wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem Naukowcy  RSS
Kiedy najczęściej kobiety zdradzają? Naukowcy podali konkrety

Dodano: 21.01.2019 10:34 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wyniki ankiety przeprowadzonej przez izraelskich naukowców pozwoliły ustalić, jaki jest średni staż związku, kiedy kobiety zdradzają swoich partnerów.

Źródło: polki.pl

Naczynia krwionośne z laboratorium

Dodano: 17.01.2019 14:50 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej i Instytutu Biotechnologii Molekularnej Austriackiej Akademii Nauk (IMBA) opracowali przełomową metodę tworzenia naczyń krwionośnych w warunkach laboratoryjnych. Jak piszą w najnowszym numerze czasopisma "Nature", trójwymiarowa struktura stworzona z pomocą komórek macierzystych pomoże w badaniach uszkodzeń naczyń związanych z niektórymi chorobami, na przykład cukrzycą.

Źródło: https:

Mocny głos naukowców po zabójstwie prezydenta Gdańska

Dodano: 17.01.2019 11:35 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy z PAN napisali list, w którym apelują do polityków, aby nie wykorzystywali mowy nienawiści do celów politycznych. Wśród sygnatariuszy listu jest prof. dr hab. Mariusz Piskuła, dyrektor Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. — Od lat z niepokojem obserwujemy wzrost napięcia w przestrzeni publicznej, promowanie i wykorzystywanie mowy nienawiści do celów politycznych, brutalizację języka, która zastąpiła język porozumienia — piszą w liście naukowcy.

Źródło: gazetaolsztynska.pl

CERN chce zbudować nowy zderzacz cząstek. Będzie cztery razy większy

Dodano: 16.01.2019 12:10 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN opracowali plany największej na świecie maszyny do rozbijania cząstek. Jego pętla biec będzie między innymi pod jeziorem Genewskim.

Źródło: https:

Powierzchnia, której lód się nie ima...

Dodano: 15.01.2019 19:49 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Czas, kiedy wielu z nas ma już dość walki z marznącym na szybach lodem, to idealny moment na taką właśnie wiadomość. Naukowcy z Uniwersytetu w Houston ogłosili właśnie, że udało im się stworzyć polimerową powłokę, która zapobiega przywieraniu lodu do jakiejkolwiek powierzchni. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Materials Horizons", nanoszona w postaci sprayu powłoka jest po wyschnięciu odporna na ścieranie i może skutecznie działać przez wiele lat. Autorzy obiecują, że dzieki ich wynalazkowi samoloty bedą mogły odladzać się w czasie...

Źródło: https:

Na Księżycu rośnie bawełna...

Dodano: 15.01.2019 16:44 | 28 odsłon | 0 komentarzy


To pierwszy taki kiełek w historii ludzkości. Naukowcy z Chongqing University w Chinach informują, że nasienie bawełny, zabrane na Księżyc przez sondę Chang'e-4 wykiełkowało i ma się dobrze. Widać je na opublikowanym dziś zdjęciu z wnętrza eksperymentalnej kapsuły, zabranej ma Srebrny Glob. Chińczycy zapewniają, że ich mini biosfera jest w pełni hermetyczna, eksperyment nie doprowadzi do zanieczyszczenia Księżyca. Prócz nasion bawełny w kapsule umieszczono jeszcze nasiona rzepaku, ziemniaków, rzodkiewnika, poczwarki muszki owocowej i drożdże.

Źródło: https:

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i firmy Techmo chcą stworzyć aplikację, która ma wykrywać choroby poprzez analizę głosu

Dodano: 15.01.2019 14:54 | 43 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy i lekarze z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i firmy Techmo będą prowadzić innowacyjne badania wykrywania chorób przez analizę głosu pacjenta. W ramach projektu powstanie specjalna aplikacja, dzięki której będzie możliwa wczesna diagnostyka.

Źródło: feedproxy.google.com

Rzecznik Praw Dziecka na KUL: Należy odwrócić lata zaniedbań praw dziecka

Dodano: 14.01.2019 13:15 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Mikołaj Pawlak był uczestnikiem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Dziecko w prawie kanonicznym i polskim".

Źródło: https:

Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego opracowali membrany do usuwania zanieczyszczeń metalami ciężkimi

Dodano: 14.01.2019 11:24 | 36 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach opracowali sposób otrzymywania specjalnych membran z tlenku grafenu lub jego pochodnych oraz celulozy, dzięki którym można usuwać śladowe ilości metali ciężkich z roztworu wodnego. Wynalazek został objęty ochroną patentową.

Źródło: feedproxy.google.com


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone