poniedziałek, 23 października 2017 r.  Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Wiadomości z tagiem Ministerstwie  RSS
Będą zmiany na liście leków refundowanych. Trafią na nią nowe preparaty

Dodano: 20.10.2017 10:58 | 6 odsłon | 0 komentarzy


​Nowe preparaty dla chorych na nowotwory znajdą się na nowej liście leków refundowanych - dowiedział się reporter RMF FM Michał Dobrołowicz w Ministerstwie Zdrowia.

Źródło: www.rmf24.pl

Etel: Nowa ordynacja podatkowa to nie rewolucja. Może pogodzić interesy obu stron [WYWIAD]

Dodano: 20.10.2017 7:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nie mam obaw, że projekt ordynacji zostanie „zdemolowany” w Ministerstwie Finansów. Boję się dalszych prac legislacyjnych i szczegółowych poprawek wprowadzanych nie do końca wiadomo przez kogo - mówi w wywiadzie dla DGP Leonard Etel, profesor, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

STAN GRY: Kolejny rekord Orlenu, GW: PO czyści teren, Czabański mocno krytykuje Wiadomości, Fakt: Córka ministra u Tuska przejęła kamienicę

Dodano: 19.10.2017 10:59 | 11 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Karczewski o starcie na prezydenta Warszawy: Jeśli będzie taka propozycja, to nie odmówię Karczewski: Czy Duda i Kaczyński już jutro osiągną porozumienie – tego nie wiem Gowin: Gdyby prezydent nie miał zastrzeżeń do poprawek PiS, to do spotkania Duda-Kaczyński doszłoby szybciej Gliński o TVN: Teflonowy, obłudny cynizm. Szkło kontaktowe to formatowanie Polaków do nienawiści Gliński: W ciągu kilku tygodni będzie wiadomo jak będą wyglądały kwestie pomników, gdzie będą stały i jakie koncepcje będą realizowane http://300polityka.pl/live/2017/10/19/ ***** -- 33. ROCZNICA ZAMORDOWANIA PRZEZ KOMUNISTÓW KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI: -- KS. POPIEŁUSZKO NIE WSZYSTKIM BY SIĘ DZIŚ PODOBAŁ - KARDYNAŁ NYCZ: “Z pewnością byłby także księdzem, który nie wszystkim by się podobał, bo wiele rzeczy komunikował wprost – o prawdzie, o Ewangelii. Można sobie wyobrazić, że dziś byłby księdzem nonkonformistycznym w tym znaczeniu, że mówiłby prawdę wszystkim: tym, którzy chcą słuchać, i tym, którzy słuchać wcale nie chcą. Najbardziej obiektywną prawdą był dla niego Chrystus” -- PRZYPOMINAMY WAŻNY TEKST PIOTRA ZAREMBY: “To człowiek w jakiejś mierze niewygodny dla wszystkich. I to jest prawda najważniejsza wyłaniająca się z tylu nieprawd”.

*****

-- 7 LAT TEMU W okręgowym biurze poselskim PiS w Łodzi 62-letni Ryszard Cyba zastrzelił Marka Rosiaka, asystenta deputowanego do PE Janusza Wojciechowskiego i ciężko zranił nożem Pawła Kowalskiego, asystenta posła na Sejm RP Jarosława Jagiełły.

*****

-- TEGO DNIA:

1997 – Dwóch posłów AWS zawiesiło nocą w sali obrad krzyż.

2001 – Leszek Miller został premierem.

2005 – Kazimierz Marcinkiewicz został desygnowany na urząd premiera.

*****

-- 50 lat kończy Beata Mazurek. *****

-- PLATFORMA TO PUDROWANY TRUP, NOWOCZESNA SIĘ ROZŁAZI JAK NAJGORSZY SWETER PO GORĄCYM PRANIU, MYŚLISZ, ŻE KTOŚ Z TYCH LUDZI TU JESZCZE PO ZAUFA? - LIROY opowiada też o spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim o marihuanie:

-- KOLEJNY REKORD ORLENU: “PKN ORLEN zakończył III kwartał 2017 roku z wynikiem EBITDA wg LIFO ponad 3 mld zł, poprawiając rezultat w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o ponad 800 mln zł. Do osiągniętego wyniku przyczynił się dalszy wzrost wolumenów sprzedaży, o 10% (r/r), rekordowy poziom przerobu ropy naftowej oraz sprzyjające otoczenie makroekonomiczne. Koncern konsekwentnie realizował strategię rozwoju przyjętą w grudniu 2016 roku. Spółka wypłaciła swoim akcjonariuszom najwyższą w historii dywidendę w łącznej wysokości 1,3 mld zł, czyli 3 zł na akcję. Kontynuowano dywersyfikację źródeł finansowania – PKN ORLEN wyemitował pierwszą serię obligacji detalicznych na kwotę 200 mln złotych, z programu obejmującego papiery dłużne na łączną kwotę 1 mld zł. PKN ORLEN znalazł się na 43. pozycji w rankingu 250 największych firm energetycznych na świecie publikowanym przez S&P Global Platts, awansując w ciągu roku o 15 miejsc”.

-- ATAK DROŻYZNY - CENY CHLEBA OSZALAŁY - jedynka SE.

-- SONDAŻ DLA WP: POPARCIE DLA DUDY WZROSŁO OD LIPCA O 7 PKT: Jeśli wybory odbyłyby się w nadchodzącą niedzielę to Andrzej Duda w pierwszej turze uzyskałby 44 proc. głosów. W porównaniu z badaniem z lipca poparcie dla niego wzrosło o 7 pkt. proc. Na wskazywanego jako możliwego kandydata PO w wyborach prezydenckich Donalda Tuska chce zagłosować 20 proc. wyborców. Jest to wynik gorszy od lipcowego, kiedy na przewodniczącego Rady Europejskiej chciało oddać swój głos 23 proc. Polaków. 

-- PREZYDENT POWIEDZIAŁ, ŻE UJAWNIŁBY ANEKS, ŻEBY UPOKORZYĆ MACIEREWICZA, ALE OŚMIESZONE ZOSTAŁOBY PAŃSTWO - Magdalena Rubaj w Fakcie: “– Prezydent powiedział, że gdyby chciał upokorzyć Macierewicza, to by ujawnił aneks do raportu WSI. Ale nie zrobi tego, bo ośmieszyłby wówczas także własne państwo, a na to nigdy sobie nie pozwoli – tak bliski współpracownik prezydenta skomentował płynące z MON apele, by prezydent ujawnił aneks do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych albo przekazał go Służbie Kontrwywiadu Wojskowego”.

-- CÓRKA ĆWIĄKALSKIEGO ODZYSKAŁA KAMIENICĘ DLA 118-LATKA - Fakt: “Historia dotyczy kamienicy przy ul. Joteyki 13 na warszawskiej Ochocie. Przed wojną w połowie należała ona do urodzonego w 1889 r. Aleksandra Piekarskiego. O zwrot kamienicy wystąpiło dwóch adwokatów: jednym z nich była właśnie córka Ćwiąkalskiego, która została kuratorem. Jej obowiązkiem było potwierdzenie, czy Piekarski wciąż żyje. Gdyby żył, w momencie wydawania tej decyzji czyli w 2008 r., miałby 118 lat. Dopiero kilka lat później sami lokatorzy kamienicy – przeprowadzili w tej sprawie własne śledztwo – ustalili, że Piekarski zmarł w 1958 roku!”. 

-- JACEK KURSKI O PLURALIZMIE ROZLICZANYM W BILANSIE WSZYSTKICH WIODĄCYCH MEDIÓW - mówi Marcinowi Piaseckiemu w RZ: “TVP po prostu stała się przeciwwagą dla TVN i Polsatu, które prawie już nie informują o pracach państwa i rządu, tylko zajmują się metodycznym zwalczaniem obozu rządzącego. Telewizja publiczna musi to równoważyć. Dlatego wyważenie i pluralizm nie powinny być rozliczane na poziomie TVP, tylko w bilansie wszystkich wiodących mediów elektronicznych w Polsce. Marzę o telewizji wyważonej i tym samym jeszcze bardziej obiektywnej, ale musielibyśmy mieć obiektywne TVN i Polsat, a wtedy TVP w oczywisty sposób też nie tylko chciałaby, ale wręcz musiałaby być bardziej wyważona. A w stacjach komercyjnych czasem mamy wręcz nieinformowanie albo informowanie z kontekstem, z tezą i z przekazem negatywnym”.

-- KURSKI O DYKTACIE FIRM MEDIOWYCH: “To wynika ze zorganizowanego dyktatu domów mediowych i telewizji komercyjnych. Utrzymują monopol badań Nielsena i doprowadzają do systematycznego ograbiania TVP. Zresztą odbywa się to też kosztem reklamodawców. Ale nawet w badaniach Nielsena TVP średniorocznie zdobywa 30 proc. oglądalności, telewizja Polsat - niecałe 25 proc., TVN - 23 proc. Krótko mówiąc, jest logiczne, że powinniśmy prowadzić, być na czele przychodów reklamowych. Jest dokładnie odwrotnie -jesteśmy na szarym końcu i zarabiamy z reklam komercyjnych połowę tego, co słabsze od nas telewizje”. 

-- KRZYSZTOF CZABAŃSKI MOCNO O WIADOMOŚCIACH TVP - mówi Agnieszce Kublik w GW: “– Oglądałem piątkowe i sobotnie „Wiadomości”, odniosłem wrażenie, że jest trochę rzeczowości, ale i trochę za dużo emocji, których nie powinno być w takich relacjach. (...) W niedzielę było zdecydowanie więcej rzeczowości, ale więcej się dowiedziałem z rozmowy z panią Beatą Mazurek [rzeczniczka PiS] niż z samego dziennika. To nie za dobrze świadczy o profesjonalizmie programu”. 

-- POGODA DLA UBOŻSZYCH - Krzysztof Wołodźko w GPC: “To interesujący paradoks: najbardziej znienawidzony przez liberalne i lewicowe elity rząd III RP cieszy się stabilnym i bardzo dużym społecznym poparciem. Również wśród socjalnego elektoratu, który teoretycznie powinien popie- rać starą i nową lewicę. A przecież żadne ugrupowanie w Polsce nie miało przez lata przeciw sobie tak regularnego ostrzału ze strony większości dużych mediów. (...) Niemała część młodych, wykształconych, z wielkich miast w latach 2008 –2017 zaczęła zakładać rodziny, zaczęły im się rodzić dzieci. I to także wpłynęło na inne spojrzenie na kapitalizm po polsku. Pewnie się dziwią, ale pogoda dla uboższych jest także dla nich”.

-- ZAPOWIEDŹ ROZMOWY GOŚCIA NIEDZIELNEGO Z PREMIER SZYDŁO: Bogumił Łoziński zadaje też Beacie Szydło pytanie o to, kto naprawdę rządzi Polską, i czy nie jest to pewien "zwykły poseł". Odpowiedź premier może być dla niektórych zaskakująca. W wywiadzie pada również pytanie dlaczego PiS wyłączył ze swoich priorytetów kwestie moralne, takie jak wprowadzenie zakazu aborcji czy ustawę o in vitro. Premier deklaruje, że zagłosuje za zakazem aborcji eugenicznej, jeśli obywatelski projekt będzie rozpatrywany w Sejmie. W "Rozmowie Gościa" szefowa rządu wyjaśnia też jaki jest jej stosunek do feministek, co rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił dla kobiet i dlaczego nie popiera pomysłu, by w kolejnym filmie o Jamesie Bondzie agenta 007 zagrała kobieta. 

-- TUSK NIE WIDZI PRZYSZŁOŚCI DLA RELOKACJI UCHODŹCÓW: Jego zdaniem należy szukać porozumienia, które "nie będzie separowało Polski i innych krajów Grupy Wyszehradzkiej od reszty Europy". 

-- PO CZYŚCI TEREN I STAWIA NA MŁODYCH - Iwona Szpala w GW: “ Jej trzon tworzą posłowie, którzy podczas grudniowego kryzysu w Sejmie protestowali najdłużej. W szpicy był wtedy poseł Sławomir Nitras, który co wieczór prowadził relację na żywo z zamkniętego gmachu przy Wiejskiej. Teraz może zawalczyć o Szczecin. Jego konkurentem jest tam Bartosz Arłukowicz. – Potwierdzam, jestem wśród kandydatów – mówi były minister zdrowia. Tak samo jak Agnieszka Pomaska. Bo zmiana szykuje się też w Gdańsku. – Dla mnie byłby to naturalny powrót do źródeł, przez lata byłam radną – mówi posłanka. Jej konkurentem jest poseł Jarosław Wałęsa. Z gry najpewniej wypadnie wieloletni prezydent Paweł Adamowicz, choć jego start poparły lokalne struktury partii. – Raczej nie dostanie naszej rekomendacji – mówi współpracownik Schetyny”.

-- W KRAKOWIE THUN ALBO SONIK - pisze Szpala: “Sprawą otwartą jest Kraków. – Tu proponujemy eurodeputowaną Różę Thun albo naszego senatora Bogusława Sonika – informuje rozmówca z PO. – Są w puli kandydatów, ale nie wiadomo, co dalej z obecnym prezydentem Jackiem Majchrowskim – słyszymy w PO”. 

-- LOS GOWINA ZALEŻY WYŁĄCZNIE OD KAPRYSU KACZYŃSKIEGO - Andrzej Stankiewicz w TP: “Żeby się obronić, Gowin próbował uciec do przodu. Chciał ściągnąć do swej partii kilkoro niezrzeszonych posłów, tak aby wzrosło jego znaczenie w koalicji. I znów dostał bolesną lekcję. Kaczyński wciągnął ich bezpośrednio do klubu PiS. Dziś więc, gdy Gowin zapowiada nowe wielkie otwarcie – poprzez współpracę z uciekinierami z korwinowskiej partii Wolność oraz mikrymi Republikanami, z którymi zresztą współpracuje od kilku lat – jest to nie wesele, lecz stypa. PiS ma już spokojną większość bez niego. Los Gowina zależy wyłącznie od kaprysu Kaczyńskiego. Panowie zjedli pojednawczą kolację, ale to lider PiS był proszony”. 

-- PRZY 100 OKRĘGACH DRAMATYCZNIE WZROŚNIE LICZBA POSŁÓW WCHODZĄCYCH Z 1 MIEJSCA NA LIŚCIE - dr Jarosław Flis ala wPolityce.pl: “Jeżeli się wprowadzi te 100 okręgów, to dramatycznie wzrośnie liczba posłów, którzy wygrają wybory startując z pierwszego miejsca na liście. W tej sytuacji znacznie zmniejszy się motywacja tych wszystkich, którzy są dalej na listach. W tej chwili to jest tak, że w PiS jest 41 posłów startujących z pierwszego miejsca, natomiast jest ok. 200 posłów, którzy dostali się do Sejmu z dalszych miejsc i co najmniej ok. 60 z nich to są tacy, którzy przeskoczyli innego kandydata na liście. Tacy posłowie są bardzo często siłą napędową, oni się najbardziej starają w kampanii wyborczej”. 

-- DZIAŁACZKA AKCJI DEMOKRACJA O STARYCH KOLEINACH OPOZYCJI: “Opozycja parlamentarna przede wszystkim nie mobilizuje ludzi wokół wizji przyszłości, nie oferuje pomysłu na lepsze, bardziej sprawne i wspierające obywateli państwo. Wierzy, że wystarczy trzymanie się starych, neoliberalnych i konserwatywnych kolein, że wystarczy zadeklarować przywiązanie do demokracji i europejskich wartości, ale bez konkretów. Można tu dostrzec pewien paradoks – jeśli definiować konserwatywny światopogląd jako przekonanie, że lepiej już było, wówczas to lewica okazuje się siłą konserwatywną, idealizującą przeszłość zamiast myśleć o przyszłości”. 

-- PREZES ROZMAWIAŁ ZE MNĄ ŻYCZLIWIE - Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Z dużą życzliwością rozmawiał ze mną nie tylko na temat wyborów samorządowych, ale także projektów ustawowych prowadzonych w Ministerstwie Rozwoju. Wspomniał też, że szanse kandydatów na prezydentów większych miast zostaną przebadane”.

-- EMILEWICZ O KANDYDATURZE WASSERMANN: “Musi to być kandydat poszerzający elektorat, który będzie w stanie przyciągnąć pozapartyjne środowiska i ruchy miejskie. Jeśli pani poseł Wassermann zdecyduje się kandydować, to włączę się w jej kampanię wyborczą. To kandydatura, z którą prof. Majchrowski miałby poważny kłopot”.

-- EMILEWICZ ZA REFERENDUM DUDY 11 LISTOPADA: “Mamy problem z frekwencją i jeśli chcemy przyciągnąć uwagę wyborców, to połączenie referendum z wyborami w święto narodowe może okazać się dobrym pomysłem. Argumentem jest też obniżenie kosztów”.

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI SCEPTYCZNIE O ZAKAZIE HANDLU W NIEDZIELE - pisze w RZ: “PiS chwali się sukcesami gospodarczymi, wzrostem PKB i malejącym bezrobociem. Z ekonomicznego punktu widzenia ograniczanie handlu w niedzielę uderza w każdy z tych elementów. Politycy PiS powinni o tym pamiętać”. 

-- URODZINY: Beata Mazurek, Krzysztof Balawejder, Mariusz Gierszewski.

Źródło: 300polityka.pl

Etel: Nowa ordynacja podatkowa to nie rewolucja. Może pogodzić interesy obu stron [WYWIAD]

Dodano: 19.10.2017 8:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nie mam obaw, że projekt ordynacji zostanie „zdemolowany” w Ministerstwie Finansów. Boję się dalszych prac legislacyjnych i szczegółowych poprawek wprowadzanych nie do końca wiadomo przez kogo - mówi w wywiadzie dla DGP Leonard Etel, profesor, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Andżelika Możdżanowska nowym wiceministrem rozwoju ds. małych i średnich firm

Dodano: 18.10.2017 20:46 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju

Źródło: forsal.pl

Andżelika Możdżanowska nowym wiceministrem rozwoju ds. małych i średnich firm

Dodano: 18.10.2017 17:44 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone