kapłanach, ale na rządzących. I to oni będą odpowiadali za to, co zrobili i czego nie zrobili także”.

-- POLSKA NIE JEST I NIE POWINNA BYĆ PRZECIWKO ZACHODOWI - Wojciech Mucha o pułapkach rosyjskiej narracji ws uchodźców i Zachodu pisze w GPC: “Nie można jednak zapominać o tym, że w szumie wojny informacyjnej nasze słowa mogą zostać wykorzystane do realizacji cudzych, bynajmniej nie przyjaznych interesów. Polska nie jest i nie powinna być przeciwko Unii Europejskiej i szerzej – Zachodowi. Tymczasem nie brak „innych szatanów”, którzy będą robili wszystko, by właśnie tak na Zachodzie myślano. Jakie jest wyjście? Ano takie, że media – szczególnie prawicowe i sprzyjające polityce rządu – nie powinny bezrefleksyjnie powtarzać każdego „elektryzującego newsa”. Podobnie jest z zachwytem polityków i pracowników biur prasowych nad „popularnością polskiej narracji”, który to zachwyt momentami przypomina radość z klepania po plecach, tak przez nas krytykowaną za czasu rządów PO-­PSL. Last but not least – polska polityka nie powinna się ograniczać w tym wszystkim do wypowiadania chwytliwych formułek, ale proponować rozwiązania, które docelowo muszą stanąć na agendzie spraw europejskich. Polska narracja powinna być głosem Europy, albo przynajmniej być w niej słyszana, zamiast przydawać treści dla „Voice of Europe” i jej podobnych rozsadników kremlowskiej propagandy. To jednak zrobić dużo trudniej, niż powiedzieć „wstańcie z kolan” i wypatrywać braw anonimowych internautów”.

-- MILION UKRAIŃCÓW TO STANOWCZO ZA DUŻO - Krzysztof Bosak w SE: “Druga Rzeczpospolita była krajem bardzo podzielonym, w którym istniał problem terroryzmu ukraińskiego, nie muszę wspominać, jakim rozlewem krwi to napięcie się skończyło, mam tu na myśli rzeź wołyńską. Nie fundujmy sobie problemów, z którymi zmagali się już nasi dziadkowie. Milion Ukraińców to już zdecydowanie za dużo. Nawet w rządzie Morawiecki i Gowin bezkrytycznie wspierają imigrację z Ukrainy. (...) Niedawno pan minister Gowin powiedział, że należy dać obywatelstwo Ukraińcom. Wyobraźmy sobie, że za kilka lat mamy w państwie dwu- lub trzymilionową mniejszość narodową, mającą polskie obywatelstwo. Żeby wprowadzić partię do Sejmu potrzeba około miliona wyborców. Przy trzech milionach Ukraińców będziemy mieć partię ukraińską i problem narodowy w Polsce”.

-- STANISŁAW SKARŻYŃSKI O POLITYCZNYM WYKORZYSTANIU STRACHU - pisze w magazynie 89 GW: “Polityczne wykorzystanie strachu jest możliwe, bo strach przekształca tchórzostwo w racjonalność. Bojąc się, trzeba decydować szybko, gwałtownie, bez sprawdzenia prawdziwości przesłanek, bez oglądania się na konsekwencje. (...) To nie przypadek, że ci sami politycy, którzy żyją z produkcji strachu, najchętniej sławią odwagę obrońców Westerplatte, bohaterstwo warszawskich powstańców i niezłomność „żołnierzy wyklętych”. Im bardziej bohatera zawiodła racjonalność, tym większa jego wartość dla handlarza strachu. Dlatego nie można się zastanawiać, czy warto było w 1944 roku poświęcić setki tysięcy istnień i obrócić stolicę w gruz albo czy racjonalnie myśleli ludzie, który w 1946 roku chcieli prowadzić partyzancką walkę z ZSRR. Bo to w nich właśnie, nieracjonalnych bohaterów, reprezentantów racjonalnych tchórzy, wcielają się politycy”.

-- TERRORYZM TO NASZE OSTATNIE ZMARTWIENIE - pisze Skarżyński: “Rozum sterowany strachem odbiera polityce wszelką racjonalność. Fakty przestają mieć znaczenie. A są one takie, że terroryzm to nasze ostatnie zmartwienie. Kamil Fejfer w OKO.press policzył kiedyś, że z rąk terrorystów zginęło w ostatnich piętnastu latach tyle Polek i Polaków, ile w 2011 roku utonęło w rowach przydrożnych i melioracyjnych”.

-- NIEMCY BRONIĄ NORD STREAMU PRZED USA - tytuł w GW.

-- POSEŁ KLAWITER ZAPOWIADA KOLEJNY PROJEKT PRZECIW IN VITRO - jak pisze pomorska GW: “Po wakacjach kolejny projekt uderzający w in vitro. – Projekt zmian w procedurze in vitro przepadł w pierwszej wersji, bo część posłów Kukiza wycofała swoje podpisy. Ale po wakacjach złożę ten projekt ponownie i zobaczymy, jak zostanie przyjęty. Myślę, że znajdzie się przynajmniej 15 podpisów – zapowiada Jan Klawiter”.

-- JAK PREZYDENT KOLEGOM POMAGAŁ - Wojciech Czuchnowski w GW: “Akta ułaskawień dokonywanych przez poprzednich prezydentów liczą nawet po kilkaset stron. Dokumentacja ułaskawienia przez Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i trzech innych funkcjonariuszy CBA zamyka się w trzech kartkach”.

-- AGNIESZKA POMASKA O BIURZE INTERWENCJI OBYWATELSKICH - jak pisze pomorska GW: “– Ten minister nie ma żadnej kontroli nad służbami. Jedyna jego kontrola to kontrola polityczna. Minister Błaszczak nie wypełnia swoich obowiązków i w związku z tym Platforma Obywatelska przyjmuje na siebie kontrolę i monitorowanie tego, co dzieje się w służbach mu podległych – mówi posłanka Pomaska”.

-- RZĄDZĄ NAMI MORALNI NIHILIŚCI - Agnieszka Holland i Magdalena Środa we wspólnym tekście w Gazecie Wyborczej: “Kto sieje wiatr, zbiera burze. Jeśli nie powstrzymamy tego szaleństwa, za dwa lata Polska może się stać wyizolowanym z Europy, rasistowskim skansenem neofaszyzmu. Państwem słabym, pogardzanym przez wszystkich przyzwoitych ludzi. Wtedy adekwatne okażą się słowa piosenki czeskiego barda Karela Kryla: „Nie, nie jesteśmy na kolanach! Ryjemy mordą w ziemi!”. Jarosław Kaczyński już dawno temu się zorientował, ile można zyskać, gdy unieważni się normy moralne i chrześcijańskie”.

-- NIKT NIE PONIÓSŁ SZKODY Z SZAFY LESIAKA - Andrzej Milczanowski w rozmowie z Elizą Olczyk w RZ: “Jeżeli pyta mnie pani o szafę pułkownika Lesiaka, to powiem, że nie ma służby, która się nie przygląda temu, co się dzieje na scenie politycznej. Jeżeli służba tego nie robi, to znaczy, że nie jest potrzebna. Poza tym z powodu działań płk. Lesiaka nikt nie poniósł żadnej szkody”.

-- MILCZANOWSKI O LIŚCIE MILCZANOWSKIEGO: “Tak. Przed wyborami w 1991 roku wydałem polecenie sprawdzenia wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu - ponad 6 tys. osób. Do dzisiaj uważam, że miałem do tego pełne prawo, bo szef UOP, jeżeli chce chronić państwo, to musi znać takie rzeczy. Ale to była lista sporządzona na wewnętrzne potrzeby Urzędu. Nikomu jej nie przekazywałem”.

-- MILCZANOWSKI O SPRAWIE OLEKSEGO - mówi Olczyk w RZ: “Bo ta sprawa powinna być prowadzona operacyjnie jeszcze przez kilka miesięcy. Nie mieliśmy tego czasu. Lech Wałęsa kończył kadencję prezydencką i odchodził z urzędu, a ja odchodziłem wraz z nim. Nie mogłem zostawić tej sprawy niezamkniętej, bo być może zostałbym oskarżony o szykowanie prowokacji przeciwko premierowi albo następcy mogliby zamieść sprawę pod dywan. Dlatego tuż przed moim odejściem,19 grudnia 1995 roku, przesłałem do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa”.

-- MICHAŁ KABACIŃSKI O JANUSZU PALIKOCIE - mówi w rozmowie z Piotrem Witwickim w RZ: “Gdy ostatnio z nim rozmawiałem, czyli wtedy, gdy odchodziłem z partii, to powiedział mi: - Stop, teraz czas na przemyślenia i odpoczynek. Wiem, że te cztery lata trochę wycięły mu z życiorysu. Zresztą na dziś ten projekt nie ma racji bytu. Jak będzie za jakiś czas, tego nikt nie jest w stanie powiedzieć. Przypomnę, że polityka potrafi robić niezłe niespodzianki i jeszcze kilka lat temu nikt by nie uwierzył, że będziemy mieć prezydenta Dudę i prezydenta Biedronia. Polityka jest czasem nieprzewidywalna”.

-- PODNIEŚĆ PRÓG ALE UPOWSZECHNIĆ REFERENDUM - mówi Kabaciński Witwickiemu: “Myślę, że chodzi o sprzeciw. W przypadku Palikota zależało im na świeckim i przyjaznym państwie, w przypadku Nowoczesnej - na OFE, a w przypadku kukizowców - na jednomandatowych okręgach wyborczych. W ten sposób głosuje się na partie, które odpadają po jednym sezonie. Ja sugerowałbym rządzącym, by podnieśli próg wyborczy, a możliwość manifestacji sprzeciwu dali chociażby w formie wiążącego referendum przy każdych wyborach. Wtedy nie trzeba by głosować na Kukiza, by mieć JOW. Podejrzewam, że spotka się to z krytyką małych środowisk politycznych, ale na razie nie widzę lepszej recepty na poprawę klasy politycznej w Polsce”.

-- WRACA NIECHĘĆ DO USA - Michał Szułdrzyński w RZ: “Dla Polski konflikt Europy i Stanów Zjednoczonych to fatalna wiadomość. To Amerykanie są na razie gwarantami bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO, zaś ich militarna obecność w naszym kraju nabrała wymiarów całkiem realnych, a nie tylko symbolicznych. Tymczasem tradycyjnie najlepiej rozumiejący się z USA Brytyjczycy właśnie rozpoczynają swój rozwód z Brukselą. Jednocześnie nasz rozwój gospodarczy i bezpieczeństwo ekonomiczne zależą od Unii. Wejście UE i USA na kurs kolizyjny na dłuższą metę uderzałoby więc w nasze interesy”.

-- WIERNY, LOJALNY CZŁOWIEK DEMOLKA - Wojciech Czuchnowski o Jarosławie Zielińskim w GW: “omuś, kto nie zna PiS, trudno to zrozumieć. Ale sprawa jest prosta: będziesz lojalny i wierny prezesowi, wszystko zostanie ci wybaczone – dodaje. – Wałęsa miał kiedyś teorię „zderzaków”, czyli polityków, których można wymieniać jak zderzaki w samochodzie. Jarek Zieliński jest połatany drutem, posklejany taśmą, trzyma się. Jak już nie będzie wyjścia, to się go wywali, ale nie na śmietnik. Odejdzie z „przyczyn osobistych”. I on to zrozumie, tym bardziej że nie wyobrażam sobie, żeby prezes się od niego odwrócił – twierdzi inny polityk partii rządzącej”. 

-- NAPRAWDĘ TEGO NIE WIDZIAŁA? Fakt o imprezie w KGHM i obecnej tam senator Czudowskiej.  

-- FRAGMENT ROZMOWY DOMINIKI WIELOWIEYSKIEJ Z KONSERWATYSTĄ, REDAKTOREM NACZELNYM NOWEJ KONFEDERACJI BARTŁOMIEJEM RADZIEJOWSKIM: “- Pod hasłem wzmocnienia państwa PiS przejął Trybunał Konstytucyjny i bierze się za sędziów, co jest sprzeczne z ideą trójpodziału władzy. - Wywołaliście przedwcześnie bardzo szkodliwą dla praworządności histerię, kompromitując ideę jej obrony na użytek sporu partyjnego. W efekcie, gdy PiS robi naprawdę niebezpieczne zmiany w sądownictwie, nie ma już języka, w którym można by o tym powiedzieć.

- Sprzeciw. PiS łamał konstytucję, otworzył drogę do anarchii.

- Pozostaję przy swoim zdaniu. Pierwsze propozycje zmian w sądownictwie szły w dobrą stronę: „odbetonowania” KRS, reorganizacji sądów poprzez np. skłonienie do orzekania sędziów funkcyjnych. Finalnie jednak PiS zarzucił to, co ważne z punktu widzenia obywatela, na rzecz projektów niebezpiecznie uzależniających wybór i karierę przedstawicieli trzeciej władzy od większości parlamentarnej. Do tego doszło jeszcze ostatnio niszczenie instytucji uchwał Sądu Najwyższego. Tylko znów: trudno o tym mówić, bo mainstreamowa opozycja ogłosiła pożar na długo przed jego wybuchem”.

-- PIS NIE PROPONUJE NIC W ZAMIAN - mówi Radziejowski Wielowieyskiej: “Problematyczność rządu PiS z tego punktu widzenia polega na tym, że w imię demokracji łamie reguły liberalne, nie oferując w zamian nic sensownego. Nic poza samym sobą. Występuje w tym jako trybun i mściciel ludowy”.

-- O STARCIE LIROYA W KIELCACH Marcin Dobski w RZ: “Poważnie zaczął też rozważać start w wyborach na prezydenta Kielc, bo – jak nam mówi – apeluje o to jego rodzina. – Liroyowi nie zależy na pieniądzach, miał ich kiedyś dużo, a teraz chciałby po prostu zrobić coś dla innych – przekonuje Dulski. Z informacji „Plusa Minusa” wynika, że starć między Liroyem a Kukizem może być więcej. Zaplecze niezrzeszonego już posła rozważa pozew, on sam też mówi, że będzie bronił swojego dobrego imienia przed sądem, a lider Kukiz’ 15 nie będzie mu rozkazywał”.

-- KORPORACYJNA GOSPODARKA MA CORAZ MNIEJ WSPÓLNEGO Z WOLNĄ PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ - Marek Jurek w rozmowie z Plusie/Minusie RZ: “Gdy dawne partie prawicowe złożyły już broń, w obronie naszej cywilizacji stanęły same społeczeństwa. Jak każdy spontaniczny odruch, ta nowa Wiosna Ludów może mieć różne skutki, ale już trwa. Przejawia się na różne sposoby: zwycięstwo Trumpa, brexit, reakcja w obronie rodziny we Francji, nowe partie prawicowe. Ale to wszystko łączy przekonanie, że musimy bronić swojej przyszłości, że nie możemy biernie przyglądać się politycznym, moralnym i kulturowym skutkom globalizacji. Najważniejszym wspólnym mianownikiem jest uznanie roli suwerennego państwa, a także świadomość, że międzynarodowa, korporacyjna gospodarka ma coraz mniej wspólnego z wolną przedsiębiorczością i własnością osobistą, na której opierają się więź społeczna, wolność rodziny i wolność polityczna. To również świadomość, że rozkład społeczny Europy wchodzi już w fazę destabilizacji społecznej. Przecież islam w Europie będzie się umacniał, a akty terroru to nie incydenty, tylko część wojny wydanej zachodnioeuropejskim narodom”.

-- FAKT O PAŁACU RADZIWIŁŁA: “Przed rokiem minister zdrowia miał 100 tys. zł oszczędności. Teraz na koncie widnieje o wiele bardziej okazała kwota – 780 tys. zł! Jak się okazuje, taki zastrzyk gotówki to efekt transakcji, jaką Radziwiłł przeprowadził w 2016 roku. Chodzi o sprzedaż pałacyku w Jadwisinie (woj. mazowieckie).”. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/minister-zdrowia-powiekszyl-swoje-oszczednosci/2gm4db5

-- TCZEWSKA PO W SYTUACJI KRYZYSOWEJ - Z PARTII ODESZŁO NAGLE KILKUDZIESIĘCIU DZIAŁACZY - jedynka Dziennika Bałtyckiego:

-- KARCZEWSKI Z ŻONĄ I PSEM SPRZĄTA PLAŻĘ:

-- 28 LAT TEMU odbyła się II tura czerwcowych wyborów parlamentarnych 1989.

-- 25 LAT TEMU w Warszawie otwarto pierwszego w kraju McDonald’s.

-- URODZINY: Lesław Piszewski, Katarzyna Sabiłło, W NIEDZIELĘ: Jarosław Kaczyński, Jan Maria Rokita, Katarzyna Jachowicz, Piotr Niemczyk (55).

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: Olejnik: Choroby o których mówił Kaczyński dotknęły Schetynę, Szułdrzyński: PiS obrzydza Zachód

Dodano: 16.06.2017 10:31 | 13 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Kamiński o Szydło i imigrantach, Ziobro będzie bronił drukarza za wyrok ws LGBT, Lichocka o Tusku

-- PROF. ŁUKASZ TURSKI O REFORMIE ZALEWSKIEJ: “Za kilkadziesiąt złotych dzieci mogą zbudować profesjonalny przyrząd naukowy. Tymczasem sama Warszawa wyda miliony na przerabianie toalet i sal, by dopasować budynki po gimnazjach do podstawówek”.

-- ZASKAKUJĄCA ZMIANA OPINII POLAKÓW NT PRZYJMOWANIA UCHODŹCOW - jak pisze w RZ Zuzanna Dąbrowska: “Większość (53,7 proc.) odpowiedziała „zdecydowanie tak” lub „raczej tak”. Przeciwnego zdania było 46 proc. respondentów. Tych, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału, zapytano potem o zdanie w kwestii przyjmowania uchodźców w Polsce. Według badania, na pytanie „Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców w ramach systemu relokacji Unii Europejskiej?”, 60,4 proc. odpowiada: „nie”, a 36,6 proc. badanych – „tak”.

-- PIS SAMO SOBIE WINNE BO OBRZYDZA ZACHÓD - Michał Szułdrzyński w RZ: “Dlaczego więc tak wielu komentatorów odebrało słowa premier jako aluzję do sprawy uchodźców? Pani premier używa pojęcia bezpieczeństwa ostatnio głównie w kontekście zamknięcia granic dla uchodźców. Jeśli więc PiS powinien mieć pretensje do kogokolwiek o to, jak odebrane zostały słowa Szydło, to przede wszystkim do siebie. Bo to właśnie rządząca partia stworzyła narrację, której celem jest odwrócenie uczuć i tęsknot Polaków. Od końca II wojny światowej, ale tak naprawdę od kilku już stuleci, cywilizacja i kultura Zachodu dla większości Polaków były wzorem do naśladowania. Zachód, Europa były obiektami tęsknoty oraz aspiracji. Dziś obserwujemy operację obrzydzania Zachodu”. 

-- WARTOŚCI SZYDŁO LEC W GRUZACH - Tadeusz Sobolewski w GW: “My - zwyciężymy. To znaczy polegniemy z honorem. Dumni i samotni - jak ostrzega młodszy Miłoszewski w „Inwazji”, przystawiając lustro naszej polityce. W każdym razie, gdy słyszę z ust premier Szydło kolejny raz, że „Polska jest bezpieczna”, mój spokój zaczyna lec w gruzach”.

-- NIE RÓBCIE POLITYKI W AUSCHWITZ - tytuł w Fakcie - jak pisze Dariusz Grzędziński: “Dopóki milczy Beata Szydło, dopóty pojawiać się będą kolejne interpretacje. Zaś miejsce, do którego polityka nie powinna mieć wstępu, pozostanie areną brudnej walki. To powód do wstydu dla pani premier. A dla nas wszystkich lekcja – po przekroczeniu obozowej bramy nie ma miejsca na politykę”.

-- TUSK JEST JUŻ LIDEREM OPOZYCJI - naczelny SE Sławomir Jastrzębowski: “Są tu jednak dwa problemy. Po pierwsze Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej nie powinien pod żadnym pozorem wtrącać się bezpośrednio w bieżącą politykę Polski, ponieważ zaprzecza w ten sposób swojej roli. Być może krytyka rządu jest jego ruchem wyprzedzającym wobec zarzutów jakie mogą się pojawić wobec niego w sprawach ekshumacji i Amber Gold, co jednak nie niweluje faktu, że w ten sposób zdecydowanie zaprzeczył swojej apolitycznej roli wobec Polski. Drugi problem wynika z interpretacji słów premier Szydło. Choć wywołały oburzenie Tuska i wielu jego akolitów, to przedstawiciel środowiska Forum Żydów Polskich jest diametralnie innego zdania (...).

-- WARZECHA: SZYDŁO MA RACJĘ - jak pisze w SE Łukasz Warzecha: “"Auschwitz to lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom" - stwierdziła Beata Szydło w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym. Próbuję zrozumieć, jak kogokolwiek mogą te słowa oburzać i nie widzę innego powodu niż skrajne głupota lub hipokryzja”.

-- HAŃBA, RZĄD WYLECZY BOGATYCH A BIEDNI UMRĄ - jedynka Faktu: “Minister zdrowia nie raz zapewniał, że dzięki jego reformom kolejki w służbie zdrowia będą krótsze. Jego najnowszy pomysł jest jednak szokujący! Konstanty Radziwiłł (59 l.) chce, by państwowe szpitale mogły leczyć za pieniądze. Czyli jeśli chcemy zostać szybciej zoperowani, będziemy musieli zapłacić! Rząd się na to zgodzi?!”

-- ZDECYDOWANIE ZŁY POMYSŁ - Marek Balicki w SE o pomyśle Radziwiłła: “Zdecydowanie zły pomysł. Szpitale publiczne powinny być bezpłatne dla wszystkich. Obowiązkiem państwa jest finansowanie ich z podatków i składek służby zdrowia. PiS do tej pory mówiło o bezpłatności służby zdrowia. To niezgodne z tym, co głosili!”.

-- STANISŁAW PIOTROWICZ O SĄDZIE NAJWYŻSZYM - POWINNI ZNAĆ MIEJSCE W PAŃSTWIE - w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Sąd Najwyższy wykroczył poza swoje kompetencje, próbując podważyć akt łaski prezydenta. Prawo stosowania prawa łaski wynika wprost z klarownego przepisu konstytucji, art. 139. Mariusz Kamiński mógł być ułaskawiony na każdym etapie postępowania. Według znanych reguł wnioskowań prawniczych: a maiorem ad minus - skoro wolno więcej, to wolno mniej. Skoro wolno ułaskawić od wyroku prawomocnego, to tym bardziej od nieprawomocnego. SN nie ma uprawnień do recenzowania prerogatyw prezydenta. Sędziowie powinni znać swoje miejsce w państwie”.

-- PIOTROWICZ NA PYTANIE NIZINKIEWICZA O BOGA W KONSTYTUCJI: “Tak. Moje doświadczenia są takie: jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na swoim miejscu. Doświadczenia moje, jako człowieka, prawnika i polityka, są takie, że to nie prawo karne powstrzymuje mnie przed pewnymi zachowaniami, ale właściwie ukształtowane sumienie i odniesienie się do Boga”.

-- PIOTROWICZ NA PYTANIE CZY UTRWALAŁ WŁADZĘ LUDOWĄ - odpowiada Nizinkiewiczowi: “To jest nieprawda. Ja swoich poglądów nie zmieniłem. Samo SLD chciało mojego odwołania z funkcji prokuratora, ponieważ jestem znany z tego, że mam silne poglądy prawicowe. Prokuratorem byłem, ale w represjach politycznych nie uczestniczyłem. Prowadziłem śledztwa o przestępstwa pospolite. Ten, któremu pomagałem w przeszłości, dzisiaj mnie oskarża”.  

-- JAN LITYŃSKI O STOSUNKU DUDY I PIS - pisze w liście do PAD, który publikuje RZ: “Artur Rubinstein pisał do Antoniego Słonimskiego: „O co chodzi z tą waszą konstytucją. Przecież obecna jest taka ładna i w ogóle nieużywana”. Formacja, z której się Pan wywodzi, podobnie traktuje obecną ustawę zasadniczą, która, w przeciwieństwie do komunistycznej, ma stać na straży demokratycznego państwa, trójpodziału władzy, niezależnego sądownictwa i samodzielnego samorządu”.

-- LITYŃSKI O FRASYNIUKU ORAZ RZĄDACH PZPR I PIS: “Narasta napięcie i następuje eskalacja autorytarnych działań. Za symboliczny należy uznać fakt oskarżenia Władysława Frasyniuka, w stanie wojennym skazanego na 6 lat i 3,5 roku więzienia. Tym razem grozi mu jedynie wyrok 3 lat. Czyżby ta różnica miała stanowić jedyną zmianę różniącą obecne rządy od rządów PZPR? Od Pana i Pana postawy zależy, jak Pańska prezydentura zostanie zapisana w naszej historii. Życzę Panu, aby była pamiętana jak najlepiej, urząd prezydencki reprezentuje bowiem godność naszej Ojczyzny. Pozostaje z szacunkiem należnym Pańskiemu urzędowi”.

-- CHOROBY TEŻ DOTKNĘŁY GRZEGORZA SCHETYNĘ - MONIKA OLEJNIK w GW: “Choroby, o których mówił prezes, szerzą się z prędkością światła. Dotknęły też Grzegorza Schetynę, lidera opozycji, który przyciśnięty do muru powiedział „nie” dla uchodźców”.

-- OLEJNIK O REFERENDACH DUDY: “A może warto zadać w referendum pytanie: Czy Adrian powinien być prezydentem Polski?”.

-- LEWICO BŁAGAM, NIE PRZERŻNIJ SAMORZĄDÓW - Jakub Majmurek w GW: “Zandberg, Nowacka, Śpiewak - nieważne, kto zwycięży, byle był z lewicy. Nie chodzi tylko o samopoczucie wyborców z sercem po lewej stronie. Stawką jest jakość naszej demokracji. Trzeba powstrzymać PiS przed przejęciem miast i województw, ostatnich instytucji władzy niekontrolowanych przez Nowogrodzką. A kto wygra Warszawę, ten wygra Polskę”.

-- NIE JEST POWIEDZIANE ŻE PIERWSZE MIEJSCE MUSI MIEĆ PLATFORMA - dalej Majmurek: “A nie jest wcale oczywiste, że pewne miejsce musi mieć w niej ktoś z PO. Cały spory dorobek partii w Warszawie obciąża kwestia reprywatyzacji. Komisja weryfikacyjna, pisowskie prokuratura i media zadbają, by sprawy przekrętów w nieruchomościach dominowały w debacie publicznej przez następny rok. A do tego głos centrowo-liberalny podzieli się między kandydata PO i Rabieja. No i w wielu kwestiach, jakie stają się coraz bardziej istotne dla mieszkańców – na czele z mieszkalnictwem, ładem przestrzennym, usługami publicznymi, prawem do terenów zielonych – Platforma i Nowoczesna nie będą dla wyborców wiarygodne”.

-- BĘDZIEMY STARZY, CHORZY I SAMI - Adrianna Rozwadowska w GW: “Nie przegrała Dorota Gardias, która po latach walki zrzekła się fotela szefowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Nie przegrają pielęgniarki. Przegramy wszyscy, bo już za kilkanaście lat nad naszym szpitalnym łóżkiem nie pochyli się nikt”.

-- TOMASZ SAKIEWICZ O TYM JAK MOŻNA POMÓC GAZECIE POLSKIEJ - pisze w GPC: “Naszym mediom można pomóc na trzy podstawowe sposoby: ustaw w telewizorze jako pierwszy TV Republika, ustaw jako stronę startową w komputerze Niezależna.pl, dopilnuj, by „GP”, „GPC” i „Nowe Państwo” były właściwie eksponowane w Twoim kiosku. To nic nie kosztuje, a bardzo pomaga. Masz odrobinę pieniędzy, podaruj komuś drugi egzemplarz. Masz odrobinę odwagi, zapytaj prezesa znajomej firmy, czy reklamuje się w naszych mediach. To drobne rzeczy, od których wiele zależy”. 

-- PREZES PZU KOMENTUJE POWOŁANIE KRUPIŃSKIEGO W PEKAO SA - jak pisze GPC: “Zdaniem Surówki Krupiński jako były prezes PZU gwarantuje na tym stanowisku dobrą współpracę bankowo‐ubezpieczeniową, która stanowi ogromny potencjał banku. – Jest to nowy rozdział w historii Pekao SA, który nie jest już częścią międzynarodowej grupy bankowej, ale samodzielnym bankiem w ramach silnej grupy finansowej, jaką jest PZU. Jestem przekonany, że Michał Krupiński jest odpowiednim menedżerem do wyzwań, które teraz stoją przed bankiem – podkreślił prezes PZU SA i szef rady nadzorczej Pekao SA”. 

-- POLSKA BLOKUJE UKRAIŃSKI PRZECIER POMIDOROWY - jedynka ekonomicznej RZ: “UE przyznała pogrążonej w wojnie Ukrainie dodatkowe koncesje handlowe, m.in. na sprzedaż pszenicy. Nasz kraj – ku zdumieniu Brukseli – był przeciwny takim ułatwieniom”.

-- TRZY BANKI W JEDEN DZIEŃ, PIS OBSADZA STANOWISKA W SPÓŁKACH - tytuł w GW.

-- ZDJĘCIA ZE ŚRODKA RZĄDOWEGO GULFSTREAMA:

-- JERZY OWSIAK O JANIE POSPIESZALSKIM w rozmowie Magdaleny Rigamonti - w DGP: “Absolutnie mój kumpel. I nie mówię, że były, bo mam nadzieję, że wróci do nas z tego miejsca, w którym teraz jest. Jasiu, wróć do nas, byłeś przecież rock’n’rollowcem i mam nadzieję, że wciąż nim jesteś. Przecież to on mi wymyślił czerwone spodnie na finał WOŚP. Wtedy nie było tak, że w każdym sklepie można było kupić czerwone spodnie. Jasiu mówi: znam świetną farbiarnię na Ochocie. Ufarbowali mi jeansy, jak je w domu po finale zdjąłem, to myślałem, że mi jaja urwało, Jasiu, ta farba puściła, za mało octu dodali. Żółtą koszulę też Jasiu wynalazł. W jakimś lumpeksie”. http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/552290,jerzy-owsiak-przystanek-woodstock-wosp-rozmowa-rigamonti.html

-- AUTOLANS - ROZMOWA MAZURKA Z AUTOREM STANU GRY w DGP:

-- URODZINY: Witold Gadomski, Marian Piłka, Bartek Ostrowski, Radosław Brzózka.

Źródło: 300polityka.pl

Dorn: PiS wszedł na tor kolizyjny z Kościołem katolickim

Dodano: 15.06.2017 20:37 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Jarosław Kaczyński odwołał się do różnego rodzaju lęków, mówił o islamizacji Polski, że uchodźcy będą roznosić pasożyty i zarazki. Zdefiniował problem tak, że to uchodźcy są podstawowym zagrożeniem dla codziennego bezpieczeństwa Polaków i to mu się udało - mówił w "Faktach po Faktach" były marszałek Sejmu Ludwik Dorn. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość weszło w sprawie korytarzy humanitarnych dla uchodźców "na kurs kolizyjny z Kościołem".

Źródło: www.tvn24.pl

Dorn: PiS boi się nie tyle uchodźców, co problemów polityki wewnętrznej

Dodano: 15.06.2017 20:08 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Jarosław Kaczyński odwołał się do różnego rodzaju lęków, mówił o islamizacji Polski, że uchodźcy będą roznosić pasożyty i zarazki. Zdefiniował problem tak, że to uchodźcy są podstawowym zagrożeniem dla codziennego bezpieczeństwa Polaków i to mu się udało - mówił w "Faktach po Faktach" były marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

Źródło: www.tvn24.pl

Bielan: Pierwszą osobą, która przekonywała ważnego doradcę Trumpa, był Kaczyński

Dodano: 14.06.2017 8:43 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Bielan: Pierwszą osobą, która przekonywała ważnego doradcę Trumpa, był Kaczyński - Bardzo dużo osób brało udział w przekonywaniu Amerykanów [do wizyty Trumpa], ale nie było tak, że musieliśmy ich przekonywać jakoś bardzo długo. Przedstawiliśmy po prostu racjonalne argumenty. Pierwszą osobą, która przekonywała ważnego doradcę Trumpa, czyli burmistrza Rudolfa Giulianiego, tą osobą

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Knapik: Kampania referendalna zamieniłaby się w falę rasizmu, Wiadomości o Frasyniuku: Who let the dogs out

Dodano: 12.06.2017 20:44 | 21 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Kukiz: Frasyniuk naruszył prawo Schetyna: Nie piszę listów do Kaczyńskiego, ponieważ uważam, że to przeciwskuteczne Schetyna: Liderem opozycji jest Platforma, Frasyniuk zawsze będzie historycznym przywódcą opozycji Schetyna: Widzę, że w Kancelarii Prezydenta zaczyna się poważna wojna wewnętrzna Schetyna: Nie wiem, dlaczego PAD chce zmieniać Konstytucję, jeżeli nie szanuje tej, na którą przysięgał Frasyniuk: W biografii Macierewicza jest wiele znaków zapytania. Jego tchórzostwo jest powszechnie znane Frasyniuk: Rozważam możliwość zaskarżenia działań policji jako bezprawne Frasyniuk: Jestem przekonany, że Kaczyńskiemu ws. Frasyniuka nie wierzy już połowa PiS-u Frasyniuk: To politycy złamali prawo konstytucyjne, stawiając tam policjantów Nowacka rezygnuje z funkcji współprzewodniczącej TR. Chce się skupić na działalności na rzecz kobiet PZU potwierdza: Sadurska powołana na członka zarządu Mucha o dwudniowym referendum: PAD nie wyklucza takiego rozwiązania, będzie to poważnie rozważane ***** FAKTY TVN -- WŁADZA EGZEKWUJE PRAWO Z UŻYCIEM POLICJI: Platforma Obywatelska chce zmian, by wszyscy mieli prawo do zgromadzeń i demonstrowania. Teoretycznie gwarantuje je konstytucja, a praktycznie PiS przyjął ustawę, która nie pozwala na kontrmanifestacje na miesięcznicach smoleńskich. Obecna władza egzekwuje to prawo z użyciem oddziałów policji. -- Te obrazy z sobotniej miesięcznicy smoleńskiej można konfrontować z obietnicami Prawa i Sprawiedliwości - Jakub Sobieniowski. -- ARCHIWALNE WYSTĄPIENIE BEATY SZYDŁO: Na pewno za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości my policji przeciwko demonstrantom wyprowadzać nie będziemy. -- PRZEZ PÓŁTORA ROKU PARTIA KACZYŃSKIEGO NIE PRZEDSTAWIŁA DOWODÓW NA ZAMACH - Sobieniowski: Beata Szydło była oburzona interwencjami policji w Jastrzębiu za rządów Platformy, chociaż wtedy protest wyglądał inaczej niż ten. Takie sytuacje według PiS miały się nie zdarzać. Pod takich hasłem rządzący zmienili przepisy, dające pierwszeństwo tym, którzy organizują cykliczne demonstracje - takie jak miesięcznice, na których od siedmiu lat Jarosław Kaczyński zapewnia, że ktoś utrudnia dojście do prawdy o Smoleńsku. Chociaż od ponad półtora roku jego partia rządzi i nie znalazła dowodów na zamach. -- Gdy nie było takiej ustawy, nie było na Krakowskim Przedmieściu takich wydarzeń jak teraz - Sobieniowski. -- CO Z MODLITWĄ MA WSPÓLNEGO WYSTĄPIENIE KACZYŃSKIEGO - Sobieniowski: Można się zastanawiać ile skandowanie "Jarosław, Jarosław!" ma wspólnego z modlitwą oraz ile z modlitwą wspólnego ma ostatnie przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. W przemówieniu wątków religijnych zabrakło. O żałobie też nie było mowy. Jarosław Kaczyński nie powiedział nawet słowa o którejkolwiek z ofiar smoleńskiej katastrofy. Nie wspomniał nawet Lecha Kaczyńskiego. -- CO Z ZADUMY MIAŁY EGZORCYZMY - Sobieniowski: Można się zastanawiać ile z zadumy, żałoby i szacunku dla ofiar miało w sobie wypędzanie szatana z urzędów gdy rządził ktoś inny. Sprzeciw wobec mieszaniu polityki z egzorcyzmami i smoleńską żałobą z czasem doprowadził do kontrmanifestacji na Krakowskim Przedmieściu. I sam Jarosław Kaczyński nie ukrywał, że to miała zmienić ustawa o podziale demonstracji na te mniej i bardziej uprzywilejowane. -- Żadna partyjna uroczystość w Polsce nie ma asysty honorowej Wojska Polskiego. Miesięcznice smoleńskie mają - Sobieniowski. -- SŁYSZYMY CIEKAWY ARGUMENT, ŻE UCHODŹCÓW NIE PRZYJMIEMY DLA ICH WŁASNEGO DOBRA - Maciej Knapik. -- OD KUKIZA SŁYSZYMY NATOMIAST O ZWYKŁYCH CWANIAKACH, NIE TRUDNO SOBIE WYOBRAZIĆ, ŻE KAMPANIA REFERENDALNA SZYBKO ZAMIENIŁABY SIĘ W KAMPANIĘ NIENAWIŚCI I RASIZMU - Knapik. -- KAMPANIA PRZED REFERENDUM NT BREXITU WYCELOWANA W IMIGRANTÓW SKOŃCZYŁA SIĘ FALĄ ATAKÓW NA NASZYCH RODAKÓW - Knapik. -- TO HUCPA, NIE WIEM CO MIAŁOBY Z TEGO WYNIKAĆ - Ryszard Petru. -- Wyniki prac ekspertów Wojskowej Akademii Technicznej zostały zmanipulowane przez podkomisję MON-u - posłowie Platformy, po wizycie na uczelni i zapoznaniu się z jej raportem, nie mają co do tego wątpliwości. -- PRZEZ OSTATNIE 6 LAT ZARZUCAŁ NAM PRZEPISANIE RAPORTU MAK, ALE DZIŚ PRZYZNAJE ŻE PRZEPROWADZILIŚMY WŁASNE BADANIA - Maciej Lasek. -- KOMISJA WERYFIKACYJNA. ***** WIADOMOŚCI TVP -- STANOWCZE NIE GRUPY WYSZEHRADZKIEJ: Stanowcze "Nie" mówi zgodnie cała Grupa Wyszehradzka. Dlatego Komisja Europejska grozi nam karami finansowymi. Decyzja co zrobić wobec państw niezgadzających się na przymus przyjmowania imigrantów, zapadnie w środę. Bruksela zarzuca nam naruszenie unijnego prawa. Rządy czterech państw są zdania, że ewentualne sankcje będą bezprawne. -- SARYUSZ-WOLSKI OSTRO RECENZUJE TUSKA: Donald Tusk powinien przedłożyć interes Polski nad swój - tak uważa Jacek Saryusz Wolski. Były polityk PO, w rozmowie z tygodnikiem "wSieci" nie pozostawia na byłym premierze suchej nitki. Najbardziej krytykując jego poparcie dla sankcji wobec Polski. W wywiadzie padają ostre słowa i mocne oskarżenia wobec polityki, jaką firmuje obecny przewodniczący Rady Europejskiej. -- MAŁO KTO TUSKA ZNA TAK DOBRZE JAK JSW - Marcin Tulicki. -- POLITYCZNIE MOCNY, WAŻNY DLA DEBATY - Adam Bielan o wywiadzie JSW dla wSieci. -- TO JSW WPROWADZAŁ TUSKA NA SALONY EUROPEJSKIE - Bielan. -- BYĆ MOŻE TUSK WS NS2 SPRZECIWIŁ SIĘ ZBYT PÓŹNO WS NORDSTREAM 2, BOLESNA PRZEGRANA W WAŻNEJ DLA POLSKI I EUROPIE ŚRODKOWEJ SPRAWIE - Tulicki.  -- KUKIZ W PAŁACU PREZYDENCKIM: Paweł Kukiz - w Pałacu Prezydenckim. Rozmowa z prezydentem dotyczyła kształtu zapowiedzianego przez Andrzeja Dudę referendum konstytucyjnego. Ale uwagę mediów przyciągnęły też dzisiejsze zmiany personalne w Pałacu Prezydenckim. Nowym szefa Kancelarii została Halina Szymańska. Pełniąca tę funkcję do tej pory Małgorzata Sadurska, trafiła do zarządu PZU. -- METODY CZYŚCICIELI KAMIENIC PRZYPOMINAŁY METODY MAFII, JOLANTA BRZESKA ZOSTAŁA SPALONA ŻYWCEM W LESIE KABACKIM - Bartłomiej Graczak. -- TEATR JEDNEGO AKTORA - belka. -- FRASYNIUK UDOWADNIA, ŻE JEST OFIARĄ AUTORYTARNEGO RZĄDU: Była próba blokady marszu i szarpanina z policją. W sobotnich zajściach na Krakowskim Przedmieściu udział wziął także Władysław Frasyniuk, który dziś udowadnia, że jest ofiarą represjonowaną przez autorytarny rząd. Fakty są takie, że policjanci nikogo nie pobili, ani nie aresztowali, a po zakończeniu protestu Władysław Frasyniuk spokojnie wrócił do domu. -- NIE WOLNO ZABURZAĆ UROCZYSTOŚCI ŻAŁOBNYCH, TO POZIOM NISZCZENIA WYŻSZYCH WARTOŚCI, TO OCIERA SIĘ O GÓWNIARSTWO - Kornel Morawiecki. -- UCZESTNICY ZA NIC MAJĄ CIERPIENIE RODZIN - Olechowski. -- NIE KRYLI ŻE ICH CELEM JEST ZATRZYMANIE EKSHUMACJI, KTÓRE POKAZAŁY RAŻĄCE BŁĘDY RZĄDU TUSKA - Olechowski. -- ZA PLECAMI FRASYNIUKA STALI ROŚLI DOMOROŚLI OCHRONIARZE - Olechowski. -- WHO LET THE DOGS OUT - podkład pod zdjęcie ubranych w skóry motocyklowe uczestników demonstracji.  -- SCENĘ SWOJEGO SPEKTAKLU OPUSZCZAŁ BYNAJMNIEJ NIE W TOWARZYSTWIE POLICJI - Olechowski. ***** WYDARZENIA POLSATU -- POLSKA, WĘGRY I CZECHY ZOSTANĄ UKARANE ZA ŁAMANIE UNIJNEGO PRAWA I ODMOWĘ PRZYJĘCIA UCIEKINIERÓW Z KRAJÓW OBJĘTYCH WOJNĄ - zapowiedź. -- KE PRZECHODZI OD SŁÓW DO CZYNÓW - Agnieszka Milczarz: Pojutrze wyśle oficjalne listy do Polski, Węgier i Czech. -- O WSZCZĘCIU PROCEDURY JUŻ W PIĄTEK MÓWIŁ JEAN-CLAUDE JUNCKER - Milczarz dalej. -- INFORMACJA Z BRUKSELI BŁYSKAWICZNIE DOTARŁA DO WARSZAWY, NA SPOTKANIE SZEFÓW DYPLOMACJI POLSKI I WĘGIER - Milczarz: W materiale wypowiedź Witolda Waszczykowskiego. -- IM WIĘKSZA PRESJA BRUKSELI, TYM BARDZIEJ NIEUGIĘTE STANOWISKO POLSKI, ALE I CAŁEJ GRUPY WYSZEHRADZKIEJ - Milczarz dalej. -- GRZEGORZ SCHETYNA: Ten konflikt będzie skutkował tym, że znajdziemy się na obrzeżach UE, a potem poza nią. -- KANCELARIA PREZYDENTA MA NOWĄ SZEFOWĄ, DOTYCHCZASOWA PRZESZŁA DO ZARZĄDU PZU - zapowiedź. -- HALINA SZYMAŃSKA PRZYZNAJE, ŻE NOMINACJA BYŁA DLA NIEJ ZASKOCZENIEM - Anna Hałas-Michalska. -- SZERZEJ DO TEJ PORY NIEZNANA, TAKŻE POLITYKOM PARTII RZĄDZĄCEJ - Hałas-Michalska dalej. -- MAŁGORZATA SADURSKA PO POŁUDNIU ZOSTAŁA WICEPREZESEM PZU - Hałas-Michalska. -- NOWA SZEFOWA KANCELARII PREZYDENTA BUDZI POLITYCZNĄ CIEKAWOŚĆ, USTĘPUJĄCA - OGROMNE EMOCJE I NIE CHODZI O PERSONALIA, CO O NOWĄ PRACĘ BYŁEJ SZEFOWEJ KPRP - konkluzja Hałas-Michalskiej. -- ANTONI MACIEREWICZ TWIERDZI, ŻE KOMISJA MILLERA UKRYWAŁA PRAWDZIWE PRZYCZYNY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ - zapowiedź. -- FRANKOWICZE ŻALĄ SIĘ, ŻE ŻADNE POLITYCZNE OBIETNICE W ICH SPRAWIE NIE ZOSTAŁY SPEŁNIONE.

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone