poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem Mocny  RSS
Finał pocieszenia na mundialu. Mocny początek Belgów

Dodano: 14.07.2018 16:04 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Belgia czy Anglia? Kto zostanie trzecią drużyną mistrzostw świata? W przypadku zwycięstwa Czerwone Diabły osiągną największy sukces w historii. Wyspiarzom natomiast wygrana pozwoli cieszyć się z najlepszego mundialowego występu od 1966 roku. Relacja w sport.tvn24.pl.

Źródło: https:

Ekspert chce wykorzystać przecenę na rynkach wschodzących [LIGA]

Dodano: 12.07.2018 8:32 | 31 odsłon | 0 komentarzy


Portfel ofensywny

W ostatnim czasie przecenie uległy waluty rynków wschodzących, szczególnie wśród krajów Ameryki Łacińskiej i Turcji. Mocno wzrosły również rentowności papierów skarbowych w tych regionach. Nerwowe reakcje wywołane zostały kryzysem walutowym w Argentynie, ale również istotny wpływ miały narastające obawy o negatywny efekt kolejnych podwyżek stóp procentowych w ...

Tagi: Mocny, Nerwowe, Ameryka

Mocne słowa Trumpa: Polska nie chce być zakładnikiem Rosji

Dodano: 11.07.2018 10:26 | 20 odsłon | 0 komentarzy


"Polska nie chce być zakładnikiem Rosji" - stwierdził w Brukseli prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Te słowa padły podczas spotkania amerykańskiego przywódcy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Źródło: www.rmf24.pl

To nie była wojna polsko-ukraińska, ale czystka etniczna! Mocne słowa prezydenta Dudy na Wołyniu

Dodano: 08.07.2018 16:15 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Tradycyjnie w drugą niedzielę lipca wspominana jest tzw. Krwawa Niedziela - dzień, gdy w roku 1943 doszło do kulminacji ukraińskich zbrodni dokonywanych na Polakach, ale także innych mieszkańcach południowo-wschodnich województw II Rzeczypospolitej. Z tej okazji prezydent RP Andrzej Duda udał się na Wołyń (leżący obecnie w granicach Ukrainy).

Tagi: Mocny
Źródło: www.pch24.pl

Mocne uderzenie w dogrywce. Chorwacja bliżej półfinału

Dodano: 07.07.2018 22:11 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Rosjanie lub Chorwaci powtórzą swój sukces sprzed lat i awansują do półfinału mistrzostw świata. Relacja z wydarzeń na boisku w Soczi w sport.tvn24.pl.

Źródło: https:

Zero celnych podań, 77 strzałów. Mocne i słabe strony najlepszej ósemki

Dodano: 05.07.2018 11:39 | 36 odsłon | 0 komentarzy


Sześć drużyn europejskich i dwie z Ameryki Południowej - tak wygląda zestaw ćwierćfinalistów mistrzostw świata. Sport.tvn24.pl prezentuje w liczbach mocne i słabe strony najlepszej ósemki na podstawie tego, co już dokonali w Rosji.

Tagi: Mocny, Ameryka
Źródło: https:

STAN GRY: wPolityce: Dyrektywa o #Acta2 zawiera ładunek o sile dwóch politycznych bomb atomowych, Jaki wygrywa w sondażu na Ochocie, Oko krytykuje Trzaskowskiego za ogólniki, chwali za seniorów

Dodano: 02.07.2018 10:57 | 14 odsłon | 0 komentarzy


-- POLITYCZNY PLAN PONIEDZIAŁKU: Sejmowa komisja o zaostrzeniu aborcji, PAD mianuje szefa Sztabu Generalnego WP, Jaki na Ursynowie

-- POLACY PRZECIW CENZURZE INTERNETU - tytuł w GPC.

-- DYREKTYWA O PRAWACH AUTORSKICH TO ŁADUNEK O SILE DWÓCH POLITYCZNYCH BOMB ATOMOWYCH - WPOLITYCE: “Tymczasem sprawa jest podwójnie niebezpieczna. Bez przesady można powiedzieć, że zawiera ładunek o sile dwóch potencjalnych politycznych bomb atomowych. W skrócie to bitwa o to, czy obecna wolność obrotu odwołaniami (w tym linkami) do innych treści zostanie zachowana, czy też będzie poddana restrykcjom. Czy np. wyszukiwarki internetowe, agregatory, media społecznościowe będą mogły swobodnie wskazywać dowolne wyniki, czy tylko te z których twórcami będą miały umowy? Wyniki wyszukiwania nie będą już zależały od merytorycznej wartości tekstu, ale od tego, czy wydawca „dogadał się z wyszukiwarką”.

-- STANOWISKO POLSKI WS PODATKU OD LINKÓW TO KAPITULACJA - pisze wPolityce: “W całej Europie widzimy potężną ofensywę koncernów medialnych, zwłaszcza niemieckich, usilnie zabiegających w rządach o poparcie proponowanej dyrektywy. W Polsce ten agresywny lobbing też przyniósł duże sukcesy. Pierwotne zdecydowanie negatywne stanowisko polskie zostało w ostatnich miesiącach rozwodnione w ministerstwie kultury (ministerstwo cyfryzacji chyba to widzi inaczej) na rzecz rzekomego kompromisu z podmiotami niemieckimi. W rzeczywistości to kapitulacja”.

-- MNIEJSZE WYDAWNICTWA ZOSTANĄ OSŁABIONE - DALEJ WPOLITYCE O DYREKTYWIE: “ Mniejsze wydawnictwa (w tym też cały niezależny od systemu III RP segment) zostaną znacząco drastycznie osłabione. Tak się stało w Hiszpanii, gdzie prawo lokalne przyjęło podobne rozwiązania. Wielkie koncerny, dzięki efektowi skali, były w stanie wynegocjować lepsze warunki z agregatorami treści i wyszukiwarkami, więc to ich teksty były zwracane jako pierwsze w rezultatach wyszukiwań”.

-- W SONDAŻU NA OCHOCIE JAKI MA 30%, TRZASKOWSKI 19: “Wyniki mogą zaskakiwać, ale jeśli zwróci się uwagę, że aż, co trzeci ankietowany nie ma jeszcze swojego kandydata to można uznać, że wszystko w tych wyborach jest możliwe. Na Patryka Jakiego chętniej głosują mężczyźni. Znakomity wynik osiąga kandydat w przedziale wiekowym 55 – 64 lata ( 47%) oraz wśród najmłodszych wyborców 18 – 24 lata ( 36%). Rafał Trzaskowski cieszy się większym poparciem wśród kobiet. Największe poparcie odnotowuje wśród respondentów w wieku 35 – 44 lata ( 27%)”.

-- SONDAŻ WPROST: W PRZYSZŁOŚCI ĘDĄ RZĄDZIĆ: JAKI, BIEDROŃ I WASSERMANN: “Wprost zbadał kto w przyszłości może dokonać zmiany generacyjnej.  Jaki i Biedroń uzyskali taką samą liczbę wskazań, lekko ustępuje im Małgorzata Wassermann. Ponad dwukrotnie mniejsze notowania mają Rafał Trzaskowski i Barbara Nowacka”.

-- W ROZMOWIE Z WP JAKI MÓWI, ŻE ŻADNEJ KOMISJI SIĘ TYLE NIE UDAŁO CO KOMISJI WERYFIKACYJNEJ: “Zdaniem Patryka Jakiego w Polsce komisje śledcze są "słabe”, a komisja weryfikacyjna udowodniła, że nie musi tak być. – Rok pracy był niezwykle owocny. Wiele zeznań świadków stało się elementami wniosków aresztowych, przestępcy dzięki tym zeznaniom trafili do więzień. Komisja obfitowała w przełomowe zeznania. Jeden ze świadków przyznał, że był "słupem”. Przepraszam, ale której innej komisji udało się wyciągnąć od przesłuchiwanego takie stwierdzenie? – zauważa kandydat na prezydenta Warszawy”.

-- JAKI PODKREŚLA, ŻE W KOMISJI PRACUJĄ OSOBY ZE WSZYSTKICH STRON SPORU POLITYCZNEGO - DALEJ WP: “Kandydat na prezydenta Warszawy przekonuje, że komisja weryfikacyjna to "jedyna chyba instytucja w państwie, w której pracują ludzie ze wszystkich stron sporu politycznego i wszyscy w niemal każdej sprawie głosują tak samo”. – Udało się stworzyć instytucję, która działa harmonijnie. Jeśli chodzi o komisje śledcze, to gonimy historię”.

-- KOMPETENCJE KW PRZEJMIE RATUSZ - ZAPOWIADA JAKI: “Co stanie się z komisją, jeśli zostanie pan prezydentem stolicy? – pytamy Patryka Jakiego. Ten deklaruje: - Jeśli zostanę prezydentem, zlikwiduję komisję weryfikacyjną. Jej kompetencje przejmie ratusz. Dziś ratusz rządzący przez Hannę Gronkiewicz-Waltz również ma te kompetencje, ale nie chce z nich skorzystać. Całą robotę przejęliśmy my”.

-- GAZETA.PL O PROGRAMIE JAKIEGO DLA ZWIERZĄT I BONIE DLA NAJBIEDNIEJSZYCH, KTÓRZY ADOPTUJĄ PSA ZE SCHRONISKA: “Kandydat na prezydenta Warszawy chce też wprowadzić bonifikatę finansową dla Warszawiaków, którzy zaadoptują zwierzę ze schroniska. - Różne szacunki wykazują, że koszt utrzymania zwierzęcia w schronisku to około 3 tysięcy złotych. Z tego względu chcielibyśmy wprowadzić bon w wysokości tysiąca złotych dla osób, które adoptują psa czy kota ze schroniska. To opłaci się miastu, obniży koszty utrzymania czworonogów, a one też będą miały rodzinę - uzasadniał”.

-- OKO O OKRĄGŁYCH ZDANIACH W PROGRAMIE TRZASKOWSKIEGO, ALE PRZYZNAJE, ŻE MOCNA STRONA TO PAKIET DLA KOBIET I SENIORÓW - jak pisze Anton Ambroziak: “Mocna strona to pakiet dla kobiet czy seniorów. Część propozycji przypomina postulaty ruchów miejskich. Słabe strony: brak odpowiedzi na problem reprywatyzacji, wpadki dotyczące inwestycji. I dużo okrągłych zdań”.

-- NIE UMIE RZECZOWO WYJAŚNIĆ JAK POMOŻE OFIAROM REPRYWATYZACJI - dalej OKO: “Kandydat na prezydenta nie umie jednak rzeczowo wyjaśnić, w jaki sposób miasto pomoże ofiarom reprywatyzacji”.

-- W SPRAWIE SN PIS POPEŁNIA SAMOBÓJSTWO - Andrzej Stankiewicz w SE: “– To tak, jakby parlament przyjął ustawę, że wprawdzie w konstytucji prezydent ma pięcioletnią kadencję, ale jak osiągnie wiek emerytalny, musi prosić o możliwość jej przedłużenia. Byłoby to złamanie konstytucji. Tu jest podobnie. W PiS mają tego świadomość, ale decyduje obsesja Jarosława Kaczyńskiego na punkcie prezes Gersdorf. PiS idzie na zwarcie. I popełnia samobójstwo”.

-- MORAWIECKI SENIOR NA LISTACH PIS - Agata Kondzińska w GW: “Na samorządowych listach PiS mają się znaleźć nie tylko kandydaci obozu Zjednoczonej Prawicy czy Klubów "Gazety Polskiej", ale też Kornela Morawieckiego i "Solidarności".

-- GALA WAŻNIEJSZA OD PASAŻERÓW- tytuł w GW.

-- JACEK ŻAKOWSKI O KONSEKWENCJACH RZĄDÓW PIS W ZDROWIU - pisze w GW: “To nie jest tylko wina PiS. Każdy rząd ma się z czego spowiadać. Ale PiS rządzi trzeci rok. Zdążył ogromnym wysiłkiem zdewastować polskie sądownictwo, z niezwykłą determinacją rozwalił oświatę, z szaleńczym zapałem rozbroił polską armię, z największą konsekwencją zdewastował relacje z sojusznikami, teraz w pocie czoła rozwala uniwersytety. Palcem nie kiwnął, by sprawniej ratować zdrowie i życie Polaków”.

-- CO PRZEOCZYŁ SROCZYŃSKI GDY ZACHWYCAŁ SIĘ MORAWIECKIM - Witold Gadomski w wyborcza.pl: “PiS-owi rzeczywiście udało się trafić swoim przekazem do wyobraźni sporej części Polaków – straszyć ich najazdem na Polskę muzułmanów, wrogiem wewnętrznym, który dogaduje się przeciwko Polsce z zagranicą, kapitałem, który rzekomo wyprowadza z kraju rocznie 100 mld zł. Jest też przekaz odwołujący się do narodowej dumy – równie fałszywy jak ten polegający na straszeniu.   Sroczyńskiemu i dużej części zwolenników PiS podoba się też rozdawanie przez rząd pieniędzy, które wcześniej zabrał, czyli kupowanie sobie poparcia za pieniądze podatników. (...) Dlatego publicyście portalu Gazeta.pl chciałbym polecić lekturę klasycznego eseju XIX-wiecznego ekonomisty Bastiata „Co widać i czego nie widać”: „W ekonomii każdy czyn, zwyczaj, prawo lub instytucja nie pociąga zwykle jednego, ale wiele następstw. Z nich jedne są natychmiastowe – te widać, inne pojawiają się stopniowo – tych nie widać. Dobrze, kiedy możemy je przewidzieć”.

-- RAFAŁ WOŚ O KOŃCU EPOKI BALCEROWICZOWSKO - HAUSNEROWSKIEJ - pisze w Gazeta.pl:“Stanie się tak dlatego, że w polskiej polityce żyjemy na granicy dwóch epok. Ta pierwsza zakończyła się gdzieś koło wyborów 2015 roku. Była to faza, którą można nazwać neoliberalną. Albo balcerowiczowsko-hausnerowską. Charakteryzowała się specyficznym typem myślenia o roli polityka gospodarczego, który jest od pilnowania innych demokratycznych polityków, żeby nie rozdawali zbyt hojnie. A jeśli już rozdają, to niech robią to w górę, w kierunku tzw. silnych i przedsiębiorczych (niskie krańcowe stawki podatkowe, kolejne ułatwienia dla biznesu). A nie w dół, do „nierobów” i „pospólstwa”. Trzeba powiedzieć, że polskie elity były w tym myśleniu nadzwyczaj skuteczne i zbudowały państwo niechętnie dzielące owoce wzrostu między obywateli. Jak się słucha liberalnej opozycji, to widać, że ona jest w tamtej minionej epoce bardzo mocno zakorzeniona. Sprawa polega jednak na tym, że wraz ze zwycięstwem wyborczym PiS-u tamta faza się ostatecznie zakończyła. A symbolicznym pogrzebem ery balcerowiczowsko-hausnerowskiej było wprowadzenie 500 plus”.

-- POLITYK W DEMOKRACJI JEST OD DZIELENIA PIENIĘDZY - KONKLUDUJE WOŚ: “Gdybym mógł dać opozycji jedną jedyną radę, to brzmiałaby ona tak: zrozumcie wreszcie, że w demokratycznym państwie polityk jest od dzielenia pieniędzy. Będzie wam wtedy łatwiej. Może nawet odzyskacie utraconą w oczach milionów Polaków wiarygodność”.

-- KOLEJNY PUNKT NA KONCIE MORAWIECKIEGO - MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O IMIGRANTACH:“A więc wynik szczytu to nie tylko sukces państw wyszehradzkich i polskich negocjatorów, nie tylko kolejny punkt na koncie premiera Mateusza Morawieckiego, ale również – a może przede wszystkim – dobra wiadomość dla tych, którzy wierzą, że miejsce Polski jest w europejskiej wspólnocie”.

-- RZ NA JEDYNCE O TYM, ŻE WYSTĄPIENIE MORAWIECKIEGO MA BYĆ PRZEŁOMOWE I PROEUROPEJSKIE: “Jeśli więc Polska nic w sprawie SN nie zmieni, premier Morawiecki będzie musiał skonfrontować się z krytyką UE, już 4 lipca w Strasburgu. Przyjeżdża wtedy na sesję plenarną PE w związku z wystąpieniem w serii przemówień przywódców państw UE. – Będzie ono przełomowe i proeuropejskie – mówią polskie źródła. To może jednak nie wystarczyć w zestawieniu z faktami dotyczącymi wymiaru sprawiedliwości”.

-- JACEK KARNOWSKI O MAJSTERSZTYKU DYPLOMACJI: “Każdy, kto zna i rozumie ten kontekst, wie, że uzyskanie od Tel-Aviwu ustępstwa w sprawach historycznych, i to tak szczególnie ważnych jak te związane z Holokaustem, jest majstersztykiem polskiej dyplomacji. I pośrednio dowodzi znaczenia Polski, ale dla Waszyngtonu. Gdyby nie presja amerykańska, być może nie dostalibyśmy nic”.

-- KARNOWSKI O KALKULACJI NA WYWROTKĘ: “Spora część krytyki wymierzonej w to porozumienie związana jest z zawodem. Opozycja, nie tylko lewicowa, ale i ta z prawej, doskonale bowiem wie, z jak potężnymi siłami zderzył się przy okazji ustawy o IPN obecny rząd. Kalkulacja na wywrotkę była oczywista i widoczna gołym okiem. Spodziewano się narastającej izolacji Polski, konfliktu z USA, jawnych i cichych sankcji. Tymczasem Warszawa zdołała wyjść z tej ciężkiej opresji, zyskując całkiem sporo”.

-- MICHAŁ KARNOWSKI O DOKUMENCIE O ZNACZENIU HISTORYCZNYM: “Niemal wszystko, co dla Polski ważne, w tej deklaracji uzyskano. Im więcej godzin upływa od ogłoszenia tego tekstu, tym wyraźniej to widać. To dokument o historii o znaczeniu historycznym, przełomowym. Reakcje części prasy i klasy politycznej w Izraelu potwierdzają tę opinię”.

-- DOKUMENT PRZYZNAJĄCY POLSCE RACJĘ TO NIE JEST SUKCES? - konkluzja Michała Karnowskiego: ”Rozumiem endeków, że próbują budować swoją formację także na krytyce porozumienia Polska-Izrael. Ale czy naprawdę obóz dobrej zmiany pozwoli by wmówili wszystkim, że tekst PRZYZNAJĄCY RACJĘ POLAKOM w sprawie fundamentalnej, to nie jest sukces?”

-- RAFAŁ ZAKRZEWSKI W WYBORCZA.PL O KOSZTACH KLĘSKI WS SĄDÓW: "Kaczyński powinien z tej lekcji wyciągnąć nauki na bliską przyszłość: wojna o wolne sądy też nie jest wewnętrzną wojenką PiS z opozycją. To wielka wojna o demokratyczne wartości europejskie i możemy w niej przegrać tak samo jak w przypadku ustawy o IPN. Jednak koszty tej klęski będą dużo większe".

-- KINGA DUNIN O DOBREJ ZMIANIE I PISARZACH - na kanwie lektury najnowszej książki Eustachego Rylskiego - pisze w Krytyce: “Dobra zmiana nie pozostawia obojętnymi polskich pisarzy. W najnowszych powieściach możemy znaleźć nie tylko aluzje, ale i oczywiste szpile wbijane w aktualną władzę i oczywiście społeczeństwo, kołtuńskie, ksenofobiczne. Także rozmaite fantazje na temat przyszłości, sporo groteski. Nie zawsze są to powieści udane. Zaskoczyło mnie, że Eustachy Rylski także postanowił wystąpić w tej konkurencji. (...) Morały z tej bajki są dosyć jasne. Liberalizm jest lepszy od prawicowego populizmu. Polityka zawsze jest brudna. Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies (albo prostytutka), ale prawdziwym przyjacielem może być tylko drugi człowiek. Kobiety w powieści Rylskiego to papierowe kukły bez duszy, albo – w życzliwej interpretacji – istoty niezwykle tajemnicze, o których nic nie da się powiedzieć. Najlepszym miejscem dla refleksyjnego inteligenta jest dworek nad wodą, w którym gospodyni podaje mu pierogi, a on czyta Turgieniewa i duma o szlachetnych, młodych kadetach z Białej Gwardii, którzy wcale nie walczyli z komunizmem, tylko z motłochem. I oczywiście przegrali. Może też marzy o jakimś blasku, który nada sens naszemu istnieniu, lepiej jednak nie wprowadzać tych marzeń w życie. A najkrócej mówiąc, trzeba będzie zagłosować na PO, chociaż bez złudzeń”.

-- URODZINY:Tomasz Siemoniak, Jadwiga Wiśniewska, Błażej Strzelczyk, Mateusz Hładki.

Źródło: 300polityka.pl

Mocne słowa włoskiego filozofa o Unii Europejskiej i kryzysie migracyjnym

Dodano: 30.06.2018 17:01 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Unia Europejska stała się swoistym paktem elit, które oddaliły się od ludzi i działają na ich szkodę. Ludzie się burzą i mają rację - uważa prof. Rocco Buttiglione, włoski filozof i polityk, blisko związany ze świętym Janem Pawłem II.

Źródło: www.pch24.pl

Mocno wieje. Część sopockiego mola zamknięta z powodu sztormu

Dodano: 30.06.2018 16:47 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Ze względu na sztormową pogodę do odwołania zamknięto dolne pokłady i pokład żeglugowy sopockiego mola. Uszkodzenia dolnych pomostów nie są poważne, ale w obecnym stanie nie mogą być udostępnione spacerowiczom.

Tagi: Mocny
Źródło: https:

Mocny mandat od KE dla działań Timmermansa. Szymański krytykuje procedurę art. 7

Dodano: 28.06.2018 9:35 | 22 odsłon | 0 komentarzy


​Sądy są bardziej właściwym miejscem rozstrzygania sporów natury prawnej niż podatna na upolitycznienie procedura oparta o art. 7 - powiedział wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

Tagi: Mocny, Sądu
Źródło: www.rmf24.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone