sobota, 24 marca 2018 r.  Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Wiadomości z tagiem Lidl  RSS
41 bramek VIVE w kuriozalnym meczu. Niemiecka młodzież upokorzona

Dodano: 24.03.2018 18:40 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów rozgromili Rhein-Neckar Loewen, a właściwie rezerwy niemieckiego klubu - 41:17. Rewanżowy pojedynek w Mannheim wydaje się być formalnością.

Źródło: https:

LM piłkarzy ręcznych: PGE VIVE Kielce rozgromiło niemieckie Rhein Neckar Loewen

Dodano: 24.03.2018 18:28 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów rozgromili Rhein-Neckar Loewen, a właściwie rezerwy niemieckiego klubu, 41:17 (21:8). Rewanżowy pojedynek rozegrany zostanie 1 kwietnia w Mannheim, ale wydaje się być tylko formalnością.

Tagi: Lidl
Źródło: www.rmf24.pl

Pierwszy seryjny 737 MAX 9 przekazany

Dodano: 24.03.2018 15:46 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Lion Air Group stała się pierwszym użytkownikiem samolotów komunikacyjnych Boeing 737 MAX 9.

Źródło: www.altair.com.pl

Powrót do zmienności – eksperci dostosowują portfele w Lidze

Dodano: 23.03.2018 11:32 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Po korekcie z przełomu stycznia i lutego na rynki powróciła dawno niewidziana zmienność. Uczestnicy Ligi Ekspertów mają różne pomysły na odnalezienie się w nowym środowisku

Tagi: Lidl

Pierwszy seryjny 737 MAX 9 przekazany

Dodano: 23.03.2018 9:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Lion Air Group stała się pierwszym użytkownikiem samolotów komunikacyjnych Boeing 737 MAX 9.

Źródło: www.altair.com.pl

Liga angielska: Ibrahimovic nie jest już piłkarzem Manchesteru United

Dodano: 22.03.2018 23:44 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Zlatan Ibrahimovic nie jest już piłkarzem Manchesteru United. Angielski klub rozwiązał kontrakt ze Szwedem ze skutkiem natychmiastowym. Słynny "Ibra" nie wystąpił w żadnym oficjalnym meczu od grudnia z powodu kontuzji.

Tagi: Lidl
Źródło: www.rmf24.pl

Super Orły osłabione. Wystąpią bez kapitana i zdobywcy Ligi Mistrzów

Dodano: 21.03.2018 16:08 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Kapitan piłkarskiej reprezentacji Nigerii John Obi Mikel nie zagra w piątkowym meczu towarzyskim z Polską we Wrocławiu. Pomocnik Tianjin Teda musiał zostać w Chinach, aby zająć się formalnościami związanymi z przedłużeniem pozwolenia na pracę.

Tagi: Lidl, Team
Źródło: https:

STAN GRY: Myślecki: Będzie ostre starcie między grupą reformatorów a aparatem PiS, GPC: Ordo Iuris zgłosi ustawę porządkującą internet, PAD chwali pomysł Mastalerka

Dodano: 20.03.2018 10:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- PAD O POMYŚLE MASTALERKA: BARDZO CIEKAWY, MASTALEREK O TYM, ŻE JAKIEMU BARDZIEJ SIĘ CHCE:

-- SĄDY SĄ DLA LUDZI, NIE DLA CZYŚCICIELI KAMIENIC - KORNEL MORAWIECKI W ROZMOWIE Z ŁUKASZEM PAWŁOWSKIM I FILIPEM RUDNIKIEM W KULTURZE LIBERALNEJ: “Premier ma potencjał. Nie dostrzegam jednak jakiejś wyraźnej wizji. Choć widzę, że premier i PiS idą w kierunku większej solidarności – i ekonomicznej, i międzyludzkiej. Te warstwy, które były ubogie i pozostawione same sobie, dostały wspomożenie w postaci 500+, wcześniejszej emerytury, wyższej stawki godzinowej. A pieniądze na to znalazły się dlatego, że była taka praca i wola polityczna Mateusza, który był wówczas ministrem finansów. Żeby odebrać te pieniądze złodziejom. To jest dobry kierunek. On też rozumie, że istotna poprawa gospodarki nie jest możliwa przy niewydolnej władzy sądowniczej. A te sądy rzeczywiście buksują. Tu potrzebna jest zmiana klimatu. Że sądy są służbą, że są dla ludzi. Nie są po to, żeby robić kasę, służyć politykom i czyścicielom kamienic. Dopóki ta trzecia władza jest chora, to cały organizm państwowy jest źle rządzony. A jeżeli jest źle rządzony, to ludziom się źle powodzi. I Mateusz to dobrze rozumie”.

-- KORNEL MORAWIECKI O ŻYDACH KOLABORUJĄCYCH Z NIEMCAMI: “Panowie wiedzą, kto przepędzał Żydów do warszawskiego getta? Panowie myślą, że Niemcy ich zaganiali do getta? Nie. Żydzi sami poszli, bo im powiedzieli, że tam będzie enklawa, że nie będą mieli z tymi wstrętnymi Polakami do czynienia. A to, że ich potem zagłodzili na śmierć i wywieźli do Treblinki… To tak było! Była taka organizacja – Żagiew – którą stworzyli Niemcy z Żydów, parotysięczna organizacja, gdzie Żydzi donosili na Żydów i Polaków. Jak donieśli, to byli nagradzani. A potem ich wszystkich zamordowano. Kto wyganiał Żydów na Umschlagplatz? Niemcy wyganiali? Nie! Policja żydowska wyganiała na Umschlagplatz!”

-- KORNELOWI MORAWIECKIEMU NIE PODOBA SIĘ POLITYKA ZAGRANICZNA, “KTÓRA USTAWIA POLSKĘ PRZECIW ROSJI: “Tak, zgadzam się, to jest ten dobry kierunek. Ale na przykład polityka zagraniczna mi się nie podoba. Nie tylko PiS-u, ale również PO. Polityka zagraniczna, która ustawia Polskę przeciwko Rosji. Naród polski ustawiony jest przeciwko narodowi rosyjskiemu. Naród rosyjski ustawiony jest przeciwko polskiemu narodowi. Jaki to ma sens? Największym zagrożeniem dla Polski, świata, dla naszej cywilizacji, jest wojna jądrowa. Wrogość między Rosją i Polską nie służy pokojowi. Potrzebujemy odpowiedzialnego zbliżenia między naszymi rządami, między naszymi wielkimi narodami. 

-- WOJCIECH MYŚLECKI PRZEWIDUJE, ŻE BĘDZIE “OSTRE STARCIE MIĘDZY GRUPĄ REFORMATORÓW A APARATEM PIS” - jak mówi Łukaszowi Pawłowskiemu w KL: “Jest przywódcą politycznym już dla pokolenia drugiego powojennego wyżu demograficznego. Przewiduję, że w tym roku będzie ostre starcie między grupą reformatorów a aparatem PiS-u i albo PiS się zacznie reformować, albo grupa reformatorów zostanie zablokowana i wyjdzie lub zostanie wypchnięta poza struktury PiS-u”.

-- MORAWIECKI POWINIEN ŚCINAĆ GŁOWY PRZECIWNIKOM REFORM - MÓWI MYŚLECKI: “Powinien ścinać głowy przeciwników reform. Proszę zwrócić uwagę, że Mateusz wszedł do polityki dopiero w momencie, kiedy nikt nie może go podejrzewać, że on poszedł dla pieniędzy. Żeby sobie jakąś łyżką – większą czy mniejszą – konfitury podjadać. Jest spoza aparatu, nie ma swojej koterii, ma zupełnie inną mentalność niż aparat”.

-- NIE WIADOMO CZY REFORMY ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE PRZEZ REFORMUJĄCE SIĘ PIS, ROZWALONE PIS CZY KOGOŚ INNEGO - DALEJ MYŚLECKI W KL: “Powodzenie Mateusza Morawieckiego nie będzie polegać na tym, czy mu jakaś koteria pozwoli, czy nie, na przeprowadzenie reform, tylko czy prawidłowo zdefiniuje elektorat proreformatorski i czy znajdzie prawidłową komunikację z tym elektoratem. Bo reformy w Polsce zostaną przeprowadzone, prędzej czy później. Tylko nie wiadomo, czy zostaną przeprowadzone przez reformujące się PiS, rozwalone PiS, czy jeszcze kogoś innego”.

-- JEŚLI MATEUSZOWI NIE UDA SIĘ ZREFORMOWAĆ PIS, BĘDZIEMY MIELI CYRK - MÓWI MYŚLECKI: “Proszę wziąć pod uwagę włoską scenę polityczną. Tam były potężne partie o bardzo dużych tradycjach. I gdzie są te partie? Liczy się komik cyrkowy Beppe Grillo, „pięć gwiazdek”, Liga Północna, „bunga bunga” – cyrk na kółkach. Jeśli Mateuszowi Morawieckiemu nie uda się zreformować PiS-u, to będziemy mieli cyrk”.

-- MORAWIECKI MA PREDYSPOZYCJE, BY ZOSTAĆ  CZTWROGWIAZDKOWYM GENERAŁEM W POLITYCE - MÓWI MYŚLECKI: “Mateusz Morawiecki jest ostatnią nadzieją na cywilizowany sposób rozwiązywania problemów Polski. Ma wszelkie predyspozycje, żeby zostać czterogwiazdkowym generałem w polityce, ale jeszcze nim nie jest. Pytanie brzmi, czy on będzie wystarczająco szybko dojrzewał, czy sytuacja będzie się szybciej zmieniać, niż on zdąży dojrzeć. Ale drugiego takiego kandydata nie widzę. No niech go pan porówna z tymi różnymi posłami”. 

-- WICEMINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH BARTOSZ CICHOCKI W DGP MÓWI O REAKCJI NA POLITYKĘ ROSJI: ‘Skoro Rosja nie zawahała się zaatakować w Wielkiej Brytanii, to nie możemy wykluczyć, że zaatakuje w Polsce lub że ofiarą kolejnego ataku padną nasi obywatele. Następny wniosek musi dotyczyć solidarnej reakcji sojuszy, w których pozostaje Londyn. To potwierdzi wiarygodność gwarancji bezpieczeństwa dotyczących także nas”.

-- CICHOCKI O MANIPULOWANIU NOTATKĄ UJAWNIONĄ PRZEZ ONET: “Mam nadzieję, że finał będzie taki, że dziennikarze zaczną krytyczniej podchodzić do prób manipulowania nimi ze strony nieodpowiedzialnych urzędników. Mam nadzieję, że kolejnym etapem będzie śledztwo, które wskaże, czy została ujawniona tajemnica służbowa, ewentualnie państwowa, kto za to odpowiada i że wyciągnięte zostaną konsekwencje wobec takiej osoby. Tu nie chodzi tylko o ujawnienie notatki, ale o manipulowanie jej treścią. W wyniku tego pojawiły się fałszywe stwierdzenia, że grożą Polsce sankcje dyplomatyczne”. 

-- BERLIN MÓGŁBY POSKROMIĆ SWOJĄ SOFT POWER PRZECIW OBOZOWI RZĄDZĄCEMU W POLSCE - MICHAŁ KARNOWSKI: “Oczywiście, mógłby Berlin nieco poskromić swoją „soft power”, zbyt często używaną przeciw obozowi rządzącemu dziś w Polsce, ale może i kiedyś to uczyni. No i mógłby dostrzec, że rosyjsko-niemiecki Nord Stream 2 boleśnie nadwyręża europejskie zaufanie. Kto wie, może i tego się doczekamy”.

-- DO NIEMCÓW DOTARŁO, ŻE OBECNA EKIPA JEST NA DŁUŻEJ - DALEJ KARNOWSKI: “Mimo wszystko, Polska potwierdza swoją pozycję ważnego partnera. Przypomnijmy, że niedawno premier Morawiecki odbył ważną wizytę w Berlinie. Narasta też świadomość, że na tle choćby Włoch, Polska jest stabilnym i proeuropejskim państwem. Do establishmentu niemieckiego dotarło też już, że decyzja Polaków z 2015 roku została wielokrotnie potwierdzona, a obecnie rządząca ekipa jest na dłużej”.

-- POLITYCY OPOZYCJI POWINNI SIĘ POCHOWAĆ DO SWOICH NOREK - DALEJ KARNOWSKI: “Taki stan relacji polsko-niemieckich obala wszystkie tezy opozycji. Polska podmiotowa, jasno stawiająca własne interesy, ale też zdecydowanie bijąca się o dobry kształt Unii, zyskuje, a nie traci. Mniej jest pozorów, więcej prawdziwego partnerstwa. Wizyta Merkel w Polsce, to zaproszenie to współtworzenia reform Unii Europejskiej. Politycy opozycji na czas wizyty kanclerz Angeli Merkel w Warszawie powinni się schować do swoich norek. Jak to było? Kury im prowadzać, a nie politykę robić”. 

-- MERKEL SPRAWDZA WARSZAWĘ - Michał Kot w GW: “Kanclerz Merkel przyjechała w poniedziałek do Polski po objęciu ostatniej swojej kadencji jako kanclerz Niemiec. Berlin chce wiedzieć, czy Warszawa będzie z nim współpracować w Europie”. 

-- ADAM SZOSTKIEWICZ UWAŻA, ŻE WIADOMOŚCI O POWROCIE RZĄDU PIS NA EUROPEJSKIE SALONY SĄ PRZESADZONE: “Poważne traktowanie musi oznaczać poważny dialog z Niemcami i Unią we wszystkich sprawach. Nie tylko w obronie Brytyjczyków przed Rosją i w sprawie Nord Streamu i kryzysu migracyjnego, lecz także w sprawie artykułu 7, czyli naprawienia szkód wyrządzonych rządom prawa w Polsce od 2015 roku. A także reaktywacja współpracy polsko-niemiecko-francuskiej w ramach tzw. Trójkąta Weimarskiego. Postępowanie polskiego rządu w tych sprawach będzie realnym testem pisowskiej gotowości europejskiej. Reszta to polityczny PR obecnej władzy, mający świadczyć o powrocie pisowskiej Warszawy do mainstreamu polityki europejskiej. Wiadomości o powrocie rządu pisowskiego na europejskie salony są mocno przesadzone”. 

-- KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA O POŻYTKACH PRZEMAWIANIA Z KARTKI - pisze w GW: “Nie podejrzewam, że Andrzej Duda faktycznie myśli to, co powiedział, i że faktycznie traktuje Unię Europejską jako zaborcę. Problem jednak w tym, że wszyscy usłyszeli takie, a nie inne słowa. Dlaczego? Powód wydaje się banalny. Prezydent nie panuje nad językiem i pozwala, by swobodny strumień świadomości wiódł go na nieznane wody. (...) Gdyby prezydent wcześniej zobaczył tekst na papierze, może złapałby się za głowę i zrozumiał, że tak nie można. Bo porównanie Unii Europejskiej do zaborów to nawet nie jest metafora. Prezydent Polski przemówił językiem ze słownika eurosceptyków. Może i daleko tu do zestawienia flagi unijnej ze szmatą, ale granica niebezpiecznie się zbliżyła”. 

-- RZĄD ZROBI PREZENT DEWELOPEROM? - tytuł w Fakcie.

-- USTAWA DEWELOPER PLUS DO KOREKTY - tytuł w GW.

-- WIELE KOBIET DOSTAJE ŚWIADCZENIA NA DZIECI, WIĘC REZYGNUJE Z PRACY - DGP.

-- 100 TYSIĘCY KOBIET ZREZYGNOWAŁO Z PRACY - EFEKT 500 PLUS - jedynka GW: “Świadczenie 500+ spowodowało, że gorzej wykształcone kobiety z małych miast, gdzie szanse na dobrą pracę są mniejsze, stają się bierne zawodowo. To ostatni moment na wprowadzenie działań aktywizacyjnych dla matek, aby nie wycofywały się z rynku pracy - wynika z najnowszych badań Instytutu Badań Strukturalnych”. 

-- WG SONDAŻU RZ, POLACY DOBRZE PRZYJĘLI ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE: “Po pierwszej niedzieli ponad połowa (52 proc.) ankietowanych o tej zmianie prawa wypowiadała się pozytywnie – aż 33 proc. zdecydowanie dobrze. Niezadowolenie z zamknięcia sklepów wyraża 41 proc. respondentów (20 proc. zdecydowanie źle). Zdania nie ma 7 proc. badanych. – Ton tej dyskusji nadawała siła lobbingu wielkich sieci handlowych. Dla Polaków sprawa zakazu handlu w niedzielę nie jest wcale priorytetowa – tak wynik sondażu komentuje politolog prof. Rafał Chwedoruk”. 

-- KRZYSZTOF KARNKOWSKI W GPC O BEZKARNOŚCI OSÓB ODPOWIDZIALNYCH ZA NADUŻYCIA: “Popularność PiS‐u na początku istnienia tej partii brała się z obietnicy uporządkowania polskiej rzeczywistości przede wszystkim w tych dwóch punktach, ujętych w nazwie ugrupowania. Wielokrotnie wskazywałem w tym miejscu, że również dziś jej realizacja jest kluczowym elementem utrzymania społecznego poparcia. Z drugiej strony brak determinacji, przedłużająca się bezkarność osób oskarżanych o nadużycia mogą być przyczyną zniecierpliwienia, a nawet zwątpienia elektoratu”.

-- SLD ROŚNIE, BO PLATFORMA STRACIŁA MOC PRZYCIĄGANIA - DALEJ KARNKOWSKI: “Nawet obrona przywilejów dawnych elit, ten patologiczny „konserwatyzm” III RP przestaje trzymać wyborców przy PO i stopniowo kanibalizowanej przez nią Nowoczesnej. Partie te okazały się w tej sprawie zupełnie nieskuteczne, w rezultacie część tracących wpływy środowisk zdaje się zwracać ku swoim dawnym patronom. Stąd sondażowy wzrost SLD i ważna deklaracja Moniki Jaruzelskiej, ogłaszającej wejście do polityki poprzez to właśnie ugrupowanie. Jeszcze rok czy dwa lata temu naturalnym wyborem dla córki dyktatora, tak jak dla wielu osób wywodzących się z komunistycznych elit (Hibner, Cimoszewicz, Rosati), była Platforma Obywatelska, jak się zresztą właśnie dowiedzieliśmy, chętnie umożliwiająca zbrodniarzowi odpoczynek w ośrodkach MON‐u. Platforma straciła jednak swoją moc przyciągania, w wypadku współpracy z Nowoczesną trudno mówić przecież o zdobyciu nowych środowisk”. 

-- MON GUMKUJE MACIEREWICZA - Marek Kozubal w RZ: “MON Mariusza Błaszczaka stara się wyciszać sprawy związane z wojskiem. To oczywiście odreagowanie na chaos, który przez kilkanaście miesięcy wprowadzał Antoni Macierewicz. Ale także przygotowanie gruntu pod zbliżające się wybory samorządowe (w tym roku) i parlamentarne (w przyszłym). Jeżeli celem lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego było zdjęcie tematów okołowojskowych z mediów, to na razie się to udało, ale nie zawsze jest to dobra wiadomość". 

-- GPC O PROJEKCIE ORDO IURIS WPŁYWANIA NA TREŚĆ PORTALI SPOŁECZNOŚCIOWYCH: “Masowe blokowanie kont i usuwanie treści o charakterze religijnym czy patriotycznym – takie działania portali społecznościowych obserwujemy szczególnie, gdy zbliżają się święta narodowe i rocznice ważnych wydarzeń historycznych. Niechlubnym liderem jest tutaj Facebook. Prawnicy Instytutu Ordo Iuris proponują wprowadzenie takich regulacji, które zagwarantują polskim użytkownikom prawdziwą wolność słowa w sieci”. 

-- W SE GLIŃSKI NA ZAKUPACH W SOBOTĘ:

Źródło: 300polityka.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone