poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem Najwyższa  RSS
Ziobro o zmianach w SN: Chcemy przeciąć okres postkomunizmu

Dodano: 16.07.2018 12:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ziobro o zmianach w SN: Chcemy przeciąć okres postkomunizmu - Ta historia pokazuje, jak nieprecyzyjny był do tej pory Sąd Najwyższy w opisywaniu historii zaszłej, związanej z dorobkiem orzeczniczym poszczególnych sędziów pracujących w SN. Od kogo, jak od kogo, ale od tego najwyższego sądu powinno się oczekiwać najwyższych standardów i rzetelności informacji. Przypomnę ataki na premiera Morawieckiego, kiedy zwracał uwagę na pewne jednak zaszłości historyczne, które chcielibyśmy rozwiązać, których całkowicie się nie udało przeciąć prof. Strzemboszowi. Można powiedzieć, że poniósł spektakularną klęskę w zakresie odejścia od postkomunizmu jako pewnej epoki, zwłaszcza w działaniu tego najwyższego sądu, który powinien się składać się z ludzi całkowicie wolnych od tego rodzaju uwikłań. Myślę, że ta postać, życiorys sędziego Iwulskiego właśnie w tym sądzie, właśnie jako człowieka, który został wyznaczony przez panią Gersdorf do pełnienia obowiązków I prezesa SN, jest takim symbolem, który pokazuje jeden, niejedyny, z motywów i racji, które legły u podstaw naszej reformy. Tak, my chcemy przeciąć okres postkomunizmu i tych związków, zwłaszcza jeżeli chodzi o obszar działania SN i tego nie kryliśmy - mówił Zbigniew Ziobro na konferencji, pytany o ostatnie doniesienia medialne dot. sędziego Iwulskiego. Jak dodał:
"Takich życiorysów i doświadczeń związanych ze stosowaniem prawa dla celów represji politycznych przez sędziów SN można by znaleźć więcej. Więc ten przypadek mówi sam za siebie, nie trzeba nawet dodatkowo komentować. Wystarczy go zderzyć z zapewnieniami takich ludzi jak prof. Strzembosz czy takich osób, które wypowiadały się w imieniu SN, rzecznik rządu, prezes Gersdorf, które całkowicie odcinały się od rzekomych - ich zdaniem - związków poszczególnych sędziów z okresem komunistycznym i politycznej służebności, można powiedzieć czy służalczości wobec poprzedniego reżimu komunistycznego. Niestety jest inaczej i mam nadzieję, że nowo ukształtowany skład SN, przynajmniej stopniowo, bo będzie to pewien proces, została przyjęta po wecie prezydenta konstrukcja budowy SN, która będzie zakładała jednak pewne etapy w uzupełnianiu SN o nowy skład, nowych przedstawicieli, że będą to wybitni przedstawiciele polskiego prawa, którzy są wolni od tego rodzaju obciążeń związanych z poprzednim systemem"

Źródło: 300polityka.pl

Tomasz Nałęcz będzie gościem Rozmowy w samo południe w RMF FM

Dodano: 12.07.2018 21:53 | 11 odsłon | 0 komentarzy


​Gościem Marcina Zaborskiego w Rozmowie w samo południe będzie historyk i były wicemarszałek Sejmu prof. Tomasz Nałęcz. Z naszym gościem w dniu 550. rocznicy powstania polskiego parlamentaryzmu porozmawiamy o jego dzisiejszym obrazie. Zapytamy też, jak nasz gość chciałby obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj i czy możliwe jest świętowanie tej rocznicy bez bieżących podziałów politycznych. Nie zabraknie też pytań o Sąd Najwyższy i dzisiejszą scenę partyjną.

Źródło: www.rmf24.pl

Prezydent Andrzej Duda: Sędziowie powinni przestrzegać ustaw

Dodano: 12.07.2018 19:53 | 11 odsłon | 0 komentarzy


“Sąd Najwyższy i sędziowie SN powinni przestrzegać ustaw, bo jeżeli nie, to czegóż mamy oczekiwać od obywateli” – powiedział prezydent Andrzej Duda. Powtórzył, że z mocy ustawy o SN - a nie decyzji I prezesa SN - pracami Sądu Najwyższego kieruje sędzia Józef Iwulski.

Źródło: www.rmf24.pl

Jaki: Jednym z najważniejszym zadań supreme courts jest podrządkowanie doktryny. W sprawie reprywatyzacji Sąd Najwyższy wręcz wprowadzał bałagan jeśli chodzi o doktrynę

Dodano: 11.07.2018 21:23 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Jaki: Jednym z najważniejszym zadań supreme courts jest podrządkowanie doktryny. W sprawie reprywatyzacji Sąd Najwyższy wręcz wprowadzał bałagan jeśli chodzi o doktrynę - Są sędziowie, którzy byli wybitni. Jednym z najważniejszym zadań supreme courts jest podrządkowanie doktryny. W sprawie reprywatyzacji Sąd Najwyższy wręcz wprowadzał bałagan jeśli chodzi o doktrynę. System

Źródło: 300polityka.pl

Sąd Najwyższy Indii za karą śmierci dla gwałcicieli z autobusu

Dodano: 09.07.2018 17:08 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Najwyższy Indii podtrzymał w poniedziałek wyrok śmierci dla trzech mężczyzn, którzy w 2012 roku w Delhi zgwałcili 23-letnią kobietę, która później zmarła w wyniku odniesionych ran. Ta głośna sprawa doprowadziła do zaostrzenia kar za napaści seksualne.

Źródło: https:

Pomniki przyrody. NIK: gminy niewystarczającą dbają o ochronę przyrody

Dodano: 09.07.2018 12:14 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Gminy niewystarczająco dbają o cenne przyrodniczo obiekty, mimo że są do tego zobowiązane - stwierdziła w raporcie Najwyższa Izba Kontroli

Źródło: samorzad.pap.pl

Najpotężniejszy człowiek Ameryki. USA czeka najbardziej zacięta od 1991 r. batalia o Sąd Najwyższy

Dodano: 08.07.2018 20:05 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Stawka batalii o Sąd Najwyższy w USA jest większa niż zwycięstwo w kolejnych wyborach prezydenckich.

Źródło: forsal.pl

Najpotężniejszy człowiek Ameryki. USA czeka najbardziej zacięta od 1991 r. batalia o Sąd Najwyższy

Dodano: 08.07.2018 16:25 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Stawka batalii o Sąd Najwyższy w USA jest większa niż zwycięstwo w kolejnych wyborach prezydenckich.

Źródło: forsal.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone