wtorek, 16 października 2018 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Niedawny  RSS
Wielki mecz VIVE. Niedawny triumfator Ligi Mistrzów pokonany

Dodano: 14.10.2018 19:31 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wygrali we własnej hali z macedońskim Vardarem Skopje 31:27 (16:15) w meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów. To czwarte zwycięstwo polskiego zespołu w tych rozgrywkach.

Tagi: Lidl, Niedawny
Źródło: https:

Jakub Kochanowski: Środkowy musi być zawsze w powietrzu

Dodano: 13.10.2018 9:38 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Ma zaledwie 21 lat. Jest mistrzem Europy kadetów i juniorów. Jest też mistrzem świata w dwóch wspomnianych kategoriach wiekowych. Niedawno do swojej kolekcji dołożył mistrzostwo świata seniorów. Teraz na chwilę zapomina o reprezentacji, bo jak sam mówi: Chce skoncentrować się na celach klubu. Jakub Kochanowski zasilił szeregi Skry Bełchatów, z którą już od poniedziałku będzie walczył na ligowych parkietach. Z środkowym mistrzowskiej reprezentacji rozmawiał Paweł Pawłowski

Źródło: www.rmf24.pl

Robert Lewandowski docenił, że technologia z Polski może pomóc ludziom z całego świata – Michał Wroczyński (Samurai Labs)

Dodano: 08.10.2018 10:54 | 35 odsłon | 0 komentarzy


Samurai Labs z Polski opracowało system do wykrywania i zapobiegania przemocy w sieci. Niedawno startupem zainteresował się Robert Lewandowski, który zainwestował nieujawnioną kwotę w to przedsięwzięcie. Rozmawiamy z jego pomysłodawcą, Michałem Wroczyńskim, między innymi o transakcji.

Źródło: feedproxy.google.com

STAN GRY: Tygodnik Powszechny: Ws RPD opozycja posunęła się do manipulacji, Fijołek o taniej zagrywce PO i rozlazłym klubie PiS, Woś: Bernie Sanders mówi o narodzie w co drugim przemówieniu. Czy to czyni z niego faszystę?

Dodano: 06.10.2018 12:36 | 14 odsłon | 0 komentarzy


-- PO AFERZE W LEGIONOWIE GAWKOWSKI PISZE DO NOWACKIEJ, SZYDŁO O TAŚMACH, TUSK O DEMOKRACJI LIBERALNEJ- 300LIVE:

-- W PIERWSZYM SPOCIE Z KOSINIAKIEM, PSL DEFINIUJE WSPÓLNOTĘ I SPÓR Z PIS:

-- LEWICA REZYGNOWAŁA ZE SWOICH POSTULATÓW, BY PRZYPODOBAĆ SIĘ ELITOM - RAFAŁ WOŚ w rozmowie z Piotrem Witwickim w RZ: “Różnica między PiS a liberałami jest taka, że PiS pożera przystawki, głośno mlaszcząc. A liberałowie robią to po cichutku. Ale robią. Popatrzcie, co się stało z SLD. W 1995 r. Kwaśniewski był idolem Polski prowincjonalnej: Częstochowy, Olkusza czy Koszalina. Tak samo Miller przed wyborami 2001 r. Ale potem tak bardzo chcieli się podobać wielkomiejskim elitom i „Gazecie Wyborczej”, że jeden po drugim rezygnowali z postulatów socjalnych czy bardziej sprawiedliwego dzielenia owoców transformacji. Liberałowie pozwolili im żyć – choć i to do czasu – ale wydrążyli lewicę od środka. Sprawili, że przestała być lewicą. Został szyld”.

-- CZY JAK SANDERS MÓWI O NARODZIE TO CZYNI Z NIEGO FASZYSTĘ? - DALEJ WOŚ W RZ: “Nie rozumiem, czemu narodowe opakowanie budzi taki strach u lewicy. W Ameryce mamy lewicowy magazyn „The Nation”. Bernie Sanders mówi o narodzie w co drugim przemówieniu. Czy to czyni z niego faszystę? Nie sądzę. Hasło „naród” może być zarówno pałką na wrogów, jak i sposobem uzasadnienia głębokiej redystrybucji zasobów ekonomicznych”.

-- CO W TYM STRASZNEGO, ŻE LUDZIE CHODZĄ DO KOŚCIOŁA? TO DLA NICH POWINNIŚCIE ROBIĆ POLITYKĘ - DALEJ WOŚ W RZ: “Lewica bardzo wielu rzeczy nie czuje. Chciałaby reprezentować tę wspólnotę polityczną, ale zbyt często się jej wstydzi i nią brzydzi. O Boże, o Boże. Co też sobie o nas w Europie pomyślą, jak zobaczą, że u nas w wioskach ludzie ciągle chodzą na niedzielną mszę? A co w tym takiego strasznego, że chodzą? To są nasi ludzie. To dla nich powinniście robić politykę”.

-- KACZYŃSKI STAWIA NA POŻAR W EUROPIE - JAKUB MAJMUREK: “Prezes PiS nigdy nie bał się wysokiego ryzyka w polityce. Teraz też ryzykuje, zakładając, że europejska większość, która dziś ma problem z jego rządami, zostanie rozbita w najbliższych eurowyborach, wiosną 2019 roku. Kierownictwo PiS stawia na populistyczną falę w Europie, która zmiecie dzisiejszy porządek i da mu carte blanche do działania w Polsce”.

-- MAJMUREK O TWORZENIU EUROSCEPTYCZNEGO ELEKTORATU W POLSCE: “Najgroźniejsze w tym wszystkim jest to, że taka polityka może – niezależnie od faktycznych intencji kierownictwa PiS – stworzyć w Polsce wyraźny eurosceptyczny elektorat. Zastanówmy się, jak Polacy zareagują, gdy pod wpływem działań obecnej władzy obcięte zostaną dla Polski unijne środki albo gdy liderzy Francji i Niemiec zdecydują się na wytwarzający poczucie zagrożenia w polskim społeczeństwie reset w relacjach z Putinem i Rosją. TVP i inne bliskie Nowogrodzkiej media zadbają przecież o to, by zdjąć winę z PiS i maksymalnie przenieść ją na Brukselę, Berlin czy Paryż”

-- ANNA GOLUS W TYGODNIKU POWSZECHNYM: W SPRAWIE RZECZNIKA PRAW DZIECKA OPOZYCJA POSUNĘŁA SIĘ DO MANIPULACJI: “Cóż bowiem uczyniła ta sama opozycja, która kilka tygodni temu oskarżała PiS o chęć upolitycznienia urzędu RPD? Zagłosowała przeciw powołaniu Dudzińskiej na RPD, a na jej porażkę zareagowała triumfalnymi okrzykami i brawami, ale to nie wszystko. Nie mając najwyraźniej innych argumentów przeciwko kandydatce PiS-u (chwalonej przez „Gazetę Wyborczą”, a wzbudzającej kontrowersje wśród prawicowych komentatorów, zarzucających jej m.in. brak wyraźnego sprzeciwu wobec aborcji czy popieranie ostatniego protestu niepełnosprawnych w Sejmie), uciekła się do manipulacji. Tuż przed głosowaniem Magdalena Kochan z PO oskarżyła Dudzińską o popieranie eutanazji chorych i niepełnosprawnych dzieci, co jest działaniem – mówiąc najdelikatniej – bardzo krzywdzącym, bo kandydatka na RPD od lat walczy o poprawę jakości życia tych dzieci i sama jest matką dwóch synów z niepełnosprawnościami”.

-- MARCIN FIJOŁEK O TANIEJ ZAGRYWCE PO I ROZLAZŁYM KLUBIE PIS: “Problem w tym, że tania zagrywka Platformy trafiła na podatny grunt zdemobilizowanego i rozlazłego klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz krótkowzrocznych i po prostu głupiutkich reakcji polityków z Kukiz‘15 i PSL. Niektórzy dali się przekonać poseł Kochan, inni byli zdezorientowani, jeszcze innych nie było na sali. Efekt jest taki, że zabrakło kilku głosów. Gdyby chodziło o konkretne poglądy czy pomysły pani Agnieszki Dudzińskiej, można byłoby pokiwać głową i uznać: mieli prawo. Ale ani Platforma, ani nikt na całej sali plenarnej nie potrafił znaleźć dziury w całym - w związku z tym użyto taniej, choć niestety skutecznej manipulacji. Tym bardziej ohydnej, że Agnieszka Dudzińska sama jest matką niepełnosprawnego dziecka; polecam tutaj artykuł Agaty Puścikowskiej z „Gościa Niedzielnego”. Ryszard Terlecki, który na co dzień trzyma dyscyplinę w klubie parlamentarnym PiS przyznał bez ogródek: posłowie partii rządzącej dali się złapać w tę pułapkę zastawioną przez Platformę”.

-- FIJOŁEK O ŻENUJĄCYCH PRZEPYCHANKACH NA WIEJSKIEJ: “Z pobieżnego zerknięcia na zapisy prawne wynika, że nie istnieje zakaz możliwości ponownego zgłoszenia danej kandydatki na to samo stanowisko. Zapewne trzeba będzie przejść przez cała procedurę jeszcze raz - wysłuchać na komisji, przeprowadzić debatę, etc. - ale myślę, że dobrą refleksją całej naszej, pożal się Boże, klasy politycznej byłoby ponowne zgłoszenie pani Dudzińskiej na funkcję RPD. I wybranie jej na to stanowisko. Najlepiej przez aklamację. Naprawdę, są granice tych żenujących przepychanek przy Wiejskiej”.

-- WOJCIECH CZUCHNOWSKI W GW O PIWNICZCE Z TAŚMAMI I ROSYJSKIM WĄTKU: “Trzeci klucz do piwniczki z taśmami może być w rękach tych, którzy stali za Falentą. To oni byli faktycznymi inspiratorami afery i precyzyjnie zaplanowali akcję ujawniania kolejnych taśm, dzięki którym jesienią 2015 r. PiS wygrało wybory. – Potwierdza się to, co podejrzewaliśmy, prowadząc śledztwo podsłuchowe. Ogon machał psem. Falenta był tylko pośrednim ogniwem. To nie on zainspirował Łukasza N. [kelnera, który zakładał podsłuchy]. To kelner podsunął mu pomysł, zrobił to tak, żeby Falenta myślał, że wszystkim kieruje – mówi „Wyborczej” b. oficer ABW, który był w grupie badającej aferę. – Kelnerzy przekazywali Falencie tylko część podsłuchów. Komplet dostali ci, którzy mają je do dzisiaj i przekazują zaufanym mediom – podkreśla nasz informator. Niedawno „Polityka” pisała, że trop wiedzie tutaj do Rosji i rosyjskich służb specjalnych. Falenta miał z nimi pośredni kontakt, handlując rosyjskim węglem”.

-- AGATA KONDZIŃSKA I IWONA SZPALA W GW O HIPOTEZACH WOKÓŁ TAŚM: “Działacze PiS podejrzewają, że ta rywalizacja wraca. Morawiecki uważa, że Ziobro miał coś wspólnego z ujawnionymi nagraniami. Ale osoba ze środowiska PiS nazywa te spekulacje bzdurą: – Teraz Ziobrze na niczym tak nie zależy jak na zwycięstwie Patryka Jakiego w Warszawie, więc kryzys w finale kampanii samorządowej jest ostatnią rzeczą, która mu się politycznie opłaca”.

-- SENATOR PO WIESŁAW KILIAN W TEKŚCIE GW O MORAWIECKIM: “Pewnie trudno będzie panu w to uwierzyć, ale Mateusz nigdy nie przywiązywał jakiejś szczególnej wagi do pieniędzy. Po prostu zawsze starał się perfekcyjnie wykonywać stawiane mu zadania. A że jest fachowcem akurat w sektorze tak dobrze wynagradzanym, to inna sprawa – kwituje Kilian. – Gdy po ogłoszeniu składu rządu wysłałem mu SMS-a z gratulacjami, odpisał krótko: „Ku chwale Ojczyzny”. Cały on”.

-- URODZINY: Marian Filar, Jerzy Hausner, Jerzy Markowski, Jerzy Owsiak, Paweł Purski, Hanna Zych-Cisoń, NIEDZIELA: Maria Szyszkowska, Wojciech Engelking, Bogusław Kośmider.

Źródło: 300polityka.pl

Tak wyglądają kolejne poziomy zaawansowania pianisty

Dodano: 05.10.2018 11:30 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno prezentowaliśmy Wam jak wygląda rosnący poziom trudności gry na skrzypcach. Dziś mamy dla Was kolejną muzyczną prezentację. Tym razem możemy zobaczyć, jak ewoluują umiejętności...

Tagi: Niedawny
Źródło: www.banzaj.pl

Czy prowadzenie książki kontroli jest obligatoryjne

Dodano: 24.09.2018 18:20 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno założyłem działalność gospodarczą, prowadzę sklep internetowy. W mojej firmie nie prowadzono dotychczas kontroli i zastanawiam się, czy mimo to już teraz powinienem mieć książkę kontroli? Słyszałem o niej, ale nie wiem, w jakiej formie należy ją prowadzić i co powinienem do niej wpisywać.

Tagi: Niedawny
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czy prowadzenie książki kontroli jest obligatoryjne

Dodano: 24.09.2018 14:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno założyłem działalność gospodarczą, prowadzę sklep internetowy. W mojej firmie nie prowadzono dotychczas kontroli i zastanawiam się, czy mimo to już teraz powinienem mieć książkę kontroli? Słyszałem o niej, ale nie wiem, w jakiej formie należy ją prowadzić i co powinienem do niej wpisywać.

Tagi: Niedawny
Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone