piątek, 20 lipca 2018 r.  Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Wiadomości z tagiem Maciej  RSS
Niesłyszący Maciek Gryko w drodze do Nevady

Dodano: 19.07.2018 11:31 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Maciej Gryko, niesłyszący artysta z Olsztyna, zbierał pieniądze na wyjazd do Stanów Zjednoczonych na Burning Man. To wielkie wydarzenie artystyczne na pustyni Nevada. Zbierał i uzbierał założoną kwotę, choć akcja trwa.

Źródło: olsztyn.wm.pl

STAN GRY: Fijołek: Rewia Rostowskiego przypomniała system Tuska, Krzyżak do PiS-u: Może czas wrócić do Berezy Kartuskiej? Wroński: Obywatel traci parasol, który dają mu system prawny i trójpodział

Dodano: 19.07.2018 10:42 | 9 odsłon | 0 komentarzy


-- ROK TEMU, PAD PRZEDSTAWIŁ PIS-OWI ULTIMATUM WS USTAWY O KRS…

-- ANNA SARZYŃSKA O LOBBIES KTÓRE DADZĄ RADĘ KAŻDEJ WŁADZY - pisze na Twitterze:“No i znów mega rozczarowanie. Ani zakazu uboju rytualngo, ani hodowli zwierząt na futra. Są lobbies, które dadzą radę każdej władzy... Ech…”

-- ARDANOWSKI ZMIĘKCZA PRZEKAZ WS USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT ALE PODTRZYMUJE, ŻE PIS ULEGŁ PRESJI LOBBY - 300LIVE:

-- NIEPEŁNOSPRAWNI DOSTALI OD WARSZAWSKIEGO RATUSZA 30 DNI NA WYPROWADZKĘ Z MIEJSKIEGO LOKALU NA NOWYM ŚWIECIE- jak pisze Gazeta Stołeczna.

-- MUNDIAL NIE POMÓGŁ MACRONOWI - Jędrzej Bielecki w RZ: “Nic jednak nie pomogło: opublikowany właśnie przez „Le Figaro” sondaż instytutu Odoxa pokazuje, że już tylko 39 proc. Francuzów ufa głowie państwa, podczas gdy 61 proc. nie aprobuje jego działań. To o 2 punkty procentowe gorszy wynik niż przed rozpoczęciem mistrzostw świata”.

-- MOŻE CZAS WRÓCIĆ DO BEREZY KARTUSKIEJ - IRONIZUJE TOMASZ KRZYŻAK w RZ: “Jeśli rządzący faktycznie obawiają się ludu, a nawet kilkudziesięciu demonstrantów z Obywateli RP, to może trzeba sięgnąć po środki znane z przeszłości? To Józef Piłsudski, do którego dziedzictwa tak chętnie PiS dziś się odwołuje, stał za pomysłem utworzenia w Berezie Kartuskiej obozu odosobnienia dla przeciwników politycznych. Może czas do tego wrócić? Do Berezy można było wysłać wszystkich, „których działalność lub postępowanie daje podstawę do przypuszczenia, że grozi z ich strony naruszenie bezpieczeństwa, spokoju, lub porządku publicznego”, jedynie na podstawie decyzji administracyjnej. Ludzie pojawiający się dziś pod Sejmem wypisz wymaluj podpadają pod zapis ustawy z czerwca 1934 r. Jakiż to problem, by ją przywrócić? Przecież całkiem niedawno PiS udowodniło, że cały proces legislacyjny jest w stanie przeprowadzić w ciągu jednego dnia pracy”.

-- SŁYSZYMY O STRASZNYCH POTWORNOŚCIACH POPEŁNIANYCH PRZEZ SŁUŻBY ZA CZASÓW TUSKA, ALE ŻADNA ZE SPRAWNIE ZAKOŃCZYŁA SIĘ PRAWOMOCNYM WYROKIEM W SĄDZIE - Michał Szułdrzyński w RZ: “Jeśli ktoś z nich popełnił przestępstwo, niech sprawa trafi do sądu. Ale jak na razie od trzech prawie lat słyszymy o sztrasznych potwornościach popełnianych przez służby w czasach Tuska, ale jak dotąd żadna ze spraw nie zakończyła się prawomocnym wyrokiem w sądzie.

-- ANDRZEJ STANKIEWICZ MÓWI SE O ODPOWIEDZIALNOŚCI ROSTOWSKIEGO: “- Miałem takie wrażenie, ale to ucieczka od odpowiedzialności. Od pewnego momentu zaczyna się jednak odpowiedzialność polityczna samego ministra. Nikt przecież nie zarzuca Rostowskiemu, że maczał palce w Amber Gold. Działała jednak bez przeszkód w chwili, w której był ministrem. (...) - Myślę, że jednak jakaś grozi. Rostowski od niej nie ucieknie, bo Ministerstwo Finansów i cała część administracji z Parafianowiczem na czele, czyli jego podwładnym, znacznie się do afery przyczyniła. Gdańska skarbówka nie spisała się zbyt dobrze, mówiąc najdelikatniej. Przyznał to sam Parafianowicz”.

-- REWIA ROSTOWSKIEGO PRZYPOMINAŁA OBLICZE SYSTEMU TUSKA I PO - Marcin Fijołek: “Z każdym kolejnym miesiącem lata 2007-2015 będą zacierać się w pamięci wyborców. To normalny, naturalny proces - inne mamy dziś wyzwania i problemy, ważniejsze sprawy niż sprawy sprzed kilku już lat. A jednak to środowe przesłuchanie przypomniało, jaki system stworzyli Donald Tusk i jego ludzie. Chodzi tutaj nie tylko o martwe w wielu obszarach instytucje państwa, bezradne wobec takich osób jak Marcin P. (a nawet tworzące im dogodne warunki), ale również o styl rządów.

-- DZISIEJSZĄ EKIPĘ JEST ZA CO PUNKTOWAĆ ALE DOPÓKI TO BĘDĄ ROBIĆ TACY LUDZIE JAK ROSTOWSKI CZY SCHEURING TO NOWOGRODZKA MOŻE SPAĆ SPOKOJNIE - konkluzja Fijołka: “Myślę, że dla wahających się wyborców, tych niezaangażowanych, to dzisiejsze spotkanie Rostowskiego z Wassermann było wielkim politycznym plusem dla PiS. I gigantycznym minusem dla Platformy. W środowy klimat w Sejmie wpisali się dodatkowo inni politycy PO, którzy odtrąbili sukces, gdy w dziwnym kordonie wprowadzono pana Pawła Kasprzaka kilka metrów za szlaban przy wejściu na teren dziedzińca sejmowego. Jeśli to jest miara sukcesów i ambicji najsilniejszych dziś partii opozycyjnych, to znikąd szukać nadziei na lepszą przyszłość. Dzisiejszą ekipę rządzącą jest za co krytykować i co punktować, ale dopóki będą to robić tacy ludzie jak Rostowski, Petru czy Scheuring-Wielgus (wwożąca na teren Sejmu osoby… w bagażniku), Nowogrodzka może spać spokojnie i zająć się innymi tematami".

-- ROSTOWSKI TEŻ NIE WYGRAŁ - ŁUKASZ ROGOJSZ NA GAZETA.PL: “Rostowski też jednak nie wygrał tej batalii na słowa i fakty. Jego taktyka ośmieszania PiS-owskich śledczych i samej komisji obróciła się przeciwko niemu i z pewnością nie zjednała Platformie Obywatelskiej poparcia Polaków w sprawie afery Amber Gold. Ci byli raczej zirytowani impertynencją i lekceważącym podejściem byłego polityka, który zdawał się wybornie bawić w świetle kamer”.

-- W TRÓJMIEŚCIU - ROGOJSZ O BARWNYCH CYTATACH JAKO DOROBKU PRZESŁUCHANIA ROSTOWSKIEGO: “Jeśli już szukać jakichś pozytywów wielogodzinnych zmagań Rostowskiego z komisją, to jedynym jest litania barwnych cytatów. Część z nich ma szansę szybko trafić do kanonu polskiej polityki („w Trójmieściu” zajmie poczesne miejsce obok „w Bydgoszczu” tego samego zresztą autora). Tylko, czy naprawdę musimy organizować pochłaniające majątek z budżetu państwa komisje śledcze, żeby przez godzinę pośmiać się z infantylnych dialogów ludzi, którzy z założenia powinni być przecież poważni? Szczerze wątpię”.

-- ZESTAWIENIE KOMENTARZY INTERNETOWYCH DO ZDJĘCIE WASSERMANN Z CHMAJEM:

-- W TYM CHMAJ WSIADAJĄCY DO FERRARI:

-- WYKOŃCZYĆ SN A PÓŹNIEJ WAKACJE - Wojciech Czuchnowski i Agata Kondzińska w GW

-- PO WAKACJACH ZACZNIEMY SIĘ BAĆ - Paweł Wroński w GW:“Prawu i Sprawiedliwości zależy na tym, abyśmy już po wakacjach znaleźli się w Polsce, w której jej władza jest bezkarna oraz wieczna. Tak wielka „wizja” potrafi porwać każdego polityka, tym bardziej polityków PiS. (...) Władza może się czuć bezkarna, skoro prezydent może ułaskawić skazanych prawomocnym wyrokiem, a nawet „zatrzymać postępowanie”. A będzie się czuła jeszcze bardziej bezkarna, gdy nie będzie chętnych, by takie postępowanie rozpocząć i wydać wyrok wbrew woli prezesa. Obywatel zaś straci parasol, który dają mu system prawny i trójpodział władzy”.

-- WITOLD SOKAŁA TŁUMACZY DLACZEGO TRUMP NIE JEST IDIOTĄ - na Gazeta.pl: “Znany nam ład międzynarodowy odchodzi do lamusa. Wspólnota Zachodu pęka, a zachowanie Trumpa jest bardziej skutkiem niż przyczyną tego procesu. Unia Europejska przeżywa kryzys, a jednocześnie rośnie potęga Chin. Problemy różnego rodzaju „chuliganów”, poczynając od radykalnych islamistów, przez reżim północnokoreański, aż po putinowską Rosję, nie znajdują rozwiązań w ramach dotychczasowego paradygmatu. Nad tym wszystkim wisi widmo światowego kryzysu ekonomicznego, którego kolejną odsłonę coraz częściej wieszczą ekonomiści. W tej sytuacji Waszyngton stawia na ucieczkę do przodu i kalkuluje: najważniejsze są interesy amerykańskiej gospodarki, trzeba więc wywołać – i wygrać! – wojnę ekonomiczną z Chinami. Reszta to tylko narzędzia. Rosja jest w tej układance tylko jednym z dostępnych zasobów, które lepiej mieć po swojej stronie, niż pozostawić rywalom”.

-- SOKAŁA O ULEGŁOŚCI OBAMY WOBEC ROSJI:“Warto przypomnieć, że jednak to Trump – niezależnie od swych niezręcznych zachowań na konferencji w Helsinkach i innych grzechów – prowadzi wobec Kremla bodaj najbardziej asertywną politykę spośród wszystkich prezydentów po Ronaldzie Reaganie. Wobec tego, jeśli już mamy podejrzewać go o bycie szantażowanym hakami przez jakiś wywiad, to raczej nie GRU otwiera listę podejrzanych. Pamiętajmy też, że rosyjscy lobbyści wspierali hojnie Clinton Foundation, zaś wspominany przez niektórych z sentymentem Obama potrafił puszczać oko do Dmitrija Miedwiediewa i – nie zdając sobie sprawy z włączonego mikrofonu – obiecywać Rosjanom „większą elastyczność” po reelekcji. Dlatego, zamiast wybrzydzać, lepiej poszukujmy skutecznej instrukcji obsługi Ameryki. Ameryki takiej, jaka jest, a nie takiej, jaką sobie wymarzyliśmy”.

-- BUNT PRACOWNIKÓW AMAZONA - Adriana Rozwadowska w GW:“- Opiekuję się wieloma zatrudnionymi w Sadach. Skarżą się na skrajne wyczerpanie, bezsenność mimo zmęczenia, mają stany depresyjne. W pracy pokonują kilometrowe trasy w nieergonomicznym obuwiu. Zgłaszają się z krwawiącymi ranami stóp, owrzodzeniami. Po stopach niemal bezbłędnie rozpoznaję, kto przyszedł z Amazona - opowiada lekarz pierwszego kontaktu z Poznania (chce pozostać anonimowy). - Wypisuję im zwolnienia, ale nie chcą brać, bo L4 często oznacza zwolnienie z pracy”

-- LEŚNICY WŚCIEKLI NA RZĄD - jedynka GW: “- Głosowaliśmy na was, a teraz robicie to samo co PO! - krzyczeli leśnicy do ministra środowiska. Poszło o oddanie terenów Lasów Państwowych pod program "Mieszkanie Plus". Rząd się ugnie?”

-- ŻONA TARGA SIATKI ZA JAKUBIAKA - SE:

-- URODZINY: Maciek Grabowski, Paweł Rybicki, Stanisław Piotrowicz, Radomir Wit.

Źródło: 300polityka.pl

OBRAZ DNIA: Fakty: Tryb przesłuchania odpowiadał Rostowskiemu, Wydarzenia o przesłuchaniu: Złośliwości, arogancja i uciekanie od tematu, TVP: Rząd PO działał sprawnie likwidując stocznie i kopalnie

Dodano: 18.07.2018 21:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy


-- MINISTER ROLNICTWA W OBECNOŚCI PREMIERA POTWIERDZA WYCOFANIE SIĘ PIS Z ZAKAZU ZABIJANIA ZWIERZĄT NA FUTRA --  -- LIVEBLOG 300POLITYKI: Rostowski: Teraz mamy do czynienia z GetBack na pięciokrotnie wiekszą skalę niż Amber Gold Rostowski: Wassermann powiedziała jasno, jakie są cele PiS-u. Wprowadzenie systemu de facto jednopartyjnego Ardanowski: Wycofujemy z Sejmu ustawę, która zabrania uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych Petru: Startujemy ze zbiórką podpisów pod rejestracją partii. Jak deklarowałem, szeroka działalność po wyborach samorządowych Mazurek: Przemysław Marchlewicz usunięty z szeregów PiS Sejmowa komisja negatywnie zaopiniowała poprawki dot. dożywotniego zatrudnienia sędziów TK, NSA i SN PMM: Polska gospodarka, mając dobrych partnerów po stronie samorządów, może być silna polskim rolnictwem PMM: Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki bez silnego polskiego rolnictwa Dyrektor CIS: Dla zapewnienia porządku, wydawanie jednorazowych kart wstępu zostało zawieszone. Zmiany są tymczasowe i nie dotyczą przedstawicieli mediów Sejm kończy prace nad projektem zmiany ordynacji do PE ***** FAKTY TVN -- I PREZES SN ZJAWIA SIĘ O 9 RANO W PRACY I MÓWI: JESTEM PREZESEM DO 2020 ROKU I NIKT TEGO NIE ZMIENI - zapowiedź. -- BYĆ MOŻE TO JEDEN Z OSTATNICH JEJ PRZYJAZDÓW DO PRACY - Katarzyna Kolenda-Zaleska. -- BYĆ MOŻE TO TEŻ OSTATNIE JEJ DNI W TYM GABINECIE - Kolenda-Zaleska dalej: Małgorzata Gersdorf nie ma złudzeń, że władza pozwoli jej nadal tu zostać. Najwyżej, jak uważa, do połowy sierpnia. -- PIS WYRAŹNIE PRZYSPIESZYŁ I ZGŁOSIŁ PIĄTĄ JUŻ NOWELIZACJĘ USTAWY O SN, KTÓRA MA UMOŻLIWIĆ SZYBKIE OBSADZENIE WOLNYCH STANOWISK W TYM SĄDZIE - Kolenda-Zaleska: Tak szybkie, by spośród tych nowych sędziów prezydent mógł wybrać nowego prezesa. -- PIS NAWET NIE UKRYWA, ŻE CHCE JAK NAJSZYBCIEJ POZBYĆ SIĘ PREZES GERSDORF I OBSADZIĆ NOWYMI SĘDZIAMI SN - Kolenda-Zaleska dalej: Taki jest cel ustawy. -- PIS W EKSPRESOWYM TEMPIE ZGŁOSIŁ USTAWĘ I BŁYSKAWICZNIE JĄ UCHWALI - Kolenda-Zaleska: To reakcja władzy na zapowiedzi sędziów, że będą gremialnie zgłaszać swoje kandydatury do SN, a rozpatrzenie tych kandydatur trwałoby na tyle długo, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości mógłby ustawę ocenić. Teraz nie zdąży. -- PIS NIE UKRYWA, ŻE TAKI JEST WŁAŚNIE ZAMYSŁ - NIE DOPUŚCIĆ DO DECYZJI UNIJNEGO TRYBUNAŁU - Kolenda-Zaleska dalej. -- WŁAŚNIE Z POWODU SEJMOWEGO PRZYSPIESZENIA, MAŁGORZATA GERSDORF PRZERWAŁA URLOP I WRÓCIŁA DO PRACY - Kolenda-Zaleska. -- JEDNAK JEJ PÓJŚCIE NA URLOP, GDY WŁADZA WYSŁAŁA JĄ W STAN SPOCZYNKU, WYWOŁAŁ KONSTERNACJĘ, POWRÓT ZADOWOLENIE - Kolenda-Zaleska dalej: Wróciła także dlatego, że chciała bronić sędziego Iwulskiego. -- WRÓCIŁA, ALE MA POCZUCIE, ŻE WALKA SĘDZIÓW POWOLI SIĘ KOŃCZY - Kolenda-Zaleska. -- WŁADZA OTWARCIE GROZI GERSDORF, ŻE JEŚLI BĘDZIE PODEJMOWAĆ DECYZJE LUB WYSTĘPOWAĆ W ROLI I PREZES, DOSTANIE DYSCYPLINARKĘ - Kolenda-Zaleska dalej. -- JACEK ROSTOWSKI PRZED KOMISJĄ AMBER GOLD - zapowiedź. -- W WIELU GODZINACH TEGO TYPU DYSKUSJI LEDWO SIĘ PRZEBIJAŁY TAKIE KONKRETNE INFORMACJE - Jakub Sobieniowski: W materiale wypowiedź Jacka Rostowskiego o notatce gen. Bondaryka. -- GDYBY, SZCZEGÓLNIE PRZEWODNICZĄCA KOMISJI, OGRANICZYŁA SWOJE KOMENTARZE I WNIOSKI PRZED ZAKOŃCZENIEM PRZESŁUCHANIA, TO BYŁOBY WIĘCEJ CZASU NA ROZWINIĘCIE TEGO - Sobieniowski dalej: W materiale wypowiedź Rostowskiego o Amber Gold. -- BEZ TEGO TYPU ZACHOWAŃ PRZEWODNICZĄCEJ WOBEC PEŁNOMOCNIKA ŚWIADKA, KTÓRY MA ZŁAMANĄ NOGĘ, BARDZIEJ WYBRZMIAŁYBY PYTANIA I ODPOWIEDZI, DLACZEGO PO INFORMACJI O PIRAMIDZIE FINANSOWEJ, MINISTER FINANSÓW NIE WYSŁAŁ ABSOLUTNIE WSZYSTKICH SŁUŻB SKARBOWYCH PRZECIW NIEJ  - Sobieniowski: W materiale pokazano, jak Małgorzata Wassermann kazała podejść Markowi Chmajowi i wziąć protokół. -- TEN TRYB PRZESŁUCHANIA NAJWYRAŹNIEJ ODPOWIADAŁ TAKŻE JACKOWI ROSTOWSKIEMU - Sobieniowski dalej. -- TAKIE PYTANIA [BARTOSZA KOWNACKIEGO] I ODPOWIEDZI SKUTECZNIE ZACIERAŁY PYTANIA WAŻNIEJSZE, JEŚLI NIE NAJWAŻNIEJSZE - Sobieniowski. -- WE WRZEŚNIU TA KOMISJA NAJPRAWOPODOBNIEJ PRZESŁUCHA DONALDA TUSKA - Sobieniowski dalej. -- OBYWATELE ZNÓW PRZED SEJMEM, W OBRONIE WOLNYCH SĄDÓW I W PROTEŚCIE PRZECIWKO ZATRZASKIWANIU SEJMOWYCH DRZWI - zapowiedź. -- TO MIAŁ BYĆ PROTEST NA TZW. ZIEMI ZAKAZANEJ, CZYLI NA DZIEDZIŃCU SEJMOWYM - ZDANIEM MANIFESTUJĄCYCH, BEZPRAWNIE ZAMKNIĘTYM PRZEZ MARSZAŁKA SEJMU - Maciej Knapik. -- POLICYJNE BARIERKI I POSŁOWIE OPOZYCJI, KTÓRZY PRÓBOWALI WPROWADZAĆ LUDZI NA TEREN PARLAMENTU - Knapik dalej. -- PIKIETA TRWAŁA PRZEZ CAŁY DZIEŃ, CHWILAMI MNIEJ, CHWILAMI BARDZIEJ LICZNA - Knapik. -- GDY POSŁOWIE OPOZYCJI BYLI NAGRADZANI BRAWAMI, TYCH Z PIS-U WITANO OKRZYKAMI “HAŃBA” I “ZDRAJCA” - Knapik dalej. -- KANCELARIA SEJMU WSTRZYMAŁA WYDAWANIE PRZEPUSTEK JEDNORAZOWYCH - Knapik. -- OSTATECZNIE KILKU PIKIETUJĄCYM UDAŁO SIĘ DOSTAĆ NA TEREN SEJMU - Knapik dalej. -- PRACE NAD USTAWAMI SĄDOWYMI PRZENIESIONO JUTRO, ZDANIEM PIKIETUJĄCYCH CELOWO, BY OSŁABIĆ PROTESTY - Knapik. ***** WIADOMOŚCI TVP -- ZMNIEJSZENIE KOSZTÓW PRODUKCJI - TO GŁÓWNE ZAŁOŻENIE RZĄDOWEGO PLANU DLA WSI, KTÓRY MA POMÓC ROLNIKOM - zapowiedź. -- GERSDORF BRONI SĘDZIEGO  STANU WOJENNEGO - belka. -- TO BEZPRECEDENSOWA NAPAŚĆ NA SĘDZIEGO JÓZEFA IWULSKIEGO - TAK PROF. MAŁGORZATA GERSDORF BRONI SĘDZIEGO SN. BYŁA I PREZES ZABIERA GŁOS, BO NADAL UWAŻA SIĘ ZA I PREZES - zapowiedź: To bezprecedensowa napaść na sędziego Józefa Iwulskiego - tak profesor Małgorzata Gersdorf broni obecnego sędziego Sądu Najwyższego, który - jak się okazało - orzekał w stanie wojennym i służył w komunistycznym kontrwywiadzie. Była pierwsza prezes Sądu Najwyższego zabiera głos - bo nadal czuje się pierwszą prezes. Z czym absolutnie się nie zgadzają politycy Prawa i Sprawiedliwości. -- PROF. GERSDORF ZNÓW W SĄDZIE NAJWYŻSZYM. WRÓCIŁA Z URLOPU, KTÓREGO NIE WZIĘŁA - Bartłomiej Graczak. -- PROF. GERSDORF IGNORUJE ZAPISY USTAWY O SĄDZIE NAJWYŻSZYM - Graczak. -- NOWE PRZEPISY ODRZUCAJĄ NIEKTÓRZY SĘDZIOWIE I NAWOŁUJĄ DO PROTESTÓW - Graczak. -- DLA PROF. GERSDORF NIE MA ZNACZENIA FAKT, ŻE SĘDZIA IWULSKI SŁUŻYŁ W KOMUNISTYCZNYM KONTRWYWIADZIE I ORZEKAŁ W STANIE WOJENNYM - Graczak. -- NAPAŚCIĄ NA SĘDZIEGO JEST ZATEM MÓWIENIE O TYCH FAKTACH Z JEGO ŻYCIORYSU, KTÓRE SAM ZATAIŁ - Graczak. -- KOMUNISTYCZNY RODOWÓD ZACZYNA DOSKWIERAĆ NAWET PRZECIWNIKOM REFORMY SĄDOWNICTWA - Graczak. -- JEST TO KOMPROMITUJĄCE DLA WSZYSTKICH KTÓRZY STAJĄ W JEGO OBRONIE - wiceminister sprawiedliwości. -- PRZESZŁOŚĆ IWULSKIEGO ZACZYNA DOSKWIERAĆ NAWET KRYTYKOM PRAWICY - tekst Jacka Gądka z Gazeta.pl -- BĘDZIESZ SIEDZIAŁ - USŁYSZAŁ KORNEL MORAWIECKI. BYĆ MOŻE NIE WIEDZĄ, ŻE DO WIELU ZMIAN O JAKIE WTEDY WALCZONO  NIE DOSZŁO DO DZIŚ - w zapowiedzi. -- JA SIEDZIAŁEM JUŻ KIEDYŚ - Kornel Morawiecki. -- W SZEREGACH KOD I ORGANIZACJI, KTÓRE ROBIĄ WSZYSTKO, ŻEBY NIE DOSZŁO DO ZMIAN W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI NIE BRAKUJE OSÓB ZWIĄZANYCH Z POPRZEDNIM SYSTEMEM - Korab. -- SCENA Z MICHNIKIEM Z INTERNETU: Brata pan pozdrowi,też jest sędzią. MICHNIK: A ty bydlakiem jesteś. -- W MATERIALE O STEFANIE MICHNIKU. -- POLITYCY PO WPROST MÓWILI O PODPORZĄDKOWANIU SOBIE SĘDZIÓW. -- TO BYŁ NASZ SĘDZIA - JAN RULEWSKI W SE. -- PROWOKACJA Z SĘDZIĄ MILEWSKIM: Był gotów do współpracy z kancelarią ówczesnego premiera. -- UNIEWINNIENIA SĘDZIÓW OSKARŻANYCH O KRADZIEŻ: za to głośne wyroki były wyroki skazywanych -- TWEET MICHAŁA KOLANKO NISKIEJ FREKWENCJI PRZED SEJMEM. -- ROSTOWSKI WIEDZIAŁ, ŻE AMBER GOLD TO OSZUSTWO - belka. -- ZAMIAST ODPOWIADAĆ NA PYTANIA, ATAKOWAŁ - w materiale. -- ZDECYDOWANIE GRAŁ NA CZAS I WYMIJAJĄCO ODPOWIADAŁ NA PYTANIA - w materiale. -- PAŃSTWO TEORETYCZNE BYŁO RAJEM DLA OSZUSTÓW - belka. -- Afera Amber Gold to jeden z przykładów nieprawidłowości z czasów rządów koalicji PO-PSL. Nie tylko sejmowi śledczy szukają odpowiedzi na pytanie: co zawiodło? Dziurawy system kontroli czy ludzie, którzy przymykali oko na nieprawidłowości? -- WYPOWIEDŹ B.SIENKIEWICZA NA TAŚMACH. -- PAŃSTWO PATRZYŁO PRZEZ PALCE NA MAFIE VAT- OWSKIE A ROSTOWSKI ZAJMOWAŁ SIĘ RATOWANIEM STREFY EURO - Marcin Szypszak. -- BRAKOWAŁO NA PROGRAMY SOCJALNE CZY POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM - Szypszak. -- RZĄD PO-PSL POTRAFIŁ DZIAŁAĆ SPRAWNIE LIKWIDUJĄC STOCZNIE I WYGASZAJĄC KOPALNIE, POLITYKA TA ZMIENIŁA SIĘ DOPIERO PO WYBORACH - Szypszak. ***** WYDARZENIA POLSATU -- PROF. MAŁGORZATA GERSDORF PRZERWAŁA URLOP I WRÓCIŁA DO SĄDU NAJWYŻSZEGO - zapowiedź. -- GERSDORF WRÓCIŁA DO PRACY NIE TYLKO DLATEGO, ŻE WYGŁOSI POJUTRZE WYKŁAD W NIEMCZECH, ALE PRZEDE WSZYSTKIM DLATEGO, ŻE SEJM MA SIĘ JUTRO ZAJĄĆ KOLEJNĄ, PIS-OWSKĄ NOWELIZACJĄ DOT. SN - Agnieszka Milczarz. -- ZMIANY MAJĄ PRZYSPIESZYĆ WYBÓR NASTĘPCY GERSDORF - Milczarz. -- GERSDORF: Ja nie walczę o swój interes, o swoją pozycję i o swój święty spokój, ponieważ gdybym chciała mieć święty spokój, to dawno bym odeszła z tego stanowiska. Walczę o państwo, praworządność i zachowanie konstytucyjne. -- POLITYCY PIS-U GROŻĄ PROF. GERSDORF POSTĘPOWANIEM DYSCYPLINARNYM - Milczarz. -- TO NIE GERSDORF, A IWULSKI PISAŁ OPINIĘ SN DO NOWELIZACJI PRZEPISÓW O SN - Milczarz. -- OPOZYCJA PORÓWNUJE TĘ SYTUACJĘ OD ZMIAN W TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM - Milczarz. -- PROTEST OBYWATELI RP PRZED SEJMEM. -- ZŁOŚLIWOŚCI, SŁOWNE UTARCZKI, AROGANCJA I UCIEKANIE OD TEMATU - TAK WYGLĄDAŁO DZISIEJSZE PRZESŁUCHANIE PRZED KOMISJĄ AMBER GOLD - zapowiedź: Jacek Rostowski starł się z Małgorzatą Wassermann. -- ROSTOWSKI PRZYSZEDŁ JAKO BYŁY MINISTER, ALE JUŻ W PIERWSZYM ZDANIU WYSTĄPIENIA POKAZAŁ, ŻE WCIĄŻ JEST POLITYKIEM - Piotr Michalak. -- KOLEJNE GODZINY PRZESŁUCHANIA MIJAŁY W RYTMIE SŁOWNYCH POTYCZEK - Michalak. -- PIS ZARZUCA BYŁEMU MINISTROWI TORPEDOWANIE PRAC KOMISJI. ON OSKARŻA PIS O UPOLITYCZNIENIE PRZESŁUCHANIA - Michalak. -- PIS DOSTRZEGŁ W SŁOWACH BYŁEGO MINISTRA ZAPOWIEDŹ POWROTU DO POLITYKI - Michalak. -- CAŁE POSIEDZENIE OBIE STRONY PUENTUJĄ IDENTYCZNIE: TO TEATR - Michalak. -- STWORZENIE KRAJOWEJ GRUPY SPOŻYWCZEJ I UŁATWIENIA DLA ROLNIKÓW - ZAPOWIEDZIAŁ PREMIER PODCZAS SPOTKANIA Z ROLNIKAMI - bez materiału.

Źródło: 300polityka.pl

Trzech Polaków w najgorszej jedenastce mistrzostw. "Symbolizują rozczarowanie"

Dodano: 18.07.2018 12:16 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Reprezentacja Polski z hukiem pożegnała się z rosyjskim mundialem, dlatego nie może dziwić obecność niektórych graczy w zestawieniu najgorszych jedenastek. W drużynie francuskiego dziennika "L'Equipe" znaleźli się Jacek Góralski, Łukasz Piszczek i Maciej Rybus.

Źródło: https:

OBRAZ DNIA: Fakty: Duda zmienia SN ramię w ramię z PiS, Wydarzenia: Gersdorf niespodziewanie przerwała urlop, Wiadomości: W ciągu roku Śpiewak zgłosił do KW 6 spraw – 1% wszystkich

Dodano: 17.07.2018 20:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy


-- SEJM W CZWARTEK MA ZAJĄĆ SIĘ PROJEKTEM DOT. SĄDÓW - piszemy na 300POLITYCE. -- LIVEBLOG 300POLITYKI: Piotrowicz: Gersdorf naraża się na odpowiedzialność dyscyplinarną. Jedna z najsurowszych sankcji, jaka może spotkać, to pozbawienie stanu spoczynku Mucha: Stan prawny jest taki, że Iwulski od 4 lipca kieruje SN Przyłębska o Gersdorf: Każdy z nas powinien stosować obowiązujące prawo, powinien się podporządkować, nawet jeśli jest ono niezgodne z naszym wyobrażeniem Mucha: Nie ma tematu urlopu Gersdorf, dlatego że jest ona sędzią w stanie spoczynku Przyłębska: Sąd Najwyższy jedyne, co może zrobić, to umorzyć postępowanie, bo Trybunał Konstytucyjny jasno powiedział SN, jak rozumie się prawo łaski Przyłębska: Prezydent, może zastosować abolicję indywidualną wobec osoby, która nie została jeszcze skazana, czyli nie ma tu mowy o żadnej winie Filip Rdesiński nowym prezesem PFN Zembaczyński: Kuchciński nadużył uprawnień i poświadczył nieprawdę. Składamy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury SN o ostatnim projekcie PiS: Propozycje w nim zawarte są przykładem skrajnie instrumentalnego wykorzystywania prawa do osiągania doraźnych celów politycznych Gersdorf przerwała urlop wypoczynkowy i powróciła do pracy Gawłowski: Nie zrzeknę się funkcji klubowych i partyjnych. Jestem dumnym posłem, niczego co zrobiłem w swym życiu się nie wstydzę PMM: Wszystkie nagrody ministrów zostały przekazane na cele charytatywne. Ten temat uważam za zamknięty PMM: W tym tygodniu zaprezentujemy z Ardanowskim nowe rozwiązania dla rolników PMM o Dostępność Plus: W całym programie angażujemy 23 mld zł. Chcemy naprawić to, co zaniedbali nasi poprzednicy ***** FAKTY TVN -- Czy prezydent może ułaskawić osobę, która nie jest skazana prawomocnym wyrokiem? Zdaniem nowego Trybunału Konstytucyjnego - może ułaskawić każdego na każdym etapie. Ułaskawiony Mariusz Kamiński może spać spokojnie. Wybrani przez PiS sędziowie przyznali rację prezydentowi kandydującemu z PiS. -- O TAKIEJ JAKOŚCI INTERNETOWEJ TRANSMISJI ZDECYDOWAŁA PREZES TRYBUNAŁU - Jakub Sobieniowski. -- DO TEJ PORY ŻADEN PREZYDENT NIE UŁASKAWIAŁ PRZED PRAWOMOCNYM WYROKIEM, BO OBOWIĄZYWAŁ POGLĄD JAKI W ZD.ODRĘBNYM WYRAZIŁ KIERES - Sobieniowski. -- SN UZNAŁ, ŻE NIE MOŻE UŁASKAWIAĆ PRZED PRAWOMOCNYM WYROKIEM, ANDRZEJ DUDA RAMIĘ RAMIĘ Z PIS-EM ZACZĄŁ ZMIENIAĆ SĄD NAJWYŻSZY - Sobieniowski. -- 4 SĘDZIÓW WSKAZANYCH PRZEZ PIS GŁOSOWAŁO TAK JAK SIĘ SPODZIEWAŁO PIS - Sobieniowski. -- Małgorzata Gersdorf przerywa urlop i wraca do pracy. Sytuacja jest tak zaskakująca i tak zmienna, że musi być na miejscu. -- Prawie milion złotych dla ścisłego grona z kancelarii premiera. Najwyższa Izba Kontroli ma nowe fakty w sprawie słynnych nagród. Beneficjentów było więcej, a łączna kwota wyższa niż to, co słyszeliśmy dotąd. -- TO NIE JEST DOBRA WIADOMOŚĆ DLA RZĄDU, RAPORT NIK NIE POZOSTAWIA ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI, ŻE ZA RZĄDÓW PO 100 TYS I PONAD 6,5 MLN ZA RZĄDÓW PIS - Arleta Zalewska. -- PREMIER SZYDŁO WBREW PREMIEROWI MORAWIECKIEMU NAGRÓD BRONIŁA - Zalewska. -- TADEUSZ CYMAŃSKI: Nie mam zamiaru się biczować bez końca,myśmy cenę za to już zapłacili. -- Zmiany w Polskiej Fundacji Narodowej. Wiceprezes składa rezygnację, zmienia się także prezes. Fundacja ma wielomilionowy budżet i jeden cel, aby promować wizerunek Polski. Na koncie ma też niejedną wpadkę. -- NOWY PREZES PFN 14 LAT TEMU UDAWAŁ JELENIA NA PIKIECIE PRZECIW SLD - Maciej Knapik. -- ZA JEGO PREZESURY W RADIU PUBLICZNYM ZAWIESZONO DZIENNIKARZA ZADAJĄCEGO NIEWYGODNE PYTANIA RYSZARDOWI CZARNECKIEMU - Knapik. -- Knapik o zohydzaniu sądów, jachcie i zamazywano Michnika. -- W materiale o Solvere, które wróciło do KPRM. -- Świadek widział interwencję i nagrywał chwile, w których aresztowany był Igor Stachowiak. Wtedy miał mnóstwo kłopotów. Teraz staje przed sądem i jest ważnym świadkiem w procesie policjantów. ***** WIADOMOŚCI TVP -- RZĄD PRZYJĄŁ PROGRAM “DOSTĘPNOŚĆ PLUS” - zapowiedź: Strome schody, wysokie krawężniki, czy powszechny brak wind. Te przeszkody zna dziś w Polsce wiele osób. Zbyt wiele, ale to ma się zmienić za sprawą przyjętego dzisiaj programu. -- PREZYDENT MÓGŁ ZASTOSOWAĆ PRAWO ŁASKI PRZED PRAWOMOCNYM WYROKIEM SĄDU - ORZEKŁ TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY - zapowiedź: Spór prawny trwał od 2015 roku, gdy Andrzej Duda ułaskawił byłych szefów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. -- OPOZYCJA ZARZUCA POLITYCZNE MOTYWY WYROKU - Bartłomiej Graczak. -- MAJĄ BYĆ KOMPLEKSOWE I DŁUGOFALOWE - RZĄD PRZYGOTOWUJE NOWE ROZWIĄZANIA DLA ROLNIKÓW DOT. CAŁEGO RYNKU ROLNEGO, ALE I DZIAŁAJĄCE TAKŻE DORAŹNIE, JAK W PRZYPADKU SUSZY I CEN OWOCÓW - zapowiedź. -- JEST “ZIELONE ŚWIATŁO” DLA PRACOWNICZYCH PLANÓW KAPITAŁOWYCH. -- POLSKA ZWIĘKSZA PULĘ PIENIĘDZY NA POMOC HUMANITARNĄ, MIĘDZY INNYMI DLA OFIAR WOJEN NA BLISKIM WSCHODZIE. -- BYŁY WICEMINISTER FINANSÓW, ANDRZEJ PARAFIANOWICZ, TŁUMACZYŁ, ŻE AFERA AMBER GOLD WYBUCHŁA PRZEZ ZŁE DZIAŁANIA PROKURATURY I URZĘDNIKÓW. Sam nie poczuwał się do winy - zapowiedź. -- CORAZ OSTRZEJSZA RYWALIZACJA MIĘDZY KANDYDATAMI NA PREZYDENTA WARSZAWY. Do całej palety wyborczych propozycji doszedł spór o odpowiedzialność za nieuczciwą reprywatyzację - zapowiedź. -- MIMO ŚRODKA WAKACJI, SPOTKANIA KANDYDATA ZJEDNOCZONEJ PRAWICY NA PREZYDENTA WARSZAWY CIESZĄ SIĘ OGROMNĄ POPULARNOŚCIĄ - Marcin Szypszak. -- GŁÓWNY KONTRKANDYDAT JAKIEGO I JEGO ZAŻARTY KRYTYK, RAFAŁ TRZASKOWSKI, SKUPIŁ SIĘ DZIŚ NA INWESTYCJACH DROGOWYCH - Szypszak. -- TRZASKOWSKI DZIŚ PRÓBUJE SIĘ ODCIĄĆ OD POLITYKI RATUSZA - Szypszak. -- ŚPIEWAK Z TEMATU REPRYWATYZACJI CHCE STWORZYĆ ORĘŻ W WALCE O PREZYDENTURĘ W WARSZAWIE - Szypszak. -- W CIĄGU ROKU ŚPIEWAK I CZŁONKOWIE JEGO STOWARZYSZENIA ZGŁOSILI DO KOMISJI WERYFIKACYJNEJ TYLKO 6 SPRAW, CO STANOWI 1% WSZYSTKICH, KTÓRE W TYM CZASIE TRAFIŁY - Szypszak. ***** WYDARZENIA POLSATU -- TRYBUNAŁ UZNAŁ ŻE ANDRZEJ DUDA MIAŁ PRAWO UŁASKAWIĆ MARIUSZA KAMIŃSKIEGO I JEGO WSPÓŁPRACOWNIKÓW W TRAKCIE SĄDOWEGO POSTĘPOWANIA - zapowiedź. -- TO JEDEN Z NAJBARDZIEJ GORĄCYCH SPORÓW POLITYCZNYCH I PRAWNYCH OSTATNICH LAT - DOTYCZY PREZYDENCKIEGO PRAWA ŁASKI - Grzegorz Kępka. -- ANDRZEJ DUDA TO PIERWSZY PREZYDENT, KTÓRY PRZED PRAWOMOCNYM WYROKIEM ZASTOSOWAŁ PRAWO ŁASKI, A MARIUSZ KAMIŃSKI JEST WICEPREZESEM PIS - Kępka dalej. -- Z UŁASKAWIENIEM PRZED PRAWOMOCNYM WYROKIEM PROBLEM MIAŁY SĄDY ZAJMUJĄCE SIĘ SPRAWĄ KAMIŃSKIEGO I RESZTY OSKARŻONYCH - Kępka. -- DZIŚ NIESPODZIEWANIE URLOP PRZERWAŁA SĘDZIA MAŁGORZATA GERSDORF - Kępka dalej: Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu, Sejm najprawdopodobniej zajmie się nowelizacją ustawy o SN, tak by przyspieszyć wybór nowego I prezesa. -- ZMIANY W PFN - bez materiału.

Źródło: 300polityka.pl

"Dementuję, że jestem odwołany. Złożyłem rezygnację"

Dodano: 17.07.2018 14:57 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Maciej Świrski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa Polskiej Fundacji Narodowej. Zdementował jednocześnie informacje o tym, że został odwołany.

Źródło: https:

Maciej Świrski nie jest już wiceszefem Polskiej Fundacji Narodowej

Dodano: 17.07.2018 14:56 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Maciej Świrski nie jest już wiceprezesem Polskiej Fundacji Narodowej. Swoją dymisję potwierdził w rozmowie z dziennikarzem RMF FM. "Nie zostałem odwołany, złożyłem rezygnację" - mówił.

Źródło: www.rmf24.pl

Mitera o oświadczeniu Iwulskiego: Pochylaliśmy się nad kwestiami stricte prawny. Były braki, które nie pozwalają nam na pozytywną weryfikację

Dodano: 16.07.2018 8:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Mitera o oświadczeniu Iwulskiego: Pochylaliśmy się nad kwestiami stricte prawny. Były braki, które nie pozwalają nam na pozytywną weryfikacjęMy, jako rada, pochylaliśmy się nad kwestiami stricte prawnymi, czyli dokonaliśmy analizy, czy w świetle obowiązujących przepisów pan sędzia Iwulski spełnił te wymogi, o których mowa. Uznaliśmy, to było chyba wyrażone jednogłośnie w naszym stanowisku i głosowaniu, że były braki, które nie pozwalają nam na pozytywną weryfikację. My zatrzymaliśmy się na kwestiach prawnych, natomiast kwestia wcześniejszej przeszłości, nie przesądza, czy tak było, czy nie, ty my tutaj się zatrzymaliśmy” - mówił w „Sygnałach dnia” w radiowej Jedynce rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, Maciej Mitera

Źródło: 300polityka.pl

Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Sasin, Sellin, Mitera, Żaryn, Miller, Szczerba i Bejda

Dodano: 15.07.2018 21:54 | 6 odsłon | 0 komentarzy


7:10 Agnieszka Ścigaj - PR24 7:15 Maciej Mitera - Sygnały dnia PR1 7:20 Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz - Poranek TOK FM 7:37 Michał Szczerba - 24 pytania w PR24 7:40 Adam Szejnfeld - Poranek TOK FM 8:10 Anna Milczanowska, Tomasz Rzymkowski, Mirosław Maliszewski, Czesław Mroczek, Paweł Rabiej, Piotr Wawrzyk - Minęła 8 TVP Info 8:13 Jan Żaryn - Salon polityczny Trójki 8:15 Leszek Miller - Kwadrans polityczny TVP1 8:15 Paweł Bejda - Sygnały dnia PR1 8:15 Jarosław Sellin - Poranek Siódma9 8:45 Jacek Sasin - Polityczne Graffiti Polsat News 9:05 Dariusz Rosati - EKG TOK FM

Źródło: 300polityka.pl

Rzecznik KRS: 5 sędziów SN z opinią pozytywną, z negatywną 7, w tym J. Iwulski

Dodano: 14.07.2018 21:06 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Krajowa Rada Sądownictwa pozytywnie zaopiniowała 5 sędziów Sądu Najwyższego, którzy mimo ukończenia 65. roku życia wyrazili wolę dalszego orzekania; 7 sędziów, w tym prezes Józef Iwulski, zostało zaopiniowanych negatywnie - poinformował rzecznik KRS Maciej Mitera.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone