czwartek, 17 sierpnia 2017 r.  Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Wiadomości z tagiem Ministerstwie  RSS
Jędrzejewska: JPK, czyli kto jest ojcem tego sukcesu

Dodano: 17.08.2017 0:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W cieniu politycznej awantury o komisję śledczą w sprawie wyłudzeń VAT w latach 2008–2015 toczy się kłótnia o to, kto wymyślił jednolity plik kontrolny. Opozycja twierdzi, że PiS przywłaszczył sobie pomysł, który powstał w Ministerstwie Finansów już za rządów PO–PSL. Prawda jak zwykle leży po środku. Wystarczy poszperać w archiwum.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatki 2018: MF postuluje zmiany ws. cen transferowych

Dodano: 16.08.2017 14:37 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Przepisy dotyczące cen transferowych zostaną wyłączone w odniesieniu do niektórych przypadków - wynika z projektu nowelizacji ustaw podatkowych, który powstał w Ministerstwie Finansów. Nowe przepisy mają wejść w życie z początkiem 2016 r.

Źródło: www.podatki.biz

Jędrzejewska: JPK, czyli kto jest ojcem tego sukcesu

Dodano: 16.08.2017 8:30 | 7 odsłon | 0 komentarzy


W cieniu politycznej awantury o komisję śledczą w sprawie wyłudzeń VAT w latach 2008–2015 toczy się kłótnia o to, kto wymyślił jednolity plik kontrolny. Opozycja twierdzi, że PiS przywłaszczył sobie pomysł, który powstał w Ministerstwie Finansów już za rządów PO–PSL. Prawda jak zwykle leży po środku. Wystarczy poszperać w archiwum.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Materiał przygotowany we współpracy z Ministerstwem Rozwoju. Fundusze Europejskie krok po kroku - 13.08

Dodano: 13.08.2017 16:14 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Kiedy możemy otrzymać dofinansowanie na badania i rozwój? Jakie dokumenty trzeba złożyć? O to Paweł Blajer pytał prof. Aleksandra Nawrata, zastępcę dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło: tvn24bis.pl

Nauczyciele będą protestować "po pierwszym dzwonku". "Dotyczy to 5 milionów uczniów"

Dodano: 11.08.2017 8:52 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Zakładamy, że protest w sprawie reformy edukacji odbędzie się 4 września przed Ministerstwem Edukacji Narodowej - ogłosił w piątek Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, w programie "Wstajesz i wiesz".

Źródło: www.tvn24.pl

KPRM: Premier oczekuje, że instytucje pracujące nad stworzeniem nowego systemu dowodzenia będą pracować w duchu konsensusu

Dodano: 10.08.2017 18:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy


KPRM: Premier oczekuje, że instytucje pracujące nad stworzeniem nowego systemu dowodzenia będą pracować w duchu konsensusu
"Przed kilkunastoma dniami premier Beata Szydło spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą. Wysłuchała jego wątpliwości dotyczących opracowywanego w Ministerstwie Obrony Narodowej nowego systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP oraz wiążącymi się z tym awansami generalskimi. Podczas spotkania Prezydent odniósł się także do sprawy generała brygady Jarosława Kraszewskiego, dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Wobec generała, zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie informacji niejawnych, Służba Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła postępowanie sprawdzające. Premier wysłuchała zastrzeżeń Prezydenta RP, a następnie poprosiła o wyjaśnienia Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza oraz Ministra - Członka Rady Ministrów, Koordynatora Służb Specjalnych Mariusza Kamińskiego. Powziąwszy informacje, że postępowanie względem generała Kraszewskiego jest w toku, Pani Premier wyraziła oczekiwanie, że zostanie ono zakończone bez zbędnej zwłoki. W opinii Premiera postępowanie to nie powinno mieć wpływu na procedurę dotyczącą awansów generalskich, która leży w gestii Pana Prezydenta. Jednocześnie Prezes Rady Ministrów oczekuje, że instytucje pracujące nad stworzeniem nowego systemu dowodzenia - Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - będą pracować w duchu konsensusu i odpowiedzialności za rozwój naszej armii oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa. Bezpieczeństwo Polski i Polaków jest bowiem dla Rządu RP sprawą najważniejszą. Dlatego, w tak ważnej kwestii, instytucje nie mogą działać pod presją czasu, ani w atmosferze nadmiernych emocji. Zmiany w armii muszą być dokonywane spokojnie i z rozmysłem. Nie możemy powtórzyć błędów do jakich doszło w czasie wdrażania obecnie obowiązującego Sytemu Dowodzenia i Kierowania Siłami Zbrojnymi RP. Zbyt szybko wprowadzana, niedopracowana reforma, wywołała wtedy chaos w strukturach dowodzenia w Wojsku Polskim. Premier Beata Szydło stoi na stanowisku, że wszyscy ci, którym Polacy zaufali i powierzyli ster nad polskim sprawami, winni zapomnieć o wzajemnych animozjach, a kierować się wyłącznie odpowiedzialnością za teraźniejszość i przyszłość naszej Ojczyzny"

Źródło: 300polityka.pl

10.08 Dochody i zwroty w VAT w latach 2007 - 2017

Dodano: 10.08.2017 7:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


9 sierpnia 2017 r. wiceminister finansów Paweł Gruza i dyrektor Departamentu Poboru Podatków w MF Tomasz Strąk podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Finansów przedstawili dane dotyczące dochodów i zwrotów w VAT od 2007 roku ...

Źródło: www.vat.pl

Regiony uruchamiają fundusze pożyczkowe dla przedsiębiorców

Dodano: 09.08.2017 16:25 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Województwo pomorskie jest pierwszym polskim regionem, który uruchamia unijne pożyczki dla najmniejszych przedsiębiorców. W Ministerstwie Rozwoju podpisano umowy w tej sprawie. W 11 regionach trwają prace nad uruchomieniem podobnego finansowania

Źródło: inwestycje.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone