niedziela, 18 lutego 2018 r.  Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Wiadomości z tagiem Niemczech  RSS
"Wizyta premiera Morawieckiego w Niemczech będzie nowym otwarciem"

Dodano: 17.02.2018 20:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Niemczech będzie przede wszystkim nowym otwarciem, które będzie jednocześnie kontynuacją współpracy m.in. gospodarczej - powiedział w czwartek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dodał, że premier będzie chciał podczas rozmów poruszyć kwestię Nord Stream 2.

Źródło: gosc.pl

Premier Morawiecki w Monachium: nie było polskich obozów

Dodano: 17.02.2018 13:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy zbrodniarze. Tak jak byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze czy ukraińscy, nie tylko niemieccy - tłumaczył w Niemczech premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.pch24.pl

"Wizyta premiera Morawieckiego w Niemczech będzie nowym otwarciem"

Dodano: 17.02.2018 12:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Niemczech będzie przede wszystkim nowym otwarciem, które będzie jednocześnie kontynuacją współpracy m.in. gospodarczej - powiedział w czwartek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dodał, że premier będzie chciał podczas rozmów poruszyć kwestię Nord Stream 2.

Źródło: gosc.pl

STAN GRY: Pomaska: Polska ma być także dla ludzi, którzy dziś wspierają PiS, Karnowski: Morawiecki skutecznie przekonuje zachodnie elity do naszych reform, Wołodźko: Inwestujmy w Polskę B i C

Dodano: 17.02.2018 10:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy


-- ZNÓW COŚ NIE WYSZŁO, PIS BĘDZIE MIAŁO UBAW - GAZETA.PL O PUBLIKACJI 300: PO i Nowoczesna wymyśliły hasło na wybory samorządowe. Znów coś nie wyszło. PiS będzie miał ubaw:

-- KRZYSZTOF WOŁODŹKO W GPC O PIS JAKO AMBASADORZE POLSKIEJ PROWINCJI: “PiS w sprawach społeczno-gospodarczych stoi przed rzadko spotykaną szansą. Ponieważ i tak nie dogaduje się z liberalnym mainstreamem, nic nie straci jako ambasador polskiej prowincji. Więcej jeszcze: może zyskać wdzięczność elektoratu przez dekady przyzwyczajonego do tego, że nikt się o niego faktycznie nie troszczy”.

-- W WIĘKSZYM STOPNIU ZATROPSZCZYĆ SIĘ O POLSKĘ B I C - KONKLUZJA WOŁODŹKI: “PiS stoi przed sporą szansą. Ponieważ i tak nie lubią go w mainstreamowych mediach, może w większym stopniu zatroszczyć się o Polskę B i C. W Ministerstwie Infrastruktury powstaje właśnie „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. Państwo wyłoży na niego 3,5 mld zł. Czy to dużo czy mało? Na podstawową infrastrukturę: wodę, kanalizację i drogi, które stanowią 85 proc. potrzeb gmin 20 wiejskich, potrzeba 100 mld euro, aby doprowadzić je do dobrych standardów – twierdzą samorządowcy. Istotne jednak jest, żeby w ogóle mówić o różnorodnej specyfice polskiej prowincji. Jeśli PiS chce innej Rzeczypospolitej, musi samodzielnie analizować, diagnozować i głośno mówić o problemach Polski B i C”. 

-- MICHAŁ KARNOWSKI: MORAWIECKI SKUTECZNIE PRZEKONUJE EUROPEJSKIE ELITY DO NASZYCH REFORM: “A na końcu - mocne oklaski. W kuluarach niemiecki biznesmen powiedział mi po spotkaniu: Nareszcie zrozumiałem o co wam chodzi. Nie wszystko, ale dużo. Wydaje się, że można postawić tezę iż polski premier skutecznie przekonuje zachodnie elity do naszych reform. Jeśli utrzymamy ten kurs, tę precyzję argumentacji i jej intensywność, także w medialnym obrazie Polski prędzej czy później nastąpi zmiana. Nie dziwię się, że zaniepokojeni politycy PO rozpoczęli dzisiaj kampanię hejtowania zagranicznych wystąpień Morawieckiego. Oni widzą, że to przynosi efekty, odbiera ich przekazowi wiarygodność nawet tam, w Berlinie. To optymistyczne wieści dla ludzi, którzy chcą zmieniać Polskę i chcą dobrej współpracy w Europie”. 

-- MORAWIECKI CZARUJE BERLIN - tytuł na jedynce GW.

-- DUŻO UŚMIECHÓW, MAŁO KONKRETÓW - Bartosz T. Wieliński w GW: “– Mamy jeszcze w pamięci wizytę Beaty Szydło. Widać zmianę na lepsze. Premier mówił po angielsku, był wyluzowany, można z nim było bezpośrednio dyskutować – relacjonują „Wyborczej” rozmówcy z kręgów niemieckiej dyplomacji. Dwa lata temu Szydło również spotkała się z kanclerz Angelą Merkel i wygłosiła przemówienie w berlińskiej Fundacji Koerbera, gdzie lodowatym głosem odpierała zarzuty o łamanie przez rząd PiS praworządności i naruszanie wolności mediów. Na jej tle prezentował się jak menedżer, który przeszedł do polityki. Można śmiało powiedzieć, że był pierwszym szefem polskiego rządu, który podczas wizyty w Niemczech więcej miejsca poświęcił gospodarce niż polityce”. 

-- WSPÓLNE SPOJRZENIE NA HISTORIĘ, ALE NORD STREAM DZIELI - jedynka GPC.

-- CZĘŚĆ WYSTĄPIENIA MORAWIECKIEGO W BERLINIE: “Te zjawiska były bardzo silnie odczuwane w Polsce i jest to kwestia fundamentalna dla każdego, kto chciałby zrozumieć to, co dzieje się w Polsce (…) i to, dlaczego nasz rząd i obóz polityczny ma tak ogromne poparcie społeczne mimo wszystkich, płynących ze wszystkich stron nacisków wewnętrznych i zewnętrznych. To właśnie dlatego, że staramy się odpowiedzieć na nierówności, niesprawiedliwość i bezprawie - robimy to może w niedoskonały sposób, ale się staramy”. 

-- MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI, O TYM, ŻE MŁODZI NIEMCY NIE PAMIĘTAJĄ O TYM, KTO BYŁ SPRAWCĄ - pisze w RZ: “Istnieje więc głęboka różnica pomiędzy deklaracjami pani kanclerz a tym, co myślą zwykli Niemcy i co mogą zobaczyć w najważniejszym berlińskim muzeum. I jeśli rzeczywiście Polsce zależy na prawdzie historycznej, nie powinniśmy czuć się usatysfakcjonowani tym, że kilku VIP-ów powie coś miłego. Cytowane bowiem badania socjologiczne pokazują, że pamięć Niemców się zmienia. I tu powstaje kilka ważnych pytań: kiedy pamięć o niemieckiej winie zmniejszy się w społeczeństwie tak, że politycy przestaną się do niej przyznawać? I kto wówczas w opinii naszych zachodnich sąsiadów winien będzie zbrodniom III Rzeszy, skoro nie będą to już Niemcy?” 

-- TO, CO MORAWIECKI UGASI, KACZYŃSKI ZAWSZE MOŻE ROZPALIĆ - Adam Szostkiewicz: “Usuwanie złogów po poprzednim rządzie zjednoczonej prawicy jest zadaniem na miarę Heraklesa i wcale nie wiadomo, czy rząd p. Morawieckiego temu podoła. Wszystko bowiem zależy od kaprysów p. Kaczyńskiego, który przecież tolerował destrukcyjną politykę duetu Szydło-Waszczykowski na odcinku niemieckim i zachęcał do wystawienia Niemcom rachunków za polskie straty wojenne. To, co Morawiecki ugasi, Kaczyński zawsze może rozpalić, jeśli taka będzie jego kalkulacja polityczna”. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1738520,1,morawiecki-w-berlinie-bez-przelomu.read

-- AGNIESZKA POMASKA O SPRAWIE ADAMOWICZA - w rozmowie Piotra Witwickiego w RZ: “Nie będę się wcielała w rolę sędziego. Jak to wygląda politycznie, wszyscy widzimy”.

-- TRZEBA POWIEDZIEĆ STOP NIEZALEŻNIE OD TEGO, KOGO TO DOTYCZY - mówi Pomaska: “Mam poczucie, że dzieje się coś złego. Nawet jeśli będziemy się przerzucać oskarżeniami, kto był winny i kto zaczął, to pewne granice zostały przekroczone. Trzeba powiedzieć temu stop, i to niezależnie od tego, kogo to dotyczy, bo inaczej za chwilę będzie tak można obrażać twoje albo moje dzieci. Zresztą wcześniej wygrałam sprawę w Gryfinie, gdzie jeden pan obrażał właśnie moje dzieci”.

-- POLSKA MA BYĆ TAKŻE DLA LUDZI, KTÓRZY DZIŚ WSPIERAJĄ PIS - POMASKA: “Po to, by Polska był miejscem dla każdego, bez względu na wiarę, poglądy czy orientację seksualną. By nie była krajem tylko dla tych, których aktualna władza uważa za „swoich". Także dla ludzi, którzy dziś wspierają PiS i mają mocno prawicowe poglądy”.

-- ZWIĄZKI PARTNERSKIE POWINNY BYĆ W PROGRAMIE PO - mówi Pomaska w RZ: “Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek - nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem. Jest wiele kwestii, które trzeba załatwić, sprawy związane z bezpieczeństwem, rodziną czy zdrowiem, ale jest też np. kwestia związków partnerskich. Te wszystkie rzeczy powinny być w programie Platformy”. 

-- KAMIL DZIUBKA NA ONECIE O OSOBNEJ KAMPANII TRZASKOWSKIEGO I RABIEJA: “- Rozmawiamy o programie, konsultujemy pewne rzeczy, natomiast nie jestem zwolennikiem tego, żeby się wszędzie pokazywać razem - mówi w rozmowie z Kamilem Dziubką Trzaskowski. - To nie jest kampania amerykańska. Wspólne wystąpienia mogłyby być odebrane dosyć dziwnie, coś w stylu "dzielenia skóry na niedźwiedziu" - dodaje”. 

-- ABORCJA TO NIE TEMAT NA BLUZKĘ - Aleksandra Klich w GW o okładce Wysokich obcasów: “Jednak samej aborcji nie da się sprowadzić do prostego hasła w rodzaju: „Papierosy są do dupy”. Dla jednych aborcja jest ulgą, dla innych – traumą. Są kobiety, które traktują ją jak zabieg, dla innych wiąże się ze strachem, z wątpliwościami, dramatem. Jedne przerywają ciążę, bo uważają, że np. mają zbyt małe mieszkanie, żeby pomieścić kolejne dziecko. Inne nie zdecydują się na aborcję nawet wtedy, gdy się dowiadują, że płód może być uszkodzony, bo np. czekały na upragnione dziecko latami, po drodze tracąc kolejne ciąże”. 

-- KACZYŃSKIEGO OBALI ULICA, NIE ŻADNA PARTIA - FRASYNIUK W JEDYNKOWYM TEKŚCIE GW JACKA HARŁUKOWICZA: “– Nie mam dziś już wiary w żadną partię, nie mam wiary w KOD. Jak nas Kaczyński wk..., to obali go ulica, a nie żadna partia – mówi”. 

-- PIS DAŁ SIĘ SPROWOKOWAĆ - pisze Ewa Siedlecka: “Wszystko poszło według scenariusza: PiS dał się sprowokować. Obraz Frasyniuka w kajdankach musi robić wrażenie na „antykomunistycznych” wyborcach PiS”. 

-- ADRIAN ZANDBERG O BANKIERACH W POLITYCE- pisze w SE: “Prywatne banki umieją zadbać o wpływy polityczne. Służy im zjawisko obrotowych drzwi. Bankierzy obejmują stanowiska w rządach, żeby dbać o swoje interesy. Politycy, w nagrodę za korzystne dla banków decyzje, dostają lukratywne posady doradców. Ten proceder ma miejsce na samych szczytach władzy. Były szef Komisji Europejskiej zasiada dziś we władzach banku Goldman Sachs odpowiedzialnego za ostatni kryzys gospodarczy. Ale nie inaczej jest przecież w Polsce”. 

-- SENAT KOŃCZY Z BEZMYŚLNYM WARSZAWOCENTRYZMEM - PIOTR TRUDNOWSKI O RZECZNIKU PRZEDSIĘBIORCÓW:

-- URODZINY: Ludwik Turko, Marek Beylin, Krzysztof Kosiński, NIEDZIELA: Grzegorz Schetyna kończy 55 lat!

Źródło: 300polityka.pl

"Wizyta premiera Morawieckiego w Niemczech będzie nowym otwarciem"

Dodano: 17.02.2018 10:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Niemczech będzie przede wszystkim nowym otwarciem, które będzie jednocześnie kontynuacją współpracy m.in. gospodarczej - powiedział w czwartek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dodał, że premier będzie chciał podczas rozmów poruszyć kwestię Nord Stream 2.

Źródło: gosc.pl

"Wizyta premiera Morawieckiego w Niemczech będzie nowym otwarciem"

Dodano: 17.02.2018 9:16 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Niemczech będzie przede wszystkim nowym otwarciem, które będzie jednocześnie kontynuacją współpracy m.in. gospodarczej - powiedział w czwartek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dodał, że premier będzie chciał podczas rozmów poruszyć kwestię Nord Stream 2.

Źródło: gosc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone