niedziela, 17 lutego 2019 r.  Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
Wiadomości z tagiem Komu  RSS
Wstrząsające wyznanie Kamila Sipowicza: „Kora przeszła piekło, a ja z nią”

Dodano: 12.02.2019 9:14 | 6 odsłon | 0 komentarzy


To pierwszy tak szczery wywiad Kamila Sipowicza po śmierci Kory.

Tagi: Komu
Źródło: polki.pl

STAN GRY: Żakowski: Największą zaletą Wiosny to, że jest i może wbić się między PiS a PO, Szułdrzyński: Wiosna może być jednym z rozgrywających jesienią, Miller: O telefonie od Schetyny uprzedził mnie Czarzasty

Dodano: 11.02.2019 10:34 | 31 odsłon | 0 komentarzy


-- CIMOSZEWICZ O TYM, ŻE NA 90% JEST PRZEKONANY, ŻE BĘDZIE JEDNA LISTA PO-SLD-PSL - 300LIVE:

-- JAROSŁAW KACZYŃSKI W ROZMOWIE Z SIECIAMI O TYM, ŻE CHCIAŁBY, ŻEBY INSTYTUT LECHA KACZYŃSKIEGO MIAŁ POTENCJAŁ TAKI JAK FUNDACJA BATOREGO: “Od wielu lat mam takie marzenie, które jest w pełni legalne, choć może się nie podobać w wielu środowiskach, by Instytut Lecha Kaczyńskiego stał się poważną konkurencją dla Fundacji Batorego. (...) Byłoby to poważne przedsięwzięcie typu ideowego, może coś w rodzaju Fundacji Adenauera, stanowiące istotne zaplecze polskiego patriotyzmu i myśli państwowej".

-- AUSTRIAK NACZYTAŁ SIĘ TEKSTÓW, ŻE JA TU WSZYSTKO MOGĘ - DALEJ PJK: “Inaczej nie mogłem się zachować zarówno z powodów prawno-moralnych, jak i dlatego, że choć czytam o sobie, iż jestem krwawym, faszystowskim dyktatorem, to nie mogę zmusić ani zarządu,ani rady do akceptacji rachunku bez podstaw. Oni szybciej podaliby się do dymisji niż to zaakceptowali. (...) Oni się tu sprowadzili, kupili sobie dom, a ten Austriak doszedł chyba do wniosku, że będzie po prostu z tej inwestycji żył, i to dobrze. Może naczytał się tekstów, z których wynika, że ja tu wszystko mogę. Problem w tym, że nie było podstawy prawnej do zapłaty".

-- LESZEK MILLER PRZEKREŚLA SPEKULACJE - O TELEFONIE OD SCHETYNY UPRZEDZIŁ MNIE CZARZASTY - mówi Kamili Terpiał:

"Dzisiaj brakuje nam bardziej Stasziców niż Rejtanów" - powiedział pan, podpisując deklarację "Koalicja Europejska dla Polski". Kogo widzi pan w roli Staszica?

Staszic kojarzy się z działaniem oświeceniowym, rozważnym, pozytywistycznym i konstruktywnym. W wypowiedziach polityków PiS-u widzę Rejtana, a Staszicem powinna być Koalicja Europejska.

- Cała czy inicjator, lider PO Grzegorz Schetyna?

- Grzegorz Schetyna podjął się bardzo trudnej roli. Nie powinniśmy mu przeszkadzać, tylko pomagać. Cieszę się, że jego koncepcja sprawdza się. Potwierdzają to najnowsze sondaże. Schetyna zadzwonił do mnie i innych premierów z propozycją podpisania deklaracji i wezwania opozycji do wspólnego startu w wyborach.

- Wtedy chwycił pan za telefon i zadzwonił do...?

- Włodzimierz Czarzasty wcześniej uprzedził mnie o takiej możliwości, więc potwierdziłem, że idę na spotkanie.

- Czyli relacje byłego szefa SLD z obecnym nie są takie złe, jak się o nich mówi.

- Różnie bywa, ale nasze relacje są takie, jakie być powinny. Czarzasty stoi przed bardzo trudnymi wyzwaniami”.

-- NIE JEST TAK ŹLE Z MIESZKAŃCAMI PODLASIA, SKORO NARODOWCY MAJĄ PROBLEM Z ZEBRANIEM PODPISÓW - ZUZANNA DĄBROWSKA W RZ: “W sprawie wiceministra Andruszkiewicza, którego media oskarżyły o udział w procederze fałszowania podpisów, pocieszające jest to, że narodowcy mają kłopoty z zebraniem ich 10 000 w Białymstoku. To znaczy, że nie jest jeszcze tak źle z mieszkańcami stolicy Podlasia”.

-- 10 MLD ZŁ OD RZĄDU DLA PODATNIKÓW - Marek Chądzyński, Bartek Godusławski na jedynce DGP: “W rządzie coraz częściej słychać, że nie ma już miejsca na hojne transfery społeczne. Wrócono za to do pomysłów obniżenia danin. Jak ustalił DGP, do premiera Mateusza Morawieckiego trafiły dwie propozycje podatkowe resortu finansów: istotnego zwiększenia kosztów uzyskania przychodu lub stworzenia nowej ulgi w PIT dostępnej dla pracujących. – W sposób ciągły prowadzimy analizy systemu podatkowo-składkowego. Dotyczą one różnych parametrów, m.in. stawek podatkowych, stawek składek, kwoty wolnej, kosztów uzyskania przychodów, kwot odliczanych od podstawy opodatkowania, ulg podatkowych. Nie zapadły decyzje co do ewentualnych zmian w systemie podatkowym – odpowiedziało na nasze pytanie biuro prasowe ministerstwa”.

-- KONIECZNOŚĆ WIOSNY, CZYLI O UPADKU DUOPOLU - JACEK ŻAKOWSKI w GW: “Największą zaletą Wiosny wydaje mi się to, że jest i może wbić się między PiS a PO. Rozbicie tego duopolu to gra warta świeczki. Bo on sprawia, że dominującą treścią polityki staje się straszenie drugą stroną. Walka idzie o to, kto nas kim bardziej przerazi, a nie o to, kto zaproponuje lepsze rozwiązania. Za taką walką chowają się oceany głupoty, niekompetencji, korupcji i lodów kręconych przez polityków lub ich podopiecznych (jak Srebrna czy złodziejska reprywatyzacja)”.

--  SONDAŻ RZ DAJE BIEDRONIOWI 16%, ALE TO IBRIS: PiS 37,1%, PO 21,8% Wiosna 16,2%, SLD z wynikiem 5,2%, PSL 4,8%, Kukiz’ 15 – 4,7%. Nowoczesna 0,6%, Po przeliczeniu na mandaty PiS może liczyć na 226, PO na 121, Wiosna na 85, a SLD na 10.

-- BIEDROŃ MOŻE BYĆ JEDNYM Z ROZGRYWAJĄCYCH JESIENIĄ - MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI W RZ: “Podwojenie poparcia to premia za debiut, ale nawet gdy efekt nowości minie, Wiosna się nie rozpłynie. Jeśli Biedroń będzie prowadził przemyślaną strategię, utrzymując zainteresowanie i ujawniając kolejne szczegóły ze swojego programu, może – kolokwialnie mówiąc – dowieźć wysokie poparcie do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Utrzymanie się na podium polskich partii w majowych wyborach da mu zaś przepustkę do tego, by być jednym z rozgrywających jesienią”.

-- POWRÓT TUSKA MNIEJ ATRAKCYJNY NIŻ PRZED INICJATYWĄ BIEDRONIA - TOMASZ SAWCZUK W KULTURZE LIBERALNEJ: “Idea powrotu Tuska do polityki krajowej „na białym koniu” jest dzisiaj na pewno mniej atrakcyjna niż przed utworzeniem przez Biedronia Wiosny. Osoby, które liczą na nowe otwarcie w polskiej polityce, mają mniej powodów, by czekać na Tuska”.

-- POLE DZIAŁANIA DLA TUSKA ZNACZNIE SIĘ ZMNIEJSZYŁO - KONKLUZJA SAWCZUKA: “Przewodniczący PO doprowadził do sytuacji, w której wybór wygląda następująco: poprzeć Schetynę czy nie? Jeśli komuś taki układ nie odpowiada, to na dzisiaj musi iść z Biedroniem. W jednej kwestii Schetyna i Biedroń działają jednak ręka w rękę. Szef Platformy zręcznie zabezpieczył się przed powrotem Tuska do polskiej polityki. Z kolei powołanie Wiosny ma znaczenie, które nie zostało dotąd wyraźnie dostrzeżone. Otóż dla Donalda Tuska, przynajmniej do czasu wyborów prezydenckich, pole działania w Polsce znacznie się zmniejszyło”. https://kulturaliberalna.pl/2019/02/11/ruch-4-czerwca-tusk-komentarz-sawczuk/ -- BIEDROŃ DZIAŁA NA LUDZI USPOKAJAJĄCO - ADAM WAJRAK W ROZMOWIE Z KRYTYKĄ POLITYCZNĄ: “Podziwiam Biedronia za to, że mówi o ludziach z przeciwnej strony barykady z szacunkiem. Mam w głowie taki obrazek: gdy na jakimś spotkaniu z nim pojawili się narodowcy w koszulkach z napisem „Zakaz pedałowania”, to podszedł do nich i zrobili sobie selfika. Powiedział im: „Łączy nas Polska”. Zdałem sobie sprawę, jak ja bym się zachował w takiej sytuacji, czy jak większość by się zachowała – pewnie pokrzyczelibyśmy „Faszyzm nie przejdzie!”. Natomiast w nim jest coś takiego… co właśnie rozbraja złe emocje. Mówią o nim, że nie jest politykiem nowym – i to prawda, ale jest politykiem, który przeszedł ogromną ewolucję. Pamiętam go jako rozwrzeszczanego gejowskiego działacza, drącego się „Policja mnie bije!”, którego interesowały tylko prawa ludzi LGBT – a dziś mamy współczesnego męża stanu. Drugi taki obrazek, który mam, to gdy stoi przed pełną salą w Sejmie. Cały Sejm rechocze okropnie, jak wtedy gdy Lepper pytał, „czy można zgwałcić prostytutkę”, tylko tych rechoczących są ze dwie setki, bo Biedroń coś powiedział, a im się skojarzyło z jego orientacją seksualną. I on to wytrzymuje. To jest też facet z małego miasteczka, z rodziny przemocowej, który wie, co to jest alkoholizm. A w Polsce jest to bardzo duży problem. Wiążę więc z nim nadzieję na zmianę stylu uprawiania polityki. Ja też trochę spuszczę z tonu, bo mi się czasem wyrywają różne niefajne rzeczy. Biedroń działa na ludzi uspokajająco”.

-- MAMY MAŁO PORYWAJĄCYCH POSTACI A BIEDROŃ JEST NAJBARDZIEJ PORYWAJĄCY - DALEJ WAJRAK: “To dla mnie bardzo ważne – jesteśmy w krytycznym momencie, jeżeli chodzi o Unię Europejską. Zarówno ze względu na to, co się dzieje u nas, jak i na Zachodzie. Nie ja to wymyśliłem, ale polityka to nie jest tylko ciężka praca, to jest też teatr i czarowanie. Wydaje mi się, że szansą dla nas na powrót do głównego nurtu w Europie jest czarujący Robert Biedroń. Taki efekt Obamy czy Trudeau. Bo umówmy się, Grzegorz Schetyna nie porwie tłumów pod Bramą Brandenburską, choćbyśmy go bardzo szanowali. Nie zrobi tego Borys Budka. Może taką postacią byłby Rafał Trzaskowski, ale on jest już prezydentem Warszawy. Mamy mało porywających postaci, a Robert Biedroń jest najbardziej porywającą z nich wszystkich”.

-- KOLEJNY KUBEŁ OBIETNIC - WITOLD GADOMSKI W GW KRYTYKUJE PROGRAM WIOSNY: “Skoro PiS wygrał w 2015 roku dzięki populistyczny hasłom, inne partie uznały, że to najlepsza droga do sukcesu. Nie chodzi, rzecz jasna, o sukces Polski, ale ich ugrupowań. Kolejny kubeł obietnic bez pokrycia wylał się podczas konwencji partii Biedronia, który obiecuje emerytury dla osób, które nie mają odpowiedniego stażu pracy, na takim poziomie jak w Kanadzie (wielokrotnie od Polski bogatszej), transformację energetyki szybszą, niż przeprowadzają Niemcy, które prowadzą ją już od wielu lat, oraz automatyczne skrócenie kolejek do lekarzy specjalistów”. -- MICHAŁ KARNOWSKI O KOMENTARZU ADAMA MICHNIKA PO ŚMIERCI JANA OLSZEWSKIEGO - PRAGNIE UCIEC PRZED OSĄDEM HISTORII: “Dlatego właśnie Adam Michnik napisał to, co napisał. Próbując przytulić pośmiertnie Wielkiego Proroka, którego tak aktywnie zwalczał, stosując wygibasy dzielące życiorys Zmarłego na dwa rzekomo osobne okresy, pragnie uciec przed osądem historii”.

-- KIEDYŚ PRZECZYTAMY TAKIE SAME ZDANIA O LUDZIACH DZIŚ ATAKOWANYCH O OBECNYM OKRESIE POLITYCZNYM - DALEJ KARNOWSKI: “Obserwując te zapierające dech w piersiach ludzi z pewną pamięcią wolty warto powiedzieć, że kiedyś dokładnie takie same zdania, przyznające rację ludziom dziś atakowanym, przeczytamy o obecnym okresie politycznym. Mimo wielu potknięć, wad i słabości (każda zbiorowość ludzka jest ich pełna z natury) generalny wektor prowadzonej dziś polityki państwowej jest świadomym podjęciem zadania przerwanego haniebną nocą 4 czerwca 1992 roku”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI O WYBORZE KOREAŃSKICH TRAMWAJÓW ZAMIAST POLSKICH - NIKT NIE BĘDZIE MÓGŁ POWIEDZIEĆ MIĘDZY JAKIMI PROJEKTAMI DLA POLSKI WYBIERA: “Jest w tym smutnym zdarzeniu jeden mały pożytek: nikt nie będzie mógł w dniu wyborów parlamentarnych powiedzieć, że nie wiedział między jakimi projektami dla Polski wybiera. Stolica Polski jest jasnym potwierdzeniem, że establishmentowi III RP naprawdę chodzi o to, by było, jak było. Sprzedać, co się da, zamknąć, co można (pan Robert Biedroń szykuje taki los dla wszystkich kopalń), a strumienie finansowe i zamówienia skierować poza granice. Na drugim biegunie leży repolonizacja sektora bankowego (przeprowadzona w 2016 roku przez atakowanego chyba właśnie za to Michała Krupińskiego) czy zarządzany przez prezesa Daniela Obajtka PKN Orlen, zwiększający ofertę polskich produktów, inwestujący w niezależne dostawy surowca, odbudowujący polski sektor petrochemiczny. Stawka jest jasna, a tramwaje wybrane dla Warszawy to kolejne jej potwierdzenie. Ludzie III RP nic a nic się nie zmienili”.

-- PIS NA FALI FASZYZMU - MARCIN KĄCKI  w GW: “Ochrona faszystów, nacjonalistów to przyjęta od lat metoda rządów Jarosława Kaczyńskiego. Czy powinna nas więc dziwić ochrona kryptofaszysty Andruszkiewicza? (...) To dziwi najmniej. Ochrona faszystów, nacjonalistów to przyjęta od lat metoda rządów Jarosława Kaczyńskiego. Zaczęło się w 2005 r., gdy PiS wziął do rządu Romana Giertycha, zanim przeszedł on lifting poglądów. Wtedy był tym, który wyjął z muzeum hańby Młodzież Wszechpolską, mumię przedwojennego nacjonalizmu, i odkurzył jej sztandary”. http://wyborcza.pl/7,75398,24446799,pis-na-fali-faszyzmu-rzady-kaczynskiego-od-lat-chronia-nacjonalistow.html

-- FAŁSZYŚCI POD LUPĄ… I OPIEKĄ PROKURATURY - Ewa Ivanowa na jedynce GW: “Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku chcieli postawić wiceministrowi cyfryzacji Adamowi Andruszkiewiczowi zarzut kierowania fałszowaniem podpisów na listach poparcia wyborców. Ale ich przełożeni - jak pokazał reportaż "Superwizjera"TVN 24 - to blokowali. Jeszcze przed emisją reportażu śledztwo przeniesiono do Lublina.

-- LUSTRACYJNA BOMBA POD PREZESEM - Wojciech Czuchnowski w GW: “Na razie IPN nie odpowiedział nam na oficjalne pytanie o te daty. I jeszcze jedno: w czytelni IPN zazwyczaj na akta czeka się przynajmniej miesiąc od momentu zamówienia. Trzy miesiące też nikogo nie dziwią. Jednak akta Kujdy – które według rejestrów znajdowały się w Lublinie – dziennikarze w Warszawie dostali kilkanaście godzin po złożeniu zapotrzebowania.

-- CZUCHNOWSKI O PRZEKONANIU, ŻE ZA SPRAWĄ LUSTRACJI KUJDY STOI MACIEREWICZ: “W PiS i wśród publicystów związanych z partią panuje przekonanie, że za ujawnieniem przeszłości Kujdy stoi Antoni Macierewicz i jego ludzie, którzy mają pełny dostęp do teczek. Powodem ich akcji ma być zdymisjonowanie Macierewicza z funkcji ministra obrony przez premiera Morawieckiego (styczeń 2018), wycinanie jego ludzi ze spółek skarbu państwa (PGZ, PWPW), a w końcu zatrzymanie jego asystenta Bartłomieja Misiewicza”.

-- FAKT O BRATANICY PREZESA: “Karolina Tomaszewska (33 l.), córka bliskiego kuzyna Jarosława Kaczyńskiego (70 l.) to ważna postać afery, która zatrzęsła PiS. To jej mąż, austriacki biznesmen Gerald Birgfellner (57 l.), oskarżył prezesa Prawa i Sprawiedliwości o oszustwo, a wcześniej potajemnie nagrywał biznesowe negocjacje z nim i jego otoczeniem. Karolina brała udział w tych rozmowach jako tłumacz. Nic dziwnego, że wszyscy zadają sobie pytanie, co dzieje się z tą tajemniczą kobietą, kiedy Kaczyński próbuje pozbierać się po ciosie zadanym mu przez najbliższych”.

-- URODZINY: Maciej Sandecki, Marian Zembala, Jan Krzysztof Ardanowski.

Źródło: 300polityka.pl

"Bilans". Komu szkodzi zakaz handlu?

Dodano: 07.02.2019 21:09 | 30 odsłon | 0 komentarzy


Zakaz handlu do poprawki oraz wizyta premier Wielkiej Brytanii w Brukseli - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Paweł Blajer.

Źródło: https:

OBRAZ DNIA: Pochanke: Pytanie czy nie szkoda czasu na krytykę Wiosny, skoro wyborcza jesień jest tak blisko, a żadna koalicja nie jest gotowa, Wiadomości: PO zaniepokojona Wiosną

Dodano: 04.02.2019 21:52 | 40 odsłon | 0 komentarzy


-- LIVEBLOG 300POLITYKI: Sienkiewicz: Związek zawodowy starszych panów, którzy byli w PZPR, czyli SLD i wybitnie sekciarska historia pt. Razem to nie jest żadna lewica. To zawracanie głowy. Wiosna to porządna lewica Kukiz o Wiośnie: Wylansowana krzyżówka SLD z Ruchem Palikota Kukiz: Zazdroszczę Biedroniowi przede wszystkim kasy, którą miał na show na Torwarze Trzaskowski o incydencie przed siedzibą TVP: Jakikolwiek atak na dziennikarza nie powinien mieć miejsca. Jeśli jednak okazałoby się, że była to prowokacja, to były to nieprawdopodobny skandal Trzaskowski o Wiośnie: Jeśli Biedroniowi uda się pozyskać nowych wyborców, którzy nie głosują, to skorzysta cała opozycja. Jeśli będziemy się bili o ten sam kawałek tortu, będzie gorzej ***** WYDARZENIA POLSATU -- ROBERT BIEDROŃ RUSZYŁ W OBJAZD PO POLSCE - zapowiedź. -- CHRYPKA TO WYNIK GODZINNEGO WYSTĄPIENIA W CZASIE WCZORAJSZEJ INAUGURACYJNEJ KONWENCJI NOWEGO UGRUPOWANIA - Grzegorz Kępka. -- ZORGANIZOWANA Z ROZMACHEM NA WARSZAWSKIM TORWARZE IMPREZA BUDZI TEŻ KONTROWERSJE - Kępka dalej: W materiale wypowiedź Adama Bielana, skąd Biedroń wziął pieniądze. -- JESZCZE DALEJ POSZEDŁ ŁUKASZ RZEPECKI, POSEŁ NAPISAŁ LIST DO ROBERTA BIEDRONIA Z LISTĄ PYTAŃ O FINANSOWANIE KONWENCJI - Kępka. -- KOSZT KONWENCJI LIDERZY WIOSNY SZACUJĄ NA 300-400 TYS. ZŁ, A SPRAWOZDANIE FINANSOWE PARTII ZAPOWIADAJĄ NA KONIEC ROKU - Kępka dalej. -- ZNACZNIE WIĘCEJ WĄTPLIWOŚCI BUDZI FINANSOWANIE ZAPOWIEDZI SOCJALNYCH - Kępka. -- POLITYCY WIOSNY KRYTYKĄ I USZCZYPLIWOŚCIAMI SIĘ NIE PRZEJMUJĄ - Kępka dalej. -- ROBERT BIEDROŃ RUSZYŁ DZIŚ W MIESIĘCZNY OBJAZD POLSKI, W TYM CZASIE ODWIEDZI 16 MIAST - Kępka. -- POLICJA PRZESŁUCHUJE OSOBY KTÓRE UCZESTNICZYŁY W SOBOTNIM ATAKU NA MAGDALENĘ OGÓREK - bez materiału: Wspomnienie o tweetach Donalda Tuska i Beaty Mazurek. ***** FAKTY TVN -- ZIMA WASZA, WIOSNA NASZA - MÓWI ROBERT BIEDROŃ POLITYKOM Z WIEJSKIEJ I RUSZA W OBJAZD PO KRAJU - zapowiedź. -- EKONOMIŚCI LICZĄ ILE KOSZTUJĄ JEGO OBIETNICE, ALE LUDZIE, KTÓRZY PRZYCHODZĄ NA SPOTKANIA LICZĄ NA COŚ, CO JEST CHYBA NIEPOLICZALNE - NA JASKÓŁKĘ ZMIANY, BO TAK WIDZĄ BIEDRONIA - Justyna Pochanke. -- TO DLA ROBERTA BIEDRONIA CAŁKOWICIE NOWA ROLA - Arleta Zalewska: Były poseł, były prezydent miasta, dziś w objazd po kraju, na spotkania z wyborcami ruszył już jako lider nowej partii. -- TO BIEDROŃ MOŻE ZAPISAĆ PO STRONIE SWOICH PIERWSZYCH OSOBISTYCH SUKCESÓW - Zalewska dalej: Bo choć w polityce jest od dawna, to właśnie w nim i jego pomyśle na partię oni upatrują alternatywę dla obecnych liderów. -- LIDER PARTII WIOSNA BĘDZIE PRÓBOWAŁ DOTRZEĆ DO TYCH WYBORCÓW, KTÓRZY NIE CHCĄ NA KARCIE DO GŁOSOWANIA STAWIAĆ KRZYŻYKA PRZY ŻADNEJ Z ZASIADAJĄCYCH W SEJMIE PARTII - Zalewska. -- JEŚLI BIEDROŃ, CHOCIAŻBY W DRODZE DO ŁODZI, MIAŁ CZAS BY PRZEANALIZOWAĆ TO, CO PO JEGO WYSTĄPIENIU MÓWILI WCZORAJ UCZESTNICY KONWENCJI, TO WIE ŻE OBOK ZNAKU PLUS PRZY PROGRAMIE NASI ROZMÓWCY STAWIALI CONAJMNIEJ DUŻY ZNAK ZAPYTANIA PRZY KWESTII FINANSOWANIA SKŁADANYCH PRZEZ NIEGO OBIETNIC - Zalewska dalej. -- TO NIE PIERWSZY RAZ, GDY ROBERT BIEDROŃ CHCE BYĆ TWARZĄ ZMIANY W POLITYCE - Zalewska: Najpierw zapowiadał to u boku Janusza Palikota. Jako poseł Twojego Ruchu, potem jako prezydent w Słupsku. -- NA PYTANIA O ŹRÓDŁA FINANSOWANIA NOWEJ PARTII BIEDROŃ MÓWI O WPŁATACH DZIAŁACZY I DARCZYŃCÓW - Zalewska dalej: Sprawozdanie z działalności partii ma przedstawić na koniec roku. -- WIOSNA BIEDRONIA OZNACZA NA JESIENI ZWYCIĘSTWO PIS-U - MÓWI PLATFORMA I NA BIEDRONIA KRĘCI NOSEM, BO IDZIE SAM, A NIE W KOALICJI - zapowiedź. -- PYTANIE CZY NIE SZKODA CZASU NA KRYTYKĘ WIOSNY, SKORO WYBORCZA JESIEŃ JEST TAK BLISKO A ŻADNA KOALICJA NIE JEST GOTOWA - Pochanke. -- OD KILKUDZIESIĘCIU GODZIN ROBERT BIEDROŃ JUŻ NIE MA ZŁUDZEŃ - Krzysztof Skórzyński: Wśród polityków opozycji nie znajdzie swoich kibiców. -- OBRAZOWO TO TAK DZIŚ TO WYGLĄDA POLITYCZNA SYTUACJA PO STRONIE OPOZYCJI, BO SZEF PLATFORMY Z AMBICJAMI I STWORZENIA WSZYSTKICH PARTII POD SZTANDAREM KOALICJI OBYWATELSKIEJ OTRZYMAŁ JASNY SYGNAŁ, ŻE NA TYM ODCINKU Z BIEDRONIEM NIE MA POLA DO DYSKUSJI - Skórzyński dalej. -- SAMODZIELNY START NAJPIERW W EUROWYBORACH, BĘDĄ W MAJU, POTEM W WYBORACH PARLAMENTARNYCH, ODBĘDĄ SIĘ W PAŹDZIERNIKU LUB LISTOPADZIE, ZWALNIA BIEDRONIA Z KONIECZNOŚCI TARGOWANIA SIĘ O MIEJSCA NA LISTACH WYBORCZYCH - Skórzyński: Daje za to szanse pójścia do wyborów z własnym programem i szansę budowania nowej politycznej siły, ale to presja, z którą będzie musiał się zmierzyć Biedroń i jego ludzie. -- OPOZYCYJNY STAN GRY NA PONAD TRZY MIESIĄCE PRZED EUROWYBORAMI WYGLĄDA TAK: - Skórzyński: Platforma, do której przeszła część polityków Nowoczesnej, niewykluczone że zawrze wyborczą koalicję także z SLD. PSL na razie współpracuje z resztą Nowoczesnej i częścią samorządowców. Na razie, bo według naszych informacji negocjacje o ostatecznym połączeniu list są tu bardzo zaawansowane. -- BIEDROŃ Z TYCH UKŁADANEK SIĘ WYPISAŁ W DNIU POWOŁANIA NOWEJ PARTII, ZATEM Z DUŻYM PRAWDOPODOBIEŃSTWEM MOŻNA MÓWIĆ, ŻE TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ UKŁAD SIŁ W OPOZYCJI NA WYBORY - Skórzyński dalej. -- BIEDROŃ MA JUŻ CAŁKIEM BOGATE POLITYCZNE CV - Skórzyński: W SLD był dwa razy kandydatem do samorządu i do parlamentu. U Palikota przetarł się w polityce sejmowej, ale przez ostatnie lata w lokalnej jako prezydent Słupska. ***** WIADOMOŚCI TVP -- PLATFORMA OBYWATELSKA ZANIEPOKOJONA WIOSNĄ - belka: Rusza w objazd po Polsce, promując nowy polityczny projekt. Dziś w Łodzi. Poza tym na mapie jeszcze dwanaście innych, największych, polskich miast. Komu zabierze głosy nowe ugrupowanie Roberta Biedronia? -- ROBERT BIEDROŃ - DZIAŁACZ SPOŁECZNY, POLITYK, SAMORZĄDOWIEC, PRZEZ TRZY LATA W POLITYCZNYCH BARWACH TWOJEGO RUCHU U BOKU JANUSZA PALIKOTA - Marcin Szypszak: W 2014 roku został wybrany prezydentem Słupska. Zapowiadał daleko idące zmiany w mieście, ale jak mówią niektórzy mieszkańcy i lokalni samorządowcy, na zapowiedziach się skończyło. -- MIMO TO OSTATNIE WYNIKI SONDAŻOWE, PUBLIKOWANE JESZCZE NIM WIOSNA BIEDRONIA WESZŁA NA POLITYCZNĄ SCENĘ, WSKAZUJĄ NA TO, ŻE UGRUPOWANIE MOŻE LICZYĆ NAWET NA 10% POPARCIA - Szypszak dalej. -- TO WŁAŚNIE LEWICY, TEJ TWARDEJ I TEJ LIBERALNEJ, BĘDZIE CHCIAŁO ODEBRAĆ NOWE UGRUPOWANIE ROBERTA BIEDRONIA - Szypszak: Chodzi przede wszystkim o SLD i Platformę. -- W MATERIALE PRZYPOMNIENIE O POROZUMIENIU KOALICJI EUROPEJSKIEJ I WSPÓLNYM STARCIE W WYBORACH - RAMIĘ W RAMIĘ PLATFORMA I POSTKOMUNIŚCI. -- MÓWI SIĘ, ŻE NIEDŁUGO DO TEGO EGZOTYCZNEGO GRONA DOŁĄCZY SLD - Szypszak. -- TRWAJĄ PRZESŁUCHANIA KOLEJNYCH OSÓB, KTÓRE ZAATAKOWAŁY MAGDALENĘ OGÓREK - zapowiedź. -- PO TYM ATAKU, MIMO FALI KRYTYKI, NIE TRACĄ REZONU - Marcin Tulicki. -- TAKICH ODPOWIEDZI, CZYLI WYUCZONYCH NA PAMIĘĆ HASEŁ BYŁO WCZORAJ WIĘCEJ - Tulicki dalej. -- Z DRUGIEJ STRONY PRÓBY USPRAWIEDLIWIANIA - Tulicki. -- CI, KTÓRZY ROZMAWIALI [Z TVP], W TYM ATAKU NIE WIDZĄ NICZEGO NIESTOSOWNEGO - Tulicki dalej. -- KTO KONKRETNIE [ZASZCZUŁ], SPRAWDZA POLICJA - Tulicki: Ustalono tożsamość ośmiu osób. Dwie przesłuchano wczoraj. Dziś kolejne. -- W MATERIALE O OSOBACH, KTÓRE UCZESTNICZYŁY W SOBOTNIEJ DEMONSTRACJI PRZED TVP. WYMIENIONE Z IMIENIA I NAZWISKA. -- POLITYCZNA KAMPANIA NIENAWIŚCI RODZI PRZEMOC - zapowiedź: Zorganizowany atak na dziennikarkę Telewizji Polskiej przekroczył wszelkie granice. Niestety dziennikarze są celem agresji i pogróżek już od miesięcy, bo sprawnie działająca Telewizja Polska przekazuje prawdziwe i często niewygodne dla niektórych polityków informacje. Niestety mimo coraz bardziej niebezpiecznych incydentów - są środowiska, którym na eskalacji emocji zależy.

Źródło: 300polityka.pl

Lipiński: Nie miałem bezpośredniego wpływu na zatrudnienie w KGHM Karola Kosa

Dodano: 29.01.2019 19:10 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Nie miałem bezpośredniego wpływu na zatrudnienie w KGHM Karola Kosa - oświadczył wiceprezes PiS Adam Lipiński. Jak zaznaczył, doniesienia "Gazety Wyborczej" na ten temat to próba "bezpodstawnego powiązania" jego osoby z rzekomymi wątpliwościami dot. przetargów w COPI KGHM S.A.

Tagi: Gazeta, KGHM, Komu
Źródło: https:

Lipiński: Nie miałem bezpośredniego wpływu na zatrudnienie w KGHM Karola Kosa

Dodano: 29.01.2019 18:35 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Nie miałem bezpośredniego wpływu na zatrudnienie w KGHM Karola Kosa - oświadczył wiceprezes PiS Adam Lipiński. Jak zaznaczył, doniesienia "Gazety Wyborczej" na ten temat to próba "bezpodstawnego powiązania" jego osoby z rzekomymi wątpliwościami dot. przetargów w COPI KGHM S.A.

Tagi: Gazeta, KGHM, Komu
Źródło: https:

Lipiński: Nie miałem bezpośredniego wpływu na zatrudnienie w KGHM Karola Kosa

Dodano: 29.01.2019 18:12 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Nie miałem bezpośredniego wpływu na zatrudnienie w KGHM Karola Kosa - oświadczył wiceprezes PiS Adam Lipiński. Jak zaznaczył, doniesienia "Gazety Wyborczej" na ten temat to próba "bezpodstawnego powiązania" jego osoby z rzekomymi wątpliwościami dot. przetargów w COPI KGHM S.A.

Tagi: Gazeta, KGHM, Komu
Źródło: https:

Bez Kota w Oberstdorfie. Nowa twarz w pierwszej kadrze skoczków

Dodano: 29.01.2019 18:06 | 31 odsłon | 0 komentarzy


Paweł Wąsek, szósty zawodnik niedawnych mistrzostw świata juniorów, znalazł się kadrze Stefana Horngachera na konkursy Pucharu Świata w skokach na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie - poinformował Polski Związek Narciarski (PZN). 20-latek zastąpił w niej Macieja Kota.

Tagi: Związku, Komu
Źródło: https:

Lipiński: Nie miałem bezpośredniego wpływu na zatrudnienie w KGHM Karola Kosa

Dodano: 29.01.2019 17:50 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Nie miałem bezpośredniego wpływu na zatrudnienie w KGHM Karola Kosa - oświadczył wiceprezes PiS Adam Lipiński. Jak zaznaczył, doniesienia "Gazety Wyborczej" na ten temat to próba "bezpodstawnego powiązania" jego osoby z rzekomymi wątpliwościami dot. przetargów w COPI KGHM S.A.

Tagi: Gazeta, KGHM, Komu
Źródło: https:

Lipiński: Nie miałem bezpośredniego wpływu na zatrudnienie w KGHM Karola Kosa

Dodano: 29.01.2019 17:10 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Nie miałem bezpośredniego wpływu na zatrudnienie w KGHM Karola Kosa - oświadczył wiceprezes PiS Adam Lipiński. Jak zaznaczył, doniesienia "Gazety Wyborczej" na ten temat to próba "bezpodstawnego powiązania" jego osoby z rzekomymi wątpliwościami dot. przetargów w COPI KGHM S.A.

Tagi: Gazeta, KGHM, Komu
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone