czwartek, 29 czerwca 2017 r.  Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei
Wiadomości z tagiem Krajowego  RSS
Ok. 73 proc. mikrofirm ma problem z odzyskaniem pieniędzy od kontrahentów

Dodano: 29.06.2017 9:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Niemal 73 proc. mikrofirm ma problem z odzyskaniem pieniędzy od swoich kontrahentów, a co czwarta przyznaje, że opóźnienia w płatnościach utrudniają jej regulowanie własnych zobowiązań - wynika z informacji z Krajowego Rejestru Długów. W efekcie część z nich traci płynność finansową.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera ekspansję polskich firm do Meksyku

Dodano: 28.06.2017 13:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wiedza, kontakty, pomysły i konkretne rozwiązania finansowe dla przedsiębiorców - 27 czerwca Bank Gospodarstwa Krajowego zorganizował w Warszawie śniadanie biznesowe, poświęcone finansowaniu przedsięwzięć na rynku meksykańskim.

Źródło: prnews.pl

STAN GRY: Skarżyński: Neofaszyści huśtają łodzią PiS, Abp. Gądecki: Kościół nie może być jak politycy, Osiecki: Ciepła woda PiS, Szułdrzyński: PiS masuje siniaki

Dodano: 28.06.2017 9:26 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Miller o problemach Tuska z notatką ABW, Błaszczak o winie opozycji i o słowach Mazurek, polityczny plan dnia: 

-- JASIŃSKI DZIŚ PODPISZE W WILNIE POROZUMIENIE KOŃCZĄCE SPÓR Z LITWĄ - umowa partnerska zakłada zmniejszenie kosztów logistycznych rafinerii w Możejkach. Kancelaria rządu Litwy poinformowała we wtorek, że dziś zostanie podpisana uzgodniona umowa partnerska. Udział w uroczystości podpisywania umowy wezmą premier Litwy Saulius Skvernelis, litewski minister transportu Rokas Masiulis, dyrektor generalny LG Mantas Bartuszka i prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński.

-- BEATA MAZUREK TO NAWET JAK NA MARNE STANDARDY POLSKIEJ POLITYKI ZJAWISKO WYJĄTKOWE - Tomasz Walczak w SE: “Beata Mazurek to nawet jak na marne standardy polskiej polityki zjawisko wyjątkowe. Rzeczniczka partii rządzącej, która mówi, co wie, ale nie wie, co mówi. Niczym Lech Wałęsa wydaje się językową optymistką, wierząc, że słowa znaczą to, co chciałaby, aby znaczyły. Stąd nieuczesane myśli, które bezkompromisowo artykułuje, zbyt często zamieniają się w przekazy nie tylko - delikatnie mówiąc - niemądre, ale też niebezpieczne”.

-- MOJE SŁOWA ZOSTAŁY ŹLE ZROZUMIANE - BEATA MAZUREK W SE: “ Moje słowa zostały absolutnie źle zrozumiane. Powiedziałam, że rozumiem, że, jak uczono mnie w szkole, agresja i przemoc zawsze rodzą przemoc. Powiedziałam też, że tego, co stało się w Radomiu, nie popieram, ale rozumiem, dlaczego do takich sytuacji dochodzi. Nie mówiłam, że rozumiem tych, którzy to zrobili”.

-- POLACY PRZECIWNI KORYTARZOM - 61% sie nie zgadza ze stanowiskiem Kościoła, 33% się zgadza - sondaż RZ:

-- JESTEŚMY ŚWIADKAMI BUDOWANIA ATMOSFERY STRACHU - Tomasz Krzyżak w RZ: “Zamiast autentycznego dialogu o problemie jesteśmy świadkami budowania atmosfery strachu oraz narastającej niechęci wobec uchodźców. Mieliśmy już przypadek niewpuszczenia do kościoła dziecka, bo ma inny kolor skóry, oplucia młodej muzułmanki w centrum Lublina. W powszechnym odbiorze uchodźca to muzułmanin i to na dodatek terrorysta, który tylko czeka na odpowiedni moment, by wysadzić się w powietrze”.

-- KOŚCIÓŁ ZAPRZECZYŁBY SWOJEJ MISJI - pisze Krzyżak: “Czy w tej sytuacji Kościół powinien odpuścić sobie naciski w sprawie korytarzy? Nie, bo w ten sposób zaprzeczyłby swojej misji. Nieustannie winien zatem przypominać ewangeliczne wezwanie do pomocy. Prócz tego powinien wykorzystać wszystkie dostępne mu możliwości (a ma ich sporo), by dokładnie wytłumaczyć społeczeństwu, o co chodzi w korytarzach. Winien także unikać sytuacji, które mogłyby stwarzać wrażenie jakiegoś podziału – a ten, niestety, choćby w katolickich mediach jest aż nazbyt widoczny”.

-- WYPOWIEDŹ ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO  w tekście Krzyżaka: „Nawet gdyby 60 czy 80 procent społeczeństwa było przeciwne uchodźcom, Kościół nie może powiedzieć jak politycy: Ludzie tego nie chcą, więc tego nie zrobi". 

-- KACZYŃSKI BĘDZIE RZĄDZIŁ JAK TUSK, NOWA ERA CIEPŁEJ WODY W KRANIE - Grzegorz Osiecki w DGP: “Zbliżający się kongres PiS zapoczątkuje politykę wyciszania sporów politycznych. Ta nowa era ciepłej wody w kranie ma dać rządzącym drugą kadencję W poszukiwaniu sympatii umiarkowanego elektoratu PiS zwróci się w stronę centrum. Ostatnią wojną, przed wkroczeniem w erę pokoju, będzie spór o kształt wymiaru sprawiedliwości i ustawę dekoncentracyjną w mediach”.-- BITWY DO STOCZENIA PRZED POKOJEM - Osiecki w DGP: “Kolejnym polem bitwy będzie rynek medialny. Na jesieni mamy poznać również dokładne zapisy ustawy dekoncentracyjnej. Prace nad nią prowadzi resort kultury. Jak wynika z wypowiedzi polityków PiS, mają być one stosowane maksymalnie szeroko, co może uderzyć w dużych graczy medialnych. Duży koncern prasowy nie powinien mieć największego portalu internetowego - mówi jeden z polityków PiS. W takim przypadku zagraniczne firmy mogą próbować skarg do zagranicznych instytucji, w tym na forum Unii Europejskiej”. 

-- PIS ZACZNIE ROZMASOWYWAĆ SINIAKI - Michał Szułdrzyński w RZ: “kierownictwo PiS doszło do wniosku, że zamiast rozliczeń wewnętrznych, kongres trzeba zmienić w swego rodzaju społeczną terapię. Skoro za rok rusza maraton wyborczy, lepiej teraz, kiedy kończy się proces przejmowania całości władzy łącznie z wpływem na prokuraturę, Trybunał Konstytucyjny, sądownictwo powszechne czy Sąd Najwyższy, zacząć rozmasowywać siniaki, rozładowywać konflikty i spróbować znów sięgać po centrowego wyborcę, który dał PiS wygraną w 2015 roku. Bez niego niemożliwe będzie osiągnięcie wyniku, który pozwoliłby PiS zrealizować swoje największe marzenie – zmienić konstytucję i zbudować nowy ustrój państwa”.

-- PREZYDENT Z PO - IMIGRANCI NA PODWÓRKU - GPC: “To bardzo ważna informacja przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Grzegorz Schetyna ogłosił w Brukseli, że należący do PO prezydenci miast, marszałkowie województw i samorządowcy będą na własną rękę przyjmowali uchodźców, żeby pokazać, iż Polska nie jest antyeuropejska. Które miasta mogą najbardziej obawiać się tej zapowiedzi?”

-- PROTEST CHYBA ZASZKODZIŁ TAKSÓWKARZOM - GPC: “Ministerstwo Rozwoju spodziewa się, że dojdzie do wspólnego stanowiska z resortem infrastruktury w sprawie uregulowania kwestii przewozu osób, a działalność Ubera w Polsce nie zostanie zakazana – poinformowała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz”.

-- TAK PIS POWITA TRUMPA - Agata Kondzińska w GW: “Na powitanie amerykańskiego gościa w Warszawie gotowe są już też Kluby „Gazety Polskiej”. – Wiemy, że na Stadionie Narodowym Ministerstwo Obrony organizuje piknik patriotyczny po przemówieniu Trumpa i mają na niego iść osoby, które zwieziemy do Warszawy – mówi jeden z posłów PiS. Zapytaliśmy w MON o piknik. Resort odpowiedział tylko, że „informacje i zaproszenia dla mediów są publikowane na stronie internetowej MON”. Nic o pikniku nie potrafiła też powiedzieć rzecznik Stadionu Narodowego”.

-- TRUMP NIE POWIE O SĄDACH - polityk PiS w tekście Kondzińskiej: “– Nie sądzę, by prezydent Trump sprawił nam jakąś przykrą niespodziankę i zaczął mówić coś w obronie niezawisłych sądów albo o kryzysie konstytucyjnym w Polsce. Bo z sądami Trump ma też problem u siebie. A przede wszystkim to nie jest Barack Obama – ocenia polityk PiS”.

-- GOWIN PODBIJA STAWKĘ W PIS - Magdalena Rubaj w Fakcie: “Jak twierdzą bliscy współpracownicy prezesa PiS, Kaczyński ma świadomość, że wicepremier dąży do stworzenia silnego nowego bytu politycznego, na czele którego sam stanie. I przypominają słowa prezesa PiS o Gowinie: „Zdradził raz, zdradzi nas”. A na razie wicepremier swoimi harcami podbija stawkę w negocjacjach z PiS: ostatnio jego człowiek został szefem giełdy, o co zabiegał wraz z wicepremierem Mateuszem Morawieckim (48 l.), a inny – wiceprezesem Grupy Azoty. A teraz zacznie się gra o jak najlepszy układ w wyborach samorządowych”.

-- KUKIZ: KURSKI MUSI ODEJŚĆ - Fakt: “Paweł Kukiz (52 l.) złożył do Rady Mediów Narodowych wniosek o niezwłoczne odwołanie szefa TVP Jacka Kurskiego (51 l.). Chodzi o organizację Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Mało tego, lider Kukiz'15 złożył w tej sprawie jeszcze doniesienie do prokuratury!”

-- NEOFASZYŚCI HUŚTAJĄ ŁODZIĄ PIS - Stanisław Skarżyński w GW: “Uwierzywszy we własne kłamstwo, PiS pozwoliło neofaszystom zrobić sobie ten sam numer, który praworządnej Polsce wycięło PiS – huśtają ich łodzią. Biją, obrażają i opluwają, bo w ten sposób wyładowują swoją frustrację. I nie interesuje ich, czy rządzi PiS, czy Platforma Obywatelska. Jeśli PiS się nie obudzi, z rządu nie wylecą Błaszczak i Zieliński, a PiS nie zacznie budować wspólnoty, którą samo zniszczyło, to ci neonaziści im tę łódź wywrócą i sami na nią wlezą. Rewolucja pożera własne dzieci, panie prezesie Kaczyński”.

-- MACIEREWICZ NIE ZAGŁUSZY PRAWDY - Wojciech Czuchnowski w GW: “Sprawa Macierewicza obciąża Jarosława Kaczyńskiego. Przed wyborami jego partia oszukała Polaków, zapewniając, że Macierewicz nie obejmie resortu obrony. Kaczyński złamał tę obietnicę. Dziś pozwala Macierewiczowi niszczyć polską armię, poniżać oficerów i prokuratorów wojskowych, mamić opinię publiczną szaleńczymi teoriami o zamachu w Smoleńsku i obsadzać firmy zbrojeniowe ludźmi pokroju Misiewicza. Teraz Macierewicz ma rozmawiać z prezydentem USA jako polski „minister wojny”. Jest „w przeddzień”. Po książce Piątka jedynym „przeddzień” Macierewicza powinien być „przeddzień dymisji” oraz infamia za szkody wyrządzone polskiej racji stanu”.

-- WYDALI NA 500+, NIE MAJĄ NA DROGI, WIĘC PODNOSZĄ PODATKI - Krzysztof Adam Kowalczyk w RZ: “Pomysł posłów PiS potwierdza, że prawdziwą przyczyną poślizgu w budowie dróg nie jest zmiana unijnej perspektywy budżetowej, ale brak pieniędzy, które obecny rząd przekierował z wydatków rozwojowych na spełnienie socjalnych obietnic wyborczych. Na sam program 500+ wyda w tym roku 23 mld zł, o jedną dziesiątą więcej niż na budowę dróg. A przecież już jesienią pojawią się kolejne wielkie wydatki w związku z powrotem do niższego wieku emerytalnego. Co gorsza, będą trudne do oszacowania, bo nikt nie wie, jaka część z 300 tys. uprawnionych seniorów zechce w tym roku rzucić pracę”. 

-- RADZIWIŁŁ ZAPLĄTAŁ SIĘ W SIEĆ - Zuzanna Dąbrowska w RZ: “Czy to poprawi dostęp obywateli do bezpłatnej ochrony zdrowia? Nie. Gdyby pomysł ministerstwa zbliżony był do dawnej koncepcji Zbigniewa Religi i powstałaby sieć placówek rzeczywiście wiodących, które mogą liczyć na specjalne traktowanie - np. po jednej w województwie - być może wpłynęłoby to na podniesienie standardów. Wpisanie z automatu ponad 90 proc. szpitali na specjalną listę i pozostawienie innych na marginesie to tylko okrojenie państwowej służby zdrowia i ograniczenie dostępu obywateli do usług medycznych. 

-- MORAWIECKI ZADŁUŻY NIEWIDZIALNIE DLA BRUKSELI - Bartek Godusławski i Marek Chądzyński w DGP: “Pilotażowa emisja obligacji skarbowych dla Bankowego Funduszu Gwarancyjnego pozwala Ministerstwu Finansów pożyczyć pieniądze w sposób niezauważalny dla Brukseli”.

-- URODZINY: Alfred Miodowicz, Ryszard Zembaczyński, Krystyna Szumilas, Marek Jurek, Ewa Kierzkowska, Marcin Kowalski.

Źródło: 300polityka.pl

Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera ekspansję polskich firm do Meksyku

Dodano: 28.06.2017 9:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wiedza, kontakty, pomysły i konkretne rozwiązania finansowe dla przedsiębiorców - 27 czerwca Bank Gospodarstwa Krajowego zorganizował w Warszawie śniadanie biznesowe, poświęcone finansowaniu przedsięwzięć na rynku meksykańskim

Źródło: inwestycje.pl

Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera ekspansję polskich firm do Meksyku

Dodano: 28.06.2017 8:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wiedza, kontakty, pomysły i konkretne rozwiązania finansowe dla przedsiębiorców - 27 czerwca Bank Gospodarstwa Krajowego zorganizował w Warszawie śniadanie biznesowe, poświęcone finansowaniu przedsięwzięć na rynku meksykańskim

Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone