piątek, 23 marca 2018 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wiadomości z tagiem Później  RSS
Worek w krzaki, ucieczka w pole. "Zatrzymani mężczyźni wieźli narkotyki"

Dodano: 23.03.2018 11:35 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Najpierw był pościg za mazdą, która nie zatrzymała się do kontroli. Później pasażer auta chciał uciekać pieszo przez pola. Wyskakując z samochodu, wyrzucił worek, w którym było ponad pół kilograma marihuany. Myślał, że pozbędzie się dowodów. Przeliczył się.

Źródło: https:

Czy PPK uratują nasze emerytury?

Dodano: 23.03.2018 6:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Efektywność polskiego systemu emerytalnego została wyraźnie osłabiona w ostatnich latach - ocenia Forum Obywatelskiego Rozwoju. Najpierw marginalizacja OFE przez rząd PO-PSL podważyła istnienie filaru kapitałowego oraz uderzyła w dynamizm warszawskiej giełdy. Później obniżenie przez rząd PiS wieku emerytalnego do 60 i 65 lat, co w przypadku kobiet jest najniższym docelowym wiekiem emerytalnym w UE, doprowadziło do sytuacji, w której znaczna część ubezpieczonych w przyszłości może liczyć tylko na emerytury minimalne. Czy sytuację uratuje najnowsza propozycja, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)?

Źródło: biznes.interia.pl

Powiew wiosny w weekend. Później przydadzą się parasole

Dodano: 22.03.2018 17:14 | 13 odsłon | 0 komentarzy


W weekend będziemy mogli zapomnieć o zimie. Temperatura miejscami wzrośnie powyżej 10 stopni Celsjusza. Nie chowajmy jednak parasoli, w kolejnym tygodniu w większości regionów spodziewamy się opadów deszczu.

Tagi: Później
Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

PMM: Na kolejnych wiele lat 500+ będzie kluczową, stałą częścią naszego programu społecznego 

Dodano: 21.03.2018 13:47 | 3 odsłon | 0 komentarzy


PMM: Na kolejnych wiele lat 500+ będzie kluczową, stałą częścią naszego programu społecznego Bardzo cieszę się z tego, że możemy dzisiaj tę drugą rocznicę wprowadzenia programu 500+ świętować. Ponad 2 lata temu 500+ było kluczową częścią naszego programu wyborczego PiS. Później stało się programem naszego rządu i wdrożyliśmy ten program i zmieniliśmy poprzez to bardzo wiele, ale mogę też obiecać, że na kolejnych wiele lat będzie to kluczowa, stała część naszego programu społecznego. Jak popatrzymy na to, co się zadziało, to można powiedzieć, że jest to taki program, który odbudowuje godność polskich rodzin, daje w ręce polskich rodzin instrumenty, narzędzia, środki, jakich nie było do tej pory” - mówił podczas obchodów 2 rocznicy wprowadzenia programu Rodzina 500+ premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: 300polityka.pl

Mourinho jak na sali sądowej. "Nie ucieknę, nie będę płakał"

Dodano: 17.03.2018 10:32 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Przyszedł z notesem, w którym miał zapisane ostatnie sukcesy Manchesteru United. Później Jose Mourinho rozpoczął dwunastominutowe przemówienie, którym wprawił w osłupienie przybyłych dziennikarzy. - Takiego go jeszcze nie widzieliśmy - napisał po wszystkim James Cooper ze Sky Sports.

Tagi: Później
Źródło: https:

Onet: Jaki ma lepsze wyniki w sondażach niż Dworczyk, RZ: Premier się pogubił w gaszeniu pożarów, Fakt: RZ: Reforma administracji tylko pod publiczkę, Fakt: Cyrk z nagrodami

Dodano: 14.03.2018 11:34 | 10 odsłon | 0 komentarzy


-- KARCZEWSKI NIE BĘDZIE KANDYDOWAŁ, ZIOBRO O SUKCESIE PROKURATURY:

-- NIE ŻYJEMY W LATACH 90-TYCH I PEŁNE PÓŁKI NIE ODBIERAJĄ ROZUMU -  Jacek Karnowski: “A Platforma - rzekomo tak nowoczesna - znów nie rozumie, że świat się zmienia, i że nie żyjemy już w latach 90., gdy pełne półki mogły rzeczywiście odebrać rozum i przesłonić to, co ważne. Dziś Polacy chcą więcej również w innych obszarach życia. Często pewnie nie umieją tego nazwać, często w sondażu wypowiedzą się tak, jak podpowiedziały im telewizje, ale w realu potrafią wybrać dobrze i rozróżnić prawdziwe zagrożenie wolności od zwykłej hucpy”.

-- PLATFORMA TRAFIA W PRÓŻNIĘ - dalej Karnowski: “Temat pozornie atrakcyjny i nośny, ale jednak znów PO trafiła w próżnię. Polacy przyjęli nowe regulacje nie tylko spokojnie, ale nawet - zaryzykuję to twierdzenie - z pewnym zadowoleniem. Z pewnością sprzyjała ładna pogoda, ale to chyba nie zamyka tematu. Można uznać, że społeczeństwo dojrzało przynajmniej do pewnego eksperymentu w tej sferze. Zdaje się to dostrzegać nawet „Gazeta Wyborcza”, ogłaszająca dziś w sumie pozytywnie (pomińmy dyskusyjny prztyczek pod adresem Kościoła i rzekomo niższej frekwencji)”. 

-- CYRK  NAGRODAMI W RZĄDZIE, MINISTER NIE DOSTAŁA A ODDAŁA?! - Radosław Gruca w Fakcie: “Kłamstwo ma krótkie nogi. O prawdziwości tej maksymy boleśnie przekonuje się właśnie premier Mateusz Morawiecki (50 l.) i jego otoczenie. Najpierw zapewniali, że po zmianie premiera żadnych nagród w rządzie już nie ma, a dzień później... że je dostali, ale natychmiast oddali”.

-- KOPCIŃSKA POWIEDZIAŁA COŚ KOMPLETNIE PRZECIWNEGO NIŻ DWORCZYK - dalej Fakt: “Zaczął szef KPRM Michał Dworczyk (43 l.), który w poniedziałek w TVN24 zapewniał, że Morawiecki jako premier nie przyznawał żadnych nagród. Niemal dokładnie 24 godziny później, Kopcińska powiedziała coś kompletnie przeciwnego! Od razu jednak dodała, że kliknęła na przycisk „zwróć przelew” i nagrodę zwróciła. Faktycznie, część banków ma taką opcję. Ale czy pozwala na to prawo?”. 

-- POZORY ZMIAN W URZĘDACH - Mateusz Rzemek w RZ: “Zapowiadana przez premiera Mateusza Morawieckiego reforma administracji to wyłącznie działanie pod publiczkę. I to nieudolne, co jeszcze obciąży wizerunek rządu PiS. Wygląda to bowiem jak specjalny show dla gawiedzi, która dostała na pożarcie wiceministrów. Szczególnie że zwolnienia następują tuż po tym, jak ministrom zostały wypłacone jednorazowe premie, przekraczające roczne zarobki większości pracujących Polaków”. 

-- NARASTA OPINIA, ŻE PREMIER POGUBIŁ SIĘ W PRÓBACH GASZENIA WIZERUNKOWYCH POŻARÓW - Michał Szułdrzyński w RZ: “W obozie władzy coraz powszechniejsza jest opinia, że zamiast przynieść nową jakość, premier pogubił się w próbach gaszenia kolejnych wizerunkowych pożarów. A niekiedy sam podlewał je benzyną – jak w przypadku jego wypowiedzi w Monachium, gdy mówił o żydowskich sprawcach Holokaustu.

-- NIE SPOSÓB ODNIEŚĆ WRAŻENIA, ŻE PREZYDENT WBIŁ RZĄDOWI KILKA SZPIL - dalej Szułdrzyński: “I choć prezydent asekurował się przy okazji zapewnieniem o konieczności ochrony dobrego imienia Polski, choć mówił o suwerenności, która sprawia, że to Polacy będą stanowić w Polsce prawo, nie poddając się żadnym naciskom z zewnątrz, nie sposób nie odnieść wrażenia, że to swego rodzaju zasłona dymna, potrzebna do wbicia kilku szpil rządowi”.

-- PREZYDENT PUNKTUJE, ZACHĘCA DO NARODOWEJ JEDNOŚCI I BUDUJE SWOJĄ POZYCJĘ - konkluzja Szułdrzyńskiego: “Z kolei prezydent kontynuuje swoją strategię, obraną jakiś czas temu: punktuje potknięcia rządu, zachęca do narodowej jedności i buduje swoją pozycję. Z pewnością będzie to najwygodniejsza dla niego pozycja”. 

-- JEST MNIEJ DOJRZAŁY NIŻ SZYDŁO, ZGUBIŁA GO PYCHA - Wojciech Szacki w Polityce cytuje polityków PiS: “– Jako polityk jest mniej dojrzały niż Szydło. Zgubiła go pewność siebie – uważa posłanka PiS. A polityk z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego dodaje: – Usnął w nim polityk, a obudził się publicysta. Nawet Kornel Morawiecki, ojciec premiera i lider wspierającego rząd koła poselskiego, radził synowi, by przeprosił za postawienie w jednym szeregu Niemców, Polaków i Żydów (i żeby na drugi raz Mateuszowi towarzyszył tłumacz), ale bezskutecznie”.

-- JAKI W SONDAŻACH JEST LEPSZY NIŻ DWORCZYK - Andrzej Gajcy w onecie: “Problemem są jednak dość słabe wyniki wewnętrznych sondaży, które wcale nie dają mu większych szans na zwycięstwo w Warszawie niż jego rywalowi o stolicę wiceministrowi sprawiedliwości Patrykowi Jakiemu. - W partii wszyscy byli pewni, że Dworczyk będzie miał podobny wynik, co Jaki lub nawet lepszy. Okazało się jednak, że tak nie jest – mówi nam wpływowy polityk obozu władzy”.

-- GAJCY O NIŻSZYCH OD OCZEKIWANYCH WYNIKACH DWORCZYKA: “Powód niższych niż oczekiwała partia notowań Dworczyka, może wynikać z dość słabej rozpoznawalności w samej Warszawie. Choć jako samorządowiec ma za sobą kadencje zarówno radzie dzielnicy, radzie miasta, jak i w sejmiku wojewódzkim to dwukrotnie nie zdołał wywalczyć w wyborczej walce mandatu do Sejmu właśnie z Warszawy. Zdobył go dopiero, startując z Wałbrzycha, co otworzyło mu drzwi do dużej krajowej polityki. Ponadto wielu w PiS uważa Dworczyka za sprawnego urzędnika, a nie fightera, który jest w stanie pociągnąć za sobą wyborców i wygrać niełatwą i brudną kampanię, która szykuje się w stolicy”.

-- GAJCY O KAMPANII PIS PO 10 KWIETNIA: “Na razie jednak nikt w PiS, w przeciwieństwie do kandydata PO i N., nie myśli na poważnie o przygotowywaniu kampanii w Warszawie. Cała uwaga skupia się obecnie na pogodzeniu partyjnych interesów w regionach. Do 15 marca z terenu mają spłynąć do siedziby PiS na Nowogrodzkiej propozycje nazwisk, które mogłyby znaleźć się na listach wyborczych. Później będą one weryfikowane. Realne działania przedwyborcze rozpocząć się mają dopiero po 10 kwietnia, kiedy liderzy Zjednoczonej Prawicy mają ruszyć w objazd po Polsce”. 

-- PIS SZYKUJE SIĘ DO BITWY O MIASTA - Agata Kondzińska w GW: “W Poznaniu nie ma rozstrzygnięcia, czy będzie to poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, czy szef wydawnictwa Tadeusz Zysk, którzy publicznie toczą spór o pierwszeństwo. We Wrocławiu wzrosły szanse posłanki Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, która w ostatnich wyborach weszła do drugiej tury z prezydentem miasta Rafałem Dutkiewiczem. Ale i tu nie ma ostatecznej decyzji. Nie wiadomo, na kogo PiS postawi w Warszawie. Czy będzie to wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski czy, jak donosi „Rzeczpospolita”, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. – Dworczyk jest na razie jedynie badany – przekonuje poseł z klubu PiS. Ale w partii mówią, że pomysł podoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu. – Widzi w tym porównanie do startu Andrzeja Dudy, który też nie był specjalnie popularny, a został prezydentem”.

-- DWORCZYK DO ZADAŃ SPECJALNYCH - Magdalena Rubaj w Fakcie: “– Moim zdaniem, prezes skłania się ku Dworczykowi – opowiada nam uczestnik narady. Kim jest Dworczyk? To w PiS człowiek prezesa do zadań specjalnych. Gdy zostawał wiceministrem w MON, dla najwierniejszych Kaczyńskiemu było jasne: ma patrzeć na ręce Antoniemu Macierewiczowi i zrobić rozeznanie, czy w resorcie obrony jest tak źle jak piszą media”. 

-- NIENAWIDZIMY WSZYSTKICH - zdjęcie ze stadionu ilustruje badania niechęci Polaków do innych narodów na jedynce GW.

-- NIE MA KOLIZJI MIĘDZY KANDYDOWANIEM NA PREZYDENTA WARSZAWY A BYCIEM SZEFEM KPRM - MÓWI JACEK SASIN w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “A dlaczego miałbym to deklarować? Michał Dworczyk to dobry kandydat na prezydenta Warszawy. Jeśli zostanie kandydatem obozu Zjednoczonej Prawicy na włodarza stolicy, to bardzo będzie mnie to cieszyć. Choć równie silnym kandydatem jest Patryk Jaki.

- Kandydując, Michał Dworczyk musiałby zrezygnować z funkcji szefa KPRM?

Nie ma tutaj kolizji. Do jesieni spokojnie mógłby pełnić tę funkcję. Kampania ruszy po wakacjach. Jednak decyzja o kandydaturze ministra Dworczyka jeszcze nie zapadła”.

-- BYLIŚMY POD DUŻĄ PRESJĄ ZE STRONY KUKIZA - PRZYZNAJE SASIN: “Szanuję tę opinię premiera Olszewskiego, ale się z nim nie zgadzam. Być może można było te kwestie rozdzielić albo inaczej zapisać, ale w tej kwestii byliśmy pod dużą presją ze strony Kukiz’15. W moim przekonaniu zapisy o Holokauście nie budzą wątpliwości, a to zasadnicza część tej ustawy. Odwołuje się ona do funkcjonującego prawa ścigającego tzw. kłamstwo oświęcimskie. Czekamy na wyrok TK. Deklaruję, że każdy wyrok TK uszanujemy, także ten, który nakaże nam ewentualne poprawki ustawy”. 

-- POLSKI SĄD? NIE UFAM - jedynka GW: “Sąd w Dublinie wstrzymał ekstradycję Polaka, bo nie ma pewności, czy mężczyzna zostanie sprawiedliwie osądzony w swoim kraju. "Bomba atomowa", "opcja nuklearna", "bezprecedensowa sprawa" - komentują decyzję prawnicy od Polski po USA”. 

-- TRYBUNAŁ SPRAWIEDLIWOŚCI MOŻE ORZEC O SILE BOMBY ATOMOWEJ - Tomasz Pietryga w RZ: “Jeżeli Trybunał nie podzieli obaw Irlandczyków, na pewno wzmocni to rząd w Warszawie w sporze wewnętrznym z opozycją i Komisją Europejską. Tym samym odda PiS sporą przysługę. Za to odwrotna ocena może mieć siłę bomby atomowej. Da nie tylko paliwo opozycji i Brukseli w sporze z PiS, ale otworzy furtkę do kwestionowania niezależności polskich sądów nie tylko w sprawach o ekstradycje, ale i wszystkich innych: spadkowych, rozwodowych czy majątkowych. Bo zawsze jedna ze stron, powołując się na uzasadnienie Trybunału w Luksemburgu, będzie mogła wskazać, że polskie sądy nie są dostatecznie wiarygodne, aby rozstrzygać w ich sprawach. To nie jest krzepiąca wizja”. 

-- POLSKA STAJE SIĘ WYSPĄ TRĘDOWATYCH - EWA SIEDLECKA: “Polska staje się wyspą. Tyle że nie „zieloną wyspą” dobrobytu. Raczej wyspą, na której w dawniejszych czasach izolowano trędowatych. Ale za to nie zginamy karku ani kolan. Tyle że to raczej nie sprawa godności, tylko choroby zwyrodnieniowej”. 

-- ROBERT GÓRSKI O KOLEJNYM SEZONIE UCHA - mówi RZ: “W „Uchu Prezesa” zatrudniono straż pożarną, w użyciu jest deszczownica. Po każdym plenerowym ujęciu zamarzają szyny, po których porusza się kamera. – Pierwszy sezon rozgrywał się w gabinecie prezesa, w drugim pokazaliśmy też kulisy Sejmu i pałacu prezydenta, teraz poszliśmy jeszcze dalej. Tak daleko, że w jednym z odcinków mnie nie ma! – mówi „Rzeczpospolitej” Robert Górski”. 

-- URODZINY: Józefa Szczurek-Żelazko.

Źródło: 300polityka.pl

Radwańska dostała Szarapową na urodziny

Dodano: 06.03.2018 9:13 | 23 odsłon | 0 komentarzy


To nie był wymarzony prezent na 29. urodziny Agnieszki Radwańskiej. Losowanie drabinki turnieju ruszającego w środę w Indian Wells przyniosło Polce trudną przeszkodzę już w pierwszym meczu. Później będzie jeszcze gorzej.

Źródło: https:

Pasażer zmarł w metrze. Wyłączyli trzy stacje

Dodano: 05.03.2018 14:51 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Przez ponad dwie godziny pociągi pierwszej linii metra nie kursowały na odcinku Politechnika-Wilanowska. - Na stacji Racławicka pasażer zasłabł w pociągu - informowała Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego. Później podała, że podróżny zmarł.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Kolejna bardzo mroźna noc. Później niebezpieczne będą marznące opady

Dodano: 02.03.2018 21:25 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Mróz nadal trzyma Polskę. Ostrzeżenia przed bardzo niską temperaturą będą obowiązywać do soboty, miejscami do niedzieli. W poniedziałek zaś nad niektórymi województwami zawiśnie groźba ze strony opadów marznących, które powodują gołoledź.

Tagi: Później
Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

Rekordowy kurs taksówką w śnieżycy. Później pobiegła po medal

Dodano: 02.03.2018 12:23 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Laura Muir ma w ręku pierwszy medal takiej rangi. W czwartek pobiegła po brąz halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata. A jeszcze dzień wcześniej nie wiedziała, czy do Birmingham dotrze na czas.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 GazetaBiznesowa.pl - biznes, kursy walut, przelicznik walut, giełda  - wszelkie prawa zastrzeżone