sobota, 21 października 2017 r.  Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Wiadomości z tagiem Otrzymanie  RSS
Sposoby na trudnych, niewypłacalnych dłużników

Dodano: 03.09.2017 6:00 | 40 odsłon | 0 komentarzy


Proces dochodzenia należności od kontrahentów jest zazwyczaj nie tylko czasochłonny, ale budzi także niepokój przedsiębiorców, w związku z niepewnością co do wypłacalności dłużnika i skuteczności egzekucji komorniczej. Otrzymanie od komornika postanowienia o umorzeniu egzekucji z uwagi na jej bezskuteczność nie oznacza jednak, że wierzyciel jest bezradny.

Źródło: biznes.interia.pl

Opodatkowanie spadku, gdy spadkodawca jest cudzoziemcem

Dodano: 10.08.2017 13:15 | 49 odsłon | 0 komentarzy


Otrzymanie spadku z zagranicy może budzić wiele wątpliwości prawnych. Zgodnie z ustawą o podatku od spadków i darowizn podatkowi podlega nabycie własności rzeczy znajdujących się na terytorium Polski lub praw majątkowych wykonywanych na terytorium Polski. Jeżeli jednak nabyte rzeczy znajdowały się za granicą lub prawa majątkowe były wykonywane za granicą, wówczas będą one również podlegać opodatkowaniu, jeżeli nabywca jest obywatelem polskim albo ma miejsce stałego pobytu w Polsce.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Jakie przesłanki należy spełnić, aby darowizna lub spadek były zwolnione z podatku?

Dodano: 09.08.2017 8:21 | 55 odsłon | 0 komentarzy


Otrzymanie darowizny lub spadku skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie obdarowanego i spadkobiercy. W określonych jednak przypadkach mogą być oni zwolnieni z tego obowiązku. Jakie są to sytuacje i jakich formalności trzeba dopełnić?

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Otrzymanie opcji to jeszcze nie przychód

Dodano: 24.07.2017 22:25 | 59 odsłon | 0 komentarzy


Podatnik ma przysporzenie dopiero wtedy, gdy sprzeda akcje otrzymane w ramach programów motywacyjnych – potwierdził NSA.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Otrzymanie działki z lasem w prezencie

Dodano: 29.05.2017 6:41 | 168 odsłon | 0 komentarzy


Witam. Nie wiem czy to odpowiedni dział (jeśli nie to proszę o przeniesienie). Mój kuzyn (mojej mamy brata syn) posiada 1.1ha działki którą chce mi...

Źródło: forum.muratordom.pl

STAN GRY: GW: W okolicach SKW mówią o „esbeckim gambicie” Pałacu Prezydenckiego, Miller: Winni katastrofy zginęli w Smoleńsku, GW: Będzie PO-PiS w Śródmieściu

Dodano: 13.04.2017 10:17 | 151 odsłon | 0 komentarzy


-- CHODŹMY Z TUSKIEM - piszemy na 300POLITYCE: “Na przyszłą środę, 19 kwietnia zaplanowano przesłuchanie Donald Tuska w warszawskiej prokuraturze. Z tego powodu rano – na warszawskim Dworcu Centralnym – ma odbyć się powitanie byłego polskiego premiera. Event udostępnił na Facebooku Paweł Graś, jeden z najbliższych współpracowników szefa RE”.

-- WINNI KATASTROFY BYLI NA POKŁADZIE SAMOLOTU - Leszek Miller w SE: “Samolot leciał zbyt szybko, zszedł na zbyt niską wysokość i za późno podjął decyzję o odejściu na drugi krąg. I z całą brutalnością i otwartością powiem, że ci, którzy doprowadzili do tej tragedii i którzy ją spowodowali, nie żyją. Bo byli na pokładzie tego samolotu". 

-- ZE WSZYSTKICH PREZYDENTÓW, DUDA MA NAJMNIEJSZY WPŁYW NA WOJSKO - Maciej Miłosz w DGP: “Dudę od jego poprzedników odróżnia to, że nie ma on doradców do spraw wojskowych w takiej randze, jakimi otaczali się jego poprzednicy. Dopiero w ostatnich miesiącach próbuje wywalczyć wpływ na armię. Na razie są to gesty symboliczne. Poważnym testem będzie ostateczny kształt reformy systemu kierowania i dowodzenia Wojska Polskiego, która powinna być uchwalona przez Sejm w najbliższych miesiącach. Wiadomo, że w BBN powstała koncepcja nieco odmienna do pomysłów MON”. 

-- RAFALSKA, ZIOBRO, MORAWIECKI, BAŃKA, ZALEWSKA - najlepiej oceniani ministrowie w sondażu DGP. -- MACIEREWICZ, RADZIWIŁŁ, SZYSZKO - najgorzej.

-- 44% WYBORCÓW PIS CHCE ZMIAN W RZĄDZIE, 66% OGÓŁU WYBORCÓW.

-- POLITYKA SPOŁECZNA - dziedzina w której rząd PiS zdaniem respondentów radzi sobie najlepiej.

-- 28% POZYTYWNIE, 50% NEGATYWNIE - ocena premier w sondażu DGP.

-- PIS ZYSKUJE, PO I NOWOCZESNA TRACĄ - sondaż Faktu: “pp.), Kukiz'15 – 8 proc. (-0,8), PSL – 7 proc. (+0,3 pp.), .Nowoczesna – 6,3 proc. (-1,1 pp.), SLD – 5,9 proc. (bez zmian). Tuż pod progiem wyborczym – partia Razem z 4,5 proc”.

-- BĘDZIE PO-PIS W RADZIE ŚRÓDMIEŚCIA? - jak pisze Michał Wojtczak w Stołecznej: “– My nawet byliśmy gotowi rozmawiać o współpracy. Ale jeszcze do niedawna w PiS nie było przyzwolenia na koalicję z nami – mówi nam warszawski działacz Platformy Obywatelskiej. – Jak zawiązywaliśmy współpracę z PiS na Bemowie, żeby odsunąć od władzy ekipę Jarosława Dąbrowskiego, warunki omawialiśmy z Mariuszem Kamińskim, szefem warszawskich struktur PiS. Osobiście poszedł po zgodę do prezesa Kaczyńskiego – relacjonuje nam działacz PO”. 

-- MISIEWICZ ŻEGNAJ - jedynka Faktu.

-- FAKT O OPERACJI ARONIA: “Otrzymanie przez Bartłomieja Misiewicza (27 l.) 10 kwietnia stanowiska w Polskiej Grupie Zbrojeniowej było finalizacją akcji, którą nazwaliśmy operacja „Aronia”. Kryptonim nie jest przypadkowy – główni rozgrywający to koledzy z osławionej łomiankowskiej apteki o tej nazwie – Misiewicz i Radosław Obolewski (47 l.). Operacja wydawała się być sukcesem. Gdy jednak Fakt i „Rzeczpospolita” opisały co się stało, rozwścieczony arogancją ludzi Antoniego Macierewicza (69 l.) prezes PiS kazał przerwać tę zabawę”.

-- KACZYŃSKI MA DOŚĆ MISIEWICZA - tytuł w RZ.

-- MINISTERSTWO OBRONY MISIEWICZA - jedynka GW.

-- NACZELNIK Z NOWOGRODZKIEJ MÓWI DOŚĆ - Roman Imielski w GW: “To nie kariera Bartłomieja Misiewicza doprowadziła do partyjnej wojny Jarosława Kaczyńskiego z Antonim Macierewiczem. Lider rządzącego obozu zdał sobie sprawę z tego, że pozwolił szefowi MON za bardzo urosnąć na zbyt wielu polach”.

-- LUDZIE PREZESA ZETNĄ MISIEWICZA - Agata Kondzińska i Paweł Wroński w GW: ”- Skład partyjnej komisji daje gwarancję, że sprawa będzie załatwiona tak, jak chce prezes - mówi nam polityk PiS. Komisja ma wezwać oprócz Misiewicza także innych świadków. Nieoficjalnie mówi się, że ma być wśród nich były prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko, który został odwołany przez Macierewicza. Podobno przez konflikt z Misiewiczem”.

-- SKW O ESBECKIM GAMBICIE Z UDZIAŁEM DUDY - dalej w GW: “ W partii nie ma go kto bronić. Jednak w kręgach zbliżonych do Służby Kontrwywiadu Wojskowego pojawiają się głosy, że odwołanie Misiewicza jest elementem „esbeckiego gambitu”, czyli rozgrywki Pałacu Prezydenckiego z Macierewiczem”.

-- ZUZANNA DĄBROWSKA O WOJNIE W PIS - pisze w RZ: “Wypowiedź prezesa Kaczyńskiego na temat zawieszenia Bartłomieja Misiewicza w prawach członka PiS i powołanie specjalnej komisji do wyjaśnienia nieprawidłowości w jego karierze miały moc salwy armatniej. Od tej pory nic już nie będzie takie samo. Wojna została wypowiedziana, teraz pozostaje liczyć”.

-- TRWA WOJNA PODJAZDOWA LIROYA Z KUKIZEM - Marcin Dobski w RZ: “Otoczenie Kukiza wskazuje na nielojalne zachowanie Liroya. To przede wszystkim niedawne założenie stowarzyszenia „Skuteczni”, które planuje wystartować w wyborach samorządowych. A przecież listy wystawi też Kukiz'15, więc głosy wyborców zostałyby w takiej sytuacji rozbite na dwa komitety. Niepokojące są także deklaracje posła Liroya, że ma różne propozycje i może wystartować w wyborach na prezydenta Warszawy, choć faworytem klubu jest Stanisław Tyszka”.

-- ZIOBRY SĄD OSTATECZNY - tytuł na jedynce DGP.

-- ZMIANY ŁAMIĄ SĘDZIOM KRĘGOSŁUPY - Ewa Usowicz w RZ: “Czy wszystko jest w tych zmianach do kitu? Nie. Wejdzie chociażby system badania obciążenia pracą poszczególnych sędziów. Ale to marna pociecha, bo reszta zmian jest w stanie złamać sędziom kręgosłupy”.

-- PAWEŁ KOWAL O POMNIKACH - pisze w RZ: “Pomniki te znajdą się w najbardziej prestiżowych miejscach Warszawy. Przecież kiedyś jako społeczeństwo nauczymy się w końcu szanować własną historię; dotrze do nas, że mandat pochodzący z powszechnych wyborów to święta rzecz i zobowiązanie zarazem. Zobowiązanie dla tego, który został wybrany, ale też dla tych wszystkich, którzy demokratyczne reguły przyjęli i wzięli udział w wyborach, choćby głosowali na konkurentów zwycięzcy”.

-- ODCHODZĄ OD PETRU BO JEST “WODZEM” - GW.

-- NOWOCZESNA W GRUZACH, PETRU W SZOKU - tytuł w Fakcie.

-- PAWEŁ SURÓWKA, PREZES PZU ŻYCIE  P.O. PREZESA PZU - RZ:

-- WYBITNY DZIAŁACZ OPOZYCJI, STANISŁAW MOŻEJKO NIE ŻYJE - Możejko był prezydentem Świnoujścia w latach 1998-2000. W latach 1990-1994 i 1998-2010 był także radnym tego miasta. Wcześniej Stanisław Możejko był aktywnym działaczem "Solidarności". W latach 1980-1981, pracując w Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu, tworzył struktury samorządu pracowniczego według koncepcji Sieci Wiodących Zakładów Pracy.

-- URODZINY: Róża Thun kończy 60 lat, Jarosław Gugała, Maciej Knapik, Robert Biedroń, Ewa Bugała, Piotr Stołecki.

Źródło: 300polityka.pl

Otrzymanie pomocy publicznej wyklucza dotacje do wynagrodzeń niepełnosprawnych

Dodano: 28.02.2017 8:46 | 201 odsłon | 0 komentarzy


Pracodawca jest beneficjentem dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Do kiedy powinien złożyć do funduszu oświadczenie o nieotrzymaniu pomocy publicznej? W jaki sposób to zrobić – na papierze czy elektronicznie?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone