wtorek, 16 stycznia 2018 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Kongresy  RSS
STAN GRY: Fried: Polski rząd nie jest antyunijny, Karnkowski: Nie będzie silnego zaangażowania w kampanię Dudy, Wroński o strefach wpływów w dyplomacji

Dodano: 16.01.2018 9:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- SASIN WYKLUCZA: WCZEŚNIEJSZE WYBORY I LIKWIDACJĘ MIN. CYFRYZACJI, NIE WYKLUCZA STARTU JAKIEGO I KARCZEWSKIEGO - 300LIVE:

-- KRRITV PRACUJE NAD WŁASNYM PANELEM POMIARU OGLĄDALNOŚCI:

-- ADMINISTRACJA TRUMPA DOSTRZEGŁA W POLSCE LUSTRZANE ODBICIE - Daniel Fried, były demokratyczny ambasador USA w Polsce w rozmowie z Filipem Puchejdą w Kulturze Liberalnej: “Być może część administracji postanowiła docenić Polskę, ponieważ dostrzegła w niej lustrzane odbicie pewnego narodowego image’u, jaki sama chciałaby widzieć w Stanach Zjednoczonych. W kręgu Trumpa pojawił się pewien antyunijny i eurosceptyczny ton i tu mogło dojść do błędnej oceny polskiej polityki, do nadinterpretacji, polegającej na tym, że uznano obecny polski rząd za w jakimś sensie podobny do amerykańskiego. Moim zdaniem to przesada”.

-- ZDANIEM FRIEDA POLSKI RZĄD NIE JEST ANTYUNIJNY: “To, co chciałem podkreślić, to kwestia tego, czy polski rząd jest antyunijny. Moim zdaniem tak nie jest. Ale i w Polsce, i w Stanach Zjednoczonych, ale też w Wielkiej Brytanii, Francji i w Niemczech, pojawiają się poważne siły polityczne, które mają charakter populistyczny i nacjonalistyczny. Oczywiście, istnieją różnice między tymi krajami, ale podobne są tematy. Musimy więc zadać sobie ogólne pytanie, co się takiego stało na Zachodzie, że mamy do czynienia z tego rodzaju polityką. Mam pewne intuicje na ten temat, ale nie jest to sprawa ani polska, ani amerykańska – dotyczy całego Zachodu”. 

-- PAWEŁ WROŃSKI W GW O STREFACH WPŁYWÓW W DYPLOMACJI: “Obecny podział obowiązków w polityce zagranicznej bardziej przypomina sytuację, jaka funkcjonowała między prezydentem Bronisławem Komorowskim i Radosławem Sikorskim, niż to, co proponował do tej pory prezes PiS. Rząd będzie miał decydujące znaczenie w relacjach europejskich, także z Unią Europejską. Domeną prezydenta będą relacje ze Stanami Zjednoczonymi, ONZ, NATO, współpraca z państwami Trójmorza oraz państwami o ustrojach prezydenckich”. 

-- ZDANIEM ANTONIEGO MACIEREWICZA, POLSKA JEST W NAJLEPSZEJ SYTUACJI OD LAT 30. XX WIEKU - jak mówi w rozmowie z Gazetą Polską: ”Polska jest w bardzo dobrej sytuacji, najlepszej od lat 30. XX w. Nigdy naród nie był tak bardzo zjednoczony wokół realizacji programu politycznego, gospodarczego, społecznego i ideowego jak dzisiaj. A najważniejszym elementem, zawsze rozstrzygającym o sile i słabości Polski, jest korelacja między rządzącymi a rządzonymi. Nigdy nie było tak wielkiego poparcia dla przedstawicieli władzy, jakie dzisiaj ma Prawo i Sprawiedliwość. Równocześnie mamy najbardziej propolską ekipę w Białym Domu i najbardziej propolski skład amerykańskiego Kongresu i Senatu. Polska jest widziana przez wszystkie siły polityczne USA jako fundament bezpieczeństwa Europy. W związku ze zmianami w Niemczech i we Francji to Polska jawi się jako główny punkt odniesienia, jako zwornik bezpieczeństwa NATO, bezpieczeństwa USA i bezpieczeństwa Europy. I to nie są moje sformułowania, ale polityków i generałów amerykańskich”.

-- NIE MOŻEMY SIĘ PODDAĆ SZANTAŻOWI ZE STRONY MOSKWY I UE - MÓWI MACIEREWICZ: “Tego kursu nie należy hamować. Nie możemy się poddać szantażowi ze strony Unii Europejskiej i Rosji, lecz odwrotnie, musimy wykorzystać ten moment. Trzeba pamiętać, że ten dobry czas może minąć”.

-- MACIEREWICZ WS SMOLEŃSKA PRZERZUCA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA PROKURATURĘ: “Tak, jestem przekonany, że tragedia smoleńska zostanie wyjaśniona. (…) Raport techniczny będzie znany wiosną. Jeżeli chodzi o stronę prawną, to zależy od prokuratury. Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego przekazała do prokuratury wiele zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw, które zostały zidentyfikowane podczas prac komisji”. 

-- KRZYSZTOF KARNKOWSKI W GPC PISZE O KILKU ODŁAMACH PRAWICY I WIESZCZY PROBLEMY Z ZAANGAŻOWANIEM DZIAŁACZY W KAMPANIĘ DUDY: “Już teraz zaryzykuję prognozę, że obecny prezydent, o ile będzie kandydatem PiS-u, nie utraci większości głosów wyborców z 2015 r. Tym razem jednak za głosami nie pójdzie tak silne oddolne zaangażowanie w kampanię wyborczą, jakie pamiętamy sprzed dwóch lat. Choć nie przekłada się to na sondaże, internetowe rozmowy (które na pewno w jakimś stopniu oddają emocje spoza sieci) pokazują, że wyborcy „dobrej zmiany” zaczynają się dzielić na kilka obozów. Politycy i media, niezależnie od tego, do którego środowiska jest im dziś bliżej, muszą potraktować to jako sygnał ostrzegawczy. Słabość opozycji może wystarczyć do wygrania wyborów, lecz już niekoniecznie do dokończenia koniecznych dla Polski zmian”. 

-- WPOLITYCE CYTUJE TEKST WALL STREET EUROPE O MORAWIECKIM I SĄDACH:“Celem misji Morawieckiego - stwierdza Nixon - „jest rozbrojenie tej bomby bez jednoczesnego rozmontowania reformy sądownictwa w Polsce, która jak utrzymuje rządząca partia PiS, jest niezbędna aby odbudować zaufanie społeczeństwa do sądownictwa”. Polskie sądownictwo (…) nie zostało poddane żadnym reformom od czasu upadku komunizmu - dodaje Nixon”. 

-- EMILEWICZ MIAŁABY NADZWOROWAĆ SPÓŁKI ENERGETYCZNE? - jak piszą w DGP Bartek Godusławski i Grzegorz Osiecki: “Zgodnie z ustawą pod skrzydła minister Emilewicz trafią . konkurencyjność gospodarki, współpraca gospodarcza z zagranicą, innowacyjność, promocja biznesu w kraju i za granicą. Radio RMF FM podało, że ma nadzorować spółki energetyczne. Nasi informatorzy z otoczenia premiera wskazują jednak, że takiego tematu nie było”.

-- MORAWIECKI ZDANIEM DGP SAM BĘDZIE NADZOROWAŁ PFR: “Dlatego najprawdopodobniej będzie chciał jako szef rządu sprawować bezpośredni nadzór nad podmiotami skupionymi w grupie PFR. Tym bardziej że podzielenie resortu rozwoju i konieczność prowadzenia ustaleń między nowymi ministerstwami oraz resortem finansów może oznaczać powrót do stanu, kiedy instytucje te rywalizowały ze sobą lub ich kompetencje się pokrywały”.

-- GOSPODARKA WODNA ODEBRANA KOWALCZYKOWI - dalej DGP: “Z rozporządzeń wynika, że część kompetencji, i to niemałą, utracił nowy minister środowiska Henryk Kowalczyk. Z jego resortu do ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej trafił dział gospodarka wodna. – To około 20 proc. spraw, jakimi zajmuje się Ministerstwo Środowiska, więc nasz zakres działania został mocno okrojony – przekonuje rozmówca z tego resortu”. 

-- PO DYMISJI W RZĄDZIE WYRZUCĄ LUDZI MACIEREWICZA - Magdalena Rubaj w Fakcie: “. Szef SKW Piotr Bączek sam już podał się do dymisji, a jego miejsce ma zająć Maciej Materka, były funkcjonariusz CBA i były dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w MSWiA. Odejść ma także zastępca Macierewicza wiceminister Bartosz Kownacki (39l.) – do MON może trafić obecny szef sejmowej komisji obrony Michał Jach (67 l.), a także Romuald Szeremietiew (73l.), wiceminister obrony w rządach Jana Olszewskiego (88 l.) i Jerzego Buzka (78l.). – Coś się kroi – przyznał w rozmowie z Faktem Szeremietiew, ale szczegółów nie chciał zdradzić”.

-- OPARA - ZDANIEM FAKTU - STANIE NA CZELE PGZ: “Najważniejsza zmiana dotyczyć Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Nieoficjalnie mówi się o tym, że na czele zbrojeniowego giganta stanąć ma Jakub Opara (40 l.), obecny szef spółki PGE Narodowy, kiedyś bliski współpracownik Lecha Kaczyńskiego”.

-- MACIEREWICZ ZAPOMNIAŁ ZABRAĆ TECZKI Z DYMISJĄ - dalej Fakt: “– Antoni z szalonym wzrokiem już wychodził z Pałacu Prezydenckiego, ale nagle patrzymy, a on zawraca! Okazało się, że zapomniał zabrać teczki z dymisją – opowiada nam jeden z ministrów rządu, który mijał w drzwiach zdymisjonowanego ministra obrony”. 

-- PREMIER WYTNIE WICEMINISTRÓW, MORAWIECKI ROBI PORZĄDKI - Fakt: “Aż 100 wiceministrów pracowało w rządzie Beaty Szydło. Ale Mateusz Morawiecki chce, by było ich mniej”.

-- GAZETA POLSKA O KONIUNKTURALIZMIE PRZYSTĘPUJĄCYCH DO PARTII GOWINA - jak pisze Ryszard Kapuściński: “Ci posłowie, którzy nadal stoją w kolejce, żeby zmienić barwy partyjne i chcą się zapisać do PiS-u, też powoli tracą cierpliwość. Dlatego niektórzy z nich gotowi są współpracować z tak egzotyczną partią, jaką jest partia Wolność. Nie mogę patrzeć na ich codzienne męki, dlatego moja rada jest taka: Spróbujcie zapisać się do partii Porozumienie Jarosława Gowina. Wtedy możecie być pewni, że w najbliższych wyborach, czy to samorządowych, czy parlamentarnych, otrzymacie godne miejsce na listach wyborczych. Nie wiem tylko, co o tych roszadach pomyślą członkowie PiS-u, ale tym się za bardzo nie przejmujcie”. 

-- ZAORANIE OPOZYCJI PRZESTROGĄ - pisze w GPC Igor Szczęsnowicz: “Opozycja prasuje się sama aż miło. Czeka nas w związku z tym nadzwyczaj pomyślna przyszłość. No, chyba że rządzący, uśpieni brakiem liczącej  się konkurencji, pójdą śladem swoich opozycyjnych kolegów z ław poselskich i zaorzą się sami”.  -- CZARNECKI, TRZYMAJ SIĘ - jedynka GPC: “Ważą się losy Ryszarda Czarneckiego jako wiceprzewodniczącego Parlamentu europejskiego. O jego przyszłości mają rozmawiać liderzy czterech ugrupowań w PE z jego przewodniczącym Antoniem Tajanim. Atak na Czarneckiego to efekt jego nieprzejednanego stanowiska w kwestii obrony interesów Polski. Wiceprzewodniczącego PE wsparli czytelnicy „Codziennej”. Na jego adres mejlowy wpłynęły już setki listów”.

-- PRZYWRÓCIĆ POSŁÓW DO PO - pisze naczelny RZ Bogusław Chrabota: “Czy PO ma szansę wyjść z matni? Jest to trudne. Na dłuższą metę partia Schetyny musi umieć wiarygodnie przekonywać, że wciąż jest ruchem obywatelskim reprezentującym szerokie spektrum poglądów od lewa do prawa. A na krótką metę pojednać się z buntownikami i przyjąć ich z powrotem do partii. Bo bez Biernackiego, Fabisiak i Tomczaka z brutalnymi karami za wierność swoim poglądom to już nie będzie ani ta sama partia, ani główna siła opozycji”.

-- TOMASZ KRZYŻAK ANALIZUJE W RZ POLSKIE WYDATKI NA UCHODŹCÓW - NA ŚREDNIM POZIOMIE: “Na pomoc dla nich nie wydajemy wprawdzie tyle co Niemcy (w 2017 r. niemiecki rząd przeznaczył na fundusz dla Syrii 329 mln dol.) czy Wielka Brytania (158,7 mln na ten sam cel w ub.r.), ale są kraje (np. Cypr, Chorwacja, Łotwa, Portugalia), które na ten cel w ciągu minionych trzech lat nie wpłaciły nawet dolara. Polska odprowadziła zaś w 2015 r. 1,2 mln dol., taką samą kwotę w roku 2016, a w ubiegłym – już 1,7 mln. Sukcesywnie zwiększamy też wpłaty na fundusz dla krajów, do których uciekli Syryjczycy. W 2015 r. było to blisko milion dolarów (911 tys.), w 2016 r. – tylko 260 tys., w 2017 r. – 3,5 mln dol”. 

-- ZDANIEM KKZ, KACZYŃSKI CHCE, ŻEBY POLACY NIE INTERESOWALI SIĘ POLITYKĄ, DLATEGO RZĄD MA BYĆ NUDNY: “Jarosław Kaczyński postanowił osłabić stopień emocji. Powołał rząd, który takich emocji wywoływać nie będzie. Przesłanie jest jasne: przestańcie interesować się polityką. Polityką zajmą się nudni, kompetentni fachowcy”. 

-- CZŁONEK KRRITV ODCINA SIĘ OD DECYZJI O KARZE DLA TVN ALE I OD JEJ UCHYLENIA: “Nie identyfikuję się zarówno z decyzją przewodniczącego KRRiT ws. uchylenia kary dla spółki TVN SA, jak i z trybem doprowadzenia do tej decyzji - oświadczył w poniedziałek prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji”. 

-- SZYDŁO O POSZERZENIU 500+: “Niewykluczone, że w 2019 roku uda się poszerzyć obecną formułę programu 500 plus - powiedziała w poniedziałek na spotkaniu w Lesznie (Wielkopolskie) wicepremier Beata Szydło. Jak podkreśliła, wiele będzie zależało od wyników gospodarczych kraju”. 

-- ALEKSANDER HALL O POLITYCE PATRIOTYCZNEGO FRAZESU - pisze w RZ: “Moja konkluzja jest następująca: rządy Prawa i Sprawiedliwości posługują się patriotyczną, godnościową retoryką. Jednak, gdy bliżej przyjrzeć się ich polityce, okazuje się, że pozostaje ona w sprzeczności z polskim interesem narodowym. Skutecznej jego realizacji nie zastąpią patriotyczne  frazesy”.

-- ANDRZEJ ZOLL MÓWI, ŻE LECH KACZYŃSKI INACZEJ ROZUMIAŁ INSTYTUCJE WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI: “Chyba trochę zapomnieli, a poza tym władza u Jarosława Kaczyńskiego jest czymś bardzo kuszącym. On niezwykle wysoko ceni sobie władzę. Tu widzę bardzo dużą różnicę w postawie śp. prezydenta, pana Lecha Kaczyńskiego. On bardzo cenił to rozwiązanie. Byłem świadkiem jego wielu wypowiedzi, które dotyczyły istoty polskiego sądownictwa. Uważał, że rozwiązanie przyjęte w polskiej KRS jest jednym z najlepszych, jakie znane jest na świecie i w Europie. Lech Kaczyński bardzo wysoko cenił też rozwiązania przyjęte w Trybunale Konstytucyjnym, który Jarosław Kaczyński momentalnie zniszczył. Doszło do całkowitego rozejścia postaw tych dwóch osób”. 

-- URODZINY: Dariusz Lasocki, Kasia Kopacz.

Źródło: 300polityka.pl

Pół miliona w 3 minuty! Sport-up 2018

Dodano: 15.01.2018 11:36 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Prawie 40 firm zgłosiło się do konkursu na najlepszy sportowy start-up roku. To pierwsza taka inicjatywa w tej branży w Polsce. 25 stycznia podczas II Kongresu SZLACHETNEJ PACZKI w Krakowie dziesięciu finalistów powalczy o nagrody wartości 500 tys. zł.

Źródło: feedproxy.google.com

Przyszłość pomysłów, pomysły przyszłości. II Kongres Szlachetnej Paczki w Krakowie

Dodano: 14.01.2018 9:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Najbardziej pomysłowi polscy biznesmeni, idealiści, którzy wiedzą, jak zarabiać duże pieniądze, specjaliści z Microsoftu, Facebooka i Allegro oraz konkurs na sportowy start-up roku z pulą nagród wartości pół miliona zł. To wszystko już 25-26 stycznia w Krakowie podczas II Kongresu Szlachetnej Paczki. Radio RMF FM jest głównym partnerem medialnym wydarzenia.

Źródło: www.rmf24.pl

Polityczny plan poniedziałku: konferencja Petru, ślonska godka w Sejmie

Dodano: 08.01.2018 7:28 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Polityczny plan poniedziałku: konferencja Petru, ślonska godka w Sejmie O 10:00 minister Mariusz Błaszczak i wiceminister Jarosław Zieliński wezmą udział w naradzie kadry kierowniczej policji. Odprawa odbędzie się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. O 12:00 odbędzie się konferencja prasowa Ryszarda Petru, na której - jak sam zapowiedział - ogłosi jakie konkretnie działania będzie prowadzić i w jakiej formule. Także o 12:00 odbędzie się debata na temat entolektu śląskiego czy języka śląskiego. Nowoczesna finalizuje prace nad projektem ustawy o nadaniu "ślonskiej godce” statusu języka regionalnego. W poniedziałek do marszałka Sejmu zostanie złożony stosowny projekt ustawy. Debatę poprowadzi Monika Rosa. Na 14:00 zaplanowana jest konferencja podsumowująca debatę. Głos zabiorą Katarzyna Lubnauer, Monika Rosa oraz prelegenci. O 12:30 odbędzie się konferencja rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara. Jej tematem będzie podsumowanie najważniejszych wydarzeń w 2017 roku, w tym wniosków z I Ogólnopolskiego Kongresu Praw Obywatelskich, oraz przedstawienie planów RPO na rok 2018. O 13:00 prezydent Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w spotkaniu z przedstawicielami instytucji obywatelskich oraz organizatorami kampanii społecznych z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei o 17:00 Para Prezydencka weźmie udział w Noworocznym Spotkaniu Polskiej Rodziny Olimpijskiej.

Źródło: 300polityka.pl

"Niewiarygodne spotkanie" w Camp David. Narada republikanów przed wyborami

Dodano: 06.01.2018 22:23 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Donald Trump i przywódcy republikanów odbyli w sobotę naradę w Camp David w sprawie strategii przed wyborami do Kongresu i Senatu USA, które odbędą się jesienią 2018 roku. Trump obiecał, że zaangażuje się w kampanie republikańskich polityków.

Źródło: https:

Republikanów pogrążyły oskarżenia o molestowanie. Demokraci zmniejszają dystans

Dodano: 04.01.2018 8:24 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Dwaj przedstawiciele Partii Demokratycznej zostali zaprzysiężeni na senatorów Kongresu USA. W wyniku tej zmiany zmalała przewaga Partii Republikańskiej w Senacie, która ma teraz tylko o dwa głosy więcej od Partii Demokratycznej.

Źródło: https:

Największa biblioteka świata zmienia zasady archiwizacji tweetów

Dodano: 30.12.2017 12:05 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Do tej pory Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych archiwizowała wszystkie anglojęzyczne wiadomości publikowane na portalu społecznościowym Twitter w USA. Z nowym rokiem instytucja zamierza wprowadzić ostrzejszą selekcję przy wyborze zachowywanych postów.

Źródło: tvn24bis.pl

Rachunek strat. Mec. Hambura: władze samorządowe powinny policzyć zniszczenia wojenne

Dodano: 28.12.2017 12:54 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Zwracamy się do burmistrzów, prezydentów i wójtów w całej Polsce, aby policzyli straty wojenne - powiedział prezes Światowego Kongresu Polaków mec. Stefan Hambura

Tagi: Kongresy
Źródło: samorzad.pap.pl

Kongres USA ostatecznie przyjął reformę podatków

Dodano: 22.12.2017 16:25 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Izba Reprezentantów, izba niższa Kongresu USA, w ponownym głosowaniu w środę ostatecznie przyjęła ustawę o historycznej reformie podatków. Jej przyjęcie jest spełnieniem jednej z podstawowych obietnic wyborczych prezydenta Donalda Trumpa.

Źródło: gosc.pl

Kongres USA ostatecznie przyjął reformę podatków

Dodano: 22.12.2017 15:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Izba Reprezentantów, izba niższa Kongresu USA, w ponownym głosowaniu w środę ostatecznie przyjęła ustawę o historycznej reformie podatków. Jej przyjęcie jest spełnieniem jednej z podstawowych obietnic wyborczych prezydenta Donalda Trumpa.

Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone