sobota, 24 czerwca 2017 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Ministerstwie  RSS
Szef MSZ w imieniu prezydenta wręczył nominacje trzem nowym ambasadorom

Dodano: 23.06.2017 19:55 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Szef MSZ Witold Waszczykowski wręczył w imieniu prezydenta nominacje trzem ambasadorom: Urszuli Doroszewskiej, która będzie reprezentować Polskę na Litwie, Jarosławowi Suchoplesowi - w Finlandii i Waldemarowi Dubaniowskiemu, który obejmie placówkę w Tajlandii. Do uroczystości doszło po wielotygodniowym sporze pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych a Pałacem Prezydenckim, który ujawnił nasz dziennikarz Patryk Michalski.

Źródło: www.rmf24.pl

Podatnicy, którzy złożyli PIT-WZ, nie są sprawdzani w pierwszej kolejności

Dodano: 22.06.2017 9:55 | 1 odsłon | 0 komentarzy


- W instrukcji dla urzędów skarbowych nie ma żadnego ukrytego klucza działania administracji skarbowej - mówi w wywiadzie dla DGP Renata Domasiewicz, zastępca dyrektora departamentu poboru podatków w Ministerstwie Finansów.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Będzie akcyza na e-papierosy

Dodano: 21.06.2017 7:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W Ministerstwie Finansów trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, która ma na celu objęcie papierosów elektronicznych akcyzą. W szczególności chodzi o płyny do papierosów elektronicznych i tzw. wyroby nowatorskie.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

MZ: Projekt ustawy o działalności leczniczej zostanie poddany ponownej analizie. Konsultacje zostaną wstrzymane

Dodano: 20.06.2017 17:52 | 7 odsłon | 0 komentarzy


MZ: Projekt ustawy o działalności leczniczej zostanie poddany ponownej analizie. Konsultacje zostaną wstrzymane - Dzisiaj odbyło się spotkanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z premier Beatą Szydło. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie związane z postępującymi zmianami w systemie służby zdrowia, w tym między innymi etap przygotowań do wprowadzania tzw. ustawy o sieci szpitali. Jednym z tematów był także projekt ustawy o działalności leczniczej, który został skierowany do konsultacji 13 czerwca. W ramach uzgodnień z premier podjęta została decyzja o ponownej analizie projektu w Ministerstwie Zdrowia. Tym samym uprzejmie informujemy, że konsultacje projektu - do czasu zakończenia ponownej analizy w Ministerstwie Zdrowia - zostaną wstrzymane - w komunikacie.
"Konstanty Radziwiłł zdecydowanie podkreśla, że nie ma mowy o wprowadzaniu jakiegokolwiek podziału wśród pacjentów, a priorytetem wszelkich projektowanych przez Ministerstwo Zdrowia zapisów jest zabezpieczenie wszystkim obywatelom dostępu do najwyższej jakości świadczeń w ramach NFZ. Celem Ministra Zdrowia jest zagwarantowanie większej odpowiedzialności państwa za zdrowie Polaków. W tym celu rząd wprowadził już zakaz komercjalizacji szpitali publicznych oraz wprowadza w życie ustawę o tzw. sieci szpitali"

Źródło: 300polityka.pl

STAN GRY: RZ: Taśmy TVP Info nie z afery taśmowej, Nasz Dziennik dyscyplinuje PiS ws ochrony życia, DGP: Morawiecki osłabł w PiS, GPC broni szefa KGHM

Dodano: 20.06.2017 10:26 | 8 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Sejm dziś o referendum edukacyjnym, Morawiecki o konflikcie z Rafalską, Petru o TVP i namawianiu Frasyniuka, Gowin o tym, jakiej rekonstrukcji się spodziewa i mięsożernym Tusku, polityczny plan dnia:

-- REWELACJE Z TVP INFO NIE BYŁY CZĘŚCIĄ AFERY TAŚMOWEJ - Grażyna Zawadka i Izabela Kacprzak w RZ: “Rewelacje z TVP Info nie były częścią „afery taśmowej". Nie znali ich śledczy, ale i nie mówili o nich kelnerzy. (...) – Nagranie ujawnione przez TVP Info nie pochodzi z tzw. afery taśmowej. To prawdopodobnie próba legalizacji zupełnie innych taśm niezwiązanych z tzw. grupą Falenty – mówi nam osoba znająca kulisy „afery taśmowej".

-- NOWE TAŚMY WARTE SĄ ZBADANIA - piszą autorki Rzeczpospolitej: “Nowe taśmy są warte zbadania – samo potajemne nagrywanie cudzych rozmów to przestępstwo. Śledczy winni przyjrzeć się też ich treści, bo prócz wulgaryzmów i niewybrednych żartów, mowa w nich np. o „projektach energetycznych w Opolu i powtórzeniu przetargu w Jaworznie". http://www.rp.pl/Afera-tasmowa/306199921-Afera-tasmowa-Kto-nagrywal-ks-Kazimierza-Sowe.html#ap-3

-- KRĘTE ŚCIEŻKI ŻYCIA - KONKLUZJA RZĄDU ROZCZAROWUJĄCA - Nasz Dziennik na jedynce: “Piętnaście stron odpowiedzi, ale konkluzja rozczarowująca: rząd nie pracuje nad projektem, który położyłby kres zabijaniu dzieci poczętych. To zaniechanie przekłada się na konkretne liczby. Co roku w wyniku aborcji uśmiercanych jest w Polsce ponad 1000 dzieci. Tymczasem rząd oficjalnie przyznaje, że nie przygotowuje nowelizacji mającej na celu uszczelnienie przepisów chroniących życie człowieka”.  

-- SZEF MSZ UPOMINA DUDĘ - tytuł w GW.

-- SZEF MSZ UDERZA W PREZYDENTA - tytuł w Fakcie.

-- DUDA PRÓBUJE UDOWODNIĆ, ŻE NIE JEST NOTARIUSZEM - Zuzanna Dąbrowska w RZ: “Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny próbuje udowodnić, że nie jest tylko notariuszem w obozie władzy. (...) Wygląda na to, że słodka na początku koabitacja dwóch ośrodków władzy pochodzących z jednej partii właśnie oficjalnie odchodzi w przeszłość. Chyba że wcześniej odejdzie szef MSZ…”

-- OSŁABŁA POZYCJA MORAWIECKIEGO W PIS - Grzegorz Osiecki w DGP: “Ponieważ jego głównym udziałowcem jest PZU, to i tam karty rozdaje Beata Szydło. – Dzisiaj do spółki ze Zbigniewem Ziobrą kontroluje ona PZU, Alior Bank i Bank Pekao. A te instytucje miały być podporządkowane Mateuszowi Morawieckiemu. Wicepremier został ograny – mówi nasz rozmówca z rządu. Nasi rozmówcy z kręgów rządowych wskazują, że historia ze spółkami zatoczyła koło, a wicepremier wrócił do budowy swojej pozycji w oparciu o PKO BP. Na kolejną kadencję wybrano tam właśnie Zbigniewa Jagiełłę. Zarząd powiększył się o Rafała Antczaka”.

-- BĘDZIE ROSŁA PRESJA NA WYDATKI - dalej Osiecki w DGP: “Jednak paradoksalnie w finansach publicznych wicepremier może stać się więźniem sukcesu. Wpływy podatkowe są znacznie wyższe niż w poprzednich latach. Zarówno resort finansów, jak i sam wicepremier chętnie się tym chwalą. Skutek: wśród polityków PiS rosną oczekiwania, że znajdą się pieniądze na realizację kolejnych postulatów. W kolejnych latach ten budżetowy dylemat się nasili, ponieważ będzie rosła wyborcza presja na wydatki. PiS wygrał wybory kosztownymi obietnicami”.

-- RAFALSKA I MORAWIECKI WALCZĄ NA NOŻE - Leszek Kostrzewski na jedynce GW: “Do tej pory jeden minister tylko krytykował drugiego. Ale teraz mamy kolejny etap konfliktu - głosowanie przeciwko sobie. Wicepremier Morawiecki i minister Rafalska walczą na noże, a rząd nie może przegłosować żadnej zmiany emerytalnej. (...) Emerytury to kompetencje ministra rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej, ale na każdym etapie w jej buty usiłuje wejść wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki. Skutek jest taki, że jeśli Morawiecki popiera jakieś rozwiązanie, to Rafalska od razu jest przeciw. Morawiecki zaś nie popiera niczego, co podoba się Rafalskiej”.

-- UCHODŹCY - PRZE-PIS NA WYBORY - Jerzy Surdykowski w RZ: “Dlatego zagrożenie jest nade wszystko polityczne: sprytnie podsycany przez władzę lęk przed „arabusami" pomoże wygrać wybory w 2019 r., których perspektywa rysowałyby się bez tego dla rządzących raczej w ciemnych barwach. Stąd rzekomo samodzielny, a z pewnością dobrze przemyślany w gmachu przy Nowogrodzkiej, pomysł połączonego z wyborami referendum, którego najważniejsze pytanie dotyczyć będzie uchodźców: czy jesteś za ich przyjmowaniem?” 

-- WOLONTARIUSZKA PUTINA - JEDYNKA GPC O EWIE KOPACZ: “Ewa Kopacz wmawia Polakom, że jej wizyta w Rosji tuż po katastrofie smoleńskiej miała na celu jedynie pomoc rodzinom ofiar i nie była związana z identyfikacją ciał. Mamy niezbite dowody, że Kopacz łże. Oficjalne dokumenty, do których dotarła telewizja Republika, potwierdzają, że odpowiadała ona za wszelkie ustalenia w sprawie identyfikacji zwłok, a także „pomagała rosyjskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy”. Czyją wolontariuszką więc była Kopacz w Smoleńsku?”. http://gpcodziennie.pl/65292-wolontariuszkaputina.html

-- GPC BRONI PREZESA KHGM - jak czytamy w GPC: “Ostatnio wokół KGHM-u jest atmosfera zamieszania. Pojawiają się zarzuty, że nowy zarząd spółki zwalnia ludzi PiS-u i na ich miejsce wracają ludzie PO. „Fakt” napisał nawet, że prezes KGHM-u Radosław Domagalski-Łabędzki jest synem chrzestnym Stefana Niesiołowskiego. Sprawdziliśmy te „sensacje”. Okazuje się, że to wszystko kłamstwa”.

-- AKTUALNE WŁADZE KGHM SIĘ NARAZIŁY GRUPOM INTERESU - dalej GPC: “Aktualne władze koncernu naraziły się bowiem wielu grupom interesu, rozpoczynając dwa miesiące temu proces zmian w spółce.W KGHM-ie w ostatnich latach działo się za dobrze w takim rozumieniu, że nawet w czasach dekoniunktury spółka przynosiła zyski. W związku z tym była duża beztroska, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy. Każdego roku na inwestycje i zakupy koncern wydawał miliardy złotych. Dla przykładu, na same usługi doradcze KGHM wydał w ostatnich latach ponad miliard złotych. To skala bez precedensu w polskim biznesie. To sposób na wyciek pieniędzy ze spółki, bowiem część z nich trafiała do ludzi związanych z lokalnym biznesem, a raczej z układem towarzysko-biznesowym. To często środowisko byłych funkcjonariuszy służb specjalnych, którzy wcześniej odsysali z KGHM-u pieniądze”. 

-- SZKOLNA KREDA SKREŚLI DOBRĄ ZMIANĘ - Marcin Wicha, pisarz w GW: “Zniszczy was Wielka Klątwa Kredowa. Dopadnie was urok rzucony przez panią wychowawczynię z podstawówki. Pewnie już nie pamiętacie, jak wyglądała, choć żarty na jej temat były waszymi pierwszymi publicystycznymi triumfami (szkolna toaleta świadkiem). A teraz, proszę: za okazywaną nauczycielom pogardę spadnie na was kara. I żeby tylko na was! Cały kraj zatrzaśnie się w pułapce średniego wzrostu i nagannego zachowania”.

-- MARIHUANA W SEJMIE - POSŁOWIE UDAJĄ, ŻE POMOGĄ - tytuł w DGP.

-- TUSK PODEJMIE DECYZJĘ WS STARTU O PREZYDENTURĘ PO WYBORACH PARLAMENTARNYCH - Antoni Dudek w SE: “Donald Tusk decyzję o tym, czy będzie kandydować na prezydenta RP, podejmie dopiero po wyborach parlamentarnych, czyli pod koniec 2019 roku. Ale jest możliwe, że wystartuje, a dopóki jest możliwe, to przez obóz PiS i prezydenta Andrzeja Dudę były premier będzie atakowany, ponieważ jest dziś traktowany jako główny i najgroźniejszy przeciwnik Andrzeja Dudy. Natomiast czy będzie startował - wcale nie jestem przekonany. Z tym startem Tuska jest jak z chmurą burzową - wiadomo, że ona jest i może przynieść deszcz bądź burzę, ale czy rzeczywiście będzie padać, nie wiemy”. 

-- RAFAŁ ZAKRZEWSKI O KOŚCIELE, PIS I UCHODŹCACH - pisze w GW: “Ten temat jak mało który wymaga oswojenia. Tym bardziej potrzebny jest wysiłek edukacyjny, bo poziom agresji wobec obcych wśród młodych szybko rośnie. To musi robić szkoła, ale też Kościół. Bo może cieszyć mądry głos biskupów, ale musi być lepiej i szerzej słyszany niż dziś – z każdej ambony i na lekcjach religii”.

-- TO JEST NIE DO WYTRZYMANIA - KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA O JĘZYKU DEBATY - pisze w GW: “To się staje nie do wytrzymania. Kto mocniej dowali. Kto bardziej obrazi. Za chwilę zabraknie słownika. Politycy już piszą, że coś jest „kurestwem”, publicyści każą innym spier... Bez poczucia winy, wręcz przeciwnie, z prowokującą radością, że nikt im nic nie zrobi. Upajają się jak dzieciaki, które na podwórku powtarzają brzydkie słowa. Tyle że ich wpływ na życie publiczne jest niestety znaczny. A za chwilę wszystko runie w gruzach i nie będzie już do czego wracać”.  

-- ZA KAPICY WALKA Z MAFIĄ PALIWOWĄ SCHODZIŁA NA DALSZY PLAN - Sławomir Siwy, ze związku celników, w rozmowie z SE: “- Nie było woli politycznej do walki z szarą strefą paliwową. Powstawały strategiczne plany kontroli, w których sprawa paliw schodziła na dalszy plan. Zaakceptowanie takiego planu przez Jacka Kapicę, ówczesnego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, powodowało, że w praktyce nie zajmowano się paliwami w takim stopniu, w jakim funkcjonariusze służby celnej mogliby i powinni to robić. Generalnie wprowadzano takie mechanizmy i procedury, że paliwa schodziły na dalszy plan i nawet jak funkcjonariusze chcieli się tym zajmować, to ten temat mało kogo interesował”. 

-- RADZIWIŁŁ CHCE PODNIEŚĆ CENĘ PIWA - SE: “Czy ceny piwa niebawem poszybują w górę? Na to wygląda! Ministerstwo Zdrowia uważa bowiem, że ulubiony alkohol Polaków jest zbyt tani oraz zbyt łatwo dostępny. Ostatnio podczas sejmowej konferencji o trzeźwości zwracał uwagę na to minister Konstanty Radziwiłł (59 l.). Teraz w podobnym tonie wypowiedział się jego zastępca Zbigniew Król (65 l.). Jak zapowiada, resort niebawem ma podjąć odpowiednie kroki, by temu zaradzić”.

-- 7 LAT TEMU odbyła się I tura przedterminowych wyborów prezydenckich. Do II tury przeszli: Bronisław Komorowski (41,54%) i Jarosław Kaczyński (36,46%).

-- URODZINY: Mateusz Morawiecki, Katarzyna Łaniewska, Wojciech Roszkowski, Grażyna Ciemniak, Zofia Popiołek, Mirosław Sekuła.

Źródło: 300polityka.pl

Podatki 2017: Więcej e-deklaracji bez podpisu kwalifikowanego

Dodano: 16.06.2017 13:38 | 43 odsłon | 0 komentarzy


Bez konieczności stosowania podpisu kwalifikowanego będzie można składać przez internet więcej deklaracji podatkowych - wynika z projektu przygotowanego w Ministerstwie Finansów. Zmiany dotyczyć będą kilkunastu rodzajów formularzy, które składa obecnie ponad 40 tys. podmiotów.

Źródło: www.podatki.biz

Porozumienie morskie między Polską a Indonezją

Dodano: 12.06.2017 9:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Polska i Indonezja podpisały w Szczecinie podczas Międzynarodowego Kongresu Morskiego memorandum o współpracy morskiej. Porozumienie zawarto pomiędzy Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz resortem do spraw morskich Indonezji

Źródło: inwestycje.pl

Porozumienie morskie między Polską a Indonezją

Dodano: 12.06.2017 8:25 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Polska i Indonezja podpisały w Szczecinie podczas Międzynarodowego Kongresu Morskiego memorandum o współpracy morskiej. Porozumienie zawarto pomiędzy Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz resortem do spraw morskich Indonezji

Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone