piątek, 15 grudnia 2017 r.  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Wiadomości z tagiem Otrzymanie  RSS
Ulgi za 150 procent płacy minimalnej. Miasto stawia firmom warunek

Dodano: 12.12.2017 12:20 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Przedsiębiorcy inwestujący na terenach specjalnych stref ekonomicznych w Częstochowie nadal będą mogli ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości, jednak nowym warunkiem. Otrzymanie ulgi uzależniono od przyznania pracownikom płacy równej co najmniej 150 proc. minimalnego wynagrodzenia.

Źródło: tvn24bis.pl

MS: Kandydaci na asesorów sądowych przedstawieni KRS spełnili wszystkie ustawowe wymogi formalne

Dodano: 31.10.2017 17:05 | 35 odsłon | 0 komentarzy


MS: Kandydaci na asesorów sądowych przedstawieni KRS spełnili wszystkie ustawowe wymogi formalne - W związku z zarzutami Krajowej Rady Sądownictwa Ministerstwo Sprawiedliwości stanowczo oświadcza, że kandydaci na asesorów sądowych przedstawieni Krajowej Radzie Sądownictwa spełnili wszystkie ustawowe wymogi formalne, a potwierdzające to dokumenty zostały w całości przekazane Radzie. W aktach nie było żadnych braków ani błędów - poinformował resort w komunikacie. Jak napisano:
"Otrzymanie pełnej dokumentacji potwierdził 18 października 2017 roku w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej rzecznik KRS Waldemar Żurek, który dziś niezgodnie z prawdą mówi o rzekomych brakach. Ministerstwo Sprawiedliwości zwraca jednocześnie uwagę, że w przypadku braków dokumentów - zgodnie z art. 33 ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa - KRS powinna "zażądać osobistego stawiennictwa uczestnika postępowania lub złożenia przez niego pisemnych wyjaśnień, a także uzupełnienia materiałów sprawy”. Tego jednak nie zrobiła. Podejmowanie decyzji uniemożliwiającej objęcie sędziowskich obowiązków przez asesorów z powodu rzekomego braku dokumentów jest rujnowaniem kariery młodych prawników, którzy wiele lat poświęcili na zdobycie wykształcenia i zdali najtrudniejsze egzaminy. Przekreślenie ich drogi życiowej z powodu rzekomo nieważnych zaświadczeń o stanie zdrowia jest niesprawiedliwe i krzywdzące. Tym bardziej że jest to zarzut nieprawdziwy. Wystawione w momencie podejmowania nauki zaświadczenia są zgodnie z prawem aktualne. W przypadku kandydatów na asesorów sądowych ustawodawca wyraźnie bowiem stwierdził, że wystarczy wykazanie przez kandydata zdolności do pełnienia obowiązków sędziego w chwili rozpoczynania aplikacji sędziowskiej. Ten wymóg spełnił każdy z kandydatów"
- Nie jest również prawdą, jak twierdzi KRS, że w aktach aplikantów brakowało zaświadczeń o ukończeniu aplikacji sędziowskiej. O wyjątkowej złej woli KRS świadczy także to, że Krajowa Rada Sądownictwa uznała za błąd formalny fakt, że dokument związany z wyborem stanowiska w jednym przypadku podpisała mama aplikanta, a nie on sam. Rada przemilczała, że aplikant udzielił matce pełnomocnictwa, więc zrobiła to zgodnie z prawem - stwierdziło Ministerstwo Sprawiedliwości.

Źródło: 300polityka.pl

Sposoby na trudnych, niewypłacalnych dłużników

Dodano: 03.09.2017 6:00 | 79 odsłon | 0 komentarzy


Proces dochodzenia należności od kontrahentów jest zazwyczaj nie tylko czasochłonny, ale budzi także niepokój przedsiębiorców, w związku z niepewnością co do wypłacalności dłużnika i skuteczności egzekucji komorniczej. Otrzymanie od komornika postanowienia o umorzeniu egzekucji z uwagi na jej bezskuteczność nie oznacza jednak, że wierzyciel jest bezradny.

Źródło: biznes.interia.pl

Opodatkowanie spadku, gdy spadkodawca jest cudzoziemcem

Dodano: 10.08.2017 13:15 | 90 odsłon | 0 komentarzy


Otrzymanie spadku z zagranicy może budzić wiele wątpliwości prawnych. Zgodnie z ustawą o podatku od spadków i darowizn podatkowi podlega nabycie własności rzeczy znajdujących się na terytorium Polski lub praw majątkowych wykonywanych na terytorium Polski. Jeżeli jednak nabyte rzeczy znajdowały się za granicą lub prawa majątkowe były wykonywane za granicą, wówczas będą one również podlegać opodatkowaniu, jeżeli nabywca jest obywatelem polskim albo ma miejsce stałego pobytu w Polsce.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Jakie przesłanki należy spełnić, aby darowizna lub spadek były zwolnione z podatku?

Dodano: 09.08.2017 8:21 | 94 odsłon | 0 komentarzy


Otrzymanie darowizny lub spadku skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie obdarowanego i spadkobiercy. W określonych jednak przypadkach mogą być oni zwolnieni z tego obowiązku. Jakie są to sytuacje i jakich formalności trzeba dopełnić?

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Otrzymanie opcji to jeszcze nie przychód

Dodano: 24.07.2017 22:25 | 94 odsłon | 0 komentarzy


Podatnik ma przysporzenie dopiero wtedy, gdy sprzeda akcje otrzymane w ramach programów motywacyjnych – potwierdził NSA.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Otrzymanie działki z lasem w prezencie

Dodano: 29.05.2017 6:41 | 207 odsłon | 0 komentarzy


Witam. Nie wiem czy to odpowiedni dział (jeśli nie to proszę o przeniesienie). Mój kuzyn (mojej mamy brata syn) posiada 1.1ha działki którą chce mi...

Źródło: forum.muratordom.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone