poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem Krajową  RSS
Poza preferencją: Przedsiębiorca, który działa tylko w SSE, nie ma prawa do ulgi B+R

Dodano: 16.07.2018 10:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nie można wyjąć części kosztów strefowych i zaliczyć ich do działalności opodatkowanej, aby skorzystać z ulgi na badania i rozwój - stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

Tagi: Krajową
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Mitera o oświadczeniu Iwulskiego: Pochylaliśmy się nad kwestiami stricte prawny. Były braki, które nie pozwalają nam na pozytywną weryfikację

Dodano: 16.07.2018 8:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Mitera o oświadczeniu Iwulskiego: Pochylaliśmy się nad kwestiami stricte prawny. Były braki, które nie pozwalają nam na pozytywną weryfikacjęMy, jako rada, pochylaliśmy się nad kwestiami stricte prawnymi, czyli dokonaliśmy analizy, czy w świetle obowiązujących przepisów pan sędzia Iwulski spełnił te wymogi, o których mowa. Uznaliśmy, to było chyba wyrażone jednogłośnie w naszym stanowisku i głosowaniu, że były braki, które nie pozwalają nam na pozytywną weryfikację. My zatrzymaliśmy się na kwestiach prawnych, natomiast kwestia wcześniejszej przeszłości, nie przesądza, czy tak było, czy nie, ty my tutaj się zatrzymaliśmy” - mówił w „Sygnałach dnia” w radiowej Jedynce rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, Maciej Mitera

Źródło: 300polityka.pl

"Nawet w najczarniejszych snach nam się nie wydawało, że coś takiego może nastąpić"

Dodano: 14.07.2018 18:43 | 24 odsłon | 0 komentarzy


"Czarna lista" sędziów, przygotowana przez posłankę PiS Krystynę Pawłowicz i rozdana członkom nowej Krajowej Rady Sądownictwa była tematem dyskusji w programie "Babilon" w TVN24BiS. - Kiedyś, biorąc udział w projektowaniu nowego państwa w '89 roku, nawet w najczarniejszych snach nam się nie wydawało, że coś takiego może nastąpić - stwierdziła Grażyna Staniszewska, działaczka opozycji w czasach PRL. Barbara Labuda, była ambasador RP w Luksemburgu oceniła, że "mamy rozmontowywanie instytucji, które stanowią trzon państwa".

Źródło: https:

"Jeżeli pan prezydent będzie podejmował rozstrzygnięcia, będziemy o tym informować"

Dodano: 13.07.2018 18:01 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Opinie Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie oświadczeń o woli dalszego orzekania sędziów Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65. rok życia, to bardzo ważny głos, ale niewiążący dla prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział w piątek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Źródło: https:

Sędzia dostał zero głosów od KRS. Wiceszef rady: bardzo sobie cenię Staszka Zabłockiego

Dodano: 13.07.2018 17:10 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Jest znakomitym prawnikiem, świetnym sędzią i moim przyjacielem. Bardzo go sobie cenię - mówił w piątek wiceprzewodniczący nowej Krajowej Rady Sądownictwa Wiesław Johann o Stanisławie Zabłockim. Dzień wcześniej KRS wydała negatywną opinię o dalszym orzekaniu sędziego Zabłockiego w Sądzie Najwyższym. Johann nie chciał komentować tej decyzji.

Źródło: https:

Podatki 2018: Nowe regulacje ws. dodatku kontrolerskiego dla pracowników KAS

Dodano: 13.07.2018 14:52 | 52 odsłon | 0 komentarzy


Przepisy dotyczące przyznawania dodatków kontrolerskich pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej i funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej zostaną uproszczone. Nowe rozporządzenie w tej sprawie zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw i weszło w życie.

Źródło: www.podatki.biz

Kupił koralowce na Ukrainie na prezent. W pudełkach wiózł je do Polski

Dodano: 13.07.2018 13:28 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili próbę przewozu przez polsko-ukraińską granicę w Medyce 17 koralowców o różnych wymiarach o łącznej masie ponad 6,3 kg. To pierwsze od 5 lat zatrzymanie skamieniałej rafy koralowej na przejściach granicznych woj. podkarpackiego.

Źródło: www.rmf24.pl

Szef nowej KRS pytany o "czarną listę" Pawłowicz. "Jadę na mszę"

Dodano: 13.07.2018 12:51 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Krystyna Pawłowicz przygotowała na zeszłotygodniowe posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa listę sędziów, którzy jej zdaniem "donosili na Polskę" w Brukseli oraz brali udział w protestach przeciwko wprowadzanym przez PiS zmianom w sądownictwie. O listę pytany był w piątek szef nowej KRS Leszek Mazur.

Źródło: https:

NOWE ZASADY PRZEDAWNIENIA - DŁUŻNIK UNIKNIE SPŁATY, ALE ZAPŁACI PODATEK

Dodano: 13.07.2018 9:07 | 8 odsłon | 0 komentarzy
Obowiązujące od 9 lipca nowe zasady przedawnienia roszczeń są szczególnie istotne w kontekście Interpretacji Indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 9 maja 2018 r.[1]. Uznano, że w sytuacji, gdy osoba fizyczna nieprowadząca...

Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone