środa, 20 września 2017 r.  Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Wiadomości z tagiem Krajową  RSS
STAN GRY: Krytyka Polityczna chwali PiS za Warszawę, GPC: Dekoncentracja wczesną jesienią, DGP: Prof. Bojańczyk za Bodnara?

Dodano: 20.09.2017 10:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy


-- PREZYDENT POMAGA KOLEDZE Z SLD BUDOWAĆ SMART CITY - jedynka Gazety Krakowskiej: “Spółka, której właścicielem jest Krzysztof Klimczak, były działacz SLD, dostała pełnomocnictwa prezydenta na wykonywanie projektów „inteligentnego miasta”. Ma ona m.in. stworzyć miejską wypożyczalnię aut”.

-- MOŻNA PIS-U NIE LUBIĆ ALE TO PIS DAŁ LOKATOROM NADZIEJE NA ZMIANĘ - pisze na Krytyce Politycznej Beata Siemieniako: “Można PiS-u nie lubić, można mówić, że Komisja Weryfikacyjna jest Komisją Inkwizycyjną i teatrem. Nie zmieni to jednak faktu, że właśnie Prawo i Sprawiedliwość, a nie jakakolwiek inna partia, dało lokatorom i lokatorkom tyle nadziei na zmianę. To PiS czyni niemożliwe możliwym i uchyla decyzje reprywatyzacyjne, które ich skrzywdziły. To PiS publicznie nazywa lokatorów poszkodowanymi, a nie roszczeniowcami żyjącymi na koszt państwa i bezczeszczącymi święte prawo własności”. 

-- AGORA PONOWNIE ZASTAWIŁA SIEDZIBĘ NA CZERSKIEJ - Bankier: “Wpis obciążający księgę wieczystą Czerskiej 8/10 został ustanowiony jako zabezpieczenie limitu kredytowego, jaki Agora otworzyła w DNB Bank Polska. Hipoteka zabezpiecza spłatę wierzytelności banku obejmujące m.in. kapitał, odsetki od kapitału, odsetki za opóźnienie w spłacie kredytu, prowizje i opłaty od kredytu. Umowa dotyczy limitu kredytowego do wysokości 135 mln zł. 

-- WICEMINISTER KULTURY O KALENDARZU DEKONCENTRACJI - jak mówi Paweł Lewandowski w rozmowie z GPC: “Powinniśmy mniej więcej wczesną jesienią zgłosić go do wykazu prac oraz konsultacji społecznych i międzyresortowych. To będzie w zasadzie moment ogłoszenia projektu ustawy. Odbędzie się konferencja prasowa, na której wyjaśnię założenia, cele i rozwiązania legislacyjne oraz odpowiem na pytania dziennikarzy. To bardzo ważny projekt i nie można go zrealizować bez dialogu ze społeczeństwem”.

-- LEWANDOWSKI O WARIANTACH DEKONCENTRACJI: “Na razie  nie  ma projektu  ustawy. Mamy projekty założeń,  różnych  wariantów.  Mogę  powiedzieć,  że koncentracja kapitału na rynku  zasadniczo  dotyczy  trzech  segmentów: pionowego, poziomego  i krzyżowego.  Kiedy  projektuje  się  akt  prawny,  pod  uwagę  bierze  się  wszystkie  możliwości.  Nie  można  więc  powiedzieć,  że coś  znajduje  się  w usta- wie,  bo po pierwsze  jej  nie  ma,  po drugie  – nie  podjęto  jeszcze decyzji co do jej ostatecznego kształtu”.

-- LEWANDOWSKI O MEDIACH NA USŁUGACH KAPITAŁU: “Słowo „media” oznacza tyle co „pośrednik”. Nie może być takiej sytuacji, że media są wyłącznie na usługach kapitału, który według swojego interesu filtruje informacje. Nie twierdzę, że to interes państw właścicieli kapitału, ale to może być np. kształtowanie zachowań konsumenckich. Przez wiele lat mieliśmy tzw. politykę wstydu, a przecież powinniśmy pokazywać, ile sukcesów mamy jako naród”.

-- POSZŁA DO PREZYDENTA, ALE SIĘ NIE CIESZYŁA - tytuł komentarza w DGP (Patryk Słowik): “Pozostaje mieć nadzieję, że mniej doświadczeni koledzy po fachu pani profesor, czyli liniowi sędziowie, mają mniej od niej na głowie. I są bardziej wypoczęci. Nie chciałbym trafić przed ich oblicze i ucierpieć tylko wskutek tego, że akurat byli przepracowani”. 

-- TOMASZ PIETRYGA O GERSDORF - pisze w RZ: “Być może prof. Gersdorf, goszcząc w Pałacu, poszła na daleki kompromis z samą sobą. Trudno bowiem na dłuższą metę stać w rozkroku; deklarując z jednej strony chęć współpracy przy racjonalnych reformach sądownictwa, których zwolennikiem jest prezydent, z drugiej zaś nie akceptując jego postawy wobec TK. Być może Gersdorf dokonała wyboru, kierując się jednak nie koniunkturą, ale dobrem wymiaru sprawiedliwości”.

-- DYREKTOR MARKETINGU ORLENU W TEKŚCIE KONDZIŃSKIEJ O KAMPANII PFN - w GW: “– Nie wiedzieliśmy, że fundacja planuje kampanię „Sprawiedliwe sądy”. Chcemy wyjaśnień – mówi „Wyborczej” Rafał Pasieka, dyrektor ds. marketingu w PKN Orlen. Koncern wpłacił do budżetu PFN 7 mln zł.”

-- PFN TO KLASYCZNY PRZEKRĘT - Agnieszka Kublik na wyborcza.pl: “„To solve” znaczy po angielsku „znaleźć rozwiązanie”. Najwyraźniej firma Solvere nie znalazła ani jednego dobrego rozwiązania. A jedno jest: rozwiązać Polską Fundację Narodową. Tylko że wtedy Solvere również padnie…” 

-- ANTYIMIGRANCKA POLITYKA PIS TRAFIA W POTRZEBY ZWYKŁYCH POLAKÓW - Michał Szułdrzyński w RZ: “PiS potrafi też w wielu kluczowych sprawach szczegółowo analizować społeczne lęki i pragnienia. Jednym z nich jest kwestia bezpieczeństwa. Fakt, że w naszym kraju nie było motywowanego fanatyzmem islamskim zamachu terrorystycznego, sprawia, że subiektywne poczucie bezpieczeństwa rośnie. I choć – znów – jest to niezgodne z polityczną poprawnością ani liberalnymi dogmatami, PiS podkręca antyimigrancką i antyislamską retorykę, idealnie trafiając w potrzeby zwykłych Polaków”.

-- POPARCIE DLA PIS MA BARDZO SOLIDNE PODSTAWY - dalej Szułdrzyński: “Opozycja nie powinna mieć więc złudzeń – poparcie dla PiS ma bardzo solidne podstawy. Dziś może przegrać tylko ze sobą, jeśli arogancją roztrwoni kapitał, który zgromadziło w ostatnich dwóch latach”.

-- ZDANIEM SZUŁDRZYŃSKIEGO WETA DUDY POMOGŁY PIS: “Z kolei pierwsze zauważalne zwiększenie poparcia dla PiS przypada na wakacje 2016 roku (36 proc. w sierpniu). To tuż po szczycie NATO, na którym Barack Obama obiecał przysłanie do Polski amerykańskich wojsk, później powołano komisję śledczą ds. wyjaśnienia afery Amber Gold, a następnie bardzo udane Światowe Dni Młodzieży. Kolejny wzrost poparcia dla PiS zaczął się wiosną, a duży skok nastąpił w czerwcu (37 proc.), by osiągnąć dzisiejsze 40 proc. Związane to było z udaną wizytą Donalda Trumpa i trzema wetami prezydenta Andrzeja Dudy”. 

-- JANICKI I WŁADYKA: OPOZYCJA NA DRODZE DO KLĘSKI - piszą w najnowszej Polityce: “Jakkolwiek by patrzeć, w tej chwili opozycja jest na ścieżce wyborczej klęski. Trudno się dziwić nastrojom zwątpienia. Wyniki sondaży po kryzysie związanym z tzw. reformami sądownictwa, jakie zaproponował PiS, nie pozostawiają wątpliwości. Po wielotysięcznych demonstracjach przeciwko polityce rządu swoje notowania znacznie poprawił prezydent Duda, ale także – bardzo wyraźnie – pozostający z nim w sporze PiS. Straciła natomiast opozycja, która od początku próbowała bronić niezawisłości sądów w Sejmie, włączała się w demonstracje i sama je organizowała”. 

-- WŁODZIMIERZ CZARZASTY O KANDYDATURZE PREZYDENCKIEJ BIEDRONIA - mówi Jackowi Nizinkiewiczowi w RZ: “Robert może być kandydatem, ale najpierw musi powiedzieć, że tego chce. Na razie udaje mu się utrzymać przyjazne i mądre kontrakty ze wszystkimi strukturami lewicowymi. A to już wielka umiejętność. Jeżeli ta polityka nadal będzie mądra, ma szanse na poparcie lewej strony. Teraz przed nim wybory w Słupsku i trzy lata pracy. To dużo. Wszystko się może zdarzyć”.

-- CZARZASTY WYSZYDZA POLSKIEGO MACRONA: “Bo PiS jest konsekwentny, a opozycja się nie szanuje, nie umie ze sobą współpracować i siedząc w studiach telewizyjnych, nie przedstawia wiarygodnej alternatywy. Komentatorzy sceny politycznej zajęli się wymianą liderów PO i Nowoczesnej. Wzorem „Gazety Wyborczej” wskazują, komu wolno więcej. Część środowisk czeka na cud zwany Macronem. Sądząc po notowaniach Macrona, gdyby Francuzi się o tym dowiedzieli, pękliby ze śmiechu”.

-- BORYS BUDKA U KUBY WOJEWÓDZKIEGO: “I zrobiło się naprawdę poważnie. Bo Wojewódzki zapytał swojego gościa, czy nie przeszkadza mu bycie w PO, którą to partię - jego zdaniem - Budka znacznie przerasta”. 

-- ADAM SZOSTKIEWICZ KRYTYKUJE PAWŁA SZEFERNAKERA ZA SŁOWA O OPOZYCJI SZYKUJĄCEJ PROGRAM MECZET PLUS: “PiS będzie straszył uchodźcami tak długo, jak długo strach działa. A działa, dopóki powoduje, że spora część społeczeństwa wierzy, że PiS ochroni Polaków przed dżihadystami. Ale to wiara niczym niepodparta”. 

-- JADWIGA STANISZKIS O PONURYM WDZIĘKU KACZYŃSKIEGO: “Ja nawet go lubię, dostrzegam w nim ten ponury wdzięk kogoś bardzo skrzywdzonego przez los, ale głęboko się z nim nie zgadzam. Myślę, że jest człowiekiem bardzo nieszczęśliwym, myślę też, że jest znacznie wyższy inteligencją niż to, co robi. Przejdzie do historii jako tragiczna postać polskiej polityki”.

-- ZA KILKANAŚCIE LAT TO W OCENIE BĘDZIE CZARNY OKRES - mówi Staniszkis: “Ale wie pani, nie liczą się 4 lata, tylko ocena w perspektywie historycznej i kulturowej, a ta jest fatalna. Za kilkanaście lat, w ocenie, to będzie czarny okres. Zresztą to, co się dzieje, niszczy samych członków PiS, widać to po nich, jak się zachowują, co mówią, wydają się głupsi niż są. To wszystko jest żałosne i myślę, że przetrzymamy to. I pamiętajmy: przy pierwszej okazji, kiedy można będzie pociągać do odpowiedzialności, to powinno to się stać”. 

-- JACEK KARNOWSKI: WG MOJEJ WIEDZY PREZYDENT NIE CHCIAŁ WPŁYWU NA SN - pisze na wpolityce: “I na marginesie jeszcze jedna uwaga: według mojej wiedzy, w czasie prac nad poprzednimi ustawami, przedstawiciele prezydenta nie chcieli, by głowa państwa zyskała uprawnienia dotyczące np. wskazywania składu Sądu Najwyższego. To dlatego tak wiele uprawnień dopisano ministrowi sprawiedliwości - prokuratorowi generalnemu. Nie z zachłanności, ale z konieczności”. 

-- NOWA POSADA MARKA BELKI: “Były prezes NBP, prof. Marek Belka został członkiem rady nadzorczej polskich spółek ubezpieczeniowych z Vienna Insurance Group, donosi serwis finchannel.com. 

-- REFORMĘ GOWINA ZATRZYMA PIS? - Justyna Suchecka w GW.

-- PIS NIE PODOBA SIĘ POMYSŁ GOWINA - Fakt.

-- PREZYDENT ZNÓW GROZI WETEM? - Fakt (Mikołaj Wójcik, Magdalena Rubaj): “– Ten zapis nie podoba się prezydentowi – mówi nam współpracownik Andrzeja Dudy. Na tyle, że głowa państwa rozważa zawetowanie tej ustawy. Byłoby to już kolejne weto prezydenta po jego „nie” dla ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa, Sądzie Najwyższym oraz Regionalnych Izbach Obrachunkowych. Otoczenie głowy państwa daje także jasno do zrozumienia, że Andrzej Duda nie zawaha się przed kolejnymi wetami, jeśli będzie miał zastrzeżenia – w tym kontekście mówi się o zmianach w mediach oraz reformie systemu dowodzenia armią”. 

-- PROF. BOJAŃCZYK ZA BODNARA? - jak pisze Patryk Słowik w DGP: “Dwóch parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości oraz jedna osoba związana z partią wymieniają nazwisko Antoniego Bojańczyka. To profesor Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat, wybitny specjalista w dziedzinie prawa karnego procesowego. Został zgłoszony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako sędzia ad hoc Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Nie jest przy tym wiązany z żadną z partii politycznych. Zapytaliśmy profesora o to, czy wie o tym, że jest wymieniany jako potencjalny kandydat na stanowisko rzecznika, i czy byłby nim zainteresowany. - Bez komentarza - ucina prof. Antoni Bojańczyk”. 

-- PAWEŁ BRAVO O BODNARZE: PRAWO DO WEEKENDU JEDYNYM FUNDAMENTEM NARODOWEJ ZGODY: “Wcześniej, gdy przyjmowano przez aklamację uchwałę na cześć Narodowych Sił Zbrojnych, ławy były pełne. Ten kontrast świadczy, jakiego rodzaju krucjata na naszych oczach się odbywa. A prawo do weekendu okazało się na razie jedynym skutecznym fundamentem narodowej zgody”. 

-- WITOLD GADOMSKI O KORUMPOWANIU ŚRODOWISKA DZIENNIKARSKIEGO PRZEZ SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA - pisze na wyborcza.pl: “Potężnym źródłem pieniędzy korumpujących środowisko dziennikarskie są spółki skarbu państwa, w tym TVP i Polskie Radio. Jedynym sposobem ich odpolitycznienia i skończenia z tymi korupcyjnymi praktykami jest prywatyzacja państwowych molochów”.

-- BRAK PLANÓW ZAGOSPODAROWANIA TO NOWA AFERA WARSZAWSKA - Tomasz Żółciak w DGP: “Oba mechanizmy - dzika reprywatyzacja i patologiczny brak planów zagospodarowania - przez lata mogły się zazębiać. - Tu działa prosty mechanizm. Ktoś wnioskuje o wuzetkę, wykorzystując to, że nie trzeba być nawet właścicielem działki, by taką decyzję otrzymać. Potem, np. wśród deweloperów, szuka się chętnego na teren. Następnie deweloper daje pieniądze, które posłużą do wykupienia od spadkobierców roszczeń do działki i sfinansowania zobowiązań. Na końcu jest się czym dzielić. To kolejna stołeczna patologia - przekonuje nasz rozmówca”. 

-- BARDZO UBODZY EMERYCI - Leszek Kostrzewski na jedynce GW: “Już dwukrotnie więcej emerytów niż rok temu pobiera z ZUS emeryturę niższą niż minimalne świadczenie w wysokości 1 tys. zł brutto. - To ogromny problem społeczny, ci ludzie w końcu się zbuntują - alarmują eksperci”.

-- SOBECKA CHCIAŁA AWANSU DLA SYNA W NIK - Fakt: “– Chodzą plotki, że Tomek miał zostać nawet wiceprezesem w NIK – zdradza Faktowi poseł z sejmowej Komisji do Spraw Kontroli Państwowej. Dodaje, że wielką presję w sprawie awansu miała wywierać Anna Sobecka posłanka PiS i mama pana Tomasza. Ostatecznie jej syn został radcą prezesa i członkiem Kolegium NIK. 4 września odebrał nominację z rąk marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (62 l.)”.

-- KEEP SZCZECIN AND SEND PIS OFF - KOSZULKA SŁAWOMIRA NITRASA MA PONAD 1800 UDOSTĘPNIEŃ NA FB:

-- NIE ŻYJE ANDRZEJ ANANICZ.

-- URODZINY: Paweł Lisicki, Jacek Soska, Jarosław Zieliński, Jan Kanthak, Grzegorz Kurczuk.

Źródło: 300polityka.pl

Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (cz. 4)

Dodano: 20.09.2017 9:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Czwarta część komentarza do przepisów wprowadzających KAS skupiasię przede wszystkim na nowelizacji czterech ustaw: o VAT, Prawo celne, o swobodzie działalności gospodarczej oraz o podatku akcyzowym. Poza omówieniem samych zmian zamieszczamy też kilka uwag związanych z funkcjonowaniem nowych rozwiązań. Jest to szczególnie widoczne w ustawie o VAT, która została istotnie znowelizowana z początkiem 2017 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pieniądze, które trzeba zwrócić byłemu szefowi za finansowanie studiów nie są kosztem

Dodano: 20.09.2017 8:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Podatnik, który musi oddać byłemu szefowi część wydatków za swoje studia, nie zaliczy ich do kosztów podatkowych firmy, którą dopiero planuje otworzyć – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji.

Tagi: Krajową
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Współwłaściciele lokalu osobno dokumentują jego najem

Dodano: 20.09.2017 8:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Najemca nie odliczy VAT z faktury zbiorczej wystawionej przez wszystkich współwłaścicieli nieruchomości – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Tagi: Krajową
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wynajem nieruchomości na doby to działalność gospodarcza

Dodano: 20.09.2017 8:05 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Podatnik, który udostępnia dom na krótkie terminy (dzień, tydzień, miesiąc), uzyskuje przychody z działalności gospodarczej. Ale nie wtedy, gdy oddaje mieszkanie studentom do używania – uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (cz. 4)

Dodano: 20.09.2017 7:27 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Czwarta część komentarza do przepisów wprowadzających KAS skupiasię przede wszystkim na nowelizacji czterech ustaw: o VAT, Prawo celne, o swobodzie działalności gospodarczej oraz o podatku akcyzowym. Poza omówieniem samych zmian zamieszczamy też kilka uwag związanych z funkcjonowaniem nowych rozwiązań. Jest to szczególnie widoczne w ustawie o VAT, która została istotnie znowelizowana z początkiem 2017 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Współwłaściciele lokalu osobno dokumentują jego najem

Dodano: 20.09.2017 1:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Najemca nie odliczy VAT z faktury zbiorczej wystawionej przez wszystkich współwłaścicieli nieruchomości – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Tagi: Krajową
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (cz. 4)

Dodano: 19.09.2017 18:22 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Czwarta część komentarza do przepisów wprowadzających KAS skupiasię przede wszystkim na nowelizacji czterech ustaw: o VAT, Prawo celne, o swobodzie działalności gospodarczej oraz o podatku akcyzowym. Poza omówieniem samych zmian zamieszczamy też kilka uwag związanych z funkcjonowaniem nowych rozwiązań. Jest to szczególnie widoczne w ustawie o VAT, która została istotnie znowelizowana z początkiem 2017 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Współwłaściciele lokalu osobno dokumentują jego najem

Dodano: 19.09.2017 17:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Najemca nie odliczy VAT z faktury zbiorczej wystawionej przez wszystkich współwłaścicieli nieruchomości – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Tagi: Krajową
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wchodzi w życie ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości

Dodano: 19.09.2017 11:45 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Utworzenie Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN), który będzie gospodarował gruntami Skarbu Państwa, przeznaczając je pod budowę mieszkań o atrakcyjnym czynszu - zakłada ustawa, która w poniedziałek wchodzi w życie. Regulacje te będą od tej pory obowiązywały przy realizacji programu Mieszkanie plus (M+).

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone