czwartek, 18 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Wiadomości z tagiem Ministerstwie  RSS
Spisane czyny i rozmowy

Dodano: 18.04.2019 11:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Spisane czyny i rozmowy
Dzięki uprzejmości Honorable Correspondanta będziemy mogli zapoznać się z informacją o rozmowie, jaka odbyła się 25 października 2018 roku w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie między panem ambasadorem Jackiem Chodorowiczem, pełnomocnikiem ministra Jacka Czaputowicza o...

Źródło: alexjones.pl

Podatki 2019: Część podatników będzie mieć więcej czasu na złożenie CIT-8

Dodano: 15.04.2019 14:47 | 43 odsłon | 0 komentarzy


Czas na złożenie przez niektórych podatników zeznań CIT-8 i CIT-8AB zostanie przedłużony do 31 października br. - wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego w Ministerstwie Finansów. Przedłużenie terminu ma dotyczyć ok. 5 tys. podatników podatku CIT.

Źródło: www.podatki.biz

Polityczny plan tygodnia: dalszy ciąg protestu nauczycieli, rząd o 500+, termin na rejestrację list, aktualizacja ratingu, PAD w Kole, PMM w Brukseli

Dodano: 14.04.2019 11:31 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Nadchodzący tydzień w polityce - zapewne ciut krótszy, z uwagi na święta wielkanocne - to przede wszystkim kontynuacja protestu nauczycieli i dalszy ciąg dyskusji ws. zmian w oświacie. Rząd ma zająć się rozszerzeniem 500+ na pierwsze dziecko, a komisja śledcza ds. VAT przesłuchać byłego wiceministra finansów. Ponadto w tym tygodniu upływa termin na rejestrację list do PE, a kolejna duża agencja dokona aktualizacji ratingu Polski. ***** Dalszy ciąg protestu nauczycieli. - Prezydium Zarządu Głównego postanowiło kontynuować strajk, prowadzony w ramach sporu zbiorowego oraz wystąpić do premiera z wnioskiem o natychmiastowe podjęcie rozmów ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego z udziałem mediatora zewnętrznego - mówił Sławomir Broniarz w rozmowie z dziennikarzami. Tym samym protest będzie kontynuowany będzie kontynuowany w najbliższym tygodniu, choć zapewne zawieszony na okres świąt. PMM w Brukseli. W poniedziałek premier Morawiecki będzie kontynuować rozpoczętą w niedzielę wizytę w Brukseli. W planie są spotkania z komisarzem ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, wiceprzewodniczącym KE Marosem Sefcovicowem, komisarzem ds. budżetu i zasobów ludzkich Guntherem Oettingerem oraz udział w ceremonii podpisania umowy o dofinansowanie projektu Baltic Pipe z funduszu CEF. Rząd o rozszerzeniu 500+. Na najbliższym posiedzeniu rządu - zapewne we wtorek - ma być rozpatrywany projekt rozszerzający 500+ na pierwsze dziecko. Mówiła o tym kilka dni temu Beata Mazurek, a potwierdzają dodatkowo nasi rozmówcy. Na 300POLITYCE już na początku kwietnia pisaliśmy, że PiS chce uchwalić rozszerzenie 500+ na jednym posiedzeniu, w dziewięć godzin - tuż po świętach. Termin na rejestrację list do PE. We wtorek o północy upływa termin na zgłaszanie list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego. W praktyce część komitetów zrobiła to już wcześniej. Tym samym rozpocznie się kolejny etap kampanii - można przypuszczać, że tuż po świętach. Przesłuchanie Nenemana. We wtorek o 11:30 komisja śledcza ds. VAT przesłucha byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Jarosława Nenemana. To jedyne zaplanowane przesłuchanie na ten tydzień, ale komisja zbierze się jeszcze 30 minut przed przesłuchaniem - w porządku "sprawy bieżące". PAD w Kole. We wtorek o 12:00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy. Z kolei tego samego dnia PAD złoży wizytę w Kole w województwie wielkopolskim, gdzie o 17:00 spotka się z mieszkańcami powiatu kolskiego. Aktualizacja ratingu Polski. W piątek Moody’s - jedna z trzech największych agencji ratingowych - dokona przeglądu ratingu Polski. Będzie to kolejna aktualizacja w ostatnim czasie. W piątek agencja Standard & Poor’s potwierdziła długoterminowy rating Polski na poziomie A-. Perspektywa ratingu pozostała stabilna. Fot. ZNP

Źródło: 300polityka.pl

"Powinno być respektowane prawo ucznia"

Dodano: 12.04.2019 14:55 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Najważniejsi są teraz uczniowie i ich egzaminy - komentowali we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Piotr Wasilewski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Kacper Lemiesz z inicjatywy Strajk Uczniowski. Obaj podkreślali jednak, że trzeba myśleć o "długotrwałym rozwiązaniu" problemów oświatowych. - Nie da się w jednej chwili wszystkiego zmienić - stwierdził Wasilewski. - Bardzo trudno jest być nauczycielem - przyznał Lemiesz.

Źródło: https:

Ministerstwa ujawniają dane dotyczące zarobków. "Płeć nie stanowi kryterium"

Dodano: 11.04.2019 11:39 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Średnie zarobki kobiet w ministerstwach są w zdecydowanej większości przypadków niższe niż mężczyzn. Największa dysproporcja występuje w Kancelarii Premiera i Ministerstwie Cyfryzacji. Tak wynika z danych opublikowanych w odpowiedzi na interpelacje poselskie.

Źródło: https:

Polityczny plan czwartku: początek posiedzenia Sejmu i Senatu, przesłuchanie przed SKVAT, PAD z ministrami spraw zagranicznych Procesu Berlińskiego

Dodano: 11.04.2019 7:08 | 17 odsłon | 0 komentarzy


O 8:30 odbędzie się konferencja prasowa warszawskiego PiS dot. złożenia zawiadomienia do prokuratury w sprawie tzw. afery autobusowej. W konferencji wezmą udział Sebastian Kaleta, Paweł Lisiecki oraz warszawscy radni PiS. Czwartek jest pierwszym dniem posiedzenia obu izb polskiego parlamentu. Posłowie rozpoczną obrady o 10:00, senatorowie godzinę później. Drugim punktem porządku izby wyższej jest, przyjęta przez Sejm, rządowa ustawa, która wprowadza jednorazowy dodatek dla emerytów i rencistów, tzw. trzynastą emeryturę. Marszałek Senatu wystąpi na konferencji prasowej o godzinie 10:00. W tym samym czasie sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT-u rozpocznie przesłuchania Tomasza Michalaka, byłego dyrektora w Ministerstwie Finansów. O 11:00 w Sejmie odbędzie się II czytanie zgłoszonego przez PiS projektu nowelizacji obniżającej o 15% podatek miedziowy. Zmniejszenie tej daniny było jednym z warunków stawianych przez Bezpartyjnych Samorządowców i zostało wpisane do umowy koalicyjnej z PiS. Całość może być przyjęta w jutrzejszym bloku głosowań między 16:00 a 18:00. O 10:30 w Ministerstwie Edukacji Narodowej zaplanowano briefing minister Anny Zalewskiej, wiceministra Macieja Kopcia i dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marcina Smolika. Dziś czwarty dzień bezterminowego strajku nauczycieli i drugi dzień egzaminów gimnazjalnych. O 12:00 w Krakowie odbędzie się konferencja Patryka Jakiego. O 13:00 w Nowym Sączu minister Joachim Brudziński przekaże nowy śmigłowiec dla Straży Granicznej. O 13:45 w Warszawie odbędzie się konferencja mazowieckiego sztabu wyborczego KKW Koalicji Europejskiej, poprzedzająca złożenie list kandydatów koalicji do PE. Z kolei o 19:00 w stolicy prezydent Andrzej Duda spotka się z ministrami spraw zagranicznych Procesu Berlińskiego. O 13:00 sejmowa komisja odpowiedzialności konstytucyjnej - tradycyjnie na zamkniętym posiedzeniu - powróci do oceny materiału dowodowego zebranego w sprawie z wniosku wstępnego o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Źródło: 300polityka.pl

MF zapowiada nową Ordynację podatkową i całkiem nowe rozwiązania

Dodano: 10.04.2019 14:32 | 58 odsłon | 0 komentarzy


Niebawem rząd zajmie się projektem nowej Ordynacji podatkowej - zapowiedział wiceminister finansów, Filip Świtała. Podczas III Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, który rozpoczął się we wtorek, wiceminister stwierdził też, że prowadzone są prace nad całkiem nowymi rozwiązaniami. W Ministerstwie Finansów trwają obecnie prace nad tzw. prostym PIT-em oraz zunifikowanym podatkiem od biznesu.

Źródło: www.podatki.biz

MEN: prezydent miasta nie może narzucać wartości wychowawczych

Dodano: 09.04.2019 21:00 | 30 odsłon | 0 komentarzy


"Prezydent miasta jako organ prowadzący szkoły nie posiada kompetencji, by narzucać rodzicom wartości, w duchu których mają być wychowywane ich dzieci" - podkreśla Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej w odpowiedzi na oświadczenie grupy polskich senatorów. Zostało ono wystosowane do resortu w sprawie podpisania przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji "Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+", potocznie nazywanej Kartą bądź deklaracją LGBT+.

Źródło: www.pch24.pl

Pielęgniarki po spotkaniu w resorcie zdrowia: Jesteśmy optymistkami. Walczymy o większe pieniądze

Dodano: 08.04.2019 19:22 | 32 odsłon | 0 komentarzy


"Jesteśmy optymistkami. Walczymy o większe pieniądze za naszą poradę" – podkreślają przedstawicielki Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych po spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia. Rozmowy dotyczyły tego, jak ma działać nowe świadczenie – porada pielęgniarska. W jej ramach to właśnie pielęgniarki przejmą część obecnych obowiązków lekarzy. Będą mogły np. przedłużyć receptę czy wystawić skierowanie na badania.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone