niedziela, 17 grudnia 2017 r.  Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
Wiadomości z tagiem Natomiast  RSS
Uwaga na oblodzenie i wysoki stan wód

Dodano: 16.12.2017 18:47 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Miejscami na drogach pojawi się lód, więc będzie niebezpiecznie. Natomiast w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim na rzekach podniesie się poziom wody.

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

Lubnauer odpowiada Schetynie: Wspólne prezydium nie jest dobrym pomysłem, natomiast bardzo ważna jest współpraca

Dodano: 16.12.2017 12:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Lubnauer odpowiada Schetynie: Wspólne prezydium nie jest dobrym pomysłem, natomiast bardzo ważna jest współpraca - Nie było dotychczas takiej propozycji. Myślę że to by się nie sprawdziło na dłuższą metę. Dlatego że my jesteśmy partiami które mają różne wartości, różne programy, podejście do wielu rzeczy. Zapewne trudno byłoby nam wypracować wspólne stanowisko przy wielu ustawach. Nie zmienia to faktu że uważam że powinniśmy współpracować w Sejmie i powinniśmy się spotykać, tylko spotkania powinny dotyczyć nie tylko Nowoczesnej i Platformy, ale również PSL. Warto współpracować w ramach opozycji wtedy kiedy możemy zatrzymać PiS w tych kwestiach które niszczą polskie prawo, praworządność, demokrację. Natomiast my jesteśmy partią która ma swoją tożsamość. My chcemy być partią która jest ikoną klasy średniej. Która uważa że trzeba reprezentować ciężko pracujących ludzi, którzy byli często obrażani zarówno przez poprzedni rząd PO-PSL jak i obecny - stwierdziła Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Polsat News. - Dlatego myślę że wspólne prezydium nie jest dobrym pomysłem, natomiast bardzo ważna jest wspólna współpraca. Sztywne prezydium jako stała formuła na pewno nie. Współpraca, spotykanie się, wspólne prezydium klubów co pewien czas po to żeby postanowić o pewnych rzeczach - podejmowałam podobne inicjatywy - dodała szefowa Nowoczesnej, podkreślając że "nie można zlewać się w jeden podmiot".

Źródło: 300polityka.pl

Głosowanie nad ustawami sądowymi "raczej po południu"

Dodano: 15.12.2017 14:42 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Senat zajmie się Kodeksem wyborczym na następnym posiedzeniu, w przyszłym tygodniu - zapowiedział w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Natomiast - jak dodał - "w godzinach popołudniowych" odbędzie się głosowanie w sprawie prezydenckich ustaw o sądownictwie.

Źródło: https:

Cymański pytany w czym Morawiecki jest lepszy od Szydło: W niczym. Jest inny

Dodano: 13.12.2017 8:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Cymański pytany w czym Morawiecki jest lepszy od Szydło: W niczym. Jest inny - W niczym [na pytanie, w czym Mateusz Morawiecki jest lepszy od Beaty Szydło]. Jest inny. Inna jakość. Ma te zalety których może ma mniej Beata i odwrotnie. Jest inny wizerunek, styl, osobowość. Ona jest przede wszystkim ciepła, dlatego taki żal. Wizerunek Beaty Szydło, która wypracowała, to spowodowało że sprzeciw w naszym elektoracie, rownież w mojej rodzinie był powszechny. Natomiast Mateusz Morawiecki jest inną osobą. To nie jest ani lepszy ani gorszy premier, tylko ma inne atuty. Jego mocniejszą stroną będzie np. to że bardziej zdecydowany i bezwzględny - mówił Tadeusz Cymański w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Tagi: Natomiast
Źródło: 300polityka.pl

Walka z międzynarodowymi optymalizacjami może trafić do TK [WYWIAD]

Dodano: 11.12.2017 20:15 | 7 odsłon | 0 komentarzy


- Klauzulę, która pojawi się w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania, można porównać do broni atomowej. Państwo będzie ją posiadać, straszyć nią, ale nie używać. Natomiast klauzula ograniczenia korzyści będzie jak snajperski karabin, precyzyjnie wycelowany w określone struktury sprzyjające unikaniu opodatkowania - mówi Błażej Kuźniacki.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

STAN GRY: Karnowski: Śmiała, ale ryzykowna operacja JK, Wielowieyska: Macierewicz uprzedza, że zrobi piekło

Dodano: 11.12.2017 10:21 | 6 odsłon | 0 komentarzy


-- 300LIVE: Gowin: Nie przesądzam niczego, jeżeli chodzi o sytuację w MSZ Gowin o Morawieckim: Uważam go za najbardziej niezwykłą postać w polskiej polityce, która pojawiła się w ciągu 12 lat Gowin: Od początku uważałem że premierem powinien zostać Kaczyński Czarnecki: Morawiecki jest premierem, a nie delfinem Czarnecki: Według mojej wiedzy Morawiecki z pierwszą wizytą bilateralną poleci do Francji Czarnecki: Z tego co słyszę, Macierewicz dalej będzie członkiem rządu

-- MAMA MORAWIECKIEGO, JADWIGA W GAZECIE WROCŁAWSKIEJ: “Wczoraj, gdy potwierdziły się informacje że zostanie premierem, pobłogosławiłam go i powiedziałam: synku ufam ci, bo wiem, że chcesz dobrze. Mateusz zawsze sprawiał mi radość, jest dobrym i czułym synem. Od młodości był odważny i mądry. Można powiedzieć, że patriotyzm wyssał z mlekiem matki. Na pewno chciał dla Polski zrobić coś dobrego, o tym marzył. Czymkolwiek się w życiu zajmował, to zawsze robił to bardzo solidnie, w wewnętrznej prawdzie. Jego poglądy zawsze cechowała uczciwość, patriotyzm i szacunek do drugiego człowieka”.

-- SIOSTRA NA MORAWIECKIEGO WOŁAŁA “DZIKI”: “- Był niezwykle grzecznym i mądrym dzieckiem. Gdy był mały, do wielu rzeczy podchodził z rezerwą, lubił być niezależny. Pamiętam, że jak miał 5-6 lat to jego siostra wtedy wołała na niego „Dziki”. 

-- JEDNA Z NAJBARDZIEJ ŚMIAŁYCH I RYZYKOWNYCH OPERACJI POLITYCZNYCH W KARIERZE KACZYŃSKIEGO - Jacek Karnowski: “ Prezes Kaczyński zdecydował się więc duże ryzyko, nie mam wątpliwości, że w pełni świadomie. W mojej ocenie jest to jedna z najbardziej śmiałych operacji politycznych w całej jego karierze. Bardzo ryzykowna zarówno politycznie, na gruncie krajowym, jak i międzynarodowym”.

-- ZMIANIE BĘDZIE TOWARZYSZYŁA PRÓBA NAWIĄZANIA DIALOGU Z ZACHODEM - DALEJ KARNOWSKI: “Można odnieść wrażenie, że zmianie premiera będzie towarzyszyła nie tylko próba nawiązania dialogu z zachodem, ale i próba uzyskania innego rodzaju oparcia w świecie. Tak, by spróbować zrównoważyć paraliżującą Polskę siłę Niemiec. Jeśli nowy kurs okaże się wykonalny, przyniesie Polsce wielki sukces”.

-- KARNOWSKI O NIEBEZPIECZEŃSTWIE NA KRAJOWYM PODWÓRKU: “Ale nie jest też pozbawiony niebezpieczeństw. Zwłaszcza na krajowym podwórku oznacza balansowanie między współpracą, kooptacją i kolonizacją. A nigdy do końca nie jest pewne, kto kogo kolonizuje. Z kolei w relacjach międzynarodowych trwałość sojuszy zawsze jest dyskusyjna, a partnerzy potrafią stale podnosić cenę, a nawet grać na dwa fronty. Co nie znaczy, że nie trzeba próbować. Polska wręcz musi próbować”.

-- UCZCIWA DEBATA O POLSCE BEZ WZGLĘDU NA CENĘ - konkluzja Karnowskiego: “Z naszej strony, w obszarze naszej odpowiedzialności, za najważniejsze uważamy podtrzymanie uczciwej debaty o Polsce. Nie mamy wątpliwości, że trzeba to robić bez względu na cenę, i bez względu na brutalność, a nawet perfidię metod, z którymi możemy się zderzyć, i z którymi już się zderzamy. Nie są one w stanie zmienić”. 

-- MACIEREWICZ UPRZEDZIŁ, ŻE ZROBI PIEKŁO - Dominika Wielowieyska: “Przekładając z polskiego na nasze: minister Macierewicz poinformował prezesa PiS-u, że jeśli ten zgodzi się na jego odwołanie, szef MON urządzi mu takie piekło, że popamięta. Sięgnie po argumenty w stylu: wygrywa lobby, które chce ukryć prawdziwe przyczyny katastrofy, wygrywają szpiedzy Kremla. Bo temu samemu celowi, czyli budowaniu opowieści o niezłomnym ministrze, służyło zatrzymanie generała Piotra Pytla, byłego szefa SKW pod absurdalnymi zarzutami rzekomego ulegania wpływom rosyjskim”.

-- ZŁAPAŁ KOZAK TATARZYNA - WIELOWIEYSKA: “Relacja między Macierewiczem a Kaczyńskim przypomina bowiem słynne powiedzenie z „Potopu”: „Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma”. Prezes i minister są wzajemnymi zakładnikami. Pierwszy posłużył się drugim w budowaniu opowieści smoleńskiej, ale dziś już ta opowieść jest niepotrzebna. Posłużył się też nim w czystce w armii; teraz przedpole jest oczyszczone i można szefa MON się pozbyć”. 

-- JOANNA LICHOCKA O REAKCJI SALONU NA MORAWIECKIEGO - pisze w GPC: “Nominacja Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera tak przeraziła postkomunę i reprezentującą jej interesy PO, że z tego wszystkiego postanowiono ogłosić Donalda Tuska profesorem”. 

-- UPADEK PETRU I AWANS MORAWIECKIEGO SYMBOLEM - Piotr Lisiewicz w GPC: “Upadek Petru i awans Morawieckiego może się stać pewnym symbolem. Natomiast jeśli w imię pragmatyzmu i nienarażania się na ataki mediów zrezygnuje z antykomunizmu, przegra, bo po pierwsze, postkomunistyczna maszyneria przemieli go dla własnej korzyści, a po drugie, utraci poparcie własnego obozu”. 

-- OSTATNIE DNI MACIEREWICZA - Magdalena Rubaj w Fakcie: “Według naszych informacji, tak. Do zamknięcia poniedziałkowego wydania gazety Fakt nie było jasne, czy stanie się to już w poniedziałek, czy w styczniu, przy okazji rekonstrukcji. M.in. w tej sprawie wczoraj Morawiecki naradzał się z Jarosławem Kaczyńskim (68 l.). – Lepiej byłoby to odłożyć, bo wtedy koordynator ds. służb i premier mieliby czas na rozpatrzenie odwołania Kraszewskiego. Generał oczyszczony z zarzutów jest mocnym argumentem do dymisji Macierewicza i wszystkich jego popleczników – mówi nam polityk PiS znający kulisy wojny”. 

-- NAJBARDZIEJ NIEPISOWSKI PREMIER Z PIS - Mikołaj Wójcik w Fakcie: “Morawiecki roztoczył przed nim wizję kompletnie różną od tego, co był w stanie zrobić najtęższy gospodarczy umysł w PiS. Morawiecki porzucił pracę, w której zarabiał gigantyczne pieniądze, i łatwo zbudował wizerunek człowieka, który poświęca się służbie państwu. Dzięki temu oczarowaniu łatwo było Morawieckiemu przekonywać prezesa do oddawania mu we władanie kolejnych sektorów w rządzie”. 

-- EDWARD LUCAS UWAŻA, ŻE MORAWIECKI BĘDZIE DOBRĄ ZMIANĄ: “- Biorąc pod uwagę wspomniane tło, Morawiecki na pewno będzie "dobrą zmianą". Pytanie brzmi jednak nie tyle, kim jest Morawiecki, ale czy ma mandat od Kaczyńskiego do zmiany kursu polskiej polityki zagranicznej i naprawy relacji z UE. Jeśli instrukcje od prezesa są takie, że ma być lepiej, to nie wątpię, że Morawiecki bardzo kompetentnie się z nich wywiąże. Na pewno taka zmiana jest w Unii oczekiwana i zostałaby powitana z radością, ale jak daleko mogłaby ona pójść? O tym dopiero się przekonamy”. 

-- NAWET SYMPATYCZNA TWARZ MORAWIECKIEGO DLA UMIARKOWANYCH WYBORCÓW NIEWIELE ZMIENIA - Tomasz Walczak w SE: “Dla umiarkowanych wyborców nawet sympatyczna twarz Morawieckiego niewiele zmienia, skoro stoją za nim niereformowalni radykałowie. A kogo obejdzie, że w rządzie nie ma już ministrów Streżyńskiej czy Adamczyka?”. 

-- IGOR JANKE PRZYTACZA OPOWIEŚĆ O MORAWIECKIM, KTÓREMU SB-CY KAZALI KOPAĆ WŁASNY GRÓB: “W listopadzie 1987 roku na komendzie przy ul. Łąkowej we Wrocławiu dwaj funkcjonariusze przez pół godziny okładali pięściami ciemnowłosego 19-latka. Rok wcześniej podczas przesłuchania tego samego młodzieńca ubek wyciągnął pistolet z szuflady i zaczął się nim bawić:  „Mogę cię zabić skurwysynu, jeśli nie zaczniesz gadać!”. Nie zaczął sypać. Innym razem wywieźli go za miasto, do lasu.  To było krótko po tym, kiedy SB zamordowała innego młodego działacza opozycji. Chłopak marzył, żeby tylko go pobili. Przed oczami miał własny grób. Skończyło się na strachu”. 

-- JAROSŁAW KACZYŃSKI NIE PRZYPUSZCZAŁ, ŻE PIS TAK ŁATWO ZAAKCEPTUJE KANDYDATURĘ MM - pisze Michał Krzymowski w Newsweeku: “Poseł PiS, już po wszystkim: - Poszło jak z płatka. Gdybyś dwa miesiące temu ktoś mi powiedział, że przeprowadzenie kandydatury Morawieckiego może pójść tak łatwo, nie uwierzyłbym. Doskonale to prezes rozegrał”. 

-- TOMASZ TERLIKOWSKI O TRUDNYM ZADANIU MORAWIECKIEGO: “Jeśli PiS nie chce stracić tych emocji, musi, i to w miarę szybko, wyjaśnić przyczyny odwołania, wskazać racjonalne argumenty. A i przed nowym premierem trudne zadanie, bo musi on zdecydowanie ocieplić swój wizerunek i pokazać, że potrafi być nie tylko menedżerem, lecz także gospodarzem, który jest bliski ludziom tak, jak bliska im była Beata Szydło. Jeśli to się nie uda, zmiana na stanowisku premiera będzie ogromną stratą, którą niełatwo będzie odrobić”. 

-- GRZEGORZ OSIECKI O POROZUMIENIU PMM Z ZIOBRĄ: “Pierwszy potencjalny konflikt w szeregach nowego rządu został zażegnany, nim zdążył wybuchnąć. Jak ustaliło DGP, doszło od porozumienia przyszłego premiera Mateusza Morawieckiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Posłowie Solidarnej Polski, której szefuje Ziobro, poprą kandydaturę dotychczasowego wicepremiera na szefa rządu w czasie głosowania w Sejmie nad wotum zaufania. W zamian dotychczasowa strefa wpływów Ziobry w rządzie i spółkach Skarbu Państwa pozostanie bez zmian”. 

-- W DGP PRZEGLĄD LUDZI MORAWIECKIEGO:

-- RYSZARD CZARNECKI PRZESTRZEGA PRZED OPTYMIZMEM, ŻE NOMINACJA MORAWIECKIEGO ZAŁATWI PROBLEM Z ZACHODEM: “Jednak przestrzegam przed łatwym optymizmem i oczekiwaniem cudów: w sytuacji konfliktu interesów między coraz bardziej konkurencyjną wobec krajów Zachodu Polską a nimi właśnie – nie łudźmy się, że polski premier czy polski prezydent dysponują czarodziejską różdżką, którą rozwiążą polskie problemy w kontekście międzynarodowym. Bo owe problemy nie wynikają z naszych błędów czy nieumiejętności sprzedania naszego wizerunku w świecie, ale z faktu, że Polska stała się rywalem w wymiarze gospodarczym i politycznym, którego trzeba osłabiać i zwalczać”. 

-- NIE MA WYKRĘTÓW, KAŻDY MOŻE WALCZYĆ - Jacek Żakowski w GW: “Nie będę grał naiwniaka. W polskiej tradycji zakorzeniona jest wiara, że lepiej, by inni się wychylali, a my będziemy życzliwie kibicowali i się przyłączymy, jak będzie bezpiecznie. Ale, proszę Państwa, nie trzeba się szarpać z mundurowymi Błaszczaka ani marznąć pod Pałacem Prezydenckim, Sejmem, sądami, żeby choć trochę pójść za wewnętrznym głosem powinności, który słyszy 35 proc. z nas. Ten tydzień jest krytyczny. Skala zapowiedzianych protestów może mieć decydujące znaczenie. W takich historycznych chwilach najlepiej jest stawić się osobiście. Starsi wiedzą, że zostaną z tego bezcenne wspomnienia i duma. Ale jeśli z ważnych powodów nie da rady, można inaczej wypełnić powinność. W XXI wieku to się stało proste”. 

-- TEŻ SIĘ WŚCIEKAM NA PIS, ALE K… NIKOGO NIE NAZWĘ - Wojciech Czuchnowski: “Ale gdzieś w głębi musiało być im głupio. Teraz czują ulgę: oto po drugiej stronie jest tak samo! Każdy incydent w rodzaju tego z harleyowcem i dziennikarką będzie nagłaśniany, bo nic tak nie cieszy jak sprowadzenie przeciwnika do własnego poziomu. Obrońcy demokracji muszą o tym pamiętać. Gniew i bezsilność wobec kłamstwa i manipulacji są po ludzku zrozumiałe. Ale agresja wobec pracowników reżimowych mediów jest drogą donikąd. Nienawiść najbardziej niszczy tego, kto nienawidzi”. 

-- URODZINY: Dominika Wielowieyska, Sławomir Nowak, Paweł Olszewski, Aleksander Siemaszko.

Źródło: 300polityka.pl

Walka z międzynarodowymi optymalizacjami może trafić do TK [WYWIAD]

Dodano: 11.12.2017 9:38 | 6 odsłon | 0 komentarzy


- Klauzulę, która pojawi się w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania, można porównać do broni atomowej. Państwo będzie ją posiadać, straszyć nią, ale nie używać. Natomiast klauzula ograniczenia korzyści będzie jak snajperski karabin, precyzyjnie wycelowany w określone struktury sprzyjające unikaniu opodatkowania - mówi Błażej Kuźniacki.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czarnecki: Z tego co słyszę, Macierewicz dalej będzie członkiem rządu

Dodano: 11.12.2017 7:48 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Czarnecki: Z tego co słyszę, Macierewicz dalej będzie członkiem rządu - Z tego co słyszałem, premier Morawiecki docenia pracę ministrów i z pierwszym obrotem ciał niebieskich żadnych zmian nie będzie. Zmiany będą w styczniu. Minister Waszczykowski w ogóle może spać spokojnie, bo ciężko pracował dla dobra RP, więc myślę że jego cen może by∂ głęboki i spokojny. Prof. Szczerskiego bardzo cenię, pamiętam jak pracował w PE i wysoko oceniam jego pracę. W Kancelarii Prezydenta robi dobrą robotę - mówił Ryszard Czarnecki w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w "Jeden na jeden” TVN24. - Byłoby rzeczą nieelegancką, gdybym w tej chwili mówił o personaliach. Zostawmy to nowemu premierowi, on przedstawi swoje propozycje. Do niego należy ta decyzja. Oczywiście wcześniej będzie konsultowana z Jarosławem Kaczyńskim jako liderem politycznej większości w Sejmie, politycznego zaplecza rządu. Natomiast wszelkie decyzje personalne ogłosi premier Morawiecki - dodał europoseł PiS. Jak stwierdził, nie słyszał, by Antoniego Macierewicza miało zabraknąć w rządzie. - Z tego co słyszę, dalej będzie członkiem Rady Ministrów odpowiedzialnym za resort obrony - mówił Czarnecki.

Źródło: 300polityka.pl

Walka z międzynarodowymi optymalizacjami może trafić do TK

Dodano: 11.12.2017 7:45 | 10 odsłon | 0 komentarzy


BŁAŻEJ KUŹNIACKI: Klauzulę, która pojawi się w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania, można porównać do broni atomowej. Państwo będzie ją posiadać, straszyć nią, ale nie używać. Natomiast klauzula ograniczenia korzyści będzie jak snajperski karabin, precyzyjnie wycelowany w określone struktury sprzyjające unikaniu opodatkowania

Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone